poniedziałek, 19 listopada 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Wiadomości z tagiem Prezesa  RSS
STAN GRY: Zaremba do TVP: Nie macie poczucia własnej śmieszności?, Nizinkiewicz: Ws KNF Morawiecki działa jak Tusk, Wielowieyska o polityce wokół KNF: Ta grupa grała przeciwko Morawieckiemu

Dodano: 14.11.2018 10:37 | 20 odsłon | 0 komentarzy


-- EWA MILEWICZ O KSIĄŻCE O JACKU KURONIU:“- Książka napisana przez Annę Bikont i Helenę Łuczywo bardzo dobrze pokazuje, jakim człowiekiem był Jacek Kuroń. To książka pisana bez znieczulenia. One piszą o Jacku rzeczy, o których nawet jeśli bym wiedziała, to bałabym się o nich napisać - mówi Ewa Milewicz, działaczka opozycji w PRL”. http://wyborcza.pl/10,82983,24164826,ewa-milewicz-wspomina-jacka-kuronia-czesto-byl-nie-do-zniesienia.html

-- CZY NIE MACIE POCZUCIA ŚMIESZNOŚCI? - PIOTR ZAREMBA DO DZIENNIKARZY WIADOMOŚCI TVP: “Wiadomości TVP wprawdzie powiadomiły jednym zdaniem, ustami Krzysztofa Ziemca, o dymisji szefa KFN na początku, ale uznały, że jest to piąta co do ważności wiadomość tego dnia. Została ona podana zresztą tak, że jako główny winny został przedstawiony Leszek Czarnecki, czyli w tej konkretnej historii przedmiot korupcyjnej propozycji. Powiadomiono nas za to, że Marek Chrzanowski odszedł szlachetnie dla dobra Polski.  P. S. Nie jest to obrona Czarneckiego, myślę, że zobaczyliśmy w sumie jakiś wycinek wojny potworów pod dywanem. Ale nagrane słowa szefa KFN, nawet bez tej mitycznej sumy, to jeden wielki SKANDAL! Już samo spotkanie było skandalem. Ale ważniejsze są dla telewizji państwowej rutynowe informacje o zbrojeniowych rozmowach z USA, a wieści z komisji badającej wyłudzenia VAT mają oczywiście wywołać wrażenie, że afery to tylko czasy PO. Ja już się nie chcę wdawać w rozmowę, czy taka ordynarna propaganda jest skuteczna. Może i jest. Ale ludzie, czy wy nie macie naprawdę poczucia własnej śmieszności? Jaki wy zawód wykonujecie?”

-- SCHETYNA O SPRAWIE KNF I SEJMIKU DOLNOŚLĄSKIM, DWORCZYK O TYM, ŻE NIE MA KONIECZNOŚCI SPOTKANIA PMM Z KNF, TK KWESTIONUJE ZNIESIENIE 30-KROTNOŚCI - 300LIVE:

-- TAŚMY ZMIOTŁY SZEFA KNF - jedynka RZ.

-- AFERA W KNF TRZĘSIE POLITYKĄ - jedynka GW.

-- ZATOPIONY/ OSACZONY- jedynka PB.

-- MORAWIECKI NAUCZYŁ SIĘ OD TUSKA JAK REAGOWAĆ W SYTUACJI KRYZYSOWEJ - JACEK NIZINKIEWICZ w RZ: “Premier Mateusz Morawiecki nauczył się od poprzedników: Donalda Tuska i Leszka Millera, jak reagować w sytuacji kryzysowej. (...) Reakcja rządu na sytuację kryzysową bardzo przypomina działania Donalda Tuska jako premiera RP. Były premier również w sytuacjach awaryjnych chciał natychmiastowych wyjaśnień. (...) Mateusz Morawiecki wie, że od reakcji na sytuację kryzysową zależy jego być albo nie być, dlatego działa jak Tusk”.

-- MORAWIECKI MUSI PRZEJĄĆ KONTROLĘ NAD KNF - ANDRZEJ STEC w RZ: “Premier Morawiecki, któremu teoretycznie podlega ten urząd (w praktyce większe wpływy ma w nim szef NBP), musi bez zwłoki przejąć nad nim kontrolę. Wszak nie chodzi już tylko o rynek kapitałowy, lecz szerzej – finansowy: banki, ubezpieczycieli, OFE, TFI... W rewelacjach „GW” jest wszystko: poważne oskarżenia jednego z największych w Polsce biznesmenów i mocne dowody: nagrania audio, wideo, stenogram czy zawiadomienie o przestępstwie. Tu trudno o jakąkolwiek interpretację zdarzeń”.

-- PREMIER CHCE PRZEJĄĆ KNF (Kublik, Kondzińska, Czuchnowski) w GW: “W kancelarii premiera spekulują, że Antczak może zostać teraz nowym szefem KNF. Całą sprawę chcą uciąć szybko. I widzą ją w dwóch aspektach. – Pierwszy to taki, że trudno będzie udowodnić, iż ktoś komuś obiecywał 40 mln zł. Taka propozycja wprost nie pada, ktoś coś napisał na kartce [tak twierdzi Czarnecki], ale nie wiadomo co – podkreśla jeden z ważnych polityków obozu rządzącego. Jego zdaniem na bohaterów wychodzą Sokal i wiceminister finansów Piotr Nowak, bo – jak mówi – „banki, które mają kłopoty, nacjonalizuje się, żeby nie wywrócił się cały system bankowy kraju”

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O TYM, ŻE PIS MUSI BEZLITOŚNIE ELIMINOWAĆ ZE SWOICH SZEREGÓW UDOWODNIONĄ KORUPCJĘ: “Dlatego dla partii rządzącej nie ma obecnie kwestii ważniejszej niż doprowadzenie do tego, by rozstrzygnięcie tej sprawy potwierdziło dotychczasowy obraz ugrupowania jako tego, które – w odróżnieniu od innych – potrafi bezlitośnie eliminować ze swoich szeregów nie tylko udowodnioną korupcję, ale również praktyki i klimaty, mogące się z nią kojarzyć”.

-- LUDZIE, KTÓRYMI NIE NALEŻY ROZMAWIAĆ, BO DOPUSZCZENI ZBYT BLISKO WYCIĄGAJĄ NÓŻ, CHOĆBY MIKROFONOWY - JACEK KARNOWSKI: “To nie jest więc afera rządu. To być może afera szefa KNF (tego nie wiemy), a na pewno afera biznesu z rdzenia III RP, biznesu z postkomunistycznymi korzeniami, któremu w nowych warunkach zaczęło brakować tlenu. Myślę, że takich zagrań będzie więcej. W nowych dla tego świata warunkach walka klasowa zaostrza się z każdym rokiem, rezerwy się wyczerpują, a wybory blisko. Można spodziewać się każdego chwytu i każdej sztuczki. Bo skoro ktoś nagrywa i to ujawnia, to przecież wychodzi z roli, dekonspiruje się. Pamiętaj o tym, Dobra Zmiano, i pilnuj się bardziej niż kiedykolwiek. Są ludzie, z którymi nigdy nie należy rozmawiać, którzy dopuszczeni zbyt blisko, zawsze wyciągną nóż. Choćby mikrofonowy”.

-- EWA SIEDLECKA PISZE O KONIECZNOŚCI POWOŁANIA KOMISJI ŚLEDCZEJ: “Tyle że to nie załatwia sprawy. Jak w sprawie Rywina pozostaje kwestia, czy działał w imieniu „grupy trzymającej władzę”. Bo historia z bankiem Czarneckiego dzieje się w atmosferze głoszenia przez partię rządzącą postulatów „repolonizacji” banków, która de facto polega na przejmowaniu ich przez banki, nad którymi kontrolę ma skarb państwa. Zarysowany przy okazji Getin Noble Banku scenariusz wygląda tak, że z pomocą KNF zablokuje się decyzje restrukturyzacyjne i inne naprawcze, doprowadzając bank na skraj bankructwa – i wykupi za symboliczną kwotę”.

-- WITOLD GADOMSKI w GW O POLITYCZNYM PARASOLU: “Politycy partii rządzącej oczywiście zaprzeczają, by mieli jakiekolwiek związki z Chrzanowskim, ale nie chce się wierzyć, by „rodzinny interes” przewodniczącego KNF – instytucji szczególnie chronionej przez CBA – kwitł bez politycznego parasola”.

-- FRAKCJE W PIS WALCZĄ O WŁADZĘ - DOMINIKA WIELOWIEYSKA w GW: “Formalnie szef KNF Marek Chrzanowski podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ale został powołany za czasów premier Beaty Szydło. Przy czym pani premier nie miała żadnego realnego wpływu na to, kogo powołuje. Chrzanowski to człowiek prezesa NBP Adama Glapińskiego, który jest teraz w PiS w sojuszu z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. We frakcji Ziobry jest też wpływowy senator i współtwórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki. Ta grupa gra przeciwko Morawieckiemu. (...) Morawiecki więc formalnie odpowiada za KNF, a tak naprawdę ma niewielki wpływ na to, co tam się dzieje. Być może ujawniona przez „Wyborczą” afera sprawi, że będzie mógł zagrać przeciwko Ziobrze i Glapińskiemu i wstawić tam swojego człowieka.

-- CZARNECKI UTOPIŁ SZEFA KNF, CZY SAM OCALEJE? - BARTEK GODUSŁAWSKI w DGP: “Przewodniczący KNF złożył dymisję po oskarżeniach o korupcyjną propozycję dla miliardera Leszka Czarneckiego. Wszystko tuż po kontroli, która stwierdziła łamanie przez jego bank prawa przy sprzedaży obligacji GetBacku. (...) W KNF toczą się postępowania i kontrole w czterech TFI w związku z ich współpracą z GetBackiem: Altusie, Trigonie, Saturnie i Noble Funds. Do tego w ubiegłym tygodniu Polski Dom Maklerski stracił licencję i dostał 2,5 mln zł kary za nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji wrocławskiego windykatora. We wrześniu zakończyła się też inspekcja związana z dystrybucją papierów GetBacku przez Idea Bank”.

-- DGP O NIETRAFIONYCH INWESTYCJACH CZARNECKIEGO: “Gdy Czarnecki gościł w marcu u Chrzanowskiego, nie było jeszcze wiadomo o problemach innej instytucji biznesmena – Idea Banku. Był on zaangażowany na dużą skalę w oferowanie obligacji broniącej się przed bankructwem firmy windykacyjnej GetBack. Problemy związane z GetBackiem dały się odczuć już w wynikach Idei za II kwartał – 46 mln zł to wartość odpisu na niezapłacone zobowiązania funduszu, którego właścicielem jest windykator, 16 mln zł to rezerwa na „roszczenia klientów w związku z udziałem w procesie oferowania obligacji GetBack”. Strata w II kwartale (wyników za kolejne trzy miesiące banki Czarneckiego jeszcze nie publikowały) przekroczyła jednak 400 mln zł. Bank zrobił bowiem również rezerwy na produkty bancassurance, inwestycje w spółki zależne i na utratę wartości należności faktoringowych”.

-- OSTATNIE WYBORY POKAZUJĄ, ŻE POLACY NIE CHCĄ UPOLITYCZNIENIA SAMORZĄDÓW - UWAŻA DR WALDEMAR PARUCH W ROZMOWIE Z JACKIEM NIZINKIEWICZEM w RZ: “Porażka w miastach może być dla PiS problemem o tyle, o ile niezdobycie władzy w miasteczkach będzie miało wpływ na zachowanie się w wyborach parlamentarnych. Sondaże pokazują, że takiego przełożenia raczej nie będzie. Polacy bardzo dobrze rozróżniają samorządowców od polityków. Ostatnie wybory pokazały, że nie chcą prostego upolitycznienia miast, czyli ich upartyjnienia”.

-- PARUCH MÓWI O STRUKTURZE ELEKTORATU: “Wybory europejskie nie mają zasadniczego znaczenia dla kształtu polskiej sceny politycznej. Około 20 proc. wyborców to twardy elektorat PiS, głównie za sprawą prezesa Kaczyńskiego. 20 proc. to przeciwnicy PiS. 60 proc. głosuje z powodów sytuacyjnych, kontekstowych i innych czynników ważnych w danym czasie. Rozumowaniem politycznym kieruje się co czwarty wyborca. Pozostałe 75 proc. nie myśli kategoriami lewica–prawica”.

-- TRÓJMIEJSKA GW O PRÓBACH TWORZENIA KOALICJI NA POMORZU I TWIERDZENIACH MARSZAŁKA STRUKA O KORUPCJI POLITYCZNEJ: “Dariusz Męczykowski z PSL stara się wyciągać radnych sejmiku z Koalicji Obywatelskiej, aby utworzyć koalicję z PiS, która miałaby przejąć władzę na Pomorzu. W negocjacjach miały padać obietnice posad w spółkach skarbu państwa. Zdaniem marszałka Mieczysława Struka (PO) takie działania noszą znamiona korupcji. Struk zwraca się więc do organów ścigania o objęcie radnych sejmiku tarczą antykorupcyjną”.

-- SZCZECIŃSKA GW O WAHANIU STANISŁAWA WZIĄTKA Z SLD WS KOALICJI W SEJMIKU ZACHODNIOPOMORSKIM: “Teoretycznie SLD jest naturalnym sojusznikiem KO i PSL. Przewodniczący Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że Sojusz nie będzie wchodził w koalicje z PiS, a osoby, które się temu nie podporządkują, wylecą z partii. Jednak Stanisław Wziątek takiej niechęci do PiS nie okazuje. – Rozmawiam z jedną i z drugą stroną [z PiS i z PO – red.]. Moja decyzja o współpracy będzie zależeć od uzgodnień programowych – mówi „Wyborczej”.

-- PODRÓŻNIK DOBA DEKLARUJE, ŻE GO NIE BĘDZIE NA SESJI SEJMIKU BO JEST PRZEDE WSZYSTKIM PODRÓŻNIKIEM…: “Aleksander Doba powiedział „Wyborczej”, że teoretycznie wojewódzka koalicja Bezpartyjnych z PiS jest możliwa, ale dla niego byłaby szokiem. – Teraz obserwuję, co się dzieje, od komentarzy się wstrzymuję – mówi. – Na inauguracyjnej sesji mnie nie będzie. Jestem przede wszystkim podróżnikiem i będę poza krajem”.

-- TOMASZ BIELECKI W POLITYCE O TYM, ŻE RADA WRÓCI DO TEMATU POLSKI POMIMO BREXITU: “W każdym razie temat polskiej praworządności wróci już na kolejnym, czyli grudniowym posiedzeniu Rady UE ds. Ogólnych. Polskie władze (w tym niektórzy pisowscy spece od Unii) od 2016 r. karmiły siebie i media przewidywaniami, że Unię tak pochłoną inne problemy, a zwłaszcza brexit, że odpuści temat państwa prawa. Czas skwitować tę prognostyczną klapę – choć brexitowe negocjacje są coraz gorętsze, to UE nie zostawia kwestii praworządności w Polsce”.

-- MODERNIZACJA ARMII ZAMIECIONA POD DYWAN - MACIEJ MIŁOSZ w DGP: “Oczywiście pewnym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest to, że podpisany już zakup patriotów i negocjowany właśnie zakup ich kolejnej transzy wydrenuje budżet MON na nowy sprzęt. Jeśli to główna przyczyna, to jasne i roztropne rozwiązanie jest tylko jedno: trzeba zwiększyć i zracjonalizować wydatki na obronność. Znacznie gorszym wytłumaczeniem braku uwagi dla tej kwestii byłoby to, że rządzący modernizacji wojska zwyczajnie nie traktują jako kluczowej. Niezależnie od tego, które tłumaczenie jest prawdziwe – ten stan rzeczy trzeba pilnie zmienić”.

-- WRACAJĄ ROZMOWY SROCZYŃSKIEGO - FRAGMENT ROZMOWY Z DR HANNĄ SZYMBORSKĄ - ABDYKACJA PAŃSTWA: “Pierwszy powód to abdykacja państwa. Polityka przemysłowa stała się zależna wyłącznie od rynków, a państwa się wycofały ze wspierania określonych sektorów gospodarki, na przykład tych, które stwarzają bardziej wartościowe i stabilne miejsca pracy. Po drugie przetrącono kark związkom zawodowym, uzwiązkowienie jest coraz niższe, czyli siła pracowników w sporze z kapitałem osłabła. Po trzecie uznano, że stagnacja płac klasy średniej to efekt globalizacji i robotyzacji, zjawisko obiektywne, z którym nie da się walczyć. Tak naprawdę podstawowym problemem jest sposób myślenia. Polityczny mainstream w większości państw Zachodu uważa, że jedynym narzędziem wpływu rządów na gospodarkę jest polityka monetarna. Można podnosić lub obniżać stopy procentowe - w zależności od koniunktury - i patrzyć, co się dzieje”.

-- DR SZYMBORSKA MÓWI SROCZYŃSKIEMU O PARADOKSIE, ŻE FIRMY MOTORYZACYJNE INWESTUJĄ W INSTRUMENTY FINANSOWE ZAMIAST PRODUKOWAĆ SAMOCHODY: “To było największe zaskoczenie dla autorów tej polityki. Okazało się, że firmy wcale nie wydają pieniędzy, tylko je gromadzą. A potem z powrotem wkładają do banków jako własne inwestycje finansowe. Dochodzi do absurdów. Koncern motoryzacyjny woli przeznaczyć miliardy dolarów na kupno krótkoterminowych instrumentów finansowych, niż zbudować nową fabrykę i trzymać się swojej podstawowej działalności, czyli produkować auta. (...) Firmy zachowują się racjonalnie ze swojego punktu widzenia. Prezesi są pod gigantycznym naciskiem akcjonariuszy i nie opłaca im się inwestować w długoterminowe projekty, które zapewniałyby bardziej stabilne miejsca pracy i wyższe płace pracownikom”.

-- BARTOSZ MARCZUK W ZARZĄDZIE PFR: “Od 19 listopada będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za wdrożenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)”.

-- URODZINY:Stanisław Karczewski, Marek Ostrowski, Michał Strąk.

Źródło: 300polityka.pl

"Premier jest zaskoczony i zdeterminowany, żeby wyjaśnić sprawę jak najszybciej"

Dodano: 13.11.2018 14:44 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Premier wezwał szefa Komisji Nadzoru Finansowego do przedstawienia niezwłocznie wyjaśnień w związku z doniesieniami medialnymi - powiedział we wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Dodał, że Mateusz Morawiecki "jest zaskoczony tą publikacją i zdeterminowany, żeby wyjaśnić ją jak najszybciej".

Źródło: https:

Bezpartyjni Samorządowcy i PiS będą rządzić Dolnym Śląskiem. "Dziękujemy prezesowi i premierowi"

Dodano: 13.11.2018 13:50 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Prawo i Sprawiedliwość z Bezpartyjnymi Samorządowcami - tak będzie wyglądała koalicja rządząca w sejmiku województwa dolnośląskiego. O zawarciu porozumienia poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: https:

Polityczny plan wtorku: kolejna rozprawa przed TK ws. tzw. trzydziestokrotności, przesłuchanie przed komisją ds. VAT

Dodano: 13.11.2018 7:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


O 10:00 Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. PAD w styczniu podjął decyzję o skierowaniu ustawy do TK, a jego zastrzeżenia dotyczyły “dochowania standardów procesu legislacyjnego. Trybunał zajmował się wnioskiem już w październiku, ale zdecydował o odroczeniu rozprawy właśnie do 13 listopada. Także o 10:00 sejmowa komisja ds. VAT przesłucha Prezesa Zarządu Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT - Cyfrowa Polska Michała Kanownika.

Źródło: 300polityka.pl

Michał Dworczyk gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 13.11.2018 5:10 | 20 odsłon | 0 komentarzy


​Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, z którym porozmawiamy o mijających obchodach święta stulecia odzyskania niepodległości. Zapytamy między innymi o wspólny marsz premiera, prezydenta i środowisk, narodowych, o zagraniczne komentarze tego wydarzenia i o film z Melem Gibsonem zamówiony przez Polską Fundację Narodową.

Źródło: https:

Polityczny plan tygodnia: rozprawa w TSUE ws. SN, TK o 30-krotności, Kongres 590

Dodano: 12.11.2018 12:44 | 13 odsłon | 0 komentarzy


TK o 30-krotności. We wtorek o 10:00 Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. PAD w styczniu podjął decyzję o skierowaniu ustawy do TK, a jego zastrzeżenia dotyczyły “dochowania standardów procesu legislacyjnego. Trybunał zajmował się wnioskiem już w październiku, ale zdecydował o odroczeniu rozprawy właśnie do 13 listopada. Komisja ds. VAT. We wtorek o 10:00 sejmowa komisja ds. VAT przesłucha Prezesa Zarządu Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT - Cyfrowa Polska Michała Kanownika. Kandydaci na RPD. Do czwartku do 16:00 poszczególne kluby parlamentarne mogą zgłaszać kandydatów na nowego Rzecznika Praw Dziecka. Stosowna procedura ruszyła w ubiegłym tygodniu - po tym, jak Senat odrzucił kandydaturę Agnieszki Dudzińskiej. To czwarte podejście do wyboru RPD. Jak , do głosowania dojdzie na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu, w piątkowym porannym bloku. Zmiany w SN. W piątek Trybunał Sprawiedliwości UE ma przeprowadzić wysłuchanie stron w sprawie decyzji dotyczącej zawieszenia stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. Możliwe, że już w tym tygodniu strona rządowa przedstawi koncepcję zmian w ustawie o SN. Ustępstwa sugerował w Polsacie premier Mateusz Morawiecki: - Do 19 listopada my przedstawimy pewne bardzo konkretne kroki, które zamierzamy zrobić. Mam nadzieję, że one się spotkają z pozytywnym przyjęciem. Kompromis wymaga takich jakichś ustępstw z obu stron. My pokażemy, co do tej pory już zrobiliśmy, co ewentualnie możemy zrobić, co jesteśmy skłonni zrobić tak, żeby nie naruszać reform wymiaru sprawiedliwości. Kongres 590. W czwartek i piątek w Jasionce koło Rzeszowa gościć odbędzie się Kongres 590 - miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Kongres 590 to arena wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. - To już trzecia edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału - zapowiadają organizatorzy. Fot. SN

Źródło: 300polityka.pl

Będzie rekonstrukcja rządu? Jest komentarz szefa KPRM

Dodano: 12.11.2018 11:34 | 27 odsłon | 0 komentarzy


"O zmianach w rządzie na pewno będzie informował premier, gdyby do nich miało dojść. One muszą nastąpić” – stwierdził w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. "Nie znam dokładnej daty. Decyzja nie zapadła, to decyzja kierownictwa PiS, w tym premiera" - dodał.

Źródło: https:

Ile marszów w Warszawie 11 listopada? Dwa dni przed świętem rozmowy trwają

Dodano: 09.11.2018 16:20 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z szefami MON - Mariuszem Błaszczakiem i MSWiA - Joachimem Brudzińskim, szczegółów nie ujawniono. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przekazał natomiast, że trwają też rozmowy przedstawicieli rządu o obchodach 11 listopada z wieloma środowiskami, w tym z organizatorami marszu narodowców.

Źródło: https:

Premier z szefami MON i MSWiA. Dwa dni przed marszem 11 listopada

Dodano: 09.11.2018 12:36 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek przed południem z szefami MON Mariuszem Błaszczakiem i MSWiA Joachimem Brudzińskim. W spotkaniu brał też udział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone