niedziela, 18 listopada 2018 r.  Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Wiadomości z tagiem PCC3  RSS
STAN GRY: Sroczyński: Pod każdym względem Tusk jest trzy ligi wyżej niż PO, PiS nie sprawuje władzy, tylko gada, GW: Czy państwo Chrzanowskiego tropi czy raczej osłania?

Dodano: 16.11.2018 10:47 | 10 odsłon | 0 komentarzy


-- NITRAS O RATOWANIU POLSKI PRZED PIS-EM - 300LIVE:

-- PIS POWINIEN SPRAWĘ WYPALIĆ DO KOŚCI - ŁUKASZ WARZECHA W SE: “Opozycja, która jak kania dżdżu potrzebuje takiej właśnie amunicji, będzie drążyć sprawę, jak się da. PiS to wie i dlatego zareagował błyskawicznie, a oświadczenia i postawa najważniejszych polityków obozu władzy, w tym Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry, nie pozostawiają wątpliwości: nawet jeśli kwestionują (niebezpodstawnie) motywacje Czarneckiego, to nie zamierzają bronić Chrzanowskiego. To jedyne sensowne stanowisko. Każda inna taktyka mogłaby nieść u początku maratonu wyborczego gigantyczne ryzyko”.

-- 6 PYTAŃ NA JEDYNCE GW (Kurski, Czuchnowski): 1. Czy Chrzanowski działał sam? 2. Czy państwo Chrzanowskiego tropi czy raczej osłania? 3. Czy państwo działa? 4. Czy prokurator generalny jest bezstronny? 5. Jaką rolę odgrywa Bierecki? 6. Co dalej z KNF?

-- CBA POZWOLIŁO NA ZACIERANIE ŚLADÓW - Czuchnowski i Kurski: "Wszczęcie śledztwa prokurator generalny Zbigniew Ziobro ogłosił triumfalnie we wtorek, w dniu naszej publikacji. Ale CBA wkroczyło do KNF dopiero w środę. Chrzanowski, choć leciał z Singapuru, był w swoim biurze szybciej niż agenci CBA, którzy do siedziby KNF mają kilkanaście przecznic. Szef Komisji mógł swobodnie zacierać ślady. CBA na to pozwoliło. Agenci nie czekali na Chrzanowskiego na lotnisku. Przeciwnie, ułatwiono mu przemknięcie się przez strefę VIP, by uniknąć dziennikarzy. Pisowski aparat przymusu nie zawsze jest tak niemrawy. Potrafi wtargnąć o 6 rano do mieszkania kogoś, kto ubrał pomnik w koszulkę z napisem „Konstytucja”.

-- W KNF AFERA, W SEJMIE POPRAWKA - GW: “W mediach pojawiają się kolejne newsy dotyczące lobbowania Chrzanowskiego i Sokala na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku i odkupienia go za symboliczną kwotę przez inny bank. RMF FM podało, że Chrzanowski chciał, by poprawki zostały przyjęte ekspresowo. Świadczy o tym pismo z prośbą o pilne procedowanie zmian, które trafiło do sejmowej komisji finansów publicznych. Na jej posiedzeniu wspominano o prośbie Chrzanowskiego”.

-- PROF. ANTONI DUDEK O KONIECZNOŚCI SPRAWDZENIA BILLINGÓW: “Może oznaczać, że to nie był przypadek, że te dwa wydarzenia coś ze sobą łączy. Że to jest jakby reakcja drugiej strony na to, że Czarnecki złożył to doniesienie do prokuratury. Powiedzmy sobie jasno: od marca do listopada w tej sprawie działo się bardzo wiele, tylko my nie wiemy, co. Podam przykład, jak było w aferze Rywina, tam kluczowym, jednym z dowodów były billingi z telefonu Lwa Rywina, które ujawniono i które pokazywały ogromną ilość połączeń z prezesem Kwiatkowskim i innymi osobami, także prezesa Kwiatkowskiego. Na razie nie wiemy, czy są jakieś billingi z telefonu byłego już szefa KNF-u Chrzanowskiego, choć wiemy, że jakieś istnieją. Tylko pytanie, czy one kiedykolwiek opinii publicznej zostaną udostępnione i co z tych bilingów będzie wynikało na przestrzeni od marca, powiedzmy, do listopada i kolejne osoby, które być może są zamieszane w tę sprawę... Nie wiemy tak naprawdę, czy Leszek Czarnecki nagrał jeszcze kogoś. Skoro nagrał Chrzanowskiego - mógł także nagrać inne osoby”.

-- FAKT O GLAPIŃSKIM: “– Po pierwsze Marek Chrzanowski (były szef KNF - red.) był nominatem Glapińskiego, jego nominacja była wrzutką od „Glapy” – opowiada nam polityk z rządowego obozu. Na nominację Chrzanowskiego do KNF miał nie zgadzać się Mateusz Morawiecki (50 l.) – wówczas jeszcze wicepremier w rządzie Beaty Szydło (55 l.). Uwikłanie Chrzanowskiego w aferę to kłopot dla Glapińskiego. W dodatku krąży plotka, że sam prezes NBP... też jest ponoć nagrany!”

-- SIERAKOWSKI O PIS WCHODZĄCYM W ETAP BREŻNIEWA: “PiS-owi może uda się uniknąć powołania komisji, bo zastosuje metodę szatniarza: nie oddam płaszcza i co mi pan zrobisz? Ale chroniczne już udawanie, że nic się nie stało świadczy o wejściu w etap Breżniewa, gdy partii już nie stać na ofensywę, ciągle się musi bronić i tłumaczyć. Szczęśliwa jest, gdy przeżyje dzień bez porażki, afery, kompromitacji. Ale inicjatywy już nie jest w stanie podjąć”.

-- ADAM LESZCZYŃSKI ANALIZUJE REAKCJE MEDIÓW PRZYCHYLNYCH WOBEC PIS: "Walka klasowa zaostrza się z każdym rokiem (...) pamiętaj o tym, Dobra Zmiano, i pilnuj się bardziej niż kiedykolwiek" - pisze z troską prawicowy publicysta. Media związane z PiS próbują na różne sposoby zmniejszyć straty rządu wywołane korupcyjną aferą w KNF. Dyskredytują Czarneckiego, przekonują, że nic się nie stało i mówią: „to wszystko spisek”.

-- GW O ROZMOWACH KRZYSTKA ZE SCHETYNĄ I BRUDZIŃSKIM: “Do rozmów prezydenta Szczecina z szefem krajowych struktur Platformy Oobywatelskiej miało dojść w środę w Warszawie - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Do końca tygodnia Piotr Krzystek jest na urlopie, który spędza w stolicy. Można się domyślać, że Krzystek ma też w tym czasie zaplanowane rozmowy z Joachimem Brudzińskim, szefem MSWiA i liderem zachodniopomorskiego PiS. Prezydent Szczecina jest w kręgu zainteresowania partyjnych liderów, bo będzie rządził miastem kolejną, czwartą już kadencję a w regionie stoi na czele Bezpartyjnych, którzy stali się trzecią siłą w sejmiku (zdobyli trzy mandaty)”.

-- STOŁEK ZA STAROSTWO DLA SIOSTRY PREMIERA - Jacek Harłukowicz w GW: “– W zamian za poparcie pani Morawieckiej zaproponowano mi stanowisko prezesa należącej do samorządu województwa spółki Stawy Milickie, ewentualnie stanowisko wiceprezesa w jednej ze spółek należących do KGHM. W tym drugim przypadku mogłam sobie wybrać w której – przyznaje w rozmowie z „Wyborczą” Matusiak. Po raz pierwszy dzwoniono do niej przed Świętem Niepodległości. Po raz kolejny – w poniedziałek 12 listopada. Kilka dni temu doszło do jej spotkania z emisariuszem PiS. Matusiak nie chce jednak zdradzić jego nazwiska. – Przekonywano mnie, że nie ma się co zastanawiać, bo dwie inne osoby z naszej koalicji i tak zostały już „kupione”.

-- PAWEŁ WROŃSKI PISZE O KORUPCJI POLITYCZNEJ: “Choć premier dyskretnie, lecz widocznie wspierał kampanię swojej starszej siostry, to oczywiście nie może on odpowiadać za jej polityczne poczynania. Za rodzeństwo się nie odpowiada. Być może o całej sprawie nawet nie wie i tak jak o próbie korupcji w KNF dowie się z „Wyborczej”. Tak czy owak, jeśli rzeczywiście chce zasłużyć na zaufanie, powinien tę sprawę wyjaśnić do spodu. Jeśli nie będzie w stanie sobie poradzić ze sprawą trzebnicką, to jak będzie chciał wyjaśniać sprawę KNF?”

-- TUSK JEST TRZY LIGI WYŻEJ NIŻ PO - GRZEGORZ SROCZYŃSKI W ROZMOWIE Z JAKUBEM BODZIONYM W KULTURZE LIBERALNEJ: “Być może dlatego, że polski mechanizm państwowy działa tak, że gdy na stanowisku kierowniczym pojawia się nowy pomysł, to cały system zniechęca do jego wprowadzenia. „Zróbmy z tym coś” – mówi minister. „Nie da się” – odpowiada machina państwowa. Myślę, że Tuskowi zabrakło determinacji. To wybitny polityk, który intelektualnie jest wiele kroków przed swoim zapleczem, przed Schetyną czy Kopacz. W dodatku jako szef Rady Europejskiej ma możliwości wyłapywania nowych trendów w światowej gospodarce i polityce. Nie jest wciągnięty przez polskie bajorko, nie musi zajmować się Marszem Niepodległości czy tweetami Krystyny Pawłowicz. Pod każdym względem Tusk jest trzy ligi wyżej niż PO. Na polskiej scenie politycznej nie było skuteczniejszego i sprytniejszego polityka. Jest on i Kaczyński”.

-- SROCZYŃSKI O TYM, ŻE PIS ZYSKAŁBY NA KLIMACIE “KOCHAJMY SIĘ”: “Oczywiście, ale oni tego nie rozumieją. Głośny margines byłby przez chwilę niezadowolony, pobuczy, potupie, Karnowscy coś mocnego napiszą i tyle. Oni nie mają gdzie odpłynąć. Pozostali byliby zadowoleni, bo w powszechnym odbiorze PiS narobiło bigosu, ale jakoś to odkręciło, więc „Polacy, kochajmy się”. XII księga „Pana Tadeusza”, a my uwielbiamy takie zakończenia. W ten sposób druga strona straciłaby również koronny argument o „końcu demokracji”.

-- SROCZYŃSKI O KOŃCU REWOLUCJI GODNOŚCIOWEJ MAŁYCH MIASTECZEK: “To prawda, ale PiS nie musi już tej rewolucji prowadzić. Przez te trzy lata głos pisowskiego elektoratu wszedł do mainstreamu. Ludzie się wyszumieli, rewolucja godnościowa małych miasteczek dobiegła końca. Teraz te małe miasteczka chcą świętego spokoju. Forsowanie takich rozwiązań jak repolonizacja rynku medialnego byłoby strzałem w kolano”.

-- PIS ZACZYNA PRZEGAPIAĆ, ŻE GODNOŚCIOWE ZADOŚĆUCZYNIENIE JUŻ NASTĄPIŁO - DALEJ SROCZYŃSKI: “Myślę, że PiS powoli zaczyna przegapiać coś, co jego elektorat już uzyskał, czyli rodzaj godnościowego zadośćuczynienia. Sam uważałem, że PiS musi się wyszumieć. Ale te emocje się wypaliły, ludzie się nasycili i mówią: basta. Prowadzenie dalej tej rewolucji jest przeciwskuteczne”.

-- POLACY SĄ WYJĄTKOWO ZDROWOROZSĄDKOWI I TOLERANCYJNI - DALEJ SROCZYŃSKI W KL: “Polacy są dużo bardziej progresywni niż prawica i liberałowie uważają. Nie w taki sposób, żeby chodzili na Marsze Równości, ale w masie postulatów Polacy są wyjątkowo zdroworozsądkowi i tolerancyjni. Pogłoski o naszej wyjątkowej ksenofobii i konserwatyzmie są przesadzone. Obie strony, poza swoimi krzykliwymi marginesami, są znużone stanem obecnym. Każda rewolucja zaczyna się w końcu potykać o własne nogi, czego ostatnim przykładem była organizacja uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Trzeba w pewnym momencie odpuścić i zacząć rządzić. Oni tak naprawdę nie sprawują władzy, tylko gadają. Paradoksalnie w sferach, na których im najbardziej zależało – reformy sądów, edukacji, polityki historycznej – ponieśli największe klęski. Afera z Izraelem – klęska. Obchody niepodległości – za 200 milionów złotych – klęska. Osiągnęli dużo mniej, niż gdyby działali w inny sposób”.

-- ONI NIE SPRAWUJĄ WŁADZY TYLKO GADAJĄ - DALEJ SROCZYŃSKI W KL: “Obie strony, poza swoimi krzykliwymi marginesami, są znużone stanem obecnym. Każda rewolucja zaczyna się w końcu potykać o własne nogi, czego ostatnim przykładem była organizacja uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Trzeba w pewnym momencie odpuścić i zacząć rządzić. Oni tak naprawdę nie sprawują władzy, tylko gadają. Paradoksalnie w sferach, na których im najbardziej zależało – reformy sądów, edukacji, polityki historycznej – ponieśli największe klęski. Afera z Izraelem – klęska. Obchody niepodległości – za 200 milionów złotych – klęska. Osiągnęli dużo mniej, niż gdyby działali w inny sposób”.

-- ORBAN W POLSCE TO ŚMIECH NA SALI - SROCZYŃSKI: “Polska jest równo podzielona i nie ma tutaj szans na żadnego Orbána. Nie włączą się mechanizmy konformizmu i uległości na dużą skalę, jeśli wszyscy widzą, że w polityce jest pół na pół. PiS jest nieskuteczne, nie stworzyło i nie stworzy żadnego swojego systemu oligarchicznego. A jak będzie próbować, to skończy się jak z Leszkiem Czarneckim. To jest śmiech na sali”.

-- URODZINY: Krystyna Starczewska, Edward Nowak, Włodzimierz Karpiński, Kazimierz Szczygielski, Mieczysław Janowski, Edmund Wittbrodt.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Pochanke: Na czele KNF musi stanąć człowiek ponad politycznymi podziałami, najlepiej nieużywający szumideł, Wydarzenia: Pozycja Struzika wydaje się niezagrożona

Dodano: 14.11.2018 20:34 | 12 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Ziobro o aferze KNF: Nie mogę wykluczyć również niskich pobudek i motywów leżących po stronie osób, które składają tak późno zawiadomienie Ziobro: PO chce komisji śledczej, woła o niesprawności państwa, że państwo nie działa w sytuacji, kiedy państwo działa w sposób wzorcowy Brudziński odpowiada Dornowi: Nigdy w życiu nie byłem bosmanem. Czasu się nie oszuka i amnezja postępuje Brudziński: Życzyłbym sobie, żeby to był marsz państwowy, ale z jednym zastrzeżeniem, że byłoby to w porozumieniu z organizatorem dotychczasowym. Uważam dzisiaj, że nie jest to możliwe Kopcińska: Marcin Pachucki p.o. przewodniczącego KNF Szczerski odebrał od PAD nominację profesorską SN przestrzega KE przed jedną z uchwał KRS. Zawistowski: Zawarto w niej groźbę wobec sędziów w przypadku podejmowania przez nich czynności urzędowych Mazurek o sprawie KNF: W Komisji Finansów Publicznych są członkowie nie tylko PiS-u, ale również politycy opozycji, w tym PO, i nikt wtedy tej poprawki nie kwestionował Mazurek po wyroku TK ws. trzydziestokrotności: Poczekajmy, jak będzie odpowiedź ze strony rządu, czy będzie nowa propozycja Mazurek: Nie jest potrzebne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu PO domaga się zwołania na piątek posiedzenia Sejmu, informacji PMM i Ziobry oraz powołania komisji śledczej ***** WYDARZENIA POLSATU -- BURZA POLITYCZNA WS. KNF. -- DO SIEDZIBY KNF WESZLI FUNKCJONARIUSZE CBA. -- ZASKAKUJĄCA JEST INFORMACJA O PRZYJEŹDZIE BYŁEGO JUŻ SZEFA KNF DO SIEDZIBY KOMISJI - Dariusz Ociepa: Marek Chrzanowski pojawił się w biurze jeszcze przed wizytą szefów CBA. -- W MATERIALE O 3-GODZINNEJ NARADZIE W KPRM. -- FRAGMENTY KONFERENCJI PO I PIS. -- SEJMOWE KORYTARZE HUCZĄ OD TEORII, ŻE ZBIGNIEW ZIOBRO MÓGŁ ZATAIĆ INFORMACJE PRZED PREMIEREM - Ociepa: Nie jest tajemnicą, że choć panowie są w jednym rządzie, to politycznie ze sobą rywalizują. -- MIRA SKÓRKA O SEJMOWEJ POPRAWCE DOT. BANKÓW I KNF. -- KAZIMIERZ SMOLIŃSKI: Ta poprawka nie dotyczy żadnego z banków z grupy pana Czarneckiego. -- ROZGRYWKA O WŁADZĘ W SEJMIKACH WKRACZA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ. -- BEZ LUDOWCÓW KO NIE BĘDZIE RZĄDZIĆ NA MAZOWSZU, WIĘC POZYCJA DOTYCHCZASOWEGO MARSZAŁKA WYDAJE SIĘ NIEZAGROŻONA - Grzegorz Kępka. ***** FAKTY TVN -- AGENCI CBA WKRACZAJĄ DO KNF, MINISTER ZIOBRO OBIECUJE STANOWCZE DZIAŁANIA POD OSOBISTYM NADZOREM, ALE W AFERZE KNF OPOZYCJA TWARDO ŻĄDA KOMISJI ŚLEDCZEJ - zapowiedź. -- TO DOWÓD, NAGRANIE FAKTÓW, ŻE BYŁY SZEF KNF NIE MIAŁ PROBLEMU Z WEJŚCIEM DO SIEDZIBY KNF - Jakub Sobieniowski. -- OPERATOR FAKTÓW ZAREJESTROWAŁ, ŻE MAREK CHRZANOWSKI WYSZEDŁ Z KNF W TOWARZYSTWIE RZECZNIKA - Sobieniowski dalej. -- PIS NIE ZGADZA SIĘ NA SEJMOWĄ INFORMACJĘ PREMIERA - Sobieniowski: Rządzący nie chcą też komisji śledczej. -- TO PIS POWOŁAŁO MARKA CHRZANOWSKIEGO DO RPP I TO PIS POSTAWIŁO GO NA CZELE KNF - Sobieniowski dalej. -- SOBIENIOWSKI O POPRAWCE DO USTAWY O NADZORZE FINANSOWYM Z PODPISEM RYSZARDA TERLECKIEGO. -- RYSZARD TERLECKI W TEJ SPRAWIE PROWADZIŁ OBRADY W TAKI SPOSÓB, CIĄGLE Z TELEFONEM PRZY UCHU - Sobieniowski. -- NAGRANA ROZMOWA TO NIE TYLKO BIZNES I POLITYKA, TO PYTANIE O WIARYGODNOŚĆ INSTYTUCJI, KTÓRA MA NADZOROWAĆ BANKI I PYTANIE O BEZPIECZEŃSTWO PIENIĘDZY W BANKACH - zapowiedź. -- NA CZELE KNF MUSI STANĄĆ CZŁOWIEK O NIEPOSZLAKOWANEJ OPINII, PONAD POLITYCZNYMI PODZIAŁAMI, NAJLEPIEJ NIEUŻYWAJĄCY SZUMIDEŁ - Justyna Pochanke. -- I PIS I PREMIER RACZEJ NIE BĘDĄ ZWLEKAĆ - Krzysztof Skórzyński: Według naszych informacji trwa już poszukiwanie nowego szefa najważniejszej dla całego rynku finansowego instytucji. Bez względu na tempo działań prokuratora i niezależnie od jego ustaleń. -- ZNALEZIENIE POROZUMIENIA PONAD PODZIAŁAMI MOGŁOBY POMÓC W ODBUDOWANIU ZAUFANIA DO INSTYTUCJI DO KTÓREJ ZAUFANIE POWINNO BYĆ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE - Skórzyński dalej: W teorii próba porozumienia jest możliwa, jest możliwe wskazanie kandydata, którego zaakceptuje nie tylko rząd. -- JESZCZE NIGDY W HISTORII KNF NIE BYŁA W TAKIM KRYZYSIE, W JAKIM ZNALAZŁA SIĘ W CIĄGU KILKU GODZIN - Skórzyński. -- NOWELIZACJA ZNOSZĄCA LIMIT SKŁADEK NA ZUS - NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ. -- TK ZA CZWARTYM PODEJŚCIEM WYDAŁ WRESZCIE WYROK - Maciej Knapik. -- W SEJMIE SŁYCHAĆ, ŻE PIS PRZEKALKULOWAŁO MOŻLIWE ZYSKI I STRATY - Knapik dalej. ***** WIADOMOŚCI TVP -- KOLEJNE INWESTYCJE DROGOWE W POLSCE - na czołówce zapowiedzi. -- ŚLEDZTWO WS DONIESIEŃ O KORUPCJI W KNF - belka pierwszej wiadomości. -- WCZESNYM RANKIEM WRÓCIŁ DO POLSKI JUŻ JAKO BYŁY SZEF KNF - Dominik Cierpioł. -- PRZED POŁUDNIEM POJAWIŁ SIĘ W SIEDZIBIE KNF, PO POŁUDNIU WESZLI AGENCI CBA - Cierpioł. -- W TRAKCIE ROZMOWY CHRZANOWSKI MIAŁ ZAPROPONOWAĆ ZATRUDNIENIE RADCY PRAWNEGO I ZAPROPONOWAĆ JEGO WYNAGRODZENIE, CO CZARNECKI ODEBRAŁ JAKO PROPOZYCJĘ KORUPCYJNĄ - Cierpioł. -- CO CIEKAWE, CZARNECKI NIE ZŁOŻYŁ DONIESIENIA WCZEŚNIEJ NIŻ KNF PODJĄŁ DECYZJĘ WS IDEA BANKU - Cierpioł. -- PMM ROZMAWIAŁ Z SZEFAMI SŁUŻB, TO STANDARD, KTÓRY WPROWADZIŁ PREZES PIS -- MUSIMY PILNOWAĆ ZWŁASZCZA SWOICH - archiwalne słowa PJK. -- ZUPEŁNIE INACZEJ WYGLĄDAŁA SPRAWA ZA RZĄDÓW PO, BRONIĄ SWOICH SKOMPROMITOWANYCH KOLEGÓW, SŁUűNY I PROKURATURA NIE RADZIŁY SOBIE Z WYJAŚNIANIEM AFER, MIMO TO OPOZYCJA CHCE KOMISJI ŚLEDCZEJ - Cierpioł. -- SKŁADKI NA ZUS BEZ ZMIAN - belka. -- MATERIAŁ O OTWARCIU NOWYCH DRÓG. -- LOKALNE KOALICJE - belka. -- W POWIECIE ZAMOJSKIM PIS ZAWIĄZAŁ KOALICJĘ Z LOKALNYM KOMITETEM, LUDOWCY OD DWÓCH DEKAD TAM RZĄDZĄCY MUSZĄ PRZEŁKNĄĆ GORZKĄ PIGUŁKĘ, NIE CHODZI O WŁADZĘ DLA WŁADZY, MÓWIĄ POLITYCY PIS - Graczak. -- NA DLN. ŚL. PIS ZAWARŁO KOALICJĘ Z BEZPARTYJNYMI SAMORZĄDOWCAMI, RZĄDZIĆ MOŻE TEŻ W INNYCH SAMORZĄDACH W TYM REGIONIE, TO DOTĄD BYŁ BASTION PO, LIDER PO NIE KRYJE ROZGORYCZENIA - Graczak. -- DOSZŁO DO KLASYCZNEJ KORUPCJI POLITYCZNEJ - Schetyna. -- JAK WIDAĆ, NA POMORZU, GDZIE KO MIAŁA RZĄDZIĆ SAMODZIELNIE SAMORZĄDOWCY PSL ZAKAZU NIE POSŁUCHALI - Graczak. -- KOALICJE, KTÓRE W SEJMIE WYDAJĄ SIĘ NIEMOŻLIWE, W SAMORZĄDZIE NIE SĄ ZASKOCZENIEM - Graczak. -- FORT TRUMP CORAZ BLIŻEJ - materiał z wizyty Błaszczaka w USA. -- EUROPA NIE CHCE DYKTATU BERLINA I BRUKSELI - materiał o włoskim budżecie. -- NIEMCY PRZECIWSTAWIAJĄ SIĘ TAKŻE ZACIEŚNIANIU WSPÓŁPRACY Z USA, CO DOTYCZY M.IN POLSKI - Marcin Szypszak w materiale. -- SPÓR MACRONA Z TRUMPEM - w materiale Szypszaka. -- NEONAZISTOWSKI SPISEK W NIEMIECKIEJ ARMII - belka. -- CZŁONKOWIE ELITARNEJ BRYGADY WCHODZILI W SKŁAD NEONAZISTOWSKIEJ SIATKI - w materiale Karola Jałtuszewskiego. -- NA CELOWNIKU ZNALEŹLI SIĘ POLITYCY LEWICY ODPOWIEDZIALNI ZA POLITYKĘ MIGRACYJNĄ - Jałtuszewski. -- NEONAZIŚCI TO NIE TYLKO PROBLEM WOJSKA, SŁUŻBY ZANOTOWAŁY 1500 PRZYPADKÓW ANTYSEMITYZMU, TO 25 RAZY WIĘCEJ NIŻ W POLSCE - Jałtuszewski. -- JAŁTUSZEWSKI O MARSZU PAMIĘCI RUDOLFA HESSA - Jałtuszewski. -- TAGESZEITUNG KRYTYCZNIE O MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI W POLSCE - w materiale.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Zaremba do TVP: Nie macie poczucia własnej śmieszności?, Nizinkiewicz: Ws KNF Morawiecki działa jak Tusk, Wielowieyska o polityce wokół KNF: Ta grupa grała przeciwko Morawieckiemu

Dodano: 14.11.2018 10:37 | 18 odsłon | 0 komentarzy


-- EWA MILEWICZ O KSIĄŻCE O JACKU KURONIU:“- Książka napisana przez Annę Bikont i Helenę Łuczywo bardzo dobrze pokazuje, jakim człowiekiem był Jacek Kuroń. To książka pisana bez znieczulenia. One piszą o Jacku rzeczy, o których nawet jeśli bym wiedziała, to bałabym się o nich napisać - mówi Ewa Milewicz, działaczka opozycji w PRL”. http://wyborcza.pl/10,82983,24164826,ewa-milewicz-wspomina-jacka-kuronia-czesto-byl-nie-do-zniesienia.html

-- CZY NIE MACIE POCZUCIA ŚMIESZNOŚCI? - PIOTR ZAREMBA DO DZIENNIKARZY WIADOMOŚCI TVP: “Wiadomości TVP wprawdzie powiadomiły jednym zdaniem, ustami Krzysztofa Ziemca, o dymisji szefa KFN na początku, ale uznały, że jest to piąta co do ważności wiadomość tego dnia. Została ona podana zresztą tak, że jako główny winny został przedstawiony Leszek Czarnecki, czyli w tej konkretnej historii przedmiot korupcyjnej propozycji. Powiadomiono nas za to, że Marek Chrzanowski odszedł szlachetnie dla dobra Polski.  P. S. Nie jest to obrona Czarneckiego, myślę, że zobaczyliśmy w sumie jakiś wycinek wojny potworów pod dywanem. Ale nagrane słowa szefa KFN, nawet bez tej mitycznej sumy, to jeden wielki SKANDAL! Już samo spotkanie było skandalem. Ale ważniejsze są dla telewizji państwowej rutynowe informacje o zbrojeniowych rozmowach z USA, a wieści z komisji badającej wyłudzenia VAT mają oczywiście wywołać wrażenie, że afery to tylko czasy PO. Ja już się nie chcę wdawać w rozmowę, czy taka ordynarna propaganda jest skuteczna. Może i jest. Ale ludzie, czy wy nie macie naprawdę poczucia własnej śmieszności? Jaki wy zawód wykonujecie?”

-- SCHETYNA O SPRAWIE KNF I SEJMIKU DOLNOŚLĄSKIM, DWORCZYK O TYM, ŻE NIE MA KONIECZNOŚCI SPOTKANIA PMM Z KNF, TK KWESTIONUJE ZNIESIENIE 30-KROTNOŚCI - 300LIVE:

-- TAŚMY ZMIOTŁY SZEFA KNF - jedynka RZ.

-- AFERA W KNF TRZĘSIE POLITYKĄ - jedynka GW.

-- ZATOPIONY/ OSACZONY- jedynka PB.

-- MORAWIECKI NAUCZYŁ SIĘ OD TUSKA JAK REAGOWAĆ W SYTUACJI KRYZYSOWEJ - JACEK NIZINKIEWICZ w RZ: “Premier Mateusz Morawiecki nauczył się od poprzedników: Donalda Tuska i Leszka Millera, jak reagować w sytuacji kryzysowej. (...) Reakcja rządu na sytuację kryzysową bardzo przypomina działania Donalda Tuska jako premiera RP. Były premier również w sytuacjach awaryjnych chciał natychmiastowych wyjaśnień. (...) Mateusz Morawiecki wie, że od reakcji na sytuację kryzysową zależy jego być albo nie być, dlatego działa jak Tusk”.

-- MORAWIECKI MUSI PRZEJĄĆ KONTROLĘ NAD KNF - ANDRZEJ STEC w RZ: “Premier Morawiecki, któremu teoretycznie podlega ten urząd (w praktyce większe wpływy ma w nim szef NBP), musi bez zwłoki przejąć nad nim kontrolę. Wszak nie chodzi już tylko o rynek kapitałowy, lecz szerzej – finansowy: banki, ubezpieczycieli, OFE, TFI... W rewelacjach „GW” jest wszystko: poważne oskarżenia jednego z największych w Polsce biznesmenów i mocne dowody: nagrania audio, wideo, stenogram czy zawiadomienie o przestępstwie. Tu trudno o jakąkolwiek interpretację zdarzeń”.

-- PREMIER CHCE PRZEJĄĆ KNF (Kublik, Kondzińska, Czuchnowski) w GW: “W kancelarii premiera spekulują, że Antczak może zostać teraz nowym szefem KNF. Całą sprawę chcą uciąć szybko. I widzą ją w dwóch aspektach. – Pierwszy to taki, że trudno będzie udowodnić, iż ktoś komuś obiecywał 40 mln zł. Taka propozycja wprost nie pada, ktoś coś napisał na kartce [tak twierdzi Czarnecki], ale nie wiadomo co – podkreśla jeden z ważnych polityków obozu rządzącego. Jego zdaniem na bohaterów wychodzą Sokal i wiceminister finansów Piotr Nowak, bo – jak mówi – „banki, które mają kłopoty, nacjonalizuje się, żeby nie wywrócił się cały system bankowy kraju”

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O TYM, ŻE PIS MUSI BEZLITOŚNIE ELIMINOWAĆ ZE SWOICH SZEREGÓW UDOWODNIONĄ KORUPCJĘ: “Dlatego dla partii rządzącej nie ma obecnie kwestii ważniejszej niż doprowadzenie do tego, by rozstrzygnięcie tej sprawy potwierdziło dotychczasowy obraz ugrupowania jako tego, które – w odróżnieniu od innych – potrafi bezlitośnie eliminować ze swoich szeregów nie tylko udowodnioną korupcję, ale również praktyki i klimaty, mogące się z nią kojarzyć”.

-- LUDZIE, KTÓRYMI NIE NALEŻY ROZMAWIAĆ, BO DOPUSZCZENI ZBYT BLISKO WYCIĄGAJĄ NÓŻ, CHOĆBY MIKROFONOWY - JACEK KARNOWSKI: “To nie jest więc afera rządu. To być może afera szefa KNF (tego nie wiemy), a na pewno afera biznesu z rdzenia III RP, biznesu z postkomunistycznymi korzeniami, któremu w nowych warunkach zaczęło brakować tlenu. Myślę, że takich zagrań będzie więcej. W nowych dla tego świata warunkach walka klasowa zaostrza się z każdym rokiem, rezerwy się wyczerpują, a wybory blisko. Można spodziewać się każdego chwytu i każdej sztuczki. Bo skoro ktoś nagrywa i to ujawnia, to przecież wychodzi z roli, dekonspiruje się. Pamiętaj o tym, Dobra Zmiano, i pilnuj się bardziej niż kiedykolwiek. Są ludzie, z którymi nigdy nie należy rozmawiać, którzy dopuszczeni zbyt blisko, zawsze wyciągną nóż. Choćby mikrofonowy”.

-- EWA SIEDLECKA PISZE O KONIECZNOŚCI POWOŁANIA KOMISJI ŚLEDCZEJ: “Tyle że to nie załatwia sprawy. Jak w sprawie Rywina pozostaje kwestia, czy działał w imieniu „grupy trzymającej władzę”. Bo historia z bankiem Czarneckiego dzieje się w atmosferze głoszenia przez partię rządzącą postulatów „repolonizacji” banków, która de facto polega na przejmowaniu ich przez banki, nad którymi kontrolę ma skarb państwa. Zarysowany przy okazji Getin Noble Banku scenariusz wygląda tak, że z pomocą KNF zablokuje się decyzje restrukturyzacyjne i inne naprawcze, doprowadzając bank na skraj bankructwa – i wykupi za symboliczną kwotę”.

-- WITOLD GADOMSKI w GW O POLITYCZNYM PARASOLU: “Politycy partii rządzącej oczywiście zaprzeczają, by mieli jakiekolwiek związki z Chrzanowskim, ale nie chce się wierzyć, by „rodzinny interes” przewodniczącego KNF – instytucji szczególnie chronionej przez CBA – kwitł bez politycznego parasola”.

-- FRAKCJE W PIS WALCZĄ O WŁADZĘ - DOMINIKA WIELOWIEYSKA w GW: “Formalnie szef KNF Marek Chrzanowski podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ale został powołany za czasów premier Beaty Szydło. Przy czym pani premier nie miała żadnego realnego wpływu na to, kogo powołuje. Chrzanowski to człowiek prezesa NBP Adama Glapińskiego, który jest teraz w PiS w sojuszu z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. We frakcji Ziobry jest też wpływowy senator i współtwórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki. Ta grupa gra przeciwko Morawieckiemu. (...) Morawiecki więc formalnie odpowiada za KNF, a tak naprawdę ma niewielki wpływ na to, co tam się dzieje. Być może ujawniona przez „Wyborczą” afera sprawi, że będzie mógł zagrać przeciwko Ziobrze i Glapińskiemu i wstawić tam swojego człowieka.

-- CZARNECKI UTOPIŁ SZEFA KNF, CZY SAM OCALEJE? - BARTEK GODUSŁAWSKI w DGP: “Przewodniczący KNF złożył dymisję po oskarżeniach o korupcyjną propozycję dla miliardera Leszka Czarneckiego. Wszystko tuż po kontroli, która stwierdziła łamanie przez jego bank prawa przy sprzedaży obligacji GetBacku. (...) W KNF toczą się postępowania i kontrole w czterech TFI w związku z ich współpracą z GetBackiem: Altusie, Trigonie, Saturnie i Noble Funds. Do tego w ubiegłym tygodniu Polski Dom Maklerski stracił licencję i dostał 2,5 mln zł kary za nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji wrocławskiego windykatora. We wrześniu zakończyła się też inspekcja związana z dystrybucją papierów GetBacku przez Idea Bank”.

-- DGP O NIETRAFIONYCH INWESTYCJACH CZARNECKIEGO: “Gdy Czarnecki gościł w marcu u Chrzanowskiego, nie było jeszcze wiadomo o problemach innej instytucji biznesmena – Idea Banku. Był on zaangażowany na dużą skalę w oferowanie obligacji broniącej się przed bankructwem firmy windykacyjnej GetBack. Problemy związane z GetBackiem dały się odczuć już w wynikach Idei za II kwartał – 46 mln zł to wartość odpisu na niezapłacone zobowiązania funduszu, którego właścicielem jest windykator, 16 mln zł to rezerwa na „roszczenia klientów w związku z udziałem w procesie oferowania obligacji GetBack”. Strata w II kwartale (wyników za kolejne trzy miesiące banki Czarneckiego jeszcze nie publikowały) przekroczyła jednak 400 mln zł. Bank zrobił bowiem również rezerwy na produkty bancassurance, inwestycje w spółki zależne i na utratę wartości należności faktoringowych”.

-- OSTATNIE WYBORY POKAZUJĄ, ŻE POLACY NIE CHCĄ UPOLITYCZNIENIA SAMORZĄDÓW - UWAŻA DR WALDEMAR PARUCH W ROZMOWIE Z JACKIEM NIZINKIEWICZEM w RZ: “Porażka w miastach może być dla PiS problemem o tyle, o ile niezdobycie władzy w miasteczkach będzie miało wpływ na zachowanie się w wyborach parlamentarnych. Sondaże pokazują, że takiego przełożenia raczej nie będzie. Polacy bardzo dobrze rozróżniają samorządowców od polityków. Ostatnie wybory pokazały, że nie chcą prostego upolitycznienia miast, czyli ich upartyjnienia”.

-- PARUCH MÓWI O STRUKTURZE ELEKTORATU: “Wybory europejskie nie mają zasadniczego znaczenia dla kształtu polskiej sceny politycznej. Około 20 proc. wyborców to twardy elektorat PiS, głównie za sprawą prezesa Kaczyńskiego. 20 proc. to przeciwnicy PiS. 60 proc. głosuje z powodów sytuacyjnych, kontekstowych i innych czynników ważnych w danym czasie. Rozumowaniem politycznym kieruje się co czwarty wyborca. Pozostałe 75 proc. nie myśli kategoriami lewica–prawica”.

-- TRÓJMIEJSKA GW O PRÓBACH TWORZENIA KOALICJI NA POMORZU I TWIERDZENIACH MARSZAŁKA STRUKA O KORUPCJI POLITYCZNEJ: “Dariusz Męczykowski z PSL stara się wyciągać radnych sejmiku z Koalicji Obywatelskiej, aby utworzyć koalicję z PiS, która miałaby przejąć władzę na Pomorzu. W negocjacjach miały padać obietnice posad w spółkach skarbu państwa. Zdaniem marszałka Mieczysława Struka (PO) takie działania noszą znamiona korupcji. Struk zwraca się więc do organów ścigania o objęcie radnych sejmiku tarczą antykorupcyjną”.

-- SZCZECIŃSKA GW O WAHANIU STANISŁAWA WZIĄTKA Z SLD WS KOALICJI W SEJMIKU ZACHODNIOPOMORSKIM: “Teoretycznie SLD jest naturalnym sojusznikiem KO i PSL. Przewodniczący Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że Sojusz nie będzie wchodził w koalicje z PiS, a osoby, które się temu nie podporządkują, wylecą z partii. Jednak Stanisław Wziątek takiej niechęci do PiS nie okazuje. – Rozmawiam z jedną i z drugą stroną [z PiS i z PO – red.]. Moja decyzja o współpracy będzie zależeć od uzgodnień programowych – mówi „Wyborczej”.

-- PODRÓŻNIK DOBA DEKLARUJE, ŻE GO NIE BĘDZIE NA SESJI SEJMIKU BO JEST PRZEDE WSZYSTKIM PODRÓŻNIKIEM…: “Aleksander Doba powiedział „Wyborczej”, że teoretycznie wojewódzka koalicja Bezpartyjnych z PiS jest możliwa, ale dla niego byłaby szokiem. – Teraz obserwuję, co się dzieje, od komentarzy się wstrzymuję – mówi. – Na inauguracyjnej sesji mnie nie będzie. Jestem przede wszystkim podróżnikiem i będę poza krajem”.

-- TOMASZ BIELECKI W POLITYCE O TYM, ŻE RADA WRÓCI DO TEMATU POLSKI POMIMO BREXITU: “W każdym razie temat polskiej praworządności wróci już na kolejnym, czyli grudniowym posiedzeniu Rady UE ds. Ogólnych. Polskie władze (w tym niektórzy pisowscy spece od Unii) od 2016 r. karmiły siebie i media przewidywaniami, że Unię tak pochłoną inne problemy, a zwłaszcza brexit, że odpuści temat państwa prawa. Czas skwitować tę prognostyczną klapę – choć brexitowe negocjacje są coraz gorętsze, to UE nie zostawia kwestii praworządności w Polsce”.

-- MODERNIZACJA ARMII ZAMIECIONA POD DYWAN - MACIEJ MIŁOSZ w DGP: “Oczywiście pewnym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest to, że podpisany już zakup patriotów i negocjowany właśnie zakup ich kolejnej transzy wydrenuje budżet MON na nowy sprzęt. Jeśli to główna przyczyna, to jasne i roztropne rozwiązanie jest tylko jedno: trzeba zwiększyć i zracjonalizować wydatki na obronność. Znacznie gorszym wytłumaczeniem braku uwagi dla tej kwestii byłoby to, że rządzący modernizacji wojska zwyczajnie nie traktują jako kluczowej. Niezależnie od tego, które tłumaczenie jest prawdziwe – ten stan rzeczy trzeba pilnie zmienić”.

-- WRACAJĄ ROZMOWY SROCZYŃSKIEGO - FRAGMENT ROZMOWY Z DR HANNĄ SZYMBORSKĄ - ABDYKACJA PAŃSTWA: “Pierwszy powód to abdykacja państwa. Polityka przemysłowa stała się zależna wyłącznie od rynków, a państwa się wycofały ze wspierania określonych sektorów gospodarki, na przykład tych, które stwarzają bardziej wartościowe i stabilne miejsca pracy. Po drugie przetrącono kark związkom zawodowym, uzwiązkowienie jest coraz niższe, czyli siła pracowników w sporze z kapitałem osłabła. Po trzecie uznano, że stagnacja płac klasy średniej to efekt globalizacji i robotyzacji, zjawisko obiektywne, z którym nie da się walczyć. Tak naprawdę podstawowym problemem jest sposób myślenia. Polityczny mainstream w większości państw Zachodu uważa, że jedynym narzędziem wpływu rządów na gospodarkę jest polityka monetarna. Można podnosić lub obniżać stopy procentowe - w zależności od koniunktury - i patrzyć, co się dzieje”.

-- DR SZYMBORSKA MÓWI SROCZYŃSKIEMU O PARADOKSIE, ŻE FIRMY MOTORYZACYJNE INWESTUJĄ W INSTRUMENTY FINANSOWE ZAMIAST PRODUKOWAĆ SAMOCHODY: “To było największe zaskoczenie dla autorów tej polityki. Okazało się, że firmy wcale nie wydają pieniędzy, tylko je gromadzą. A potem z powrotem wkładają do banków jako własne inwestycje finansowe. Dochodzi do absurdów. Koncern motoryzacyjny woli przeznaczyć miliardy dolarów na kupno krótkoterminowych instrumentów finansowych, niż zbudować nową fabrykę i trzymać się swojej podstawowej działalności, czyli produkować auta. (...) Firmy zachowują się racjonalnie ze swojego punktu widzenia. Prezesi są pod gigantycznym naciskiem akcjonariuszy i nie opłaca im się inwestować w długoterminowe projekty, które zapewniałyby bardziej stabilne miejsca pracy i wyższe płace pracownikom”.

-- BARTOSZ MARCZUK W ZARZĄDZIE PFR: “Od 19 listopada będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za wdrożenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)”.

-- URODZINY:Stanisław Karczewski, Marek Ostrowski, Michał Strąk.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: W Faktach grafika o Polexicie bezwzględną większością z twarzami marszałka Sejmu i prezydenta, Wiadomości: PO i PSL zdeprawowane władzą

Dodano: 18.10.2018 21:03 | 50 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: „Walczymy z tym układem do końca”. Jaki odpowiada spotem Platformie Rzepliński o słowach prezydenta ws. zabezpieczenia wyboru sędziów SN przez NSA: Jeżeli nie otrzymał tego typu informacji, to rozumiem, że praktycznie cała kancelaria prezydenta jest do zwolnienia Rzepliński o pytaniu Ziobry do TK: Kiedy czytałem ten wniosek, miałem wrażenie, że on chyba na pewno nie czytał tego, co podpisał Schetyna: Jutro mamy trasę po całej Polsce. Kończymy 23:50 Schetyna: Chciałbym, żeby KO trwała i była dobrym projektem na wybory europejskie i parlamentarne Trzaskowski kontynuuje kampanię. Kolejny punkt w planie – Rembertów Schetyna o spocie PiS dot. uchodźców: Strzelili sobie w stopę Schetyna: SLD atakuje inne partie opozycyjne, też inne środowiska lewicowe i samo prosi się o koalicję z PiS. To dla SLD zabójcze Schetyna: Chciałbym, żebyśmy wygrali w więcej niż połowie sejmików, mieli zdolność koalicyjną Jaki: Mały i drobny handel będzie traktowany znów jak sól warszawskiej gospodarki Sejmikowy Kantar MB dla TVN: PiS na prowadzeniu z 9 pkt. przewagą, PSL poniżej 10% Kantar MB: Trzaskowski na prowadzeniu, Jaki drugi, pozostali kandydaci poniżej 5% Trzaskowski: Zwyciężymy, bo potrafimy. Zwyciężymy na pewno Trzaskowski: Nie ma Warszawy pragmatycznej, ideologicznej. Jest jedna Warszawa Tusk: Oczekiwałbym od rządzących dzisiaj Polską bardzo poważnych gestów na rzecz pojednania na przyszłość, a nie na jednorazową akcję Tusk: Niektóre decyzje polskiego rządu powodują, że Polska znajduje się na politycznych peryferiach UE “To nasz wspólny cel, żeby Warszawa oddychała czystym powietrzem”. Jaki kontynuuje 36-godzinny maraton ***** WYDARZENIA POLSATU -- CORAZ WIĘCEJ POWODÓW DO NIEPOKOJU DLA MILIONA POLAKÓW NA WYSPACH - zapowiedź. -- KOLEJNY UNIJNY BREXITOWY SZCZYT ZAKOŃCZYŁ SIĘ BEZ POROZUMIENIA - Bogdan Rymanowski. -- PREZES PIS W POLSAT NEWS STANOWCZO ODCINAŁ SIĘ OD POLEXITU - Dorota Bawołek. -- PIS UDERZA W PLATFORMĘ SPOTEM O UCHODŹCACH - zapowiedź. -- PIS NADAL JEST LIDEREM, ALE W CIĄGU MIESIĄCA STRACIŁ AŻ 5% POPARCIA - Agnieszka Milczarz. -- JAK USTALILIŚMY, POLITYCY PIS W TYCH MIASTACH MAJĄ DYSPOZYCJĘ, ŻE TO MA BYĆ TEMAT DNIA [DEKLARACJA PREZYDENTÓW. DOT UCHODŹCÓW] - Milczarz dalej. -- NIC SIĘ ZE SPOTU NIE WYCOFUJE - Milczarz. -- W MATERIALE O KOLEJNYM SPOCIE DOT. UCHODŹCÓW - AUTORSTWA SZTABU PATRYKA JAKIEGO. -- ODPOWIEDŹ TRZASKOWSKIEGO BYŁA NATYCHMIASTOWA - Milczarz: W materiale spot PO. -- W WARSZAWIE JAKI LICZY NA POTKNIĘCIE TRZASKOWSKIEGO, W KRAKOWIE WASSERMANN DEPCZE PO PIĘTACH MAJCHROWSKIEGO - zapowiedź. -- W MATERIALE O SONDAŻACH: Jarosław Wałęsa - 31,6%, Paweł Adamowicz - 27,9%, Kacper Płażyński - 23,5%. -- KRAKÓW: Jacek Majchrowski - 36,8%, Małgorzata Wassermann - 32,8%. -- KATOWICE: Marcin Krupa - 46,9%, Jarosław Makowski - 25,6%. -- WARSZAWA: Rafał Trzaskowski - 39,6%, Patryk Jaki - 33,4%. -- PREZES PIS DOBRZE MÓWI O POMYŚLE BYŁEGO PREMIERA, ABY 11 LISTOPADA PÓJŚĆ RAZEM. -- DZIEŃ PROTESTÓW. -- ZBIGNIEW ĆWIĄKALSKI PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ DS. VAT. ***** FAKTY TVN -- 24-GODZINNY MARATON RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO I 36-GODZINNY PATRYKA JAKIEGO. Dwa dni przed ciszą wyborczą w Warszawie widać, że to więcej niż wyścig. To polityczny iron man - zapowiedź. -- PATRYKOWI JAKIEMU NA PREZENTACJE PROGRAMU POZOSTAŁO 29 GODZIN - Krzysztof Skórzyński: Dokładnie tyle co Rafałowi Trzaskowskiemu na zrobienie jeszcze czegoś, czegokolwiek co wpłynie na wynik niedzielnych wyborów. -- SONDAŻ DLA “FAKTÓW” TVN: TRZASKOWSKI - 42% (+5), JAKI - 30% (-3), II TURA: TRZASKOWSKI - 59% (+3), JAKI - 30% (-7). -- RAFAŁ TRZASKOWSKI: Mimo że sondaże są dobre, to oczywiście cieszy, to nic nie jest jeszcze przesądzone, bo wszystko będzie zależało od mobilizacji. -- PATRYK JAKI: Wszyscy, którzy mają doświadczenie w polityce, wiedzą, że wynik I tury tworzy nowe otwarcie. -- WYMIENIENIE WSZYSTKIEGO CO W TEJ KAMPANII ZAMIERZAJĄ ZROBIĆ LUB JUŻ ZROBILI WARSZAWSCY KANDYDACI ZAJĘŁOBY PEWNIE PÓŁ WYDANIA FAKTÓW - Skórzyński. -- JEŚLI SONDAŻE SIĘ POTWIERDZĄ, TO DLA JACKA WOJCIECHOWICZ CZY JANA ŚPIEWAKA HISTORIA PT. WALKA O PREZYDENTURĘ STOLICY SKOŃCZY SIĘ NA I TURZE - Skórzyński: Ale oni też nadają barw w końcówce tej kampanii. -- PARTIE, A NIE LOKALNI KANDYDACI, W NIEDZIELĘ BĘDĄ OCZEKIWAĆ NA WYIKI WYBORÓW DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH - Skórzyński -- SONDAŻ DLA “FAKTÓW”: PIS - 33%, KO - 24%, PSL - 7%, KUKIZ’15 - 6%, SLD - 6%, BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY - 6%. -- TAKI WYNIK OTWORZYŁBY PIS-OWI DROGĘ DO WŁADZY W DODATKOWYCH SEJMIKACH - Skórzyński. -- ZWYCIĘSTWO W WYBORACH W DANYM SEJMIKU NIE ZAWSZE OZNACZA PRZEJĘCIE TAM WŁADZY. Bardzo wiele zależy od koalicyjnych układanek - Skórzyński. -- ZMIANY PREMIERA NIE BĘDZIE. W OCZACH PREZESA TAŚMY MATEUSZA MORAWIECKIEGO NIE KOMPROMITUJĄ - zapowiedź: A nagrania z “Sowy…” to - jak mówi Jarosław Kaczyński - gaworzenie przy stoliku. A stolik chyba magiczny, skoro prezes tak o nim zmienił zdanie. -- PIS NIE CHCE ROZMAWIAĆ O TAŚMACH MATEUSZA MORAWIECKIEGO - Jakub Sobieniowski. -- SONDAŻ DLA “FAKTÓW” - OCENA WYPOWIEDZI MORAWIECKIEGO Z TAŚMY: NEGATYWNA - 42%, POZYTYWNA - 8%, ANI TAKA, ANI TAKA -28%, NIE WIEM - 22%. -- GDY KACZYŃSKI MÓWIŁ O NAGRANYCH POLITYKACH PO, KRYTYKOWAŁ WSZYSTKO - I PRZEKLEŃSTWA I TREŚĆ ROZMÓW - Sobieniowski. -- DZISIAJ O NAGRANYM MATEUSZU MORAWIECKI, KTÓRY TEŻ PRZEKLINAŁ, MÓWI O “GAWORZENIU PRZY STOLIKU” - Sobieniowski. -- SONDAŻ DLA “FAKTÓW” - CZY PREMIER POWINIEN STRACIĆ STANOWISKO? TAK - 36%, NIE - 39%, NIE WIEM - 25%. -- DONALD TUSK MÓWI O POLSCE NA POLITYCZNYCH PERYFERIACH I OSTRZEGA, ŻE DAVID CAMERON TEŻ NIE CHCIAŁ BREXITU, ALE I TAK DO NIEGO DOSZŁO - zapowiedź: Co wyjdzie z działań ministra Ziobry? Prokurator generalny oficjalnie zapytał Trybunał Konstytucyjny, czy przepis unijnego traktatu jest zgodny z polską Konstytucją. Czy to samotna szarża ministra, czy pomysł rządu? -- TO MOCNE SŁOWA O SYTUACJI W POLSCE - Maciej Knapik o wypowiedzi Tuska. -- W POLSCE ZIOBRO PRZECINA SPEKULACJE, JAKOBY DZIAŁAŁ NA WŁASNĄ RĘKĘ - Knapik: Tłumaczy, że jego ostatnie działania to po prostu linia polityczna PiS-u. -- TO TYLKO NA RAZIE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z POLEXITEM ODPOWIADA PREZESOWI KACZYŃSKIEMU OPOZYCJA - Knapik. -- POLITYCY PIS-U UPIERAJĄ SIĘ, ŻE DZIAŁAJĄ DLA DOBRA KRAJU - Knapik. -- W MATERIALE KNAPIKA GRAFIKA ANALIZUJĄCA MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZENIA PRZEZ PIS POLEXITU ZWYKŁĄ WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW z przypisanymi do trybu uchwalania zwykłej ustawy twarzami polityków: marszałka Kuchcińskiego i prezydenta. -- NIE TRZEBA BREXITU JAK W PRZYPADKU BREXITU - Knapik. -- TRWA DYSCYPLINOWANIE KOLEJNYCH SĘDZIÓW - RZECZNIK DYSCYPLINARNY INTERESUJE SIĘ TERAZ NIE TYLKO SĘDZIĄ IGOREM TULEYĄ, ALE TAKŻE TYMI, KTÓRZY STALI OBOK NIEGO NA PUBLICZNYM SPOTKANIU - zapowiedź: Rzecznik dyscyplinarny przeczytał o spotkaniu w Europejskim Centrum Solidarności i uznał, że mogło mieć charakter polityczny. -- IGOR TULEYA DO WŁASNYCH POSTĘPOWAŃ DYSCYPLINARNYCH MÓGŁ SIĘ JUŻ PRZYZWYCZAIĆ - Katarzyna Kolenda-Zaleska: Toczy się wobec nich aż 6. -- RZECZNIK DYSCYPLINARNY POSZEDŁ DALEJ. NA PRZESŁUCHANIE WZYWA SĘDZIÓW, KTÓRZY W SPOTKANIU Z TULEYĄ UCZESTNICZYLI - Kolenda-Zaleska. -- SĘDZIOWIE PROTESTUJĄ PRZED SĄDAMI, WYPOWIADAJĄ SIĘ PUBLICZNIE W OBRONIE WŁASNEJ NIEZAWISŁOŚCI, ZADAJĄ PYTANIA EUROPEJSKIM SĄDOM. WŁADZA ICH ZA TO NAZYWA KASTĄ I WZYWA NA PRZESŁUCHANIA - Kolenda-Zaleska: To nie koniec. -- TULEYA O TYM, ŻE JEST GOTOWY NAWET NA ARESZTOWANIE. ***** WIADOMOŚCI TVP -- KULISY RABUNKU 250 MLD ZŁ ZA RZĄDÓW PO I PSL - belka. -- Były minister sprawiedliwości w rządzie PO - PSL Zbigniew Ćwiąkalski, stanął dziś przed sejmową komisją śledczą badającą sprawę wyłudzeń podatku VAT. Przyznał, że kiedy był w rządzie Donalda Tuska, nic nie wskazywało na ten problem, a on sam miał też inne priorytety. -- ĆWIĄKALSKI, ŻE NIKT SIĘ NIE ZGŁASZAŁ Z INTERWENCJĄ WS WYCIEKAJĄCYCH PIENIĘDZY. -- LUKA VAT-OWSKA ZACZĘŁA ROSNĄĆ PO 2007 - Maszenda. -- LUKA ZACZĘŁA SIĘ ZMNIEJSZAĆ A DO BUDŻETU ZACZĘŁO TRAFIAĆ WIĘCEJ O 30 MLD ZŁ, DZIĘKI CZEMU M.IN - Maszenda. -- ARŁUKOWICZ CHCIAŁ ZAMYKAĆ SZPITALE - belka. -- Zamykanie zadłużonych szpitali jako recepta na problemy służby zdrowia? Taką propozycję dla marszałków województw, miał minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska - Bartosz Arłukowicz. Dziennikarze portalu tvp.info i redakcji TVP3 Szczecin, ujawniają nowe taśmy z rozmów polityków w restauracji Sowa i Przyjaciele. -- MARSZAŁEK SOWA ZWRACAŁ SIĘ DO ARŁUKOWICZA O PIENIĄDZE NA SZPITALE, O TEJ ROZMOWIE ARŁUKOWICZ OPOWIE NA TAŚMACH - Dominik Cierpioł. -- CHŁOPIE, ZAMKNIJ CZTERY - fragment nagrania Arłukowicza relacjonującego rozmowę na taśmach. -- PARADOKSALNIE TO ARŁUKOWICZ NIEDAWNO NAMAWIAŁ PIELĘGNIARKI DO PROTESTÓW - Cierpioł. -- Z TAŚM WYNIKA, ŻE ARŁUKOWICZ ROZMAWIAŁ Z SEKR. GEN. PO I PRZYZNAWAŁ, ŻE MINISTROWIE Z PO ŹLE ZAPROJEKTOWALI BUDŻET - Cierpioł. -- PINIENDZY PO PROSTU NIE MA I NIE BĘDZIE - przypomnienie słów Rostowskiego. -- NIEKTÓRE SAMORZĄDY PORADZIŁY SOBIE WTEDY Z DŁUGAMI SZPITALI, DOWODZI, ŻE NIE TRZEBA BYŁO SZPITALI WYPRZEDAWAĆ - Cierpioł. -- BIEŃKOWSKA PRZYZNAŁA, ŻE RAPORT NIK ZOSTAŁ NAPISANY, BY UKRYĆ BŁĘDY W WYDATKOWANIU -- TENDENCJA DO PRZEKRĘTÓW W SŁUŻBIE ZDROWIA BYŁA U POLITYKÓW PO WIDZIALNA DUŻO WCZEŚNIEJ - o Sawickiej. -- PO WPISAŁA PRYWATYZACJĘ SZPITALI DO SWOJEGO PROGRAMU - Cierpioł. -- KTO MA LEPSZĄ OFERTĘ DLA POLAKÓW? -- To już ostatnie godziny, by zapoznać się z kampanijną ofertą kandydatów do samorządów. Najbardziej wyczerpująca końcówka będzie w Warszawie. Patryk Jaki zapowiedział 36 godzin aktywności bez przerwy. Jego główny rywal - Rafał Trzaskowski, nie zamierza spocząć przez pełną dobę. W innych miejscach kampania jest równie dynamiczna. -- JAKI SPĘDZI NA NOGACH 36 GODZIN I ZAPREZENTUJE 36 IMPULSÓW, ZACZĄŁ OD SYMBOLICZNEGO DLA AFERY REPRYWATYZACYJNEJ PLACU DEFILAD - Pawelec. -- RT PRÓBUJE SIĘ ODCIĄĆ OD HGW - Pawelec. -- SCHETYNA SKUPIA SIĘ NA KRYTYCE PIS - Pawelec. -- ZJEDNOCZONA PRAWICA O ODRYWANIU POLSKI OD UE NIE MÓWI ANI SŁOWA - Piotr Pawelec. -- BRUDZIŃSKI, GRÓBARCZYK, ADAMCZYK W KAMPANIACH LOKALNYCH. -- BRUKSELSKIE ELITY BEZRADNE WOBEC PROBLEMÓW - belka. -- Unia wciąż szuka pomysłu na skuteczną walkę z kryzysem migracyjnym. Nie sprawdziła się dotychczasowa polityka otwartych drzwi, co przyznają już wszyscy. Dlatego podczas szczytu w Brukseli coraz wyraźniej słychać było głos tych państw, które sprzeciwiały się przymusowej relokacji. Innym, niemniej ważnym tematem szczytu był Brexit. -- CI, KTÓRZY ZAPRASZALI ISLAMSKICH IMIGRANTÓW, TERAZ PRÓBUJĄ ZATRZYMAĆ TĘ FALĘ - Marcin Szewczak. -- SPOTKANIE PMM Z MERKEL. -- DOTYCHCZASOWA POLITYKA BRUKSELSKICH ELIT NIE SPRAWDZIŁA SIĘ - Szewczak. -- ROSNĄCA W SIŁĘ V4 SPOTKAŁA SIĘ Z PREMIEREM JAPONII - Szewczak. -- OPOZYCJA CHCE IMIGRANTÓW WBREW WOLI POLAKÓW - belka. -- Temat związanej z kwestią imigrantów, pojawił się też na finiszu kampanii wyborczej w Polsce. Zjednoczona Prawica uważa, że bez zmian w samorządzie, wywalczona w Brukseli decyzja o zniesieniu przymusu przyjmowania imigrantów, może być omijana przez prezydentów miast. -- WYPOWIEDZI TRZASKOWSKIEGO O 2 TYS. I 6 TYS. IMIGRANTÓW ORAZ FRAGMENTY SPOTU PIS. -- ZAMIESZKI, ROZBOJE I ZAMACHY TERRORYSTYCZNE - OBAWY W WIELU MIEJSCACH POTWIERDZIŁY SIĘ - Jan Korab. -- PO I PSL ZGODZIŁY SIĘ NA UNIJNY PLAN PRZYJMOWANIA IMIGRANTÓW, MIMO, ŻE SONDAŻE POKAZYWAŁY NA BRAK ZGODY POLAKÓW - Korab. -- RZĄDOWI UDAŁO SIĘ WPŁYNĄĆ NA ZMIANĘ UNIJNEJ POLITYKI, ALE SAMORZĄDOWCY NIE ZREZYGNOWALI Z FORSOWANIA UNIJNEJ POLITYKI PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW - Korab. -- TRZASKOWSKI DZIŚ O KILKUSET OSOBACH, ARCHIWALNA WYPOWIEDŹ O 6 TYS. -- PO PROPONUJE ZMIANĘ PRAWA, BY SAMORZĄDY DECYDOWAŁY O PRZYJMOWANIU UCHODŹCÓW - Korab. -- JAKI DOBRZE ZAPAMIĘTAŁ ZAMACH W NICEI - Korab. -- TRZASKOWSKI UNIKA TEMATU, DZIŚ NIE ZAJĄŁ STANOWISKA WS PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW Z BLISKIEGO WSCH - Korab. -- POLITYCY PO-PSL ZDEPRAWOWANI WŁADZĄ - belka. -- "Nastąpiła deprawacja władzą, nikogo nie interesuje już merytoryka." To cytat z nieznanego dotąd nagrania rozmowy byłego premiera Waldemara Pawlaka z Władysławem Kosiniak Kamyszem. Narzekania na partyjną sytuację, słychać też w rozmowie ówczesnego ministra środowiska, z marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego. -- STYCZEŃ 2014, KOSINIAK TŁUMACZY PAWLAKOWI JAK BARDZO PSL JEST ZDEPRAWOWANY - Maciej Sawicki. -- NAGRANIE. -- BIERNOŚĆ, OBOJĘTNOŚĆ, BEZCZYNNOŚĆ, BRAK OFERTY DLA POLAKÓW, KOSINIAK NA TAŚMACH MÓWI JAKA BYŁ OBRAZ PAŃSTWA ZA KOALICJI PO I PSL - Sawicki. -- KOSINIAK STAŁ ZA PODWYŻSZENIEM WIEKU EMERYTALNEGO I ZABRANIU PIENIĘDZY Z OFE - Sawicki relacjonuje słowa Grasia w rozmowie z Kulczykiem. -- W materialu o praktykach samorządowców z opozycji w Chełmie. -- W materiale chwila milczenia Schetyny na pytanie o 3-4 rzeczy jakie PO zrobiła dla obywateli. -- MILIONY DLA MISTRZÓW SPORTU - belka.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Ociepa: Na klubie Kaczyński miał mówić, że trzeba walczyć do końca, bo nie nikt ma wygranej w kieszeni, Wiadomości o seksistowskich żartach prezydenta z PO: Pani od seksu, za ładna jesteś

Dodano: 05.10.2018 21:13 | 39 odsłon | 0 komentarzy


-- PSL PRZEDSTAWI JUTRO NOWY SPOT A KOSINIAK MA WYJŚĆ Z PROPOZYCJĄ KTÓRA MA ZDOMINOWAĆ POLITYKĘ NA NAJBLIŻSZE DNI - 300POLITYKA:

-- NAGRANIE WYPOWIEDZI PREZYDENTA LEGIONOWA W OBECNOŚCI JANA GRABCA, PO KTÓRYCH GRABIEC WRĘCZYŁ MU SZABLĘ I POWIEDZIAŁ: PROWADŹ NAS DO BOJU:

-- LIVEBLOG 300POLITYKI:

Dorn o retoryce PiS ws. taśm PMM: Nie można się czepiać Hansa Klossa, że miał stosunki z Gestapowcami, skoro dla słusznej strony pracował

PMM: Nie byłoby sukcesów, gdyby nie dobra zmiana. Ta dobra zmiana musi być na dobre. Żeby ona była na dobre, musi nastąpić również w samorządach

PMM: Przeanalizowaliśmy wpływy podatkowe w sierpniu i we wrześniu i wiem, że w drugim półroczu będzie z samego tylko VAT-u 5 mld złotych więcej

PJK: Idźmy do energicznego ataku. Bierzmy zwycięstwo

PJK: Dlaczego premier jest atakowany? Bo miał odwagę służyć dla Polski

PJK o zmianach w wymiarze sprawiedliwości: Jest ta reforma i będziemy jej bronić

Petru o taśmach PMM: Jak tego słuchałem, z pewnym obrzydzeniem, to pomyślałem, że rozumiem, dlaczego Zbigniew Ziobro nie stanął przed Trybunałem Stanu

PMM o wejściu do rządu PO: Była jedna bardzo konkretna propozycja, ale jej nie przyjąłem

PMM pytany o zatrudnienie syna Czarneckiego: W czasach rządów PO i PSL wielu ludzi z PiS miało kłopoty. Nikt nie chciał im pomóc. Starałem się pomagać

PMM: Te taśmy były pokazane w “Newsweeku” 2,5 roku temu. Nagle ta sama grupa grupa wydawnicza, niemiecko-szwajcarska odgrzewa je i pokazuje

*****

FAKTY TVN -- GRZEGORZ SCHETYNA CHCE DYMISJI PREMIERA - zapowiedź. -- PYTAŃ O NAGRANIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO TYLKO PRZYBYWA - Jakub Sobieniowski. -- FAKT, ŻE GDY PIS UZNAWAŁO ALEKSANDRA GRADA ZA SYMBOL ZEPSUCIA RZĄDÓW PLATFORMY, TO MATEUSZ MORAWIECKI TAK MÓWIŁ O PIENIĄDZACH DLA NIEGO - Sobieniowski dalej: Fragment taśmy. -- Z TAŚMY WYNIKA, ŻE MORAWIECKIEMU WCZEŚNIEJ UDAŁO SIĘ JUŻ ZAŁATWIĆ PRACĘ DLA SYNA RYSZARDA CZARNECKIEGO Z PIS-U - Sobieniowski. -- TERAZ WŁAŚCIWIE WSZYSCY POLITYCY PIS-U OFICJALNIE NIE WIDZĄ NIC ZŁEGO W TAŚMIE MORAWIECKIEGO - Sobieniowski dalej. -- GDY PRZEKLINALI INNI, PIS MÓWILI O PATOLOGII I ZEPSUCIU POLITYKÓW PO - Sobieniowski. -- TO, CO NIELEGALNIE NAGRALI KELNERZY, KIEDYŚ PIS NAZYWAŁO TAŚMAMI PRAWDY, TERAZ JUŻ NIE -- NAJPIERW IRLANDZKI, PÓŹNIEJ HISZPAŃSKI, A TERAZ HOLENDERSKI SĄD PYTA O NIEZALEŻNOŚĆ I NIEZAWISŁOŚĆ NASZYCH SĄDÓW I CZEKA NA ODPOWIEDŹ Z POLSKI - zapowiedź. -- POMYSŁ BYŁ DOBRY, ALE JAK TO CZASEM BYWA, COŚ POSZŁO NIE TAK I KANDYDAT NA PREZYDENTA SZCZECINA ZOBACZYŁ BILLBOARDY W ZIELONEJ GÓRZE - zapowiedź. -- POSŁOWIE PLATFORMY ZAPOWIEDZIELI WNIOSEK DO PROKURATURY - Arleta Zalewska. -- SZEF SZTABU WYBORCZEGO JAKIEGO TŁUMACZY, ŻE LAWETY Z BILLBOARDAMI NA PARKINGU RZĄDOWYM TO NIE ICH POMYSŁ, ALE FIRMY REKLAMOWEJ - Zalewska dalej. -- ROBIENIE Z TEGO AWANTURY POKAZUJE TYLKO SŁABOŚĆ NASZYCH PRZECIWNIKÓW BO ZAJMUJĄ SIĘ RZECZAMI TRZECIEJ WAGI, BO POSTAWIENIE GDZIEŚ PRZYCZEPY TO NIE AGITACJA WYBORCZA - Oliwer Kubicki. -- SŁAWOMIR NITRAS O PLAKATACH SOCHAŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE: To nasze celowe działanie, bo jeśli wygramy to będzie naszym przedstawicielem w Zielonej Górze (śmiech). ***** WIADOMOŚCI TVP -- PIENIĄDZE ODEBRANE PRZESTĘPCOM TRAFIŁY DO POLAKÓW - na czołówce Wiadomości. -- WALKA Z PATOLOGIAMI I OFERTA DLA POLAKÓW - belka. -- ZAPOWIADANE, ZROBIONE - PJK na konwencji w Białymstoku. -- PRZEZ KILKA MINUT WYLICZAŁ ZREALIZOWANE OBIETNICE - Damian Diaz. -- PIS CHCE ODWRÓCIĆ MODEL ROZWOJOWY PO-PSL GDZIE POMIJANO MNIEJSZE OŚRODKI, LIKWIDOWANO POSTERUNKI POLICJI - Diaz. -- Diaz o instrukcji, żeby nakładać kary skarbowe na przedsiębiorców za rządów PO. -- Archiwalny wywiad Sroczyńskiego z Kapicą w TOK FM, że Szczurek usłyszał, od PEK, że do uszczelniania można wrócić po wyborach. -- Diaz o przywracaniu posterunków policji i “rozpędzaniu się” programu Mieszkanie plus oraz 5-ce Morawieckiego dla samorządów. -- ZUZANNA FALZMANN O “WYJĄTKOWO INTENSYWNEJ” WIZYCIE PMM W NOWYM JORKU. -- FRAGMENTY WYWIADU PMM W CNN. -- ATAK ZA WALKĘ Z OSZUSTAMI PODATKOWYMI - belka. -- NA FINISZU ONET, NALEŻĄCY DO NIEMIECKO-SZWAJCARSKIEGO KONCERNU OPUBLIKOWAŁ FRAGMENT ROZMOWY ÓWCZESNEGO PREZESA BZ WBK - Maksymilian Maszanda. -- PREZES PIS NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE ATAK WYNIKA ZE SKUTECZNOŚCI RZĄDU W WALCE Z PATOLOGIAMI - Maszanda. -- ATAK NA CZŁOWIEKA, KTÓRY IM BARDZO ZASZKODZIŁ, ALE BARDZO POMÓGŁ POLAKOM, JAK POLICJANT W CHICAGO NISZCZYŁ AL CAPONE - PJK. -- AKTA AFERY SĄ DZIŚ W POSIADANIU SN I TO WŁAŚNIE SN WYDAŁ OFICJALNĄ ZGODĘ NA DOSTĘP DO MATERIAŁÓW ŚLEDZTWA - Maszanda. -- SYMBOLICZNA RÓŻNICA WE FREKWENCJI NA SPOTKANIACH JAKIEGO I TRZASKOWSKIEGO - Maszanda -- PO ZALICZYŁA WŁAŚNIE KOLEJNĄ, KOMPROMITUJĄCĄ WTOPĘ -- PREZYDENT LEGIONOWA: “Pani od seksu. Jest z tobą kłopot bo jesteś bardzo ładna. Typowa kobieta to jak “ile zapłaciłaś za tę bluzkę”. -- POLSKA I WĘGRY ZASKARŻYŁY DYREKTYWĘ O USŁUGACH DELEGOWANYCH. -- FAKTY I AKTY SŁAWOMIRA NOWAKA - belka. -- POLITYCY PO BYLI GOTOWI NA WIELE ŻEBY POZOSTAĆ PRZY WŁADZY, ZASTANAWIAJĄ SIĘ JAKIEGO UŻYĆ KŁAMSTWA ŻEBY WYTŁUMACZYĆ POLAKOM ZABRANIE POLAKOM PIENIĘDZY Z OFE - w zapowiedzi. -- WYPOWIEDZI NOWAKA Z TAŚM O OFE, GARNITURACH TUSKA ZA 240 TYS. -- AFERA PODSŁUCHOWA TO NIE JEDYNA AFERA PO: Były jeszcze afery reprywatyzacyjna, Amber Gold, stoczniowa, paliwowa i hazardowa, po której schetyna został wyrzucony z rządu Tuska. ***** WYDARZENIA POLSATU -- NOWE WĄTKI AFERY TAŚMOWEJ SĄ KŁOPOTLIWE DLA PREMIERA - zapowiedź. -- PREZES KACZYŃSKI STOI MUREM ZA SZEFEM RZĄDU - zapowiedź. -- TO, O CZYM PREZES KACZYŃSKI MÓWIŁ PODCZAS POSIEDZENIA KLUBU, ZNAMY TYLKO Z PRZEKAZÓW POJEDYNCZYCH POSŁÓW - Dariusz Ociepa. -- JAROSŁAW KACZYŃSKI PRZEKONYWAŁ, ŻE PIS WCALE NIE MA WYGRANEJ W KIESZENI I WSZYSCY MUSZĄ BYĆ AKTYWNI DO KOŃCA - Ociepa dalej. -- TAŚMY Z UDZIAŁEM OBECNEGO PREMIERA PSUJĄ PRZEKAZ KAMPANII, KTÓREJ TWARZĄ JEST MATEUSZ MORAWIECKI - Ociepa. -- PREZES PIS NAWET NIE DOPUSZCZA TAKIEJ MYŚLI [O DYMISJI] - Ociepa dalej. -- JUŻ DZIŚ WIADOMO, ŻE TAŚMY BĘDĄ ISTOTNYM ELEMENTEM KAMPANII - Ociepa. -- POLICJA PRZESŁUCHUJE ŚWIADKÓW WCZORAJSZEGO POTRĄCENIA 9-LATKA PRZEZ RADIOWÓZ KOLUMNY PREZYDENCKIEJ W OŚWIĘCIMIU. -- WRACAJĄ PYTANIA O OCHRONĘ NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE - zapowiedź. -- KONTROWERSJE BUDZI SYTUACJA - PREZYDENT PO INCYDENCIE, NA KILKA MINUT, OPUŚCIŁ LIMUZYNĘ - Grzegorz Kępka. -- MOŻNA MÓWIĆ O CZARNEJ SERII - Kępka dalej. -- ECHA WIZYTY PREMIERA MORAWIECKIEGO W USA.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: WP: ACTA 2 zakaże selfie na stadionach i memów, Nasz Dziennik: Postawa Min. Kultury ws ACTA 2 niezbyt twarda, Wielowieyska: Morawiecki coraz groźniejszy dla opozycji, WP o ambitnej wizji Jakiego

Dodano: 10.09.2018 10:08 | 54 odsłon | 0 komentarzy


-- ZA 2 DNI KOLEJNE GŁOSOWANIE W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM NA TEMAT ACTA 2.

-- NASZ DZIENNIK PRZECIW ACTA 2: “Wspólny front skrajnych eurokratów, niemieckich lobbystów, mocodawców internetowych trolli rozpowszechniających fake newsy i zwolenników totalnej inwigilacji nie daje za wygraną. Już na 12 września w Parlamencie Europejskim zaplanowano kolejne podejście do „ACTA 2.0”, czyli dyrektywy, która może nieodwracalnie i jednoznacznie na gorsze zmienić cyfrową rzeczywistość.

-- NASZ DZIENNIK: POSTAWA MINISTERSTWA KULTURY WS ACTA 2 NIE JEST DOSTATECZNIE TWARDA:“Tymczasem z różnych stron płyną niepokojące sygnały. Niestety również z Polski, ponieważ postawa naszego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest cały czas – eufemistycznie rzecz ujmując – nie dość twarda. Czy aby politycy poszli po rozum do głowy, znowu na ulicach muszą pojawić się tysiące wściekłych obywateli, jak przy protestach wobec pierwszego ACTA w styczniu 2012 roku?”

-- KONIEC SELFIE NA STADIONACH, KURIOZALNE PRAWO AUTORSKIE - WP: “Choć dla niektórych może to zabrzmieć szokująco, to zgodnie z nowym prawem autorskim UE, zakazane będzie publikowanie zdjęć z meczów w sieci. Oznacza to, że kibice w mediach społecznościowych nie będą mogli nawet dzielić się popularnymi selfie”.

-- KONIEC INTERNETOWYCH TRANSMISJI NA ŻYWO I MEMÓW - DALEJ WP: “Zgodnie z artykułem 12a "tylko organizator wydarzenia sportowego będzie miał prawo nagrywać, publikować, reprodukować lub udostępniać filmy i zdjęcia z określonego wydarzenia - donosi "AS". Nowe prawo autorskie nie ograniczy się zatem wyłącznie do zakazu prowadzenia transmisji na żywo. Kibicom, za każde opublikowane zdjęcie czy film bez zgody organizatora, będą groziły kary. To samo dotyczyć będzie tzw. memów”.

-- ACTA 2 ZDELEGALIZUJE SELFIE NA MECZACH - ANTYRADIO:

-- MOBILIZACJA NA WYKOPIE PRZECIW ACTA 2 - O 15.00 KOLEJNE AMA CENTRUM CYFROWEGO: “Obowiązek filtrowania treści utrudni tworzenie memów, filmów z wakacji, recenzji filmowych, parodii – wszystkiego, co korzysta z fragmentu innego utworu. Może być też wykorzystywany jako narzędzie w walce z informacją czy „niepożądanymi” treściami. Ten zapis – najwyraźniej i bezpośrednio – uderzający w użytkowników, nie jest jedyną kontrowersją tej dyrektywy!”

-- MUNIEK TWIERDZI, ŻE ZOSTAŁ ZMANIPULOWANY I WYCOFUJE SIĘ Z POPARCIA POSTULATÓW ZAIKS WOBEC PRAWA AUTPRSKIEGO:

-- STARTUP POLAND O TYM JAK ACTA 2 UDERZY W START UPY - MONEY.PL: “Projekt dyrektywy, który będzie głosowany w Brukseli 12 września, wprowadza nowy koszt biznesowy: koszt licencji danych i treści wykorzystywanych w eksploracji. W wypadku dużych firm i platform dodatkowy koszt nie będzie stanowił większego problemu. Może się on jednak okazać zabójczy dla startupów”

-- ANTYWEB O GROŹBIE FILTROWANIA INTERNETU: “Zagrożenie: wprowadzenie szeroko pojętej kontroli wynikającej z filtrowania i moderowania treści publikowanych przez użytkowników. W założeniu chodzi o to, by ktoś, kto nie ma praw do utworu (muzycznego, plastycznego, literackiego), nie mógł opublikować go na danej platformie. Może to jednak ograniczyć prawo do swobodnej wypowiedzi użytkowników”.

-- CHIP O KOLEJNYCH PROTESTACH MŁODYCH WS ACTA 2: “To może w istotny sposób zmienić Internet, jaki do tej pory znamy — ocenia w rozmowie z CHIP-em Jacek Sierpiński, jeden z organizatorów protestów. — Mogą upaść mniejsze serwisy społecznościowe, które nie będą mogły pozwolić sobie na wdrożenie kosztownego oprogramowania sprawdzającego treści, mogą zniknąć agregatory linków, w zasadniczy sposób zmienić się wyszukiwarki, znacznie więcej treści zamieszczanych przez ludzi na Facebooku czy Twitterze może być usuwanych, mogą z nich zniknąć popularne linki z „zajawkami” czy przeróbki zdjęć tworzone przez użytkowników”.

-- MORAWIECKI CORAZ GROŹNIEJSZYM PRZECIWNIKIEM DLA OPOZYCJI - DOMINIKA WIELOWIEYSKA W WYBORCZA.PL:“Premier Mateusz Morawiecki wyrasta na pierwszoplanową postać w obozie "dobrej zmiany". W dodatku szybko się uczy. Dla opozycji jest coraz groźniejszym przeciwnikiem”.

-- WIELOWIEYSKA O TYM, ŻE MORAWIECKI JEST LOJALNY WOBEC KACZYNSKIEGO I CYTUJE PORĘBĘ O 2 LIDERACH: “Premier jest też mistrzem w rozgrywaniu partii wewnątrz PiS. Jest do bólu lojalny wobec lidera, a gdy jacyś politycy próbują się orientować na niego i proszą o spotkania, odmawia, aby Kaczyński nie miał poczucia, że cokolwiek rozgrywa się za jego plecami. Do budowy swojego zaplecza Morawiecki przystąpi dopiero po wyborach europejskich, by na fali dwóch ewentualnych sukcesów poobsadzać swoimi ludźmi listy wyborcze do Sejmu. I dzieje się rzecz zdumiewająca: oto szef kampanii wyborczej PiS i zaufany człowiek Kaczyńskiego Tomasz Poręba wypowiada w TVN 24 znamienne słowa: „Mamy dwóch liderów, którzy potrafią powiedzieć, w jakim kierunku Polska powinna iść”. Dwóch liderów? Poręba wymienia na jednym wydechu Kaczyńskiego i Morawieckiego? Kiedyś to by było nie do pomyślenia. Przecież lider zawsze był tylko jeden, i to niekwestionowany: Jarosław Kaczyński”.

-- WIELOWIEYSKA PISZE, ŻE MORAWIECKI JEST POJĘTNYM UCZCZNIEM I CYTUJE ANEGDOTĘ Z WODĄ I SAKIEWICZEM: “Jednak premier jest pojętnym uczniem. Po serii wpadek zrobił spore postępy. Poprawił wystąpienia publiczne. Gra tak jak Tusk w 2011 r., który wsiadł do autokaru, by objechać Polskę. W Sandomierzu żartuje, że mieszkańcy chcieliby zobaczyć innego Mateusza, popularnego księdza z telewizyjnego serialu. Ma przyszykowane bon moty, które pozwalają mu zyskać sympatię ludzi. Reaguje błyskotliwie i szybko. Oto np. redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz prowadzi spotkanie z Morawieckim, który sięga po butelkę wody mineralnej. Sakiewicz gorliwie tłumaczy: – Pan premier nalewa sobie wody mineralnej i sprawdził, czy ona jest polska. Który premier robił tak wcześniej? – Ja tylko sprawdzałem, czy jest gazowana – replikuje Morawiecki, przebijając nadęty balon pseudo patriotycznego wzmożenia. Któż nie uśmiechnie się, słuchając takiej wymiany zdań? Morawiecki pokazuje, że jest z trochę innego porządku niż trzon PiS. To mu przysparza sympatii centrowych wyborców”. http://wyborcza.pl/7,75968,23900466,kaczynski-morawiecki-liderow-dwoch-a-ten-drugi-coraz-wazniejszy.html

-- SKY IS THE LIMIT - KAROL GAC O PROPOZYCJACH DZIELNICY PRZYSZŁOŚĆ PATRYKA JAKIEGO: “Sceptycy (lub realiści – proszę wybrać) stwierdzą, że te plany pozostaną wyłącznie na etapie wizualizacji. Być może tak będzie. Jaki zaproponował jednak coś, czego do tej pory brakowało: wizję. Można się z nią nie zgadzać, można ją modyfikować, ale ona jest. Polityka to również sfera idei, symboli, emocji. Jaki pokazał własną opowieść. Ambitną, nowoczesną, wręcz futurystyczną. Czy porwie nią warszawiaków? Przekonamy się już niedługo”.

-- PROPOZYCJE JAKIEGO POKAZUJĄ, ŻE POLSKA PRAWICA MYŚLI DZIŚ SAMODZIELNIE I Z ROZMACHEM - JACEK KARNOWSKI: “Bo właśnie to jest chyba najważniejsza różnica między obu obozami. Ten, który rządził w okresie 2007-2015, odzwyczaił się od samodzielnego myślenia na poziomie strategicznym. Uznał, że wystarczy kopiować to, co nadejdzie z Brukseli i z innych miejsc, czasem tylko adaptując wytyczne do lokalnych warunków. Ten drugi próbuje samodzielnie zdefiniować sytuację Polski, i zbudować najbardziej adekwatną strategię rozwojową. To oznacza ryzyko, to oznacza także błędy, ale to jedyna droga, by naprawdę awansować do wyższej ligi. Podobnie z Warszawą: nie awansuje do europejskiej ekstraklasy, jeśli jej mieszkańcy nie opowiedzą się i za zmianą, i za wizją”.

-- TRZASKOWSKI NIE CHCE OSTREGO SZARPNIĘCIA DO PRZODU - DALEJ KARNOWSKI:“Trzaskowski chce Warszawy w zasadzie takiej, jaka jest, bez poważniejszych zmian, bez ostrego szarpnięcia do przodu. A przecież wybory w systemie demokratycznym są także po to, by szarpnąć do przodu, by zmusić polityków do prezentowania wizji, nawet zbyt śmiałych, nawet na granicy realności. Z takich wizji zawsze coś zostaje”.

-- ONET O 19. DZIELNICY JAKIEGO: “Czy to wszystko ma szanse na realizację i czy w ogóle ma sens? Naprawdę chciałbym, żeby podobny projekt powstał w Warszawie. Pamiętajmy jednak, że trwa kampania wyborcza i już nie takie gruszki na wierzbie czy inne linie metra kandydaci obiecywali. Jednak o ile rozumiem, że z nowych linii metra korzystaliby mieszkańcy stolicy, o tyle nie mogę pojąć, do kogo Patryk Jaki kieruje swój nowy projekt i kto właściwie miałby z tego powodu na niego zagłosować”.

-- TVN WARSZAWA OMAWIA 7. NAJWAŻNIEJSZYCH PUNKTÓW KONCEPCJI JAKIEGO:

-- WP: NAJBARDZIEJ AMBITNA WIZJA ROZWOJU STOLICY OD 1989 - Michał Wróblewski: “Sześć tygodni przed wyborami samorządowymi kandydat PiS na prezydenta Warszawy zaprezentował rewolucyjny projekt "Dzielnicy Przyszłość". To najbardziej ambitna wizja rozwoju stolicy od 1989 roku. Pytanie, na ile możliwa do realizacji”.

-- JAKI MÓWIŁ JĘZYKIEM START-UPOWCÓW - DALEJ WP: “Jaki mówił językiem start-upowców, brzmiał jak amerykański self made man z Doliny Krzemowej. Słowa klucze: "innowacje", "projekt", "aspiracje", "ambicje". Co prawda do Steve'a Jobsa kandydatowi nieco brakowało, ale i tak warto pochwalić sztabowców za pomysł na event, a Jakiego - za przygotowanie”.

-- DUBAJ W WARSZAWIE - Michał Wojtczuk w Gazecie Stołecznej: “Dotowana przez miasto strefa ekonomiczna na nadbrzeżach Wisły z ultranowoczesnymi biurowcami i mariną dla jachtów - taką wyborczą wizję roztoczył w niedzielę Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Zebrał oklaski, ale czy nie rozminął się z oczekiwaniami swoich wyborców?”

-- DZIŚ RUSZA WYBORCZY GRILL NA WP - O 15:20 AMA Z PATRYKIEM JAKIM.

-- TŁUMY NA SPOTKANIU Z BIEDRONIEM - WROCŁAWSKA GW: “Ponad 600 osób przyszło na spotkanie z Robertem Biedroniem we Wrocławiu. - Nie napisałem programu wyborczego - zastrzegał na wstępie. - Zrobię to z wami. Musicie tylko powiedzieć, o jakiej Polsce marzycie”.

-- BIEDROŃ SHOW W GDAŃSKU - WP: “Robert Biedroń zaczął swój objazd po Polsce od Gdańska. Chodził po zapełnionej sali z mikrofonem i pytał publiczność o to, co sądzi o polskiej szkole, Kościele, partiach politycznych, niedofinansowanej służbie zdrowia. Publiczność chętnie odpowiadała na pytania. To bardzo chwytliwy pomysł na kampanię wyborczą”.

-- BIEDROŃ ZAWSZE BĘDZIE WSPIERAŁ SŁUPSK - KRYSTYNA DANILECKA- WOJEWÓDZKA W POMORSKIEJ GW:“Wiem, że gdziekolwiek będzie Robert Biedroń, zawsze będzie wspierał Słupsk. Z szacunku i wdzięczności. A także z doświadczenia, o którym wielokrotnie mówił. Prawdziwe życie jest tutaj, na wsi, gminie, mieście, a nie w ławach poselskich. Wierzę, że choć mamy wielu wspaniałych kandydatów, to Robert Biedroń będzie lokomotywą, która przyciągnie do urn słupszczan i zdecydowanie podniesie frekwencję wyborczą. A to będzie sukcesem dla wszystkich myślących demokratycznie”. http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23883623,kandydatka-na-prezydenta-slupska-chce-dzielic-sie-energia-z.html

-- BIEDROŃ O TYM, ŻE KOALICJA OBYWATELSKA TO WYBORCZE OSZUSTWO, NOWACKA Z TRZASKOWSKIM - 300LIVE:

-- JACEK GĄDEK O TYM, DLACZEGO SEJMIKI SĄ NAJWAŻNIEJSZE: “Walka w dużych miastach, która elektryzuje media, dla PiS nie jest najważniejsza. Celem jest odbicie kilku sejmików wojewódzkich - tu są pieniądze i bastiony PSL-u, który dziś jest wrogiem nr 1 obozu rządzącego. Nowy sondaż zapowiada trzęsienie ziemi w Polsce lokalnej”.

-- FAKT WBIJA SZPILĘ W PO: ANI SŁOWA O 8 LATACH RZĄDÓW.

-- SCHETYNA POKAZAŁ, ŻE JEST CORAZ LEPSZYM MÓWCĄ, TRASKOWSKI NICZEGO PRZEŁOMOWEGO NIE POWIEDZIAŁ, ALE POKAZAŁ, ŻE CHCE WALCZYĆ - JACEK GĄDEK W GAZETA.PL: “Grzegorz Schetyna pokazał, że jest sprawnym szefem partyjnym i coraz lepszym mówcą, choć do roli trybuna ludowego, który by porywał tłumy, wiele wciąż mu brakuje. Rafał Trzaskowski niczego przełomowego nie powiedział, ale pokazał, że na serio chce walczyć o Warszawę. Barbara Nowacka dołączyła do frontu budowanego przez Schetynę, a mimo to ciąż jest nadzieją dla lewicowego elektoratu. Katarzyna Lubnauer, że Nowoczesna jest jednym z filarów KO”.

-- GĄDEK O WIARYGODNOŚCI I MŁODYCH DZIAŁACZACH W DROGICH SAMOCHODACH: “Czy politycy PO w ogóle są wiarygodni, gdy głoszą tak egalitarne hasła i postulaty, skoro partyjna młodzież Platformy - pokoleniowo najbliższa uczniom i studentom - przyjeżdża na konwencję drogimi samochodami? Koalicja Obywatelska wychodzi dziś z celnymi hasłami, ale w kampanii po pierwsze będzie musiała przekonać, że faktycznie jest w stanie je realizować”.

-- ŁUKASZ WARZECHA O PRZYZWOITYM WYSTĄPIENIU SCHETYNY:“Na początku konwencji mogło się wydawać, że choć trochę zdał sobie z tego sprawę Grzegorz Schetyna. Wprawdzie nie jest on wielkim mówcą, ale zdołał wygłosić przyzwoite retorycznie wystąpienie. Wprawdzie przy bliższym przyjrzeniu się jego sześć punktów, mających stanowić fundament programu na wybory samorządowe, niekoniecznie trzyma się kupy, ale przynajmniej była to próba powiedzenia czegoś względnie konkretnego w sprawach, które faktycznie mogą ludzi obchodzić, a nie tylko powtarzania, że za moment nadejdzie dyktatura”.

-- WARZECHA O DEFICYCIE WIARYGODNOŚCI PO: “Poza tym nad wystąpieniem Schetyny wisiał doskonale znany Platformie problem: deficyt wiarygodności. Co prawda systematycznie zmniejsza się grupa wyborców, którzy pamiętają (lub mogą pamiętać – w przypadku młodszych), jak wyglądały rządy PO, ale nadal jest to grupa spora. Ci wyborcy mogą całkiem słusznie zadać pytanie, dlaczego podczas ośmiu lat PO nie zrobiła tego, co teraz zapowiada? Dlaczego, mając centralną władzę, nie przekazała kompetencji marszałkom województw, nie wprowadziła zasady "złotówka do złotówki" przy samorządowych inwestycjach w szkoły albo nie zapewniła bezpłatnej komunikacji dzieciom? Premia za jedność w ramach KO, podkreślaną wielokrotnie przez mówców – a będącą odpowiedzią na zjednoczenie PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia (dawniej Polski Razem) – to za mało”.

-- WARZECHA O TYM, ŻE NOWACKA BYŁA CHAOTYCZNA I SCHETYNA MOŻE ŻAŁOWAĆ SWOJEJ DECYZJI:“Być może jednak przewodniczący PO zaczął tego żałować jeszcze w trakcie wystąpienia Nowackiej. Nie dość, że retorycznie było fatalne – Nowacka była chaotyczna, nieznośnie patetyczna, podenerwowana, sprawiała wrażenie rozhisteryzowanej – to jeszcze całkowicie zmiotło efekt choćby częściowego powrotu na ziemię, który udało się osiągnąć liderowi PO. Nowacka powtórzyła wszystkie schematy, które zapewniają, że PO i N nie są w stanie podjąć rywalizacji z PiS. Z jej punktu widzenia największe problemy Polaków to brak rządowego finansowania in vitro oraz oczywiście antydemokratyczne rządy PiS”. https://opinie.wp.pl/lukasz-warzecha-konwencja-koalicji-obywatelskiej-szalu-nie-bylo-6293160556288129a

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O RYZYKOWNEJ STRATEGII SCHETYNY SKRĘTU W LEWO - pisze w RZ: “Mimo to część wyborców opozycji może mieć dylemat. Jeszcze niedawno Schetyna chciał wzmacniać konserwatywne skrzydło. Dziś bierze na pokład Koalicji Obywatelskiej Barbarę Nowacką, która firmowała radykalną ustawę proaborcyjną zakładającą wysyłanie przeciwników przerywania ciąży nawet do więzienia za organizowanie wystaw w obronie życia nienarodzonego czy przekonywanie kobiet, które chcą dokonać aborcji, do zmiany zdania. Pytanie, czy zamiast przyciągać i konserwatywne centrum, i wyborcę lewicowego, nie zrazi do siebie obu tych skrzydeł”.

-- OPOZYCJA KONTRATAKUJE, ANTY-PIS NABIERA ENERGII, CHOĆ OPOZYCJA IDZIE PODZIELONA - Paweł Wroński na jedynce GW: “Ugrupowania demokratyczne idą na jesienne wybory podzielone. Ale wspólnie atakują wizję samorządności prezentowaną przez PiS i premiera Morawieckiego, który jeździ po kraju, obiecując rządowe inwestycje za poparcie jego partii”.

-- BARBARA NOWACKA WYCHWALA KOALICJĘ OBYWATELSKĄ - w rozmowie z Agnieszką Kublik w GW: “Nie on mnie zapisywał gdziekolwiek i nie on mnie będzie wypisywał. Inni też mnie wyrzucają z lewicy, bo nie noszę ich szyldu, nie wpisuję się w schemat i idę wbrew utartej ścieżce – zamknąć się na swojej kanapie i mocno okopać. Jestem człowiekiem dialogu. Ego i logo nie stanowią o tym, kto jest lewicą i kto jakie wyznaje wartości. Nie zmieniam swoich poglądów, staram się skutecznie je realizować. Wybieram „no ego, no logo”. I dzięki temu mamy wielką Koalicję Obywatelską”.

-- PLATFORMA NIE MOŻE BYĆ NOŚNIKIEM REWOLUCJI OBYCZAJOWEJ - RAFAŁ CHWEDORUK  w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Platforma nie może także stać się nośnikiem rewolucji obyczajowej w stylu tej z 1968 r., bo pogłębi straty wyborcze np. na Kaszubach czy Śląsku, zarazem nie może zwrócić się w bliską wielu jej działaczom stronę liberalnokonserwatywną, ponieważ bardzo duża część jej wyborców jest liberalnolewicowa w tej materii. Kto w Polsce chce być partią z poparciem ponad 20 proc., nie może być w sprawach kulturowych fundamentalistą. Elektorat lewicowy w Polsce jest motywowany głównie historycznie, a nie światopoglądowo, a w tej materii PO nie może podjąć licytacji z SLD, bo istotna część liberalnego elektoratu nie zrozumiałaby tego”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O ROLI WOJTUNIKA W AFERZE TAŚMOWEJ:“Wtajemniczeni w Platformie wiedzą, że to część służb, związana z Pawłem Wojtunikiem, ówczesnym szefem CBA, przejęła lub nawet zorganizowała te nagrania. A następnie za ich pomocą próbowała w sposób kontrolowany zniszczyć śmiertelnego wroga w obozie ówczesnej władzy: Bartłomieja Sienkiewicza, bardzo ambitnego ówczesnego szefa MSW, człowieka bliskiego Tuskowi, który szykował właśnie dużą reformę służb specjalnych. Taką, która pewne grupy, w tym samego Wojtunika, pozbawiłaby wpływów. I jak pamiętamy to właśnie w kierunku Sienkiewicza lecą pierwsze i największe rakiety, on najszybciej wypada z gry. O reformie wszyscy zapominają”.

-- IMPORT WĘGLA Z ROSJI ROŚNIE BO NIE BYŁO INWESTYCJI ZA PO - DALEJ KARNOWSKI: “Cóż, import węgla faktycznie rośnie, bo Platforma ten sektor chciała zamknąć, bo, jak przyznała właśnie na taśmach pani Bieńkowska, zmarnowano całe lata, inwestycji nie było. To i dziś wydobycie spadło”. https://wpolityce.pl/m/polityka/411392-afera-tasmowa-kto-nagrywal-prawda-jest-dla-po-bolesna

-- KRUPIŃSKI W CNBC O STABILNOŚCI POLSKIEJ GOSPODARKI NA TLE INNYCH KRAJÓW: "- Sytuacja Polski jest dalece odmienna od sytuacji niektórych innych rynków, takich jak Turcja. Polska gospodarka jest relatywnie odporna na zawirowania na lokalnych rynkach wschodzących. Ma dość niskie zadłużenie w walutach obcych, a PKB utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu – mówił Krupiński w wywiadzie udzielonym podczas prestiżowego forum Ambrosetti nad jeziorem Como we Włoszech. Forum gromadzącego szefów największych globalnych firm i światowych przywódców".

-- URODZINY: Dominik Uhlig, Elżbieta Komorowska, Łukasz Gibała, Bartłomiej Radziejewski, Jacek Kapica, Stanisław Gomułka, Maciej Tyśnicki.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY; Biedroń: Mam ogromne doświadczenie w chodzeniu pod prąd, Kinga Dunin: Warto uwierzyć w sukces Biedronia, Karnowski: Pochwały „policzkowania” to gra na klęskę, Fijołek: Docenić sztab Wojciechowicz, Chrabota o funkcjonariuszach PiS

Dodano: 08.09.2018 13:34 | 62 odsłon | 0 komentarzy


-- MORAWIECKI ODPOWIADA PLATFORMIE: PRZEZ 8 LAT MIELI GABINET CIENI, NA SWOIM SLAJDZIE POKAZALI TO, CZEGO NIE ZROBILI - 300LIVE:

-- SENATOR PO W WYWIADZIE DLA SPUTNIKA CHWALIŁ PUTINA: https://wpolityce.pl/polityka/411306-senator-po-zawieszony-w-prawach-czlonka-partii -- JACEK GĄDEK O PLATFORMIE I LEXUSACH:"Problemem Platformy nie jest brak programu czy haseł, bo one są i to nawet dobre. Kłopotem jest wiarygodność. Bo Schetyna mówi o darmowym bilecie dla uczniów. A młodzież PO przyjechała lśniącym SUVem lexusa w kolorze mocca, by go oklaskiwać".

-- FAKT POZYTYWNIE O NOWYM MINISTRZE DUDY: “W Tomaszowie kupił dom (132 mkw.). Mieszka z żoną Sandrą i czworgiem dzieci: Wiktorią, Tomkiem, Martynką i Wojtusiem, który urodził się 17 sierpnia. Leokadia Gwiździńska (67 l.) mieszka naprzeciwko. – Miły sąsiad, chociaż rzadko można go tu zobaczyć. Cała rodzina taka, a widać, że dobrze im się powodzi. To człowiek na poziomie, bo nie zadziera nosa. Kłania się z daleka. I taki rodzinny. Przyjedzie i w domu siedzi – wychwala ministra”.

-- JAN ŚPIEWAK NA FB: “Tak, jestem polskim Żydem. I jestem z tego dumny. Tak samo jak jestem dumny z mojej babci - wierzącej katoliczki Anny Kamieńskiej. Zawsze siłą Warszawy była jej wielokulturowość. Antysemicka kampania, którą prowadzi cześć prawicy na Twitterze, pokazuje tylko jak bardzo nie rozumieją tego kto w Warszawie mieszka i jaka jest historia naszego miasta”. 

-- ROBERT BIEDROŃ O TYM, ŻE NIE MA CO WALCZYĆ TO TE SAME 30% TYLKO PRZYCIĄGAĆ NOWE OSOBY - mówi Stanisławowi Skarżyńskiemu w GW: “O taktyce wyborczej będziemy myśleć, kiedy przyjdzie czas. Teraz problemem jest szklany sufit, którego nie potrafią przebić dzisiejsze partie – ani PiS, ani PO i Nowoczesna, ani SLD. A ja chcę go przebić. Żeby to zrobić, musimy się zastanawiać nie nad listami wyborczymi i walczyć między sobą jedynie o te 30 proc., które teraz chce głosować na partie sprzyjające polskiej demokracji, ale zająć się tymi marzeniami i potrzebami Polek i Polaków, których nikt nie diagnozował. Przeciągnąć na naszą stronę nowe osoby. Chcę wiedzieć, gdzie jest ta bariera, która oddziela prawie pół Polski od aktywności politycznej. Bo ten szklany sufit wisi nad opozycją i jeśli go nie zbijemy, to przegramy wszyscy”.

-- TUSK MÓWIŁ O KLĘKANIU PRZED KSIĘDZEM A POLITYCY DALEJ KLĘKAJĄ - DALEJ BIEDROŃ: “Rozdział państwa od Kościoła. Kiedy zostałem posłem, naiwnie słuchałem Tuska, który z mównicy opowiadał, że nie będzie klękał przed biskupami i zlikwiduje Fundusz Kościelny. Fundusz ma się bardzo dobrze, a politycy jak klękali, tak klękają i przekazują Kościołowi dotacje. Teraz, za PiS, to są zupełnie niewiarygodne sumy”.

-- BIEDROŃ O POLITYCZNYM CHODZENIU POD PRĄD: “Mam ogromne doświadczenie w chodzeniu pod prąd. W swoim politycznym życiu już kilkakrotnie to robiłem. Kiedy deklarowałem, że startuję do Sejmu, Ruch Palikota miał 2 proc. poparcia. Nikt w to nie wierzył, wszyscy się śmiali. Miller ze mnie drwił, bo startowaliśmy z tego samego okręgu – pokonałem go. Kiedy startowałem na prezydenta Słupska, sondaże nie dawały mi żadnych szans, nikt nie wierzył, że to się może zdarzyć w Polsce. Dlatego wiem, że jeśli będę zdeterminowany, będę ciężko pracował i ludzie się do mnie przyłączą, to nie ma żadnej granicy, której nie można złamać”.

-- NOWACKA PRZEKREŚLIŁABY WAŻNE DLA SIEBIE WARTOŚCI - DALEJ BIEDROŃ W ROZMOWIE ZE SKARŻYŃSKIM: “Nie wierzę, że na trwałe zostanie w Platformie. Barbarę znam od dziecka, pracowałem też z jej matką. Wiem, że Izabela Jaruga-Nowacka zawsze miała serce po lewej stronie i niewyobrażalne dla niej byłoby, żeby bratać się z konserwatystami, którzy w dużej części nie rozumieją i nie podzielają tych wartości, które dla Izy były najważniejsze. Baśka jest podobna. Nie wyobrażam sobie, żeby poszła do Schetyny, który głosami swoich posłów odrzucił projekt Ratujmy Kobiety i który przez wiele lat stopował postępowe polityki. Szkoda by było, żeby skończyła tak jak wielu polityków lewicy, którzy trafili do Platformy, bo nie zostali zagospodarowani na lewicy, a w PO nie odgrywają znaczącej roli i nie są w stanie przeforsować żadnych postulatów. Decyzja Inicjatywy Polskiej o dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej dotyczy wyborów samorządowych. To taktyczna koalicja i okej. Natomiast zostając polityczką Platformy, Barbara przekreśliłaby ważne dla siebie wartości i trudno byłoby jej działać. Dlatego wierzę, że będziemy razem tworzyć coś nowego, po progresywnej stronie sceny. Ona, podobnie jak ja, jest do tego stworzona”.

-- BIEDROŃ O TYM, ŻE PO JEST KONSERWATYWNA - mówi Jakubowi Majmurkowi w WP: “To tak, jakby pan pytał co różni słońce od Ziemi. Ja nie jestem politykiem konserwatywnym, tylko progresywnym. Gdy mówię, że rozdzielę państwo od Kościoła, to zrobię to. W Słupsku udowodniłem, że wywiązuje się ze swoich obietnic, także wtedy, gdy wymaga to odwagi: jak w kwestii in vitro, edukacji seksualnej, mieszkań komunalnych. PO tymczasem odrzuciło projekt „Ratujmy Kobiety”. Donald Tusk obiecał rozdział Kościoła od państwa i co z tym zrobił? Nic”.

-- W MOIM RUCHU NIE BĘDZIE MIEJSCA DLA HODOWCÓW NOREK - DALEJ BIEDROŃ W WP: “Na pewno do grup, które podzielają moje wartości. Do ludzi, dla których równość faktycznie oznacza równość. Dla których solidarność to nie tylko „Solidarność” z polskiej historii, ale także praktyka dnia codziennego, gdy trzeba być solidarnym z sąsiadem, z rodzicami niepełnosprawnych, gdy trzeba płacić podatki. Nie będę wyrzekał się własnych wartości, budując ruch społeczny. Nie będzie w nim np. miejsca dla hodowców norek. Czy osób posługujących się mową nienawiści wobec kogokolwiek”.

-- BIEDROŃ NIE WYOBRAŻA SOBIE ŻADNEJ KOALICJI Z PIS-EM: “Nie wyobrażam sobie żadnej koalicji z tym PiS-em. W dzisiejszej formule PiS jest nie do zaakceptowania dla nikogo, komu droga jest demokracja. Rządzi nim Kaczyński, on już się nie zmieni. To człowiek, którego spotkało wiele nieszczęść – płacimy teraz wszyscy za nie cenę. To nie znaczy jednak, że mamy podsycać konflikt polsko-polski”.

-- KINGA DUNIN: WARTO UWIERZYĆ W SUKCES BIEDRONIA: “Warto jest uwierzyć w sukces Biedronia po to, aby ten sukces nastąpił. Tak, życzę Robertowi Biedroniowi sukcesu i uważam, że lewica powinna z nim stracić cnotę. Potrzebna jest w Polsce jakaś trzecia siła, poza PiS i PO żywiącymi się sobą nawzajem. Nawet kiedyś żartem próbowałam namówić PO, żeby założyło jakąś lewice, skoro nikt inny tego nie potrafi. To miejsce czekało na kogoś i coś, co nie będzie sekciarskie ani zużyte. Nareszcie jest szansa na przemodelowanie sceny politycznej w Polsce i przesuniecie jej przynajmniej nieco w lewą, liberalną obyczajowo, demokratyczną i proeuropejską stronę. Może też dzięki temu w polityce pojawi się trochę nowych, ciekawych postaci. Można będzie głosować, nie zaciskając zębów ani nie marnując głosu. Zwycięstwo, nawet niewielkie, wcale nie jest pewne, więc tym bardziej nie należy przegapić tej szansy”.

-- PARWICA PRZEGRA LICYTACJĘ NA PRZEMOC, POCHWAŁY POLICZKOWANIA TO GRA NA KLĘSKĘ - MICHAŁ KARNOWSKI: “To niemądre opinie. Tak, tak, też wiem, że pani Dominika Arendt-Wittchen jest porządną osobą i też mam dość terroru ze strony bojówek kodowskich i ubywatelskich. (...) Wiem, że skandal się sprzedaje, wiem, że za pochwałę ataku na „Rudą z KOD” można dostać jakieś oklaski. Ale to - powtarzam - niemądre. Opozycja totalna marzy o takiej właśnie prawicy. Jeśli pójdzie ona tą drogą, jeśli straci zdolność myślenia i samokontroli, to klęska będzie nieunikniona".

-- MARCIN FIJOŁEK O ZAGROŻENIU WOJCIECHOWICZA DLA PO: “Zagrożenie jakie niesie ze sobą Wojciechowicz to urwanie kilku punktów procentowych, które mogą zdecydować o tym, że pierwszej tury Trzaskowski nie wygra tak wyraźnie, jakby chciał. A może w ogóle nie wygra… A co jeśli Wojciechowicz urwie nie 5, ale 10-12 punktów…? Czarny scenariusz dla kandydata PO nie jest bardzo prawdopodobny, ale już nie niemożliwy. Zresztą sam Trzaskowski był tego świadom - gdy u progu kampanii wyborczej pytałem go o największe powody do obaw, kandydat PO bez wahania wskazał mnogość kandydatów po stronie antypisowskiej”.

-- TRZEBA DOCENIĆ KAMPANIĘ I SZTAB WOJCIECHOWICZA - DALEJ FIJOŁEK: “Jacka Wojciechowicza i jego sztab trzeba docenić. Bez wielkich pieniędzy i wsparcia wielkich maszyn partyjnych potrafi z godną uwagi konsekwencją prowadzić interesującą kampanię. Sztabowcy kandydata zapowiadają kolejne podkręcanie tempa: ruszyć ma reklama telewizyjna, co pomóc ma z największą bolączką, czyli kiepską rozpoznawalnością Wojciechowicza. Wesprzeć mają go kolejni ciekawi politycy i działacze, a przekaz o konkretnych, małych wyzwaniach dla Warszawy - bez licytacji na kolejne linie metra i kilometry linii tramwajowych - zaczyna być słyszalny wśród mieszkańców. Sam Wojciechowicz wskazywał, że w każdych kolejnych wyborach samorządowych w Warszawie znacząco rośnie liczba wyborców oddających głos na komitety spoza dwóch największych partii. Zaczyna robić się interesująco - jeśli ta niezła dla Wojciechowicza dynamika utrzyma się, to może on namieszać w tych wyborach. Zapewne nie na taką skalę, by zmienić skład, który przejdzie do drugiej tury, ale na tyle, by odcisnąć znaczące piętno na tej kampanii, wizerunku Trzaskowskiego (i w pewnej mierze także Jakiego) - kto wie?”

-- KRYNICA ODDAJE PRAWDZIWE OBLICZE POLSKI CZASÓW PIS - NACZELNY RZ BOGUSŁAW CHRABOTA: “O ekipie rządzącej prawicy trzeba na poważnie powiedzieć, że działa w sposób przemyślany i zaplanowany. Ale też Krynica oddaje prawdziwe oblicze Polski czasów Prawa i Sprawiedliwości. Na Forum królują państwowe firmy, a na deptaku roi się od ich funkcjonariuszy i kręgów klienckich. W sferze medialnej rządzi zaś TVP, której efektowne studio ustawiono naprzeciw pijalni”.

-- BYŁA MINISTER ANNA KNYSOK MÓWI ELIZIE OLCZYK O RUSZARDZIE TERLECKIM: “Najbardziej zaskoczył mnie Rysiek Terlecki. On był w naszej PChD i w tamtych czasach był wielkim demokratą. Teraz, jak słyszę, co wygaduje, to włos mi się jeży na głowie. Nie wiem, co się z nim stało”.

-- JOANNA GLUSMAN O NIERÓWNEJ WALCE W KAMPANII WARSZAWIE: “Proszę nie patrzeć na sondaże. Komorowski patrzył na sondaże i źle na tym wyszedł. Nie możemy na początku kampanii podchodzić do niej tak, jakby się już zakończyła. Dziś duży wpływ na rozpoznawalność mają media i wiele będzie zależało od tego, jaki czas medialny dostaniemy. Musimy zainteresować nami i naszymi postulatami dziennikarzy”.

-- PAWEŁ RABIEJ O TYM, DLACZEGO GEJE OPŁACAJĄ SIĘ PAŃSTWU - w GW: "Opłacamy się pod wieloma względami. Pracujemy zwykle ponad przeciętną, więc płacimy spore podatki. Dbamy o zdrowie, odżywianie, kondycję, nie mamy nałogów, więc nie obciążamy bardzo obciążonych systemów społecznych i ochrony zdrowia. Wydajemy dużo na kulturę i na swoje potrzeby, nakręcamy gospodarkę. I co dostajemy od swojego państwa w zamian? Hejt albo sygnał: siedźcie w szafie i nie obnoście się. Chcemy być traktowani jak każdy inny obywatel.

-- URODZINY: Roch Kowalski, Paweł Moczydłowski, Ewa Żmuda-Trzebiatowska, Katarzyna Klaus, Zofia Wojtkowska, NIEDZIELA: Andrzej Smirnow kończy 80 lat, Andrzej Olechowski, Jacek Socha.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Engelking: Rodzi się nowa prawica, Karnowski o nieformalnej konstytucji: żadnych zmian, Fijołek: PO jak PiS w 2011, Poruszająca rozmowa z premierem Millerem

Dodano: 04.09.2018 11:43 | 63 odsłon | 0 komentarzy


-- DZIŚ JESTEM SPOKOJNY, ŻE JESTEŚMY UGRUPOWANIEM NA POKOLENIA - 300POLITYKA O SŁOWACH JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NA ZAMKNIĘTYM KLUBIE PIS:

-- ONET CYTUJE SŁOWA JAKIE MIAŁ POWIEDZIEĆ JAROSŁAW KACZYŃSKI NA ZAMKNIĘTYM KLUBIE PIS:“- Dziś jestem spokojny, bo widzę, że jesteśmy ugrupowaniem na pokolenia - takie słowa miał powiedzieć Jarosław Kaczyński na zamkniętym posiedzeniu klubu PiS. Jak informuje 300polityka odbyło się ono, gdy premier Mateusz Morawiecki był w drodze wyborczym busem do Łowicza”. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/konwencja-wyborcza-pis-jaroslaw-kaczynski-jestesmy-ugrupowaniem-na-pokolenia/wvxnpbm

-- ROKITA O JAKIM NA ULOTCE - NEWS 300:“„Nie potrafiłbym w jego pokoleniu wskazać nikogo innego, kto umiałby łączyć głęboką osobistą przyzwoitość z bardzo rzadkim, prawdziwym talentem do polityki”. http://300polityka.pl/news/2018/09/03/saryusz-wolski-i-rokita-na-ulotce-jakiego-nie-potrafilbym-w-jego-pokoleniu-wskazac-nikogo-innego-kto-umialby-laczyc-gleboka-osobista-przyzwoitosc-z-bardzo-rzadkim-prawdziwym-talentem-do-polityki/

-- JANKE DOŁĄCZA DO HOFMANA I JASTRZĘBOWSKIEGO - NEWS 300: http://300polityka.pl/news/2018/09/04/igor-janke-dolaczyl-do-agencji-hofmana-i-jastrzebowskiego/ -- PIS PREZENTUJE SPOT,ROZENEK CHWALI BIEDRONIA, SCHETYNA O TYM, ŻE NIE DZWONIŁ DO BIEDRONIA, JAK WCZORAJ TWIERDZIŁ TRZASKOWSKI - 300LIVE:

-- BUNT U NOWACKIEJ, INICJATYWA POLSKA PĘKNIE? - Michał Wojtczak w GW: “– Głęboko nie zgadzam się z tym, żeby tworzyć koalicję z Koalicją Obywatelską. Głęboko nie zgadzam się z tym, że albo „Koalicja Obywatelska albo śmierć”. Jest alternatywa – przekonywała rano na konferencji Paulina Piechna-Więckiewicz, warszawska radna Inicjatywy Polskiej. Przekonywała: - Nie wyobrażam sobie, że moi wyborcy w pakiecie ze mną dostają Grzegorza Schetynę. Nie da się tworzyć agendy lewicowej, realizować agendy w Platformie, w Koalicji Obywatelskiej”.

-- JAKUB MAJMUREK O SCHIZOFRENICZNEJ POZYCJI NOWACKIEJ: “Jeśli dojdzie do porozumienia między IP a Koalicją Obywatelską już w wyborach do sejmików wojewódzkich, postawi to organizację Nowackiej w dość schizofrenicznej pozycji. Z jednej strony działaczki z Warszawy i Poznania będą namawiać do poparcia wspieranych przez IP kandydatów na prezydentów tych miast – Jana Śpiewaka i Tomasza Lewandowskiego – przekonując potencjalnych wyborców, że nie musimy wybierać mniejszego zła, że nie jesteśmy skazani na alternatywę PO lub PiS. Z drugiej strony, start działaczy i działaczek z list Koalicji Obywatelskiej do sejmików wojewódzkich będzie mówił coś wręcz przeciwnego: że żadnej alternatywy nie ma i nie warto nawet wygłupiać się z budowaniem czegoś własnego, bo tylko jeden blok całej opozycji może zatrzymać PiS i ocalić demokrację w Polsce”.

-- WCHODZĄC DO KO,NOWACKA OSŁABIA SWOJĄ PRZYSZŁĄ POZYCJĘ PRZETARGOWĄ - DALEJ MAJMUREK: “Liberałów do tego, by faktycznie byli liberałami w kwestii praw kobiet, może zmusić tylko silna reprezentacja sejmowa lewicy. Jako konieczny partner koalicyjny do odsunięcia PiS od władzy mogłaby – nie tylko w kwestii kobiecej – stawiać liczne warunki. Wchodząc od razu do Koalicji Obywatelskiej Nowacka osłabia swoją przyszłą pozycję przetargową”.

-- PO WYBORACH EUROPEJSKICH KONIEC EKSPERYMENTÓW LEWICY - KONKLUZJA MAJMURKA: ”Lewica musi ten zaklęty krąg słabości przerwać. Jej wyborcy powinny jasno to komunikować bliskim sobie liderom. Do wyborów europejskich jest czas na różne eksperymenty i konfiguracje. Potem jednak dobrze byłoby – nie tylko dla lewicy, ale też dla polskiej demokracji – by wyłonił się jeden ośrodek zdolny zintegrować pozostałe i dać lewej stronie zdolność do realnej politycznej gry na krajowej arenie. Do tego czasu wszystko będzie się lewicowej bańce mieszać – pewnie nawet jeszcze gwałtowniej niż dziś”.

-- PO JAK PIS Z 2011?- MARCIN FIJOŁEK: ”Marcin Mastalerek zwrócił ostatnio uwagę na ciekawą tendencję, jaka - jego zdaniem - ma miejsce w naszym życiu politycznym. Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że PO powiela największe błędy PiS z czasów głębokiej opozycji. Każde porównanie bywa ułomne i tylko w pewien sposób oddaje istotę rzeczy, ale trzeba przyznać, że jest coś w tym, o czym napisał Mastalerek. Myślę, że niedzielna konwencja Prawa i Sprawiedliwości potwierdziła tę tendencję. Mamy mimo wszystko dość nieoczekiwaną zamianę miejsc. Politycy PiS coraz mniej mówią o Platformie, Jarosław Kaczyński w trakcie swojego przemówienia w zasadzie nie wspomniał (poza ogólnikami) o przeciwnikach politycznych, a przekaz premiera Morawieckiego o „sklejaniu Polski” coraz mocniej nadaje ton tej kampanii”.

-- KOALICJA OBYWATELSKA OSUWA SIĘ NA POZYCJĘ PIS Z LAT 2011-14 - DALEJ FIJOŁEK; “Efekt tej dynamiki jest jednak taki, że opozycja spod znaku Koalicji Obywatelskiej - o ile nie zmieni swojej strategii - coraz wyraźniej osuwa się na pozycje PiS z lat 2010-2014: ugrupowania w praktyce niewybieralnego (mowa o szerszym poparciu niż 25-30 procent). A partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego świadomie to wykorzystuje, proponując bardziej umiarkowany przekaz. Samograj. Na ile trwała to zamiana miejsc? Trudno to oszacować, takie procesy mają jednak to do siebie, że po pierwsze - trudno je zmienić na pstryknięcie palcami, a po drugie - nie powtarzają się jednak w wersji 1:1. Rok 2018 to jednak inna rzeczywistość i inne nastroje społeczne niż czasy, w których PiS było w głębokiej opozycji".

-- WOJCIECH ENGELKING PARAFRAZUJE SZCZEPKOWSKĄ - DZIŚ W 2018 RODZI SIĘ NOWA PRAWICA - PISZE NA WP: “Konwencja partii rządzącej przed wyborami samorządowymi pokazuje, iż choć w istocie PiS po 2015 r. porzucił swoje umiarkowanie, nie porzucił go na zawsze. Przeprowadziwszy najważniejsze z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego działania - reformę sądownictwa, sprzeciw wobec wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej - znów sięga po wizerunek, który wypracował w roku 2015. Tym razem jednak, jak się zdaje, sięga na dobre. I dzięki temu - zabawię się w Joanną Szczepkowską - proszę państwa, w 2018 r. w Polsce rodzi się nowa prawica. Jeśli pójdzie jej dobrze, będzie rządzić latami, bo konserwatywny wyborca straci swoje "ale".

-- ENGELKING CYTUJE DIAGNOZĘ 300POLITYKI: ”Drugim powodem jest - jak ładnie określił rzecz Michał Olech w analizie konwencji PiS-u na łamach portalu 300polityka.pl - przechodzenie Jarosława Kaczyńskiego z pozycji CEO PiS-u na pozycję szefa rady nadzorczej: kogoś, kto może i koordynuje część działań partii, lecz próżno go szukać na pierwszej linii frontu. Kaczyński zdaje sobie sprawę, iż większość młodych polityków jego ugrupowania (a nawet starszych: Joachima Brudzińskiego, Adama Lipińskiego) zarówno nie jest zainteresowana kontynuowaniem wojen z czasów Porozumienia Centrum, jak i nie jest w stanie ich udźwignąć. Przywdziewając archaiczny rynsztunek "zakonu PC", nowego elektoratu by nie zdobyli, a najtwardszy - stracili, bo wydaliby mu się niewiarygodni”.

-- MARCIN WOJCIECHOWSKI W SERWISIE NEWSWEEKA O KONSEKWENCJI WIZERUNKOWEJ PIS:"W roku 2018 przegląd kilkudziesięciu pisowskich kandydatów na prezydentów miast w całej Polsce nie pozostawia wątpliwości, a nawet wzbudza szacunek dla konsekwencji z jaką ta partia podchodzi do strategii wizerunkowej. Zdecydowana większość kandydatów to osoby urodzone w latach osiemdziesiątych. Wykształceni, umiejący wysławiać się poprawnie po polsku i przynajmniej w miarę poprawnie po angielsku, wyglądem nawiązujący do obietnicy Jarosława Kaczyńskiego, że w niedalekiej przyszłości Polacy będą żyli tak, jak ludzie w zachodniej Europie. Kiedy w PiSie zapada decyzja o postawieniu na młodych i wykształconych, to w całym kraju kandydatami zostają młodzi i wykształceni. Bez obaw, że nazwisko nieznane, albo że w regionie są inni, bardziej zasłużeni dla partii działacze, albo że miejscowe koterie nie zaakceptują kandydata z drugiego szeregu. Odgórna decyzja jest respektowana przez struktury w całym kraju bez szemrania. Dopiero wówczas centralny przekaz „jesteśmy partią nowoczesną”, sterowany z Warszawy i dystrybuowany przez państwowe media, nabiera siły. Jest spójny z tym, co lokalnie zobaczą wyborcy".

-- KOMU WIERZYĆ: MORAWIECKIEMU CZY PAWŁOWICZ? - Michał Szułdrzyński w RZ: ”Tu jednak dochodzimy do pewnego problemu. Komu bowiem mamy wierzyć? Morawieckiemu, który zachęca do dialogu z przeciwnikami politycznymi, czy Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nazwał ich kanaliami? Premierowi, gdy mówi, że nie dzieli Polaków, czy prezesowi, który mówi o Polakach gorszego sortu? Szefowi rządu, mówiącemu, że warto rozmawiać, czy też tym politykom PiS, którzy dają opozycji 30 sekund na wypowiedź podczas ważnych debat w parlamencie? Morawieckiemu, który mówi o jedności, czy posłance Pawłowicz, która aprobuje bicie w twarz politycznych przeciwników? Jeśli Morawiecki chce być wiarygodny, powinien nie tyle zmienić język, ile od środka zmienić PiS. Jeśli to się nie stanie, ofensywa uśmiechów będzie tylko pustym kampanijnym zagraniem”.

-- ŚPIEWAK CHCE DEBAT KANDYDATÓW I MÓWI, ŻE DO JEGO KOALICJI WYGRA WARSZAWA DOŁĄCZY KOLEJNY DUŻY PODMIOT:

-- JACEK KARNOWSKI PISZE, ŻE OWSZEM, PIS DEPCZE NIEFORMALNĄ KONSTYTUCJĘ, KTÓREJ NACZELNĄ ZASADĄ JEST BRAK JAKICHKOLWIEK REFORM ZMIENIAJĄCYCH STAN RZECZY:”Owszem, bywa, że obóz rządzący depcze nieformalną konstytucję, ustaloną przy okrągłym stole, której naczelną zasadą jest zakaz jakichkolwiek reform zmieniających stan rzeczy. To jednak inna sprawa, która z pisanym dokumentem nie ma nic wspólnego, a która wynika z jasnego werdyktu wyborczego. Podobnie wrzask tzw. kasty nie jest w żaden sposób powiązany z jasno wyrażonym w konstytucji prawem parlamentu do regulowania ustroju sądów, do decydowania o wieku emerytalnym sędziów, do zgodnego z kalendarzem wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego”.

-- KARNOWSKI O DEMONSTRACJI W OBRONIE KONSTYTUCJI I BANANOWEJ REPUBLICE:”Marzy mi się wielka demonstracja obozu Dobrej Zmiany w obronie konstytucji. W obronie jej zasadniczych, najważniejszych postanowień, tak instrumentalnie traktowanych przez obecną opozycję. Ale na początek warto zacząć od podstaw: od niezgody na przejęcie pięknego słowa „konstytucja” przez ludzi, którzy tak naprawdę budowali tu bananową republikę, rządzoną przez rozmaite oligarchie”.

-- KOGO BOI SIĘ JAŚKOWIAK - O ZAGROŻENIU JAŚKOWIAKA PRZEZ PUCKA - Adam Kompowski w GW: “Pucek może być groźnym przeciwnikiem: od PiS-u się odcina, Jaśkowiaka krytykuje, a jako były miejski urzędnik potrafi celnie wymierzać ciosy. Najchętniej mówi o opóźnionych inwestycjach, w tym sztandarowej, obiecanej przez Jaśkowiaka w kampanii wyborczej w 2014 r., czyli tramwaju na Naramowice. W sondażach Pucek miał od 6 do 10 proc. poparcia, ale to badania sprzed kilku miesięcy. Mocno wspiera go sam Grobelny – zrobił sobie nawet z nim zdjęcie, jak Wałęsa z kandydatami Komitetu Obywatelskiego w 1989 r.”

-- JAŚKOWIAK WOLI W DRUGIEJ TURZE LEWICOWEGO LEWANDOWSKIEGO - DALEJ GW: “Jaśkowiak nie chce Pucka w drugiej turze, powtarza, że chciałby w niej widzieć… swojego zastępcę Tomasza Lewandowskiego. Lewandowski, lider ugrupowania Inicjatywa Polska, będzie w Poznaniu kandydatem lewicowej koalicji. Niedawno w wywiadzie dla „Wyborczej” prezydent opowiadał, że osobiście, razem z europosłanką Krystyną Łybacką, przekonywał Lewandowskiego do startu. Argumentował, że taki konkurent zapewni odpowiedni poziom przedwyborczej debaty. W dotychczasowych sondażach Lewandowski notował ok. 10 proc. poparcia.

-- TRZECIA DROGA BIEDRONIA - Agata Kondzińska i Iwona Szpala w GW:“Z ustaleń „Wyborczej” wynika, że do projektu politycznego Biedroń przygotowywał się od miesięcy. W scenariuszu powrotu do dużej polityki znaczącą rolę odgrywały jego spotkania autorskie. Nie był tam tylko prezydentem Słupska, ale też bohaterem wywiadu rzeki, w którym opowiadał, że jest zwykłym chłopakiem z Krosna. Miał mocno pod górkę, ale życiu się nie dał. – Robert ma tę wyjątkową umiejętność, że o polityce opowiada przez swój życiorys i jest w tym wiarygodny – mówi „Wyborczej” Michał Syska, dyrektor wrocławskiego Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a. Syska przyznaje, że Biedroń korzysta z publikacji i analiz ośrodka”.

-- DALEJ GW O KULISACH RUCHU BIEDRONIA: ”– Zobaczył, jak wiele ludzi chce normalnie rozmawiać, jest zmęczonych konfliktem dwóch głównych partii, który ciągnie się latami – mówi nam osoba z otoczenia Biedronia. – Promocja książki to był sposób na budowanie się polityczne, tak cała strategia została wymyślona – dodaje inny nasz rozmówca”.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA O DWÓCH KARTACH ATUTOWYCH BIEDRONIA - pisze w RZ: “Ale Biedroń ma w kieszeni dwie karty atutowe: pozytywny dorobek samorządowy jako prezydent Słupska i kartotekę nie obciążoną udziałem w którymś z dotychczasowych rządów. To całkiem sporo. Ale czy wystarczająco? Pierwszym poważnym testem dla nowej inicjatywy będzie wynik w wyborach samorządowych wiceprezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Jeśli przegrałaby wybory – nowy ruch Biedronia już na starcie wytraciłby impet. Ale na to się nie zanosi mimo prób obciążenia jego zastępczyni odpowiedzialnością za przypadek pedofilii urzędnika pracującego w jednej z podległych miastu instytucji”.

-- ZDANIEM RAFAŁA WOSIA, BIEDROŃ POSPOLICIEJE: ”Przeciągnął już tę zabawę ponad wszelką miarę i – co widać już wyraźnie po reakcjach w sieci – przez wielu niedawnych zwolenników został wzięty za kolejnego politycznego ściemniacza. Z każdym takim numerem Biedroń coraz bardziej pospolicieje. Za wszelką cenę chce być inny, osobny, kontrastujący z tłem. I coraz mocniej się w nie wtapia. Jest jak hollywoodzki aktor, który zaczynał ambitnymi rolami w niszowych produkcjach i zbudował swoją markę na tym, że nigdy nie szedł na łatwiznę. Aż kiedyś zdarzył się pierwszy kompromis. Jedna lżejsza rólka, żeby zadrwić z własnego wizerunku. Ledwo zauważalna korekta nosa i jeszcze ociupinkę botoksu, aby uwydatnić naturalność oblicza. Niezobowiązująca ustawka z brukowcem, oczywiście z podtekstem ironicznym. A dalej samo już poszło i publiczność wkrótce zaczęła się gubić, gdzie żywa tkanka, a gdzie plastik”.

-- RAFAŁ WOŚ CHWALI NOWOCZESNĄ!“Nowoczesna zgłasza projekt nowelizacji kodeksu pracy dotyczący jawności płac. Chce, by już w ofercie pracy było wyraźnie napisane, jaka będzie pensja. I takie propozycje to ja rozumiem! (...) To nie pierwszy sygnał z obozu Nowoczesnej, że w ostatnich miesiącach w programie liberałów coś drgnęło i pojawiają się wreszcie wyraźniejsze socjalne nuty. Na przykład przedstawiony w marcu program „Aktywna Rodzina” dotyczył m.in. dożywiania dzieci w szkołach i obowiązku zapewnienia przynajmniej raz w tygodniu opieki popołudniowej w placówkach oświatowych. Pisano też o dofinansowaniu zatrudnienia niani poprzez finansowanie im emerytur i dodatek do zatrudnienia na poziomie 200 zł”. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1762242,1,wysokosc-wynagrodzenia-wpisana-w-ogloszeniu-o-prace.read

-- LESZEK MILLER O ŚMIERCI SYNA - W DŁUGIEJ ROZMOWIE Z SE (KAMIL SZEWCZYK): “To niewyobrażalna tragedia w moim życiu. Wraz z nim umarła część mnie…”

-- CZŁOWIEK MA WRAŻENIE, ŻE SAM UMIERA - DALEJ PREMIER MILLER: “Gdybyśmy z żoną zauważyli u syna coś złego, nigdzie byśmy nie jechali. A ponieważ dawno nie byliśmy z wnuczką na żadnym wyjeździe więc uważaliśmy, że powinniśmy pojechać do Grecji. Syn popierał ten pomysł, a sam nie mógł jechać. Nie wyobrażaliśmy sobie, że w Grecji dosięgnie nas taka straszliwa wiadomość. Zrobiłbym wszystko, żeby móc cofnąć czas, żeby syna uratować, pomóc mu. Leszek był naszym jedynakiem i bardzo go kochaliśmy i nadal będziemy go kochać, mimo że nie żyje. Każdy kto traci swoje dziecko, dopiero wtedy może ocenić, jaki to jest potworny ból nie do zniesienia i jakie to straszne przeżycie. Człowiek ma wtedy takie wrażenie, że sam umiera. I bezlitosna śmierć nie tylko zabiera dziecko, ale też część każdego z nas”.

-- MILLER O WSPARCIU PAPIEŻA: “Dla niej to też ogromny ból i cios. Strasznie to znosi. Ktoś, kto tego nie przeżyje, nie zdaje sobie sprawy, jaki to jest potworny ból. Otrzymuję dużo sygnałów, m.in. że czas leczy rany… Ale są takie rany, których uleczyć się nie da. Byłem zaskoczony, kiedy zadzwonił do nas kardynał Konrad Krajewski z Watykanu i w imieniu papieża powiedział, że będzie się modlił w intencji naszego syna. To było dla nas bardzo poruszające”.

-- CHCIAŁBYM, ŻEBY TO WSZYSTKO BYŁ ZŁY SEN: ”Żałowałem. Wolałbym, żeby się nie rozwodzili, ale tak to bywa w życiu. Cóż ja mogłem zrobić wtedy… Ale ich rozstanie nastąpiło w bardzo pokojowy sposób. Wie pan: chciałbym, żeby śmierć mojego syna była sennym koszmarem w tym sensie, że mi się to wszystko śni i za chwilę się obudzę, a syn powita nas radosnym okrzykiem „cześć, tato!”. I w dalszym ciągu nieustannie mam wrażenie że śmierć mojego syna to senny koszmar. To straszne”.

-- PREMIER MILLER O WSPARCIU PREMIERA MORAWIECKIEGO, SZYDŁO, PREZYDENTA I TUSKA: “I za te wyrazy wsparcia serdecznie dziękuję. Chciałbym podziękować przy tym za tysiące dobrych słów, które do nas dotarły. Za wsparcie. Otrzymaliśmy dużo różnych telefonów od ludzi wierzących, którzy wiedzą, że syn nie był osobą wierzącą. Otrzymałem kondolencje od pani wicepremier Beaty Szydło, pani minister Beaty Kempy, premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudy, Donalda Tuska i Aleksandra Kwaśniewskiego, który nie mógł być na pogrzebie, bo przebywał za granicą. To jest dla mnie krzepiące, że na chwilę podziały polityczne odeszły na dalszy plan".

-- SYLWIA SPUREK, ZASTĘPCZYNI ADAMA BODNARA W GW: “W przypadku osób z niepełnosprawnościami polska demokracja nie odrobiła lekcji z podstawowych praw człowieka. Przez trzy dekady stworzono system pozbawiony solidarności, stabilnych rozwiązań prawnych, nowoczesnych instytucji, system, który zostawia z tyłu ogromną część społeczeństwa.

-- ANI OBECNY RZĄD, ANI ŻADEN POPRZEDNI - DALEJ SPUREK: “Ani obecny rząd, ani żaden poprzedni nie był w stanie precyzyjnie określić liczby obywatelek i obywateli z niepełnosprawnością. Gdy w Unii Europejskiej dyskutuje się nad najlepszymi metodami edukacji lub najefektywniejszymi rozwiązaniami mieszkaniowymi, w Polsce wciąż trzeba walczyć o kilkadziesiąt złotych dodatku”.

-- ŁUKASZ PAWŁOWSKI Z KULTURY LIBERALNEJ O ZŁEJ NARRACJI OPOZYCJI W SPRAWIE UE: “Z powyższych danych płynie jasny wniosek, że siły proeuropejskie w Polsce nie mogą w walce politycznej ograniczać się do straszenia groźbą wyprowadzenia Polski z UE. Politycy PiS-u takim zarzutom natychmiast zaprzeczą – i trudno się dziwić, skoro ponad 80 procent zwolenników tego ugrupowania popiera obecność w Unii. Przedstawiciele partii rządzącej podkreślą jednak natychmiast, że chcą Wspólnoty, która szanuje niezależność Polski i liczy się z jej głosem. Oba te twierdzenia mogą zyskać społeczny posłuch – od lat ponad 65 procent Polaków uważa, że nasz kraj nie ma wystarczającego wpływu na „decyzje i działania UE”.

-- URODZINY:Jan Ziobro, Amelia Łukasiak.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Mastalerek: Trzeba robić swoje nawet wtedy, gdy gwiżdże cały stadion, Rogojsz: Ludzie zmęczeni PO, Biedroniem nie, Klub Jagielloński, PSL, Kukiz, Partia RAZEM i Prawica RP piszą do PAD

Dodano: 03.08.2018 11:15 | 86 odsłon | 0 komentarzy


-- ANTONI MACIEREWICZ kończy dziś 70 lat.

-- PIS MA REALNE SZANSE NA ODEBRANIE STOLICY Z RĄK PO- jedynka RZ o sondażu 41:36 i 50 do 42 w Warszawie.

-- JAKI DEPCZE TRZASKOWSKIEMU PO PIĘTACH- Tomasz Krzyżak w RZ.

-- JAKI O AKCJI 100 OSIEDLI, TRZASKOWSKI KOMENTUJE W POLSAT NEWS - 300LIVE: 

-- TRZEBA ROPBIĆ SWOJE NAWET WTEDY, KIEDY GWIŻDŻE CAŁY STADION - MARCIN MASTALEREK w rozmowie z Agatonem Kozińskim w PTT:“Kibicuję Legii Warszawa, jestem wielkim fanem Kazimierza Deyny. W 1977 r. Deyna – choć gwizdał wtedy na niego cały Stadion Śląski – strzelił kluczową bramkę Portugalii, w dodatku bezpośrednio z rzutu rożnego. Dowiódł w ten sposób siły charakteru i charakteru. Pięknie to zobrazowano w końcówce filmu „Być jak Kazimierz Deyna”, kiedy główny bohater pod koniec mówi: „Trzeba być jak Deyna w 77. Trzeba robić swoje nawet wtedy, gdy gwiżdże cały stadion”. Tym mottem się kieruję”.

-- JAKI ROBI LEPSZĄ KAMPANIĘ - mówi Mastalerek Kozińskiemu: “Na pewno Patryk Jaki robi dużo lepszą kampanię niż Rafał Trzaskowski – a przecież ten drugi jeszcze dwa lata temu przez część publicystów był uważany za potencjalnego szefa PO, który powinien zastąpić w tej roli Grzegorza Schetynę.

- Nie zmienia to faktu, że Trzaskowski ma ogromną przewagę. Widzi Pan ścieżkę, po której Jaki mógłby dojść do zwycięstwa?

- Warszawa to nie tylko wille i biurowce, – to także Targówek, Białołęka, Praga, czy Grochów. Lech Kaczyński wygrał w 2002 r. i to prawie w pierwszej turze. Gdyby wówczas nie startował Antoni Macierewicz, który zdobył niewielkie poparcie, ale wystarczające by urwać głosy dzięki którym śp. Lech Kaczyński mógłby dokonać rzeczy historycznej-wygrać już w I turze. To to znaczy, że Patryk Jaki też tu może zwyciężyć, choć jest to bardzo trudne zadanie. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie porównuję Patryka Jakiego do śp. Lecha Kaczyńskiego, to jednak inna liga. Ale przykład śp. prezydenta Kaczyńskiego, pokazuje że w Warszawie można wygrać. Można znaleźć pomysły, które to zwycięstwo dadzą. Choć będzie ciężko”.

-- TOCZĄ BITWY, KTÓRE JUŻ RAZ WYGRALI - dalej Mastalerek w PTT:“Zmieniają się przede wszystkim okoliczności. Teraz mamy rok 2018, a on jest całkowicie inny od 2015 r. Problem w tym, że politycy są czasami jak generałowie, ze znanego porzekadła, którzy lubią toczyć te same bitwy, które już raz wygrali – jakby nie zauważali, że czasy się zmieniają”.

-- TUSK JEST PROBLEMEM SCHETYNY, NIE DUDY - DALEJ MASTALEREK: “Celem Tuska jest odsunięcie PiS-u od władzy. On wie, że nie ma sensu walczyć o prezydenturę w sytuacji, gdy PiS wygrywa wybory w 2019 r., wie, jakby się to skończyło. Wie także, że nie ma sensu walczyć o prezydenturę, jeśli od 2019 r. realnie będzie rządził Schetyna. Z tego powodu Tusk nie jest dziś problemem Andrzeja Dudy – jest przede wszystkim problemem Schetyny oraz Lubnauer”.

-- DUDA JEST NIEZASTĄPIONY - MASTALEREK: “Niezastąpiony. Jeśli chodzi o politykę partyjną niekwestionowanym liderem jest Jarosław Kaczyński. Natomiast Andrzej Duda gra na innym polu, ma zupełnie inne kompetencje, nie działa na polu partyjnym”.

-- SAKIEWICZ WOLI GŁOSOWAĆ NA TUSKA? - MASTALEREK: “Jeśli Tomasz Sakiewicz woli głosować na Donalda Tuska lub kogoś podobnego, to jego sprawa. Ja na pewno zagłosuję na prezydenta Dudę. A Gazety Polskiej od tamtej deklaracji nie kupuję”.

-- ŁUKASZ ROGOJSZ NA GAZETA.PL O BIEDRONIU ŚWIEŻSZYM NIŻ PLATFORMA: “Jeśli Biedroń zdecyduje się w końcu stworzyć własny projekt, to będzie rywalizować z Platformą o wyborców. Siłą rzeczy spór przerodzi się w ostrą walkę – słyszymy od polityka największej partii opozycyjnej. – Tyle że Biedroń będzie miał silniejszą pozycję w tej walce, bo Platformą ludzie są zmęczeni, a nim nie. To może spowodować u nas nerwowe ruchy, czyli scenariusz, który znamy z przeszłości i który nigdy nie kończył się dobrze – dodaje nasz rozmówca. Nie możemy go sobie hodować, bo kiedyś w końcu urośnie i będzie problem – obawia się inny polityk Platformy. Ma jednak świadomość, że frontalny atak na popularnego Biedronia może wyjść Platformie tylko na niekorzyść. – Możemy go atakować w stylu, że rozbija opozycję i gra na PiS, ale czy to wystarczy? – zastanawia się”.

-- MARCIN FIJOŁEK O SUKCESIE MUZEUM POWSTANIA I WZORCU DLA INNYCH DZIEDZIN: “Jeśli gdzieś konserwatyści, szeroko rozumiana prawica w Polsce może wskazać palcem swój wielki sukces - czyli duże, trwałe i nieusuwalne zmiany na poziomie politycznym, ale przede wszystkim społecznym, mentalnym - to pamięć o Powstaniu Warszawskim jest właśnie takim przykładem. Może warto byłoby spróbować przeszczepić te dobre wzorce, które budowały i budują MPW na inne sfery dobrej zmiany? Nawet jeśli ten przeszczep nie wszędzie się przyjmie, to od samych prób mielibyśmy o wiele zdrowsze życie publiczne. Naiwne to marzenia, ale kiedy o nich nie napisać, jeśli nie przy 1 sierpnia?” https://wpolityce.pl/m/spoleczenstwo/406284-zmiany-w-pamieci-o-44-to-najtrwalszy-sukces-ostatnich-lat

-- KLUB JAGIELLOŃSKI, PARTIA RAZEM, KUKIZ, PSL I PRAWICA RP APELUJĄ DO PREZYDENTA O WETO: “Cztery formacje: Kukiz’15, PSL, Partia Razem i Prawica RP z inicjatywy Klubu Jagiellońskiego wystąpiły z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy. Autorzy apelu wskazują, że nowa ordynacja do PE zabetonuje scenę polityczną i negatywnie wpłynie na udział Polaków w wyborach. O weto Kodeksu Wyborczego apelują P.Kukiz (K’15), W.Kosiniak-Kamysz (PSL), J.Zimmermann (Razem), K.Kawęcki (Prawica RP) i K.Mazur (KJ)”.

-- BEZPRECEDENSOWY APEL: “– Środowiska obywatelskie i polityczne, które reprezentujemy, wiele dzieli. Łączy nas jednak przekonanie, że szkodliwe dla polskiej demokracji jest tworzenie zaporowego realnego progu wyborczego, ograniczenie możliwości faktycznego wyboru Polaków do dwóch list oraz betonowanie sceny politycznej. Wyrażamy nadzieję, że rozważy Pan Prezydent nasze argumenty i zdecyduje się nie podpisywać nowelizacji Kodeksu Wyborczego – piszą we wspólnym apelu do prezydenta Andrzeja Dudy przewodniczący Klubu Poselskiego Kukiz’15 Paweł Kukiz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, członkini Zarządu Krajowego Partii Razem Julia Zimmermann, prezes Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztof Kawęcki oraz prezes Klubu Jagiellońskiego Krzysztof Mazur”.

-- PAWEŁ BRAVO O ORDYNACJI JAKO O SZANSIE DLA OPOZYCJI I SILNEJ POZYCJI PLATFORMY - na stronach Tygodnika Powszechnego: “Tak czy owak, aby się do PE dostać, trzeba będzie wystartować w jednej z dwóch drużyn. Daje to szefostwu Platformy ogromną władzę w przetargach po stronie „niepisowskiej”, zwłaszcza że odbywać się będą w perspektywie jesiennych wyborów do Sejmu. Będzie to zatem niezły test na kulturę negocjacyjną i zdolność do kooperacji. „Tylko wspólnie odsuniemy od władzy PiS” – to jest mantra ostatnich trzech lat. PiS podrzucił opozycji piłkę – czas, żeby pokazała, czy potrafi rozegrać”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O KRWAWEJ JATCE KAMPANII - pisze w RZ: “Im bliżej więc będzie wyborów samorządowych, tym ostrzejsza będzie kampania. Krwawa jatka, którą obserwowaliśmy w tym tygodniu, wyda nam się kaszką z mlekiem w porównaniu z tym, co nastąpiło później”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O CHŁAMIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH, KTÓRY DYKTUJE DEBATĘ: “Bo ze swoim przekazem trzeba się przebić przez te wszystkie zdjęcia z kotkami, pieskami, selfie z wakacji, mniej lub bardziej zabawne filmiki, słowem – cały chłam, przepraszam, kontent, który zapełnia media społecznościowe. By algorytmy Facebooka decydujące o tym, jak bardzo widoczne są poszczególne wpisy w serwisie, umieściły nasz materiał wysoko, trzeba zrobić coś budzącego najwyższe emocje, co dostanie najwięcej lajków”.

-- LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE - EWA SIEDLECKA O SN - pisze w Polityce: “Zawieszenie działania podejrzanych o niekonstytucyjność przepisów jest jednym z nich. Na szczęście dla konstytucji, państwa i dobra wspólnego Sąd Najwyższy po nie sięgnął. Władza PiS nie jest w stanie udaremnić postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Chyba że wyprowadzi Polskę z Unii”.

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ O KANDYDATACH DO SN: “Ulubiony prokurator Antoniego Macierewicza z wyrokiem na koncie, prawniczka usunięta z Trybunału Konstytucyjnego pod naciskiem Lecha Kaczyńskiego, były członek władz TVP z nadania Samoobrony, założyciel walczącego o zakaz aborcji instytutu Ordo Iuris oraz wielu prawników związanych z PiS — takie nazwiska znaleźliśmy na liście kandydatów do Sądu Najwyższego”.

-- STANKIEWICZ O SPORYM SUKCESIE PIS:“To dla PiS spory sukces, bo organizacje prawnicze nawoływały swych członków do bojkotu reformy sądownictwa PiS. To, co udało się przy wyborach Krajowej Rady Sądownictwa — gdzie na 15 miejsc zgłosiło się zaledwie 18 sędziów — w przypadku Sądu Najwyższego nie zadziałało. Nie ma się co dziwić: etat w najważniejszym sądzie w kraju to prestiż i pieniądze”.

-- TOMASZ PIETRYGA O WYZWANIU DLA KRS, ŻEBY W SN “STASZEK SIĘ NIE SPRAWDZAŁ W BIZNESIE” - pisze w RZ: “KRS stanie teraz przed wyzwaniem. Czy mu sprosta i SN zostanie merytorycznie wzmocniony, czy też zubożą go miernoty, dla których byłby niedostępny w nierewolucyjnych czasach, a do obiegu wróci stare hasło SLD-owskiego ministra: „Staszek chciał się sprawdzić w biznesie”? Jeżeli przeważy ta druga opcja, kontrowersyjna reforma z czasem obróci się przeciw reformatorom. Bo nikt, nawet wyborcy prawicy, nie chce, aby wyroki w ich sprawach wydawali sędziowie niekompetentni lub mający problem z etyką i etosem”.

-- MICHAŁ SUTOWSKI O PRAGMATYCZNYM PAKCIE KLAS SPOŁECZNYCH - pisze w KP: “Nie będzie to proste, a już karkołomne wręcz, jeśli PiS zmieni ordynację wyborczą na quasi-większościową. Pierwszym krokiem jednak, koniecznym, abyśmy w ogóle mieli szanse, jest wzięcie w nawias swoich doświadczeń pokoleniowych przez rodziców i dzieci III RP. Drugim – powiązanie walki z PiS z polityczną wizją przyszłości Polski, zamiast odkładania jej ad Kalendas Graecas. Trzecim – poszukanie tych segmentów klas ludowych, do których można się odwołać bez porzucania wartości postępowych i liberalnych. Bez tego wszystkiego PiS – zdolny budować sojusze najbardziej paradoksalne i absurdalne – usmaży nas w jednym kotle”.

-- MONIKA OLEJNIK O NARODOWCACH: “Co mają wspólnego narodowcy z rocznicą powstania warszawskiego, z krwią przelaną przez powstańców i cywilów? To, że każdy chce się podłączyć i założyć opaskę powstańczą”.

-- MINISTER I POLICJA RAZEM Z NARODOWCAMI - Wojciech Karpieszuk na dwójce GW: “Narodowcy w czarnych strojach z zielonymi opaskami z falangą robili przerażające wrażenie. Przechodniom rozdawali ulotki z hasłem „Przyszłość należy do nas”. Skojarzenia nasuwają się same. Złamaniem prawa i zagrożeniem były też dziesiątki płonących rac. Policja nie reagowała. To także podstawa do rozwiązania zgromadzenia. Minister i policja woleli jednak wykpić problem, byle przypodobać się narodowcom”.

-- JAKUB MAJMUREK PISZE, ŻE PIS WSPIERA NEOFASZYSTÓW:“Składają się na niego cztery podstawowe figury. Po pierwsze, bagatelizowanie pojawiających się na takich demonstracjach jak wczorajsza skrajnie nacjonalistycznych haseł i symboli. Po drugie, podkreślanie patriotycznego charakteru spędów skrajnej prawicy. Ilekroć media donoszą o towarzyszących im ekscesach, słyszymy ze strony Brudzińskich tego świata, że w „Marszu Niepodległości szły kochające Polskę rodziny z dziećmi”, a 1 sierpnia patrioci, pragnący „oddać hołd Powstańcom”.

-- BIANKA MIKOŁAJEWSKA O SŁOWACH BRUDZIŃSKIEGO: “Według ministra Joachima Brudzińskiego, ujawniona przez OKO.press policyjna obserwacja działaczy młodzieżówek, które spotkały się ze Zbigniewem Hołdysem, by porozmawiać o stanie polskiej demokracji, była uzasadniona. By przekonać do tego widzów TVN24 minister posuwał się do niezwykle karkołomnych manipulacji i zwykłych kłamstw”.

-- TO CZYSTY ROK 1984 - pisze Galopujący Major w Gazecie.pl: “Oznacza to, że każdy z nas „bez żadnego trybu” może być teraz - w sierpniu 2018 r. - śledzony, że jego rozmowy, również intymne, z najbliższymi, mogą być nagrywane, że może być filmowany i mieć założoną teczkę operacyjną, albowiem pół roku później - w styczniu 2019 r. - Klementyna Suchanow znów coś napisze na Fejsie. Wedle logiki Brudzińskiego młodzież spotykająca się dziś z Hołdysem może być inwigilowana, bo za pół roku ktoś może coś napisać na murze.   To czysty „Rok 1984” Orwella. Owe słynne ACTA to przy tym pikuś. Brudziński pewnie o tym nie wie, ale powtarza dokładnie esbecką retorykę uzasadniającą inwigilowanie w peerelu: trzeba zapewnić obywatelom bezpieczeństwo przed wichrzycielami z „Solidarności”. Ci wichrzyciele czasami bowiem coś na PZPR brzydkiego powiedzieli i czasami też, o zgrozo, spotykali się z różnymi Hołdysami na różnych pięterkach”.

-- URODZINY: Antoni Macierewicz, Jan Dziedziczak, Grzegorz Rydlewski, Guy Billauer.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Wiadomości: Trzaskowskiego może zastąpić Rabiej, Wydarzenia: Premier w ofensywie, Milczarz: Nadał ton debacie, Fakty o karach dla Nitrasa

Dodano: 07.06.2018 21:10 | 107 odsłon | 0 komentarzy


-- DEKONCENTRACJI MEDIÓW W TEJ KADENCJI NIE BĘDZIE - pisze Marcin Fijołek na wPolityce.pl. -- LIVEBLOG 300POLITYKI: Biedroń: Jeżeli wygram, na pewno nie zrezygnuję z mandatu prezydenta Słupska, ale jeżeli miałbym podejmować inne działania, to nie wystartuję. Na dzisiaj kandyduję
Biedroń: Dzisiaj dla mnie ważny jest Słupsk. Być może nadejdzie taki czas za 6, 7 miesięcy, kiedy Biedroń będzie musiał wrócić do polityki ogólnopolskiej
Biedroń: Nie chodzę do Sejmu, bo nie chciałbym uczestniczyć w tym spektaklu, pseudodebacie, pseudodemokracji, które dzisiaj mają tam miejsce Bodnar: To gra także o to, czy my w ogóle będziemy mieli wolne wybory Biedroń: Ten rząd zostanie odwołany w najbliższych wyborach parlamentarnych, bo obciach, jaki sprawa swoim wyborcom, jest już dzisiaj dla nich nie do zniesienia Biedroń o obniżce uposażeń: Na pewno będzie bardziej korupcjogennie. Będzie więcej pokus, żeby jakoś budżet domowy łatać Bodnar o procedurze naruszeniowej: Jedyny problem jaki jest – czy KE się na to zdecyduje i czy zdąży Bodnar: Timmermans czy jego urzędnicy doskonale wiedzą, że zmiany, które zostały przyjęte w ostatnich tygodniach, to tylko kosmetyka PAD: Stanowiska Polski i Rumunii w kwestii przyszłego budżetu UE są zbieżne Minister Czaputowicz rozmawiał telefonicznie z szefem węgierskiego MSZ-u PAD po spotkaniu z prezydentem Rumunii: Mamy nadzieję, szczyt NATO będzie miał charakter decyzyjny Sejm wieczorem dokona zmiany w składzie osobowym komisji śledczej ds. Amber Gold Senat bez poprawek przyjął ustawę o obniżce uposażeń posłów i senatorów CIS: Ze sporządzonego sprawozdania stenograficznego wynika, że Nitras przerywał wystąpienie premiera 32 razy Trzaskowski: Choć byście się bardzo modlili w TVP Info, nie będzie zmiany kandydata na prezydenta Warszawy Trzaskowski: Nie słyszałem, żebym miał być wymieniany. To jest fake news TVP Info. Rozumiem, że się mnie strasznie boicie PO krytykuje PiS za wniosek o odrzucenie w I czytaniu projektu dot. smogu. Trzaskowski: Jaki mówi, że chce walczyć ze smogiem, a pewnie znowu stchórzy WKK o budżecie UE: Zgoda na takie warunki będzie zdradą polskiej wsi i polskich rolników. Nie dopuścimy do tego http://300polityka.pl/live/2018/06/07/ ***** FAKTY TVN -- JEŚLI DYSTRYBUTORZY PRZERZUCĄ KOSZT NA KLIENTÓW TO ROBI SIĘ DROGO - Maciej Knapik: Podatek czy nie - to będzie opłata emisyjna w wysokości osiemdziesięciu złotych na tysiąc litrów, czyli osiem groszy na litrze. Jeżeli dystrybutorzy paliwa przerzucą ten koszt na klientów, to taka podwyżka z VAT-em wyniesie około dziesięć groszy. A jeśli doliczyć to do już wysokich cen paliw teraz na stacjach, robi się drogo. -- ORLEN ZAPEWNIA, ŻE NIE PRZERZUCI OPŁATY PALIWOWEJ - Knapik: Minister energii Krzysztof Tchórzewski odpowiadał, że państwowe spółki paliwowe są w stanie wziąć opłatę paliwową "w koszty". Orlen zapewnia, że firma nie przerzuci opłaty emisyjnej na konsumentów, podobnie zapewnia Lotos, ale opozycja po prostu w to nie wierzy. Ekonomiści zwracają uwagę, że takie zapewnienia są co najmniej ryzykowne. Orlen i Lotos to spółki giełdowe. -- WYPOWIEDŹ OBAJTKA. -- KNAPIK O POMRUKU NIEZADOWOLENIA NA STACJACH: Na stacjach słychać pomruk niezadowolenia. Wszystko to dla czystego powietrza, które staje się teraz nowym priorytetem rządu. Premier mówił o 130 miliardach złotych na walkę ze smogiem "w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu lat". -- FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA BYŁ I JEST HOJNY DLA O. RYDZYKA - Knapik: W przyszłym roku wpływy z opłaty emisyjnej mają wynieść miliard siedemset milionów złotych. Część trafi do nowego funduszu, ale większość do - istniejącego już - Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz był i jest hojny dla Tadeusza Rydzyka. -- KRYTYKOWAŁ PO, MIMO, ŻE BYŁ DORADCĄ TUSKA - zapowiedź: Większą część blisko godzinnego wystąpienia poświęcił na krytykowanie działań rządu PO-PSL. Mimo, że był doradcą w radzie gospodarczej przy premierze Tusku. -- O poprzednikach - w polityce - gorzej powiedzieć nie można - Jakub Sobieniowski. -- PMM: Przestępcy podatkowi przestali w Polsce wytyczać, że tak powiem, kierunek polityki gospodarczej. -- SOBIENIOWSKI O PMM W RADZIE GOSPODARCZEJ: Tyle, że wśród osób wytyczających kierunki polityki gospodarczej Platformy był Mateusz Morawiecki. Był doradcą Donalda Tuska w radzie gospodarczej przy premierze. -- ZBLIŻENIE NA MORAWIECKIEGO PODCZAS PREZENTACJI RADY GOSPODARCZEJ. -- SOBIENIOWSKI O KORPORACJONIZMIE W WYSTĄPIENIU PREMIERA I JEGO PRZESZŁOŚCI W BANKU: Przed Sejmem Mateusz Morawiecki wystąpił w środę jako największy krytyk polityki gospodarczej poprzedników, chociaż był gospodarczym doradcą Donalda Tuska. Mówił o tym, co jego zdaniem było i jest niebezpieczne dla gospodarki - klientelizmie i korporacjonizmie. Korporacjonizm to doktryna, ale samo słowo "korporacja" to w życiorysie premiera ciągle słowo najważniejsze. To milionowe zarobki Mateusza Morawieckiego w ciągu jedenastu lat pracy w Banku Zachodnim WBK - sumie ponad 33 miliony złotych na koncie Mateusza Morawieckiego. W czasach, gdy Mateusz Morawiecki zarządzał bankiem, związany był on nie tyle z korporacją, co z korporacją z zagranicznym kapitałem. -- PYTANIE DO PIOTROWICZA: Stanisław Piotrowicz, dzisiaj chwalony w PiS-ie, kiedyś prokurator stanu wojennego chwalony w PZPR-ze, tak zareagował na uwagi, że premier krytykuje politykę gospodarczą poprzedników, a sam poprzednikom doradzał: -- STANISŁAW PIOTROWICZ: A pan realizuje siebie czy swoich mocodawców? Pan nie pyta dziennikarsko, pan się zachowuje jak polityk, bo tak panu kazali i to jest problem mediów należących do obcego kapitału. -- BĘDZIE JAK CHCIAŁ PREZES PIS DUŻO SKROMNIEJ: Będzie tak, jak chciał prezes PiS-u - czyli dużo skromniej. Senat bez poprawek przegłosował obniżkę pensji parlamentarzystów o 20 procent. Na polityków PiS presja podziałała, Platforma demonstracyjnie nie głosowała. -- OPOZYCJA MÓWI O ZASTRASZANIU: Zadawali pytania czy zakłócali spotkania polityków PiS? Zdaniem odpowiedzialnego za policję ministra - to drugie. Dlatego policja ich legitymowała i spisywała. I chyba będzie tak robić dalej. Opozycja mówi o zastraszaniu przeciwników władzy. -- TO JEST PRAKTYKA SPRZECZNA Z CAŁĄ IDEĄ DEMOKRACJI - Adam Bodnar. -- KKZ O DEBACIE Z UDZIAŁEM WICEMINISTRA ZIELIŃSKIEGO. -- WYPOWIEDZI POLITYKÓW PIS O BOJÓWKACH. -- TO AKCJA SZYKANOWANIA OBYWATELI - Marcin Kierwiński. -- NITRAS MÓWI O MOBBINGU KUCHCIŃSKIEGO: Nigdy nie był ulubieńcem marszałka Marka Kuchcińskiego i dużo stracił, bo już wiele razy był karany. Teraz Sławomir Nitras mówi "dość" i rozważa skierowanie sprawy do sądu, bo jego zdaniem marszałek dopuszcza się mobbingu. A marszałek wylicza, że poseł Platformy ponad 30 razy miał zakłócić wypowiedź premiera. -- TO JEST ABSOLUTNIE MOBBING, CO CHWILĘ DOWIADUJĘ SIĘ, ŻE TEGO MIN NIE WOLNO, TAMTEGO MI NIE WOLNO, KOLEJNY RAZ  TU MI SIĘ OGRANICZA KOMPETENCJE, TU ZABIERA MI SIĘ PIENIĄDZE - Sławomir Nitras. -- POSEŁ 32 RAZY ODZYWAŁ SIĘ Z ŁAW POSELSKICH - Arleta Zalewska. -- CO PAN GADA ZA BZDURY? KŁAMIESZ JAK KOMUNISTA - Nitras z ław do Morawieckiego. -- A JAKBYŚMY KLASKALI TO TEŻ NIE WOLNO? TO TEŻ JEST JAKAŚ FORMA PRZESZKADZANIA, ALBO POKAZUJE SIĘ DEZAPROBATĘ ALBO PRÓBUJE SIĘ WESPRZEĆ MÓWIĄCEGO - Nitras. -- NITRAS UKARANY DECYDUJĄCYM GŁOSEM KUCHCIŃSKIEGO - Zalewska. -- NIE MIAŁY CHARAKTERU OBRAŹLIWEGO - Stanisław Tyszka o słowach Kuchcińskiego. -- TYSZKA DOSTRZEGA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ W KARANIU POSŁÓW OPOZYCJI -- POSŁOWIE KTÓRZY ZACHOWUJĄ SIĘ RÓWNIE NAGANNIE NIE SĄ KARANI - -- Zalewska o decyzji Terleckiego. -- TO SZYKANA I ŁAMANIE PRAWA, JESTEM CZŁONKIEM ZP OBWE, MAM OBOWIĄZEK I PRAWO BRAĆ UDZIAŁ W POSIEDZENIACH - Nitras. ***** WIADOMOŚCI TVP -- 130 MLD ZŁOTYCH W CIĄGU 10 LAT - TAK GIGANTYCZNE PIENIĄDZE MAJĄ TRAFIĆ NA PROGRAM CZYSTE POWIETRZE - zapowiedź: Na walkę ze smogiem przeznaczone będą też pieniądze z, przyjętej przez Sejm, opłaty emisyjnej. -- POLSKA GOSPODARKA ROZWIJA SIĘ NAJSZYBCIEJ W CAŁEJ UE - Damian Diaz: To wynik przebudowy polskiego kapitalizmu, o którym na kongresie “100 lat polskiej gospodarki” mówił premier. -- OPOZYCJA PRÓBOWAŁA ODWOŁAĆ, ODPOWIEDZIALNE ZA POLITYKĘ SPOŁECZNĄ I RYNEK PRACY, WICEPREMIER SZYDŁO I MINISTER RAFALSKĄ - Diaz. -- OPOZYCJA STRASZYŁA WZROSTEM CEN PALIWA - Diaz: Orlen i Lotos obiecały, że nie przerzucą na kierowców kosztów opłaty paliwowej. -- MIMO PROTESTU GRUPKI STUDENTÓW, REFORMA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO NIE BUDZI SPRZECIWU ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO - zapowiedź: To szansa na trwałe zmiany. Sejm ma przyjąć projekt już w przyszłym tygodniu. -- MIMO LICZNYCH KONSULTACJI, NIELICZNI PROTESTUJĄ - Bartłomiej Graczak: Od protestu odcinają się władze UW. -- POPARCIE DLA REFORMY JEST NA TYLE DUŻE, ŻE OPOZYCJA TEMATEM SIĘ NIE ZAJMUJE - Graczak. -- WICEPREMIER SZYDŁO I MINISTER RAFALSKA POZOSTANĄ W RZĄDZIE - zapowiedź: Sejm, po burzliwej debacie, odrzucił wnioski opozycji o odwołanie. Ta ostro atakował autorki programu Rodzina 500+. -- OPOZYCJA PRZEGRAŁA GŁOSOWANIE NAD WNIOSKIEM O WOTUM NIEUFNOŚCI - Karol Jałtuszewski. -- POSŁOWIE OPOZYCJI MIELI PRZEDSTAWIĆ ARGUMENTY “ZA” ODWOŁANIEM TWARZY PROSPOŁECZNE POLITYKI RZĄDU, ALE MOCNYCH ARGUMENTÓW NIE USŁYSZELIŚMY - Jałtuszewski: Były za to złośliwości. -- SŁAWOMIR NITRAS ZOSTAŁ UKARANY OBNIŻENIEM PENSJI PO TYM JAK 32 RAZY PRZERYWAŁ WYSTĄPIENIE PREMIERA - Jałtuszewski. -- PROBLEMEM DLA OPOZYCJI JEST WYKRUSZANIE SIĘ DOTYCHCZASOWYCH SOJUSZNIKÓW - Jałtuszewski: Po ponad 800 dniach zakończył się protest KOD przed KPRM. -- PREMIER PRZYPOMNIAŁ, ŻE NAWET, ZAPROSZONY DO POLSKI PRZEZ GRZEGORZA SCHETYNĘ, SZEF EPL MÓWIŁ O ROZWOJU NASZEGO KRAJU - Jałtuszewski. -- PATRYK JAKI PROWADZI BARDZIEJ DYNAMICZNĄ KAMPANIĘ W WARSZAWIE NIŻ RAFAŁ TRZASKOWSKI - SONDAŻ POLLSTER - zapowiedź. -- BYĆ MOŻE WŁAŚNIE TA AKTYWNOŚĆ KANDYDATA ZP PROWOKUJE ZACHOWANIA, TAKIE JAK PRÓBA ZAKŁÓCENIA WCZORAJSZEGO SPOTKANIA JAKIEGO Z MIESZKAŃCAMI BEMOWA - Danuta Holecka. -- WŚRÓD AWANTURNIKÓW WCIĄŻ TE SAME OSOBY. JEŻDŻĄ PO POLSCE Z JASNO OKREŚLONYM ZAMIAREM: WYWOŁAĆ ZAMĘT PODCZAS SPOTKAŃ POLITYKÓW ZP - Marcin Szypszak. -- KANDYDAT PO I NOWOCZESNEJ NIE UKRYWA, ŻE NA RAZIE NIE MA POMYSŁU NA STOLICĘ - Szypszak: Trzaskowski otwarcie przyznaje, że nie zna miasta i potrzeb jego mieszkańców. -- TRZASKOWSKI SWOJĄ KAMPANIĘ BUDUJE PRZEDE WSZYSTKIM NA KRYTYCE KONTRKANDYDATA I RZĄDÓW ZJEDNOCZONEJ PRAWICY - Szypszak. -- POLITYCY PO, PYTANIE O OCENĘ DOTYCHCZASOWYCH POCZYNAŃ TRZASKOWSKIEGO, ZACHOWUJĄ POWŚCIĄGLIWOŚĆ - Szypszak. -- NIEOFICJALNIE MÓWI SIĘ, ŻE ROZWAŻANA JEST NAWET OPCJA ZASTĄPIENIA TRZASKOWSKIEGO PAWŁEM RABIEJEM Z NOWOCZESNEJ - Szypszak: Typowanym na razie na wiceprezydenta miasta. -- POLSKA I RUMUNIA BĘDĄ WSPÓLNIE ZABIEGAĆ O ZWIĘKSZENIE W NOWYM UNIJNYM BUDŻECIE PULI ŚRODKÓW NA FUNDUSZ SPÓJNOŚCI I WSPÓLNĄ POLITYKĘ ROLNĄ - zapowiedź. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PREMIER W OFENSYWIE - zapowiedź Doroty Gawryluk na początku Wydarzeń. -- POSŁOWIE PLATFORMY POJAWILI SIĘ RANO W MON - TO ODPOWIEDŹ NA WCZORAJSZE POSELSKIE KONTROLE PIS W MIASTACH RZĄDZONYCH PRZEZ PO. -- TO JUŻ DRUGI DZIEŃ, KTÓRY ZACZYNA SIĘ INFORMACJĄ, ŻE GRUPA POSŁÓW WESZŁA DO JAKIEGOŚ URZĘDU - Dariusz Ociepa. -- POSŁOWIE PLATFORMY ZAŻĄDALI INFORMACJI O SYTUACJI W MON PO ODEJŚCIU ANTONIEGO MACIEREWICZA - Ociepa dalej: W budynku spędzili dwie godziny. To już druga interwencja poselska w resorcie obrony. -- W NIEOFICJALNYCH ROZMOWACH NAWET POLITYCY PIS POTWIERDZAJĄ, ŻE ANTONI MACIEREWICZ NIE MIAŁ W ZWYCZAJU ODPOWIADAĆ NA POSELSKIE INTERPELACJE, A KIEDY DO MON WSZEDŁ MARIUSZ BŁASZCZAK, NA BIURKU ZASTAŁ KILKASET ZALEGŁYCH DOKUMENTÓW - Ociepa. -- POSŁOM PLATFORMY UDAŁO SIĘ USTALIĆ, ŻE MACIEREWICZ WCIĄŻ URZĘDUJE PRZY KLONOWEJ - Ociepa dalej. -- SENATOROWIE PRZEGŁOSOWALI DZIŚ USTAWĘ O OBNIŻENIU UPOSAŻEŃ PARLAMENTARZYSTÓW O 20%. -- ADAM BIELAN: Głosowałem za. Chociaż się nie cieszyłem. -- TERAZ USTAWA TRAFI DO PREZYDENTA, MIMO ŻE ANDRZEJ DUDA UWAŻA OBNIŻKĘ ZA POPULIZM, TO USTAWĘ PODPISZE - Ociepa. -- PREMIER SZYDŁO I MINISTER RAFALSKA OBRONIONE W SEJMIE. -- PREMIER MORAWIECKI PO NIEMAL GODZINNYM WYSTĄPIENIU, ZDANIEM KOMENTATORÓW, OTWORZYŁ KOLEJNY ETAP - Dorota Gawryluk. -- WCZORAJ OKLASKI PIS-U NAGRODZIŁY MATEUSZA MORAWIECKIEGO NIE TYLKO ZA TWARDE SŁOWA WOBEC OPOZYCJI, ALE TEŻ ZA TO, ŻE ZABRAŁ GŁOS W OBRONIE WICEPREMIER I MINISTER PRZED OPOZYCJĄ I NADAŁ DEBACIE TON - Agnieszka Milczarz. -- ATAKUJĄC LIBERALNĄ OPOZYCJĘ, MATEUSZ MORAWIECKI PRÓBOWAŁ ZAMIENIĆ TWARZ BANKOWCA NA TWARZ SOCJALNĄ - Milczarz dalej.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone