poniedziałek, 20 listopada 2017 r.  Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Wiadomości z tagiem Później  RSS
Wybuch w kamienicy na Pradze. Granaty w jednym z mieszkań

Dodano: 08.11.2017 7:11 | 11 odsłon | 0 komentarzy


We wtorek około 21:30 w kamienicy przy Siedleckiej 34 na Pradze doszło do wybuchu. Początkowo strażacy informowali o eksplozji gazu. Później burmistrz dzielnicy poinformował, że w jednym z mieszkań znaleziono materiały wybuchowe. I to właśnie detonacja granatu miała być przyczyną pożaru, który gaszono całą noc - dowiedziała się nieoficjalnie reporterka TVN24.

Tagi: Później
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Mucha: Tydzień zajęło nam umówienie spotkania z Piotrowiczem

Dodano: 07.11.2017 8:38 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Mucha: Tydzień zajęło nam umówienie spotkania z Piotrowiczem - Jestem optymistą jeżeli chodzi o te rozmowy. Myślę, że jest dobra wola z obu stron. Natomiast jest ileś rzeczy, które wymagają dopracowania i wiele wymaga dopracowania jeżeli chodzi o tempo prac. Począwszy od rozpoczęcia tych rozmów przez ich przebieg. Mam poczucie, że z naszej strony jest pełna gotowość bardzo szybkiego tempa, natomiast tydzień nam zajęło umówienie spotkania z przewodniczącym Piotrowiczem, czyli od pierwszego mojego telefonu musiało minąć bodaj 6 dni, zanim się pierwsze spotkanie odbyło. Później wielokrotnie sygnalizowaliśmy, przedstawiając poprawki na piśmie, że oczekujemy że będą także pewne refleksje ze strony PiS i pewien materiał pisemny się pojawi. No i w trakcie ostatniego spotkania taką uzyskałem informację, że być może będzie to wtorek-środa przy czym bardzo mocno odwoływałem się do tego, że najlepiej byłoby żeby już na tym posiedzeniu Sejmu, czyli tym, które właśnie się rozpoczyna, była taka merytoryczna rozmowa nad projektami ustaw - mówił Paweł Mucha w rozmowie z Konradem Piaseckim w Gościu Radia Zet.

Źródło: 300polityka.pl

"Proszę, przestań płakać". Tom Hanks próbuje uspokoić córkę Reportera 24

Dodano: 05.11.2017 17:20 | 23 odsłon | 0 komentarzy


"Sytuacja była dość komiczna" - napisał do naszej redakcji pan Jacek, który razem z rodziną spotkał w Londynie Toma Hanksa. Córka Reportera 24 nie była jednak zachwycona zdarzeniem i cały czas płakała. Do akcji wkroczył sam aktor, który krzyknął "przynieś mi to płaczące dziecko". Później Hanks próbował uspokoić 2,5-latkę. Zobaczcie nagranie.

Źródło: https:

"Proszę, przestań płakać". Tom Hanks próbuje uspokoić córkę Reportera 24

Dodano: 05.11.2017 16:41 | 24 odsłon | 0 komentarzy


"Sytuacja była dość komiczna" - napisał do naszej redakcji pan Jacek, który razem z rodziną spotkał w Londynie Toma Hanksa. Córka Reportera 24 nie była jednak zachwycona zdarzeniem i cały czas płakała. Do akcji wkroczył sam aktor, który krzyknął "przynieś mi to płaczące dziecko". Później Hanks próbował uspokoić 2,5-latkę. Zobaczcie nagranie.

Źródło: kontakt24.tvn.pl

STAN GRY: Naczelny GW gani liderów opozycji, Ks. Boniecki: Schetyna wyskoczył bez porozumienia z nikim, Kornel Morawiecki miażdży MSZ za Ukrainę

Dodano: 04.11.2017 14:03 | 16 odsłon | 0 komentarzy


-- W GPC PLAN OBCHODÓW MIESIĘCZNICY. -- DZIŚ INGRES ARCYBISKUPA ŁÓDZKIEGO:

-- W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH KOŚCIÓŁ ŚPIĄCY I NIEPRZEBUDZONY - ABP RYŚ W GOŚCIU: “Jest różnorodny. Jest piękny i dynamiczny. Ale w niektórych miejscach śpiący i nieprzebudzony. Kościół w Polsce jest bardzo żywy, może żywszy niż gdziekolwiek indziej. Myślę, że nie doceniamy tego. Albo nie chcemy zauważyć”.

-- MIĘDZY CHRZEŚCIJANAMI SĄ WIĘKSZE RÓŻNICE NIŻ MIĘDZY KS. BONIECKIM A O. RYDZYKIEM - mówi abp Ryś: “Nie ma dwóch Kościołów w Polsce. Ci, którzy o tym z wielką troską mówią, kopią tylko rów niezgody. Nie wolno koncentrować się na tym, co jest piątym lub szóstym planem w Kościele. Między chrześcijanami są większe różnice niż między ks. Bonieckim a o. Rydzykiem. Powinniśmy się koncentrować na tym, że Jezus umarł i zmartwychwstał.

-- POLECAMY NA WEEKEND: Morawiecki o nienajlepszym rozegraniu tematu z Puszczą, Lex Uber, walce sprytnych regulatorów i to, czego nie powiedział o ograniczeniu 500+ – 15 CYTATÓW

-- 300LIVE: „Porozumienie dla Polski” – to nazwa nowej partii Gowina Gowin: Dalsze zwycięstwa wymagają tego, żeby nasz obóz dalej się poszerzał Gowin: Obóz Zjednoczonej Prawicy przywrócił Polakom poczucie, że ich głos ma znaczenie „Te przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności” – Błaszczak odczytuje list od Kaczyńskiego na konwencji Gowina Morawiecki: Dla mnie problem niedziel jest problemem niepierwszorzędnym z punktu widzenia gospodarki

-- WETO TRWA, DO POROZUMIENIA DALEKO - MICHAŁ KARNOWSKI: “W kluczowej sprawie sposobu wybierania członków KRS przez parlament nie ma zgody ani nawet realnej perspektywy jej uzyskania. Strona prezydencka upiera się przy zasadzie, że wybór ten musi być dokonywany „wielopartyjnie”. Czyli samodzielnej większości Zjednoczonej Prawicy (przypomnijmy, że to też koalicja) nie uznaje za uprawnioną do dokonania takiego wyboru”.

-- MOŻEMY SIĘ SZYKOWAĆ DO PIERWSZEJ ROCZNICY PREZYDENCKICH WET - konkluduje Karnowski: “Innymi słowy - jak tak dalej pójdzie, jeśli prezydent nie zmieni zasadniczo postawy, możemy zacząć szykować się powoli na obchody pierwszej rocznicy prezydenckich wet’.

-- DOWÓD NA ZWIĄZKI Z REPRYWATYZACJĄ TO TRZY ZDJĘCIA Z HGW - RAFAŁ TRZASKOWSKI w rozmowie z Iwoną Szpalą w GW: “Co z tego? I tak można snuć paranoiczne wizje. W 2010 r., gdy kierowałem sztabem wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz, nikt nie mówił o dzikiej reprywatyzacji. Nie działałem w warszawskiej PO, byłem wtedy w europarlamencie. Próby zrobienia ze mnie polityka odpowiedzialnego za reprywatyzację to absurd. A dowody to trzy zdjęcia z panią prezydent”.

-- TRZASKOWSKI O TYM CO ZROBIŁ PO UJAWNIENIU AFERY: “Poszedłem do ratusza, choć rzadko tam chadzałem, i powiedziałem: wasza wiarygodność polega tylko na tym, że musicie wszystko absolutnie pokazać, wszystkie dokumenty. A kiedy tylko pojawiła się komisja weryfikacyjna, to namawiałem Gronkiewicz-Waltz, by się przed nią stawiła”.

-- TRZASKOWSKI O TYM, ŻE NOWOCZESNA BARDZIEJ POTRZEBUJE LIST DO SEJMIKÓW Z PO NIŻ SAMA PO: “Generalnie nie wyobrażam sobie sytuacji, by PO i Nowoczesna nie poszły razem do sejmików wojewódzkich. Alternatywy nie ma, choć bardziej to jest być albo nie być dla Nowoczesnej, bo samodzielnie raczej nie ma szans na dobry wynik w sejmikach”.

-- TRZASKOWSKI MÓWI DLACZEGO HGW NIE POWINNA REZYGNOWAĆ -  w rozmowie z Jackiem Gądkiem w gazeta.pl: “Nawet na jeden dzień nie chciałbym oddać miasta PiS-owi. Nawet na 10 minut. Zaraz by wybudowali piętnaście pomników smoleńskich, pogrodzili place, zaczęli tracić unijne pieniądze, wstrzymali budowę ścieżek rowerowych, zrezygnowali z dopłat do in vitro i wprowadzili do ratusza tabuny Misiewiczów. Wiem, jak to brzmi, ale trzeba wyraźnie powiedzieć, że ze względu na poczucie odpowiedzialności pani prezydent nie może dziś zrezygnować”. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI PRYWATNIE - fragment rozmowy w SE: “ Trochę o panu prywatnie. Podobno jest pan człowiekiem dość leniwym i często wstaje po 11... - Nie wiem skąd biorą się takie opinie! Ostatni raz zdarzyło się to może 10 lat temu. Nie chcę się chełpić, ale mój życiorys nie wygląda jak życiorys kogoś leniwego. - Pańska największa wada? - Mam wady. Na pewno bywam za bardzo merytoryczny. - O matko! Skoro to największa wada, to Platforma zgłosiła na prezydenta robota. - Bez przesady! Ale lubię dzielić włos na czworo i mam mnóstwo zainteresowań, a to przy 24-godzinnej dobie sprawia, że brakuje czasu na wiele rzeczy. A na rodzinę czasu nie może mi zabraknąć”.

-- RAFAŁ TRZASKOWSKI O SWOJEJ AUTOLUSTRACJI -- 11 TYS. LAJKÓW: “rodziłem się na Powiślu (w szpitalu na Solcu), całe życie mieszkałem na Nowym Mieście - na ulicy Freta - czas dzieliłem między książki i podwórko, które nie zawsze dzieliło moją biblofilską pasję. Stałem pod Kamienicą. W młodości pijałem tanie wina, z rzadka paliłem zioło i bywałem "niegrzeczny". Uczyłem się dobrze. Kląłem. Słowo "bawidamek" znam tylko od babci. Znam Mellera i nie tylko jego. Kumplowałem się z dzieciakami opozycjonistów (ach - Gosia Wende), ale z paru resortowcami też (mój przyjaciel Lech Dobroczyński, jest wnukiem Kliszki). Od dziecka przyjaźnie się z Michałem Żebrowskim (przepraszam)”. 

-- MARCIN MAKOWSKI O ZMIANIE ZDJĘCIA NA TWITTERZE TRZASKOWSKIEGO Z KRAKOWA NA WARSZAWĘ:

-- SŁAWOMIR NEUMANN O SONDAŻU JAKO KRYTERIUM DOBORU KANDYDATÓW: “ Nie ma możliwości partyjnego podziału miast, tylko musimy postawić na tych kandydatów, którzy będą mieli największe szanse na zwycięstwo. Czasami będzie to kandydat PO, czasami niezależny, czy lewicowy, a innym razem Nowoczesnej. Ale musi być najlepszy”.

-- PIS ZACIERA RĘCE -- O GRACH OPOZYCJI - Jarosław Kurski w GW: “Podwórkowe zmagania przerośniętych chłopców. Kto kogo ogra i czyje będzie na wierzchu. Puszą się na wiecach i podgryzają w mediach – generałowie bez armii, ministrowie bez teki, premierzy bez rządu, hetmani bez buławy, wybrańcy bez narodu, przywódcy bez przyszłości. PiS zaciera ręce. Wystarczy nie przeszkadzać”.

-- WASZCZYKOWSKI RATUJE SIĘ ATAKIEM - Bartosz T. Wieliński w GW: “Co zamierza osiągnąć Witold Waszczykowski, publicznie rugając ukraiński rząd, grożąc jego członkom zakazami wjazdu i sugerując, że prezydent Andrzej Duda nie powinien jechać do Kijowa? Czy to nowy pomysł na odnowę stosunków polsko-ukraińskich? A może rozpaczliwa walka o utrzymanie się na stanowisku?”

-- KORNEL MORAWIECKI DOMAGA SIĘ DYMISJI WASZCZYKOWSKIEGO ZA KONFLIKT Z UKRAINĄ: “Chodzi o inny pomysł na politykę zagraniczną Polski, ona buksuje w miejscu, kuleje. Ta sprawa nieporozumienia z Ukrainą nas uderza. My sami wyłączyliśmy się ż tego procesu pokojowego na Ukrainie. Tracimy różne atuty na świecie”.

-- WASZCZYKOWSKI ZOSTAJE? - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Zamiana Waszczykowskiego na Szczerskiego miała też przynieść inną korzyść – przekonać prezydenta do poparcia wersji ustaw sądowniczych. W zamian Belweder miał dostać realny wpływ na politykę zagraniczną. Ale według informacji Faktu Andrzej Duda powiedział współpracownikom, że sprawa sądów nie może być przedmiotem handlu. A sam Krzysztof Szczerski? Jak mówi się w Pałacu, wcale nie ma ochoty przechodzić do rządu!”

-- DZIENNIK ŁÓDZKI ZASTANAWIA SIĘ CZY ZDANOWSKA ZABLOKUJE PRZEJĘCIE REGIONU PO PRZEZ GRABARCZYKA: “Z drugiej jednak strony na jej start nalegać ma Grzegorz Schetyna, szef PO, który obawia się, że region łódzki mógłby zdobyć na przykład Cezary Grabarczyk, polityk w regionie popularny, ale nieakceptowany przez Schetynę. W PO panuje przekonanie, że jeśli wystartuje Zdanowska, to nie będzie chętnych na konkurowanie z nią. Druga część listopada może być zatem dla Hanny Zdanowskiej kumulacją istotnych terminów: 15 listopada dowiemy się, czy Łodź będzie gospodarzem wystawy Expo 2022, dwa dni później rozpocznie się jej proces przed sądem, a 18 listopada to ostatni dzień zglaszania kandydatur na szefa regionu łódzkiego PO... “

-- POLSKA STAŁA SIĘ PUNKTEM ODNIESIENIA - pisze Ryszard Czarnecki w GPC: “Czy włoski sąd podjął taki werdykt po tym, jak Polska podniosła kwestie niemieckich reparacji? Możliwe. Jeśli tak, byłby to kollejny dowód na to, że wie- le decyzji podejmowanych nad Wisłą staje się zaczynem działań poza Polską, jak choćby odmowa przyjęcia narzuconych nam muzułmańskich imigrantów. Także akcja „Różaniec do granic” zainspirowała do podobnych działań w innych krajach. Polska staje się punktem odniesienia dla różnych krajów i środowisk. Ciesząc się z tego, pamiętajmy, że musimy dbać przede wszystkim o nasze, polskie interesy”.

-- KS. ADAM BONIECKI O SAMOSPALENIIU PIOTRA S. - mówi Stanisławowi Skarżyńskiemu w GW: “To była manifestacja miłości ojczyzny. Zbliża się święto narodowe, więc myślimy o patriotyzmie. Oczywiście, wielu ludzi dziś uważa: co mi tam, zaszyję się w swoim kącie i jakoś przeżyję. Ale są też inni, tacy jak on. To jest desperacki krok człowieka, który kocha Polskę, któremu nie było wszystko jedno. Jego krzyk zwraca uwagę, że ci, którzy dziś protestują, krytykują i zabierają głos, to nie są jacyś cyniczni gracze o władzę, ale ludzie, którym naprawdę, do cholery, zależy na ich kraju. Nie wiem, czy ta śmierć zmusi szerokie kręgi społeczne do refleksji. Bardzo jest łatwa ta ucieczka, że albo to jest produkt „opozycji totalnej”, albo psychicznie chory człowiek. Takie alibi, żeby mieć spokój”.

-- Z OPOZYCJĄ COŚ JEST NIE TAK - mówi ks. Boniecki: “Tak, z opozycją jest coś nie tak. To żałosne, jeżeli takiej drobnej rzeczy jak kandydata na prezydenta Warszawy nie mogą spokojnie zaproponować jednego, a Grzegorz Schetyna przedwczoraj wyskoczył bez porozumienia z nikim. My chyba nie jesteśmy zbyt mądrym narodem. Nie umiemy dopuścić sytuacji, że jak innym ludziom na czymś zależy, to ja z czegoś zrezygnuję, choćby z tego kandydata. Przecież nie trzeba w stu procentach mieć wszystkiego. To straszne, a mamy jeszcze kilka takich cech. Nie słuchamy się nawzajem. Zakładamy z góry, że wszystko, co powie ktoś z drugiej strony, od razu będzie złe. Malujemy te obrazy wrogów”.

-- KAMIŃSKI KONTRA MACIEREWICZ - Wojciech Czuchnowski w GW: “Zmiany w strukturze służb specjalnych oraz stworzenie dla Kamińskiego funkcji „ministra ochrony państwa” przebiegają wolno, bo opór stawia Antoni Macierewicz. Chodzi o Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i Służbę Wywiadu Wojskowego. Kamiński chce, by kontrolował je nowy resort. Macierewicz się nie zgadza. To on w 2007 r. powołał je do życia po likwidacji WSI i był pierwszym szefem SKW. Oddanie „zielonych” (od koloru munduru wojskowego) służb Kamińskiemu byłoby ciosem dla szefa MON”.

-- GW O LUDZIACH KAMIŃSKIEGO W SPÓŁKACH: “Posady w spółkach skarbu państwa dostali też inni bliscy współpracownicy Kamińskiego. Grzegorz Postek, były dyrektor zarządu operacyjno-śledczego CBA, skazany w pierwszej instancji za przekroczenie uprawnień i razem z Kamińskim oraz Wąsikiem ułaskawiony przez prezydenta Dudę, jest dyrektorem ds. bezpieczeństwa w PKP Cargo. Aleksander Awdziejczyk, b. dyrektor delegatury CBA w Łodzi, jest dyrektorem ds. bezpieczeństwa w spółce Tauron. Roman Marzec, b. naczelnik wydziału delegatury CBA w Gdańsku (odpowiedzialny za rozpracowanie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego), obecnie dyrektor ds. bezpieczeństwa w spółce Lotos. Marek Swacha, b. szef delegatury CBA w Poznaniu, obecnie dyrektor ds. bezpieczeństwa PGE. Zbigniew Lasek, naczelnik w zarządzie operacyjno-śledczym CBA, późniejszy ochroniarz i kierowca Jarosława Kaczyńskiego w Grom Group, obecnie dyrektor ds. bezpieczeństwa w PKN Orlen. Mirosław Gładysz, partner w operacjach specjalnych agenta Tomka (Tomasza Kaczmarka), obecnie dyrektor ds. bezpieczeństwa w Totalizatorze Sportowym. Tomasz Cichoń, wiceszef w zarządzie operacyjno-śledczym, obecnie dyrektor ds. bezpieczeństwa w PZU”.

-- O MEDIALNYCH SOJUSZNIKACH MACIEREWICZA I KAMIŃSKIEGO - dalej Czuchnowski: “Po stronie Macierewicza jest grupa Tomasza Sakiewicza, z „Gazetą Polską” i TV Republika na czele. Tam jest najtwardszy front obrony spiskowych teorii smoleńskich, tam Macierewicz zawsze daje pierwszy głos. Macierewicza popierają też „Nasz Dziennik” i Radio Maryja (nieufne wobec otwarcie deklarującego agnostycyzm Kamińskiego) oraz – w mniejszym stopniu – telewizja publiczna, która stara się balansować pomiędzy nim a Kamińskim. Medialne szable Kamińskiego to bracia Karnowscy z tygodnikiem „Sieci Prawdy”, portalem wPolityce.pl i telewizją internetową wPolsce.pl. To tam jako „ekskluziwy” ukazują się newsy o działaniach służb i politycznych projektach koordynatora. To tam po publikacjach „Wyborczej” na temat ludzi służb w Trybunale Konstytucyjnym wypowiadali się bohaterowie naszych tekstów, tam bronili ich Michał Karnowski i Bronisław Wildstein. Rzecznikiem Kamińskiego jest Stanisław Żaryn, syn senatora PiS i były publicysta Karnowskich. Po stronie Kamińskiego ulokować można też tygodnik „Do Rzeczy”, sceptyczny wobec „zamachu” w Smoleńsku i dużo bardziej obiektywny od „Gazety Polskiej” oraz „Sieci”.

-- ADRIAN ZANDBERG W SE O OPIEKUNACH W DOMACH OPIEKI: “Coś w Polsce stoi na głowie, skoro za ciężką pracę wymagającą odporności i siły ludzie dostają pieniądze, które nie wystarczają na utrzymanie. To oburza - tym bardziej gdy porównać ich pensje z wynagrodzeniami aparatczyków z PiS. Ci mają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie za "zasiadanie" i "pełnienie funkcji". Nikt nie wymaga specjalnych kwalifikacji - inaczej niż od pielęgniarek czy terapeutów. I na to jakoś nie brakuje”.

-- LESZEK BALCEROWICZ O PROPAGANDZIE W GOSPODARCE - mówi DGP: “Czasem na Twitterze widzę, jak ludzie naiwni albo trolle PiS przytaczają takie argumenty, jak spadek bezrobocia, wyższa ściągalność podatków czy wzrost zatrudnienia. To są dowody dla naiwnych albo osób bardzo zajętych innymi sprawami niż gospodarka. Owszem, sytuacja na rynku pracy się poprawia, ale to nie jest zasługą PiS. Do tego przyczyniły się dwie reformy za czasów PO: ograniczenie przywilejów emerytalnych i stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego. Wiktor Wojciechowski pokazuje w raporcie FOR, który niedługo się ukaże, że ta pierwsza reforma dała przyrost zatrudnienia o prawie pół miliona ludzi. Działania PiS idą w przeciwnym kierunku – zwiększania liczby osób niepracujących i zmniejszania liczby osób, które pracują. Wiek emerytalny kobiet w Polsce będzie najniższy w Europie, a program 500+ zniechęca do pracy. Skutki tych decyzji dopiero nas czekają”.

-- NA RAZIE NIE CZUJEMY EFEKTÓW, ALE TEN CZAS NADEJDZIE - mówi Balcerowicz: “Na razie nie czujemy tego efektów, ale ten czas nadejdzie. Według danych Unii Europejskiej osiem krajów będzie miało nadwyżkę w finansach publicznych, włącznie z Grecją. My, mając ciągle niezłą koniunkturę, będziemy jednym spośród trzech państw z najwyższym deficytem. Co będzie, gdy koniunktura się skończy? PiS uprawia prostacką propagandę i przejada owoce dobrej koniunktury”.

-- O KULISACH KAMPANII MAGDY OGÓREK, LESZEK ALEKSANDRZAK Z SLD opowiada Elizie Olczyk w RZ: “To nastąpiło jakieś dwa miesiące przed wyborami. Magda miała wywiad w telewizyjnej Jedynce, w którym bardzo dobrze wypadła. Potrafiła odpowiedzieć na każde pytanie, nawet o armię. Byliśmy w euforii. Później mieliśmy kilka spotkań w terenie, naprawdę rewelacyjnych. Ludzie pchali się do Magdy, chcieli z nią porozmawiać, wziąć autograf, zrobić sobie zdjęcie. U mnie w Kaliszu, gdy przyjechała na taki duży festyn, to wokół niej rozpętało się istne szaleństwo. Nie mogliśmy przejść kilku kroków. Każdy, kto prowadzi kampanię wyborczą i widzi taki entuzjazm, myśli, że wszystko idzie dobrze. A tu niespodziewanie nasz sekretarz generalny stwierdził publicznie, że kampania prezydencka jest w lesie. I nasza kandydatka znowu się obraziła. A trzeba wiedzieć, że to nie była jej pierwsza obraza. Wystarczyło, że ktoś z partii krzywo na nią spojrzał i już przez dwa tygodnie nie szło nic zrobić. Trzeba było odwoływać umówione spotkania, ściemniać, że kandydatka się pochorowała, jej notowania spadały i wszyscy powoli się zniechęcali”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O ZMIANIE NASTAWIENIA DO KOŚCIOŁA POD WPŁYWEM WŁASNEJ SYTUACJI - NA KANWIE PUBLICZNEJ OPOWIEŚCI PREZYDENTA POZNANIA: “I tak pod naporem zwykłej ludzkiej słabości, zdrady i podwójnego życia wielu ludzi wmawia sobie, że to, co złe, wcale takie nie jest. Zaczyna odwracać moralność do góry nogami. I tu pojawia się relacja z Kościołem, który głosi niezmienne zasady etyczne. Staje się on wyrzutem sumienia. By sobie z nim poradzić, dokonuje się kolejnego przewartościowania. I oto niegdysiejszy żarliwy chrześcijanin zaczyna sobie wmawiać, że Kościół jest zły, a jego misją jest walka z nim. Im większe poczucie życia na bakier z dawniej wyznawanymi wartościami, tym gorliwsza chęć walki z Kościołem”. 

-- STRZĘPKA I DEMIRSKI ZE SPEKTAKLEM O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM -- TUSKA ZAGRA JACEK PONIEDZIAŁEK, WYSTĄPI DUCH UNII WOLNOŚCI: “K. zagra gościnnie Marcin Czarnik, za dyrekcji Jana Klaty jeden z czołowych aktorów Starego Teatru. W Donalda, który przybywa wspierać w wyborczej batalii swoją dawną partię, wcieli się Jacek Poniedziałek z warszawskiego Nowego Teatru. Reszta bohaterów jest bardziej metaforyczna: Duch Unii Wolności, Matka Prezesów, Powiatowa, Anonymous, Człowiek od Prezesów, Jastrząb Prezesów, Partia Clownów i Na sprzedaż. Premiera spektaklu, do którego inspiracją była trylogia o rodzimej polityce po transformacji 1989 r. autorstwa Roberta Krasowskiego, odbędzie się 4 listopada w poznańskim Teatrze Polskim. – To będzie takie „Polskie zoo”, ale bez oszczędzania którejkolwiek ze stron – żartuje dyrektor artystyczny Polskiego Maciej Nowak”. 

-- RYSZARD KALISZ NIE STARTUJE - MÓWI INTERII: “Podobno są sondaże, w których mam poparcie na granicy 18 procent, i to bez żadnej kampanii i struktury. Powtórzę, nie startuję”.

-- KALISZ O NOWACKIEJ: “- Barbarę Nowacką oceniam bardzo dobrze. Moim zdaniem, ma przed sobą dużą przyszłość, ale dziś nie mogę powiedzieć, żeby tego rodzaju ugrupowanie już utworzyła. Silną stroną Barbary Nowackiej jest jej aktywność na rzecz ochrony praw kobiet”. 

-- PIOTR ZAREMBA O DYSKUSJI GOWINA Z ALEKSANDREM TEMKINEM Z KOMITETU HUMANISTYKI - pisze w DGP: “Temkin boi się ich zdemotywowania i trwałej degradacji. I poddaje w wątpliwość kryteria oceniania. Choćby premiowanie publikacji w periodykach „o międzynarodowym znaczeniu” (wymieniać się je będzie na specjalnej liście). Czy nie oznacza to, że badania doceniane za granicą nie staną ponad krajowym pożytkiem społecznym? Czy zajmowanie się gender nie będzie bardziej opłacalne niż badanie zjawiska reprywatyzacji – takie pytania muszą poruszyć serce prawicowca. Podobnie jak troska o lokalne uczelnie dotknie czułego punktu wielu posłów PiS. Słuchając wymiany zdań między wiceministrem, który chwilami wygrywał argumentami, a Temkinem, który przy całej demagogicznej przesadzie prezentuje rzetelną troskę o naukę, wiedziałem jedno. Do takich spotkań powinno dojść wcześniej. To pozwoliłoby na uruchomienie argumentów, które opinia publiczna znać powinna”.

-- PIS NA WOJNIE Z NOCNĄ SPRZEDAŻĄ ALKOHOLU - SE: “Posłowie PiS przygotowali projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który trafił do Sejmu. Jeden z punktów mówi, że rada gminy będzie mogła uchwałą zadecydować o ograniczeniu w godzinach nocnych sprzedaży alkoholu. Uderzy to przede wszystkim w sklepy monopolowe działające 24 godziny na dobę. Ewentualne zakazy dotkną tylko miejsc, gdzie można nabyć trunki przeznaczone do spożycia poza miejscem sprzedaży. Czyli w pubach czy restauracjach wciąż będzie można po godz. 22 napić się wina czy piwa. - My dajemy narzędzie, możliwość, a to samorząd zdecyduje, czy z tego skorzysta. Oraz w jakim zakresie to zrobi: czy wprowadzi ograniczenie już od 22, czy od północy, czy w całym mieście, czy w danym miejscu, gdzie jest nagromadzenie monopolowych. Samorządy będą mogły też naciskać tym samym na właścicieli sklepów, by zrobili porządek w swoim otoczeniu. W wielu miejscach istnieje problem zakłócania ciszy nocnej przez klientów nocnych sklepów - mówi nam Szymon Sękowski vel Sęk (35 l.) z PiS, poseł wnioskodawca tej ustawy. - Ograniczenia będą powodowały, że alkohol będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Proszę sobie przypomnieć, jak kiedyś działały mety, czyli mieszkania, w których można było nabyć alkohol. Drożej, bo drożej, ale można było. PiS przegina w tym przypadku, robiąc igły z widły - mówi nam poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak (58 l.) i jednocześnie właściciel browaru”. 

-- PROKURATOR SPRAWDZI SOLVERE - SE: “Myliłby się ten, kto by sądził, że zamieszanie wokół firmy "Solvere", założonej przez dwoje bliskich współpracowników szefowej rządu Beaty Szydło (54 l.), ucichło. Jak ustalił "Super Express", po zawiadomieniu złożonym przez szefową KPRM Beatę Kempę (51 l.) sprawą zajęła się warszawska prokuratura”.

-- 22 LATA TEMU odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Do II tury przeszli: Aleksander Kwaśniewski i urzędujący prezydent Lech Wałęsa.

-- HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ kończy dziś 65 lat.

-- URODZINY: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wojciech Czuchnowski, Katarzyna Pawlak, Tadeusz Fiszbach, Jadwiga ZakrzewskaNIEDZIELA: Piotr Wierzbicki, Grażyna Kulczyk, Agata Grynkiewicz, Marcin Bosacki. 

Źródło: 300polityka.pl

Kuroniówka. Za późno by dostać?

Dodano: 02.11.2017 14:28 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Witam,pracowałem 3 lata w firmie do końca 2016 roku na umowę o pracę. Później byłem za granicą, a teraz wróciłem.Mam pytanie: czy jak zarejestruję się...

Pytanie zadane przez: - wczoraj, 13:09
Liczba odsłon: 52 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl

Kuroniówka. Za późno by dostać?

Dodano: 02.11.2017 13:43 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Witam,pracowałem 3 lata w firmie do końca 2016 roku na umowę o pracę. Później byłem za granicą, a teraz wróciłem.Mam pytanie: czy jak zarejestruję się...

Pytanie zadane przez: - wczoraj, 13:09
Liczba odsłon: 52 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone