wtorek, 27 czerwca 2017 r.  Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
Wiadomości z tagiem Platformy  RSS
Propozycje May dla Polaków mieszkających na Wyspach "dyskryminujące"

Dodano: 27.06.2017 8:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Propozycje brytyjskiej premier Theresy May w sprawie praw obywateli Unii mieszkających w Wielkiej Brytanii są dyskryminujące dla wielu osób - mówił w rozmowie z TVN24 BiS Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej. - Nie rozumiem zadowolenia polskiego rządu z tych propozycji - dodał.

Źródło: tvn24bis.pl

STAN GRY: PB: Sukces Jasińskiego na Litwie, Jedynki 3 gazet ze zwrotem “pogrąża HGW”, Szułdrzyński: Kolejne trupy w szafie PO, KKZ: PO się miota

Dodano: 27.06.2017 8:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Jaki o kandydowaniu w Warszawie, Neumann chce przeprosin od Mazurek, PO zapyta o działki na których uwłaszczył się PiS, polityczny plan wtorku: senacka komisja o leczniczej marihuanie, rząd o Instytucie Wolności, PO na Pomorzu

-- JEDYNKA PULSU BIZNESU O SUKCESIE JASIŃSKIEGO NA LITWIE: “Wieloletni spór między Orlenem a litewskim przewoźnikiem zakończy się dziś porozumieniem. Spadną koszty logistyczne rafinerii w Możejkach. Dobra zmiana dotarła na Litwę. Według informacji „PB”, w środę w Wilnie w asyście Sauliusa Skvernelisa, premiera Litwy, i Wojciecha Jasińskiego, szefa Orlenu, zostanie podpisane oficjalne porozumienie, kończące spory między Orlen Lietuva a Lietuvos Geležinkeliai, czyli litewskimi kolejami. To finał trwającej od lat próby sił między spółkami, w której gra toczyła się o dziesiątki milionów euro, płacone za transport paliwa z rafinerii w Możejkach. Szczegóły porozumienia nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że udało się wynegocjować nowe taryfy, które przyniosą Orlenowi znaczące oszczędności. Obie strony mają także odstąpić od licznych spraw sądowych i postępowań arbitrażowych, toczących się przed litewskimi sądami”.

-- POLITYCY PIS UDERZAJĄ W JAŚKOWIAKA DEKLARACJĄ SCHETYNY - wielkopolska GW: “Burza po słowach szefa PO Grzegorza Schetyny, że samorządy rządzone przez jego partię - w tym Poznań - mogłyby przyjąć uchodźców. - Czy Grzegorz Schetyna został prezydentem Poznania? - pytają politycy PiS”. http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22012870,pis-uderza-w-prezydenta-jaskowiaka-za-deklaracje-ze-poznan.html

-- ZWYCZAJNI LUDZIE PLUJĄ NA MUZUŁMANÓW - jedynka GW: “Młodzi muzułmanie z Berlina przyjechali do Polski, by uczyć się o Holocauście. W centrum Lublina nieznany mężczyzna napluł w twarz 18-letniej Dalmie. Miała na głowie chustę. Policjanci zareagowali śmiechem”.

-- IDZIE BRUNATNA FALA - Jarosław Kurski w GW: “Uchodźców z Aleppo, których przyjęcia odmawiamy, rząd PiS zrównuje z terrorystami. I w tej akurat sprawie ostentacyjnie lekceważy stanowisko Kościoła katolickiego i papieża Franciszka. To klęska ewangelicznej misji Kościoła. Nie jesteśmy już krajem solidarności. Jesteśmy krajem egoizmu narodowego. Nie krajem otwartym, ale ksenofobicznym, choć uważamy się za gościnnych i pieścimy w sobie mit Polski tolerancyjnej – kraju bez stosów”. 

-- NARODOWCY BILI, POLICJANCI SIĘ BAWILI - tytuł w GW.

-- MIOTANIE SIĘ PLATFORMY WS UCHODŹCÓW - Katarzyna Kolenda-Zaleska w GW: “Opozycja uznała, że skoro PiS cieszy się niezmiennym poparciem, to ich strategia działa. Należy więc ją powielać. Miotanie się Platformy w sprawie uchodźców pokazuje nieumiejętność wyboru tego, co jest naprawdę ważne. Widać jak na dłoni, że politycy PO, tak jak PiS, mają ludzi za idiotów, którzy w strachu przed rzekomymi uchodźcami porzucą to, co stanowi filar ich moralności”.

-- UPRAWIANIE POLITYKI WYMAGA ODWAGI - KKZ DO OPOZYCJI - dalej pisze w GW: “Uprawianie polityki wymaga odwagi. Macron udowodnił, że to popłaca. Teraz i Platforma, i Nowoczesna powinny zrewidować swoje strategie. Rozumiem, to trudne, bo propaganda rządu leje się ze wszystkich możliwych stron. Ale warto zaryzykować, bo ludzie naprawdę nie są głupi. Opozycja może przecież mieć dziś wsparcie w polskim Kościele, który coraz wyraźniej i coraz głośniej daje do zrozumienia, że to, co robi rząd, ma się nijak do wyznawanej przez nich wiary, że nie wystarczy jeździć od mszy do mszy. Trzeba między mszą a mszą działać wedle wskazań, które na niej usłyszeli”. http://wyborcza.pl/7,75968,22013529,odejdzmy-od-tych-baranow.html

-- TRYBUNAŁ JUŻ ZBĘDNY - jedynka DGP: “Autorytet Trybunału Konstytucyjnego jest dziś minimalny. Przynajmniej w oczach sędziów sądów powszechnych. Radykalnie zmniejszyła się liczba pytań prawnych kierowanych przez sądy do TK. Liczba pytań spadła w ciągu ostatnich miesięcy aż sześciokrotnie”.

-- PIERWSZY ŚWIADEK OBCIĄŻA HANNĘ GRONKIEWICZ-WALTZ - jedynka RZ.

-- ŚWIADEK POGRĄŻYŁ GRONKIEWICZ-WALTZ - tytuł na jedynce Faktu.

-- URZĘDNIK POGRĄŻYŁ GRONKIEWICZ-WALTZ - jedynka SE.

-- URZĘDNICY SYPIĄ HGW - jedynka GPC.

-- KOLEJNE TRUPY W SZAFIE PLATFORMY - Michał Szułdrzyński w RZ: “To bardzo zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej, bo jeśli kolejne fakty, jakie ustali komisja, będą dla Hanny Gronkie-wicz-Waltz równie kłopotliwe, afera reprywatyzacyjna, zamiast zostać zapomniana przez opinię publiczną, będzie podkopywać zaufanie do partii Grzegorza Schetyny. Platforma musi więc szukać pomysłu na wyjście z politycznej defensywy. Tym bardziej że także nowe fakty ujawniane przez media w sprawie Amber Gold ukazują skalę zaniedbań i nieprawidłowości, dzięki którym oszust wyprowadził niemal miliard złotych z kieszeni łatwowiernych klientów swego parabanku. PiS może więc tylko zacierać ręce. Tyle tylko, że prócz aspektu politycznego sprawa ma też charakter państwowy. Komisja weryfikacyjna, podobnie jak śledcza ds. Amber Gold, pomoże ujawnić skandale i umożliwi PiS-owi „grillowanie" PO. Ale państwo nie stanie się od tego lepsze”. 

-- UKŁAD WARSZAWSKI - Grażyna Zawadka w RZ: “Były urzędnik ujawnia patologie w stołecznym ratuszu. Zeznania to spory kłopot dla prezydent miasta”.

-- GW W SYLWETCE KORONNEGO ŚWIADKA KOMISJI JAKIEGO: “Główny specjalista, jak podało Radio ZET, był też wyznaczony przez swoich szefów do kontaktów z ABW – miał konsultować i pomagać śledczym. O sukcesach ABW w tropieniu reprywatyzacyjnych przekrętów do dziś nie słychać”.

-- CAŁE PAŃSTWO PRZEGRAŁO Z GRUPĄ PRZESTĘPCZĄ - Patryk Jaki w rozmowie z Iwoną Szpalą i Małgorzatą Zubik w GW: “Za mało, bo jak widać, całe państwo w tej sprawie przegrało z grupą przestępczą. Dlatego trzeba było powołać komisję. Ponadto prokurator, uczestnik postępowania, nie może zmienić decyzji administracyjnej, a komisja, owszem. Dlatego ma szansę być skuteczniejszą”.

-- JAKI: POMYSŁ KOMISJI BYŁ MÓJ - mówi GW: “Pomysł jest mój. Czytałem tekst „Wyborczej” o działce przy Chmielnej 70, potem włączyłem telewizor i usłyszałem adwokata, który mówi: „Może coś z reprywatyzacją było nie tak, ale nie da się nic już zrobić, bo to się stało”. Stwierdziłem: o nie, tak nie będzie. Najpierw pomyślałem o ustawie, która skasuje dekret Bieruta [reprywatyzacja wciąż odbywa się na podstawie prawa z 1945 r.]. Zaprosiłem prawników z ministerstwa”.

-- W INNYCH KRAJACH TO BYŁBY KONIEC HGW - Mirosław Skowron w SE: “Nie wiem, na ile ta komisja będzie działała sprawnie i jak zakończą się jej prace. Wiem, że sytuacja, w której mąż i córka prezydent stolicy kraju wzbogacili się na mieniu skradzionym Żydom zamordowanym w Holocauście byłaby nie do pomyślenia w żadnym kraju europejskim, a zapewne nawet kilku azjatyckich. To byłby koniec jej, jak i partii, która zdecydowałaby się stać za nią murem”.

-- UCHODŹCY I KOMISJE - POLITYCY PO ZACZYNAJĄ SAMI DLA SIEBIE STANOWIĆ NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE - Krzysztof Karnkowski w GPC: “Wyobraźmy sobie warszawską kampanię pod hasłem „Warszawa – Paryż północy”, zaopatrzoną konkretnymi zdjęciami ze stolicy Francji. Trudno też przewidzieć, jaka będzie decyzja wyborców, gdy z politykami PO ścigać się zaczną ich koledzy z Nowoczesnej i, tak jak kandydujący w Szczecinie Piotr Misiło, zadeklarują przyjęcie uchodźców w swoich miastach i we własnych domach. To jednak kwestia nadchodzących miesięcy, teraz nasza uwaga skupiać się będzie na pracach komisji. Jednej, która coraz mocniej pogrąża Tuska i drugiej, groźnej dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pozostali politycy Platformy, przynajmniej w wymiarze samorządowym, sami zaczynają stanowić dla siebie największe zagrożenie”.

-- PIS BĘDZIE NAS CZAROWAŁ - autorzy DGP - m.in Grzegorz Osiecki i Marek Chądzyński: “Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego – jak mówią jej politycy – chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum. (...)  Kongres ma być punktem zwrotnym, ma zamknąć powyborczy okres rządów partii i przygotować ją na trzy kolejne kampanie wyborcze: samorządową, europejską i parlamentarną”.

-- AUTORZY DGP O ZAGROŻENIU WSKAŹNIKA DEFICYTU W WYPADKU SPOWOLNIENIA: “Mało budżet wydaje też na inwestycje, co już najlepszą informacją nie jest. Ekonomiści zwracają uwagę, że dobra koniunktura nie trwa wiecznie i że przy mocnym spowolnieniu i wielu nowych wydatkach z państwowej kasy rząd może mieć problemy z utrzymaniem deficytu budżetowego poniżej 3 proc. PKB”. 

-- PIS 34 (bz), PO 23 (-3), Kukiz 10 (-4), SLD 7 (+1), N 6 (-2), PDL 5 (+1) - sondaż RZ.

-- PIS MOŻE BYĆ SPOKOJNY O REELEKCJĘ - dr Rafał Chwedoruk w SE: “Gdy PO coś się wreszcie udało i wiosną gwałtownie awansowała w sondażach, stając się główną siłą opozycji, to jednak w dalszym ciągu ta partia jest zmuszana do podobnych licytacji jak ta dyskusja o uchodźcach, które wpędzają całą opozycję do politycznego narożnika. A w tym narożniku toczy się gra o te same 30 proc. wyborców, bez perspektyw wyjścia ponad ten próg. W takiej sytuacji PiS może być dużo spokojniejszy o reelekcję, zwłaszcza jeśli temat uchodźczy będzie jeszcze przez ileś lat towarzyszył europejskiej polityce. I to nawet jeśli partii rządzącej będą zdarzały się różne taktyczne błędy”.

-- KONGRES PIS BEZ SZYDŁO - PREMIER W PRZYSZŁOŚCI MA BYĆ KOMISARZEM W UE - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Wyjazd Szydło na pogrzeb Kohla idealnie wpisywałby się w plan, który wydaje się dzisiaj w PiS oczywisty. Obecna premier ma stać na czele rządu do końca tej kadencji, a potem zostać kandydatem Polski na unijnego komisarza. A to oznacza, że otwiera się w PiS niemal oficjalna walka o schedę po jej pozycji: i we władzach partii, i na fotelu premiera (bo PiS zamierza rządzić i w kolejnej kadencji). A to szansa dla Morawieckiego. – Na kongresie Morawiecki ma przedstawić plany, zapowiedzi nowych wielkich inwestycji oraz ułatwień dla przedsiębiorców – mówi nam ważny polityk PiS. Wicepremier bardzo zabiegał o to, aby to on był twarzą nowego otwarcia programowego. – To będzie dla niego test – przyznaje polityk bliski prezesowi Kaczyńskiemu”.

-- REFERENDUM DUDY BĘDZIE NIE TYLKO KARYKATURĄ, ALE PLEBISCYTEM POPULARNOŚCI RZĄDZĄCYCH - ANDRZEJ DUDA BAWI SIĘ PUSZKĄ PANDORY - pisze w RZ Bogusław Chrabota: “Na dodatek, każda z dyskutowanych kwestii będzie jak metronom odmierzać rytm całej polskiej debaty publicznej i ogniskować ją wokół kwestii czysto aksjologicznych. W zainteresowanie gości prezydenckich wyższością kanclerskiego modelu demokracji nad prezydenckim podczas tych spotkań jakoś nie chce mi się wierzyć. To tematy trudne i hermetyczne. Dużo łatwiej iść do prezydenta w sprawie własnych interesów. Jeśli konsultacje potoczą się właśnie w ten sposób, to referendum będzie nie tylko karykaturą tego, czym w założeniu miało być, ale również kolejnym plebiscytem popularności rządzących. Chciałbym w tej sprawie się mylić”.

-- MARCIN P. OBCIĄŻY TUSKA - Michał Kolanko w RZ: “A to przesłuchanie może okazać się kluczowe dla sprawy – przynajmniej w jej politycznym aspekcie. Bo chociaż rola Michała Tuska w całej historii jest niewielka, to po jego deklaracji „wiedzieliśmy, że OLT to lipa” sprawa Amber Gold staje się coraz większym politycznym problemem dla jego ojca. Dlatego najbliższe dni mogą być kluczowe – nie dla wyjaśnienia afery Amber Gold, ale ocenienia szkód, jakie sprawa wyrządzi Donaldowi Tuskowi w kontekście jego hipotetycznego powrotu do polskiej polityki”.

-- SŁOWA NIKT NAS NIE RUSZYŁ KLUCZOWE - Jarosław Krajewski w rozmowie z SE: “W najbliższy czwartek przed sądem odbędą się przesłuchania i pana Marcina P., i pani Katarzyny P. Myślę, że pytania o to, jaką wiedzą dysponowali w sprawie sytuacji Polskich Linii Lotniczych LOT, spółki niezwykle ważnej dla strategicznego bezpieczeństwa państwa, na pewno padną. Podobnie jak pytania o słowa w sprawie zatrudnienia syna premiera, że "nikt nas nie ruszył". To sprawy istotne do wyjaśnienia poprzez bezpośrednie zadanie pytań osobom, które są na ławie oskarżonych w tej sprawie - Marcinowi P. i Katarzynie P.”.

-- NIE DAŁEM SIĘ WCIĄGNĄĆ W POLITYCZNE ROZGRYWKI - Adam Bodnar w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Troska o bezstronność towarzyszy mi na każdym kroku. Ale w środku wojny politycznej oznacza to czasami narażanie się każdej stronie sporu politycznego. A zwłaszcza obozowi rządzącemu, którego niektórzy przedstawiciele nie chcą uznać, że mamy różne role w państwie. Mimo to nie dałem i nie dam się wciągnąć w polityczne rozgrywki. Nie dam się też zastraszyć. Dla mnie najważniejsi są obywatele, ochrona ich praw i wolności. To z szacunku dla nich, a nie z lęku przed odwołaniem, dbam o to, aby moje działania były zgodne z konstytucją, ustawą o RPO i złożonym ślubowaniem. I to z szacunku dla obywateli, jeśli popełnię nawet najmniejszy błąd, użyję niewłaściwego słowa, będę ich przepraszał. Bardzo chciałbym zresztą, aby stało się to normą w polskim życiu publicznym”. 

-- INTERNET ZWIERCIADŁEM NIENAWIŚCI - pisze prof. Michał Kleiber w RZ: “Mark Zuckerberg obiecał jakiś czas temu, że wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, Facebook poradzi sobie niebawem z tym problemem. Czas chyba ogłosić porażkę tego planu. Przytoczę tylko dwa przykłady z tysięcy zdarzeń uwidocznionych na tym portalu, dokumentujące owo niepowodzenie. Dwaj muzułmanie napadają w Wiedniu na młodą Austriaczkę i biją ją do nieprzytomności. Nagrywany przez bandytów film umieszczony został przez nich samych (!) na Facebooku, skąd w wyniku interwencji władz zdjęty został dopiero po paru dniach. (...) Z kolei w Tajlandii niezrównoważony psychicznie mężczyzna zabił swoje małe dziecko i umieścił na Facebooku dwa filmy dokumentujące tę zbrodnię. Portal usunął filmy dopiero po 24 godzinach”. 

-- FALSTART ADAMCZYKA NA S7 - tytuł w GW: “Na poniedziałek rano minister infrastruktury I budownictwa Andrzej Adamczyk zaprosił kierowców na otwarcie nowego odcinka drogi ekspresowej S7. Nadzór budowlany podległy Adamczykowi nie zezwolił jednak na użytkowanie drogi i minister nie przeciął wstęgi. Pod kierownictwem Adamczyka budowa dróg w Polsce się opóźnia, a koszty przekraczają plany”.

-- SYN SZYDŁO MODLIŁ SIĘ Z PIS - SE: “Posłowie i senatorowie PiS z Jarosławem Kaczyńskim (68 l.), 10 ministrów, szef policji, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda (45 l.), marszałek Senatu - wszyscy zjechali w poniedziałek na Jasną Górę, bo ks. Tymoteusz Szydło (24 l.) odprawiał tam mszę przed obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Pomagał mu... o. Tadeusz Rydzyk (72 l.)”. 

-- URODZINY: Władysław Ortyl, Gabriela Masłowska, Wojciech Cejrowski, Michał Ciechowski, Janina Okrągły.

Źródło: 300polityka.pl

Polityczny plan wtorku: senacka komisja o lecznicznej marihuanie, rząd o Instytucie Wolności, PO na Pomorzu

Dodano: 27.06.2017 7:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Polityczny plan wtorku: senacka komisja o lecznicznej marihuanie, rząd o Instytucie Wolności, PO na Pomorzu O 8:30 zbiera się senacka komisja zdrowia, by rozpatrzyć tzw. ustawę o lecznicznej marihuanie, którą Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu. Możliwe, że Senat zajmie się ustawą na ropzoczynającym się jutro dwudniowym posiedzeniu - na razie tego punktu nie ma w porządku obrad. O 9:00 rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Instytucie Wolności”, przedłożonym przez pełnomocnika rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego. Nowo powstałe centrum ma przejąć zadania Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Rodziny. Projekt - do którego ostatnio dopisano nazwę ”Instytut Wolności” - budzi wiele kontrowersji. Zdaniem opozycji i części komentatorów, upartyjni on działalność organizacji pozarządowych. Prezydent Andrzej Duda w Warszawie spotka się z prezydentem Azerbejdżanu lhamem Alijewem. W planie są m.in. rozmowy plenarne delegacji, podpisanie dokumentów, złożenie wieńca przez prezydenta Azerbejdżanu na Grobie Nieznanego Żołnierza czy otwarcie Polsko-Azerbejdżańskiego Forum Biznesowego przez prezydentów. Oświadczenia dla mediów zaplanowano na 11:45. Platforma organizuje dziś kolejne konsultacje programu Polska Obywatelska 2.0. Politycy PO spotkają się z mieszkańcami województwa pomorskiego. Jak zapowiadają, w 19 miejscowościach będą rozmawiać z Polakami o planach oraz o bieżących problemach jak deforma edukacji czy próby podporządkowania samorządów przez PiS. O 13:30 w Gdańsku odbędzie się briefing prasowy z udziałem Sławomira Neumanna, Ewy Kopacz i Tomasza Siemoniaka.

Źródło: 300polityka.pl

Kidawa-Błońska sugeruje Trzaskowskiego jako kandydata PO na prezydenta Warszawy

Dodano: 26.06.2017 10:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kidawa-Błońska sugeruje Trzaskowskiego jako kandydata PO na prezydenta Warszawy  - Platforma wystawi swojego kandydata [na prezydenta Warszawy] w odpowiednim momencie. Mamy dobrą, mocną listę osób, które mogą o tę funkcję się ubiegać. Wystawimy najlepszą osobę, ale jeszcze jest zdecydowanie za wcześnie, bo nie wiemy, jaka będzie ordynacja (…) Na pewno będzie to osoba, która będzie miała największe szanse. Będę robiła wszystko, żeby PiS nie rządziło w Warszawie. Jestem zainteresowana obroną Warszawy przed PiS. Jeżeli będzie taka konieczność, że to da szansę wygrania, na pewno tak [będę kandydować] - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Dariuszem Ociepą w "Politycznym Graffiti” Polsat News. - Mam nadzieję, że mój młodszy kolega tę funkcję będzie mógł pełnić dużo lepiej - dodała. - Młodszy kolega to Rafał Trzaskowski rozumiem? - zapytał Dariusz Ociepa. Wicemarszałek Sejmu na to pytanie odpowiedziała twierdząco.

Źródło: 300polityka.pl

"Kaczyński nakręca spiralę nienawiści wobec migrantów"

Dodano: 26.06.2017 5:25 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, pewnie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondaży. Jak tłumaczył w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski, znaczący wzrost poparcia dla tej partii w ostatnich tygodniach nie jest przypadkowy. Dziwi tylko sposób prowadzenia przez nią kampanii. - Nie przypuszczaliśmy, że głównym paliwem politycznym dla PIS-u będzie tragedia uchodźców - mówił na antenie TVN24 eurodeputowany Platformy Obywatelskiej.

Źródło: www.tvn24.pl

"Kolejny argument obciążający Błaszczaka". PO w sprawie incydentu w Radomiu

Dodano: 25.06.2017 19:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Platforma Obywatelska zapowiedziała w niedzielę, że złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie zakłócenia sobotniej demonstracji KOD w Radomiu przez Młodzież Wszechpolską. Działacze PO zaapelowali do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o osobisty nadzór nad śledztwem.

Tagi: Platformy
Źródło: www.tvn24.pl

Polityczny plan tygodnia: przesłuchania P. przez komisję śledczą, rozprawy KW, konwencje PO i PiS, koniec kadencji Biernata

Dodano: 25.06.2017 11:44 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Tydzień w polityce rozpoczną pierwsze przesłuchania ws. afery reprywatyzacyjnej przez tzw. komisję weryfikacyjną. W poniedziałek mają zostać przesłuchani urzędnicy z warszawskiego ratusza, w czwartek - m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, która już zapowiedziała, że się nie stawi. W poniedziałek upływa kadencja Stanisława Biernata w TK - w praktyce oznacza to tyle, że już za kilka dni w sądzie konstytucyjnym będzie zasiadać kolejny sędzia wybrany przez PiS, a w najbliższym czasie zbierze się Zgromadzenie Ogólne TK, by wybrać nowego wiceprezesa Trybunału - niemal na pewno będzie to któryś z “nowych” sędziów. Także w tym tygodniu komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Marcina i Katarzynę P., Senat być może rozpatrzy ustawę o medycznej marihuanie, a rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Instytucie Wolności”. W czwartek Donald Tusk weźmie udział w przygotowaniach szczytu G20, a w piątek odbędą się polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe. Polityczny tydzień zakończy zderzenie ugrupowania rządzącego z największą partią opozycyjną. W sobotę odbędzie się bowiem druga część kongresu PiS - zapowiadana już od wielu miesięcy, pierwotnie miała odbyć się na przełomie roku - a także posiedzenie Rady Krajowej PO. ***** Pierwsze rozprawy przed KW. W poniedziałek i czwartek odbędą się rozprawy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w sprawach dotyczących nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i Twardej 10. W poniedziałek komisja ma przesłuchać urzędników z warszawskiego ratusza, którzy wydawali decyzje, a w czwartek - Marcina Bajko, a także Macieja M. i Hannę Gronkiewicz-Waltz - która zapowiedziała już, że się nie stawi. Początek przesłuchań zaplanowano na 9:00, rozprawy będą otwarte dla mediów. Część rozprawy z udziałem Macieja M. zostanie utajniona. Koniec kadencji Biernata. W poniedziałek kończy się kadencja wiceprezesa TK Stanisława Biernata, którego w Trybunale zastąpi wybrany już przez Sejm Andrzej Zielonacki. Po odejściu Biernata będzie musiało zebrać się Zgromadzenie Ogólne TK - najprawdopodobniej w lipcu - by wybrać nowego wiceprezesa Trybunału. Tym samym w TK będzie zasiadać już 9 sędziów wybranych przez PiS. Wotum nieufności dla Jurgiela. PSL w poniedziałek złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Rada Naczelna PSL jednogłośnie przyjęła wniosek w tej sprawie. Projekt poprowadzi poseł Mirosław Maliszewski. Zgodnie z regulaminem Sejmu, do rozpatrzenia może dojść 5-7 lipca - to mniej prawdopodobne, z uwagi na wizytę prezydenta USA i przerwę w posiedzeniu 6 lipca - albo na ostatnim przed wakacjami posiedzeniu 18-20 lipca. PAD w Kępnie. W poniedziałek o 16:30 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Kępna, a o 18:45 - z mieszkańcami Ostrzeszowa. Z kolei we wtorek PAD w Warszawie spotka się z prezydentem Azerbejdżanu Ilhama Alijewa. Rząd o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. We wtorek o 9:00 rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Instytucie Wolności”, przedłożonym przez pełnomocnika rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego. Nowo powstałe centrum ma przejąć zadania Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Rodziny. Projekt - do którego ostatnio dopisano nazwę ”Instytut Wolności” - budzi wiele kontrowersji. Zdaniem opozycji i części komentatorów, upartyjni on działalność organizacji pozarządowych. Platforma na Pomorzu. We wtorek Platforma organizuje kolejne konsultacje programu Polska Obywatelska 2.0. Tego dnia politycy PO spotkają się z mieszkańcami województwa pomorskiego. Jak zapowiadają, w 19 miejscowościach będą rozmawiać z Polakami o planach oraz o bieżących problemach jak deforma edukacji czy próby podporządkowania samorządów przez PiS. Przesłuchania Marcina i Katarzyny P. W środę o 10:00 komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Marcina P., byłego prezesa Amber Gold, a dzień później, w czwartek o 10:00 - Katarzynę P., byłą wiceprezes Amber Gold. Do przesłuchań dojdzie w sądzie okręgowym w Warszawie. Senat o leczniczej marihuanie. W środę o 11:00 rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Senatu. Niewykluczone, że izba wyższa zajmie się tzw. ustawą o legalizacji medycznej marihuany. Tego punktu nie ma co prawda w porządku obrad, ale w tej sprawie we wtorek o 8:30 zbiera się senacka komisja zdrowia. Senatorowie na pewno zajmą się m.in. ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Morawiecki o SKOK-ach. W środę o 12:00 na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych wicepremier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący KNF Marek Chrzanowski przestawią informację w sprawie sytuacji w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Tusk w Berlinie i Tallinie. W czwartek o 12:00 w Berlinie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk weźmie udział w przygotowaniach szczytu G20 z udziałem europejskich szefów państw i rządów pod przewodnictwem kanclerz Angeli Merkel. Tego samego dnia wieczorem Tusk pojawi się na inauguracji estońskiej prezydencji w radzie UE. Jego wystąpienie zaplanowano na 19:10. W piątek przewodniczący RE spotka się z premierem i prezydent Estonii. Polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe. W piątek w Warszawie odbędą się polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premier Beaty Szydło oraz premiera Hiszpanii Mariano Rajoya. Dokładny plan konsultacji nie został jeszcze podany. Kongres PiS. 1 lipca w Przysusze odbędzie się druga część kongresu PiS, który potem - jak zapowiadał Jarosław Gowin - ma przekształcić się w kongres całej Zjednoczonej Prawicy. Głos - co potwierdził Adam Bielana - ma zabrać trzech liderów partyjnych: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin oraz przedstawiający nowe propozycje gospodarcze wicepremier Mateusz Morawiecki. Jarosław Gowin wyraził ostatnio nadzieję, że kongres będzie początkiem procesu schodzenia ku centrum i początkiem polityki umiaru. Rada Krajowa PO. Jak , w sobotę odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej PO. W ten sposób największa partia opozycyjna chce doprowadzić do zderzenia politycznego duopolu PO-PiS - tego dnia odbędzie się także wspomniany wyżej kongres PiS. RK ma powołać m.in. zespół, który opracuje ofertę programową na najbliższe wybory samorządowe. Fot. PiS

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Efekty specjalne w materiale Wiadomości o Tusku, TVP: Schetyna zaprasza uchodźców, Przekaz PiS o niezrównoważonym sędzi

Dodano: 24.06.2017 20:22 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Nałęcz o Szydło i odruchu wymiotnym, PSL o wotum nieufności dla ministra rolnictwa, Czarzasty: Zdecydowaliśmy o wystawieniu 16 tys. osób w skali kraju na poziomie powiatów oraz województw ***** FAKTY TVN -- NIE MÓWIĄ O SZACUNKU WOBEC SĄDU, TYLKO USTAWIAJĄ PRĘGIERZE. -- PERSONALNE ATAKI NIEDOPUSZCZALNE, PODWAŻAJĄ DECYZJĘ SĄDU- Waldemar Żurek z KRS. -- TRUDNO O OSTRZEJSZĄ REAKCJĘ NIŻ PREMIER I MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI - Arleta Zalewska. -- PIS PATRZY W KONTEKŚCIE WCZEŚNIEJSZYCH DZIAŁAŃ SĘDZIEGO - Zalewska. -- NIEZRÓWNOWAŻENIE INTELEKTUALNE ALBO CHĘĆ POKAZANIA SIĘ - Bartłomiej Wróblewski. -- SĄDY SĄ NIEZALEŻNE - Barbara Dolniak. -- ARCHIWALNE WYPOWIEDZI POLITYKÓW PIS O SZANOWANIU WYROKÓW SĄDÓW. -- PSL ZAPOWIADA WNIOSEK O DYMISJĘ JURGIELA. ***** WIADOMOŚCI TVP -- MICHAŁ TUSK SKŁAMAŁ POD PRZYSIĘGĄ - na czołówce Wiadomości. -- GRZEGORZ SCHETYNA ZAPRASZA IMIGRANTÓW - na czołówce zapowiedzi. -- JEST DOWÓD AUTORYZACJI WYWIADU M. TUSKA - belka. -- Syn byłego premiera Michał Tusk skłamał zeznając pod przysięgą podczas ostatniego posiedzenia komisji śledczej wyjaśniającą aferę Amber Gold. Dowodzą tego nagrania opublikowane przez dziennikarzy, którzy pięć lat temu przeprowadzili z nim rozmowę. Nagrania, na których Michał Tusk autoryzuje swoje wypowiedzi. Kilka dni temu zeznał, że rozmowa nie była autoryzowana. -- MATERIAŁ ZACZĄŁ SIĘ OD PRZYSIĘGI MICHAŁA TUSKA PRZERYWANE EFEKTAMI DŹWIĘKOWYMI I PRZYBLIŻENIAMI TWARZY MŁODEGO TUSKA. -- PRZYRZECZENIE I JEDNOZNACZNA ODPOWIEDŹ WS ARTYKUŁU W KTÓRYM SIĘ WYPOWIADAŁ. ZEZNAŁ, ŻE NIE BYŁ AUTORYZOWANY, DZIENNIKARZE UJAWNILI NAGRANIE, NA KTÓRYM SŁYCHAĆ JAK AUTORYZUJE KOLEJNE FRAGMENTY SWOICH WYPOWIEDZI - Marcin Tulicki. -- MICHAŁ TUSK SKŁAMAŁ ZEZNAJĄC POD PRZYSIĘGĄ - Tulicki. -- JEŚLI ZAPOMNIAŁ, NIE ODPOWIADA, BO TO PRZESTĘPSTWO UMYŚLNE - prof. Kruszyński. -- SIEMONIAK NAZWAŁ WOT ARMIĄ KAPUSIÓW: -- PLATFORMA ZAPRASZA UCHODŹCÓW DO MIAST - belka. -- Pierwsze mają być Poznań i inne duże miasta. Platforma Obywatelska zapowiada, że zdominowane przez nią samorządy będą przyjmowały uchodźców i to bez pytania o zdanie mieszkańców. Politycy PiS uważają, że to czysto polityczna zagrywka i przypominają, że to rząd, a nie samorządy jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa. -- PO ODWROTNIE NIŻ MERKEL KAMPANIĘ SAMORZĄDOWĄ ROZPOCZYNA OD OBIETNICY PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW - Damian Diaz. -- CHYBA NIE CHCEMY SKOŃCZYĆ JAK LONDYN - jakaś młoda mieszkanka Poznania. -- JEŻELI KTOŚ STRACIŁ DACH NAD GŁOWĄ, JEST RANNY POTRZEBUJE LECZENIA TO ŻADNA ORDYNACJA, PROGRAMY I WYBORY NIE MAJĄ TU NIC DO RZECZY - Andrzej Halicki. -- SONDY WŚRÓD MIESZKAŃCÓW MIAST RZĄDZONYCH PRZEZ PO. -- WOLAŁBYM, ŻEBY ROZEMOCJONOWANI SAMORZĄDOWCY PO NIE WCHODZILI W NIE SWOJE BUTY - Jarosław Sellin. -- TO NIE PIERWSZY RAZ GDY CZĘŚĆ OPOZYCJI WYKORZYSTUJE ZDOMINOWANE PRZEZ SIEBIE SAMORZĄDY DO PODGRZEWANIA SPRAWY UCHODŹCÓW - Diaz. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PIOTR LIROY-MARZEC NA NAGRANIU W OSTRYCH SŁOWACH ATAKUJE STANISŁAWA TYSZKĘ. -- LIROY-MARZEC SIĘ ZDENERWOWAŁ - Dominika Długosz sprzed Sejmu: Piotr Liroy-Marzec do tej pory był twarzą walki o medyczną marihuanę. Nagle, kiedy ta ustawa wyszła z Sejmu, koledzy z byłego klubu Kukiz 15 uznali, żę to ich sukces. No to się Liroy-Marzec zdenerwował. -- TYSZKA ZAPOWIADAŁ ŻE REAKCJI NIE BĘDZIE, CHOCIAŻ JEDNAK W KOŃCU ZAREAGOWAŁ - Długosz: W trochę innym stylu, ale z nie mniejszymi emocjami. Uważam zresztą, że ta dyskusja jeszcze się nie skończyła.

Źródło: 300polityka.pl

Bochniarz chwali Rafalską i Karczewskiego, Streżyńska o Jednolitym Rynku Cyfrowym, Gróbarczyk o rozwoju stoczni – STAN GRY GOSPODARKA

Dodano: 23.06.2017 23:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Stocznia Gryfia położyła stępkę pod budowę promu dla PŻB Gróbarczyk dla 300POLITYKI: Polityka, która zmierzała do tego, aby zamykać stocznie nie miała sensu Nowy prom, jaki wybuduje stocznia Gryfia będzie miał długość 202,4 m i szerokość 30,8 m. Przy zanurzeniu projektowym (6,3 m) będzie osiągał prędkość 18 węzłów Nowa jednostka pomieści na swoim pokładzie siedemdziesięcioosobową załogę oraz 400 pasażerów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie jednostką nowoczesną, spełniającą wysokie normy ekologiczne - głównym paliwem wykorzystywanym przez prom będzie ciekły gaz naturalny (LNG) Prom będzie przystosowany do bunkrowania go z wykorzystaniem infrastruktury terminalu LNG w Świnoujściu oraz portu Ystad Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwsze prace związane z budową sekcji Stocznia rozpocznie na przełomie 2017 i 2018 r. Następnie, w czerwcu 2018 r. ruszą prace na pochylni. Wodowanie jednostki planowane jest na rok 2019, a przekazanie armatorowi - na rok 2020 Minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk dla 300POLITYKI i Radia Koszalin:
"To historyczny moment, stępką pod pierwszy prom dla PŻB rozpoczynamy bowiem odbudowę całej polskiej floty promowej. Tym samym konsekwentnie realizujemy rządowy plan odbudowy przemysłu stoczniowego, który stanowić ma koło zamachowe dla całej polskiej gospodarki. To pewien stereotyp, który był przejmowany przez niestety naszych poprzedników, że to zamierająca branża gospodarcza i nie powinna być rozwijana czy inwestowana, co przeczyło generalnie trendom światowym. Jest dla nas jednoznaczne: nie ma możliwości rozwoju Pomorza, czy też gospodarki morskiej bez przemysłu stoczniowego. To po prostu credo, którego nikt nie może podważyć. To przemysł, który daje możliwości rozwoju innowacyjnej gospodarki, zatrudniania ogromnej ilości ludzi i reindustrializacji kraju. Cała ta polityka, która zmierzała do tego, aby zamykać te stocznie, ograniczać ich możliwości, nie miała większego sensu w zakresie rozwoju kraju i przemysłu. Już dzisiaj stocznia realizuje zlecenia, oczywiście, po części od polskich armatorów, od PŻM czy PŻB, ale dzisiaj jest tak duże zapotrzebowanie na remonty i mamy nadzieję na rozpoczęcie kolejnej budowy promu dla PŻB i w kolejce czeka Unity Line na budowę nowych 4 promów, które muszą zastąpić te dotychczasowe. Przypomnę, że jeszcze 2 lata temu nasi poprzednicy chcieli sprywatyzować PŻB mówiąc, że spółka jest nieopłacalna, nierokująca i wystawiono ją za cenę 30 mln zł, a dzisiaj wartość to co najmniej pół miliarda. To pokazuje jakąś irracjonalność działań, ale też oddziaływanie konkurencji. Nie ma się co oszukiwać, na Morzu Bałtyckim będą promy pływały, jeśli nie polskie, to inne. Jeśli statków nie będzie się budowało w polskich stoczniach, to one będą budowane, tylko w innych. Traktujemy to jako bardzo agresywne działania w ramach konkurencyjności i zamykania możliwości rozwoju"
Platforma przeciwna nadużywaniu specustaw w transporcie wodnym Piotr Cieśliński, poseł PO, jeden z członków nowego zespołu parlamentarnego dróg wodnych dla 300POLITYKI o pierwszej opinii zespołu:
  • "Parlament przyjął ustawy dotyczące dwóch ważnych przedsięwzięć inwestycyjnych: - budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 metra, - budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.
  • Przyjęcie tych ustaw nie oznacza pełnej aprobaty dla przyjętego w nich modelu realizacji przedsięwzięć w sferze rozwoju żeglugi. W obydwu przypadkach zastosowano bowiem przepisy specustawy, ograniczające prawo do udziału społeczeństwa w opiniowaniu projektów pod względem środowiskowym.
  • Każde takie rozwiązanie oznacza wyłączenie rozwiązań prawnych, które w normalnych warunkach uznajemy za potrzebne, normalne i zasadne. Nie dostrzegamy w przypadkach tych i podobnych inwestycji żadnych istotnych powodów, które usprawiedliwiłyby rezygnację ze stosowania powszechnie obowiązujących procedur prawnych.
  • Dostrzegamy za to tendencję do ograniczenia konsultacji środowiskowych, przy realizacji inwestycji ważnych dla transportu wodnego. To niebezpieczny kierunek, bo może rodzić sprzeciw wobec inwestycji, które ze swej natury mają służyć rozwojowi jednych z najbardziej przyjaznych środowisku form transportu. Może też skomplikować proces realizacji inwestycji, przez instytucje i organizacje, które nie mogąc uczestniczyć w przewidzianym w prawie procesie konsultacji i opinii, mogą w różnych formach protestować, łącznie ze skargami do instytucji europejskich"
Polska inicjatorem listu 17 premierów UE ws. Jednolitego Rynku Cyfrowego
  • Premier Beata Szydło wraz z 16 innymi szefami rządów państw UE, przesłała list do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, wskazujący na potrzebę silniejszego wyeksponowania szeroko rozumianych kwestii cyfrowych na najwyższym poziomie politycznym UE
  • Większe zaangażowanie Rady Europejskiej w dyskusji nad DSM [Digital Single Market] miałoby, ze względu na wysoki poziom polityczny, znaczenie porządkujące na rzecz większej spójności wprowadzania Strategii, zarówno po stronie KE i Rady UE
  • W opinii autorów listu potrzebny jest szeroki polityczny konsensus, aby zakończyć budowę DSM w Europie jak najszybciej. Można to osiągnąć poprzez znoszenie dalszych barier na rynkach EU i podejmowanie śmiałych wyzwań rynku cyfrowego, przekraczających możliwości pojedynczego państwa
  • Uświadomienie wagi spraw cyfrowych wszystkim szefom rządów i głowom Państw UE jest niezwykle ważne, ponieważ w pełni ukształtowany jednolity rynek cyfrowy oznacza szereg korzyści dla obywateli UE, ale również dla firm unijnych, a także dla samej UE i jej miejsca w globalnym ekosystemie gospodarczym i politycznym
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska dla 300POLITYKI:
"Unia Europejska powinna wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, tak aby mogły one skutecznie wdrażać nowe technologie. Rynek europejski musi być atrakcyjnym miejscem dla innowacyjnych przedsiębiorstw z całego świata. Rada Europejska, która poprzez przyjmowane konkluzje może wskazywać kierunek działania wszystkim instytucjom i państwom UE, powinna regularnie zajmować się kwestiami cyfrowymi, tak aby proces implementacji Strategii Jednolitego Rynku cyfrowego przebiegał jak najsprawniej. Okazało się, ze ponad połowa członków UE podziela nasz pogląd w tej sprawie. Zadaniem listu jest też promocja i utrwalenie pozytywnego przekazu wokół agendy cyfrowej UE, która naszym zdaniem ma szczególny potencjał integrujący Unię pod względem nie tylko gospodarczym, ale i politycznym"
Bochniarz chwali Rafalską i Karczewskiego, gani Kuchcińskiego - 5 cytatów z debaty w Senacie o Radzie Dialogu Społecznego Na posiedzeniu Senatu w tym tygodniu Henryka Bochniarz przedstawiła sprawozdanie z działalności Rady Dialogu społecznego. 1. ROTACYJNOŚĆ PRZEWODNICTWA RADY POPRAWIŁA DIALOG: Mamy zdecydowanie większą równość partnerów. W poprzednim wydaniu przewodniczącym zawsze był przedstawiciel rządu - był to albo minister gospodarki, albo minister pracy - tymczasem teraz mamy rozwiązanie, które jest absolutnie unikalne w skali europejskiej, tzn. mamy równorzędność partnerów polegającą m.in. na tym, że co roku przewodniczącym czy przewodniczącą jest przedstawiciel jednej ze stron. W pierwszym roku był to Piotr Duda, szef "Solidarności”, teraz, od końca października ubiegłego roku, przewodniczącym jest przedstawiciel pracodawców - i to mnie moi koledzy z pozostałych organizacji biznesowych wyznaczyli do tej roli - no a od końca października tego roku będzie to pani minister Rafalska jako przedstawiciel rządu. Wbrew pozorom nie jest to wcale zmiana tylko formalna. To jest zmiana, która wpływa istotnie na to, w jaki sposób my się ze sobą komunikujemy, jaka jest nasza agenda, jaka jest nasza odpowiedzialność 2. RAFALSKA JAK HAUSNER: Rada Dialogu Społecznego ma sporo sukcesów, to wynik przede wszystkim bardzo aktywnej postawy ministerstwa rodziny i pracy. Pani minister Rafalska jest takim dobrym przykładem osoby, która autentycznie w ten dialog wierzy. To nie jest tylko kwestia czytania zapisu, który mówi, że ona jest tym głównym reprezentantem rządu, ale to jest… Pamiętam, że ostatnią osobą, która tak podchodziła do sprawy rady dialogu, to znaczy Komisji Trójstronnej, czasem nawet bardzo emocjonalnie, był pan wicepremier Hausner. Jeżeli się nie wierzy w możliwości uzyskania konsensusu, zgody, to rzeczywiście same zapisy ustawy nie wystarczą 3. KARCZEWSKI MA W PRZECIWIEŃSTWIE DO KUCHCIŃSKIEGO WOLĘ ROZMOWY: Bo możliwe, że państwo w swojej pracy legislacyjnej macie uwagi do tego, jak ten system funkcjonuje i gdzie Rada Dialogu Społecznego mogłaby być dla państwa partnerem. Przy tym tutaj akurat pojawia się osoba Piotra Dudy. Mogę się powołać na jego zdanie ze spotkania, które mieliśmy w poniedziałek w Kancelarii Prezydenta, na którym pan przewodniczący właśnie chwalił zarówno Senat, jak i marszałka Karczewskiego za takie otwarte podejście i autentyczną wolę rozmowy, może w kontrze do tego, z czym mamy do czynienia, jeśli chodzi o Sejm i marszałka Sejmu. Ale to znaczy, że gdzieś może nastąpić poprawa 4. RADA CHCE MÓC WYSTĘPOWAĆ O INTERPRETACJE PRAWA PODATKOWEGO: Kolejna zmiana to jest wprowadzenie - przy czym myślę, że tutaj jest zgoda wszystkich partnerów - prawa Rady Dialogu Społecznego do występowania o interpretację prawa podatkowego. To jest szalenie istotne i na pewno będzie wielokrotnie przez nas wykorzystywane. Myślę też, że co do tego nie ma między nami różnic 5. BRAK SKUTKÓW REGULACJI W PROJEKTACH USTAW NIEODPOWIEDZIALNY: Wydaje mi się, że jesteśmy już na tym etapie, że powinniśmy ten proces legislacyjny prowadzić w sposób dużo bardziej odpowiedzialny. To dotyczy również oceny skutków regulacji. Jak ja dostaję ustawę i tam jest napisane „nie powoduje żadnych skutków”, no to po co w ogóle jest wprowadzana? To znaczy, że po prostu nic się w stosunku do obecnego stanu nie zmienia. Zawsze wywołuje jakieś skutki. Przy czym jeżeli się na coś zwraca uwagę, to przede wszystkim na to, czy to wywołuje skutki budżetowe, a nie na to, jakie to wywołuje skutki np. z punktu widzenia przedsiębiorstwa

Źródło: 300polityka.pl

Jacek Saryusz-Wolski: Tusk pełni nieformalną funkcję lidera opozycji, patronuje atakowi na Polskę

Dodano: 23.06.2017 20:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Jacek Saryusz-Wolski: Tusk pełni nieformalną funkcję lidera opozycji, patronuje atakowi na Polskę - Tusk pełni nieformalną funkcję lidera opozycji, patronuje atakowi na Polskę. Tusk powiedział na sławnym filmie, że popiera sankcje na Polskę. Próbowałem namówić PO do głosowania przeciw rezolucjom. Platforma zaczęła szkodzić Polsce, to jest dla mnie czerwona linia.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone