niedziela, 21 stycznia 2018 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Porozumienie  RSS
Najwcześniej w środę kolejne spotkanie ministra zdrowia z lekarzami

Dodano: 20.01.2018 15:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


​Najwcześniej w środę dojdzie do kolejnego spotkania protestujących lekarzy z nowym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim - dowiedział się reporter RMF FM w Porozumieniu Rezydentów. Ta data wynika z tego, że na środę zaplanowano posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, w którym nowy szef resortu zdrowia ma wziąć udział. Wczorajsze rozmowy medyków z ministrem trwały pięć godzin. Nie przyniosły jednak porozumienia, ale obie strony przyznawały po spotkaniu, że "pojawiło się światełko w tunelu".

Źródło: www.rmf24.pl

"Mamy nadzieję, że przed marcem uda się zakończyć konflikt"

Dodano: 20.01.2018 10:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Propozycja ministra zdrowia jest na stole. Mamy weekend, żeby ją przemyśleć i skonsultować - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski, który uczestniczył w piątkowym spotkaniu z ministrem Łukaszem Szumowskim. Oświadczył, że jeżeli konflikt nie zostanie rozwiązany, to w marcu będzie druga fala wypowiedzeń klauzuli opt-out.

Źródło: https:

Wspólne uchwała zarządów partii Gowina i Ziobry o koalicji pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego i domagają się wprowadzenia jawności głosowania Senatu w sprawach immunitetu

Dodano: 19.01.2018 20:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy


300POLITYKA dotarła do wspólnych uchwał połączonych zarządów partii Gowina i Ziobry, które odbywa się w Sobieniach Królewskich. W pierwszej wspólnej uchwale obie partie piszą o koalicji pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego i deklarują wspólny start w PiS w kolejnych wyborach: "Władze Solidarnej Polski oraz Porozumienia pozytywnie oceniają okres dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy. Koalicja zawarta trzy lata temu pod przywództwem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego cieszy się zaufaniem dużej części polskiego społeczeństwa i konsekwentnie realizuje zobowiązania, jakie podjęła wobec Polaków przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Solidarna Polska oraz Porozumienie deklarują wolę kontynuowania współpracy z Prawem i Sprawiedliwością podczas zbliżających się wyborów samorządowych, europejskich i parlamentarnych". Zarządy partii Ziobry i Gowina wydały też oświadczenie po głosowaniu w sprawie senatora Koguta, w którym wyrażają głębokie ubolewanie i domagają się wprowadzenia jawności głosowania Senatu w sprawach immunitetu. Oto treść oświadczenia: "Solidarna Polska i Porozumienie zgodnie wyrażają głębokie ubolewanie w związku z podjęciem przez Senat RP uchwały  w sprawie niewyrażenia zgody na zatrzymanie  i tymczasowe aresztowanie Senatora RP Stanisława Koguta oraz uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia Senatora RP Jana Rulewskiego. Zgodnie oświadczamy, iż wszyscy muszą być równi wobec prawa. Nie przesądzając winy, silne państwo powinno walczyć z korupcją i przestępczością w każdej postaci. Aktualnie głosowanie nad wyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora na mocy regulaminu Senatu RP ma charakter tajny. Tymczasem w Sejmie głosowania takie przebiegają jawnie, co pozwala wyborcom ocenić głosowanie każdego z posłów. Dlatego w imię jawności i transparentności Solidarna Polska oraz Porozumienie przygotują projekt zmian w Regulaminie Senatu RP, który będzie gwarantował, że w przyszłości podobne głosowania, również w Senacie, będą w pełni jawne".

Źródło: 300polityka.pl

"Pogłoski o końcu klubu PSL są mocno przesadzone"

Dodano: 19.01.2018 15:40 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Jest bardzo prawdopodobne, że poseł PSL Mieczysław Baszko przejdzie do Porozumienia - powiedział w piątek dziennikarzom wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Gdyby te informacje się potwierdziły, oznaczałoby to, że Stronnictwo mogłoby nie mieć w Sejmie klubu parlamentarnego. "Pogłoski o końcu klubu PSL są mocno przesadzone" - podkreśliło ugrupowanie na Twitterze.

Źródło: https:

Polityczny plan piątku: decyzja Senatu ws. Koguta, Morawiecki w Ostrołęce, spotkanie Szumowskiego z lekarzami

Dodano: 19.01.2018 7:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Polityczny plan piątku: decyzja Senatu ws Koguta, Morawiecki w Ostrołęce, spotkanie Szumowskiego z lekarzami Senat o 10:00 wznowi obrady. Dziś izba wyższa ma podjąć decyzję w sprawie wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Głosowania odbędą się pod koniec posiedzenia - wtedy zostanie przyjęty m.in. budżet na 2018 rok oraz nowelizacja ustawy o komisji weryfikacyjnej. Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywać z wizytą w Ostrołęce. O 11:00 spotka się z seniorami w Dziennym Domu "Senior+”, a o 13:35 złoży wieniec pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego oraz kwiatów pod tablicą upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce. W godzinach porannych premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński odbiorą meldunki na temat aktualnej sytuacji pogodowej w kraju od szefów poszczególnych służb. Dziś także ma odbyć się spotkanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z lekarzami. - Mamy nadzieję że piątkowe spotkanie będzie konstruktywne i pokaże szybszą ścieżkę dojścia do 6,8% PKB na zdrowie. Żyjemy nadzieją, że dobro polskiego pacjenta będzie najważniejsze dla obozu rządowego - napisano na twitterowym koncie Porozumienia Rezydentów OZZL. Według informacji medialnych, do spotkania ma dojść po 16:00.

Źródło: 300polityka.pl

CBOS: PiS rośnie, Nowoczesna z największym spadkiem, PO też w dół

Dodano: 18.01.2018 17:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy


CBOS: PiS rośnie, Nowoczesna z największym spadkiem, PO też w dół Tak prezentują się wyniki badania CBOS: PiS-SP-Porozumienie - 44% (+3) PO - 15 % (-3) Nowoczesna - 6% Kukiz '15 - 5% (-2), SLD - 4% (+1) PSL - 4% (+1) Razem - 3% (+1) Wolność - 2% (bez zmian) https://twitter.com/CBOS_Info/status/953990717285814272 Sondaż CBOS przeprowadzono 9-17 stycznia.

Źródło: 300polityka.pl

​W Porannej rozmowie w RMF FM nowa minister przedsiębiorczości i technologii

Dodano: 18.01.2018 6:12 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Jadwiga Emilewicz. Z minister przedsiębiorczości i technologii będziemy rozmawiać o jej nowych obowiązkach, wśród których jest m.in. walka ze smogiem. Czy obejmując tekę resortu jego szefowa ma plan dotyczący walki z zanieczyszczonym powietrzem, które daje się we znaki mieszkańcom polskich miast? Pani minister odpowie też na pytania o planowane przez rząd ułatwienia dla przedsiębiorców i powody zmiany jej politycznych planów - Emilewicz miała być kandydatką Porozumienia na prezydenta Krakowa.

Źródło: www.rmf24.pl

Wracają konkursy na rządowych menedżerów. Gest wobec Brukseli i promowanie najlepszych.

Dodano: 17.01.2018 15:15 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Porozumienie Jarosława Gowina chce przywrócić przejrzyste nabory na stanowiska dyrektorskie w służbie cywilnej. Premier Morawiecki nie mówi nie. Znacznie trudniej do pomysłu będzie przekonać posłów PiS

Źródło: forsal.pl

Wracają konkursy na rządowych menedżerów. Gest wobec Brukseli i promowanie najlepszych.

Dodano: 17.01.2018 13:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Porozumienie Jarosława Gowina chce przywrócić przejrzyste nabory na stanowiska dyrektorskie w służbie cywilnej. Premier Morawiecki nie mówi nie. Znacznie trudniej do pomysłu będzie przekonać posłów PiS

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone