piątek, 25 maja 2018 r.  Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wiadomości z tagiem Podobnie  RSS
W tej branży Polska konkuruje z największymi

Dodano: 23.05.2018 5:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Polska, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 r. przepisy dotyczące komercyjnego wykorzystywania dronów, jest liderem w branży bezzałogowców w Europie i wielu może się od nas uczyć. By jednak polskie firmy mogły być konkurencyjne na rynku światowym, konieczna jest inwestycja w kompetencje. Podobnie jak regulacje prawne, gwarantujące bezpieczeństwo w ruchu powietrznym.

Tagi: Podobnie
Źródło: biznes.interia.pl

Ustawa z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach [TYDZIEŃ Z KOMENTARZAMI]

Dodano: 21.05.2018 20:22 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Oddajemy w Państwa ręce drugą, ostatnią część komentarza do najnowszych zmian wprzepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców (tj. w ustawie o cudzoziemcach, które zostały wprowadzone ustawą z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw; Dz.U. z 2018 r. poz. 107). Podobnie jak w przypadku pierwszej części większość zmian weszła w życie już 12 lutego 2018 r., niektóre jednak zaczną obowiązywać dopiero 1 stycznia 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

STAN GRY: DGP o możliwej rekonstrukcji rządu, GW o dymisji Świrskiego, Zysk: Jaśkowiak jest przede wszystkim ideologiem

Dodano: 21.05.2018 11:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE - LECH WAŁĘSA DO PROTESTUJĄCYCH: PRZECIEŻ JA NIE WCHODZĘ W SZCZEGÓŁY: Protestujący proszą, żeby Wałęsa z nimi został. Były prezydent: Na 18:00 muszę być w Puławach, tam mam wielkie spotkanie"  -- DGP O MOŻLIWEJ REKONSTRUKCJI RZĄDU - jak piszą Grzegorz Osiecki i Karolina Baca-Pogorzelska: “Wiele informacji dobiegających z obozu władzy wskazuje na to, że fala zmian wzbiera. Jak powiedział jeden z polityków zbliżonych do Nowogrodzkiej: „Zaczął się sezon II serialu rekonstrukcja, ale finału nie będzie szybko, trzeba budować napięcie”. – Premier nie wszystkich ocenia dobrze i chciałby dokonać zmian – mówi osoba zbliżona do kancelarii Morawieckiego. Ale te zmiany mogą być dokonane tylko wtedy, gdy zgodzi się na to Jarosław Kaczyński. On zaś ma własne kalkulacje spójności w PiS i wyborczej skuteczności ugrupowania.

-- PRZED WAKACJAMI - dalej DGP: “Jeśli do roszad ma dojść, to powinno się to stać przed wakacjami. Wybory samorządowe zamykają „okienko możliwości”, bo korekt personalnych w rządzie dokonuje się nie w kampanii, ale przed nią. – Z kolei po kampanii to może być trudne, bo jeśli PiS wygra, to jak uzasadnić zmiany? Dlatego najlepiej dokonać ich teraz – mówi polityk PiS. Większość osób, z którymi rozmawialiśmy, wskazuje na czerwiec. Ale w końcówce zeszłego tygodnia pojawiały się informacje, że może to nastąpić w maju, a nawet... dziś. – Papierów nie widziałem, ale to można zrobić w jeden dzień, jak jest potrzeba. Napisanie wniosku o odwołanie to nie problem – przekonuje bliski współpracownik premiera”.

-- JURGIEL, ZALEWSKA, ADAMCZYK, TCHÓRZEWSKI- nazwiska ministrów wymienione w DGP.

-- JAŚKOWIAK JEST PRZEDE WSZYSTKIM IDEOLOGIEM - mówi Tadeusz Zysk w GPC: “Jaśkowiak jest przede wszystkim ideologiem, i to największy problem. To dość zadziwiające, że w mieście ludzi praktycznych, konkretnych, do władzy doszedł człowiek, który zajmuje się polityką, a nie zarządzaniem”. 

-- MEDIA NIE MAJĄ JUŻ TAKIEJ SIŁY JAK KIEDYŚ - mówi Waldemar Paruch w rozmowie z Sieciami: “Wydarzenia ostatnich lat pokazały, że media nie mają już takiej siły jak kiedyś. Mamy silną polaryzację środowiska dziennikarskiego, nie ma już ludzi, którzy mogliby aspirować do roli figur ogólnonarodowych i zarazem pozapolitycznych. Obywatele to widzą i umieją dobrze odczytać. Rządowi pomogła też opozycja, która tak przerysowała sytuację, że skompromitowała wiele opowieści medialnych. Gdy tyle się mówi o dyktaturze i braku wolności, a tego zagrożenia realnie nie widać, to w końcu na demonstrację w tej sprawie przychodzi garstka osób, co przydarzyło się PO parę dni temu. Dużo groźniejsze są dla obozu rządzącego spory światopoglądowe, ponieważ z badań wynika, że większość Polaków nie chce zmian np. w sferze ochrony życia”.

-- NAJBARDZIEJ SOCJALNY RZĄD MA BYĆ UZNANY ZA OBOJĘTNY I NAJMNIEJ OLIGARCHICZNY ZA DYGNITARSKI - Jacek Karnowski: “Także i w innych sferach cele są podobne. Najbardziej socjalny rząd III RP ma zostać uznany za obojętny na los najsłabszych. Najmniej oligarchiczna ekipa ma zostać uznana za „dygnitarzy”.

-- KARNOWSKI O STRATEGII TYSIĄCA WIETNAMÓW PRZECIW PIS: “Wybory parlamentarne już na horyzoncie. Wydarzenia ostatnich tygodni są ważnym ostrzeżeniem: to będzie walka na noże. Dobra wola Dobrej Zmiany, która w roku 100-lecia Niepodległości dąży do złagodzenia napięcia, została uznana za oznakę słabości i jedynie nakręca agresję. Strategia „tysiąca Wietnamów” wchodzi w fazę operacjonalizacji/ konkretyzacji, tym razem z ostrą amunicją. Cztery lata są w stanie wytrzymać, ale dłużej już nie”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI O UNIOWOLNOŚCIOWYCH KLIMATACH PRZYTŁACZAJĄCYCH PROTEST: “Kolejne gwiazdy III RP przybywające pod Sejm zwiększają tylko w oczach opinii publicznej wrażenie partyjnego dna w całej akcji. To zresztą dość częste zjawisko towarzyszące operacjom inspirowanym i realizowanym w okolicach Czerskiej. Gdy tylko poczują możliwość działania, włączają te swoje „uniowolnościowe” klimaty tak zdecydowanie, że przytłaczają każdy inny wydźwięk wydarzenia.

-- GDZIE WAŁĘSA DAJE TWARZ, POLACY WYBIERAJĄ ODWROTNIE - DALEJ KARNOWSKI: “Z tej perspektywy wizyta Lecha Wałęsy wcale nie musi być triumfem ludzi marzących o wywróceniu rządu za pomocą protestu niepełnosprawnych w Sejmie. Uważam, że będzie to czynnik tak bardzo „przytulający” protest do oligarchii III RP, że realny oddźwięk społeczny zostanie zredukowany do zera. Resztki autentyzmu zostaną zaduszone. Zobaczycie. Tam, gdzie Lech Wałęsa daje twarz, tam zawsze Polacy wybierają odwrotnie. Mądry naród rozumie więcej niż się niektórym wydaje. Dlatego apeluję: po Wałęsie niech przyjedzie Michnik, a potem ktoś od Kulczyków. A i Staszkowi Gawłowskiemu dajcie przepustkę. Warto”. 

-- O CZARNEJ LIŚCIE STRAŻY MARSZAŁKOWSKIEJ - Renata Grochal i Aleksandra Pawlicka w Newsweeku: “Politycy opozycji są przekonani, że straż marszałkowska ma czarną listę osób, które nie mogą wejść do Sejmu. Oprócz działaczek Strajku Kobiet są na niej Obywatele RP, którzy w grudniu protestowali przed parlamentem. Jednak biuro prasowe na pytanie o czarną listę nie odpowiada. Podobnie jak na kolejne: dlaczego wstrzymano wydawanie przepustek? Odpisuje tylko, że „zdecydowały względy organizacyjne”, a powodem był protest niepełnosprawnych i ich opiekunów”. 

-- ŚWIRSKI MOŻE ODEJŚĆ Z PFN - Agata Kondzińska i Iwona Szpala w GW: “Fundacji w PiS broni już tylko jej promotor, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. To jego człowiekiem jest Świrski. Znają się od lat. Gdy partia wystawiła Glińskiego na premiera technicznego, Świrski zaoferował pomoc. Był jeszcze wtedy blogerem z politycznymi ambicjami o pseudonimie Szczur Biurowy, potem został prezesem Reduty Dobrego Imienia zajmującej się „ściganiem zniesławień ojczyzny”. – Jego los wygląda na przesądzony, mimo że Gliński bronił go do końca – mówi nasz rozmówca z kancelarii premiera”. 

-- JACEK ŻAKOWSKI O LIBERALNYM POPULIZMIE - pisze w GW: “Gdyby np. państwo nie wydawało z kieszeni każdego średnio 2 tys. 310 zł na zdrowie, to wielu z nas nie miałoby więcej ani mniej, boby już nie żyli. Ale pozostali też nie mieliby więcej, bo zmarli nie tworzą PKB i nie płacą podatków. A gdyby państwo nie zebrało od nas kolejnych 1700 złotych na renty z dodatkami, protestujący w Sejmie nie dostaliby nawet tych groszy, które teraz dostają. Jednak, zgodnie z zasadą metody populistycznej, „rachunek od państwa” o tych korzyściach milczy”. 

-- BISKUPI NIE MOGĄ MILCZEĆ - Tomasz Krzyżak w RZ: “Kościół jest dziś jedyną instytucją, która może pomóc zakończyć protest w Sejmie. Nie słuchając zarzutów o zaangażowanie polityczne, powinien odważnie wyjść z ofertą mediacji”. 

-- 50% CHCE ŻEBY POSŁOWIE ZARABIALI 5 TYS ZŁ, PROF. DUDEK: “Wyobraźmy sobie sytuację, w której faktycznie parlamentarzystom nie płaci się za pracę. Wtedy, jak wiadomo, będą zostawać nimi głownie ludzie bardzo zamożni lub opłacani po cichu lobbyści. Opowiadanie o tym, że brak uposażenia rekompensowałby im prestiż wykonywanej funkcji to czysta demagogia z racji niskiego prestiżu, jakim, niestety, cieszą się parlamentarzyści”. 

-- GETBACK UDERZY W PIS JAK BUMERANG - Wojciech Czuchnowski w GW: “A ABW? Tu sprawa jest prostsza. Z pisma szefa Agencji wynika, że służby specjalne nie zrobiły literalnie nic. Natomiast w sprawie Amber Gold już trzy lata przed krachem KNF wydała komunikat z ostrzeżeniem, a dwa lata później złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Również ABW zajęła się aferą, zanim nastąpił upadek firmy. To prawda, działania te były nieudolne, chwilami przypominały celowe zaniechania. Jednak jakieś interwencje były”. 

-- MARCIN FIJOŁEK O BARTŁOMIEJU SIENKIEWICZU OPUSZCZAJĄCYM KLĄTWĘ W POWSZECHNYM Z OBURZENIEM I O MAŁYM MIANOWNIKU WSPÓLNOTY: “Niemniej jednak po scenie, w której aktorka imituje seks oralny z figurą Jana Pawła II, trzy rzędy wyżej usłyszałem jednego z widzów, który wyraźnie oburzony wyszedł z przedstawienia, trzaskając drzwiami i krzycząc do aktorów: „Tego nie da się obronić!”. Widzem tym był Bartłomiej Sienkiewicz. Żartowaliśmy w redakcji, że prawdopodobnie w były ministrze spraw wewnętrznych odezwały się geny. Do gestu Bartłomieja Sienkiewicza może będzie okazja kiedyś wrócić, ale jego oburzenie - na poziomie estetycznym - miało podobne fundamenty, co protesty niecierpiących go (z wzajemnością) narodowców, którzy protestowali swojego czasu przed Powszechnym. Może - nieco naiwnie konstatując - jest szansa, by ten wspólny mianownik wspólnoty znaleźć gdzieś w estetyce, w odruchowym, moralnym (?) sprzeciwie wobec rzeczy po prostu niegodnych. (...) Trudno spodziewać się, że rzeczywistość szybko się zmieni. Na razie mamy kierunek debaty, w której każda sprawa jest polityczna, czy wręcz partyjna. Ale może z czasem uda się wbić parę klinów i znaleźć choćby naprawdę mały wspólny mianownik naszej wspólnoty”.

-- POSŁANKA KRYNICKA MÓWI, ŻE STRZELNICE TEŻ SĄ DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH:“- Te strzelnice, obrona terytorialna, te ławeczki, to wszystko też jest dla osób niepełnosprawnych. Ja nie widzę problemu, żeby osoby niepełnosprawne nie mogły korzystać ze strzelnic - twierdzi łomżyńska posłanka PiS Bernadeta Krynicka. I zbiera gromy od internautów”. 

-- LOKALNA GW O SKANDALU Z UDZIAŁEM RADNEGO WSPIERAJĄCEGO ADAMOWICZA: “Są powody do wygaszenia mandatu radnego Mirosława Zdanowicza (PO), bo przez osiem miesięcy prowadził działalność gospodarczą na majątku gminy, co jest zakazane ustawowo. Grunt kupiony bez przetargu został wcześniej pozyskany przez władze Gdańska, dla niego, od Uniwersytetu Gdańskiego”. 

-- URODZINY:Wiesława Ziółkowska, Małgorzata Serafin, Marta Patena, Piotr Mościcki, Lucjusz Nadbereżny.

Źródło: 300polityka.pl

Ustawa z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach [TYDZIEŃ Z KOMENTARZAMI]

Dodano: 21.05.2018 8:16 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Oddajemy w Państwa ręce drugą, ostatnią część komentarza do najnowszych zmian wprzepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców (tj. w ustawie o cudzoziemcach, które zostały wprowadzone ustawą z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw; Dz.U. z 2018 r. poz. 107). Podobnie jak w przypadku pierwszej części większość zmian weszła w życie już 12 lutego 2018 r., niektóre jednak zaczną obowiązywać dopiero 1 stycznia 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PKN Orlen - w Polsce ceny paliw należą do najniższych w Europie

Dodano: 21.05.2018 8:15 | 5 odsłon | 0 komentarzy
Wiceprezes PKN Orlen Zbigniew Leszczyński powiedział, że mimo rosnących cen ropy naftowej, ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Podobnie jest z podatkami zawartymi w ich cenie

Źródło: inwestycje.pl

Ustawa z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach [TYDZIEŃ Z KOMENTARZAMI]

Dodano: 21.05.2018 7:27 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Oddajemy w Państwa ręce drugą, ostatnią część komentarza do najnowszych zmian wprzepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców (tj. w ustawie o cudzoziemcach, które zostały wprowadzone ustawą z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw; Dz.U. z 2018 r. poz. 107). Podobnie jak w przypadku pierwszej części większość zmian weszła w życie już 12 lutego 2018 r., niektóre jednak zaczną obowiązywać dopiero 1 stycznia 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

VIII Turniej Dzikich Drużyn: zwyciężył Kaliningrad!

Dodano: 19.05.2018 19:36 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Dwa gwizdki na dwóch boiskach Warmii Olsztyn punktualnie o 10 rozpoczęły w sobotę (19.05) VIII Turniej Dzikich Drużyn. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku nie brakowało emocji. W wielkim finale spotkały się ekipy z Kaliningradu i Olsztyna. Zwyciężyli... Rosjanie!

Tagi: Podobnie
Źródło: gazetaolsztynska.pl

Ustawa z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach [TYDZIEŃ Z KOMENTARZAMI]

Dodano: 19.05.2018 18:25 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Oddajemy w Państwa ręce drugą, ostatnią część komentarza do najnowszych zmian wprzepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców (tj. w ustawie o cudzoziemcach, które zostały wprowadzone ustawą z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw; Dz.U. z 2018 r. poz. 107). Podobnie jak w przypadku pierwszej części większość zmian weszła w życie już 12 lutego 2018 r., niektóre jednak zaczną obowiązywać dopiero 1 stycznia 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

STAN GRY: Sroczyński: Redaktorzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali na kolegiach, Zaremba: Wieloletni profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów, Dorn: Jaki ogrywa Trzaskowskiego

Dodano: 19.05.2018 12:28 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Sroczyński: Redaktorzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali na kolegiach

Zaremba: Wieloletni profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów, Dorn: Jaki ogrywa Trzaskowskiego

*****

-- JAKI OGRYWA TRZASKOWSKIEGO - pisze Ludwik Dorn w TVN: “Jaki ogrywa Trzaskowskiego, Nowoczesna walczy o życie, SLD sięga po Jaruzelską, Kukiz obejmuje się z Jurkiem. Przed jesiennymi wyborami każdy stara się, jak może. Wszystko to będzie na nic, jeśli PiS, zamiast w partię szachów, zechce zagrać z przeciwnikami w dupaka”.

-- DORN PISZE, ŻE JAKI WSTRZELIŁ SIĘ W PROBLEM: “Największym osiągnięciem dotychczasowej kampanii Patryka Jakiego w Warszawie jest wyjście przez niego z roli szeryfa i pokazanie się jako ktoś, kto rozumie problemy miasta i atakuje rządy PO za to, że ich nie rozwiązały. Najcelniejszym zaś strzałem podniesienie kwestii parkingów, która jest piętą Achillesową ratusza. W 2006 roku Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała 17 dużych parkingów podziemnych: żaden nie został zbudowany. Kwestia transportu osobowego to jedna z największych bolączek Warszawy, a ratusz nie ma w tej kwestii żadnych dokonań. Patryk Jaki wstrzelił się w problem, a Rafał Trzaskowski od niego ucieka, bo musiałby się odnieść krytycznie do rządów obecnej prezydent, co ze względów wewnątrzpartyjnych jest dla niego trudne. Ale wiadomo – a jest to też problem PO w skali całego kraju – że od kwestii poprzednich rządów Platformy nie ma ucieczki. Najlepiej więc chwycić byka za rogi teraz, kiedy się jeszcze nie rozpędził”. 

-- GABINET CIENI PO UZIEMIONY PRZEZ LOT W GOLENIOWIE: “Z relacji wynika, że pasażerowie byli na lotnisku od około godziny 20, czyli na godzinę przez wylotem. Około godz. 21, kiedy samolot teoretycznie powinien już startować z Goleniowa, dowiedzieli się, że będzie „co najmniej dwugodzinne opóźnienie”. Dwie godziny później pojawiła się jednak informacja, że samolot jest odwołany, a pasażerów do stolicy zawiezie autokar. Miał być o północy. O godz. 00.30 okazało się jednak, że autokaru nie będzie, będą za to taksówki. Parlamentarzyści próbowali sami zorganizować sobie autokar, ale obdzwonieni przewoźnicy poinformowali, że nie mają wolnego pojazdu i kierowców. O godzinie 1 w nocy pod terminalem pojawiła się taksówka. Jedna. W tej sytuacji posłowie PO sami zadzwonili po taksówki. Część zdecydowała się na jazdę do Warszawy, część wróciła do Szczecina. W międzyczasie pojawił się pomysł, by posłowie przenocowali w Szczecinie”. 

-- KACPER PŁAŻYŃSKI WZYWA ADAMOWICZA DO ODPOWIEDZI WS ZANIECZYSZCZENIA MOTŁAWY ŚCIEKAMI: “- Zakończył się zrzut ścieków do Motławy, z tego się cieszymy, ale nie zapominajmy, że do awarii doszło i pozostaje pytanie co dalej? Mam wrażenie, że prezydent Paweł Adamowicz od momentu jej wystąpienia uchyla się odpowiedzi na trudne pytania które nurtują opinię publiczną nie tylko w Gdańsku. Jego aktywność w tej sprawie od trzech dni sprowadza się właściwie tylko do wypowiedzi w mediach społecznościowych - mówił w piątkowe południe na kolejnej konferencji przy przepompowni Ołowianka Kacper Płażyński”. 

-- PRZESŁUCHIWANIE JEDNYCH, KADZENIE INNYM - Piotr Zaremba o TVP: “Kiedy trójka polityków opozycji wyszła z programu Michała Rachonia będącego w teorii przeglądem poglądów partii politycznych, władze TVP Info zareagowały oświadczeniem: „Minęły czasy, kiedy koalicja PO-PSL wyznaczała tematy i gości”. I to prawda, tylko, że nadeszły czasy, kiedy robi to PiS. Sposób, w jaki Rachoń zadaje pytania (tym razem o domniemaną agencję towarzyską w mieszkaniu Stanisława Gawłowskiego) nie ma nic wspólnego z moderowaniem dyskusji. To przesłuchiwanie jednych, kadzenie innym, zgodnie z linią partii rządzącej”.

-- ZAREMBA O TYM, ŻE TVP PRZEBIŁO ŚPIEWANIE STO LAT TUSKOWI: “Warto przypomnieć o punkcie wyjścia. Znajomy przypomniał ostatnio na Facebooku spektakl z TVP rządzonej przez Platformę Obywatelską. Tomasz Lis podejmuje w swoim programie premiera Donalda Tuska, obdarowuje go prezentem, odpowiednio dobrana publika śpiewa „sto lat”. Tamta telewizja nie ukrywała swoich zaangażowań i nie stroniła od lizusostwa. Trzeba jednak przyznać, że w jednej sferze obecne Wiadomości czy TVP Info ją przebiły. W agresywności, w nieustającym piętnowaniu wrogów. W pomieszanym doszczętnie z informacją komentarzu nieustannie przypomina się o przewinach, prawdziwych, wyimaginowanych i wyolbrzymionych, rządu i ludzi koalicji PO-PSL”.

-- ZAREMBA CHWALI TVP ZA TEATR TV I HISTORIĘ: “Nie zmienia to mojej, dużo bardziej wycieniowanej oceny całej TVP Kurskiego. Robi ona zarazem wiele aby lepiej, ciekawiej i bardziej pluralistycznie niż za rządów PO opowiadać o polskiej historii i kulturze. Jej Teatr Telewizji przygotował kilka przedstawień, które przejdą do historii, a ostatnio zaczęto nawet eksperymentować z programem kabaretowym niekoniecznie pokazującym polskie sprawy zgodnie z prostym zamówieniem prawicy („La la Poland”)”.

-- ZAREMBA O TYM, ŻE GAWRYLUK BYŁA BARDZIEJ PRZEZROCZYSTA NIŻ WIELE JEJ KOLEŻANEK I KOLEGÓW I TO WYSTARCZAŁO, BY KWALIFIKOWAĆ JĄ JAKO “PRAWICOWĄ”: “Czy Gawryluk chce zrobić z Polsatu drugą TVP, jak alarmuje Wielowieyska? Wystarczy poobserwować wszystkie pasma pod jej nadzorem dzisiaj, aby zauważyć, że raczej wprowadza do informacji i publicystyki więcej równowagi. Sama zawsze prowadziła swoje programy tak aby zadać najważniejsze pytania wszystkim stronom. Była o wiele bardziej przezroczysta niż wiele jej koleżanek i kolegów, to fenomen podobny do Bogdana Rymanowskiego w TVN. To wystarczyło aby ją zakwalifikowano w liberalno-lewicowym dziennikarskim światku jako „prawicową”.

-- TVP BYŁA NA RÓWNI Z TVN JEDNYM Z CENTRÓW SZTABU PO - ZAREMBA: “Czy jest to walka o niezależność mediów? Nie sądzę. Owszem liberalna lewica z „Wyborczą” ma czele przestrzega przed przejmowaniem rynku medialnego przez władzę na wzór węgierski. Też nie chciałbym takiego scenariusza, gdzie monopol polityczny miesza się z ekonomicznym. Ale przypominam: byliśmy bliscy takiego modelu w latach 2010-2015. W tym ostatnim roku TVP była jednym z centrów sztabu wyborczego PO na równi z TVN”.

-- SOLORZ UBIJAŁ TARGÓW Z PLATFORMĄ I TO NIE BUDZIŁO W GW NAJMNIEJSZEGO NIEPOKOJU: “Chętnie wierzę, że PiS-owi wystarczy swoista neutralizacja Polsatu. I że Zygmunt Solorz jako człowiek interesu naprawdę może się kierować racjami biznesowymi. Chce sprzedać elektrownię Pątnów Adamów Konin. Dopiero co uzyskał dla siebie korzystny werdykt UOKiK w sprawie przejęcia Netii. Jednak to, że Polska jest krajem kapitalizmu politycznego, nie jest odkryciem dnia dzisiejszego. Solorz równie chętnie robił interesy z poprzednimi ekipami. Przez osiem lat dobijał targów z Platformą. To nie budziło w „Gazecie Wyborczej” najmniejszego nawet niepokoju”.

-- WIELOLETNI RZECZNICY I PROFITENCI MONOPOLU WYSTĘPUJĄ W ROLI UCIŚNIONYCH OBROŃCÓW WOLNOŚCI MEDIÓW - KONKLUZJA ZAREMBY: “Nie chcę niczyjego monopolu i wolę już prowizorki oparte na chwiejnym stanie równowagi. Ale sytuacja, w której wieloletni rzecznicy i profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów przed jednym tylko zagrożeniem, jawi mi się jako komedia. Wystrzegajmy się takich teatrzyków cieni”. 

-- TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE PO PRZEJĘŁA SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNYMI, KTÓRYCH DOTĄD MIAŁA W NOSIE A REDAKTORZY ZIEWALI NA KOLEGIACH - GRZEGORZ SROCZYŃSKI: “Trudno uwierzyć, że PO nagle przejęła się losem grupy, którą za swoich rządów miała w nosie. Podobnie trudno uwierzyć, że redaktorzy tygodników i gazet, którzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali podczas redakcyjnych kolegiów i ucinali, że temat nikogo nie zainteresuje, nagle doznali jakiegoś chrystusowego nawrócenia na empatię. Tak, niestety, prawica ma absolutną rację, że nasze zainteresowanie protestem w Sejmie wynika głównie z tego, że można niepełnosprawnymi dziećmi okładać Kaczyńskiego po głowie. Publiczność zaś kupiła popcorn i czeka, kto wygra”.

-- NIEPEŁNOSPRAWNI SKRUSZYLI LIBERALIZM - dalej Sroczyński: “Politycy opozycji zaczynają wyczuwać tę zmianę wiatrów. Widzą, że temat państwa opiekuńczego może rozgrzać społeczne emocje nie gorzej niż sądy czy sprawa nagród dla ministrów. Może to zmieni poglądy niektórych, przewietrzy partyjne programy i uczyni nadwiślański liberalizm bardziej nowoczesnym. Komukolwiek uda się odsunąć PiS od władzy, nie będą już możliwe ani likwidacja 500 plus, ani zamiatanie pod dywan problemu braku łóżek geriatrycznych w szpitalach, ani - mam nadzieję - likwidowanie PKS-ów i połączeń kolejowych w małych miastach (co za „dobrej zmiany” trwa w najlepsze). Warto już teraz zacząć kombinować, skąd na to lepsze państwo opiekuńcze - wypłacające 500 plus, dające godne wsparcie niepełnosprawnym, a jednocześnie szanujące konstytucję i sądy - opozycja weźmie pieniądze”. 

-- KRZYSZTOF WOŁODŹKO O NAGŁYM ZAINTERESOWANIU MEDIÓW LOSEM NIEPEŁNOSPRAWNYCH:“Gra medialna wokół spraw osób niepełnosprawnych jest o tyle istotna, że wpływa na społeczny odbiór sejmowego protestu. Żeby było jasne: w tym konflikcie zawsze będę po stronie opiekunów niepełnosprawnych i samych osób z niepełnosprawnościami – niezależnie od tego, kto będzie rządził. Dlatego cieszy mnie, że po raz pierwszy bodaj od lat 90. opinia publiczna tyle słyszy o problemach tych ludzi. Po raz pierwszy od bardzo dawna, i to nie przy okazji zbiórek wielkich medialnych fundacji, w cieszących się dużą oglądalnością programach ktoś tyle mówi o barierach życiowych, społecznych i ekonomicznych osób z niepełnosprawnościam”i. 

-- ROZMAWIAJMY O CZASIE PRACY, NIE O KACZORZE-DYKTATORZE - Jakub Majmurek: “Obywatelska inicjatywa skrócenia czasu pracy jest szansą na otwarcie poważnej dyskusji o pracy w Polsce, której, mam wrażenie, nigdy nie odbyliśmy na serio po roku ’89. Dlatego podpiszę projekt ustawy Razem, do czego i państwa zachęcam. Nawet jeśli macie państwo wątpliwości co do szczegółów, to warto zmusić Sejm, by po tysiącach godzin debat o niczym, wyzywania się posłów od „kanalii” i „kaczorów-dyktatorów” zajął się w końcu strategiczną refleksją nad czymś naprawdę ważnym dla przyszłości nas wszystkich”.

-- MAJMUREK O KOLEJNYCH TEZACH LIBERAŁÓW: “Brytyjczyków straszono, że zakaz pracy dzieci doprowadzi gospodarkę do ruiny. A ta ruszyła z kopyta. Dziś tak samo straszy się nas, że skrócenie dnia pracy do siedmiu godzin wpędzi świat w kryzys. Będzie raczej odwrotnie”. 

-- MACIEJ GDULA O POKAZANIU POLSKI PO PIS - mówi GW:“Oni sobie nie wyobrażają Polski po wyborach, w których Kaczyński przegrywa. Dlatego trzeba im pomóc ją zobaczyć. Ale nie traktując ich jak wrogów, tylko partnerów z odmiennymi poglądami. Nikt nie oczekuje, że będą tkwili w swoich poglądach do końca życia”. 

-- KOMOROWSKI O WIZYCIE PAD W USA JAKO O WSTAWANIU Z KOLAN: “– Praktyczny wymiar wstawania z kolan właśnie widzimy obserwując wizytę prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych, podczas której jego partnerami są burmistrz Jersey City i gubernator stanu Illinois – mówi w rozmowie z „Newsweekiem” były prezydent Bronisław Komorowski. W czasie pięciodniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA nie dojdzie do spotkania z żadnym istotnym amerykańskim politykiem”. 

-- NIE WIDZIELIŚMY ICH, NIE SŁYSZELIŚMY - Aleksandra Klich w GW: “Zaległości są wielkie, wina spoczywa na wszystkich rządach po 1989 roku, włącznie z ostatnim. I obciąża nasze sumienia, również nas, dziennikarzy, którzy nie dość cierpliwie, skutecznie i głośno domagaliśmy się praw dla niepełnosprawnych. Koniec liczenia tylko na siebie i na czyjąś dobrą wolę. Państwo, które ma pieniądze na strzelnice, musi je znaleźć dla słabszych, samotnych, cierpiących. Rzucanie nędznych groszy, które z trudem wystarczają na przeżycie, to zwykłe okrucieństwo”. 

-- JANINA OCHOJSKA O TYM, ŻE NIE OPOWIADA SIĘ PO ŻADNEJ ZE STRON - mówi GW:“A czego miała niby się wystraszyć? Nigdy niczego złego żadnej władzy nie uczyniłam. Nie opowiadam się po żadnej ze stron. Moją troską jest dobro Polski i społeczeństwa. Tak się składa, że jego część nie jest traktowana sprawiedliwie. Nie mogłam zostać obojętna. Jestem osobą publiczną, oczekuje się ode mnie, że zabiorę głos w sprawach, na których się znam. Przecież niepełnosprawność jest i moim doświadczeniem”. 

-- RAFAŁ DUDKIEWICZ O PIELGRZYMCE Z OVIEDO DO SANTIAGO DE COMPOSTELLA I DECYZJI CO DALEJ - mówi w rozmowie z KL:“Z kilku bardzo istotnych powodów przedłużam moment, w którym będę się nad tym zastanawiał. Najważniejszym z nich jest fakt, że do końca października będę chciał się maksymalnie poświęcić sprawom miasta. A drugi powód jest taki, że będę chciał zobaczyć, jakie możliwości przyniesie życie. Takie mam doświadczenie, że zawsze, kiedy dokonywałem podobnej zmiany, pojawiały się ciekawe oferty. Ale latem idziemy z żoną pieszo z Oviedo do Santiago de Compostela. Ustaliliśmy, że podczas tego marszu zdecydujemy, co dalej. Na razie jednak Wrocław jest dominujący”. 

-- FAKT O KOLANIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:“Wcześniej mówiono, że Kaczyńskiego, od dawna cierpiącego na ból kolana, czeka artroskopia. Z informacji Faktu wynika, że w grę obecnie wchodzi wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego! A to jest już poważna operacja, która – zanim zostanie przeprowadzona – wymaga ustabilizowania stanu zdrowia pacjenta”.

-- FAKT O PRZEPUSTCE KACZYŃSKIEGO ZE SZPITALA: “Wcześniej Jarosław Kaczyński zamierza jeszcze raz skorzystać z przepustki. – Wszystko zależy jednak od decyzji lekarzy. Ta może być na dniach – słyszymy. Bo dla prezesa zdrowie zdrowiem, ale to polityka jest najważniejsza. W przyszłą środę ma odbyć się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, który powinien zatwierdzić kandydatury w wyborach samorządowych. Czy prezes poprowadzi zebranie tego gremium? Niektórzy w partii twierdzą, że jest to możliwe”. 

-- SE O INFEKCJI KOLANA JK: “Skąd tak długi pobyt w lecznicy? Jak ustaliliśmy, prezes czeka na operację kolana, ale w międzyczasie musi się jeszcze zmagać z zakażeniem bakteryjnym. - I te bakterie wywołały najpewniej stan zapalny kolana. Sytuacja jest poważna, choć wszystko jest pod kontrolą. Pan prezes czeka na operację, która przywróci go do zdrowia. Później będzie go jeszcze czekać rehabilitacja i w sumie prezes może być wyłączony z normalnego funkcjonowania nawet przez pół roku - opowiada nasz informator”. 

-- PREZYDENT ZAPROSIŁ ADAMA NAWAŁKĘ I PIŁKARZY REPREZENTACJI POLSKI DO SWOJEJ LETNIEJ REZYDENCJI:

-- GPC O POLITYCE CENOWEJ ORLENU: “Przez cały rok ceny ropy brent urosły aż o 61 proc., tymczasem na stacjach Orlenu benzyna podrożała tylko o 11 proc. To dzięki temu, że zarząd spółki robi wszystko, by utrzymać ceny na jak najniższym poziomie”. 

-- URODZINY:Krzysztof Tchórzewski, Marcin Król, Marta Fogler, Robert Tekieli, NIEDZIELA: Aleksander Hall, Katarzyna Mrzygłocka, Marzena Okła-Drewnowicz, Robert Smoleń, Magdalena Sobkowiak, Cezary Krysztopa.

Źródło: 300polityka.pl

Problem z budową nowego węzła na A4. Oferty przewyższają budżet

Dodano: 19.05.2018 11:09 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Trzy oferty złożono w ponownym przetargu na budowę węzła Niepołomice na autostradzie A4 w Małopolsce, który poprawi dojazd do tego miasta i znajdującej się w nim strefy gospodarczej. Podobnie jak poprzednio, wszystkie przewyższają założony budżet inwestycji.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone