sobota, 24 czerwca 2017 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Pomimo  RSS
STAN GRY: Fakt: Politycy PO i prezesi za kratami, GW: Plichta działał z wydawcą Wprost, Balcerowicz: Stworzę odkłamywacz!

Dodano: 23.06.2017 9:52 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Górski o Sadurskiej śpiewającej w Opolu, Siemoniak o kandydaturze Tuska i przestraszonej komisji śledczej, Schetyna o wyprowadzaniu z UE, polityczny plan dnia: http://300polityka.pl/live/2017/06/23/

-- POLITYCY PO I PREZESI ZA KRATAMI - jedynka Faktu.

-- POLITYCY PO I PREZESI W RĘKACH CBA - Fakt: “. CBA zatrzymało także byłego kierownika biura spedycji polickiej spółki, a jednocześnie szefa PO w Policach i członka zarządu regionalnej PO Macieja G. oraz jego partyjnego kolegę, byłego już radnego sejmiku zachodniopomorskiego, Roberta Z”.

-- WIELKA AFERA Z PO W TLE - tytuł w GPC.

-- WŁAŚCICIEL WPROST RAZEM Z PLICHTĄ PRZEPROWADZIŁ MEDIALNĄ OPERACJĘ UWIKŁANIA SYNA TUSKA W AMBER GOLD - Wojciech Czuchnowski na jedynce GW: “27 lipca 2012 r., gdy jest już głośno w mediach o aferze firmy Amber Gold, do prezesa Marcina Plichty dzwoni Michał Lisiecki, właściciel "Wprost": "Cześć, Marcin, jak mogę pomóc, balansować to, co macie w mediach?". Tego samego dnia "Wprost" publikuje w internecie tekst "KNF próbuje zniszczyć Amber Gold?".

-- CZUCHNOWSKI PUBLIKUJE SMS-Y PLICHTY I WYDAWCY WPROST: “Latem 2012 r. właściciel tygodnika „Wprost” Michał Lisiecki wspólnie z szefem Amber Gold Marcinem Plichtą przeprowadzili operację uwikłania syna premiera Tuska w aferę gdańskiego parabanku – aby tę aferę przykryć. 5 sierpnia 2012 r. o godz. 19.38 Lisiecki pisze do Plichty o przygotowywanym przez „Wprost” sensacyjnym artykule o pracy Michała Tuska dla należącej do Amber Gold spółki lotniczej OLT Express. Tekst ma się ukazać 12 sierpnia jako „materiał śledczy”. Lisiecki: „Poza nami nikt jeszcze się z nim nie kontaktował. To mała historia, a duża bomba. Lepiej ją teraz zostawić i poczekać, w jakim kierunku pójdzie konferencja. Lepiej zostaw story w rękawie na tę chwilę, a wykorzystasz/wykorzystamy, jak będzie potrzeba”. 

-- JOANNA SCHMIDT O HEJTERACH I POSTĘPOWANIU ORGANÓW ŚCIGANIA W JEJ SPRAWIE mówi Agacie Kondzińskiej w GW: “Ma pani ochronę policji? Widzę, że towarzyszy pani dwóch obcych mężczyzn. Joanna Schmidt: Nie mogę na ten temat rozmawiać. Mogę jedynie powiedzieć, że dostaję anonimowe groźby karalne. I zgłosiłam to odpowiednim służbom. Boi się pani? - Nie. Ale uważam, że trzeba podejmować działania, by nikt nie czuł się bezkarny. W mojej sprawie policja jest już blisko.Dużo tych gróźb jest? To listy czy elektroniczne przesyłki?- Bardzo dużo. Są tradycyjne listy, które przychodzą do mojego biura poselskiego. Są zwykłe hejterskie maile, SMS-y, telefony. Te poważne, w których jest groźba, zgłaszam, bo to jest przestępstwo. Listy często wyrzucam od razu. Niektóre są długie, pisane odręcznie lub na komputerze, zdarzają się wycinki. Myślę, że piszą je nieszczęśliwi frustraci. Nie chcę ich cytować”. 

-- ZDANIE DNIA: PARTIA SCHETYNY RADZI SOBIE SAMA AŻ NADTO Z OSTROŻNYM POZYSKIWANIEM ELEKTORATU - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Może się jednak okazać, że to błędna taktyka. Czasem, nawet jeśli nie bardzo się chce, trzeba dokonać zmian. Albo wygłosić przemówienie, w którym - dla odmiany w polskiej polityce - znajdzie się trochę treści odmiennej od straszenia uchodźcami i Platformą. Zresztą partia Grzegorza Schetyny radzi sobie sama z aż nadto ostrożnym pozyskiwaniem elektoratu. Pomysł letniego objazdu miejscowości wypoczynkowych nadaje się do całej serii memów - z rakietką do badmintona, szortami i słomkowym kapeluszem na pierwszym planie”. http://www.rp.pl/Komentarze/170629596-Zuzanna-Dabrowska-Wojsko-PiS-myli-krok.html?template=restricted

-- STWORZYMY ODKŁAMYWACZ - mówi Leszek Balcerowicz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti w DGP: “PiS to jest dla mnie partia na „wy”. Zastanawiam się nad zrobieniem wystawy na temat wypowiedzi aktywnych na Twitterze działaczy partii Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że stworzymy odkłamywacz, który będzie demaskował przekręty intelektualne polityków i ludzi mediów. Mogę sobie wyobrazić, że będzie przyznawania nagroda miesiąca im. Breżniewa”.

-- GOWIN TO SKRAJNY OBŁUDNIK - mówi Balcerowicz Rigamonti w DGP: “W języku – do chamstwa i skrajnej obłudy. Jarosław Gowin jest przykładem skrajnego obłudnika, bo nie sądzę, by wierzył w to, co mówi. Taki dżentelmen – włamywacz. Nie wiem, co jest gorsze, czy brutalne chamstwo i zachowanie Kalego do kwadratu, czy wysługiwanie się brutalnym chamom i jednoczesne legitymizowanie ich przez pseudointelektualne usprawiedliwienia”.

-- TWEETY TO WSPÓŁCZESNE KSIĄŻKI, ALE WE WRZEŚNIU WYDAM KSIĄŻKĘ - mówi Balcerowicz w DGP: “Współczesne książki to tweety i posty. Patrzę na to w ten sposób – jeśli jakiś mój jeden wpis miał 300 tys. lajków, to znaczy, że co najmniej tylu ludzi go przeczytało i może wywołał w nich reakcję. Żadna książka nie ma takiego oddziaływania. Myślę ekonomicznie i wybieram takie formy dotarcia do ludzi, które są najbardziej nośne. Ale pracuję też nad książką, która ukaże się na początku września”.

-- FUNKCJONARIUSZE MUSZĄ WIEDZIEĆ, ŻE PONOSZĄ RYZYKO, ŻE BĘDĄ ROZLICZENI - mówi Balcerowicz: “Uważam, że KOD we współpracy z innymi organizacjami powinien stworzyć system, dzięki któremu będą upubliczniane dane każdego funkcjonariusza państwowego: prokuratora, policjanta itp. działającego w sposób sprzeczny z zasadami państwa prawa w stosunku do protestujących. PiS nie będzie trwał wiecznie, a taki prokurator czy policjant musi wiedzieć, że ponosi ryzyko, że będzie rozliczony ze swoich działań. Podobny system powinien działać też w stosunku do dziennikarzy propagandzistów, którzy przypominają spikerów stanu wojennego”.

-- BALCEROWICZ O TUSKU I DUDZIE PRZED TRYBUNAŁEM STANU - mówi Magdalenie Rigamonti w DGP: “Nie zgadzałem się z nim w niektórych posunięciach gospodarczych. Jednak jest on o lata świetlne lepszy od prezydenta Dudy. Poza tym on się wiele nauczył w UE i ta wiedza mogłaby służyć Polsce. Trzeba na czas myśleć o kandydacie na prezydenta Polski, inaczej może dojść do wielkiego nieszczęścia, czyli reelekcji Dudy, posłusznego niszczyciela konstytucji. On powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Zresztą nie tylko on”. 

-- ZMIANY W SĄDOWNICTWIE NIE BUDZĄ MOJEGO ENTUZJAZMU, ALE SIĘ NA NIE GODZĘ - mówi sędzia Wiesław Johann w rozmowie z Robertem Mazurkiem w DGP: “Sądy będą posłuszne rządowi?- Na pewno będzie większy wpływ polityków na wybór członków KRS, pośrednio na organizację sądów. To dobrze czy źle? - Takie są zasady demokracji i niech mnie pan nie pyta, czy to dobrze, czy źle. Po prostu tak jest. Obóz, który wygrał wybory, może dokonywać zmian, tego oczekują od nich wyborcy. I dlatego pytam o opinię: to dobre zmiany czy złe? - Chętnie odpowiem, jak wejdą w życie. Założenia znamy, zobaczymy, jak będą realizowane. Nie wywołują pańskiego entuzjazmu. - Ma pan rację, zmiany proponowane przez PiS nie wywołują mojego entuzjazmu, ale się na te zmiany godzę. Bo to bliski panu obóz? - Nie, godzę się na nie właśnie w imię zasad demokratycznego państwa prawnego. Opozycja i elity prawnicze mówią, że zmiana w KRS demontuje demokratyczne państwo prawa. - To jest pisanie palcem na wodzie, naprawdę. Poczekajmy na efekty, zobaczymy, jak to będzie funkcjonowało w praktyce”.

-- JOHANN ZA REFERENDUM DUDY: “Teraz będziemy się zastanawiali nad pytaniami. Uważam, że referendum to dobry pomysł. Powinniśmy zmienić konstytucję”.

-- JOHANN O STĘPNIU: TO JAKIŚ ODJAZD - mówi Mazurkowi: “I to jest fatalne. My mamy konstytucyjny zakaz członkostwa w partiach politycznych, związkach zawodowych. Mam pretensję do Jurka Stępnia, że tak się udziela politycznie, że staje się aktywnym działaczem opozycji. Nawet jeśli demokracja jest zagrożona? - Przecież mówienie o krwi na ulicach to jakiś odjazd. Jak ja miałbym to komentować? Koledzy, sędziowie, mam apel: Nie mieszajmy się do polityki. To jasne, że mamy swoje poglądy, sympatie polityczne, ale nie jesteśmy od tego, by zajmować się polityką.

-- CO SIĘ DZIEJE W UCHU MAMY POTEM W REALU - MONIKA OLEJNIK w GW: “Na razie nie słychać przeprosin ministra Waszczykowskiego, ale pamiętne były zdjęcia, kiedy to bliżej Donalda Trumpa stał Waszczykowski właśnie. Być może sądzi, że to on jest akuszerem przyjazdu Trumpa do Polski. Trump do nas zawita i być może przeprowadzi rozmowę także z Jarosławem Kaczyńskim, bo widziałam taką w „Uchu Prezesa”. A co się dzieje w „Uchu...”, to potem mamy w realu”.

-- TO SPRAWA DONALDA TUSKA - mówi Stanisław Pięta w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “To sprawa Donalda Tuska. Moim zdaniem Michał Tusk nie postąpił właściwie, gdy z jednej strony układał pytania „Gazety Wyborczej", a następnie odpowiadał na nie jako pijarowiec OLT. Nie postąpił właściwe, gdy podjął pracę na lotnisku w Gdańsku, a jednocześnie pracował dla OLT. Nie postąpił właściwie, gdy powiedział „Faktowi", że był wkurzony otrzymawszy przelew z OLT, a wysłał e-mail z prośbą o przyśpieszenie wpłaty - mamy e-mail z potwierdzeniem. Dorosły człowiek sprawdza, od kogo przyjmuje pracę, i wie, czy jego pracodawca był skazany, a przed firmą ostrzegał KNF. Pomimo wiedzy na temat Amber Gold i OLT Michał Tusk podjął pracę i upominał się o pieniądze za swoje usługi”.

-- PIOTROWICZ DOBRY, OWSIAK ZŁY - fragment rozmowy Nizinkiewicza z Piętą: “Nie chciałby pan być leczony sprzętem kupionym przez WOŚP? - Nie broniłbym się, gdyby do mojego leczenia wykorzystano sprzęt z serduszkiem WOŚP, ale dla mnie postać Owsiaka, który robił karierę w mediach za czasów PRL, jest niejednoznaczna. A postać Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora PRL, a dzisiaj posła PiS, jest jednoznaczna? - Poseł Piotrowicz pracą na rzecz Polski po 1989 roku odkupił swoje ewentualne winy wielokroć i zrobił bardzo dużo dobrego dla wolnej, demokratycznej i niepodległej Polski”.

-- ZEZNANIA ZASZKODZIŁY TUSKOWI - pisze naczelny SE Sławomir Jastrzębowski: “Zeznania młodego, gadatliwego i niezbyt bystrego Michała Tuska przed komisją śledczą w sprawie Amber Gold z całą pewnością zaszkodziły jego ojcu. Dziecięca szczerość, w czasie której Tusk junior poinformował świat, że Donald Tusk, wówczas premier, i on sam wiedzieli, że firma, w której Michał się zatrudnił, a która była ważną częścią piramidy finansowej, to zwykła "lipa", zmroziła nie tylko 19 tysięcy oszukanych na ponad 850 milionów Polaków. Zmroziła wszystkich”.

-- ZEZNANIA TUSKA JAK CÓRKA LEŚNICZEGO - Jarosław Flis w rozmowie z SE: “Nie sądzę, by zaszło to tak daleko. Wystąpienie młodego Tuska nie będzie miało decydującego wpływu na kampanię wyborczą w 2020 roku. To wystąpienie przed komisją w sprawie Amber Gold można porównać do również nagłośnionej sprawy przekazanej szefowi MSWiA przez ministra środowiska Jana Szyszkę "koperty od córki leśniczego". To wydarzenia podobnej wagi”.

-- STAWIANIE NA GIERTYCHA JEST OBCIĄŻAJĄCE, NIE WSPIERAJĄCE - jeszcze Flis w SE: “Powiem szczerze, że akurat wystąpieniom Giertycha nie przyglądałem się specjalnie uważnie. Natomiast już w wyborach do Senatu w 2015 roku Platforma Obywatelska postawiła na Romana Giertycha. I nie zyskał on poparcia wyborców. Być może Giertych sprawdza się gdzieś w jakichś działaniach zakulisowych. Przez ludzi nie jest jednak akceptowany i stawianie go na pierwszej linii jest czynnikiem obciążającym, nie wspierającym”. 

-- TUSK SIĘ WŚCIEKŁ I ZDOŁOWAŁ - Fakt.

-- SUSKI I WASSERMAN ZBIERALI LAURY ZA PRZESŁUCHANIE TUSKA - BOHATEROWIE TYGODNIA W PIS - Fakt: “– Nie lubię Suskiego, ale uratował sytuację. Gdyby to nie wyszło, prezes by się wściekł na wszystkich. Dlatego wypiję za niego – mówił nam w Sejmie jeden z posłów PiS. Drugą bohaterką została Wassermann, która nie tylko mocno przeczołgała syna byłego premiera, ale i nie dała sobie dmuchać w kaszę mec. Romanowi Giertychowi (46 l.). Prezes wylewnie podziękował przewodniczącej”.

-- NOWY FRONT OPOZYCJI - Jacek Lizinkiewicz w GPC o protestach ekologicznych: “Nie wypalił KOD. Obywatelom RP, których radykalizm przekonuje jedynie pokolenie Władysława Frasyniuka, nie udało się pozyskać młodzieży. O obronie zarówno gimnazjów, jak i Trybunału Konstytucyjnego nikt już nie myśli. Dotychczasowe działania opozycji, w tym próba puczu, okazały się jednym wielkim fiaskiem, m.in. dlatego, że nie udało się wzbudzić aktywności społecznej. Szczególnie ludzi młodych, bez których żaden dłuższy protest nie może się udać. Ostatnio opozycja próbuje otworzyć nowy front – Puszcza Białowieska. Odzew jest spory, bo i kłamstwo, które nas zalewa, jest ogromne”.

-- CHCĄ Z NICH ZROBIĆ ORMO? - Fakt o Wojskach Obrony Terytorialnej.

-- KOT PREZESA ZABLOKOWAŁ USTAWĘ - tytuł w SE.

-- PRZYWITAJMY DONALDA TRUMPA - tytuł w GPC.

-- URODZINY: Sławomir Rybicki, Paulina Chorazewska-Matwiejczuk, Paulina Orechwo.

Źródło: 300polityka.pl

Po co Polakom karty kredytowe?

Dodano: 22.06.2017 14:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Po spadkach, obserwowanych w latach 2011-2014, zadłużenie z tytułu korzystania z kart kredytowych wykazuje obecnie w Polsce wzrosty. Jego dynamika wyniosła w grudniu 2016 roku 5%. Pomimo wzrostu całkowitej wielkości zadłużenia, maleje jednak odsetek...

Źródło: inwestycje.pl

Po co Polakom karty kredytowe?

Dodano: 22.06.2017 11:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Po spadkach, obserwowanych w latach 2011-2014, zadłużenie z tytułu korzystania z kart kredytowych wykazuje obecnie w Polsce wzrosty. Jego dynamika wyniosła w grudniu 2016 roku 5%. Pomimo wzrostu całkowitej...

Źródło: prnews.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone