środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Piotr  RSS
Prezes PGNiG: Amerykańskie LNG o " dwadzieścia kilka procent" tańszy niż gaz rosyjski

Dodano: 17.10.2018 14:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Gaz, z podpisanych we wtorek kontraktów na dostawy amerykańskiego LNG, jest o" dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski - ocenił prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Źródło: https:

Umowy na dostawy "tańszego" gazu do Polski. "Zużycie może wzrosnąć"

Dodano: 17.10.2018 12:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Polska powiększa możliwości przyjmowania gazu przez terminal w Świnoujściu - powiedział w środę na konferencji z okazji podpisania umowy kupna gazu LNG z USA premier Mateusz Morawiecki. - Stany Zjednoczone były i będą wiarygodnym partnerem dla Polski w przyszłości - wtórowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Prezes PGNiG Piotr Woźniak poinformował, że amerykański LNG jest o "dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski.

Źródło: https:

W Sejmie o PPK

Dodano: 17.10.2018 11:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy
Pracownicze Plany Kapitałowe mają być prywatnym, dobrowolnym systemem gromadzenia oszczędności emerytalnych, w który zaangażowane mają być państwo, pracodawca i pracownik - podkreślał w Sejmie wiceminister finansów Piotr Nowak

Tagi: Piotr
Źródło: inwestycje.pl

PGNiG chce podpisać w br. co najmniej jeszcze 1 kontrakt na dostawy gazu LNG

Dodano: 17.10.2018 11:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) planuje do końca roku podpisać co najmniej jeszcze jeden kontrakt na dostawy gazu LNG do Polski, zapowiedział prezes Piotr Woźniak

Źródło: inwestycje.pl

STAN GRY: #24godzinyzPremierem: PMM poleca prezesowi PGNiG nazwać nowe złoże gazu imieniem Witosa, DGP o dokumentach jak poprzednia ekipa ignorowała wyłudzenia VAT, Wroński: Morawiecki nieusuwalny

Dodano: 17.10.2018 10:47 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- TAK PIS ZAPOLUJE NA PO WS VAT - GDP (Chądzyński, Osiecki, Godusławski): “Ignorowanie głosów biznesu, opieszałość i nieudolność w uszczelnianiu systemu podatkowego – tak według rządzących można ocenić działania Ministerstwa Finansów na podstawie korespondencji, jaka trafiała do resortu i odpowiedzi udzielanych przez jego urzędników”.

-- DGP O INGNOROWANIU PRZEZ POPRZEDNIĄ KOALICJĘ SYGNAŁÓW O WYŁUDZENIACH: “Z naszych ustaleń wynika, że dowodami, które mają pokazać ignorowanie problemu wyłudzeń i oszustw podatkowych, będzie korespondencja, jaka przez lata napływała do resortu finansów. Przedstawiciele biznesu alarmowali i apelowali w niej o pomoc w walce z szarą strefą w branży stalowej czy obrocie paliwami. DGP dotarł do zestawienia pism i odpowiedzi urzędników MF, które zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Ta od jesieni 2016 r. prowadzi śledztwo w sprawie tego, jak rząd PO-PSL przeciwdziałał wyłudzeniom VAT. Materiały z prokuratury trafiają też do sejmowej komisji śledczej”.

-- OD TEGO TEKSTU DGP, RZECZNIK RZĄDU ROZPOCZĘŁA PORANNY BRIEFING Z PREMIEREM, RELACJONOWANY NA 300POLITYCE I WIRTUALNEJ POLSCE, PMM ODPOWIADAŁ, ŻE NIE JEST ZASKOCZONY BO ZNAŁ DOKUMENTY ŚWIADCZĄCE O LEKCEWAŻENIU SYGNAŁÓW O WYŁUDZANIU VAT.

-- PMM: Nie sądzę, aby dla osób indywidualnych były podwyżki cen prądu

-- NIE JESTEM JAKOŚ SPECJALNIE ZESTRESOWANY WYNIKIEM WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH - mówił nam premier w samochodzie z domu do KPRM:

-- PMM ZASUGEROWAŁ PREZESOWI PGNIG, BY JEDNO Z NOWYCH ZŁÓŻ GAZU NAZWAĆ IMIENIEM WINCENTEGO WITOSA - 300LIVE:

-- LIVEBLOG WIRTUALNEJ POLSKI Z DNIA Z PREMIEREM:

-- FAKT CHWALI SKARBÓWKĘ! “Ministerstwo Finansów ujawniło, ile dokładnie wydało na nagrody dla wszystkich urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej, czyli dawnych izbach skarbowych. Niemało! W latach 2017-2018 na premie wydano 143 mln zł! Te pieniądze jednak im się należały”.

-- MAŁGORZATA WASSERMANN MÓWI RZ, ŻE MAJCHROWSKIEMU JUŻ SIĘ NIE CHCE - w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem: “Nie odbieram prezydentowi Majchrowskiemu dokonań, często również je podkreślam, jak choćby budowę Tauron Areny, jednak dobre inicjatywy Krakowa pochodzą z poprzednich kadencji. Można odnieść wrażenie, że Jacek Majchrowski i jego ekipa w kończącej się kadencji nie wykazywali się wieloma inicjatywami. Części urzędnikom w Krakowie już się nie chce, części jest już wszystko jedno, nie mają nowej energii, impulsu. Nie są też dobrze wynagradzani. Dlatego też zdecydowałam się kandydować na prezydenta miasta. Trzeba działać szybciej, sprawniej, bardziej pomysłowo”.

-- WASSERMANN O TYM, ŻE JEST BEZPARTYJNA I DAJE GWARANCJĘ APARTYJNOŚCI PREZYDENTURY KRAKOWA: “Nie będę obsadzać krakowskiego ratusza urzędnikami PiS, bo też nie z ludźmi PiS robię kampanię ani do partii nie należę. Oczywiście wspierają mnie radni PiS, a ja ich, ale nie jestem silnie związana z żadną partią. Daję gwarancję apartyjności prezydentury Krakowa. (...) A samą działalnością partyjną nigdy nie byłam zainteresowana, dlatego też nigdy nie wstąpiłam do PiS”.

-- MIESZKAŃCY KRAKOWA WIEDZĄ, ŻE NIE JESTEM TYM STRASZNYM PIS-EM - DALEJ WASSERMANN W RZ: “Mieszkańcy Krakowa wiedzą, że nie jestem tym strasznym PiS-em, którego trzeba się bać. Miasto jest dla wszystkich i tu żadna opcja nie będzie decydująca”.

-- WASSERMANN MÓWI NIZINKIEWICZOWI O TYM, ŻE NIE MUSI SIĘ ZGADZAĆ Z FEMINISTKAMI, ŻEBY Z NIMI ROZMAWIAĆ: “Chcę również reprezentować feministki. Każdy ze swoimi postulatami i poglądami jest ważny. Jeśli przyjdą do mnie feministki, będę z nimi rozmawiać i uwzględniać ich postulaty. Nie z każdym muszę się zgadzać, ale z każdym powinnam rozmawiać. Kraków ma być dla wszystkich!”

-- ANNA GIZA O PATRYKU JAKIM: “Wszyscy wiedzą, kim jest Patryk Jaki, więc może sobie darować partyjne emblematy. Jego marka personalna jest na tyle rozpoznawalna, że wystarczy za reklamę. To jest bardzo dobry zabieg, który komunikuje nam, że niby jest to kandydat PiS-u, ale tak naprawdę występuje sam. To podkreślenie osobistej charyzmy, pasji, poczucia własnej wartości”.

-- GIZA O PODEJŚCIU MŁODEGO POKOLENIA: “Oczywiście. Patriotyzm ma również bardzo zmysłowy wymiar, związany z krajobrazem, w który jesteśmy wrośnięci. Poczucie „bycia u siebie” jest niezwykle ważne i teraz rozwija się szczególnie mocno, bo żyjemy we względnej stabilizacji. Młode pokolenie nie hamletyzuje, nie rozdziera szat. Chce po prostu dobrze mieszkać i żyć”.

-- JAK MORAWIECKI WYROLOWAŁ KACZYŃSKIEGO - Paweł Wroński w GW: “W rzeczywistości jesteśmy świadkami najbardziej finezyjnej politycznej rozgrywki, którą przeprowadził Mateusz Morawiecki. W obecnej sytuacji – obojętnie, czy PiS z Morawieckim na czele wygra, czy przegra wybory samorządowe – premier zapewne pozostanie na stanowisku i umocni swoją władzę, bo Jarosław Kaczyński zbyt dużo w niego zainwestował”.

-- BORGIA Z POWER POINTA, MORAWIECKI NIEUSUWALNY - dalej Wroński w GW: “Publicysta Piotr Zaremba jest zdania, że być może prezes Kaczyński wreszcie znalazł premiera idealnego. Rzeczywiście, nikt do tej pory nie traktował polityki jak pracy bankowca, gdzie liczy się wyłącznie efektywność, inwestorom można prezentować tylko korzystne wyniki, a klientów okłamywać co do skutków inwestycji. To jest współczesny Cesare Borgia z „Księcia” Machiavellego używający Power Pointa. Do tej pory uważano, że nieusuwalnym politykiem w PiS jest Antoni Macierewicz, z którym Kaczyńskiego wiązała głęboka przyjaźń. Teraz politykiem nieusuwalnym staje się Morawiecki, ale powodem jest uzależnienie prezesa od premiera”.

-- REWOLUCJA PIS MUSI SIĘ RADYKALIZOWAĆ - MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: "Bez zaostrzenia rewolucja nie może się udać. Wrogiem jest nie tylko przeciwnik polityczny, ale również rzekomo niesprzyjające władzy media. Stąd coraz ostrzejsze pohukiwania, że wreszcie trzeba się rozprawić z zagranicznym kapitałem mediowym, który występuje przeciwko władzy. Stąd wraca temat repolonizacji i dekoncentracji itp. Stąd też apele życzliwych władzy komentatorów, by wreszcie rozprawić się z krytycznymi mediami, które zamiast sławić sukcesy Polski (bo w pełni utożsamiają interes partii rządzącej i ojczyzny), tylko jątrzą. Media są kluczem każdej rewolucji. Nie przez przypadek wielu rewolucjonistów wydawało agitacyjne gazetki polityczne".

-- DO REJESTRU WYBORCÓW W WARSZAWIE DOPISANO CZTERY RAZY WIĘCEJ NIŻ W OSTATNICH WYBORACH - Stołeczna: “Ponad 15 tys. osób dopisało się do rejestru wyborców w Warszawie. Doliczając tych, którzy czekają jeszcze na decyzję, w sumie bez meldunku będzie głosować pięć razy tyle ludzi co cztery lata temu”.

-- TRZASKOWSKI MRUGA DO SPOŁECZNOŚCI LGBT - Wojciech Karpieszuk w GW:“Organizacje walczące o prawa osób nieheteronormatywnych krytykują Rafała Trzaskowskiego za zwodzenie w sprawie podpisania karty z postulatami dla osób LGBT. Kandydat deklaruje, że kartę podpisze, ale nie mówi kiedy”.

-- KIEROWCY ZAPŁACĄ ZA HONOR PREMIERA? - Witold Gadomski w GW: “Ciekawe, jak zinterpretują to prawnicy i specjaliści od reklamy. Czy Kubica wzmocni markę Orlenu, a może kierowcom będzie się kojarzył z facetem, który za podpisanie umowy sponsorskiej puścił w niepamięć obraźliwe słowa Morawieckiego? Tak czy owak, za ewentualną umowę zapłacą klienci stacji benzynowych”.

-- 21 LAT TEMU:

Jerzy Buzek został desygnowany na urząd premiera.

Weszła w życie nowa Konstytucja.

-- URODZINY: Rafał Woś, Justyna Suchecka, Andrzej Mikosz.

Źródło: 300polityka.pl

Dyrektor PIE: Na wprowadzeniu PPK skorzystają osoby w wieku powyżej 55 lat

Dodano: 17.10.2018 10:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych może spowodować, że pracodawcy, chcąc zmniejszyć koszty pracy, częściej będą sięgali po osoby w wieku powyżej 55 lat - ocenił dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak.

Źródło: https:

Piotr Woźniak, prezes PGNiG: Kupowanym w USA gazem możemy handlować na całym świecie

Dodano: 17.10.2018 9:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy


PGNiG będzie mogło handlować kupowanym w USA gazem na całym świecie - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak w środę na konferencji z okazji zawarcia dwóch kontraktów na zakup gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych.

Tagi: Piotr, PGNiG
Źródło: biznes.interia.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone