poniedziałek, 24 lipca 2017 r.  Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wiadomości z tagiem Piotr  RSS
Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Schetyna, Waszczykowski, Ziobro, Czabański, Borowski, Rabiej i Siemoniak

Dodano: 23.07.2017 22:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy


6:45 Piotr Dmitrowicz - TVP Info 7:15 Jacek Sasin - Sygnały Dnia PR1 7:20 Katarzyna Lubnauer - Poranek TOK FM 7:33 Paweł Rabiej - 24 pytania w PR24 7:40 Grzegorz Schetyna - Poranek TOK FM 7:45 Witold Waszczykowski - Gość Poranka TVP Info 8:10 Zbigniew Ziobro - Kwadrans polityczny TVP1 8:13 Krzysztof Czabański - Salon Polityczny Trójki 8:15 Tomasz Siemoniak - Sygnały Dnia PR1 8:50 Marek Borowski - Polityczne Graffiti Polsat News 10:15 Jacek Sasin - TVP Info

Źródło: 300polityka.pl

Stulecie powstania „Błękitnej Armii”

Dodano: 23.07.2017 19:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Okrągłą rocznicę uczczono Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego, Eucharystii przewodniczył ks. płk Piotr Majka. Po południu na warszawskim Żoliborzu odbył się apel pamięci.

Tagi: Piotr
Źródło: gosc.pl

Polski mistrz bez formy. "Cieszę się, że są następcy"

Dodano: 23.07.2017 16:41 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Na niespełna dwa tygodnie przed mistrzostwami świata wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski nie jest w najwyższej formie. W Białymstoku przegrał w krajowym czempionacie, a rywale z innych krajów osiągają lepsze wyniki. „To nie robi na mnie wrażenia” – zapewnił.

Tagi: Piotr
Źródło: sport.tvn24.pl

Stulecie powstania „Błękitnej Armii”

Dodano: 23.07.2017 15:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Okrągłą rocznicę uczczono Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego, Eucharystii przewodniczył ks. płk Piotr Majka. Po południu na warszawskim Żoliborzu odbył się apel pamięci.

Tagi: Piotr
Źródło: gosc.pl

Skąd ogromne zainteresowanie 500 plus? Socjolog dla dziennik.pl: To przyzwoita kwota, o której nikt nie powie: Rzucono mi ochłapy!

Dodano: 22.07.2017 13:02 | 12 odsłon | 0 komentarzy


"Z czasem 500 zł stało się wyznacznikiem tego, że to uczciwa oferta, interesująca ilość pieniędzy, przyzwoita kwota, o której nikt nie powie: Rzucono mi ochłapy!" - mówi w rozmowie dziennik.pl prof. Piotr Sałustowicz, socjolog z Uniwersytetu SWPS. Czym jeszcze tłumaczy ogromne zainteresowanie programami 500 plus?

Źródło: biznes.interia.pl

WT w siatkówce plażowej: Prudel i Kujawiak awansowali do ćwierćfinału

Dodano: 22.07.2017 12:54 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Siatkarze plażowi Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak awansowali do ćwierćfinału turnieju World Tour w Olsztynie, notując najlepszy wynik w tym sezonie. W meczu o czołową "ósemkę" porażki doznali natomiast Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Tagi: Piotr
Źródło: www.rmf24.pl

STAN GRY: Wicenaczelny SE o obrzydliwym stylu PiS, GW: Opozycjo jak PiS schowaj stare twarze, W Kielcach 2 tys ludzi na ulicach, Tabloidy miażdżą Błaszczaka

Dodano: 22.07.2017 11:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- ŁAPIŃSKI SUGERUJE WETO - 300LIVE:  -- OPOZYCJO, TAK JAK PIS SCHOWAJ STARE TWARZE - Michał Danielewski w GW: “Jeśli się uda i odbędą się przyspieszone wybory, Platforma i Nowoczesna powinny zagrać jak PiS w 2015 roku: schować stare, zgrane i niepopularne twarze. Kampanię powinni napędzać młodzi posłowie: Rafał Trzaskowski (kandydat na premiera jako przedstawiciel większej partii koalicyjnej) i Kamila Gasiuk-Pihowicz (kandydatka na wicepremierkę). Nie są to jedynie publicystyczne fanaberie, Gasiuk-Pihowicz na liderkę mianował w czwartek tłum na Krakowskim Przedmieściu. Nigdy jeszcze nie widziałem tak wielkiego, spontanicznego entuzjazmu na widok jakiegokolwiek polityka. Te wiwaty nie były napędzane przez partyjną klakę, to warszawski lud pokazał, kogo chce mieć za przywódcę”.

-- BARDZO MOCNE OŚWIADCZENIE DEPARTAMENTU STANU: „Jesteśmy zaniepokojeni działaniami legislacyjnymi polskiego rządu, które wydają się ograniczać władzę sądowniczą i potencjalnie mogą osłabić system prawny. Obserwujemy sytuację oraz prowadzone są rozmowy pomiędzy przedstawicielami najwyższych urzędów USA i Polski" - powiedziała Nauert.

-- MSZ W ODPOWIEDZI POWOŁUJE SIĘ NA PRAKTYKĘ EUROPEJSKĄ WS SĄDÓW: “Ustawa reformująca sądownictwo nie będzie podważać niezależności sądów i sędziów, ma ona jedynie na celu przywrócenie szacunku obywateli dla sądownictwa. Reformy proponowane w Polsce pozostają w duchu systemów sądowniczych innych państw europejskich”.

-- KACZYŃSKI WYKIWAŁ DUDĘ - SE: “ Jeszcze kilka dni temu stawiał warunki PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu (68 l.). Ale okazuje się, że po wejściu w życie ustawy to nie prezydent, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (47 l.) będzie miał decydujące słowo co do wyboru sędziów”.

-- WICENACZELNY SE O OBRZYDLIWYM STYLU PIS I POMIATANIU LUDŹMI- jak pisze Hubert Biskupski: “Do tego ten obrzydliwy styl. Na rympał. Na chama. Nocą. Bez społecznych konsultacji. Ignorując uwagi biura legislacyjnego. I pomiatając opozycją. Drogi PiS-ie. W ostatnich wyborach nie dostałeś 90 proc. poparcia. Nie dostałeś ich nawet 50, a 37,5. To oczywiście dało ci władzę, i to samodzielną. Masz demokratyczny mandat do sprawowania rządów. Ale nie dało ci to prawa do pomiatania całą resztą społeczeństwa. A teraz właśnie to robisz”.

-- KOMISJA EUROPEJSKA MOŻE SKRÓCIĆ TERMINY WS POLSKI - Tomasz Bielecki w GW: “Minimalny czas między pierwszym upomnieniem dla Polski a skargą do Trybunału UE w Luksemburgu mógłby się skrócić  – za sprawą nadzwyczajnego trybu – do półtora miesiąca. Późniejsza rozprawa może zająć nawet dwa lata, ale w wyjątkowych wypadkach Komisja wnioskuje do Trybunału UE o nałożenie „środków tymczasowych”, które zamrażają szkodliwe działania jeszcze przed werdyktem (niedawno złożyła taki wniosek o doraźne wstrzymanie wycinki w Białowieży). Decyzja o środkach tymczasowych jest podejmowana w kilka tygodni”.

-- KONSEKWENCJE TEJ NOWELIZACJI ŚMIESZNE NIE BĘDĄ - Piotr Zaremba: “Lekarstwo może okazać się gorsze od choroby. I to się okaże, jeśli rządząca prawica w tym swoim jak do tej pory najbardziej radykalnym pomyśle się nie cofnie. Może rękami prezydenta. Na razie trwa zabawa w rewolucję. Totalna opozycja tyle razy już mówiła o zagładzie demokracji, że dziś jej krzyki brzmią groteskowo. Ale równie groteskowo prezentują się politycy PiS i ich obrońcy porównujący pikietowanie Sejmu do terroryzmu i puczu. Polska jest przez to śmieszna. Ale konsekwencje tej nowelizacji śmieszne nie będą”.

-- NAJWIĘKSZY PROTEST W KIELCACH OD 1982 - jedynka Echa Dnia. -- Z DNIA NA DZIEŃ JEST ICH CORAZ WIĘCEJ - jedynka Nowej Trybuny Opolskiej.

--  WSTYD - BŁASZCZAK I ZIELIŃSKI OBRAŻAJĄ PROTESTUJĄCYCH POLAKÓW - jedynka SE.

-- BŁASZCZAK KPI Z POLAKÓW - jedynka Faktu. 

-- PIS PRZEJMUJE SĄDY, NIE TAK MIAŁA WYGLĄDAĆ TA REFORMA - tytuł na 2 strony Faktu. 

-- DUDA Z ZIOBRĄ BĘDĄ SIĘ BILI O SĘDZIÓW? - tytuł w Fakcie.

-- FAKT O RZEPECKIM: ZNOWU SIĘ POSTAWIŁ.

-- GW O WARCHOLE - MÓZG OPERACJI - pisze Wojciech Czuchnowski: “Jest fanem Legii. Chodzi na „żyletę”. Uwielbia włoską kuchnię i kulturę. Fascynuje się historią walki z mafią. Jest żonaty, ma jedno dziecko. Nasi rozmówcy są zgodni, że to główny mózg zmian prawnych wprowadzanych przez PiS. Najgroźniejszy z całej ekipy Ziobry. Piekielnie inteligentny, świetnie przygotowany merytorycznie i wykorzystujący każdą furtkę prawną do osiągnięcia celów stawianych przez polityków. Ukończył szkoły prawa europejskiego i włoskiego. Jest stypendystą Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu”.

-- PORÓWNANIE O KROK ZA DALEKO? - FRAGMENT TEKSTU CZUCHNOWSKIEGO: “Pewny siebie, przystojny blondyn, ostrzyżony na jeża. Jeden z naszych rozmówców charakteryzuje go cytatem z radzieckiego serialu „17 mgnień wiosny” o Stirlitzu: „czysty Aryjczyk, charakter nordycki, bezlitosny dla wrogów Rzeszy”.

-- PIEBIAK CHCE ODWETU - Czuchnowski o innym wiceministrze Ziobry Łukaszu Piebiaku: “– Łukasz chce odwetu. Za to, że źle go traktowano. Że nie mógł liczyć na awans, choć ciężko pracował i miał trafne wyroki – mówi jeden z jego kolegów. – Wie o nas, sędziach Iusitii, bardzo dużo i może z tej wiedzy skorzystać. Także przeciwko nam. Czy się boimy? Nie. Wiemy jedno: tyle wiemy, ile nas sprawdzono – deklaruje jeden z sędziów”.

-- SENATOR OD GOWINA, KTÓRY ZAKWESTIONOWAŁ PLAN PISU:”Aleksander Bobko, profesor filozofii, były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i współpracownik Jarosława Gowina, niespodziewanie złożył w piątek pięć poprawek do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym”.

-- GASIUK-PIHOWICZ PORWAŁA TŁUM - Iwona Szpala w GW:

-- BYŁEM BEZKRYTYCZNYM ZWOLENNIKIEM NIEZALEŻNEJ PROKURATURY - Rafał Trzaskowski w rozmowie ze Stanisławem Skarżyńskim w GW: “Jeszcze parę lat temu sam byłem bezkrytycznym zwolennikiem niezależnej prokuratury. Sądziłem więc, że takie sprawy jak piramidy finansowe ścigać powinien system prawny, czyli niezależna prokuratura i niezawisłe sądy. Niedoskonałość takiego rozumowania doskonale widać w przypadku warszawskiej reprywatyzacji, która jest konsekwencją ślepego zaufania do sądów i prokuratury. Teraz już umiemy powiedzieć, że musi być narzędzie nacisku na prokuraturę, żeby kluczowe sprawy nie pozostawały zaniedbane. To wnioski ze spraw dopalaczy, reprywatyzacji czy piramid finansowych takich jak SKOK i Amber Gold. Ale czym innym jest narzędzie nacisku, powiedzenie: „zaraz, a czy na pewno...”, a czym innym upolitycznianie wszystkich niezależnych instytucji”.

-- TRZASKOWSKI O LEWICY, KTÓRA SIĘ SAMA ELIMINUJE: “A poza tym – teraz podpadnę – lewica do pewnego stopnia sama się na to skazuje. My ich znikąd nie wypychamy. Gdyby była jedna, silna, nowa lewica z takimi nazwiskami jak Barbara Nowacka, Robert Biedroń i Adrian Zandberg, toby się ich po prostu nie dało pominąć”.

-- KIEDYŚ TRZEBA BĘDZIE PRZEPROWADZIĆ DEBATĘ O MIĘKKICH NARKOTYKACH - Trzaskowski w GW: “Pokażę to na konkretnych problemach. Związki partnerskie uważam za kwestię praw obywatelskich. To olbrzymie zaniechanie, jedno z największych z czasów naszych rządów. Debata o legalizacji miękkich narkotyków oznaczałaby wojnę polsko-polską, ale kiedyś trzeba będzie ją przeprowadzić. Bo w zamian mamy policję poprawiającą sobie statystyki poprzez łapanie dzieciaków, które jeżdżą na desce i palą jointy”.

-- NIE LIBERALIZACJA USTAWY ANTYABORCYJNEJ - TRZASKOWSKI NA PYTANIE SKARŻYŃSKIEGO O GŁÓWNY NURT PO: “Absolutnie związki partnerskie i in vitro. Ale już nie liberalizacja ustawy aborcyjnej”.

-- PLATFORMIE ZABRAKŁO ODWAGI - jeszcze Trzaskowski: “Mamy demokratycznie wybranego przywódcę, doświadczonego, wprawionego w boju. I jak rozmawiam ze Schetyną o sprawach fundamentalnych, to rzadko się nie zgadzamy. A moje pokolenie chce zmieniać Platformę, bo uważamy, że zrobiliśmy u władzy wiele błędów i zabrakło nam odwagi i wyobraźni w wielu kwestiach. Ale chcemy to robić ze starszymi kolegami i koleżankami, bo olbrzymią siłą PO jest ich doświadczenie”. 

-- JACEK ŻAKOWSKI O ANTY-PISIE, KTÓRY POTRZEBUJE NIE-PIS - pisze w GW: “Rzeczywistość polskiej polityki i społeczeństwa jest taka, że mamy wciąż bardzo silny PiS i nieco słabszy anty-PiS, ale kluczowy jest nie-PiS. Jeśli walka polityczna będzie się rozgrywała między nie-PiS-em a PiS-em, to – jak widać z sondaży – PiS ma zwycięstwo w kieszeni. Natomiast jeżeli anty-PiS uzna istnienie nie-PiS-u i przed wyborami stworzy z nim jakiś wspólny front, to PiS nie ma szans. Nie dlatego, że dodadzą się sondażowe słupki, tylko dlatego, że połączą się realnie istniejące grupy bardzo różnych wyborców (w tym część niezdecydowanych), którym bliskie są różne opozycyjne postawy i odpowiadają różne polityczne oferty”.

-- ŻAKOWSKI O SYTUACJI PO: “Budowanie takiego niejednorodnego obozu obywatelskiego jest trudne i wymaga od PO pokory. Platforma rządziła osiem lat, ma swoje za uszami, nie chce się z tego rozliczać (czemu trudno się dziwić w PiS-owskim oblężeniu, ale to nie unieważnia problemu) i nie jest autokrytyczna, więc jej stare błędy nie tracą znaczenia. Nawet wybrała sobie głównego ekonomistę, który symbolizuje kurs nieakceptowalny dla większości nie-PiS-u. To są jej wybory, do których każda partia ma prawo. Ale skazuje ją to na samotność. Nawet Nowoczesna nie chce Platformie pomagać w komisjach do spraw Amber Gold i reprywatyzacji”. 

-- POLICJA NIE CHRONI TYLKO GRODZI DROGĘ - Joanna Szczepkowska w RZ: “Kiedy więc w demokratycznym kraju, z demokratycznym prawem do demonstracji policja nie chroni, tylko grodzi drogę, kolejny raz w życiu wyszłam na ulicę, żeby pokazać, że się nie boję. Szykując się do wyjścia, miałam poczucie, że to jest jakiś powtarzający się sen. Zaraz, zaraz… Jak to było? Aha... Trzeba wziąć dowód, jak będą legitymować, wygodne buty do uciekania przed różnymi narzędziami tortur ulicznych, no i codzienne lekarstwa, na wypadek gdyby przyszło posiedzieć. Zestaw prostego demonstranta”.

-- ZANDBERG: BUTNA PISOWSKA OLIGARCHIA - pisze w SE: “Polacy nie dali wam władzy po to, żebyście prowadzili wendettę. Zachowujecie się, jakby państwo było waszą własnością. Nie jest. Państwo to nie jest własność żadnej partii. Macie władzę, bo obiecywaliście prospołeczne zmiany. A co właśnie robicie w Sejmie, ukrywając to w cieniu ataku na sądy? Przepychacie podwyżki cen wody. W kolejce czeka już kolejna podwyżka: elektryczność. A w programie Mieszkanie Plus - eksmisje na bruk, i to bez wyroku sądu! To uderzenie w najsłabszych obywateli. Pokazujecie swoją starą, prawdziwą twarz: butnej, PiS-owskiej oligarchii”.

-- PO WYRZUCI SENATORA Z KATOWIC, KTÓRY NIE PRZYJECHAŁ NA GŁOSOWANIE:

-- JANUSZ BYŁ PROROKIEM JEŚLI CHODZI O KACZYŃSKIEGO - mówi Jan Hartman w rozmowie z Elizą Olczyk w RZ: “To jest niesłychanie wybujała retoryka, ale nie można mieć wątpliwości, że nie chodzi tu o przemoc fizyczną, tylko o działanie polityczne. Dlatego broniłem Palikota. Poza tym Janusz był prorokiem, gdy chodzi o Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko, co się teraz w Polsce dzieje, przewidział i przestrzegał przed tym całą klasę polityczną. Chodził do Tuska i tłumaczył mu, że musi się PiS-em naprawdę zająć i rozliczyć jego rządy”.

-- HARTMAN MÓWI OLCZYK O KASPRZYKU Z OBYWATELI RP: “Ostatnio znowu się pokłóciłem z niektórymi kolegami, bo nie do końca podoba mi się to, w jaki sposób Paweł Kasprzak organizuje kontrmiesięcznice Obywateli. On też ma skłonności wodzowskie. A gdy człowiek ma krytyczne zdanie o swojej organizacji, to jest natychmiast marginalizowany. Staje się chodzącym rozczarowaniem”.

-- POWSTANIE NA EKSPORT - Michał Szułdrzyński w RZ: “Zbudowane w 2004 roku Muzeum Powstania Warszawskiego było symbolem polskiej polityki historycznej. Dzieło zapoczątkowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego nie zostało zniszczone za rządów Platformy Obywatelskiej. I ten wspólny wysiłek przynosi dziś na szczęście owoce. Warto pamiętać o tym dziś, tydzień przed kolejną rocznicą tego bohaterskiego zrywu”.

-- TUSK WYSŁAŁ GRASIA NA PRZESZPIEGI - tytuł w SE:

-- URODZINY: Krystyna Skowrońska, Paweł Kowal, Michał Dworczyk, Mateusz Sabat, Jakub Kurasz, Marcin Wolski, Michał Ogórek, Małgorzata Gosiewska, Kinga Gajewska-Płochocka, NIEDZIELA:  Robert Kropiwnicki, Maciej Zauszkiewicz, Waldy Dzikowski, Marcin Witko, Karol Darmoros.

Źródło: 300polityka.pl

Przełamanie Liska. Wygrał na pożyczonej tyczce

Dodano: 22.07.2017 7:20 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Długo czekał na przełamanie i w końcu się udało. Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. I to w jakim stylu! Polak wyrównał rekord życiowy na stadionie.

Źródło: sport.tvn24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone