piątek, 25 maja 2018 r.  Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wiadomości z tagiem Później  RSS
STAN GRY: Skwieciński: Przecież liberalni politycy ubóstwiają kiedy ktoś zakłóca im spotkania, SE o tępieniu związkowców w LOT

Dodano: 24.05.2018 10:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- TRZY LATA TEMU ANDRZEJ DUDA WYGRAŁ WYBORY PREZYDENCKIE: Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. 24 maja 2015 r. − podczas II tury wyborów − uzyskał poparcie 51,55 proc. głosujących.
-- 300LIVE: SCHETYNA CHCE 30-35% I WSPÓŁRZĄDZIĆ W 8 SEJMIKACH:

-- PRZECIEŻ POLITYCY LIBERALNI UBÓSTWIAJĄ JAK KTOŚ ZAKŁÓCA ICH MORALNO-POLITYCZNĄ JEDNOŚĆ I PRZEPADAJĄ ZA DYSKUSJAMI Z PRZECIWNIKAMI - Piotr Skwieciński w polemice z Rafałem Kalukinem: “A fragment „charakterystyczny jest przebieg terenowych wizyt polityków PiS, którzy w ostatnich tygodniach ruszyli w Polskę, ratować cokolwiek nadwyrężoną relację z sympatykami. Wiele wysiłku wkładając, aby nic nie zakłócało intymności tych spotkań…. Selekcjonowano pytania z sali, uniemożliwiając zadanie niewygodnych, choć wydawałoby się, że to właśnie uczciwa konfrontacja z trudnymi sprawami oczyszcza atmosferę”. Tak, to rzeczywiście cecha charakterystyczna wyłącznie dla polityków PiS, że nie kochają „desantów” przeciwników na własnych spotkaniach. Politycy liberalni przecież odwrotnie – ubóstwiają kiedy ktoś zakłóca im moralno-polityczną jedność na spotkaniach, i przepadają za dyskusjami z przeciwnikami. Ech…” 

-- MILCZARSKI CHCE ZWOLNIĆ Z LOT SZEFOWĄ ZWIĄZKÓW: “Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, zostanie zwolniona dyscyplinarnie w piątek. LOT złoży też doniesienie do prokuratury - wynika z naszych informacji. Poszło o "bojową" treść maila Jak informują nas pracownicy LOT-u, w poniedziałek do związków zawodowych przyszło zapytanie o zgodę na zwolnienie Moniki Żelazik, szefowej związku zawodowego personelu lotniczego i pokładowego”. 

-- SE O TĘPIENIU ZWIĄZKOWCÓW W LOT - jak pisze Tomasz Walczak: “Menedżerom LOT-u może się nie podobać, że ktoś chce strajkować i narażać firmę na straty, ale żyjemy w kraju, gdzie konstytucja gwarantuje prawo do protestu i który swoją tożsamość buduje na dziedzictwie Solidarności - czyli bądź co bądź związku zawodowego. Jeśli w państwowych spółkach tępi się związkowców, to czy kogoś powinno dziwić, że w prywatnych firmach ludzie są zwalniani za to, że mają czelność zakładać organizację pracowniczą? W końcu ryba psuje się od głowy”. 

-- GŁĘBSZA REKONSTRUKCJA POKAZAŁABY JAK DUŻE ZAWIROWANIE PANUJE NA ZAPLECZU - Michał Szułdrzyński: “Wszelkie problemy rolników (wszak nie brakuje tu kolejnych protestów) są niebezpieczne dla całego obozu władzy i ostatecznego wyniku w wyborach samorządowych. Ale przeprowadzanie głębszej rekonstrukcji teraz raczej stworzyłoby wrażenie chaosu. Albo pokazałoby, jak duże zawirowanie panuje na zapleczu obozu rządzącego. Bo nasilające się plotki dowodzą właśnie tego, jak duży jest chaos w sytuacji, w której Jarosław Kaczyński trafił do szpitala”. 

-- KRYCHOWIAK: RÓB ZDJĘCIA, PREZYDENT POMAGA ZNOSIĆ WÓZEK: “Później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie. Fotograf zaczął wszystko szykować, gdy nagle... - Ustawiam wszystkich do zdjęcia grupowego. Nagle krzyknął Grzegorz Krychowiak - "Rób zdjęcia. Prezydent pomaga znosić wózek!". W sumie to już nie pierwsza taka sytuacja (dla PAD to norma) ale widać, że ciągle zaskakuje - opisał osobisty fotograf prezydenta, Jakub Szymczuk”. 

-- GAZETA STOŁECZNA O GEŚCIE JAKIEGO WOBEC URZĘDNIKÓW: “Kandydat PiS wykonał gest pod adresem kilkunastotysięcznej rzeszy urzędników pracujących w warszawskim ratuszu i dzielnicach. – Pierwsze 10 moich decyzji personalnych w ratuszu to będą awanse wewnątrz. Weryfikacja kadr owszem, będzie potrzebna, na pewno w biurach zajmujących się reprywatyzacją i audytem, tam zmiany będą głębokie – powiedział”. 

-- NA MAZOWSZU WYSTARTUJĄ Z PIS SYNOWIE: MINISTRA ENERGII I WOJEWODY: “O prezydenturę Pruszkowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegać się Konrad Sipiera, syn wojewody. A w Siedlcach na prezydenta wystartuje Karol Tchórzewski, syn ministra energii”.

-- JEDNAK PIEKARSKA NIE CELIŃSKI? - jak pisze Gazeta Stołeczna: “– Piękna karta opozycyjna, dość znane nazwisko – przyznaje jeden z warszawskich działaczy SLD. – To zalety. Ale wziąć pod uwagę trzeba też jego wiek, zwłaszcza w zestawieniu z głównymi konkurentami – dodaje, mając na myśli 32-letniego Patryka Jakiego i 46-letniego Rafała Trzaskowskiego. (...) Andrzeja Celińskiego nie było na obradach warszawskich struktur SLD. Z jego wypowiedzi w mediach wynika, że czuje się wystawiony do wiatru, bo uważał, że jego zgoda na kandydowanie kończy poszukiwania polityka, który wystartowałby w barwach Sojuszu po stołeczną prezydenturę”. 

-- JACEK WOJCIECHOWICZ MÓWI ŻE MA 3 TYS KOLEGÓW, KTÓRYCH ZATRUDNI - w rozmowie w DGP: “Nie, zamierzam te wybory wygrać i przekonać mieszkańców, że prezydent bez tabunu partyjnych kolesi jest lepszym rozwiązaniem niż prezydent partyjny. Ani Rafał Trzaskowski, ani Patryk Jaki nie mają zielonego pojęcia, jak zarządzać miastem takim jak Warszawa. Dla mnie jedyną partią będą warszawiacy, a jeśli ktoś nie wierzy w moją uczciwość, to niech wie, że ja nie mam 3 tys. kolegów, których zatrudnię na intratnych stanowiskach. Za to moi kontrkandydaci dostaną te osoby „w pakiecie”, bez względu na to, czy będą to ludzie kompetentni, czy nie”. 

-- MATEUSZ POWIEDZIAŁ MI, ŻEBYM SIĘ SPRAWĄ NIE INTERESOWAŁ- przyznaje Kornel Morawiecki w jedynkowym tekście GW: “Czy Kornel Morawiecki, ojciec obecnego szefa rządu, lobbował, by państwo wsparło upadającą spółkę GetBack? - Puściłem jedynie taki sygnał, że coś się dzieje. Ale Mateusz powiedział mi, żebym się sprawą nie interesował - przyznaje "Wyborczej" Morawiecki senior”. 

-- SOLIDARNOŚĆ MA DOŚĆ ZALEWSKIEJ - Fakt.

-- FAKT O TYM JAK BŁASZCZAK I BRUDZIŃSKI ZABLOKOWALI GRANICZNY PŁOT JURGIELA: “Wielokrotnie krytykowany pomysł budowy płotu wzdłuż wschodniej granicy Polski, prawdopodobnie zostanie zarzucony. Zdaniem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, płot miał pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF), ale argument ten nie ma sensu, ponieważ wirus od dawna jest już w Polsce. Przypadki ASF ujawniono m.in. pod Sochaczewm, czyli w centrum kraju”. 

-- URODZINY: Krzysztof Martens, Wojciech Maksymowicz, Zofia Wilczyńska, Cezary Gmyz.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Sroczyński: Redaktorzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali na kolegiach, Zaremba: Wieloletni profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów, Dorn: Jaki ogrywa Trzaskowskiego

Dodano: 19.05.2018 12:28 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Sroczyński: Redaktorzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali na kolegiach

Zaremba: Wieloletni profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów, Dorn: Jaki ogrywa Trzaskowskiego

*****

-- JAKI OGRYWA TRZASKOWSKIEGO - pisze Ludwik Dorn w TVN: “Jaki ogrywa Trzaskowskiego, Nowoczesna walczy o życie, SLD sięga po Jaruzelską, Kukiz obejmuje się z Jurkiem. Przed jesiennymi wyborami każdy stara się, jak może. Wszystko to będzie na nic, jeśli PiS, zamiast w partię szachów, zechce zagrać z przeciwnikami w dupaka”.

-- DORN PISZE, ŻE JAKI WSTRZELIŁ SIĘ W PROBLEM: “Największym osiągnięciem dotychczasowej kampanii Patryka Jakiego w Warszawie jest wyjście przez niego z roli szeryfa i pokazanie się jako ktoś, kto rozumie problemy miasta i atakuje rządy PO za to, że ich nie rozwiązały. Najcelniejszym zaś strzałem podniesienie kwestii parkingów, która jest piętą Achillesową ratusza. W 2006 roku Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała 17 dużych parkingów podziemnych: żaden nie został zbudowany. Kwestia transportu osobowego to jedna z największych bolączek Warszawy, a ratusz nie ma w tej kwestii żadnych dokonań. Patryk Jaki wstrzelił się w problem, a Rafał Trzaskowski od niego ucieka, bo musiałby się odnieść krytycznie do rządów obecnej prezydent, co ze względów wewnątrzpartyjnych jest dla niego trudne. Ale wiadomo – a jest to też problem PO w skali całego kraju – że od kwestii poprzednich rządów Platformy nie ma ucieczki. Najlepiej więc chwycić byka za rogi teraz, kiedy się jeszcze nie rozpędził”. 

-- GABINET CIENI PO UZIEMIONY PRZEZ LOT W GOLENIOWIE: “Z relacji wynika, że pasażerowie byli na lotnisku od około godziny 20, czyli na godzinę przez wylotem. Około godz. 21, kiedy samolot teoretycznie powinien już startować z Goleniowa, dowiedzieli się, że będzie „co najmniej dwugodzinne opóźnienie”. Dwie godziny później pojawiła się jednak informacja, że samolot jest odwołany, a pasażerów do stolicy zawiezie autokar. Miał być o północy. O godz. 00.30 okazało się jednak, że autokaru nie będzie, będą za to taksówki. Parlamentarzyści próbowali sami zorganizować sobie autokar, ale obdzwonieni przewoźnicy poinformowali, że nie mają wolnego pojazdu i kierowców. O godzinie 1 w nocy pod terminalem pojawiła się taksówka. Jedna. W tej sytuacji posłowie PO sami zadzwonili po taksówki. Część zdecydowała się na jazdę do Warszawy, część wróciła do Szczecina. W międzyczasie pojawił się pomysł, by posłowie przenocowali w Szczecinie”. 

-- KACPER PŁAŻYŃSKI WZYWA ADAMOWICZA DO ODPOWIEDZI WS ZANIECZYSZCZENIA MOTŁAWY ŚCIEKAMI: “- Zakończył się zrzut ścieków do Motławy, z tego się cieszymy, ale nie zapominajmy, że do awarii doszło i pozostaje pytanie co dalej? Mam wrażenie, że prezydent Paweł Adamowicz od momentu jej wystąpienia uchyla się odpowiedzi na trudne pytania które nurtują opinię publiczną nie tylko w Gdańsku. Jego aktywność w tej sprawie od trzech dni sprowadza się właściwie tylko do wypowiedzi w mediach społecznościowych - mówił w piątkowe południe na kolejnej konferencji przy przepompowni Ołowianka Kacper Płażyński”. 

-- PRZESŁUCHIWANIE JEDNYCH, KADZENIE INNYM - Piotr Zaremba o TVP: “Kiedy trójka polityków opozycji wyszła z programu Michała Rachonia będącego w teorii przeglądem poglądów partii politycznych, władze TVP Info zareagowały oświadczeniem: „Minęły czasy, kiedy koalicja PO-PSL wyznaczała tematy i gości”. I to prawda, tylko, że nadeszły czasy, kiedy robi to PiS. Sposób, w jaki Rachoń zadaje pytania (tym razem o domniemaną agencję towarzyską w mieszkaniu Stanisława Gawłowskiego) nie ma nic wspólnego z moderowaniem dyskusji. To przesłuchiwanie jednych, kadzenie innym, zgodnie z linią partii rządzącej”.

-- ZAREMBA O TYM, ŻE TVP PRZEBIŁO ŚPIEWANIE STO LAT TUSKOWI: “Warto przypomnieć o punkcie wyjścia. Znajomy przypomniał ostatnio na Facebooku spektakl z TVP rządzonej przez Platformę Obywatelską. Tomasz Lis podejmuje w swoim programie premiera Donalda Tuska, obdarowuje go prezentem, odpowiednio dobrana publika śpiewa „sto lat”. Tamta telewizja nie ukrywała swoich zaangażowań i nie stroniła od lizusostwa. Trzeba jednak przyznać, że w jednej sferze obecne Wiadomości czy TVP Info ją przebiły. W agresywności, w nieustającym piętnowaniu wrogów. W pomieszanym doszczętnie z informacją komentarzu nieustannie przypomina się o przewinach, prawdziwych, wyimaginowanych i wyolbrzymionych, rządu i ludzi koalicji PO-PSL”.

-- ZAREMBA CHWALI TVP ZA TEATR TV I HISTORIĘ: “Nie zmienia to mojej, dużo bardziej wycieniowanej oceny całej TVP Kurskiego. Robi ona zarazem wiele aby lepiej, ciekawiej i bardziej pluralistycznie niż za rządów PO opowiadać o polskiej historii i kulturze. Jej Teatr Telewizji przygotował kilka przedstawień, które przejdą do historii, a ostatnio zaczęto nawet eksperymentować z programem kabaretowym niekoniecznie pokazującym polskie sprawy zgodnie z prostym zamówieniem prawicy („La la Poland”)”.

-- ZAREMBA O TYM, ŻE GAWRYLUK BYŁA BARDZIEJ PRZEZROCZYSTA NIŻ WIELE JEJ KOLEŻANEK I KOLEGÓW I TO WYSTARCZAŁO, BY KWALIFIKOWAĆ JĄ JAKO “PRAWICOWĄ”: “Czy Gawryluk chce zrobić z Polsatu drugą TVP, jak alarmuje Wielowieyska? Wystarczy poobserwować wszystkie pasma pod jej nadzorem dzisiaj, aby zauważyć, że raczej wprowadza do informacji i publicystyki więcej równowagi. Sama zawsze prowadziła swoje programy tak aby zadać najważniejsze pytania wszystkim stronom. Była o wiele bardziej przezroczysta niż wiele jej koleżanek i kolegów, to fenomen podobny do Bogdana Rymanowskiego w TVN. To wystarczyło aby ją zakwalifikowano w liberalno-lewicowym dziennikarskim światku jako „prawicową”.

-- TVP BYŁA NA RÓWNI Z TVN JEDNYM Z CENTRÓW SZTABU PO - ZAREMBA: “Czy jest to walka o niezależność mediów? Nie sądzę. Owszem liberalna lewica z „Wyborczą” ma czele przestrzega przed przejmowaniem rynku medialnego przez władzę na wzór węgierski. Też nie chciałbym takiego scenariusza, gdzie monopol polityczny miesza się z ekonomicznym. Ale przypominam: byliśmy bliscy takiego modelu w latach 2010-2015. W tym ostatnim roku TVP była jednym z centrów sztabu wyborczego PO na równi z TVN”.

-- SOLORZ UBIJAŁ TARGÓW Z PLATFORMĄ I TO NIE BUDZIŁO W GW NAJMNIEJSZEGO NIEPOKOJU: “Chętnie wierzę, że PiS-owi wystarczy swoista neutralizacja Polsatu. I że Zygmunt Solorz jako człowiek interesu naprawdę może się kierować racjami biznesowymi. Chce sprzedać elektrownię Pątnów Adamów Konin. Dopiero co uzyskał dla siebie korzystny werdykt UOKiK w sprawie przejęcia Netii. Jednak to, że Polska jest krajem kapitalizmu politycznego, nie jest odkryciem dnia dzisiejszego. Solorz równie chętnie robił interesy z poprzednimi ekipami. Przez osiem lat dobijał targów z Platformą. To nie budziło w „Gazecie Wyborczej” najmniejszego nawet niepokoju”.

-- WIELOLETNI RZECZNICY I PROFITENCI MONOPOLU WYSTĘPUJĄ W ROLI UCIŚNIONYCH OBROŃCÓW WOLNOŚCI MEDIÓW - KONKLUZJA ZAREMBY: “Nie chcę niczyjego monopolu i wolę już prowizorki oparte na chwiejnym stanie równowagi. Ale sytuacja, w której wieloletni rzecznicy i profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów przed jednym tylko zagrożeniem, jawi mi się jako komedia. Wystrzegajmy się takich teatrzyków cieni”. 

-- TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE PO PRZEJĘŁA SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNYMI, KTÓRYCH DOTĄD MIAŁA W NOSIE A REDAKTORZY ZIEWALI NA KOLEGIACH - GRZEGORZ SROCZYŃSKI: “Trudno uwierzyć, że PO nagle przejęła się losem grupy, którą za swoich rządów miała w nosie. Podobnie trudno uwierzyć, że redaktorzy tygodników i gazet, którzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali podczas redakcyjnych kolegiów i ucinali, że temat nikogo nie zainteresuje, nagle doznali jakiegoś chrystusowego nawrócenia na empatię. Tak, niestety, prawica ma absolutną rację, że nasze zainteresowanie protestem w Sejmie wynika głównie z tego, że można niepełnosprawnymi dziećmi okładać Kaczyńskiego po głowie. Publiczność zaś kupiła popcorn i czeka, kto wygra”.

-- NIEPEŁNOSPRAWNI SKRUSZYLI LIBERALIZM - dalej Sroczyński: “Politycy opozycji zaczynają wyczuwać tę zmianę wiatrów. Widzą, że temat państwa opiekuńczego może rozgrzać społeczne emocje nie gorzej niż sądy czy sprawa nagród dla ministrów. Może to zmieni poglądy niektórych, przewietrzy partyjne programy i uczyni nadwiślański liberalizm bardziej nowoczesnym. Komukolwiek uda się odsunąć PiS od władzy, nie będą już możliwe ani likwidacja 500 plus, ani zamiatanie pod dywan problemu braku łóżek geriatrycznych w szpitalach, ani - mam nadzieję - likwidowanie PKS-ów i połączeń kolejowych w małych miastach (co za „dobrej zmiany” trwa w najlepsze). Warto już teraz zacząć kombinować, skąd na to lepsze państwo opiekuńcze - wypłacające 500 plus, dające godne wsparcie niepełnosprawnym, a jednocześnie szanujące konstytucję i sądy - opozycja weźmie pieniądze”. 

-- KRZYSZTOF WOŁODŹKO O NAGŁYM ZAINTERESOWANIU MEDIÓW LOSEM NIEPEŁNOSPRAWNYCH:“Gra medialna wokół spraw osób niepełnosprawnych jest o tyle istotna, że wpływa na społeczny odbiór sejmowego protestu. Żeby było jasne: w tym konflikcie zawsze będę po stronie opiekunów niepełnosprawnych i samych osób z niepełnosprawnościami – niezależnie od tego, kto będzie rządził. Dlatego cieszy mnie, że po raz pierwszy bodaj od lat 90. opinia publiczna tyle słyszy o problemach tych ludzi. Po raz pierwszy od bardzo dawna, i to nie przy okazji zbiórek wielkich medialnych fundacji, w cieszących się dużą oglądalnością programach ktoś tyle mówi o barierach życiowych, społecznych i ekonomicznych osób z niepełnosprawnościam”i. 

-- ROZMAWIAJMY O CZASIE PRACY, NIE O KACZORZE-DYKTATORZE - Jakub Majmurek: “Obywatelska inicjatywa skrócenia czasu pracy jest szansą na otwarcie poważnej dyskusji o pracy w Polsce, której, mam wrażenie, nigdy nie odbyliśmy na serio po roku ’89. Dlatego podpiszę projekt ustawy Razem, do czego i państwa zachęcam. Nawet jeśli macie państwo wątpliwości co do szczegółów, to warto zmusić Sejm, by po tysiącach godzin debat o niczym, wyzywania się posłów od „kanalii” i „kaczorów-dyktatorów” zajął się w końcu strategiczną refleksją nad czymś naprawdę ważnym dla przyszłości nas wszystkich”.

-- MAJMUREK O KOLEJNYCH TEZACH LIBERAŁÓW: “Brytyjczyków straszono, że zakaz pracy dzieci doprowadzi gospodarkę do ruiny. A ta ruszyła z kopyta. Dziś tak samo straszy się nas, że skrócenie dnia pracy do siedmiu godzin wpędzi świat w kryzys. Będzie raczej odwrotnie”. 

-- MACIEJ GDULA O POKAZANIU POLSKI PO PIS - mówi GW:“Oni sobie nie wyobrażają Polski po wyborach, w których Kaczyński przegrywa. Dlatego trzeba im pomóc ją zobaczyć. Ale nie traktując ich jak wrogów, tylko partnerów z odmiennymi poglądami. Nikt nie oczekuje, że będą tkwili w swoich poglądach do końca życia”. 

-- KOMOROWSKI O WIZYCIE PAD W USA JAKO O WSTAWANIU Z KOLAN: “– Praktyczny wymiar wstawania z kolan właśnie widzimy obserwując wizytę prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych, podczas której jego partnerami są burmistrz Jersey City i gubernator stanu Illinois – mówi w rozmowie z „Newsweekiem” były prezydent Bronisław Komorowski. W czasie pięciodniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA nie dojdzie do spotkania z żadnym istotnym amerykańskim politykiem”. 

-- NIE WIDZIELIŚMY ICH, NIE SŁYSZELIŚMY - Aleksandra Klich w GW: “Zaległości są wielkie, wina spoczywa na wszystkich rządach po 1989 roku, włącznie z ostatnim. I obciąża nasze sumienia, również nas, dziennikarzy, którzy nie dość cierpliwie, skutecznie i głośno domagaliśmy się praw dla niepełnosprawnych. Koniec liczenia tylko na siebie i na czyjąś dobrą wolę. Państwo, które ma pieniądze na strzelnice, musi je znaleźć dla słabszych, samotnych, cierpiących. Rzucanie nędznych groszy, które z trudem wystarczają na przeżycie, to zwykłe okrucieństwo”. 

-- JANINA OCHOJSKA O TYM, ŻE NIE OPOWIADA SIĘ PO ŻADNEJ ZE STRON - mówi GW:“A czego miała niby się wystraszyć? Nigdy niczego złego żadnej władzy nie uczyniłam. Nie opowiadam się po żadnej ze stron. Moją troską jest dobro Polski i społeczeństwa. Tak się składa, że jego część nie jest traktowana sprawiedliwie. Nie mogłam zostać obojętna. Jestem osobą publiczną, oczekuje się ode mnie, że zabiorę głos w sprawach, na których się znam. Przecież niepełnosprawność jest i moim doświadczeniem”. 

-- RAFAŁ DUDKIEWICZ O PIELGRZYMCE Z OVIEDO DO SANTIAGO DE COMPOSTELLA I DECYZJI CO DALEJ - mówi w rozmowie z KL:“Z kilku bardzo istotnych powodów przedłużam moment, w którym będę się nad tym zastanawiał. Najważniejszym z nich jest fakt, że do końca października będę chciał się maksymalnie poświęcić sprawom miasta. A drugi powód jest taki, że będę chciał zobaczyć, jakie możliwości przyniesie życie. Takie mam doświadczenie, że zawsze, kiedy dokonywałem podobnej zmiany, pojawiały się ciekawe oferty. Ale latem idziemy z żoną pieszo z Oviedo do Santiago de Compostela. Ustaliliśmy, że podczas tego marszu zdecydujemy, co dalej. Na razie jednak Wrocław jest dominujący”. 

-- FAKT O KOLANIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:“Wcześniej mówiono, że Kaczyńskiego, od dawna cierpiącego na ból kolana, czeka artroskopia. Z informacji Faktu wynika, że w grę obecnie wchodzi wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego! A to jest już poważna operacja, która – zanim zostanie przeprowadzona – wymaga ustabilizowania stanu zdrowia pacjenta”.

-- FAKT O PRZEPUSTCE KACZYŃSKIEGO ZE SZPITALA: “Wcześniej Jarosław Kaczyński zamierza jeszcze raz skorzystać z przepustki. – Wszystko zależy jednak od decyzji lekarzy. Ta może być na dniach – słyszymy. Bo dla prezesa zdrowie zdrowiem, ale to polityka jest najważniejsza. W przyszłą środę ma odbyć się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, który powinien zatwierdzić kandydatury w wyborach samorządowych. Czy prezes poprowadzi zebranie tego gremium? Niektórzy w partii twierdzą, że jest to możliwe”. 

-- SE O INFEKCJI KOLANA JK: “Skąd tak długi pobyt w lecznicy? Jak ustaliliśmy, prezes czeka na operację kolana, ale w międzyczasie musi się jeszcze zmagać z zakażeniem bakteryjnym. - I te bakterie wywołały najpewniej stan zapalny kolana. Sytuacja jest poważna, choć wszystko jest pod kontrolą. Pan prezes czeka na operację, która przywróci go do zdrowia. Później będzie go jeszcze czekać rehabilitacja i w sumie prezes może być wyłączony z normalnego funkcjonowania nawet przez pół roku - opowiada nasz informator”. 

-- PREZYDENT ZAPROSIŁ ADAMA NAWAŁKĘ I PIŁKARZY REPREZENTACJI POLSKI DO SWOJEJ LETNIEJ REZYDENCJI:

-- GPC O POLITYCE CENOWEJ ORLENU: “Przez cały rok ceny ropy brent urosły aż o 61 proc., tymczasem na stacjach Orlenu benzyna podrożała tylko o 11 proc. To dzięki temu, że zarząd spółki robi wszystko, by utrzymać ceny na jak najniższym poziomie”. 

-- URODZINY:Krzysztof Tchórzewski, Marcin Król, Marta Fogler, Robert Tekieli, NIEDZIELA: Aleksander Hall, Katarzyna Mrzygłocka, Marzena Okła-Drewnowicz, Robert Smoleń, Magdalena Sobkowiak, Cezary Krysztopa.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Szefernaker nie kazał wierzyć na słowo, Gawryluk: Sejm staje się coraz bardziej zamknięty, Wiadomości: Koniec z politykowaniem sędziów

Dodano: 17.05.2018 20:33 | 18 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Horała: Te osoby, które protestują w Sejmie, same taką formę protestu wybrały, z wszelkimi związanymi z tym utrudnieniami Gowin: Żalek głęboko przemyślał swoje słowa, wyraził skruchę, przeprosił protestujące matki Gowin: Jesteśmy gotowi do kompromisu z KE, ale my ten kompromis już wykonaliśmy Gowin: Na razie temat ustawy reprywatyzacyjnej musimy odłożyć na przyszłość W sobotę kolejne spotkania z udziałem parlamentarzystów PiS Gowin: W kwestii Smoleńska polskie państwo właściwie wyczerpało wszystkie swoje możliwości nacisku na stronę rosyjską. Potrzebna jest międzynarodowa presja W Dzienniku Ustaw opublikowano ustawy dot. niepełnosprawnych PAD w RB ONZ: Prawo musi być siłą wspierającą. Tyczy się to szczególnie kompensacji za historyczne straty, ale też katastrof lotniczych Dworczyk pytany o szczyt NATO i protestujących: Chodzi o wygrodzenie miejsca tak, jak w tej chwili jest to wygrodzone właśnie jakimiś słupkami z linką PAD w RB ONZ: Nie ma pokoju bez prawa. Prawo międzynarodowe pozostaje najsilniejszym narzędziem dla cywilizowanych narodów CIS: Dementujemy plotki o rozważanych jakoby przez Kancelarię Sejmu pomysłach przenoszenia protestujących Tusk: To nie jest pojedynek między polskim rządem a KE. To bardzo poważny spór o to, czy Polska będzie praworządnym krajem czy nie Morawiecki: Wszyscy czynni politycy, ministrowie zwrócili nagrody. Ten temat uważam za zamknięty Morawiecki: Poprzez wdrożenie pewnych nowych zasad podnieśliśmy niezawisłość całego aparatu sądowego Morawiecki: Pokazaliśmy znaczące wyjście naprzeciw oczekiwaniom KE przy jednoczesnym zachowaniu możliwości reform wymiaru sprawiedliwości ***** FAKTY TVN -- ADRIAN I KUBA DOSTALI ZAKAZ SPACERÓW - zapowiedź. -- DESPERACJA I ŁZY - 30. DZIEŃ PROTESTU - Maciej Knapik: Teraz chodzi głównie o Kubę i Adriana. Wczoraj przywitali Janinę Ochojską przed Sejmem, dlatego że jej do SEjmu nie wpuszczono. I właśnie dostali zakaz spacerów. Nie wolno im opuszczać budynku. Po prezydium Sejmu mówili o tym wicemarszałkowie z opozycji. -- CO CIEKAWE, MAGDA I WIKTORIA - PROTESTUJĄCE DZIEWCZĘTA - NADAL MOGĄ WYCHODZIĆ - Knapik dalej: To dlatego, że nie mogą mówić. -- POSŁOWIE PIS-U UNIKAJĄ KOMENTARZA - Knapik. -- KANCELARIA SEJMU MÓWI, ŻE SZANUJE AKCJĘ PROTESTACYJNĄ - Knapik dalej. -- ALE GDY PRZED SEJM PRZYSZŁA PIKIETA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, REAKCJA SŁUŻB BYŁA NATYCHMIASTOWA - Knapik. -- NIE BĘDZIE TEŻ WIZYTY WANDY TRACZYK-STAWSKIEJ - Knapik dalej: Sprawa tej kombatantki to prawdziwy slalom komunikatów. Gdy kilka dni temu jej nie wpuszczono, rzecznik [Andrzej Grzegrzółka] twierdził, że to nieporozumienie. Później serdecznie ją zapraszał, także innego dnia, ale innego dnia - teraz - okazało się, że jednak nadal wejść nie może. -- KOMBATANTKA NIE ZŁOŻYŁA WIZYTY W SEJMIE, ZA TO RZECZNIK ZŁOŻYŁ WIZYTĘ KOMBATANTCE, CZYM POCHWALIŁ SIĘ W INTERNECIE - Knapik. -- OBOK GABINETU MARSZAŁKA POJAWIŁA SIĘ GRUBA KOTARA, POZAMYKANO KORYTARZE - Knapik dalej. -- NIE ODBĘDZIE SIĘ ANI NOC MUZEÓW W SEJMIE, ANI SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY - Knapik. -- PRZED SZCZYTEM NATO POJAWIAJĄ SIĘ TEŻ POMYSŁY, BY PROTEST SPECJALNIE WYGRODZIĆ - Knapik dalej. -- PRZED GABINETEM MARSZAŁKA KOTARA, ALE NIE DA SIĘ NIĄ ZASŁONIĆ BILLBOARDÓW Z SUMĄ NAGRÓD - Justyna Pochanke. -- MINĄŁ TERMIN, KTÓRY WYZNACZYŁ PREZES, LISTY ZWRÓCONYCH NAGRÓD NIE MA - zapowiedź. -- JEDEN [BILLBOARD] NIE BYŁBY WIELKIM PROBLEM PIS-U, ALE SKALA BILLBOARDOWEJ AKCJI PLATFORMY - TAKA SKALA, Z WIZERUNKAMI I SUMAMI, KTÓRE MAJĄ KŁUĆ W OCZY - JEST JUŻ PROBLEMEM PIS-U - Krzysztof Skórzyński. -- TOUR PO POLSCE, PO MIASTACH I POWIATACH Z PLAKATAMI NA LAWETACH TO ODPOWIEDŹ PLATFORMY NA OPÓR PIS-U PRZED UJAWNIENIEM NP. PRZEZ MINISTRA ROLNICTWA DOWODU PRZELEWU - Skórzyński dalej. -- POZOSTAJE WIERZYĆ NA SŁOWO RZECZNICZCE PIS-U, ŻE CI MINISTROWIE PRZELALI NAGRODY NA RÓŻNE CELE CHARYTATYWNE - Skórzyński: Trójka byłych już ministrów nie miała obowiązku przekazywać nagród, są poza polityką. Nie musielibyśmy jednak wierzyć na słowo, gdyby aktualna była deklaracja [Jacka Sasina, że wszystko zostanie upublicznione]. -- TRUDNO TU NAWET MÓWIĆ O EWOLUCJI STANOWISKA PIS-U, TO PO PROSTU WYCOFYWANIE SIĘ Z WŁASNYCH DEKLARACJI - Skórzyński dalej. -- IM CZĘŚCIEJ DZIENNIKARZE, OBYWATELE DOPYTYWALI, TYM BARDZIEJ POLITYCY PIS-U KLUCZYLI - Skórzyński. -- JAK WIDAĆ, TEN WICEMINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH [PAWEŁ SZEFERNAKER] NIE KAZAŁ WIERZYĆ NA SŁOWO - Skórzyński. -- PREZYDENT ANDRZEJ DUDA W USA - relacja Marcina Wrony. -- SĄD W KRAKOWIE JAK SEJM POWOLI STAJE SIĘ JAK TWIERDZA -- TOMASZ KOMENDA BĘDZIE WALCZYŁ O 10 MLN ZŁ. -- ZBIGNIEW MAJ BRONI SIĘ PRZED ZARZUTAMI. ***** WIADOMOŚCI TVP -- PREMIER DWUKROTNIE SPOTKAŁ SIĘ Z SZEFEM KOMISJI EUROPEJSKIEJ - Jakub Wojtanowski: Wśród tematów: toczący się spór ws. praworządności w Polsce. -- NA RAZIE NIE MA MOWY O KOLEJNYCH USTĘPSTWACH ZE STRONY WARSZAWY - Wojtanowski: Jest oczekiwanie na ruch Brukseli. -- DIALOG Z BRUKSELĄ NABRAŁ TEMPA, ODKĄD NA CZELE RZĄDU STANĄŁ MATEUSZ MORAWIECKI - Wojtanowski. -- ANI POLSKI PREMIER, ANI SZEF KE NIE CHCĄ DOPROWADZIĆ DO GŁOSOWANIA NAD PROCEDURĄ ART. 7, BO WIEDZĄ, ŻE TAKI SCENARIUSZ BYŁY DLA UNII SZKODLIWY - Wojtanowski. -- TROSKA O WARTOŚCI, NA KTÓRYCH BYŁA BUDOWANA POLSKA I EUROPA MUSZĄ POZOSTAĆ FUNDAMENTEM POLSKIEJ PRAWICY - TAKI PRZEKAZ PŁYNIE Z 1 DNIA KONGRESU POLSKA WIELKI PROJEKT - zapowiedź. -- PREZYDENT PRZEWODNICZY DEBACIE WYSOKIEGO SZCZEBLA W RADZIE BEZPIECZEŃSTWA ONZ NT. ROLI PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO - zapowiedź. -- MATERIAŁ O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH W INOWROCŁAWSKIM RATUSZU, W KTÓRYM OD 16 LAT RZĄDZI RYSZARD BREJZA, OJCIEC POSŁA PO, KRZYSZTOFA - Konrad Wąż. -- KOLEJNA NIERUCHOMOŚĆ WRÓCI DO ZASOBÓW STOLICY. CHODZI O GRUNT PRZY NIEBOROWSKIEJ 15, KTÓRY WARSZAWSKI RATUSZ ZWRÓCIŁ KREWNYM WICEPREZYDENTA STOLICY - zapowiedź. -- INTERESU MIESZKAŃCÓW NIKT NIE CHRONIŁ AŻ DO CZASU WYBORÓW PARLAMENTARNYCH W 2015, PO KTÓRYCH OKAZAŁO SIĘ, ŻE MOŻNA - Bartłomiej Graczak. -- KRS CHCE POŁOŻYĆ KRES POZASĄDOWEJ DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ SĘDZIÓW ORAZ STOWARZYSZEŃ SĘDZIOWSKICH - zapowiedź: Komisja etyki zajmie się publicznymi wystąpieniami Waldemara Żurka oraz Igora Tuleyi. -- KONIEC Z POLITYKOWANIEM SĘDZIÓW - Damian Szmagliński. -- OD KIEDY RZĄDY SPRAWUJE PIS, PRZEDSTAWICIELE ŚRODOWISKA SĘDZIOWSKIEGO, DEKLARUJĄCY WALKĘ O NIEZALEŻNOŚĆ I APOLITYCZNOŚĆ SĄDÓW, REGULARNIE ANGAŻUJĄ SIĘ W POLITYCZNE AKCJE OPOZYCJI - Szmagliński. -- NOWA KRAJOWA RADA SĄDOWNICTWA CHCE PRZYWRÓCIĆ CAŁKOWITĄ NIEZALEŻNOŚĆ POLSKIM SĄDOM - Szmagliński. ***** WYDARZENIA POLSATU -- KAŻDY MOMENT DOBRY DLA ZAŁATWIANIA POLSKICH SPRAW - Dorota Gawyrluk. -- PREMIER MORAWIECKI NA SZCZYCIE UE-BAŁKANY W SOFII SPOTKAŁ SIĘ Z SZEFEM KE - zapowiedź. -- PODCZAS NIEFORMALNEJ KOLACJI I W KULUARACH SZEF KE I PREMIER MORAWIECKI ROZMAWIALI PODCZAS SZCZYTU DWUKROTNIE - Dariusz Ociepa: Szef KE przyznaje, że w sprawie praworządności Polska zrobiła postęp, ale to wciąż za mało. -- WCZORAJ SENAT PRZYJĄŁ BEZ POPRAWEK USTAWY DOT. POWOŁYWANIA ASESORÓW I ZAWĘŻENIA SKARGI NADZWYCZAJNEJ - Ociepa dalej: Polski rząd postanowił też opublikować wyroki TK, których wcześniej opublikować nie chciał. -- DZIŚ O EWENTUALNYCH DALSZYCH USTĘPSTWACH RZĄDZĄCY NIE MÓWIĄ JUŻ TAK STANOWCZO [JAK ADAM BIELAN] - Ociepa. -- WŚRÓD ROZWIĄZAŃ, Z KTÓRYCH POLSKI RZĄD MÓGŁBY ZREZYGNOWAĆ, WYMIENIA SIĘ NA RAZIE NIEOFICJALNIE SKARGĘ NADZWYCZAJNĄ - Ociepa dalej: Tego oczekuje Bruksela. -- ALE NA SKARDZE NADZWYCZAJNEJ BARDZO ZALEŻY PREZYDENTOWI DUDZIE - Ociepa. -- NEGOCJACJE Z BRUKSELĄ WS. PRAWORZĄDNOŚCI ZBIEGAJĄ SIĘ Z ROZMOWAMI O KOLEJNYM UNIJNYM BUDŻECIE - Ociepa dalej. -- PREZYDENT ANDRZEJ DUDA, W ZWIĄZKU Z OBJĘCIEM 1 MAJA PRZEZ POLSKĘ PRZEWODNICTWA W RB ONZ, POPROWADZIŁ DEBATĘ POŚWIĘCONĄ ROLI PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO W UTRZYMANIU MIĘDZYNARODOWEGO POKOJU I BEZPIECZEŃSTWA. -- W MATERIALE O WIZYCIE PREZYDENTA DUDY PRZED POMNIKIEM KATYŃSKIM. -- NIE MA POROZUMIENIA, JEST CORAZ WIĘCEJ EMOCJI W ZWIĄZKU Z PROTESTEM OPIEKUNÓW W SEJMIE - zapowiedź. -- SEJM STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ ZAMKNIĘTY - Dorota Gawryluk. -- DZIŚ ADRIAN I KUBA DOSTALI ZAKAZ WYCHODZENIA NA SPACERY - Agnieszka Milczarz. -- ZAKAZ WPROWADZONO NA POLECENIE MARSZAŁKA SEJMU - Milczarz. -- W NOCY ZAGRODZONO JEDEN Z KORYTARZY PROWADZĄCYCH DO GABINETU MARSZAŁKA SEJMU - Milczarz dalej. -- 10 ZARZUTÓW DLA ZBIGNIEWA MAJA.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Lokalne GW o problemach opozycji w Krakowie i Wrocławiu, Szułdrzyński o słabości rządu do multimedialnych prezentacji, Jest akt oskarżenia przeciw Biernatowi

Dodano: 16.05.2018 9:24 | 15 odsłon | 0 komentarzy


-- PREZYDENT KOŃCZY DZIŚ 46 LAT.

-- JAKI ZAPOWIADA 100 PUNKTÓW ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W WARSZAWIE, DWORCZYK O CZĘŚCI ZARZUTÓW WOBEC PFN KTÓRE SĄ ZASADNE- 300LIVE:

-- JEST AKT OSKARŻENIA PRZECIW BIERNATOWI - pisze wPolityce: “Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Biernatowi, byłemu sekretarzowi generalnemu Platformy Obywatelskiej, który jest oskarżony o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych – ustalił portal wPolityce.pl. Były minister sportu przez kilka lat umieszczał w swoim oświadczeniu majątkowym zaniżone dane!” 

-- CBA WCHODZI DO DOMU BYŁEGO KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI MAJA - RMF: “Funkcjonariusze CBA weszli do domu byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja w Kaliszu - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Po przeszukaniu Maj ma być przewieziony na przesłuchanie i usłyszeć zarzuty. Z informacji RMF FM wynika, że chodzi o przestępstwo urzędnicze: przekroczenia uprawnień. Co więcej - jak ustalili nasi dziennikarze - w ramach tego samego śledztwa agenci CBA zatrzymali dwóch byłych szefów delegatur Biura z Poznania i Łodzi”. 

-- JACEK KARNOWSKI NA TWITTERZE PISZE O “CIEKAWYM, NOWYM TONIE KOMUNIKATU MSZ” O TŁUMIENIU PRZEZ IZRAEL ZAMIESZEK PALESTYŃCZYKÓW: “Jesteśmy głęboko zaniepokojeni doniesieniami o ostatnich protestach w Strefie Gazy, w wyniku których dziesiątki ludzi zostało zabitych lub rannych. Apelujemy do Izraela o poszanowanie prawa Palestyńczyków do pokojowych protestów. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nie może być ono wykorzystywane jako pretekst do nakłaniania do przemocy”. 

-- GAZETA STOŁECZNA POWŚCIĄGLIWIE DOCENIA PROGRAM JAKIEGO WS SMOGU: “Później usłyszeliśmy pięć zobowiązań. Wszystkie z sensem, co może zaskakiwać u tego kandydata. Gorzej, że wszystkie już słyszeliśmy”. 

-- GW O PROBLEMIE PO W KRAKOWIE, GDY MAJCHROWSKI ODRZUCA WSPÓLNĄ LISTĘ I O MOŻLIWEJ KANDYDATURZE THUN: “Jakie są potencjalne scenariusze na zdobycie Krakowa? Pierwszy to wystawienie kandydata związanego z PO. Ale kogo – nie wiadomo. Politycy mówią tajemniczo o „pewnej mądrej kobiecie”, najprawdopodobniej chodzi o Różę Thun, ale wątpliwe, by znana eurodeputowana chciała teraz zaangażować się w kampanię w Krakowie. Bogusława Sonika, który wcześniej rozważał start, PO zdążyła już zniechęcić wiecznym powtarzaniem o poparciu Majchrowskiego. Nie wiadomo, czy ktokolwiek zgodzi się wystartować po to, by polec już w pierwszej turze w starciu z Majchrowskim i Małgorzatą Wassermann. Drugi wariant to poparcie Grzegorza Filipka, który jest oficjalnym kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa. Ale politycy PO mówią, że partia wystawiła go przed zawiązaniem koalicji z PO. Nie jest to więc wiążące”. 

-- WROCŁAWSKA KOALICJA W ZAWIESZENIU - tytuł w GW: “Na wybory samorządowe we Wrocławiu miał powstać szeroki blok samorządowców Rafała Dutkiewicza, SLD i Nowoczesnej. Jednak władze krajowe Nowoczesnej wstrzymały się z poparciem dla Jacka Sutryka, który ma być wspólnym kandydatem tej koalicji na prezydenta miasta”.

-- GW O CHAOSIE W NOWOCZESNEJ: “Tymczasem wczoraj zarząd krajowy Nowoczesnej nie zatwierdził propozycji z regionu. Przyjął jedynie do wiadomości stanowisko dolnośląskich struktur i oświadczenie Michała Jarosa, że nie rezygnuje z kandydowania. – Zarząd podjął decyzję, by poszukać jednego, wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia całej opozycji demokratycznej. Daliśmy sobie na to dwa tygodnie – powiedziała „Wyborczej” Katarzyna Lubnauer”. 

-- PROTESTUJĄCYM PUSZCZAJĄ NERWY- tytuł w Fakcie.

-- RZĄD CHCE DANINY - jedynka GW.

-- MILIONERZY ZAPŁACĄ NA NIEPEŁNOSPRAWNYCH- tytuł w Fakcie.

-- RZĄD ZAPISZE SIĘ SŁABOŚCIĄ DO MULTIMEDIALNYCH PREZENTACJI - Michał Szułdrzyński w RZ: “Wbrew oczekiwaniom nie poznaliśmy szczegółów nowego, tzw. solidarnościowego, podatku, lecz jedynie publiczną prezentację jego założeń. Jeśli obecny rząd zapisze się czymś w historii, będzie to nie tylko projekt 500+, ale również wielka skłonność do multimedialnych prezentacji, na których na slajdach przedstawia się kolejne jego pomysły”.

-- WYGLĄDA JAKBY PROTEST W SEJMIE POSŁUŻYŁ ZA PRETEKST DO PODNIESIENIA PODATKÓW- konkluduje Szułdrzyński: “Jeśli więc rząd chce nas przekonać, że zamierza wprowadzić daninę naprawdę solidarnościową, musi się sporo nagimnastykować. Bo na razie wygląda na to, że protest w Sejmie posłużył za pretekst do podniesienia podatków. Z solidarnością niewiele ma to wspólnego”. 

-- KONRAD SZYMAŃSKI WSTRZEMIĘŹLIWIE O STREFIE EURO: “Wręcz przeciwnie – mamy do czynienia ze wzrostem sił politycznych, które właśnie w członkostwie w strefie euro widzą poważną przeszkodę dla wyrażania swoich preferencji natury gospodarczej”. 

-- OSAMOTNIENI BEZ EURO - jedynka RZ: “Rumunia, Bułgaria i Chorwacja chcą do Eurolandu. Kraje z własną walutą będą w Unii na marginesie”. 

-- ZAPOMNIELI CZEGO W PO NIE LUBILI A KŁÓTNIE I NIEKOMPETENCJA N UŁATWIŁA IM POWRÓT - Adam Leszczyński:“Po dwóch latach PiS ci rozczarowani już trochę zapomnieli, czego w PO nie lubili, a kłótnie i niekompetencja przywódców Nowoczesnej ułatwiły im powrót. Lubię liberałów. Wielu moich przyjaciół to liberałowie. To bez wyjątku mili, kulturalni i uczciwi ludzie, którzy szanują prawo i przestrzegają reguł życia społecznego. Żyją jednak złudzeniami, z których najważniejsze dotyczy tego, w jakim kraju żyją. Za złudzenia w polityce się płaci i Ryszard Petru właśnie zapłacił. Za parę lat zapewne pojawi się następny chętny na przywódcę polskiej partii liberalnej. Nie wiem, kim on (albo ona) będzie, ale wiem też nie będzie miał pojęcia o historii – jak Petru. Bo gdyby miał, to by się za zakładanie partii liberalnej w Polsce nie zabierał”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI O PETRU I DŁUGACH NOWOCZESNEJ:“Ciekawe, że zdaniem Petru taki numer, tak rażący brak odpowiedzialności za swoje czyny i ich skutki, nie przeszkadza założycielowi Nowoczesnej w snuciu kolejnych planów na przyszłość. Zapewne sięgających daleko w przyszłość. Zapewne związanych z najwyższymi stanowiskami w państwie. Jeszcze ciekawsze jest to, że robi to człowiek przedstawiający się jako żywe wcielenie gospodarczej mądrości III RP. Można zapytać: czyli tak to działa? Taka jest etyka biznesowa w tym świecie? Uruchamiasz projekt, zaciągasz pożyczki, i znikasz? Cała historia powinna zostać dobrze zapamiętana. Także przez te grupy społeczne, które - jak opiekunowie osób niepełnosprawnych - sądzą, że ludzie tego typu formacji rzeczywiście im pomogą po dojściu do władzy”. 

-- JAROSŁAW KURSKI O EKSHUMACJI RYBICKIEGO - pisze w GW: “Prokuratorze Jarosławie Kałużny, możesz być dumny z wykonanego zadania. Twoje służbowe okrucieństwo zostanie docenione przez szczodrych przełożonych. Właśnie przeszedłeś do historii. Przestałeś być bezimienny, a twoje czyny nie będą zapomniane. Będą się za tobą ciągnąć cuchnącą smugą wstydu”. 

-- CZAPUTOWICZ O AMERYKAŃSKIEJ USTAWIE 447 - RELACJA ZE SPOTKANIA Z KIK: “Jak polski obywatel umiera i nie ma dziedzica to on przechodzi na rzecz gminy. I tak jest wszędzie na świecie. A to jest propozycja, że dziedzicem dorobku polskich Żydów ma być nie państwo polskie, bo nie ma do tego prawa jako współuczestniczące w Holokauście, tylko organizacje żydowskie. To jest coś niebywałego. Trzeba się przed tym bronić. Nie można sobie dać wmówić, że oni nie byli Polakami i to się Polsce nie należy. Przecież my nie byliśmy nazistami. (...) To, że kongres amerykański coś takiego wprowadza i nie widzi dylematu etycznego? Dlaczego Polaków narodowości żydowskiej, a nie Polaków narodowości polskiej. (...)  Jak jest Żyd to bez kolejki powinien dostać kamienice, a Polak czekać. Jak tak można? (...) Nigdy się nie zgodzimy na żadną restytucję mienia bezspadkowego. Natomiast USA to państwo suwerenne, przyjęło ustawę, jaką przyjęło”. 

-- TOMASZ KRZYŻAK O KOŃCZĄCEJ SIĘ CIERPLIWOŚCI WYBORCÓW WS OCHRONY ŻYCIA - pisze w RZ: “Jarosław Kaczyński doskonale wie, że przed tym tematem nie ucieknie. Jednak samo przekonywanie społeczeństwa, że tylko PiS jest gwarancją tego, że „lewacka rewolucja obyczajowa, która w Unii jest normą, nie zwycięży w Polsce”, nie wystarczy do tego, by wygrać kolejne wybory. Za deklaracjami musi bowiem pójść realne działanie. A cierpliwość elektoratu – co pokazała ostatnia pikieta obrońców życia pod biurem posłanki Joanny Lichockiej w Kaliszu – zaczyna się kończyć”. 

-- KRZYSZTOF BREJZA O DRENOWANIU PAŃSTWA - mówi Jackowi Nizinkiewiczowi w RZ: “Mój główny zarzut skierowany do PiS jest taki, że stworzyli chciwy, ordynarny i bezprawny system drenowania państwa do dna. Tymczasem mówimy o publicznych pieniądzach. Warto mówić głośno o tym, że PiS to w istocie ugrupowanie antypaństwowe”. 

-- URODZINY:Andrzej Duda, Igor Zalewski, Marcin Szewczak, Krzysztof Brejza(35), Piotr Gadzinowski.

Źródło: 300polityka.pl

Viktor Orban w Warszawie. Rozmawiał z premierem i prezydentem

Dodano: 14.05.2018 17:40 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Od powitania przez premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczęła się w poniedziałek w Warszawie oficjalna wizyta szefa węgierskiego rządu Viktora Orbana. Później węgierski premier spotkał się też z prezydentem Andrzejem Dudą.

Tagi: Później
Źródło: https:

Wojewódzkie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja [ZDJĘCIA]

Dodano: 03.05.2018 15:13 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Olsztyńskie świętowanie rocznicy uchwalenia naszej najstarszej konstytucji rozpoczęto od mszy świętej. Później odbył się oficjalny przemarsz na plac Konsulatu Polskiego. Pod Kolumną Orła Białego złożono kwiaty i wysłuchano przemówień.

Tagi: Później
Źródło: olsztyn.wm.pl

Polityczne podsumowanie popołudnia: Dzień Flagi, spotkania Jakiego i Trzaskowskiego z warszawiakami, budżet UE powiązany z praworządnością

Dodano: 02.05.2018 17:43 | 38 odsłon | 0 komentarzy


Polityczne podsumowanie popołudnia: Dzień Flagi, spotkania Jakiego i Trzaskowskiego z warszawiakami, budżet UE powiązany z praworządnością — W CAŁEJ POLSCE TRWAJĄ OBCHODY ŚWIĘTA FLAGI. Prezydent najpierw wziął udział w centralnych obchodach na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, a po południu wraz z Małżonką w Halinowie rozdawał biało-czerwone flagi. Premier Mateusz Morawiecki Dzień Flagi świętował w Stalowej Woli: „Polskość to solidarność, polskość to wolność i poszanowanie wolności innych. Polskość to również walka o prawdę. Polskość to stan ducha. Każdy, kto czuje się Polakiem, jest Polakiem”. — UNIJNY BUDŻET BĘDZIE POWIĄZANY Z PRAWORZĄDNOŚCIĄ. Projekt przedstawiony przez Komisję Europejską zakłada cięcia w polityce spójności i rolnictwie oraz uzależnienie wypłat od przestrzegania praworządności. „Widzimy, że wiele postulatów, które były przedstawiane przez Polskę, jak również przez kraje, które w największym stopniu korzystają z budżetu unijnego, szczególnie w polityce spójności, że głosy tych krajów zostały wysłuchane. Widać wyraźnie, że w tym najbliższym budżecie wspólna polityka rolna, polityka spójności to będą te najważniejsze pozycje wspierane przez UE” – mówił Jerzy Kwieciński na konferencji w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. — W WARSZAWIE SPOTKANIA Z JAKIM I TRZASKOWSKIM. Obaj kandydaci dzień rozpoczęli od rozdawania flag. Później Patryk Jaki zorganizował grill na plaży przy Moście Poniatowskiego: „Warszawa jest przyjaznym miejscem na majówkę i każdego dnia. Z warszawiakami trzeba rozmawiać. Trzeba wyjść na plażę, bez względu na to, czy ktoś ma poglądy prawicowe czy lewicowe. Wszyscy powinniśmy czuć się przyjemnie w Warszawie, również podczas takich dni typowo majówkowych, grillowych”. Z kolei Rafał Trzaskowski po 14 spotkał się z dziennikarzami, gdzie mówił między innymi o unijnym budżecie. Odnosił się też do działań Patryka Jakiego: „Każdy ma swój sposób na kampanię. Jeden po to, żeby się legitymizować musi koniecznie założyć szalik albo wyjść i rozdawać kiełbaski, a ja wolę rozmawiać o tym, co jest prawdziwym problemem warszawiaków. Oni się skupiają na kwestiach polityki mieszkaniowej, opieki senioralnej czy równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Ja o tych sprawach rozmawiam z warszawiakami od wielu miesięcy”. — TO JEST ABSURD - TRZASKOWSKI ODPOWIADA NA ZARZUTY PKW DOT. KAMPANII WYBORCZEJ. „Konsultowałem się z prawnikami. Jedno jest pewne: zakazana jest agitacja. Nikt na tych spotkaniach nie mówi: głosujcie na konkretną osobę, nikt nie rozdaje ulotek zachęcających do głosowania na konkretną osobę. Trudno jest zakazać posłowi rozmowy z warszawiakami” - mówił na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski. — 15. DZIEŃ PROTESTU W SEJMIE. NADAL BEZ POROZUMIENIA. Rodzice dorosłych z niepełnosprawnościami kolejny raz powtórzyli dziś, że piątkowa propozycja rządu jest dla nich nie do przyjęcia. Protest będzie trwał co najmniej do najbliższego posiedzenia Sejmu. Rodzice jego kontynuację uzależniają od spełnienia postulatu dot. dodatku w wysokości 500 złotych.

Źródło: 300polityka.pl

Mastalerek: Takie wypowiedzi jak Pięty to skandal. Nie ma się później co dziwić, jak ludzi popierają obniżenie pensji dla parlamentarzystów

Dodano: 30.04.2018 9:28 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Mastalerek: Takie wypowiedzi jak Pięty to skandal. Nie ma się później co dziwić, jak ludzi popierają obniżenie pensji dla parlamentarzystów - To były oczywiście skandaliczne wypowiedzi, one podgrzewają atmosferę, konflikt. Świetny gest zrobił prezydent Andrzej Duda, że tak szybko pojechał do protestujących. Później premier, który wyszedł z konkretną ofertą, jedną, drugą, minister Rafalska, która wykonuje ciężką pracę, a z drugiej strony trochę dostają strzał w plecy z własnego środowiska. Takie wypowiedzi jak posła Pięty to po prostu skandal. Myślę, że nie ma się później co dziwić, jak ludzi popierają obniżenie pensji dla parlamentarzystów. Takie wypowiedzi się nie powinny zdarzać mówił Marcin Mastalerek w rozmowie z Joanną Górską w Polsat News. - Chciałbym podkreślić: to, co zrobił prezydent, premier, to dialog, wyciągnięcie ręki. Te propozycje mogą się nie podobać, ale trzeba dyskutować. Z drugiej strony mamy - niektórych na szczęście - parlamentarzystów, którzy wypowiadają się w sposób skandaliczny i to szkodzi obozowi władzy, też wszystkim parlamentarzystom - dodał.

Źródło: 300polityka.pl

W 2018 r. wzrost polskiej gospodarki wyniesie 4,2 procent

Dodano: 27.04.2018 15:35 | 38 odsłon | 0 komentarzy
W 2018 r. wzrost polskiej gospodarki może wynieść 4,2 procent wobec 4,6 procent w roku ubiegłym. Solidny wzrost wciąż wspierać będzie konsumpcja prywatna oraz inwestycje. Później polska gospodarka będzie się najprawdopodobniej rozwijać w tempie poniżej...

Tagi: Później
Źródło: inwestycje.pl

W 2018 r. wzrost polskiej gospodarki wyniesie 4,2 procent

Dodano: 27.04.2018 14:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy
W 2018 r. wzrost polskiej gospodarki może wynieść 4,2 procent wobec 4,6 procent w roku ubiegłym. Solidny wzrost wciąż wspierać będzie konsumpcja prywatna oraz inwestycje. Później polska gospodarka będzie się najprawdopodobniej rozwijać w tempie poniżej...

Tagi: Później
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone