wtorek, 18 grudnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wiadomości z tagiem Polacy  RSS
Enter Air rozszerzył zakres współpracy z TUI Poland

Dodano: 18.12.2018 11:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Enter Air i TUI Poland podpisały aneks do umowy na sezon Lato 2019 - Zima 2019/2020. Szacunkowa wartość aneksowanej umowy wynosi 129,9 mln USD (ok. 491,8 mln zł).

Tagi: Polacy
Źródło: inwestycje.pl

"Znałem Go z widzenia. Jestem wstrząśnięty"

Dodano: 18.12.2018 11:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda o zmarłym Polaku w Strasburgu.

Źródło: https:

Enter Air rozszerzył zakres współpracy z TUI Poland

Dodano: 18.12.2018 11:28 | 5 odsłon | 0 komentarzy
Enter Air i TUI Poland podpisały aneks do umowy na sezon Lato 2019 - Zima 2019/2020. Szacunkowa wartość aneksowanej umowy wynosi 129,9 mln USD (ok. 491,8 mln zł).

Tagi: Polacy
Źródło: inwestycje.pl

Dera: Prezydent uhonoruje Polaka zmarłego w Strasburgu

Dodano: 18.12.2018 11:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda uhonoruje Polaka zmarłego w Strasburgu - poinformował w poniedziałek prezydencki minister Andrzej Dera. Dzięki takiej postawie jak jego, nie doszło do większej tragedii, poświęcił życie, by ratować innych, to jest absolutny wzór - podkreślił Dera.

Źródło: https:

Polacy wydali 386,5 mln zł na zakup prywatnych polis zdrowotnych w I półr.

Dodano: 18.12.2018 11:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Prawie 2,3 mln Polaków miało dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na koniec I poł. 2018 r., co oznaczało wzrost o 14% w skali roku. Wartość wykupionych prywatnych polis zdrowotnych wyniosła 386,5 mln zł, tj. 19% więcej r/r, wynika z danych...

Tagi: Polacy
Źródło: inwestycje.pl

Nationale-Nederlanden: Polisę mieszkaniową ma już 62% Polaków

Dodano: 18.12.2018 11:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Polacy starają się zabezpieczać swoje domy m.in. za pomocą monitoringu lub systemów antywłamaniowych, jednak większość przyznaje, że dba o bezpieczeństwo nieruchomości, wykupując ubezpieczenie. Polisę mieszkaniową posiada już 62% Polaków...

Tagi: Polacy
Źródło: inwestycje.pl

STAN GRY: Fakt: Tarczyński będzie następny, KKZ: Opozycja do tej pory takiej opowieści o Polsce nie jest w stanie przedstawić, Nizinkiewicz o wyborach: Decyzja w styczniu, Dziennik Polski: Majchrowski zwiększa liczbę urzędników

Dodano: 18.12.2018 10:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- NEWS 300: NA ŚWIĘTA WIĘCEJ KANAŁÓW TVP W NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ:

-- DWORCZYK O TYM, ŻE JEST PEWIEN, ŻE CENY PRĄDU NIE WZROSNĄ - 300LIVE:

-- MAJCHROWSKI ZWIĘKSZA LICZBĘ URZĘDNIKÓW - jedynka Dziennika Polskiego.

-- TARCZYŃSKI BĘDZIE NASTĘPNY? - Fakt o odejściu Pawłowicz: “Tarczyński będzie następny – mówi nam ważny polityk PiS. Podczas zamkniętej dla mediów części niedawnego posiedzenia klubu PiS w Jachrance prezes mówił o konieczności zmiany języka i twarzy. – Prezes powiedział tylko to, co od dawna mówiliśmy: że taka skrajność nam szkodzi, a jedynym sposobem na wygranie wyborów jest odzyskanie centrowych wyborców – mówi nam jeden z najbliższych współpracowników prezesa”.

-- CZEGO NIE MÓWI PLATFORMA? - PIOTR MĄCZYŃSKI w GW o odwróconym VAT: “Dlaczego prace toczyły tak wolno? Ze strony polityków PO nie padła tu żadna przekonująca odpowiedź”.

-- MĄCZYŃSKI PRZYTACZA ANEGDOTĘ O ROSTOWSKIM: “Po resorcie finansów krąży do tej pory dowcip, jak to Rostowski usiłował się dowiedzieć, czy ministerstwo przelewa mu pensję. Po krótkich ustaleniach okazało się, że owszem. Ale była ona na tyle niewielka z punktu widzenia wcześniejszych doświadczeń ekonomisty, że minister nie dostrzegł jej na swoim rachunku”.

-- KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA W GW O OPOWIEŚCI O POLSCE: PIS JEST W TYM DOBRY, OPOZYCJA NIE POTRAFI JEJ PRZEDSTAWIĆ: “Ale Jarosław Kaczyński w jednym ma rację. Polakom przed wyborami trzeba zaproponować nową opowieść. Wytyczyć cele, których od dawna brakuje. W tym PiS jest dobry, nawet jeśli teraz próba skonstruowania nowej opowieści wynika ze strachu, że Polacy uwierzą w polexit. Opozycja do tej pory takiej opowieści o Polsce nie jest w stanie przedstawić. Teraz dostała szansę. Polska w sercu Europy to nie jest opowieść PiS”.

-- PREMIER PRZEJMIE FAKTYCZNĄ KONTROLĘ NAD KNF - Bartek Godusławski w DGP: “Niedawno powołany szef komisji najprawdopodobniej już wkrótce zmieni zastępców. Nad urzędem zaś faktyczną kontrolę przejmie premier”.

-- GODUSŁAWSKI O TYM, ŻE W GETBACK PMM OCZEKIWAŁ BARDZIEJ ZDECYDOWANYCH DZIAŁAŃ: “– Premier jest przekonany, że kiedy cały rynek spekulował już o problemach windykatora, to KNF zaspał w tej sprawie i powinien być bardziej aktywny, a nie czekać, aż mleko się rozleje – twierdzi nasz rozmówca i wskazuje, że osoba ze służb pozwoli lepiej patrzeć na sprawy, które mogą być na styku działań urzędu i CBA czy ABW”.

-- JACEK NIZINKIEWICZ O SCENARIUSZU PRZYSPIESZONYCH WYBORÓW - pisze w RZ: “Ryzyko jest więcej niż duże, ale może się okazać, warte podjęcia, tym bardziej że oprócz trzymania wszystkich stronnictw partii w szachu, z każdym miesiącem opozycja będzie musiała się organizować i jednoczyć we wspólny proeuropejski front anty-PiS. A zjednoczona opozycja może być zabójcza dla PiS. Czy do wcześniejszych wyborów dojdzie, dowiemy się już w styczniu. Decyzja należy do jednego człowieka. A Jarosław Kaczyński pokazał nieraz, że potrafi grać va banque”.

-- CHCEMY ZBUDOWAĆ BARDZIEJ SPRAWIEDLIWY SYSTEM - WICEPREZYDENT WARSZAWY MICHAŁ OLSZEWSKI O KRYZYSIE ŚMIECIOWYM - mówi DGP: “Dziś opłata za odpady jest najniższą pozycją w budżecie domowym, po rachunkach za prąd, telefon, wodę, ścieki itp. W dodatku system, w którym deklaruje się liczbę osób w gospodarstwie domowym i na tej podstawie ustala opłaty, jest zdaniem ekspertów, nieszczelny i nieweryfikowalny. Ciężko sprawdzić, ile osób rzeczywiście mieszka w danym gospodarstwie domowym. Poza tym mamy spory segment mieszkań zarejestrowanych na jedną osobę, a które funkcjonują jako mikroapartamenty i my nie wiemy, ile osób z nich korzysta. Dlatego chcemy zaproponować radnym alternatywnie dwa inne system przewidziane ustawą. W grę wchodzą systemy naliczania opłat w zależności od metra sześciennego zużywanej wody lub od metra kwadratowego zajmowanej powierzchni. Oczywiście nie będzie to miało przełożenia 1:1 ustawa pozwala różnicować stawki. Zleciliśmy analizy w tym zakresie, jesteśmy w trakcie ich odbioru. Zakładamy, że stawki zostaną dzięki temu urealnione. Część gospodarstw domowych być może nawet nie odczuje tych zmian w stawkach. Wszystko zależy od rozłożenia kosztów systemu, które dopiero poznamy”.

-- PODWÓJNA KLĘSKA WARSZAWSKIEJ PO, WYŻSZE BONIFIKATY ZOSTAJĄ. CZY BĘDZIE SZTURM NA URZĘDY? - Michał Wojtczuk w Gazecie Stołecznej: “Jeżeli tak się stanie, będzie to miara klęski warszawskiej Platformy: nie tylko zyskała łatkę partii oszustów wyborczych, ale i nie udało się jej obronić miejskiego budżetu, bo przegłosowana naprędce uchwała zostanie zgaszona przez wojewodę”.

-- SŁAWOMIR SIERAKOWSKI O SYTUACJI PO PUBLIKACJACH O SOLORZU - TERAZ SIĘ BĘDZIE DECYDOWAĆ CZY BĘDZIEMY MIEĆ BUDAPESZT W WARSZAWIE: “Polska, czym się chyba zbyt rzadko chwaliliśmy, była i wciąż jest najmniej skorumpowanym krajem czworokąta wyszehradzkiego. Na Słowacji niedawno zabito dziennikarza i jego dziewczynę za to, że ujawniał związki rządzącej partii z włoską mafią. W Czechach premierem jest oligarcha, właściciel znacznej części mediów, który ma na koncie regularne oszustwa i wyłudzanie pieniędzy publicznych. Na Węgrzech rządzi grupa, która nazywa się Fidesz. O tym, co posiada i jak doszła do tego, napisano opasłe tomy. Polsce pod tym względem było bliżej do Niemiec niż do reszty sąsiadów. Jeśli PiS obiecywał Budapeszt w Warszawie, to nie tylko w sensie zdobycia władzy absolutnej, ale także stworzenia kapitalizmu państwowego podporządkowanego partii rządzącej. PiS nie miał dotąd swoich oligarchów, dzięki którym mógłby media przejmować, niszczyć albo przynajmniej podporządkowywać sobie. Dopiero teraz decydować się będzie, czy będziemy mieć Budapeszt w Warszawie”.

-- POLITYCY DALI PALIWO RASISTOM - Wojciech Karpieszuk w GW: “Trudno już nawet zliczyć wszystkie rasistowskie napaści w Warszawie w ostatnich dwóch latach. To PiS, strasząc Polaków muzułmańskimi uchodźcami, bakteriami, strefami szariatu, rozzuchwalił bandytów. Dziś, zamiast na poważnie zająć się problemem rasistowskiej przemocy, politycy PiS kpią z tych, którzy próbują ją zwalczać”.

-- ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ O KONSEKWENCJACH DLA POLSKI BUDŻETU STREFY EURO: “Ustanowienie odrębnego budżetu dla strefy euro zwiększa i dodatkowo formalizuje różnicę pomiędzy Europą pierwszej i drugiej prędkości. Nikt nie może zmusić państw spoza strefy euro do przyjęcia wspólnej waluty w określonym czasie, ale można sprawić, że koszty jej nieprzyjęcia będą znacząco rosły. A Polska, która po odejściu Wielkiej Brytanii, jest jedynym dużym krajem UE spoza strefy euro, niewiele będzie mogła na to poradzić. W tym kontekście komicznie brzmi hasło niedawnej konwencji partii rządzącej, która usilnie stara się zapewnić wyborców, że Unii nie tylko nie zmierza opuszczać, ale że Polska pozostaje „sercem Europy”. Nie jesteśmy sercem Europy, nie jesteśmy też jej mózgiem, oczyma czy uszami. To wszystko bowiem narządy dla funkcjonowania organizmu albo niezbędne, albo bardzo przydatne. Polska tymczasem staje się w Unii Europejskiej czymś, co w biologii nazywane jest „narządem szczątkowym”, który w toku ewolucji zatraca swoje znaczenie”.

-- ROMAN KUŹNIAR O GRZECHACH POLITYKI ZAGRANICZNEJ - pisze w GW: “Bilans trzech ostatnich lat w polityce zagranicznej jest głęboko przygnębiający. Zrobiono wiele, by zniszczyć lub zniesławić dorobek Polski. Kraj został ośmieszony w Europie, a jego wpływy zostały radykalnie ograniczone”. http://wyborcza.pl/7,75968,24287644,jak-polska-wstala-z-kolan-czyli-8-grzechow-glownych-polityki.html -- 18 LAT TEMU Bronisław Geremek został przewodniczącym Unii Wolności, co otworzyło drogę do powstania Platformy Obywatelskiej.

-- URODZINY: Janusz Onyszkiewicz, Jerzy Baczyński, Jacek Kozłowski, Magdalena Szefernaker.

Źródło: 300polityka.pl

Polacy na podium!

Dodano: 18.12.2018 10:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Piotr Żyła zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Źródło: https:

News 300: Więcej kanałów TVP na Święta w naziemnej telewizji cyfrowej

Dodano: 18.12.2018 10:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Jak dowiaduje się 300POLITYKA, dzisiaj Rada Nadzorcza TVP ma wyrazić zgodę na podpisanie umowy przez TVP umożliwiającej wejście publicznego nadawcy na MUX-8. Wcześniej umowę zatwierdził zarząd TVP. Oznacza to, że już na Święta Bożego Narodzenia widzowie otrzymają możliwość oglądania dodatkowych programów naziemnej telewizji cyfrowej. - Zyskają na tym widzowie, którzy zasiądą do świątecznych stołów, zyskuje też TVP, dzięki dobrym warunkom umowy, oraz temu, że programy bedą dostępne w czasie kiedy Polacy więcej czasu poświęcają na wspólne oglądanie telewizji - mówi nasz rozmówca z okolic TVP.

Źródło: 300polityka.pl

Przed Bożym Narodzeniem różnice w cenach najpopularniejszych prezentów mogą sięgać ponad 100 proc

Dodano: 18.12.2018 9:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy
W czasie przedświątecznej gorączki klientom może być trudno trafić na atrakcyjne promocje. Polacy deklarują, że prezenty chcą kupować wcześniej, a nie czekać z nimi do ostatniej chwili. Jak wygląda to w praktyce?

Tagi: Polacy
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone