wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Prezesa  RSS
"Publiczne formułowanie pogróżek pod adresem Pierwszego Prezesa SN jest niedopuszczalne"

Dodano: 19.03.2018 17:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zna swój ustawowy obowiązek i konsekwentnie deklaruje, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa - podkreślił w poniedziałek w komunikacie rzecznik Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski.

Źródło: https:

Gersdorf prosi marszałka Sejmu o wyjaśnienie wątpliwości ws. kandydatów do KRS

Dodano: 19.03.2018 16:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Gersdorf prosi marszałka Sejmu o wyjaśnienie wątpliwości ws. kandydatów do KRS Rzecznik Sądu Najwyższego poinformował, że prezes Gerdorf zwróciła się do marszałka Kuchcińskiego o wyjaśnienie wątpliwości związanych z wyborem nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. W swoim wniosku I Prezes SN zwróciła się o udostępnienie dokumentów, na podstawie których dokonano wskazania kandydatów do KRS. W ocenie Sądu Najwyższego wypowiedzi kierownictwa resortu sprawiedliwości „można odczytać nie tylko jako wywieranie presji na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, ale wręcz jako grożenie inicjowaniem co najmniej postępowania dyscyplinarnego”. „Niezrozumiałe są nerwowe reakcje dotyczące postawy Pierwszego Prezesa w sytuacji, gdy od wyboru sędziów – członków KRS minęło 12 dni, a od ostatniego posiedzenia KRS nieco ponad dwa tygodnie” - dodaje w komunikacie rzecznik Michał Laskowski.

Źródło: 300polityka.pl

Woźny ma zadbać o czyste powietrze

Dodano: 16.03.2018 13:46 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Premier Mateusz Morawiecki powołał Piotra Woźnego na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: tvn24bis.pl

Czyste powietrze. Pełnomocnik rządu do walki ze smogiem

Dodano: 16.03.2018 12:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Premier powołał Piotra Woźnego na pełnomocnika rządu ds. programu „Czyste Powietrze” - poinformowała w piątek PAP Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: samorzad.pap.pl

Premier Morawiecki powierzył nową funkcję Piotrowi Woźnemu

Dodano: 16.03.2018 10:26 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Premier Mateusz Morawiecki powołał Piotra Woźnego na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze” - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: www.rmf24.pl

Likwidacja nagród czy znacząca podwyżka. Spór o projekt ustawy

Dodano: 15.03.2018 20:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Likwidacja nagród dla ministrów i sekretarzy stanu, przeniesienie wiceministrów w randze podsekretarzy do służby cywilnej, a także umożliwienie sekretarzom stanu będącym parlamentarzystami pobierania 60 procent uposażenia posła lub senatora. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Nowe przepisy zostały zaprojektowane w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W piątek zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów.

Źródło: tvn24bis.pl

Gersdorf odpowiada Ziobrze

Dodano: 15.03.2018 16:03 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Gersdorf odpowiada Ziobrze
- Odpowiadając na Pana pismo, które otrzymałam wczoraj, w odniesieniu do zobowiązania Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego do zwołania posiedzenia instytucji mającej pełnić funkcję Krajowej Rady Sądownictwa celem wyboru przewodniczącego tego gremium, uprzejmie informuję Pana Ministra, że zobowiązanie to jest mi znane, gdyż wprost wynika z przepisów prawa i zostanie zrealizowane zgodnie z prawem - tak I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odpowiedziała na pismo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie zwołania posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa.

Źródło: 300polityka.pl

Odpowiadali za kampanię "Sprawiedliwe sądy". Wracają do kancelarii premiera

Dodano: 15.03.2018 11:45 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, właściciele spółki odpowiedzialnej za realizację kampanii "Sprawiedliwe sądy", wracają do pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Informację potwierdził szef kancelarii Michał Dworczyk. Plakwicz i Matczuk, których działalnością interesowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz prokuratura, mają odpowiadać za komunikację rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: https:

Człowiek do walki ze smogiem odwołany. Rzeczniczka rządu: będzie pełnił inną funkcję

Dodano: 12.03.2018 15:54 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Taka droga czeka prawdopodobnie Piotra Woźnego, jednego z odwołanych przez Mateusza Morawieckiego wiceministrów. Woźny do tej pory pełnił funkcję doradcy premiera do spraw implementacji programu "Czyste powietrze". Teraz niewykluczone, że zostanie pełnomocnikiem szefa rządu, który ma koordynować walkę ze smogiem.

Źródło: tvn24bis.pl

"Premier zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy stanu majątkowego"

Dodano: 12.03.2018 10:02 | 15 odsłon | 0 komentarzy


- Mateusz Morawiecki osiągnął sukces w biznesie, przeszedł do polityki, decydując się zarabiać o wiele, wiele mniej. Myślę, że może być przykładem dla wielu osób - oświadczył w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jak dodał, odnosząc się do publikacji "Newsweeka", jest "przekonany, że premier zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego".

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone