czwartek, 19 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Wiadomości z tagiem Partii  RSS
Będą ustępstwa ws. migrantów? Orban ma plan, jak się obronić przed art. 7

Dodano: 19.04.2018 9:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Fidesz jest gotowy do ustępstw w sprawie migrantów i liczy na poparcie największej w europarlamencie Partii Ludowej.

Tagi: Partii
Źródło: forsal.pl

Będą ustępstwa ws. migrantów? Orban ma plan, jak się obronić przed art. 7.

Dodano: 19.04.2018 9:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Fidesz jest gotowy do ustępstw w sprawie migrantów i liczy na poparcie największej w europarlamencie Partii Ludowej.

Tagi: Partii
Źródło: forsal.pl

Będą ustępstwa ws. migrantów? Orban ma plan, jak się obronić przed art. 7

Dodano: 19.04.2018 8:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Fidesz jest gotowy do ustępstw w sprawie migrantów i liczy na poparcie największej w europarlamencie Partii Ludowej.

Tagi: Partii
Źródło: forsal.pl

Będą ustępstwa ws. migrantów? Orban ma plan, jak się obronić przed art. 7.

Dodano: 19.04.2018 8:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Fidesz jest gotowy do ustępstw w sprawie migrantów i liczy na poparcie największej w europarlamencie Partii Ludowej.

Tagi: Partii
Źródło: forsal.pl

STAN GRY: Beylin: Władza traci amunicję, PiS nie jest w stanie więcej obiecać więcej, Kłopoty Glińskiego: prasa o PFN i Czartoryskich, Krytyka atakuje Jaruzelską za konserwatyzm

Dodano: 18.04.2018 8:58 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: BIEDROŃ O JARUZELSKIEJ: SPRAWDZAŁEM CZY TO MÓWI KEMPA CZY JARUZELSKA I O SZKODLIWYM POWROCIE TUSKA:

-- 170 MLN NAGRÓD W MIN. ROLNICTWA: “W 2017 roku pracownicy spółek nadzorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa dostali 173 mln 524 tys. zł nagród. Wśród nich są agencje rolnicze, instytuty badawcze i spółki, w których udziały posiada Skarb Państwa.”. 

-- PFN PŁACI ZA PR-OWSKĄ POMOC - Agata Kondzińska, Iwona Szpala w GW: “Zapytaliśmy we wtorek Fundację o wysokość kontraktu. Prosiliśmy też o wskazanie punktu statutu PFN, który posłużył do wynajęcia zewnętrznej firmy obsługującej dziennikarzy. Nie dostaliśmy odpowiedzi”.

-- MAJĄ DBAĆ O WIZERUNEK POLSKI A NIE POTRAFIĄ O SWOJ - SE:

-- SKOMPROMITOWANI WYBIELAJĄ SIĘ ZA NASZE, TAK SIĘ OŚMIESZA POLSKA FUNDACJA NARODOWA - tytuł w Fakcie: “Ta tragifarsa zdaje się nie mieć końca! Polska Fundacja Narodowa, powołana po to, by odpowiednio zadbać o wizerunek Polski za granicą, musiała zatrudnić agencję... która ma ratować jej wizerunek w Polsce! Sytuacja jak z filmów Barei, ale informacje, do których dotarli dziennikarze serwisu Polstatnews.pl nie pozostawiają wątpliwości”. 

-- BYŁA POSŁANKA PO Z ZARZUTAMI, BYŁY POSEŁ PIS BEZKARNY - FAKT O WIPLERZE.  

-- WYDOILI POLSKĘ I ŻRĄ SIĘ O 500 MLN - jedynka Faktu o Czartoryskich.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA CHCE, ŻEBY GLIŃSKI ODDAŁ 100 MILIONÓW - jak pisze w RZ: “Teraz Tamara Czartoryska (córka spadkobiercy fundacji Czartoryskich) ujawnia, że od początku cały manewr obliczony był na wyprowadzenie pieniędzy z naszego kraju. Obecny zarząd fundacji, w którym zasiada książę Maciej Radziwiłł, brat byłego ministra zdrowia, zdecydował, że miliony z Polski wypłynęły. Szlachectwo zobowiązuje, jak widać. A tytuł księcia – jeszcze bardziej. Pytanie tylko, do czego... Ale wicepremier Piotr Gliński w Polsce został. I moim zdaniem powinien się rozejrzeć za gotówką, by wpłacić ją na rzecz Skarbu Państwa. Przecież prezes zapowiadał, że nie będzie zmiłowania dla tych, którzy brudzą ręce”. 

-- LESZEK MILLER O PÓŁ MILIARDA DLA CZARTORYSKICH - pisze w SE: “Księżniczka Czartoryska jest gotowa stawić się w prokuraturze i w sądzie. A minister Gliński?” 

-- TOMASZ BIELECKI O TEMATYCE ROZMÓW Z BRUKSELĄ - SKARGA NADZWYCZAJNA, KADENCJE SĘDZIÓW SN: “Tematem kontaktów między Komisją i Polską jest według naszych informacji m.in. radykalne ograniczenie instytucji skargi nadzwyczajnej, która w obecnym kształcie w ciągu trzech lat od wejścia w życie ma pozwolić na wzruszenie prawomocnych wyroków z ostatnich 20 lat. Innym punktem rozmów jest ewentualna deklaracja, że jeśli obecni sędziowie Sądu Najwyższego zgodnie z nową ustawą poproszą o zgodę na pracę na emeryturze, to ją na pewno otrzymają. Ale na co ostatecznie zgodzi się Jarosław Kaczyński? Tego wciąż nie wiemy – tłumaczy nam inny zachodni dyplomata uczestniczący w posiedzeniu Rady UE”. 

-- WŁADZA TRACI AMUNICJĘ, W WYPADKU KOLEJNEGO KRYZYSU, PIS NIE ZDOŁA JUŻ WIĘCEJ OBIECAĆ - Marek Beylin na wyborcza.pl: “Kłopot kolejny: obecny wysyp obietnic socjalnych redukuje ich pulę w przyszłości. W razie kolejnego kryzysu PiS nie jest w stanie obiecać dużo więcej i pozostać wiarygodnym. Grając teraz va banque, by odwrócić niekorzystny trend, władza wyzbywa się najcenniejszej amunicji. Oczywiście PiS wciąż może wygrać wybory samorządowe i parlamentarne. Jednak już nie w triumfalnym marszu, jak jeszcze niedawno sam sobie przepowiadał, tylko w niepewnej czołganinie do sukcesu. A czy się doczołga, zależy już jedynie od opozycji, jej koalicyjnych zdolności i demokratycznej wyobraźni społeczeństwa”.

-- KOLEJNE BŁĘDY PIS BĘDĄ OCENIANE OSTRZEJ NIŻ DO TEJ PORY - dalej Beylin: “Nawet jeśli teraz PiS wydobędzie się z tarapatów, odtąd czeka go funkcjonowanie pod podejrzliwym społecznym nadzorem. A każdy błąd czy przejaw kumoterstwa będą oceniane ostrzej niż do tej pory. Jeśli ktokolwiek wierzy, że ta władza potrafi się aż tak powściągnąć, niech spojrzy na jej kadry i nawyki”. 

-- BYĆ MOŻE LEWICA W OGÓLE ZASTĄPI PLATFORMĘ - Adam Bielan w RZ: “Oczywiście, musimy to monitorować. Jednakże wydaje się, że w perspektywie najbliższych wyborów parlamentarnych lewica stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Platformy, dokładnie tak, jak przed trzema laty partia Ryszarda Petru. Z kolei w perspektywie kolejnej kadencji być może lewica w ogóle zastąpi PO. I wtedy będzie naszym głównym rywalem politycznym”. 

-- TOWARZYSZKA KONSERWA - Damian Duszczenko z Partii Razem w Krytyce Politycznej: “Czy wyborcy mają tak krótką pamięć? Można w to wątpić – długi wywiad Tomasza Kwaśniewskiego z Moniką Jaruzelską opublikowany w „Dużym Formacie” pokazuje in your face, że najnowszej flagowej liderce nie-prawicy nie uda się przekonać postępowego elektoratu. Wszystko byłoby OK, gdyby Monika Jaruzelska pozostawała wyborem symbolicznym, niezgodą na płytki antykomunizm PiS. Gorzej jednak, gdy sama ma konserwatywne poglądy. A już najgorzej, gdy je publicznie ujawnia”.

-- PO CO JARUZELSKA CHCE TEJ WŁADZY? - konkluzja: “Jeśli jednak – jak głosi tytuł wywiadu – „Jaruzelska idzie po władzę”, a jednocześnie nie jest w stanie ani zaproponować zmiany wizji polskiego państwa i społeczeństwa, ani nawet powiedzieć czegokolwiek konkretnego w interesujących ogół sprawach, to sądzę, że potencjalni wyborcy chcieliby wiedzieć prostą rzecz: właściwie po co córka generała idzie do tej władzy?” 

-- TRUDNO SIĘ DOCENIA DZIAŁANIA KOGOŚ, KTO OPOWIADA BANIALUKI - Rafał Hirsch: “Mam nadzieję, że to tylko element jego walki o pozycję polityczną w PiS. Może uważa, że musi opowiadać te głupoty, żeby jego współtowarzysze, którzy myślą tak od wielu lat, mogli kiwać głowami i myśleć o nim ciepło. Ale skoro tak, to przydałby się jakiś widoczny znak dla pozostałej części tych, którzy tego słuchają, żeby orientowali się, że premier opowiadając historie z mchu i paproci, robi to specjalnie dla wybranego grona wyjątkowych intelektualnie słuchaczy. Może można w odpowiednim momencie dotknąć lewą ręką prawego ucha, albo chrząknąć, albo podnieść łokieć. Wtedy byłoby łatwiej to znosić, a i radość z zupełnie sensowych pomysłów premiera mogłaby być większa. A współtowarzysze i tak by przecież tego nie zauważyli”.

-- HIRSCH O ILUZORYCZNEJ ZMIANIE W CIT: “Jest też pomysł obniżki podatku CIT dla garstki firm, które i tak nie płacą go sporo. Mój niesmak budzi wprawdzie „sprzedawanie” tego jako obniżki podatku CIT, podczas gdy jest obniżka tylko dla małych firm, ale mogę to przełknąć. Przyzwyczaiłem się, że w polityce wszyscy tak robią. Dla niewtajemniczonych: CIT ma spaść z 15% do 9% ale tylko dla firm z obrotem poniżej 1,2 mln euro rocznie – to niecałe 400 tysięcy firm, które do budżetu wpłacają zaledwie parę procent całego CIT. Szacowany koszt tej obniżki dla budżetu to mniej niż pół miliarda złotych, co samo w sobie wskazuje, jak kosmetyczna to zmiana. W przypadku faktycznej obniżki podatków ubytek dochodów w budżecie byłby znacznie większy”. 

-- PIS MOŻE JUŻ TYLKO STRACIĆ - PIOTR PACEWICZ W OKU ANALIZUJE SONDAŻ IPSOS: “Okazało się, że PiS praktycznie nie posiada żadnej rezerwy i bardzo trudno będzie mu przekonać do siebie więcej wyborców. Na pewno jest to konsekwencją konfliktowego stylu uprawiania polityki przez Prawo i Sprawiedliwość. Wobec partii Jarosława Kaczyńskiego trudno pozostać obojętnym, PiS albo się kocha – i wtedy się na niego głosuje – albo wręcz przeciwnie”. 

-- PRZESTĘPCY MAJĄ SIĘ BAĆ - Agata Łukaszewicz na jedynce RZ: “Zbigniew Ziobro chce zaostrzyć prawo i dać sędziom większą swobodę w orzekaniu. Ziobro chce ostrzejszych kar dla członków gangów, gwałcicieli, oszustów i lichwiarzy. Sądy dostaną więcej możliwości karania. Będą mogły wydawać wyroki od miesiąca do 30 lat więzienia. – Ta zmiana to większa szansa na sprawiedliwy wyrok. Dziś sąd może uznać, że 15 lat pozbawienia wolności to dla sprawcy za mało, a 25 lat za dużo. Teraz orzeknie np. 16, 18 czy 20 lat więzienia – argumentuje Ziobro”. 

-- CIESZY, ŻE ZIOBRO NIE POSZEDŁ DROGĄ POPULIZMU - Tomasz Pietryga w RZ: “Cieszy, że Zbigniew Ziobro tym razem nie poszedł drogą populizmu polegającego na prostym zaostrzaniu kar. Patrząc na kilkadziesiąt zmian w kodeksie karnym, które dokonały się w ostatnich latach, to już postęp”. 

-- KŁOPOTY PIS Z ŁĄCZNIKIEM Z TRUMPEM - Wiktor Ferfecki w RZ: “Ted Malloch, który miał pomóc PiS w dotarciu do prezydenta USA, został przesłuchany przez FBI w sprawie kontaktów z Rosją”. 

-- UJAZDOWSKI NAWRÓCIŁ SIĘ NA DEMOKRACJĘ - Ernest Skalski w polemice z Jackiem Żakowskim w GW: “Reakcja na to – między innymi Jacka Żakowskiego – mówi ludziom władzy, żeby nie byli głupi, by bronili swego układu i swojej w nim pozycji. Bo jeśli spróbują przejść na jasną stronę mocy, to się ich poniży, przeczołga, zada ciężką pokutę. Jak w sekcie, nie w polityce. Dla mnie to jest przejaw historycznego sekciarstwa lewicy. Co jest dalej? Lustracja Ujazdowskiego, Dorna, Giertycha? Obniżenie im emerytur? Żakowski zadaje retoryczne pytanie Szubartowiczowi: „Dlaczego nie apeluje do szefa PO, by nie wystawiał ludzi, którzy drażnią liberalne centrum i lewicę?”. Odpowiem za Szubartowicza – widocznie uważa, że większym dobrem jest odsunięcie od władzy niedemokratycznej kamaryli PiS”.

-- ERNEST SKALSKI PISZE, ŻE ZACZYNA SIĘ DEKOMPOZYCJA WŁADZY: “Odchodzeniu władzy skonfliktowanej z większością społeczeństwa towarzyszy jej dekompozycja, otwieranie się jakiejś jej części na opozycję. Ten proces już się w Polsce zaczyna i mocnym tego potwierdzeniem jest przypadek Kazimierza Ujazdowskiego”. 

-- PLATFORMA OMERTY - Adrian Stankowski w GPC: “Wyjaśnienie tej osobliwej taktyki może być tylko jedno – Platforma wybrała działanie, jakie cechuje grupy przestępcze, w których zasada milczenia i bronienia swoich za wszelką cenę jest warunkiem przetrwania”. 

-- GDYBY SZYSZKO ZOSTAŁ MINISTREM KULTURY, ROZEBRAŁBY WAWEL NA CEGŁY - Michał Olszewski w GW: “Gdyby Jan Szyszko przez kaprys Jarosława Kaczyńskiego został ministrem kultury, rozebrałby Wawel na cegły. Dla dobra kultury, oczywiście”. 

-- WIELKIE ŚWIĘTO W PUSZCZY - tytuł w GW.

-- ZAMYKANIE FRONTÓW W WOJNIE Z UE - RZ.

-- ADAM WAJRAK O ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ŁAMANIE PRAWA W PUSZCZY - pisze w GW: “Lasy Państwowe – instytucja, która doprowadziła do tego wyroku – powinny ulec dogłębnej reformie. Nie może być tak, że ta korporacja chroniąca swoje szemrane interesy doprowadza do takich zniszczeń i skandalu”. 

-- ABSURDALNY UPÓR SZYSZKI - Michał Szułdrzyński w RZ: “Okazuje się więc, że po dymisji Jana Szyszki kornik drukarz nie jest już zagrożeniem dla Puszczy, a Komisja Europejska wcale nie chce doprowadzić do zniszczenia unikalnych siedlisk przyrodniczych. I właśnie łatwość, z jaką Polska podporządkowuje się decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE, pokazuje, jak absurdalny był upór ministra Szyszki”.

-- DOBRA ZMIANA SAMA DAJE TUSKOWI ARGUMENT O POLOWANIU NA NIEGO - DALEJ SZUŁDRZYŃSKI: “Jednak „dobra zmiana” sama daje Tuskowi do ręki argument, że w Polsce trwa polowanie na byłego szefa PO. Jeśli wspierający PiS Marcin Wolski pisze w „Gazecie Polskiej” wierszyk o tym, że dziś zatrzymują barona PO Stanisława Gawłowskiego, ale celem jest Tusk, to obecnemu szefowi Rady Europejskiej tym łatwiej będzie przekonywać brukselskich decydentów, że szukanie kompromisu w wykonaniu PiS to tylko przebieranie się wilka w owczą skórę”. 

-- CZY POLSCE POTRZEBNY JEST JESZCZE PARLAMENT? - Konrad Tomaszewski w GPC: “Znamy już treść wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i ostateczne zarzuty wobec Polski. Warto pochylić się nad argumentami i zapytać, czy w naszym kraju obowiązuje jeszcze stanowione przez nas prawo”. 

-- WYCHOWANIE DZIECKA TO PRACA - Piotr Wójcik w GPC: “Czy matce wychowującej dzieci należy się wynagrodzenie? Kto powinien ponosić większość kosztów utrzymania potomstwa – rodzice czy państwo? Przemiany demograficzne wymagają odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz odpowiednich reform. Program Mama+ może być wstępem do takich głębokich przemian”. 

-- 8 LAT TEMU w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

--  URODZINY: Jan Rulewski, Jan Artymowski, Arkadiusz Bąk.

Źródło: 300polityka.pl

Wybory w rocznicę decydującej bitwy? "Partyjne instytucje ocenią pomysł"

Dodano: 17.04.2018 13:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan omówi z szefem Nacjonalistycznej Partii Działania (MHP) Devletem Bahcelim jego propozycję przeniesienia wyborów prezydenckich i parlamentarnych z listopada 2019 roku na sierpień tego roku.

Źródło: https:

STAN GRY: Śpiewak o swoim starcie w Warszawie, Czarzasty o 3x 2100, GW: Szlachetny pomysł PiS zepchnie ZUS w otchłań, DGP: Obniżka CIT o małym znaczeniu

Dodano: 17.04.2018 10:44 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: SELLIN NIE WIE NAD CZYM GŁOSOWAŁ:

-- SYSTEM III RP POKRYWA DWIE TRZECIE KRAJU, POZOSTAŁA CZĘŚĆ TO CHAOS - mówi Rafał Matyja w rozmowie z Krzysztofem Mazurem w Jabielloński24: “System III Rzeczpospolitej pokrywa dwie trzecie kraju. Pozostała część to chaos. W ramach tej jednej trzeciej można ciągle bardzo wiele zrobić. Nie jestem admiratorem ludzi, którzy wstają rano z planem buntowania się przeciwko wszelkim trendom. Szanuję jednak tych, którzy nie wyłączając się z normalnego życia, raz na jakiś czas są w stanie zaryzykować i zagrać przeciwko tym trendom, z którymi nie są w stanie się zgodzić. Reformy państwa są dla obecnej klasy politycznej za trudne, prawie niemożliwe. Jednocześnie ciągle wierzę, że bardzo dużo rzeczy – raczej korekt niż reform – jest w naszym zasięgu. Czasem wystarczy Michał Kulesza w syntezie z Janem Rokitą. Najważniejsza jest świadomość: „Kurcze, zostałem tym ministrem, ale zaraz mnie szurną, muszę zrobić coś nieodwracalnego”.

-- KACZYŃSKI ZOSTAŁ ZEPSUTY PRZEZ SYSTEM - DALEJ MATYJA: “Można posłużyć się dwoma kluczami. Pierwszym, gdy mówię, że Kaczyński został zepsuty przez ten system. Chcąc wygrywać musiał właśnie w ten sposób modyfikować swoje oczekiwania. Robił to do tego stopnia, że właściwie nie wiadomo, czy stał się jego zakładnikiem czy twórcą. Drugim kluczem może być parafraza Machiavellego: nie wiadomo, czy w ogóle można naprawić państwo, ponieważ człowiek dobry nie będzie w stanie zdobyć władzy, a człowiek zły zdobywając ją złymi metodami nie będzie mieć już siły na naprawę państwa. Dlatego główna myśl Wyjścia awaryjnego polega na tym, że pożądanej zmiany nie da się dokonać metodami polityki partyjnej, ukształtowanymi w ostatnich latach”. 

-- NAWET MĄDRY KONSERWATYZM NAS NIE ZBAWI - Marek Beylin w GW: “Takie spojrzenie na państwo i naród doprowadziło Matyję do tezy, że Kaczyński nie dokonuje przewrotu politycznego, lecz jest jedynie radykalnym kontynuatorem wad III RP – niesprawnego państwa i słabo sklejonej wspólnoty narodowej. Ta teza się broni tylko wówczas, gdy nie weźmiemy pod uwagę stanu praw obywatelskich – bo jest fundamentalna różnica między III RP (w tym PO), która nierzadko lekceważyła grupy domagające się praw, a PiS, który konsekwentnie eliminuje prawa już nabyte. A posiadanie praw to główny instrument kontroli własnego losu, fundamentalnej obietnicy demokracji. (...) Niewyobraźnia okazuje się przypadłością również oświeconego polskiego konserwatyzmu. Konserwatyzm nas nie zbawi – nawet w mądrym wydaniu Matyi. A jeśli zawładnie zbiorową wyobraźnią, przyspieszy tylko nasz marsz na polityczną pustynię, na której pozostaniemy bez więzi ze światem i obywatelskiej sprawczości”. 

-- KONRAD SZYMAŃSKI O USPOKOJENIU EMOCJI: “Polityczna strategia polega na tym, żeby przede wszystkim uspokoić emocje, ponieważ ta sprawa przynosi nieproporcjonalne, szkodliwe skutki uboczne. Aż zaczynamy myśleć o sobie w kategoriach tylko tej jednej sprawy. Byłoby dobrze, gdyby ją zamknąć w jakimś określonym wycinku spraw polsko-unijnych, których jest dużo i które są różne. Wiele z nich zakończyło się z sukcesem albo występujemy w nich wspólnie, z podobnymi celami. Nie ma powodu, aby sprowadzać polsko-unijne czy relacje Polski i Unii do tej nieszczęsnej sprawy”. 

-- WINID DORADCĄ PREZYDENTA:

-- GŁOS KOSZALIŃSKI O SZCZEGÓŁACH POBYTU GAWŁOWSKIEGO W ARESZCIE: “Gawłowski jest w tzw.celi przejściowej. (...) będzie mógł pozostać w swoich rzeczach. Dostał zgodę lekarza na posiłki w ramach diety. Wczoraj podano mu m.in. zupę kalafiorową, zraz po szczecińsku, marchewkę na ciepło, kiełbasę, chleb, kompot, jabłko”. 

-- GAWŁOWSKI ARESZTOWANY ZE WZGLĘDU NA KONFRONTACJĘ - GW: “Według informacji "Wyborczej" to m.in. konieczność przeprowadzenia konfrontacji Stanisława Gawłowskiego z innymi podejrzanymi stała się powodem zastosowania tymczasowego aresztowania. Poseł stanie twarzą w twarz z ludźmi, od których miał brać łapówki”. 

-- BIEDROŃ GONI TUSKA - SE:  DUDA 36, TUSK 23, BIEDROŃ 19, KUKIZ 7, JARUZELSKA 4, JKM, LUBNAUER 3, WKK 2 - sondaż Pollster

-- UAKTYWNILI SIĘ PRZECIWNICY POROZUMIENIA Z POLSKĄ - pisze Katarzyna Szymańska-Borginon: “Atmosfera jest jednak dosyć nerwowa. Bardzo uaktywnili się po obu stronach przeciwnicy porozumienia, co dodatkowo jest elementem hamującym. Moi rozmówcy w PiS przyznają, że niezadowolony z ustępstw w sądownictwie jest Zbigniew Ziobro, który widzi je jako osłabienie swoich wpływów. Natomiast, jak ustaliłam w Brukseli, ambasadorowie 9 krajów Unii zwrócili się do Timmermansa, aby utrzymywał presję na Polskę i na razie nie wycofywał art. 7. Na spotkaniu ambasadorów (COREER) była duża grupa krajów, która mówiła, że trzeba utrzymać presje na Polskę - powiedział mi jeden z dyplomatów Rady UE. Większość z tych krajów to płatnicy netto, a więc kraje, którym zależy na osłabieniu Polski w negocjacjach budżetowych”.

-- TUSK ZDANIEM BORGINON MA ROZPOWIADAĆ, ŻE PIS GO ARESZTUJE: “Niespodziewanie porozumieniu może zaszkodzić... Donald Tusk. Ma on co najmniej chłodne podejście do sprawy ewentualnego porozumienia z KE.  Nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza - ujawnił jeden z polskich dyplomatów. Inny z moich rozmówców w Brukseli stwierdził natomiast, że "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także".  To oczywiście nie tworzy dobrej atmosfery wokół Polski, ale jak komentuje jeden z moich rozmówców - "sprawa Gawłowskiego mogła pobudzić wyobraźnię". 

-- PROF. NOWAK KRYTYKUJE DUDĘ: NIE UMIEM OBRONIĆ TEJ DECYZJI: “– To jest niestety ta decyzja, której inaczej niż wiele innych decyzji pana prezydenta ja obronić nie umiem, a zwłaszcza jej uzasadnienia – oświadczył profesor”. 

-- NOWOCZESNA RACZEJ POPRZE JAŚKOWIAKA - GW: “Rozmowy PO i Nowoczesnej w sprawie wyborczej współpracy w Poznaniu - chodziło nie tylko o poparcie Jaśkowiaka, ale też o wspólną listę do rady miasta - toczyły się od kilku miesięcy. Ale na początku marca - jak pisaliśmy w "Wyborczej" - rozbiły się o udział w nich polityka Nowoczesnej i byłego urzędnika prezydenta Ryszarda Grobelnego Łukasza Goździora. Nowoczesna groziła wtedy, że jeśli do porozumienia nie dojdzie, to wystawi własnego kandydata na prezydenta Poznania, posła Adama Szłapkę. Jeśli słowa Grupińskiego o poparciu Jaśkowiaka przez Nowoczesną się potwierdzą, scenariusz ze Szłapką będzie nieaktualny”. 

-- MICHAŁ SUTOWSKI O STRATEGII DLA OPOZYCJI: “Obrona samorządów to szansa, by ogólnikowym frazesom o obronie Polski przed PiS nadać jakąś treść – uwiarygodnić się czymś więcej niż widmem „tłumu Misiewiczów” i „zarazy PiS”; pozyskać lokalnych polityków do koalicji i zmobilizować tych wszystkich, których mierzi ostentacyjny centralizm”.

-- SUTOWSKI UWAŻA, ŻE PRZESADNA KRYTYKA ROZDAWNICTWA MOBILIZUJE BENEFICJENTÓW: “Zaatakować z drugiej strony – „rozdawnictwo, Panie!, nieroby przepiją, mnożyć się będą jak króliki, budżet zrujnują” – nie jest, delikatnie mówiąc, dobrym rozwiązaniem. Wyborców przerażonych wizją większego deficytu i upadku finansów publicznych nie ma w Polsce aż tak znowu wielu. Mobilizacja wyborcza tego rodzaju wymaga silnie ugruntowanych poglądów wolnorynkowych, a ich wyznawcy zapewne już mieszczą się w dotychczasowym elektoracie PO i Nowoczesnej, względnie Kukiza i korwinowskiej partii Wolność. Wyborczego chleba z tej mąki dla opozycji nie będzie – jeśli już, to dla PiS, bo pamiętajmy, że krytyka programów socjalnych mobilizuje ich licznych przecież beneficjentów”. 

-- ODDAŁA CWANIAKOM NASZE PIENIĄDZE - Fakt o kamienicy na Dahlberga. 

-- ŚPIEWAK ZDECYDOWANY NA START - jak mówi RZ: “W tym momencie już raczej nie. Jestem zdecydowany, by startować w wyborach. Ale nie chcę, by to była tylko moja decyzja. Trzeba połączyć siły progresywne w mieście i iść do przodu”.

-- ŚPIEWAK O PROGRESYWNEJ KOALICJI W STOLICY: “To Partia Razem, aktywiści, ruchy miejskie, Inicjatywa Polska, fundacje i stowarzyszenia, które zajmują się miastem. My szukamy ludzi, którzy są zainteresowani i zaangażowani w działanie na rzecz miasta. Będę kandydatem, jeśli znajdzie się poparcie na tyle szerokie, by dawać mi szansę realizacji planu minimum, czyli wprowadzenia pięciu–sześciu kandydatów do Rady Miasta. Wtedy zablokujemy Platformę. To jest wyznacznik. Albo Warszawa podąży drogą Hanny Gronkiewicz- -Waltz, co mówili niedawno Halicki i Trzaskowski, albo będzie nowoczesną europejską metropolią wykorzystującą wszystkie swoje możliwości”. 

-- LUDZIE KTÓRZY UMOŻLIWILI DZIAŁANIE MAFII CZUJĄ SIĘ ŚWIETNIE - Jan Śpiewak: “W tym momencie, po ponad dwóch latach od wybuchu afery reprywatyzacyjnej, ci ludzie, którzy umożliwi działalność mafii czują się świetnie i  żyją sobie jak u Pana Boga za piecem, a ci, którzy ujawnili tę aferę, są ciągani po sądach. Naprawdę jestem jedynym politykiem warszawskim, który jest w tym momencie skazany, co jest symboliczne. Mam jednak nadzieję, że na koniec tak nie będzie i w apelacji sąd to odwróci. Mam też wrażenie deja vu. Cztery lata temu również przegrałem w I instancji sprawę z Maciejem M., a sąd apelacyjny przyznał mi rację. Liczę na to, że teraz będzie tak samo i podobny los spotka Wojciecha Bartelskiego”. 

-- SPRAWIEDLIWOŚĆ WEDŁUG PIS - jedynka Faktu: Senator PiS wolny, poseł PO siedzi. 

-- OTO JAK PIS BRONI SWOICH - tytuł w Fakcie.

-- ARESZT JAKO MIECZ POLITYCZNY - Wojciech Czuchnowski w GW: “W kulturze prawnej świata zachodniego jest czymś normalnym, że podejrzany o przekręty gospodarcze czy korupcję jest w trakcie procesu wolny, co nie znaczy, że ukarany uniknie wyroku. W Polsce aresztowanego trzyma się w celi latami, prokurator spokojnie pisze sobie akt oskarżenia, a opinia publiczna jest szczęśliwa, bo przestępca "siedzi". 

-- PLATFORMA MUREM ZA GAWŁOWSKIM, AFERA GONI AFERĘ - GPC na jedynce.

-- MUREM ZA GAWŁOWSKIM - tytuł w RZ.

-- KKZ O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH W CIENIU ARESZTÓW: “Po tym, co wydarzyło się w Sejmie, łatwo wyobrazić sobie sytuację, że gdy PO - wiedząc, że Adamowicz może wygrać i zatrzymać PiS w Gdańsku - poprze go i uzna zarzuty wobec niego za niewiarygodne, nagle rozlegnie się głośne "bum". Klamka zapadła, lista kandydatów jest zarejestrowana - i wtedy Adamowicz zostaje zatrzymany i aresztowany”. 

-- PIS MA POMYSŁ NA KONSTYTUCJĘ. INNY NIŻ PREZYDENT DUDA - GW.

-- ANKIETA KONSTYTUCYJNA PIS. PREZYDENT DUDA CZY KRÓL JAROSŁAW - tytuł w GDP.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O UKRYTEJ PUŁAPCE PIS NA PREZYDENTA - pisze w RZ: “Ale jeśli traktować działanie PiS jako ofertę dla prezydenta, trzeba dostrzec ukrytą w tym pułapkę. Otóż większość przepytanych przez partię rządzącą ekspertów opowiada się za zdecydowanym wzmocnieniem ośrodka władzy i pozostawienia urzędu głowy państwa jako „elementu dekoracyjnego”. Jeśli więc Duda przyjmie pomoc PiS, liczyć się będzie musiał z tym, że w sprawie nowego ustroju partia Jarosława Kaczyńskiego ma fundamentalnie odmienne interesy od głowy państwa. Z drugiej strony odrzucenie oferty PiS będzie oznaczać, że prezydent pogodzi się z tym, iż przegrane referendum uderzy w jego pozycję. Tak źle i tak niedobrze”. 

-- MANEWRY KONSTYTUCYJNE TO JEDYNIE WZAJEMNE SZACHOWANIE - UWAŻA EWA SIEDLECKA: “A więc wygląda na to, że zarówno ankieta konstytucyjna, jak referendum o tym, czy i jak należy zmieniać konstytucję, to gesty wyłącznie polityczne. Nie mają na celu rzeczywistej zmiany konstytucji, a jedynie szachowanie się wzajemne partii rządzącej i prezydenta i promowanie na przyszłość – gdyby PiS zdobył konstytucyjną większość – idei zmiany konstytucji. Do opinii publicznej ma trafić przekaz, który zresztą kilkakrotnie powtarzał marszałek Kuchciński: że konstytucja z 1997r. „wymaga zmian”, bo się „zestarzała” a świat poszedł do przodu. Co w takim razie mówić o konstytucji USA przyjętej w XVIII wieku?” 

-- KORNEL MORAWIECKI KRYTYKUJE BEATĘ SZYDŁO - jak mówi SE: “Mój syn jest lepszym premierem niż Beata Szydło. A co do pani Szydło, to jestem zdumiony, że broniła tych nagród w Sejmie. To były bardzo niefortunne, niepotrzebne słowa. W tym sensie zaszkodziła rządowi PiS. Mój syn zapowiedział likwidację nagród, a pani Szydło wychodzi na mównicę i mówi, że one się należały. Przecież musi być wspólny przekaz! - zaznacza Kornel Morawiecki”. 

-- WŁODZIMIERZ CZARZASTY O 3 RAZY 2100: “Jako Sojusz Lewicy Demokratycznej poszliśmy jednak o krok dalej niż rząd. Chcemy programu "trzy razy 2100 zł", tzn. najniższa emerytura i najniższa renta mają być równe najniższej pensji. Obecne, na poziomie 800 zł, nie pozwalają na przeżycie. Ciekaw jestem także, kiedy PiS zajmie się sprawą równości płac kobiet w stosunku do płac mężczyzn. O tym nie słyszałem”. 

-- NISKI CIT TYLKO DLA WYBRANYCH - DGP.

-- WIELKA OBNIŻKA DLA NIEWIELU PODATNIKÓW - DGP.

-- ABSOLUTNA WIĘKSZOŚĆ MAŁYCH FIRM NIE SKORZYSTA NA OBNIŻCE CIT - DGP.

-- SZLACHETNY POMYSŁ PIS ZEPCHNIE ZUS W OTCHŁAŃ - Leszek Kostrzewski w GW: “A PiS nie robi nic, aby tę dziurę zmniejszyć – wręcz przeciwnie, wpędza Zakład Ubezpieczeń Społecznych w jeszcze większą otchłań. Jesienią 2016 r. obniżono wiek emerytalny, co będzie kosztować 55 mld zł w ciągu pięciu lat, a teraz chce finansować emerytury matkom. Oczywiście to bardzo szlachetne, ale jednocześnie bardzo nieodpowiedzialne – bo przyspiesza bankructwo systemu ubezpieczeniowego”. 

-- KURIA I SOLIDARNOŚĆ POD RĘKĘ Z ONR - jedynka GW.

-- JARUZELSKA JAK KACZYŃSKI - Fakt o wywiadzie MJ dla GW w którym mówiła o wątpliwościach ws adopcji przez pary tej samej płci.

-- URODZINY: Marcin Święcicki, Paweł Śpiewak, Michał Wójcik, Robert Gliński, Ryszard Grobelny.

Źródło: 300polityka.pl

PSL chce ratować lotnisko w Modlinie. Partia składa petycję do władz PiS

Dodano: 16.04.2018 15:46 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Politycy PSL krytycznie odnoszą się do planów inwestycji w lotnisko w Radomiu; skierowali do władz PiS oraz rządu petycję ws. ratowania lotniska w Modlinie. Według Ludowców nowe rozwiązania komunikacyjne Portów Lotniczych nie mają nic wspólnego z logiką, a mają tylko aspekt polityczny.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone