piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Piotr  RSS
STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

Dodano: 20.07.2018 10:49 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY - PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”.

-- PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE - PB: “Największy polski bank został na trzy lata sponsorem piłkarskiej ligi. Jeśli dobrze zagra, to wygra”.

-- NAJWIĘKSZY POLSKI BANK SPONSOREM EKSTRAKLASY - Przegląd Sportowy: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/pko-bp-sponsorem-ekstraklasy/24l7yec

-- MARCIN FIJOŁEK NA TWITTERZE:“Naprawdę sensowny ruch i realną dobrą zmianę dla polskiej piłki klubowej ogłasza właśnie premier @MorawieckiM. Chodzi o zaangażowanie PKO BP w ESA. Pomysly zweryfikuje praktyka, ale to duża szansa, by nasza Ekstraklasa była ciut zdrowsza niż dotychczas”.

-- SZEF EKSTRAKLASY DZIĘKUJE MORAWIECKIEMU ZA PARASOL DLA PROJEKTU WSPARCIA.

-- 300LIVE Z SEJMU:

-- JAK FUTRZARZE SKALP Z PIS ZDJĘLI - Wojciech Mucha w GPC:“Wycofując się z likwidacji hodowli zwierząt futerkowych, rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że jest nie tylko niekonsekwentny. Dał także wyraz uległości wobec wszelakich lobbies, które przy użyciu szantażu i wpływów kształtują proces legislacyjny jak plastelinę. Od jakiegoś czasu czułem pismo nosem. Widziałem, jak posłowie deklarujący miłość do „wszelkich stworzeń” unikają rozmowy. Mówiono mi, żebym odpuścił, bo sprawa już jest przegrana. Kiedy przeprowadzaliśmy w „Gazecie Polskiej” wywiad z ministrem rolnictwa Janem Ardanowskim, byłem prawie pewien. Wczoraj klamka zapadła”.

-- MUCHA O DROBNYM ALE KRZYKLIWYM LOBBY: “Niestety. Drobne, ale krzykliwe lobby, które na eksporcie surowych skór zarabia miliardy złotych, okazało się silniejsze niż zdrowy rozsądek. Silniejsze niż fakty, silniejsze niż obrońcy zwierząt, mieszkańcy wsi. Wreszcie silniejsze niż prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dostosowana do prawicowego odbiorcy pseudopatriotyczna retoryka w połączeniu z nachalnym promowaniem „przemysłu” przez część mediów poskutkowała. Okazało się, że wystarczy kilku gości z kasą, wtyki w Toruniu i już można rozporządzać tym, jak ma wyglądać ustawa. Wody w usta nabrali posłowie, którzy dotychczas opowiadali się za zakazem. Jakby gromy ciskane z eteru i wizji rzeczywiście działały paraliżująco”.

-- PREZES KACZYŃSKI JUŻ NIE KOCHA NOREK - tytuł w GW.

-- LOBBY FUTRZARSKIE ZNÓW WYGRAŁO - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Nawet zwierzęta na fermach nie mogą liczyć na zmiłowanie z okazji końca roku sejmowego, bo minister rolnictwa oznajmił, że nie będzie zmian zapowiadanych przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, które miały świadczyć o tym, czy ktoś ma serce, czy nie. Lobby futrzarskie i zaplecze ojca Rydzyka znów wygrali”.

-- OPOZYCJA NIE WYGRA Z PIS MORALNĄ SŁUSZNOŚCIĄ - Jakub Majmurek w WP: “Jeśli opozycja chce wygrać z PiS, to w swoim bagażniku musi mieć coś więcej poza Pawłem Kasprzakiem. Konkretne projekty ustaw, zmian i reform. (...)Walki z PiS nie da się wygrać na płaszczyźnie moralnej niezgody na praktyki władzy. Trzeba mieć jeszcze konkretną ofertą polityczną. Wiążącą z różnymi opozycyjnymi siłami realne grupy społeczne i ich interesy – symboliczne i materialne. Trzeba mieć też coś do zaoferowania ludziom, którzy nie dostrzegają kluczowego znaczenia walki o wolne sądy”.

-- NIE WYKONANO ŻADNEJ PRACY PROGRAMOWEJ PO STRONIE OPOZYCJI - DALEJ MAJMUREK: ”Tymczasem w ciągu roku od pierwszej próby skoku na SN nie wykonano żadnej pracy programowej po stronie opozycyjnej. Nikt nie próbował sobie odpowiedzieć na pytanie: jakich sądów Polacy i Polki potrzebują? Dlaczego atak na sądy uchodzi PiS na sucho? Do jakich realnych emocji odwołuje się partia rządząca? Dopóki strona opozycyjna nie zacznie sobie odpowiadać na te pytania, pozostaną jej takie protesty jak z środy i czwartku – tyleż dramatyczne, co bezradne”.

-- NIE DA SIĘ WALCZYĆ Z WŁADZĄ METODAMI Z INNEGO PORZĄDKU - DALEJ MAJMUREK W W WP: “W warunkach nawet kulawej demokracji nie da się walczyć z władzą przede wszystkim metodami wziętymi z zupełnie innego porządku. Nie jesteśmy na amerykańskim południu przed ustawami o prawach obywatelskich dla Czarnych, czy w PRL generała Jaruzelskiego. Protesty takie jak ten z wczoraj i z dziś konsolidują anty-pisowski elektorat – co też jest bardzo ważne – nie poszerzają go jednak znacząco. Nie przybędzie w sposób znaczący ludzi przekonanych, że PiS właśnie przekroczył granice i utracił moralną legitymację do uczestnictwa w normalnej, politycznej grze”.

-- PIS IDZIE NA CAŁOŚĆ - Michał Szułdrzyński w RZ:“To jednak zupełna farsa, że niecały tydzień po uroczystych mszach, zgromadzeniach narodowych, okolicznościowych przemowach z okazji 550 lat polskiego parlamentaryzmu, PiS dobija go, uniemożliwiając wręcz debatę nad sprawami Rzeczypospolitej. Chyba że uznamy za nią nazwanie przez prof. Krystynę Pawłowicz posłów opozycji „bydłem”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O PIOTROWICZU: “le w sumie trudno się dziwić, wszak tego, jak traktuje się opozycję, poseł Piotrowicz uczył się zapewne, pracując w stanie wojennym w prokuraturze i jako członek egzekutywy PZPR”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O POGUBIONEJ OPOZYCJI: “Protestowanie jest świętym prawem opozycji i obywateli. Ale czym innym są protesty, a czym innym próby siłowego wdarcia się do Sejmu, malowanie jego ścian sprayem, szturchanie prawicowych dziennikarzy wchodzących i wychodzących z parlamentu itp. Wygląda to tak, jakby nie tylko PiS marzył już o tym, by zamknąć sprawę SN i udać się na wakacje, ale też opozycja czekała na nie z utęsknieniem”.

-- KONIEC WOLNYCH SĄDÓW I PARLAMENTARYZMU - jedynka GW: “PIS: POGARDA I SZYDERSTWO”.

-- WOJCIECH CZUCHNOWSKI PISZE O OSTATNIM AKCIE ZNISZCZENIA NIEZALEŻNEGO SĄDOWNICTWA - na jedynce GW: ”W strzeżonym przez policyjne kordony Sejmie PiS dokonuje ostatniego aktu zniszczenia niezależnego sądownictwa. Dobijana jest nie tylko praworządność, ale też podstawowe zasady parlamentaryzmu. (...) Czasem twarz człowieka mówi więcej niż jego słowa. Gdy w czwartek rano w pośpiechu sejmowa większość przepychała łamiącą praworządność nowelizację ustaw sądowych, na twarzach posłów partii rządzącej dominowało rozbawienie, wyższość i pogarda”.

-- CZUCHNOWSKI SUGERUJE, ŻE PIS MOŻE CHCIEĆ SFAŁSZOWAĆ WYBORY: “Ale równie ważne są dwa pozostałe cele: po pierwsze, to Sąd Najwyższy będzie decydował o ważności wyborów. Te zaś PiS może przegrać albo sfałszować”.

-- PIS KOŃCZY SEZON W  SWOIM STYLU. KIEPSKIM - ZUZANNA DĄBROWSKA W RZ:“Na koniec sezonu sejmowego politycy zafundowali nam w pigułce wszystko to, co przynosiło im rozgłos od początku tej kadencji. Czy może raczej trzeba by powiedzieć – złą sławę. Główny rozgrywający, czyli obóz większości, po raz kolejny udowodnił, że gotów jest na wszystko, byle osiągnąć własne polityczne cele”.

-- OPOZYCJA POWINNA PRZYJŚĆ NA POPRAWKĘ ZE SKUTECZNOŚCI - KONKLUZJA DĄBROWSKIEJ: “Gdyby więc wystawiać stopnie przed wakacjami albo chociaż zaliczenia, to opozycja musiałaby przyjść na poprawkę ze skuteczności. PiS i jego przystawki zasłużyły natomiast na powtarzanie roku. I to z kilku przedmiotów. Tylko czy ktokolwiek ma jeszcze siłę, by przetrwać kolejny rok zmian w wykonaniu PiS?”

-- USTAWA O PROKURATURZE - NOCNA JAZDA W STRONĘ CHAOSU - tytuł w DGP.

-- BĄDŹMY JAK KLEMENTYNA SUCHANOW - Magdalena Środa w GW.

-- ZOSTANIE TYLKO SĄD OSTATECZNY - tytuł w GW.

-- ZNALAZŁEM W BAGAŻNIKU 1O GR MARIHUANY. - A ja 200 gramów kokainy. - A ja 140 kg obywateli RP - rozmowa policjantów na rysunku Andrzej Rysuje w GW.

-- MONIKA OLEJNIK: NAJDZIWNIEJSZE JEST ZACHOWANIE PREZYDENTA DUDY - pisze w GW: “Najdziwniejsze w tym wszystkim jest zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy. Wysyła w stan spoczynku I prezes SN, a o Iwulskim mówi, że jest I prezesem. Czy naprawdę tak trudno było sprawdzić życiorys sędziego Iwulskiego? A może pan prezydent go ułaskawił? Dzięki TK prezydent może wszystko, nawet ułaskawiać ludzi bez wyroku”.

-- OBAJ PANOWIE WYDAJĄ MI CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI - Jan Śpiewak w rozmowie z Witoldem Głowackim w PTT: “Jak na razie zwyczajnie się cieszę, bo obaj panowie wystawiają mi certyfikat wiarygodności i niezależności - a to jest najcenniejsze w polityce. Dziękuję za to, panie Jaki, dziękuję, panie Trzaskowski”.

-- DRUGA TURA W ZASIĘGU RĘKI - MÓWI DALEJ ŚPIEWAK: “Jeżeli przebijemy w sondażach 10 procent, to druga tura zaczyna być na wyciągnięcie ręki. A jeśli do niej wejdę, to wygram wybory. Jestem wiarygodny i dla wyborców prawicy, i dla wyborców centroprawicy i dla wyborców liberalnych. A Warszawa chce zmiany. Będziemy ciężko pracować przez wakacje, a we wrześniu zaczniemy w pełni regularną kampanię. Myślę, że nie damy odetchnąć kontrkandydatom”.

-- JAKI JEDZIE PO BANDZIE WYKORZYSTUJĄC OSPAŁOŚĆ PRZECIWNIKÓW. TRZASKOWSKI NA KAŻDY TEMAT “SIĘ DOKTORYZUJE”. - GW ZAPOWIADA TEKST JAKI TRZASKOWSKI w wydaniu Świątecznej.

-- RZECZ W NARCYZMIE - Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: “Ale sprowadzanie krytyki Rafała Trzaskowskiego wyłącznie do napięcia elita – lud jest nieporozumieniem, pomija bowiem istotę problemu. Rzecz bowiem w narcyzmie, jakim kandydat Platformy na urząd prezydenta Warszawy popisał się przy okazji rocznicy śmierci Bronisława Geremka. Trzaskowski pisze o sobie, swoim wykształceniu, swoim obyciu i swojej znajomości języków, a Geremek z jego wizją Europy jawi się jako mało ważne tło dla erudycyjnych fajerwerków”.

-- POTWIERDZIŁ WIZERUNEK ELITY ODERWANEJ, ŻYJĄCEJ W BAŃCE DAWNO MINIONYCH CZASÓW - DALEJ OLSZEWSKI W GW: ”Irytacja ma więc również inne podstawy niż klasyczna niechęć do wykształciucha – Rafał Trzaskowski potwierdził wizerunek elity oderwanej od rzeczywistości, skierowanej w przeszłość, żyjącej w bańce dobrych, dawno minionych czasów. Że takie stwierdzenie jest nadużyciem? Że Rafał Trzaskowski nie oderwał się od tu i teraz? Z pewnością - sieć rządzi się jednak innymi prawami i bywa, że kilka zdań brzmi mocniej niż całe tomy”.

-- KAROLINA LEWESTAM O TRZASKOWSKIM - w DGP: “(...) widziałam, że oskarżenia miotali głównie tacy ludzie, jak sam Trzaskowski. Niejeden też zdawał egzamin z tego i owego u jakiejś legendy. Niejeden też się tym tu i ówdzie chwalił. Jeden wzburzony, którego znam osobiście, ma na południu Francji „swojego ulubionego winiarza”; inny studiuje na prestiżowej uczelni za granicą i lubi o tym tu i ówdzie dyskretnie wspomnieć. Innymi słowy – tacy Trzaskowscy do kwadratu zazdroszczą mu pewnie tego Geremka albo myślą, że ich własny Geremek jest lepszy, a wyklinają, jakby Trzaskowski co najmniej przebrał się za Króla Słońce, wziął w rękę karabin maszynowy i zaczął ze śmigłowca strzelać w okna prostych ludzi z Woli”.

-- ROBERT MAZUREK DO SZEFOWEJ SZCZECIŃSKIEJ FILHARMONII:PO CO FILHARMONIA W SZCZECINIE SKORO JEST BERLIN? “I po co lotnisko w Baranowie skoro jest w Berlinie? (śmiech) - odpowiedź Doroty Serwy.

-- ZAWŁASZCZANIE KOLEJNYCH INSTYTUCJI PRZEZ JEDNO UGRUPOWANIE, MISIEWICZE W SPÓŁKACH, PROPAGANDA MEDIÓW, ŁAMANIE PROCEDUR. TO STANDARDY POLSKI POWIATOWEJ - lead tekstu DGP JAK GNIJĄ SAMORZĄDY.

-- REDAKTORKA NACZELNA KRYTYKI, AGNIESZKA WIŚNIEWSKA O PROJEKCIE PETRU: “Czy ten projekt ma sens? Na scenie politycznej na pewno jest dziś miejsce na partię liberalną światopoglądowo i społeczną ekonomicznie (pozdro dla lewicy!). Społeczne projekty niby wprowadza PiS, ale niestety 500+ i minimalna stawka godzinowa to wciąż za mało, żeby mówić, że w sejmie miejsce dla polityków prosocjalnych już jest zajęte i nie ma po co z takim programem startować”.

-- KONRAD SZYMAŃSKI MÓWI RZ O POLSKIM STOSUNKU DO NEGOCJACJI BREXITOWYCH: “Trzeba myśleć kreatywnie, wyjść poza dotychczasowe formy współpracy z krajami trzecimi. To dotyczy nie tylko bezpieczeństwa, gdzie nasze interesy są po prostu zbieżne, ale również wyważenia interesów handlowych. Polska nie zgodzi się na rozwiązania, które są niekorzystne dla UE, ale też będzie zachęcać do tego, aby na gruncie białej księgi budować pozytywny scenariusz”.

-- WRACA LEWY HAZARD - jedynka RZ- Piotr Skwirowski: “Bukmacherzy są zgodni. Nielegalny hazard ułatwia Ministerstwo Finansów, które zbyt rzadko uzupełnia rejestr zakazanych domen, co utrudnia ich blokowanie w internecie. To zaś, że operatorzy nie występują o licencje na legalną działalność w Polsce, jest zasługą naszych podatków. Należą one do najwyższych w Europie, co zwiększa atrakcyjność zakładów nimi nieobłożonych”.

-- URODZINY: Czesław Mroczek, Przemysław Pająk.

Źródło: 300polityka.pl

GUS poinformuje o sprzedaży detalicznej

Dodano: 20.07.2018 10:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Główny Urząd Statystyczny opublikuje informacje o sprzedaży detalicznej w czerwcu. Ekonomista Banku Zachodniego WBK Piotr Bielski uważa, że sprzedaż w ubiegłym miesiącu utrzymała się na dość wysokim poziomie.

Źródło: inwestycje.pl

Przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze. Czerwone alerty hydrologiczne

Dodano: 19.07.2018 15:55 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Intensywne opady deszczu spowodowały szereg zagrożeń i podtopień na terenie województwa małopolskiego. Musimy mieć świadomość, że ta trudna sytuacja może się spotęgować - mówił w czwartek wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla ośmiu województw. Alert trzeciego stopnia obowiązuje na Śląsku i w Małopolsce.

Źródło: https:

Turyści ewakuowani z kempingów. "Musieli opuścić domki z powodu podtopień"

Dodano: 19.07.2018 13:45 | 11 odsłon | 0 komentarzy


W Krościenku nad Dunajcem woda zalała kemping. Konieczna była ewakuacja stu osób. Również 24 turystów, wypoczywających w domkach letniskowych w Dębnie nad Jeziorem Czorsztyńskim, musiało je opuścić z powodu podtopień – powiedział w czwartek rzecznik nowotarskiej policji Piotr Krygowski.

Tagi: Piotr
Źródło: https:

Gwałtowne ulewy. "Potoki niesamowicie wezbrały, zagrożenie zniszczenia budynków"

Dodano: 19.07.2018 6:38 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Na terenie całego powiatu limanowskiego od środy wieczorem obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Podtopionych jest wiele budynków i dróg. Ewakuowano cztery osoby z domów zagrożonych podtopieniami. W związku z intensywnymi opadami deszczu w Małopolsce wojewoda Piotr Ćwik zwołał Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. W Białym Dunajcu zamknięto tymczasowy most na Zakopiance. Podtopione zostały wsie na Podhalu.

Źródło: https:

Polityczna ramówka czwartkowego poranka: Schetyna, Rostowski, Ardanowski, Mucha, Kopacz, Budka i Gasiuk-Pihowicz

Dodano: 18.07.2018 21:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


7:10 Witold Zembaczyński - PR24 7:15 Jan Krzysztof Ardanowski - Sygnały dnia PR1 7:20 Kamila Gasiuk-Pihowicz - Poranek TOK FM 7:37 Borys Budka - 24 pytania w PR24 7:40 Ewa Kopacz - Poranek TOK FM 8:00 Jacek Rostowski - Onet Rano 8:10 Anna Krupka, Ireneusz Zyska, Magdalena Kochan, Paweł Bejda - Minęła 8 TVP Info 8:13 Grzegorz Schetyna - Salon polityczny Trójki 8:15 Paweł Mucha - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Piotr Zgorzelski - Sygnały dnia PR1 8:45 Władysław Kosiniak-Kamysz - Polityczne Graffiti Polsat News 9:05 Artur Soboń - EKG TOK FM

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Tryb przesłuchania odpowiadał Rostowskiemu, Wydarzenia o przesłuchaniu: Złośliwości, arogancja i uciekanie od tematu, TVP: Rząd PO działał sprawnie likwidując stocznie i kopalnie

Dodano: 18.07.2018 21:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- MINISTER ROLNICTWA W OBECNOŚCI PREMIERA POTWIERDZA WYCOFANIE SIĘ PIS Z ZAKAZU ZABIJANIA ZWIERZĄT NA FUTRA --  -- LIVEBLOG 300POLITYKI: Rostowski: Teraz mamy do czynienia z GetBack na pięciokrotnie wiekszą skalę niż Amber Gold Rostowski: Wassermann powiedziała jasno, jakie są cele PiS-u. Wprowadzenie systemu de facto jednopartyjnego Ardanowski: Wycofujemy z Sejmu ustawę, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych Petru: Startujemy ze zbiórką podpisów pod rejestracją partii. Jak deklarowałem, szeroka działalność po wyborach samorządowych Mazurek: Przemysław Marchlewicz usunięty z szeregów PiS Sejmowa komisja negatywnie zaopiniowała poprawki dot. dożywotniego zatrudnienia sędziów TK, NSA i SN PMM: Polska gospodarka, mając dobrych partnerów po stronie samorządów, może być silna polskim rolnictwem PMM: Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa Dyrektor CIS: Dla zapewnienia porządku, wydawanie jednorazowych kart wstępu zostało zawieszone. Zmiany są tymczasowe i nie dotyczą przedstawicieli mediów Sejm kończy prace nad projektem zmiany ordynacji do PE ***** FAKTY TVN -- I PREZES SN ZJAWIA SIĘ O 9 RANO W PRACY I MÓWI: JESTEM PREZESEM DO 2020 ROKU I NIKT TEGO NIE ZMIENI - zapowiedź. -- BYĆ MOŻE TO JEDEN Z OSTATNICH JEJ PRZYJAZDÓW DO PRACY - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- BYĆ MOŻE TO TEŻ OSTATNIE JEJ DNI W TYM GABINECIE - Kolenda-Zaleska dalej: Małgorzata Gersdorf nie ma złudzeń, że władza pozwoli jej nadal tu zostać. Najwyżej, jak uważa, do połowy sierpnia. -- PIS WYRAŹNIE PRZYSPIESZYŁ I ZGŁOSIŁ PIĄTĄ JUŻ NOWELIZACJĘ USTAWY O SN, KTÓRA MA UMOŻLIWIĆ SZYBKIE OBSADZENIE WOLNYCH STANOWISK W TYM SĄDZIE - Kolenda-Zaleska: Tak szybkie, by spośród tych nowych sędziów prezydent mógł wybrać nowego prezesa. -- PIS NAWET NIE UKRYWA, ŻE CHCE JAK NAJSZYBCIEJ POZBYĆ SIĘ PREZES GERSDORF I OBSADZIĆ NOWYMI SĘDZIAMI SN - Kolenda-Zaleska dalej: Taki jest cel ustawy. -- PIS W EKSPRESOWYM TEMPIE ZGŁOSIŁ USTAWĘ I BŁYSKAWICZNIE JĄ UCHWALI - Kolenda-Zaleska: To reakcja władzy na zapowiedzi sędziów, że będą gremialnie zgłaszać swoje kandydatury do SN, a rozpatrzenie tych kandydatur trwałoby na tyle długo, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości mógłby ustawę ocenić. Teraz nie zdąży. -- PIS NIE UKRYWA, ŻE TAKI JEST WŁAŚNIE ZAMYSŁ - NIE DOPUŚCIĆ DO DECYZJI UNIJNEGO TRYBUNAŁU - Kolenda-Zaleska dalej. -- WŁAŚNIE Z POWODU SEJMOWEGO PRZYSPIESZENIA, MAŁGORZATA GERSDORF PRZERWAŁA URLOP I WRÓCIŁA DO PRACY - Kolenda-Zaleska. -- JEDNAK JEJ PÓJŚCIE NA URLOP, GDY WŁADZA WYSŁAŁA JĄ W STAN SPOCZYNKU, WYWOŁAŁ KONSTERNACJĘ, POWRÓT ZADOWOLENIE - Kolenda-Zaleska dalej: Wróciła także dlatego, że chciała bronić sędziego Iwulskiego. -- WRÓCIŁA, ALE MA POCZUCIE, ŻE WALKA SĘDZIÓW POWOLI SIĘ KOŃCZY - Kolenda-Zaleska. -- WŁADZA OTWARCIE GROZI GERSDORF, ŻE JEŚLI BĘDZIE PODEJMOWAĆ DECYZJE LUB WYSTĘPOWAĆ W ROLI I PREZES, DOSTANIE DYSCYPLINARKĘ - Kolenda-Zaleska dalej. -- JACEK ROSTOWSKI PRZED KOMISJĄ AMBER GOLD - zapowiedź. -- W WIELU GODZINACH TEGO TYPU DYSKUSJI LEDWO SIĘ PRZEBIJAŁY TAKIE KONKRETNE INFORMACJE - Jakub Sobieniowski: W materiale wypowiedź Jacka Rostowskiego o notatce gen. Bondaryka. -- GDYBY, SZCZEGÓLNIE PRZEWODNICZĄCA KOMISJI, OGRANICZYŁA SWOJE KOMENTARZE I WNIOSKI PRZED ZAKOŃCZENIEM PRZESŁUCHANIA, TO BYŁOBY WIĘCEJ CZASU NA ROZWINIĘCIE TEGO - Sobieniowski dalej: W materiale wypowiedź Rostowskiego o Amber Gold. -- BEZ TEGO TYPU ZACHOWAŃ PRZEWODNICZĄCEJ WOBEC PEŁNOMOCNIKA ŚWIADKA, KTÓRY MA ZŁAMANĄ NOGĘ, BARDZIEJ WYBRZMIAŁYBY PYTANIA I ODPOWIEDZI, DLACZEGO PO INFORMACJI O PIRAMIDZIE FINANSOWEJ, MINISTER FINANSÓW NIE WYSŁAŁ ABSOLUTNIE WSZYSTKICH SŁUŻB SKARBOWYCH PRZECIW NIEJ  - Sobieniowski: W materiale pokazano, jak Małgorzata Wassermann kazała podejść Markowi Chmajowi i wziąć protokół. -- TEN TRYB PRZESŁUCHANIA NAJWYRAŹNIEJ ODPOWIADAŁ TAKŻE JACKOWI ROSTOWSKIEMU - Sobieniowski dalej. -- TAKIE PYTANIA [BARTOSZA KOWNACKIEGO] I ODPOWIEDZI SKUTECZNIE ZACIERAŁY PYTANIA WAŻNIEJSZE, JEŚLI NIE NAJWAŻNIEJSZE - Sobieniowski. -- WE WRZEŚNIU TA KOMISJA NAJPRAWOPODOBNIEJ PRZESŁUCHA DONALDA TUSKA - Sobieniowski dalej. -- OBYWATELE ZNÓW PRZED SEJMEM, W OBRONIE WOLNYCH SĄDÓW I W PROTEŚCIE PRZECIWKO ZATRZASKIWANIU SEJMOWYCH DRZWI - zapowiedź. -- TO MIAŁ BYĆ PROTEST NA TZW. ZIEMI ZAKAZANEJ, CZYLI NA DZIEDZIŃCU SEJMOWYM - ZDANIEM MANIFESTUJĄCYCH, BEZPRAWNIE ZAMKNIĘTYM PRZEZ MARSZAŁKA SEJMU - Maciej Knapik. -- POLICYJNE BARIERKI I POSŁOWIE OPOZYCJI, KTÓRZY PRÓBOWALI WPROWADZAĆ LUDZI NA TEREN PARLAMENTU - Knapik dalej. -- PIKIETA TRWAŁA PRZEZ CAŁY DZIEŃ, CHWILAMI MNIEJ, CHWILAMI BARDZIEJ LICZNA - Knapik. -- GDY POSŁOWIE OPOZYCJI BYLI NAGRADZANI BRAWAMI, TYCH Z PIS-U WITANO OKRZYKAMI “HAŃBA” I “ZDRAJCA” - Knapik dalej. -- KANCELARIA SEJMU WSTRZYMAŁA WYDAWANIE PRZEPUSTEK JEDNORAZOWYCH - Knapik. -- OSTATECZNIE KILKU PIKIETUJĄCYM UDAŁO SIĘ DOSTAĆ NA TEREN SEJMU - Knapik dalej. -- PRACE NAD USTAWAMI SĄDOWYMI PRZENIESIONO JUTRO, ZDANIEM PIKIETUJĄCYCH CELOWO, BY OSŁABIĆ PROTESTY - Knapik. ***** WIADOMOŚCI TVP -- ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW PRODUKCJI - TO GŁÓWNE ZAŁOŻENIE RZĄDOWEGO PLANU DLA WSI, KTÓRY MA POMÓC ROLNIKOM - zapowiedź. -- GERSDORF BRONI SĘDZIEGO  STANU WOJENNEGO - belka. -- TO BEZPRECEDENSOWA NAPAŚĆ NA SĘDZIEGO JÓZEFA IWULSKIEGO - TAK PROF. MAŁGORZATA GERSDORF BRONI SĘDZIEGO SN. BYŁA I PREZES ZABIERA GŁOS, BO NADAL UWAŻA SIĘ ZA I PREZES - zapowiedź: To bezprecedensowa napaść na sędziego Józefa Iwulskiego - tak profesor Małgorzata Gersdorf broni obecnego sędziego Sądu Najwyższego, który - jak się okazało - orzekał w stanie wojennym i służył w komunistycznym kontrwywiadzie. Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego zabiera głos - bo nadal czuje się pierwszą prezes. Z czym absolutnie się nie zgadzają politycy Prawa i Sprawiedliwości. -- PROF. GERSDORF ZNÓW W SĄDZIE NAJWYŻSZYM. WRÓCIŁA Z URLOPU, KTÓREGO NIE WZIĘŁA - Bartłomiej Graczak. -- PROF. GERSDORF IGNORUJE ZAPISY USTAWY O SĄDZIE NAJWYŻSZYM - Graczak. -- NOWE PRZEPISY ODRZUCAJĄ NIEKTÓRZY SĘDZIOWIE I NAWOŁUJĄ DO PROTESTÓW - Graczak. -- DLA PROF. GERSDORF NIE MA ZNACZENIA FAKT, ŻE SĘDZIA IWULSKI SŁUŻYŁ W KOMUNISTYCZNYM KONTRWYWIADZIE I ORZEKAŁ W STANIE WOJENNYM - Graczak. -- NAPAŚCIĄ NA SĘDZIEGO JEST ZATEM MÓWIENIE O TYCH FAKTACH Z JEGO ŻYCIORYSU, KTÓRE SAM ZATAIŁ - Graczak. -- KOMUNISTYCZNY RODOWÓD ZACZYNA DOSKWIERAĆ NAWET PRZECIWNIKOM REFORMY SĄDOWNICTWA - Graczak. -- JEST TO KOMPROMITUJĄCE DLA WSZYSTKICH KTÓRZY STAJĄ W JEGO OBRONIE - wiceminister sprawiedliwości. -- PRZESZŁOŚĆ IWULSKIEGO ZACZYNA DOSKWIERAĆ NAWET KRYTYKOM PRAWICY - tekst Jacka Gądka z Gazeta.pl -- BĘDZIESZ SIEDZIAŁ - USŁYSZAŁ KORNEL MORAWIECKI. BYĆ MOŻE NIE WIEDZĄ, ŻE DO WIELU ZMIAN O JAKIE WTEDY WALCZONO  NIE DOSZŁO DO DZIŚ - w zapowiedzi. -- JA SIEDZIAŁEM JUŻ KIEDYŚ - Kornel Morawiecki. -- W SZEREGACH KOD I ORGANIZACJI, KTÓRE ROBIĄ WSZYSTKO, ŻEBY NIE DOSZŁO DO ZMIAN W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI NIE BRAKUJE OSÓB ZWIĄZANYCH Z POPRZEDNIM SYSTEMEM - Korab. -- SCENA Z MICHNIKIEM Z INTERNETU: Brata pan pozdrowi,też jest sędzią. MICHNIK: A ty bydlakiem jesteś. -- W MATERIALE O STEFANIE MICHNIKU. -- POLITYCY PO WPROST MÓWILI O PODPORZĄDKOWANIU SOBIE SĘDZIÓW. -- TO BYŁ NASZ SĘDZIA - JAN RULEWSKI W SE. -- PROWOKACJA Z SĘDZIĄ MILEWSKIM: Był gotów do współpracy z kancelarią ówczesnego premiera. -- UNIEWINNIENIA SĘDZIÓW OSKARŻANYCH O KRADZIEŻ: za to głośne wyroki były wyroki skazywanych -- TWEET MICHAŁA KOLANKO NISKIEJ FREKWENCJI PRZED SEJMEM. -- ROSTOWSKI WIEDZIAŁ, ŻE AMBER GOLD TO OSZUSTWO - belka. -- ZAMIAST ODPOWIADAĆ NA PYTANIA, ATAKOWAŁ - w materiale. -- ZDECYDOWANIE GRAŁ NA CZAS I WYMIJAJĄCO ODPOWIADAŁ NA PYTANIA - w materiale. -- PAŃSTWO TEORETYCZNE BYŁO RAJEM DLA OSZUSTÓW - belka. -- Afera Amber Gold to jeden z przykładów nieprawidłowości z czasów rządów koalicji PO-PSL. Nie tylko sejmowi śledczy szukają odpowiedzi na pytanie: co zawiodło? Dziurawy system kontroli czy ludzie, którzy przymykali oko na nieprawidłowości? -- WYPOWIEDŹ B.SIENKIEWICZA NA TAŚMACH. -- PAŃSTWO PATRZYŁO PRZEZ PALCE NA MAFIE VAT- OWSKIE A ROSTOWSKI ZAJMOWAŁ SIĘ RATOWANIEM STREFY EURO - Marcin Szypszak. -- BRAKOWAŁO NA PROGRAMY SOCJALNE CZY POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM - Szypszak. -- RZĄD PO-PSL POTRAFIŁ DZIAŁAĆ SPRAWNIE LIKWIDUJĄC STOCZNIE I WYGASZAJĄC KOPALNIE, POLITYKA TA ZMIENIŁA SIĘ DOPIERO PO WYBORACH - Szypszak. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PROF. MAŁGORZATA GERSDORF PRZERWAŁA URLOP I WRÓCIŁA DO SĄDU NAJWYŻSZEGO - zapowiedź. -- GERSDORF WRÓCIŁA DO PRACY NIE TYLKO DLATEGO, ŻE WYGŁOSI POJUTRZE WYKŁAD W NIEMCZECH, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DLATEGO, ŻE SEJM MA SIĘ JUTRO ZAJĄĆ KOLEJNĄ, PIS-OWSKĄ NOWELIZACJĄ DOT. SN - Agnieszka Milczarz. -- ZMIANY MAJĄ PRZYSPIESZYĆ WYBÓR NASTĘPCY GERSDORF - Milczarz. -- GERSDORF: Ja nie walczę o swój interes, o swoją pozycję i o swój święty spokój, ponieważ gdybym chciała mieć święty spokój, to dawno bym odeszła z tego stanowiska. Walczę o państwo, praworządność i zachowanie konstytucyjne. -- POLITYCY PIS-U GROŻĄ PROF. GERSDORF POSTĘPOWANIEM DYSCYPLINARNYM - Milczarz. -- TO NIE GERSDORF, A IWULSKI PISAŁ OPINIĘ SN DO NOWELIZACJI PRZEPISÓW O SN - Milczarz. -- OPOZYCJA PORÓWNUJE TĘ SYTUACJĘ OD ZMIAN W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM - Milczarz. -- PROTEST OBYWATELI RP PRZED SEJMEM. -- ZŁOŚLIWOŚCI, SŁOWNE UTARCZKI, AROGANCJA I UCIEKANIE OD TEMATU - TAK WYGLĄDAŁO DZISIEJSZE PRZESŁUCHANIE PRZED KOMISJĄ AMBER GOLD - zapowiedź: Jacek Rostowski starł się z Małgorzatą Wassermann. -- ROSTOWSKI PRZYSZEDŁ JAKO BYŁY MINISTER, ALE JUŻ W PIERWSZYM ZDANIU WYSTĄPIENIA POKAZAŁ, ŻE WCIĄŻ JEST POLITYKIEM - Piotr Michalak. -- KOLEJNE GODZINY PRZESŁUCHANIA MIJAŁY W RYTMIE SŁOWNYCH POTYCZEK - Michalak. -- PIS ZARZUCA BYŁEMU MINISTROWI TORPEDOWANIE PRAC KOMISJI. ON OSKARŻA PIS O UPOLITYCZNIENIE PRZESŁUCHANIA - Michalak. -- PIS DOSTRZEGŁ W SŁOWACH BYŁEGO MINISTRA ZAPOWIEDŹ POWROTU DO POLITYKI - Michalak. -- CAŁE POSIEDZENIE OBIE STRONY PUENTUJĄ IDENTYCZNIE: TO TEATR - Michalak. -- STWORZENIE KRAJOWEJ GRUPY SPOŻYWCZEJ I UŁATWIENIA DLA ROLNIKÓW - ZAPOWIEDZIAŁ PREMIER PODCZAS SPOTKANIA Z ROLNIKAMI - bez materiału.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Gądek: Iwulski do dymisji, Dąbrowska: Ardanowski jest jak Szyszko, Leszczyński: Jaki z ludu, Trzaskowski z elit, Stołeczna o planie Trzaskowskiego: Nie dość, że skromnie, to są to inwestycje, których nie zrealizowała HGW mimo obietnic składanych w ciągu 12 lat

Dodano: 18.07.2018 10:57 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- SPIĘCIE WASSERMANN - ROSTOWSKI - 300LIVE:

-- TYLKO 15% W SONDAŻU SE UWAŻA, ŻE KUCHCIŃSKI POWINIEN ZOSTAĆ NA STANOWISKU, ŻE POWINIEN ODEJŚĆ UWAŻA 47%:

-- TRZASKOWSKI Z ELITY, JAKI Z LUDU - ADAM LESZCZYŃSKI W GAETA.PL:“Patryk Jaki - jak w ogóle zresztą populistyczna prawica w Europie i w USA - doskonale wyczuwa, że w sporze pomiędzy tymi, którzy posiadają, i tymi, którzy nie posiadają - a chcieliby - lewica dziś często bierze stronę posiadaczy. Utrudnianie wjazdu samochodom do centrum? Aktywiści miejscy mówią o tym bez przerwy, często z wyraźnym poczuciem wyższości i niechęci wobec współobywateli skazanych na jeżdżenie samochodem. Ciekawe, czy zadają sobie pytanie, kogo wtedy reprezentują? Pewnie myślą, że „zwykłych ludzi”, podczas gdy naprawdę są to właściciele drogich nieruchomości. Co prawda poeta Adam Ważyk pisał kiedyś, że „lud wejdzie do śródmieścia”, nawet w czasach PRL było to jednak raczej myślenie życzeniowe”.

-- LESZCZYŃSKI APELUJE DO CENTRUM I LEWICY O OPAMIĘTANIE I BARDZIEJ ŻYCIOWE PROPOZYCJE DLA LUDZI: “Nie wolno się podkładać i dostarczać jej paliwa. Resentyment to potężna siła! Patryk Jaki już żartuje, że nie mówi po francusku, kpiąc sobie z nieprzemyślanego wpisu przeciwnika o sobie. Wytyka też przeciwnikowi, że chce budować kładki rowerowe przez Wisłę, zamiast porządnych mostów, przez które "zwykły człowiek" z Wawra czy Białołęki przejedzie samochodem.Czy to zadziała? Bardzo możliwe. Droga lewico, drogie centrum: opamiętajcie się, bo wygra. Zaproponujcie coś wiarygodnego ludziom spoza centrum miasta i trzech dzielnic, do których dochodzi metro. Inaczej przejedziecie się na tych kładkach - i to nie rowerem”.

-- JACEK GĄDEK: IWULSKI DO DYMISJI - pisze w Gazeta.pl:“Sędzia Józef Iwulski, który pełnił obowiązki najważniejszego sędziego w Polsce, nie ma do tego moralnego prawa. Powinien podać się do dymisji i odejść z Sądu Najwyższego. W PRL-u był sędzią "służebnym" tak, jak prokuratorem stanu wojennego był Stanisław Piotrowicz. (...) Sędziowie Sądu Najwyższego i sam Józef Iwulski stają przed testem: czy są wystarczająco samokrytyczni, by powiedzieć wujciowi, że nie jest święty? Z kolei sam Iwulski po prawie 30 latach zasiadania w SN może go zdać tylko na jeden sposób: zdjąć togę, odłożyć łańcuch z wizerunkiem orła - złożyć rezygnację”.

-- KAMILA BARANOWSKA O TYM, ŻE TUSK ZNALAZŁ KLUCZ DO SADYSTYCZNYCH POTRZEB CZĘŚCI POLAKÓW - W TEKŚCIE INAUGURUJĄCYM JEJ WSPÓŁPRACĘ Z GAZETA.PL: “Dorn mówił o tym tak: „Przed Tuskiem atakowano partie i polityków, ale nigdy nie atakowano ich społecznego zaplecza, nie atakowano ich wyborców. Tymczasem Tusk zaczął mówić wprost, że naszego wroga, czyli PiS, popierają ludzie gorsi. Innymi słowy: Tusk znalazł klucz do sadystycznych potrzeb znacznej części Polaków”.

-- BARANOWSKA O PROTEKCJONALNYM TONIE ELIT: “Środowisko liberalno-lewicowe mało wie o prawicy i jej sympatykach. Wierzy w obraz, który samo wykreowało. Nie da się poważnie traktować badań, reportaży, tekstów z gatunku „z kamerą wśród zwierząt”, w których autorzy nagle odkrywają, że wyborcy PiS jedzą widelcem i czytają książki, a czasem mają skończone studia. Ten protekcjonalny ton irytuje i prowadzi co najwyżej do wniosku, że syty głodnego nigdy nie zrozumie. A jeśli na takim wniosku poprzestaniemy, to właściwie o czym tu dalej rozmawiać?”

-- RZĄD DA BIEDNYM EMERYTOM - jedynka GW: “Według naszych informacji najwięcej zwolenników w rządzie ma pomysł, aby waloryzować emerytury i renty wszystkim o tzw. poziom inflacji, a tylko tym najbiedniejszym o inflację i dodatkowo o realny wzrost płac. Takie zasady nie spowodują, że rząd przeznaczy mniej pieniędzy na waloryzację i tym samym na emerytach zaoszczędzi. Pula nadal będzie taka sama, tylko inaczej dzielona, z korzyścią dla najbiedniejszych. Czyli najbiedniejsi zyskają więcej niż przypadające dziś na nich 20 proc. wzrostu płac”.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA O TYM, ŻE ARDANOWSKI JEST FAKTYCZNYM DZIEDZICEM SZYSZKI - pisze w RZ: “Jan Szyszko może być dumny, tym bardziej że nowym ministrem rolnictwa został Krzysztof Ardanowski, który na początek – na wniosek producentów rzepaku – zezwolił na używanie neonikotynoidów, substancji śmiertelnie groźnych dla pszczół miodnych, których nie stosuje się w większości innych krajów europejskich”.

-- TRUMP CZOŁGA SIĘ PRZED PUTINEM A PIS UDAJE, ŻE TEGO NIE WIDZI - Adam Leszczyński w Oku: “Podsumujmy więc: prezydentem USA jest człowiek, który ustępuje Rosjanom i który jest powszechnie podejrzewany o to, że jest szantażowany przez Putina. To na nim rząd PiS opiera kalkulacje dotyczące polskiego bezpieczeństwa – przede wszystkim bezpieczeństwa przed Rosją. Ten sam rząd PiS skłócił Polskę z najbliższymi europejskimi sojusznikami, a obecnie nie zamierza przyznać, że postawił na złego konia – który w dodatku może okazać się agentem Putina. Nawet do prawicowych mediów zaczyna docierać, że może to być problem. W portalu „wPolityce.pl” Piotr Skwieciński napisał: „nie wiemy, co się stało; wygląda to nieciekawie, ale nie wpadajmy w histerię”.

-- WIESŁAW JOHANN O DAWNYM WYROKU TK, ŻE MOŻNA USTAWĄ ZMIENIĆ WIEK PRZECHODZENIA W STAN SPOCZYNKU - mówi SE: “Jest spór o wiek i kadencyjność sędziów Sądu Najwyższego. Proszę zajrzeć do orzeczenia Trybunału, podpisywałem się pod nim. Wedle tego zapisu ustawą można zmienić okres przechodzenia w stan spoczynku. Wtedy TK dokonał pełnej wykładni. Zatem można ustawą zwykłą zmienić wiek przechodzenia w stan spoczynku. To nie ulega wątpliwości”.

-- ZARZĄD PFN UMEBLOWALI BYWALCY SALONIKU ANNY BIELECKIEJ - Agata Kondzińska i Piotr Żytnicki w GW: ”Teraz łącznikiem między salonikiem a PFN ma być nowy wiceprezes Fundacji Robert Lubański. Jeszcze niedawno był doradcą Przyłębskiej w TK. To były asystent bywającego na Wilczej europosła Zdzisława Krasnodębskiego i dobry znajomy Michała Lorenca, syna kompozytora Michała Lorenca (skomponował muzykę do filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauzego), także bywalcy saloniku. – Znamy się, świetny profesjonalista. Pracowaliśmy wspólnie przy „Polska Wielki Projekt”– mówi „Wyborczej” Lorenc junior. Kongresem „Polska Wielki Projekt” zarządza Bielecka (jest prezesem Fundacji Polska Wielki Projekt)”.

-- TRZASKOWSKI NA ROZDROŻU - STOŁECZNA KRYTYKUJE PROGRAM - jak pisze Jarosław Osowski: “Program drogowy, który przedstawił wczoraj Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, może budzić rozczarowanie. I to podwójne, bo nie dość, że plany ma skromne, to są to głównie inwestycje, których nie zrealizowała Hanna Gronkiewicz-Waltz mimo obietnic składanych w ciągu 12 lat”.

-- OSOWSKI O TYM, ŻE TRZASKOWSKI SIĘ LICYTUJE NA POPULIZM: “Gdyby ciągle słuchać malkontentów, nie byłoby imponujących zmian na zwężonych Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu czy Świętokrzyskiej nad metrem. W licytowaniu się na populizm Patrykowi Jakiemu trudno będzie dorównać, a można przegrać znacznie wyższą stawkę”.

-- ŁASKA PREZYDENTA RÓWNA BOSKIEJ - tytuł w RZ o wyroku TK.

-- TRYBUNAŁ POPARŁ PREZYDENTA - tytuł w Fakcie.

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ O OKOLICZNOŚCI ZWIĄZKÓW SĘDZIEGO MUSZYŃSKIEGO Z WYWIADEM: “W praktyce jednak Trybunałem kieruje Mariusz Muszyński, nawet jeśli - jak w przypadku tej sprawy - formalnie nie ma go w składzie orzekającym. Nieoficjalnie wiadomo, że Muszyński w przeszłości był agentem wywiadu. Akurat w sprawie Kamińskiego doszło w ten sposób do sytuacji kuriozalnej. Muszyński nigdy nie wyjaśnił swego statusu w specsłużbach. Zrobił to za niego... Kamiński. Gdy jesienią 2016 r. na jaw wyszła wywiadowcza działalność Muszyńskiego, Kamiński jako zwierzchnik specsłużb wystawił mu świadectwo moralności”.

-- EWA SIEDLECKA O NADZWYCZAJNEJ KAŚCIE PIS: “Walka PiS o to, by Mariusz Kamiński nie miał w papierach, że jest karany, co ograniczyłoby mu dostęp do funkcji publicznych, skończyła się otwarciem drogi dla tworzenia kasty ludzi dla wymiaru sprawiedliwości nietykalnych. Skoro PiS nie może podporządkować sobie sędziów, odbiera sędziom władzę nad swoimi ludźmi”.

-- LICENCJA NA ŁAMANIE PRAWA - Wojciech Czuchnowski o wyroku TK - pisze w GW: “Tak szerokie i niczym nieograniczone uprawnienia głowy państwa oznaczają faktyczną „licence to kill” dla ludzi, którzy – jak Kamiński i Wąsik – dawno już nauczyli się, że są bezkarni. I dla ich podwładnych, którzy – jeśli dzisiaj mają jakieś skrupuły – po tym wyroku bez zmrużenia oka będą łamać prawo. Dopóki na stanowisku prezydenta zasiada Andrzej Duda, mogą liczyć na ułaskawienie, a prawo będzie wobec nich bezsilne”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O AMBER GOLD I GET BACK - pisze w RZ: “Ale trudno winić za to posłów z komisji śledczej – ich rolą było obnażenie patologii, które umożliwiły małżeństwu P. budowę piramidy finansowej i przedstawienie odpowiednich rekomendacji. Wcielenie ich w życie to jednak zadanie rządu. Jeśli celem działania komisji nie miało być jedynie polityczne grillowanie Platformy, lecz jednak naprawa państwa, należy liczyć, że wnioski z Amber Gold zostaną wyciągnięte. Podobnie jak z ostatniej sprawy GetBack.

-- KRZYSZTOF SZCZERSKI O MOŻLIWEJ WIZYCIE W BIAŁYM DOMU WE WRZEŚNIU: “Pierwszą możliwą datą jest wrzesień, ale decyzję w tej sprawie musi formalnie ogłosić urząd prezydenta USA. Wtedy rozpoczniemy bardzo intensywne prace nad sformułowaniem treści rozmowy. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w takich kontaktach. Zapewne wśród poruszanych tematów pojawi się kwestia kontraktów wojskowych, a także obecności wojsk amerykańskich”.

-- TUSK I JUNCKER MOGLI ZAISTNIEĆ NA SZCZYCIE NATO - DALEJ SZCZERSKI:“Był taki moment na szczycie NATO, kiedy Juncker i Tusk mogli zaistnieć, przekonać prezydenta USA do swoich racji. Ale tę okazję, w kuluarowej opinii dyplomatów z wielu państw, całkowicie zmarnowali, nie starając się przedstawić unijnej argumentacji. W efekcie Unia Europejska jako partner nie zaistniała na szczycie”.

-- NOWY LEPPER OBALI RZĄD - FAKT O PRZYWÓDCY ROLNICZYCH PROTESTÓW… JAK WCZORAJ SUPER EXPRESS:“Orzeżyn pod Sieradzem. Tu w lutym rolnik Michał Kołodziejczak huknął ręką w stół i powiedział: Dość! – Nie idziemy po władzę, ale chcemy wywierać na nią wpływ, bo dzielą nas, by nami rządzić. Jesteśmy rozżaleni niespełnieniem obietnic – opowiada człowiek, nazywany już nowym Lepperem. Kiedy zwołał niezadowolonych do remizy strażackiej w Orzeżynie, spodziewał się, że przyjdzie garstka. Przyszło ponad sto osób”.

-- JADWIGA EMILEWICZ O TYM, ŻE ANTYSEMITYZM JEST NIE DO ZAAKCEPTOWANIA, MÓWI O NAGŁÓWKACH FRANCUSKIEJ PRASY PO WIZYCIE NETANJAHU - w rozmowie z Aleksandrem Gurgulem w GW: “Widzę gorące komentarze na portalach społecznościowych po naszej wizycie w Izraelu, ale rzeczywistość wirtualna rządzi się swoimi prawami. Radykalizm opinii napędza popularność, a gorąca dyskusja polityczna pierwszego półrocza sprzyjała uproszczeniom i polaryzacji. Przeanalizowałam nagłówki gazet we Francji po wizycie premiera Netanjahu w Paryżu. Gdyby podobne pojawiły się w Polsce, to trudno mi wyobrazić sobie, o co bylibyśmy oskarżani. Nie chcę się licytować na pomiar temperatury antysemityzmu, ponieważ zarówno kulturowo, jak i politycznie jest dla mnie nie do zaakceptowania, ale jednak warto – poznawczo – mieć jego mapę przed oczami.

-- EMILEWICZ O PRZYKŁADZIE IZRAELA: “ Przykład Izraela jest niezwykle inspirujący. W krótkim czasie stał się drugim po USA państwem na świecie, które wydaje najwięcej na badania i rozwój, a produkty innowacyjne są motorem napędowym jego gospodarki. Wiele wysokich technologii, które zostały wypracowane w Izraelu przez ostatnie 10-12 lat, podbija dzisiaj świat. Nasze instrumenty wsparcia wzorujemy na programie Yozma, uruchomionym w Izraelu w 1993 r. Dziś wydajemy w Polsce 1 proc. PKB na badania, a Izrael – 8 proc. Widzimy, w jakich zawodach uczestniczymy – to maraton w tempie sprintu. Ale mamy do tego solidne podstawy. Nasza kadra – inżynierowie, informatycy czy deweloperzy – ma znakomitą międzynarodową reputację”.

-- RADEK SIKORSKI W OP-EDZIE DLA WASHINGTON POST O TRUMPIE: “But after last week we have to face the reality that we do not know — because even the U.S. State Department, the Pentagon and Trump’s own National Security Council do not know — what Trump would do in a security crisis with Russia. Perhaps he doesn’t know himself”.

-- NAJWIĘKSZA W HISTORII POLSKA UMOWA W RAMACH INSTRUMENTÓW GWARANCYJNYCH PROGRAMÓW UE - OGŁOSIŁA KOMISJA EUROPEJSKA: “Największa w historii polska umowa w ramach instrumentów gwarancyjnych programów UE – COSME, została podpisana przez Bank Pekao S.A. i Europejski Fundusz Inwestycyjny. Dzięki niej polscy przedsiębiorcy zyskają łatwiejszy dostęp do nowych kredytów inwestycyjnych i obrotowych o wartości blisko 1.2 mld zł. COSME to ramowy program  na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw na lata 2014-2020”.

-- EMILEWICZ O UMOWIE PEKAO S.A.:“Dobra kondycja polskiej gospodarki zależy między innymi od dobrej formy przedsiębiorstw, szczególnie tych małych i średnich. Dlatego tak ważne są wszelkie działania, które pomogą im w rozwoju. Dziś firmy zyskują dostęp do 1,2 mld zł preferencyjnych kredytów inwestycyjnych  i obrotowych. Gratuluję Bankowi Pekao S.A. oraz Europejskiemu Funduszowi Inwestycyjnemu zawarcia nowej umowy. Rząd wspiera wdrażanie programu COSME, którego założenia są zbieżne ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

-- URODZINY: Jacek Fedorowiczkończy 81 lat, Renata Beger, Marek Plura.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone