niedziela, 20 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Polityki  RSS
STAN GRY: Stankiewicz: Kaczyński nie uwierzył Platformie, Tusk prawdziwym liderem opozycji, Mazurek o hejcie: Sztaby złożone z piromanów debatują na temat szkodliwości pożarów

Dodano: 19.01.2019 13:24 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- ABP GŁÓDŹ NA MSZY ŻAŁOBNEJ W GDAŃSKU: Dźwięk dzwonu wzywa nas do odbudowy polskiej wspólnoty. Do definitywnego zakończenia recydywy walki klas w nowym przebraniu, z nowym instrumentarium, pamiętanym dobrze przez starsze pokolenie.

-- KACZYŃSKI MIAŁ NIE UWIERZYĆ W ZAPEWNIENIA PLATFORMY - ANDRZEJ STANKIEWICZ: “W najwyższych kręgach Platformy usłyszałem opowieść, która tłumaczy czemu lider PiS Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w sejmowym upamiętnieniu Pawła Adamowicza i modlitwie w jego intencji. Otóż Kaczyński miał się obawiać, że występujący ze wspomnieniową przemową lider PO Grzegorz Schetyna oskarży go o polityczną odpowiedzialność za śmierć prezydenta Gdańska. Na nic się zdały nieformalne rozmowy liderów PO z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, sejmowym ordynansem Kaczyńskiego. Politycy Platformy zapewniali Kuchcińskiego, że Schetyna nie chce awantury, a jego wystąpienie będzie stonowane i pozbawione akcentów partyjnych. Kaczyński miał w to nie uwierzyć. W tej wersji wydarzeń lidera PiS od żałobnego hołdu i modlitwy powstrzymała wcale nie niechęć do Adamowicza — jak do tej pory sądzono — tylko całkowity brak zaufania do Platformy. W sumie nie ma się co dziwić. Wojna polsko-polska już od dawna obejmuje zmarłych”.

-- TO TUSK JEST PRAWDZIWYM LIDEREM OPOZYCJI - STANKIEWICZ W ROZMOWIE Z PORTALEM DO RZECZY: “Widzimy, kto jest dziś prawdziwym liderem opozycji. I nie jest nim Grzegorz Schetyna, ale były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Przed tragedią rozważał on powrót do polskiej polityki, ale się wahał. Były poważne argumenty przeciw, głównie rodzinne. Teraz wahał się nie będzie. Widać, że ta tragedia dotknęła go osobiście. Był prywatnie zaprzyjaźniony z rodziną Adamowiczów. Wiemy, że pod tragedią i Donald i Małgorzata Tuskowie byli w kontakcie z rodziną prezydenta Gdańska. To to samo środowisko”.

-- TUSK TERAZ NA PEWNO WRÓCI DO POLSKIEJ POLITYKI - DALEJ STANKIEWICZ: “Tak, ale to nie był spór z Donaldem Tuskiem, ale przewodniczącym Grzegorzem Schetyną. Dziś widzimy, że to Tusk będzie prawdziwym liderem opozycji. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że Platforma będzie miała na sztandarach Pawła Adamowicza. A Donald Tusk zaangażuje się w polską politykę. I to nie w wyborach prezydenckich, ale znacznie wcześniej – już w wyborach parlamentarnych. Po prostu ta tragedia wstrząsnęła nim osobiście”.

-- CZY MILCZENIE NIE OTWIERA POLA DO DZIAŁANIA INNYM OPOWIEŚCIOM - MARCIN FIJOŁEK - POWRÓCIĆ DO PAKIETU DEMOKRATYCZNEGO: “Nie jestem pewien, czy tak wyraźne milczenie nie otwiera zbyt zachęcająco pola do działania innym opowieściom. A te, jak widać po przekazach - na razie medialnych, wkrótce zapewne i politycznych - mają się dobrze. Ale może faktycznie suche fakty potrafią się same obronić. Nowe otwarcie, niechby na razie na poziomie retorycznym i deklaratywnym, mogłoby zostać oparte o powrót do rozwiązań tzw. pakietu demokratycznego. To pomysł, który podrzucił senator PO Jan Rulewski (na antenie wPolsce.pl), ale obóz rządowy mógłby go spokojnie przejąć, tym bardziej, że sama idea co do pakietu pochodzi przecież z PiS”.

-- UCHWALIĆ PAKIET DEMOKRATYCZNY Z VACATIO LEGIS DO NASTĘPNEJ KADENCJI - DALEJ FIJOŁEK: “Wspomnianego pakietu demokratycznego nie trzeba byłoby nawet przyjmować już w tej kadencji; w roku podwójnie wyborczym byłoby to oddawaniem walkowerem pola walki, bez cienia nadziei na przyjęcie tego gestu z dobrą wolą przez drugą stronę. Ale uchwalenie go ze sporym vacatio legis, by zaczął działać od początku kolejnej kadencji (a więc jesienią) - dlaczego nie? Nie wiemy na dziś, kto będzie w ławach rządowych, a kto opozycyjnych, trudno o kalkulacje wyborcze, a gest zostałby przyjęty przez wyborców dobrze i był ładnym rozpoczęciem na rzecz „nowego otwarcia”. W tak ustawionym scenariuszu opozycja nie mogłaby być przeciw. Trzeba tylko odrobiny finezji”.

-- WYKRZYKIWANA PRZEZ MORDERCĘ PLATFORMA SYMBOLIZOWAŁA DLA NIEGO PAŃSTWO - PIOTR ZAREMBA W RZ: “Stefan W. wykrzykiwał nazwę „Platforma Obywatelska”. Ale traktował ją chyba, jeśli nie dowiemy się czegoś nowego, jako sprawcę swoich, przedstawianych na paranoiczną modłę, krzywd. PO symbolizowała dla niego państwo. Czy gdyby wsadzono go do więzienia za rządów PiS, nie szukałby pomsty na kimś innym? Czy człowiek, który wyszedł w grudniu na wolność, jest typowym produktem patologii polskiej debaty publicznej? Wychowankiem Jacka Kurskiego i Krystyny Pawłowicz?”

-- PRZECIEŻ KTOŚ WYBRYKI PAWŁOWICZ TOLEROWAŁ - DALEJ ZAREMBA: “Jeśli jedna z twarzy PiS posłanka Krystyna Pawłowicz już po zamachu wdaje się w obrzydliwe połajanki, usiłując uczynić winnym Owsiaka, to trudno udawać, że problemu nie ma. Przecież ktoś ją tą twarzą partii zrobił. Ktoś przez lata tolerował jej wybryki. Jej koledzy apelowali o ciszę, o modlitwę. Ale pojawia się pytanie, co jest to warte, jeśli godzą się na taki dwugłos? W partii znanej z żelaznych zasad wewnętrznej dyscypliny…”

-- NAPRAWDĘ WIERZYCIE, ŻE GANGSTER PRZYSTĘPOWAŁ DO MORDERCZEJ MISJI Z KRZYŻEM NA PIERSI? - DALEJ ZAREMBA W RZ: “Masowe wieszanie na swoich profilach wiersza Juliana Tuwima wymierzonego w mordercę prezydenta Narutowicza i jego polityczne zaplecze to symbol schizofrenicznej histerii. Naprawdę wierzycie, że mający psychiczne kłopoty gangster przystępował do morderczej misji „z krzyżem na piersi”? O czym wy piszecie? O realnym zdarzeniu czy jego projekcji?”

-- OPOZYCJA MA MĘCZENNIKA, RZĄDZĄCY ZOSTAJĄ Z PAWŁOWICZ I TVP - ZAREMBA O WYBORACH: “Na razie w zapomnienie idzie pomysł przyspieszenia wyborów. Tak naprawdę Kaczyński zrezygnował z niego już przed zamachem na Adamowicza. Ale teraz to podwójnie nie miałoby sensu. Opozycja ma męczennika, ma lampki żałobne i łzy. Rządzący zostają z posłanką Pawłowicz i dziennikarzami TVP”.

-- NIE POTRAFIMY NAWET NARYSOWAĆ BOISKA ANI OPISAĆ ZASAD MECZU - KONKLUZJA ZAREMBY O STANIE DEBATY: “Nie potrafimy nawet narysować boiska ani opisać zasad meczu. Pozostaje szlochanie, po ludzku naturalne, ale co będzie, kiedy łzy wyschną?”

-- BOGUSŁAW CHRABOTA W RZ O TYM, DLACZEGO WŁADZA PRÓBUJE ZDEPOLITYZOWAĆ ZBRODNIĘ: “Charakterystyczne, że rządząca partia próbuje zdepolityzować tę zbrodnię. Odciąć ją od polityki, robiąc – przed jakimkolwiek zresztą orzeczeniem lekarzy – ze sprawcy człowieka niezrównoważonego, wariata. O niewykorzystywanie tego dramatu w polityce apeluje prezydent, ministrowie, a nawet „neutralna” nagle politycznie telewizja Jacka Kurskiego. Intencja jest oczywista. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju. Obiecywał spokój i bezpieczeństwo publiczne, rządy szeryfów i skuteczną prewencję. A tu nagle coś nie zagrało.

-- JEŚLI KTOŚ NIE DOSTRZEGA POLITYCZNEGO MOTYWU, TO MUSI BYĆ ZAISTE NA POZIOMIE IQ EUGENY ZIELONEJ - DALEJ NACZELNY RZ: “Jeśli ktoś tu nie dostrzega politycznego motywu, okoliczności i skutków, musi być zaiste na poziomie IQ eugleny zielonej”.

-- GAZETA, KTÓRA OBWINIAŁA MILLERA ZA SAMOBÓJSTWO SYNA MA TO WIDAĆ W GENACH - ROBERT MAZUREK W RZ: "W przeciwieństwie do dziennikarzy, którym od początku puściły wszelkie hamulce. Z hejtem w telewizji tak publicznej jak pewne domy walczy Towarzystwo Dziennikarskie i jego gwiazdy, Jan Hartman czy Wojciech Czuchnowski. Cóż, aż chciałoby się zakrzyknąć: Medice, cura te ipsum! Ale to jeszcze nic, oto brukowiec grozi: „Politycy! Nie darujemy wam tej śmierci!”. Gazeta, która obwiniała Leszka Millera o samobójstwo syna, ma to, jak widać, w genach, i teraz oskarża wszystkich o zamordowanie Adamowicza. „Politycy, to przez was hejterzy i bandyci są bezkarni!” – krzyczy na pierwszej stronie. No, ale cóż mieliby ci politycy zrobić? Zdelegalizować „Fakt”?"

-- SZTABY ZŁOŻONE Z PIROMANÓW DEBATUJĄ - ZDANIE Z FELIETONU MAZURKA W RZ: “Sztaby złożone z piromanów debatują na temat szkodliwości pożarów…”

-- SZYMON HOŁOWNIA O CUDACH W GDAŃSKU: “Zobaczcie, co się w tym Gdańsku w ostatnich dniach dzieje. Arcybiskup Głódź w środku nocy jedzie do szpitala. Przestaje być politykiem, znów staje się dobrym księdzem. Lech Wałęsa daje nam korki z eschatologii. Wiceprezydent miasta, przez nikogo nieproszony, robi czystą Ewangelię - jedzie do matki zabójcy”.

-- POLSKA WYMĘCZONA WOJNĄ NA GÓRZE - DALEJ HOŁOWNIA: “Rzecz tylko w tym, że Polska jest już tak wymęczona tą plemienną wojną na górze, że nie potrzebuje dziś walki na plemienne pomniki. Potrzebuje aliansu gdańszczan. A w tej kategorii – czy to nie bez znaczenia – mieszczą się przecież obaj prezydenci, i Adamowicz, i Kaczyński! Doskonale wiemy już, do wyrzygania to wiemy, co nas różni. Różni nas państwo. Więc niech połączy nas miasto, coś bliższego ciału, codzienności, zwykłe życie. Krajowe spory przeniesione na poziom miasta – sparaliżują je natychmiast, odwróćmy więc proces: zacznijmy myśleć o państwie jak o mieście. W którym wszyscy musimy jakoś razem żyć. W którym jeśli smarujesz g...nem drzwi sąsiadowi, to sam będziesz musiał żyć ze smrodem rozchodzącym się po klatce. W którym możesz ad mortem defecatam toczyć wojnę o pomniki, ale w końcu i tak będziesz musiał zadbać o park, bo i PiS-owcy, i PO-wcy muszą gdzieś chodzić z dziećmi na spacery. Polska musi więc dziś stać się – i tu wracamy do punktu pierwszego – Białymstokiem, Krakowem, Olsztynem, Rzeszowem, a nawet Tomaszowem Mazowieckim, jeśli ma nadal być Polską, jeśli w ogóle ma nadal być. Wymiar makro uratujemy, przerabiając go znów na mikro, uświadamiając napuchły z dumy „naród”, że wciąż składa się z sąsiadów z osiedla, nie ma innej drogi”.

-- JAKUB MAJMUREK W KRYTYCE O TYM CZY ŚMIERĆ PRZYNIESIE OPAMIĘTANIE: “Czy śmierć Adamowicza przyniesie opamiętanie w polskim sporze? Zmusi jego aktorów do zrobienia kroku wstecz? Przykłady historyczne znów nie napawają optymizmem. W 2016 roku zamordowana została brytyjska posłanka Laburzystów Jo Cox. W kraju trwała kampania przed referendum w sprawie Brexitu. Cox była za pozostaniem w UE, zamordował ją zwolennik skrajnej prawicy. Śmierć uspokoiła kampanię tylko na chwilę. Ostatecznie w niczym nie zmieniła opartego na słownej agresji, kłamstwie, manipulacji i szczuciu na przeciwników języka brexitowców. Po śmierci Narutowicza narodowa prawica na chwilę zamilkła. Szybko jednak w narodowej prasie Niewiadomski zaczął być kreowany niemalże na bohatera. Zasada „polskiej większości” w Sejmie – w imieniu której zamordowano Narutowicza – pozostała na sztandarach narodowej demokracji. Śmierć Narutowicza nikogo niczego nie nauczyła. Chciałbym być złym prorokiem, ale obawiam się, że dokładnie tak samo będzie z tragedią gdańską”.

-- KURSKI MOŻE CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE - W WP MARCIN MAKOWSKI O KULISACH NOWOGRODZKIEJ: “Jeszcze inni informatorzy, których wypytywałem o genezę plotki o dymisji twierdzili, że ona sama jest w najlepszym wypadku niedorzeczna. - Kurski robi to, czego oczekuje od niego centrala. A ta wyraża zadowolenie z jego pracy, bo bez ”Wiadomości” trudno byłoby utrzymać wysokie poparcie prowincji w wyborach samorządowych. Poza tym chaos, który powstałby po jego odwołaniu przewyższa wielokrotnie straty, które może generować jego trwanie na stołku - mówi mi jeden z doradców ważnego członka rządu. Waha się on jednak i po chwili dodaje, że ”z drugiej strony tutaj nigdy nic nie wiadomo bo w polityce kredyty zaufania mogą się urywać bez zapowiedzi”. Jak ustaliłem, do niektórych pracowników TVP dzwoniono również z centrali z prośbą o wsparcie Jacka Kurskiego oraz telewizji we własnych mediach społecznościowych. - Gdyby coś nie było na rzeczy, to by tego nie robiono - usłyszałem od jednego z byłych dziennikarzy Telewizji Polskiej. W tej chwili, pomimo sprzecznych sygnałów dotyczących losów Kurskiego i genezy plotki o jego odwołaniu, ta sama rzecz co zwykle przemawia za utrzymaniem przez niego pozycji. Bezalternatywność. - Ta funkcja chwilę przed wyborami to gorący kartofel. Nikt nie chce się go tykać - puentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości”.

-- PROF. WALDEMAR PARUCH O PORAŻCE W WARSZAWIE I JEJ PRZYCZYNACH - W ROZMOWIE Z PIOTREM WITWICKIM: “Układ socjopolityczny w Warszawie jest dość niekorzystny dla Prawa i Sprawiedliwości. Stolica jest symbolem wielkiego awansu. Tu mieszkańcy mają świadomość, że odnieśli wielki sukces na tle Polski. Jednocześnie przez takie emocje ogólnopaństwowe, jak sugerowanie polexitu, można osiągnąć mobilizację w Warszawie i uzyskać olbrzymią frekwencję”.

-- TUSK NIEWIARYGODNY BO JEST SYMBOLEM RESETU Z MOSKWĄ - DALEJ PARUCH: “To są bajkowe opowieści, bo Polską rządzi partia eurorealistyczna. Donald Tusk jest w tym niewiarygodny, bo w Polsce jest postrzegany jako synonim resetu w relacjach z Rosją”.

-- TO KACZYŃSKI JEST SYMBOLEM UCZCIWOŚCI - DALEJ PARUCH: “To duży cios. Miałby pan rację, gdyby liderzy drugiej strony mogli z tego skorzystać, a oni sami są obciążeni aferami. Jarosław Kaczyński jest w Polsce symbolem uczciwości. To jest wartość, której nie posiada opozycja”.

-- PIOTR GUZIAŁ MÓWI ELIZIE OLCZYK W RZ, ŻE WĄTPI W ZDROWY ROZSĄDEK WARSZAWIAKÓW: “ Przyznam, że po tym wszystkim zacząłem wątpić w zdrowy rozsądek warszawiaków. Za to, co się działo z reprywatyzacją, warszawiacy powinni byli zmienić partię rządzącą choć na jedną kadencję, po to żeby politycy wiedzieli, iż pewnych rzeczy nie wolno robić. Warszawiacy udowodnili, że są bezkształtną masą, którą zręczni PR-owcy PO mogą lepić, jak chcą. Uważam, że Patryk Jaki byłby lepszym prezydentem Warszawy, niż będzie Rafał Trzaskowski. Mimo że jest o dekadę młodszy od Rafała Trzaskowskiego, to ma o wiele większe dokonania na koncie”.

-- URODZINY :Leszek Balcerowicz, Magdalena Gawin, Łukasz Konarski, Elżbieta Kisil, Łukasz Kurtz, Andrzej Szlachta, Waldemar Skrzypczak, NIEDZIELA: Henryk Goryszewski.

Źródło: 300polityka.pl

Polityka podatkowa w UE - Bruksela chce odjeść od wymogu jednomyślności

Dodano: 17.01.2019 13:25 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska przedstawiła plan reformy sposobu kreowania polityki podatkowej w Unii Europejskiej. Docelowo w przypadku kluczowych inicjatyw podatkowych wystarczające do wdrożenia danej zmiany byłoby głosowanie większością kwalifikowaną. Obecnie tymczasem wymagane jest osiągnięcie jednomyślności wśród krajów członkowskich. Reforma miałaby być wdrożona do 2025 r.

Źródło: www.podatki.biz

Ukraińcy w Polsce

Dodano: 17.01.2019 10:53 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na interpelację poselską udzielił informacji odnośnie liczby obywateli Ukrainy, którzy podejmują zatrudnienie w Polsce (dane z urzędów pracy za 2017 r. i I. półrocze 2018 roku). Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wskazał liczbę Ukraińców studiujących na polskich uczelniach. W grudniu 2018 r. minister polityki społecznej Ukrainy Andrij Rewa poinformował, że w Polsce pracuje faktycznie ok. 2 mln Ukraińców.

Źródło: https:

Nie łudźmy się, ta śmierć nie zatrzyma mowy nienawiści

Dodano: 17.01.2019 6:11 | 12 odsłon | 0 komentarzy


O złożonych przyczynach tragedii w Gdańsku, społecznym przyzwoleniu na agresywny język polityków i brutalnej logice mediów mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katedry Teorii Polityki KUL.

Źródło: https:

OBRAZ DNIA: Pomaska: Wierzę, że ta nieudawana wspólnota przetrwa chociaż w Gdańsku, Nawet Wiadomości wspomniały o spóźnieniu prezesa PiS

Dodano: 16.01.2019 21:21 | 14 odsłon | 0 komentarzy


-- WICEPREZYDENT GDAŃSKA SPOTKAŁ SIĘ Z MATKĄ ZABÓJCY ADAMOWICZA: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24370107,wiceprezydent-gdanska-spotkal-sie-z-matka-stefana-w-zaoferowal.html -- ZDJĘCIE Z TWITTERA DZIENNIKARZA TROJMIASTO.PL MACIEJA KOROLCZUKA: -- NAJWIĘKSZE SERCE ŚWIATA DLA PAWŁA ADAMOWICZA: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Najwieksze-serce-swiata-dla-Prezydenta-n131008.html -- TAK WYGLĄDA OBECNIE SPOTKANIE DLA PAWŁA ADAMOWICZA, NA KTÓRYM PRZEMAWIAŁY JUŻ ŻONA I JEDNA Z CÓREK: -- LIVEBLOG 3000POLITYKI: Biedroń: To jest najpiękniejsze co możemy robić. Sprawić, że będziemy lepszymi ludźmi, że ta śmierć, która jest tragiczna, nas wzbogaci po prostu. I zastanowić się, co to może być. Uważam, że to mogą być zmiany w edukacji “Należy zwrócić szczególną uwagę na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów”. PAD spotkał się z członkami KRRiT Belka: Jestem pełen uznania dla pani premier May. Jedyny chłop z jajami, jak się okazuje Belka o tragedii w Gdańsku: To zbrodnia przede wszystkim, która zatrzęsie życiem politycznym, ale jestem sceptyczny czy będzie jakaś trwała zmiana PAD weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza Terlecki o nieobecności na pożegnaniu Adamowicza: Wiedzieliśmy, o której będzie, tylko marszałek powiedział, że jeszcze chwilę. Przykro mi, że nie byłem. Tak się stało i nie ma co robić z tego wielkiego zamieszania Jaśkowiak o umorzeniu śledztwa ws. “aktów zgonu politycznego”: Odwołam od tego postanowienia i postaram się wykorzystać te tezy, które przedstawił Paweł Adamowicz Mazurek o nieobecności na pożegnaniu Adamowicza: To był czysty przypadek. Żadnego podtekstu, że nie chcieliśmy być, absolutnie w tym nie było Dworczyk: PMM weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Adamowicza. Po konsultacjach z rodziną pogrzeb będzie organizowany przez władze miasta z elementami państwowymi Sejm przyjął projekt budżetu na 2019 rok / ***** WYDARZENIA POLSATU -- W SOBOTĘ POGRZEB PAWŁA ADAMOWICZA. -- W POGRZEBIE WEZMĄ UDZIAŁ PREZYDENT DUDA I PREMIER MORAWIECKI - Agnieszka Milczarz. -- PIS NIE WYSTAWI KANDYDATA W WYBORACH NASTĘPCY ZAMORDOWANEGO PREZYDENTA - Milczarz dalej. -- PLATFORMA PODEJMIE DECYZJĘ W TEJ SPRAWIE PO POGRZEBIE - Milczarz. -- SEJM NIE PRZYPOMINAŁ DZISIAJ SAMEGO SIEBIE - ZAMIAST GWARU I POLITYCZNYCH SPORÓW BYŁ SMUTEK, MINUTA CISZY I MODLITWA ZA ZMARŁEGO PREZYDENTA ADAMOWICZA. -- Z SEJMOWEJ MÓWNICY PREZYDENTA GDAŃSKA ŻEGNAŁ LIDER PLATFORMY - Piotr Michalak. -- DOPIERO PO PRZEMÓWIENIU GRZEGORZA SCHETYNY I UCZCZENIU PAMIĘCI PREZYDENTA GDAŃSKA MINUTĄ CISZY DO SALI WESZLI JAROSŁAW KACZYŃSKI I WICEMARSZAŁKOWIE Z PIS, CO RACZEJ NIE MOGŁO POZOSTAĆ NIEZAUWAŻONE - Michalak dalej. -- TYLKO W OSTATNICH TRZECH DNIACH ZA GROŹBY I NAWOŁYWANIE DO PRZESTĘPSTWA ZATRZYMANO W CAŁYM KRAJU KILKANAŚCIE OSÓB. ***** FAKTY TVN -- Prokurator dokonał "wyważonej egzegezy wpisów" i uznał, że "nie zawierały w sobie groźby". Wiemy więcej o uzasadnieniu umorzenia śledztwa w sprawie "aktów politycznego zgonu", które Młodzież Wszechpolska wystawiła w lipcu 2017 roku 11 prezydentom miast, w tym Pawłowi Adamowiczowi. Szykuje się zaskarżenie decyzji o umorzeniu. -- NIE MOŻNA BYĆ BEZKARNYM PRZY POMÓWIENIACH I BUDOWANIU NIENAWIŚCI - Krzysztof Żuk. -- ADAMOWICZ TUŻ PRZED ŚMIERCIĄ ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE NIE POGODZI SIĘ Z DECYZJĄ PROKURATURY - Krzysztof Skórzyński. -- DLA NIEGO TRZEBA TO ZROBIĆ - Tadeusz Truskolaski. -- PROKURATOR NA 16 STRONACH TŁUMACZYŁ DLACZEGO TRZEBA UMORZYĆ ŚLEDZTWO - Skórzyński. -- “DOZWOLONA OCENA ZACHOWAŃ POLITYKÓW”, “NIE MOŻNA UZNAĆ ŻE ZAWIERAŁY W SOBIE GROŹBY” - fragment pisma prokuratury. -- PROKURATOR GENERALNY MÓGŁBY JEDNYM SŁOWEM NAKAZAĆ WSZCZĘCIE ŚLEDZTWA, ROBIŁ TAK WIELE RAZY, ALE TYM RAZEM NIE CHCIAŁ NAWET O TYM ROZMAWIAĆ - Skórzyński. -- CIEKAWE CZY UMORZYŁABY GDYBY TAKIE AKTY WYSTAWIONO PRZECIW RÓŻNYM MINISTROM ALBO PREZESOM - Jacek Majchrowski. -- FAKTY SĄ JASNE: PISANIE W IMIENIU NARODU O POLITYCZNEJ ŚMIERCI ZA MULTIKULTURALIZM NA PAPIERZE IDENTYCZNYM DO URZĘDOWEGO PROKURATURA UZNAŁA ZA DOPUSZCZALNĄ KRYTYKĘ - Skórzyński. -- NIEOBECNOŚĆ NA MINUCIE CISZY: Minutą ciszy w hołdzie Pawłowi Adamowiczowi posłowie rozpoczęli obrady Sejmu. Nieobecni byli prezes Kaczyński i wicemarszałkowie Terlecki i Mazurek. Tłumaczyli, że to przez przypadek. Nie wszystkich to przekonuje. -- Posłowie i członkowie rządu wysłuchali tych słów na stojąco. Potem była minuta ciszy, część posłów odmówiła modlitwę. Ale był też widoczny brak - na sali zabrakło prezesa Kaczyńskiego i dwójki wicemarszałków Sejmu z PiS-u - Beaty Mazurek i Ryszarda Terleckiego. Troje polityków PiS-u weszło na salę trzy minuty po tym, jak z mównicy zszedł lider Platformy, zakończyła się chwila ciszy, a Sejm wznowił obrady. Trzy minuty spóźnienia Politycy PiS-u nie bardzo wiedzieli, co powiedzieć - Maciej Knapik. -- Ale w Sejmie - poza pojedynczymi przypadkami - unikano ostrych słów. Przypominano jedynie podobną nieobecność prezesa, gdy Sejm oddawał cześć Andrzejowi Wajdzie - Knapik. -- Posłowie PiS-u nie bardzo wiedzieli co powiedzieć - Knapik. -- JANUSZ ŚNIADEK: Ja przede wszystkim oczekiwałbym, i to się trochę dzieje, pewnej powściągliwości i ciszy nad tą tragedią. -- Posłanka Scheuring-Wielgus proponowała przegłosowanie uchwały przeciwko mowie nienawiści. Uchwała zobowiązywałaby posłów, by wystrzegali się między innymi poniżania, napiętnowania osób o odmiennych poglądach, innej wiary, narodowości, orientacji seksualnej czy niepełnosprawnych. Projekt uchwały czeka od maja zeszłego roku, ale musi jeszcze zaczekać - Knapik. -- JOANNA SCHEURING-WIELGUS: Jeżeli są głosy w Platformie, żeby nie robić nic takiego do pogrzebu, do soboty, to ja się na to zgadzam. -- ALEKSANDRA DULKIEWICZ MA NAJWIĘKSZE SZANSE PiS: nie wystawi kandydata w wyborach przedterminowych na prezydenta Gdańska. Platforma Obywatelska decyzji nie podjęła - inne partie też czekają. Komisarzem Gdańska jest Aleksandra Dulkiewicz i to ona ma największe szanse na to, by zastąpić swojego dotychczasowego szefa. -- Nie powinniśmy wystawiać kandydata - Adam Korol. -- Nikt nie wystawi - Tadeusz Cymański. -- Nikt sobie nie wyobraża teraz kampanii wyborczej w Gdańsku - Agnieszka Pomaska. -- Powinien być kontynuowany program, który wygrał - Jerzy Borowczak. -- PRZEZ CAŁY CZAS U BOKU ADAMOWICZA BYŁA DULKIEWICZ - Arleta Zalewska. -- Wierzę, że będzie jeden kandydat - Sławomir Neumann. -- Czuć jedność, taką prawdziwą wspólnotę, nieudawaną i wierzę, że ona przetrwa chociaż w Gdańsku - Pomaska. -- SEJM PRZYJĄŁ BUDŻET: Posłowie przyjęli ustawę budżetową na rok 2019 - to ostatecznie kończy plotki o rozwiązaniu Sejmu i przyspieszonych wyborach. ***** WIADOMOŚCI TVP -- PROKURATORZY POZNALI WYNIKI SEKCJI ZWŁOK PAWŁA ADAMOWICZA - zapowiedź: Pogrzeb odbędzie się w sobotę, która - zgodnie z decyzją prezydenta Dudy - będzie dniem żałoby narodowej. -- GDAŃSKA PROKURATURA ZLECIŁA BADANIA PSYCHIATRYCZNE PODEJRZANEGO O MORDERSTWO - Marcin Szypszak. -- PROKURATURA PRZESŁUCHUJE ŚWIADKÓW, POSZUKUJĄC ODPOWIEDZI NA PYTANIE, CZY KTOŚ WIEDZIAŁ O ZAMIARACH SPRAWCY - Szypszak. -- TRWA TEŻ POSTĘPOWANIE WYJAŚNIAJĄCE WS. ORGANIZACJI NIEDZIELNEGO FINAŁU WOŚP W GDAŃSKU - Szypszak. -- NA POCZĄTKU POSIEDZENIA SEJMU NIE BYŁO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, W CZYM OPOZYCJA DOSZUKUJE SIĘ CELOWEGO DZIAŁANIA - Szypszak. -- WCZORAJ KACZYŃSKI ZDECYDOWAŁ, ŻE PIS NIE WYSTAWI KANDYDATA W WYBORACH NA PREZYDENTA GDAŃSKA - Szypszak. -- W INTERNECIE FALA GRÓŹB POD ADRESEM POLITYKÓW RÓŻNYCH OPCJI - zapowiedź: Działania konsekwentne i surowe zapowiada minister Brudziński. Doszło już do kilkunastu zatrzymań, autorzy gróźb nie mogą czuć się bezkarni. -- Z KARYGODNYMI ATAKAMI SPOTKALI SIĘ DZIENNIKARZE TVP - Krzysztof Ziemiec. Zarząd TVP wydał oświadczenie. -- SEJM PRZYJĄŁ BUDŻET NA 2019. -- W STARACHOWICACH WSPOMINANO JADWIGĘ KACZYŃSKĄ - HONOROWĄ OBYWATELKĘ TEGO MIASTA DZIEŃ PRZED 6. ROCZNICĄ JEJ ŚMIERCI - bez materiału: W uroczystościach udział wziął Jarosław Kaczyński.

Źródło: 300polityka.pl

Nie łudźmy się, ta śmierć nie zatrzyma mowy nienawiści

Dodano: 16.01.2019 21:10 | 13 odsłon | 0 komentarzy


O złożonych przyczynach tragedii w Gdańsku, społecznym przyzwoleniu na agresywny język polityków i brutalnej logice mediów mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katedry Teorii Polityki KUL.

Źródło: https:

Multi-kulti w praktyce. W Kanadzie powstała partia pragnąca wprowadzić prawo szariatu

Dodano: 16.01.2019 18:00 | 20 odsłon | 0 komentarzy


W Kanadzie powstaje partia otwarcie przyznająca się w swoim programie do wprowadzenia prawa szariatu. Polityka wielokulturowości premiera Justina Trudeau wydaje się przynosić owoce dość niespodziewane.

Źródło: www.pch24.pl

Nie łudźmy się, ta śmierć nie zatrzyma mowy nienawiści

Dodano: 16.01.2019 17:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy


O złożonych przyczynach tragedii w Gdańsku, społecznym przyzwoleniu na agresywny język polityków i brutalnej logice mediów mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katedry Teorii Polityki KUL.

Źródło: https:

Nie łudźmy się, ta śmierć nie zatrzyma mowy nienawiści

Dodano: 16.01.2019 15:45 | 8 odsłon | 0 komentarzy


O złożonych przyczynach tragedii w Gdańsku, społecznym przyzwoleniu na agresywny język polityków i brutalnej logice mediów mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katedry Teorii Polityki KUL.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone