niedziela, 17 grudnia 2017 r.  Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Wiadomości z tagiem Polakom  RSS
17-letni siostrzeniec Małysza zachwyca. Właśnie dał Polakom dodatkowe miejsce w TCS

Dodano: 17.12.2017 12:17 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Kolejny dobry start 17-letniego Tomasza Pilcha w Pucharze Kontynentalnym. W drugiej serii konkursu w Ruce młody skoczek pofrunął aż 143 metry. Tym razem nie wygrał, zajął siódme miejsce, ale i tak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, a co więcej, zagwarantował Polsce dodatkowe miejsce startowe w Turnieju Czterech Skoczni.

Tagi: Polakom
Źródło: https:

Schetyna proponuje opozycji: Stwórzmy szerokie, wspólne listy do sejmików wojewódzkich

Dodano: 16.12.2017 11:04 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna proponuje opozycji: Stwórzmy szerokie, wspólne listy do sejmików wojewódzkich - Apeluję do wszystkich kolegów i koleżanek z opozycji, szczególnie z Nowoczesnej, do Katarzyny Lubnauer, Ryszarda Petru: przywróćmy Polakom nadzieję. Zróbmy to wspólnie - mówił Grzegorz Schetyna w trakcie posiedzenia Rady Krajowej PO - Pierwszym krokiem jest współpraca w parlamencie, ale kolejnym powtórzenie koalicji którą razem z budowaliśmy w Warszawie. To wielki sukces - mówił dalej. - Zaprośmy do współpracy sprawdzonego partnera: PSL, UP, demokratyczną lewicę. Stwórzmy szerokie, wspólne listy wyborcze do sejmików wojewódzkich - stwierdził.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Sakiewicz o podważaniu przywództwa JK, Karnowski: Zasadnicza gra toczy się w obozie władzy, matyja o PMM: Został nadwornym wizjonerem i gawędziarzem

Dodano: 14.12.2017 11:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- PREZES I PREMIER ZŁOŻYLI KWIATY NA GROBACH: KURONIA, ROMASZEWSKIEGO I KUKLIŃSKIEGO: “Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński złożyli wieczorem kwiaty na grobie działaczy opozycji w czasie PRL Zbigniewa Romaszewskiego, Jacka Kuronia oraz płk Ryszarda Kuklińskiego. Politycy udali się tam po zakończeniu organizowanych przez PiS obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego”.

-- ORLEN PLANUJE KUPIĆ CZESKI KONCERN - GPC: “Analitycy podkreślają, że stało się to nie tylko dzięki lepszemu zarządzaniu, ale i eliminacji patologii z rynku paliwowego przez Krajową Administrację Skarbową”. 

-- BEATA MAZUREK: PREZES PRZESŁAŁ BUZIAKA KRYSTYNIE PAWŁOWICZ:

-- 300LIVE: Morawiecki: Spotkam się z prezydentem Macronem i premier May Woś: Było spotkanie Ziobro-Morawiecki w cztery oczy. Panowie rozmawiali o współpracy. Obaj wyszli bardzo zadowoleni Hofman: Możliwe, że Kaczyński będzie premierem jeszcze w tej kadencji Hofman: Ostatni sondaż pokazuje że ruch z Morawieckim jest popularny społecznie Gowin: Z uznaniem przyjmujemy ewolucję stanowiska Tuska ws. migracji Gowin: Scenariusz odwołania Rafalskiej nigdy nie był brany pod uwagę Błaszczak: To nie są rządy autorskie, to rządy które powstały w ramach programu PiS

-- ZAGRANICZNY DEBIUT W NOWEJ ROLI, UNIJNY TEST PANA PREMIERA - DGP.

-- CO DRUGI POLAK POPIERA PIS - Fakt na jedynce o sondażu Kantar.

-- PODZIAŁ MANDATÓW WG FAKTU: PiS 285, PO 88, KUKIZ 48, N 30, SLD 8

-- CZY MAT BUDOWNICZY DA RADĘ? - Fakt.

-- TOMASZ SAKIEWICZ O PODWAŻANIU PRZYWÓDZTWA KACZYŃSKIEGO: “O ile jeszcze można było zrozumieć obronę popularnej premier i nawet znaki zapytania, jeżeli chodzi o zmianę  na stanowisku szefa rządu, o tyle podważanie kompetencji przywódczych Jarosława Kaczyńskiego mogło zakończyć się rozpadem obozu rządzącego. Ambicje na zastąpienie obecnego szefa PiS ma wiele ośrodków. Problem w tym, że żaden nie przejawił dostatecznych kompetencji. Na co więc liczyli? Pewnie była to próba zatrzymania zmian, a następnie narzucenia własnych koncepcji politycznych. Bardzo często są one powiązane z doraźnymi interesami. W polityce i to jest dopuszczalne. Granicą jest jednak interes całej formacji i interes państwa. Ta granica została przekroczona, i to z bardzo niskich pobudek”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI O TŁUMACZENIU, ŻE POLACY NIE CHCĄ ŻYĆ W OPARACH POSTKOMUNIZMU: “Warto zatem nowemu szefowi rządu kibicować, warto go wspierać w planowanej próbie wytłumaczenia elitom brukselskim i medialnym, że jedyne, co stało się w naszym kraju, to decyzja Polaków, że nie chcą już żyć w oparach postkomunizmu i nie chcą mieć państwa teoretycznego, ale pragną prawa do życia w takich samych warunkach jakie są uznawane za normalne w świecie Zachodu. (...) Co oczywiście nie znaczy - jak już napisałem na początku - że pewien postęp nie jest możliwy. Nowe otwarcie zawsze daje nowe szanse i nadzieję. Trzymajmy kciuki!” 

-- JACEK KARNOWSKI PISZE, ŻE ZASADNICZA GRA TOCZY SIĘ W OBOZIE WŁADZY: “Opozycja nie ma dziś bowiem choćby minimalnego potencjału, który pozwalałby jej śnić o zmianie trendu. Nie ma programu, liderów, jest skompromitowana. Jest także groteskowa. Dziś zasadnicza gra toczy się w obozie władzy. To się rzecz jasna może zmienić, jednak trudno wskazać jakikolwiek trend, który zapowiadałby istotną zmianę”. 

-- RAFAŁ MATYJA PISZE, ŻE MORAWIECKI SOBIE, PIS SOBIE: “To było najbardziej apolityczne exposé w historii III Rzeczypospolitej. A zarazem smutne świadectwo jej dekadencji. Dekadencji polegającej na tym, że słowa premiera mają się nijak do kluczowych działań rządzącej większości. Tworzą rzeczywistość równoległą, która abstrahuje od działań większości, od kontekstu politycznego, który tworzy oficjalna propaganda kształtowana za pośrednictwem mediów publicznych, powiązanych z obozem władzy mediów tożsamościowych, i coraz częściej – na sali parlamentu. Propaganda, która zmierza do tego, by z opozycji zrobić wroga publicznego numer jeden. By sprowadzić ją do roli czynnika zewnętrznego, reprezentanta obcych interesów, podczas gdy prawo do reprezentowania Polaków ma partia posiadająca większość w Sejmie obecnej kadencji. W tym duchu wypowiadała się w miniony czwartek premier Beata Szydło”.

-- NOWY PREMIER UCIEKŁ W ŚWIAT WYOBRAŹNI - konkluzja Matyi: “Polityczne exposé pozostało niewygłoszone. Zostało przemilczane. Nowy premier zdystansował się od rzeczywistości i uciekł w świat wyobraźni. Zdjął ciasny i niewygodny kostium polityka, który lepiej lub gorzej nosili wszyscy jego poprzednicy. Został nadwornym wizjonerem i gawędziarzem”. 

-- WRAŻLIWY TECHNOKRATA - Jakub Majmurek: “Na ile jednak te sprzeczności będzie w stanie wyłapać opinia publiczna? Morawiecki bez wątpienia dość sprawnie przedstawił się jej we wtorek jako wrażliwy, obdarzony wyobraźnią społeczną technokrata. Cytował lewicowego ekonomistę Thomasa Piketty’ego, wielokrotnie podkreślał znaczenie społecznej solidarności. Zapowiedział zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i uszczelnienie systemu opieki zdrowotnej”. 

-- RAFAŁ KALUKIN O PRZAŚNEJ POPRZEDNICZCE I O TYM, ŻE MORAWIECKI JEST BALCEROWICZEM IV RP: “Wysłuchałem exposé z zainteresowaniem, nawet doceniając nową jakość. Nie da się ukryć, że – porównując do przaśnej poprzedniczki – mamy teraz na czele rządu polityka znacznie większego formatu. Któremu bez wątpienia chodzi o coś więcej niż tylko o kurczowe trzymanie się linii partyjnej i trwanie na stanowisku. Który nie zamierza jedynie żerować na polskich lękach i wymieniać je na procenty poparcia w wyborach, lecz poszukuje źródeł społecznej energii, bez której żaden poważny projekt polityczny na dłuższą metę nie ma szans. Jest przy tym Morawiecki w pewnym sensie Balcerowiczem IV RP. Technokratą, który ekonomizuje wszystkie dziedziny życia i w gruncie rzeczy nie uznaje autonomicznych wartości. Nawet jeśli wiele o nich mówi, przede wszystkim chciałby je urynkowić, wykorzystać w akumulacji kapitału. Choć rzecz jasna jest to Balcerowicz na opak, skoro w konflikcie jednostki z państwem jednoznacznie staje po stronie tego ostatniego”. 

-- JAK MAMY BYĆ WSPÓŁARCHITEKTEM UE - KONSTATNTY GEBERT: “Czy oczekujemy, że G20 nas przyjmie, bo Matejko uważa, że nasz Sejm jest starszy od Kortezów? Jak mamy zostać współarchitektem UE, nie przyjmując euro? Albo liderem Trójmorza bez poparcia krajów regionu? Co mamy do zaoferowania USA: stabilną demokrację? Silną pozycję w UE? Dobre stosunki z sąsiadami? Roztropnego ministra obrony?” 

-- UDERZAJĄC W INTERESY USA, PIS PRZESZARŻOWAŁ - Michał Kokot w GW.

-- BĘDĄ KARAĆ MEDIA JAK W ROSJI PUTINA? - Fakt o KRRiTV i TVN.

-- NAGONKA NA AUTORKĘ EKSPERTYZY - GPC o KRRiTV.

-- MEDIALNE SZCZUJNIE - Dorota Kania w GPC o TVN: “Mówienie o niezależności telewizji TVN jest bardzo, bardzo grubą przesadą”. 

-- WŁADZA PODKOPUJE WOLNOŚĆ MEDIÓW - Paweł Bravo: “Wygląda na to, że PiS, przy pomocy nacisku ekonomicznego, chce przydusić polskie media komercyjne. No chyba że mamy do czynienia z wpadką nadgorliwców, którzy chcą się przypodobać prezesowi”. 

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O KRRITV: “Po przeczytaniu wywiadu, jakiego dr Hanna Karp, ekspert KRRiT, udzieliła portalowi wpolityce.pl, mój krytycyzm wobec decyzji Rady o ukaraniu TVN za sposób, w jaki relacjonowała grudniowe (2016) wystąpienia pod Sejmem, niestety wzrósł. Wzrosło też niestety  moje zaniepokojenie”. 

-- TAKTYCZNY ODWRÓT WŁADZY - GW o ordynacji: “– Napięcie jest już wystarczające z powodu zmian w sądach. Awantura o wybory nie współgrałaby też z wizerunkiem premiera Morawieckiego. Dlatego zwalniamy – mówi ważny polityk obozu władzy”. 

-- PIS COFNĘŁO SIĘ Z SAMORZĄDAMI - Fakt.

-- TRZECIA DROGA MORAWIECKIEGO - Krzysztof Wołodźko w GPC: “Pozwolę sobie na osobisty wtręt: oglądałem inauguracyjne wystąpienie Mateusza Morawieckiego i raz po raz uśmiechałem się szeroko. Nie słyszałem jeszcze tak autentycznie prospołecznego inauguracyjnego wystąpienia premiera rządu w III Rzeczypospolitej. Tym bardziej cennego, że wygłosił je człowiek ze znacznym doświadczeniem w sektorze bankowym. To pokazuje, że nie tylko nadszedł kres lumpenliberalizmu w liczącej się polskiej polityce, ale także że nie potrzeba już Polkom i Polakom społecznego pseudozatroskania ze strony postkomunistycznej lewicy”. 

-- RZĄD WYSTĄPI RAMIĘ W RAMIĘ Z TUSKIEM - Marcin Fijołek: “Ale wyjątkowość tego szczytu będzie polegać na jeszcze jednej sprawie: najbliższe tygodnie mogą okazać się dość niezwykłą szansą, by polski rząd wystąpił ramię w ramię z przewodniczącym Rady Europejskiej (Donaldem Tuskiem) - i to wbrew nastawieniu europejskich elit. (...) Pytanie kluczowe jest jednak inne: czy polska dyplomacja, w tym także nowy premier, będzie umiał wykorzystać wyjątkowość tej układanki? Wyjątkowość polegającą na dość zaskakującej i trudnej do przyjęcia relacji polegającej na możliwości wykorzystania dzisiejszej krytyki Tuska ze strony Brukseli czy Berlina, do tego, aby polskie postulaty zyskały szerszą akceptację. Tuskowi jest dziś potrzebne twarde stanowisko Polski w tym zakresie, a Polsce nie zaszkodziłby dziś lobbing Tuska w tej sprawie u innych przywódców unijnych, mniej przekonanych do polskich, czy szerzej - środkowoeuropejskich argumentów”. 

-- POLITYCZNA BURZA WOKÓŁ TUSKA - Tomasz Bielecki w GW.

-- EWA SIEDLECKA O ROZMOWIE PREZESA NSA Z PREZESEM PIS: “torkowe „Fakty” TVN pokazały scenkę z przyjęcia, które PiS zorganizował w Sejmie z okazji wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Mogliśmy zobaczyć gawędzących przy kieliszku wina dwóch prezesów: Naczelnego Sadu Administracyjnego, Marka Zirk Sadowskiego, i partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego. Niby nic. Tyle że to jednak nie uroczystość państwowa, na której obecność prezesów konstytucyjnych organów sądowych byłaby naturalna. To nawet nie spotkanie urzędowe. To impreza „partyjno-rządowa”, jak mówiło się za PRL. I w takiej imprezie uczestniczy prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego – sądu, który ROZPATRUJE SKARGI NA DECYZJE WŁADZ, W TYM WŁADZY CENTRALNEJ. W dodatku czyni to dokładnie w tym samym czasie, gdy Senat uchwala niekonstytucyjne prawo dotyczące sądów, a pod parlamentem protestują obywatele”. 

-- URODZINY: Joanna Kluzik Rostkowska, Beata Lubecka, Michał Szczerba, Adam Kądziela, Natalia Czartoryska.

Źródło: 300polityka.pl

"Wybraliście bardzo zły czas na zabieranie Polakom wolnego sądownictwa"

Dodano: 13.12.2017 16:03 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Co wam Polacy uczynili, że odbieracie im prawo do sprawiedliwego zbadania ich sprawy przez niezależny sąd? - pytał senator PO Bogdan Klich w debacie nas prezydencką ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa. - Im dłużej słucham wystąpień kolegów z PO, tym bardziej jestem zdumiony - oświadczył Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: https:

Bez "Teleranka", za to z "panem w okularach" — tak wyglądał 13 grudnia 36 lat temu. Jak będą wyglądać olsztyńskie obchody rocznicy?

Dodano: 13.12.2017 13:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wprowadzenie stanu wojennego w Polsce ogłosił wszystkim Polakom generał Wojciech Jaruzelski. Stał się on symbolem tego czasu — jego wystąpienie emitowane było w telewizji zamiast, na przykład, wyczekiwanego przez dzieci "Teleranka".

Źródło: olsztyn.wm.pl

Premier Szydło: rząd PiS przywrócił wiarę w to, że można rządzić uczciwie i sprawiedliwie

Dodano: 07.12.2017 18:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywrócił Polakom godność, wiarę w swoje państwo. W to, że można rządzić uczciwie, sprawiedliwie i że może być w kraju po prostu dobrze - powiedziała premier Beata Szydło. We czwartek wieczorem komitet polityczny PiS ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie rekonstrukcji rządu. Wyborcy dowiedzą się również, czy Beata Szydło nadal będzie szefową rządu.

Źródło: www.pch24.pl

Szydło: Doprowadzimy projekt i zobowiązania do końca

Dodano: 07.12.2017 9:38 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Szydło: Doprowadzimy projekt i zobowiązania do końca - Doprowadzimy ten projekt, program, te zobowiązania które złożyło PiS Polakom do końca. Przeprowadzimy ten program, bo na to zasługują Polacy, obywatele. Wbrew wam nie reprezentujemy żadnych interesów, lobby. Jedyny interes, który reprezentujemy, to naszych obywateli - stwierdziła premier Beata Szydło w Sejmie. Jak podkreślała, biało-czerwona drużyna to nie tylko my, którzy siedzimy na tej sali, to przede wszystkim Polacy.

Tagi: Wbrew, Polakom
Źródło: 300polityka.pl

​Konsul honorowy RP: Możemy polecić Polakom przyjazd do Jerozolimy, choć są obawy

Dodano: 07.12.2017 8:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


"W Jerozolimie na razie jest spokojnie. Ale są obawy, że to się zmieni" - mówi w rozmowie z RMF FM konsul honorowy RP w Izraelu Zeev Baran. Podkreśla jednocześnie, że zmiany polityczne to główny temat w Izraelu, a sami mieszkańcy podchodzą do nich ze spokojem.

Źródło: www.rmf24.pl

Szydło: Jeżeli po analizie okazuje się że pewne zmiany muszą być wprowadzone, to po prostu trzeba je zrobić

Dodano: 06.12.2017 19:31 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Szydło: Jeżeli po analizie okazuje się że pewne zmiany muszą być wprowadzone, to po prostu trzeba je zrobić - Odpowiedzialnością polityczną polityków, obozu rządzącego jest wygrać kolejne wybory. Jeżeli po analizie okazuje się że pewne zmiany muszą być wprowadzone, to po prostu trzeba je zrobić. Nie chodzi o ambicje i osobiste kariery kogokolwiek z nas. Również naszą odpowiedzialność polityczną biorę ponieważ jestem wiceprezesem partii, a liderem naszej partii, główną osobą która odpowiada za to wszystko i też jest konstruktorem tego zwycięskiego obozu jest premier Kaczyński. Podkreślę że wierzę w jego doświadczenie i mądrość, natomiast mogę powiedzieć że w naszej grupie, obozie politycznym wszyscy politycy, moi koleżanki i koledzy kierują się dobrem Polski - mówiła premier Beata Szydło w TV Trwam. Jak dodała:
"Dzisiaj musimy sobie zdać jasno sprawę z tego, że wokół Polski różnego rodzaju siły, grupy wpływów chcą to robić, ale i wewnętrznie. Mądrość polityczna musi polegać na tym żebyśmy umieli te zagrożenia po prostu niwelować i realizować to do czego się zobowiązaliśmy wobec Polaków, a myśmy powiedzieli Polakom że w ciągu tych 4 lat przeprowadzimy reformę które mają zmienić Polskę, ale potrzebujemy kolejnych 4 lat conajmniej żeby te reformy się ugruntowały"

Źródło: 300polityka.pl

WKK: Mogliście się stać reformatorami polskiego sądownictwa a staliście się jego grabarzami

Dodano: 06.12.2017 15:40 | 8 odsłon | 0 komentarzy


WKK: Mogliście się stać reformatorami polskiego sądownictwa a staliście się jego grabarzami - Mogliście się stać reformatorami polskiego sądownictwa a staliście się jego grabarzami. Nie wystarczy mieć w nazwie prawo i sprawiedliwość żeby zmieniać prawo i reformować wymiar sprawiedliwości. Trzeba mieć dobre intencje do tego i poczucie odpowiedzialności że każdy z naszych rodaków idący do sądu i szukający tam sprawiedliwości powinen mieć pewność że sądy są niezawisłe. Wy tą niezależność i niezawisłość sądom odbieracie. Zostaliście wybrani do rządzenia, a nie do sądzenia, a tak naprawdę po tych 2 latach wam potrzeba nie rządzenia ale leczenia od uzależnienia od władzy, głodu władzy absolutnej. My na to nie pozwolimy, przywrócimy niezależnośc sądów. Nie zagłosujemy za ustawą niezgodną z Konstytucją i nie poprzemy zmiany, która nie daje Polakom poczucia sprawiedliwości - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w trakcie II czytania projektu ustawy o SN.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone