piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Procedura  RSS
STAN GRY: Rozwadowska w GW: Gdzie Schetyna? Ni ma, Markiewka: Poniżanie wyborców PiS jest niedemokratyczne, Spór Ardanowskiego z Gazetą Polską o zabijanie na futra, lekceważąco o protestach mieszkańców

Dodano: 11.07.2018 10:28 | 16 odsłon | 0 komentarzy


-- BIELAN O TYM, ŻE TUSK POWINIEN SIĘ BARDZIEJ ZAANGAŻOWAĆ PRZECIW NORDSTREAM 2.

-- RADNA PO PRZECHODZI DO PIS I APELUJE O POPARCIE JAKIEGO: 

-- GDZIE SCHETYNA? NI MA - Adriana Rozwadowska w GW: “Co w tym czasie porabia opozycja? Gdzie jest szef PO Grzegorz Schetyna, kiedy zanosi się na spektakularny, największy protest od lat? Poseł Bartosz Arłukowicz narzekał w czerwcu, że przedsięwzięcia opozycji nie są podchwytywane przez media, bo PiS opozycję przyćmiewa. Ta ostatnia przyzwyczaiła nas do reaktywności: na program „Rodzina 500 plus” zareagowała propozycją rozszerzenia programu 500 plus, na 500 plus dla emerytów – 13. emeryturą. A kiedy okazja nadarza się sama – opozycja zapada się pod ziemię”.

-- OPOZYCJA ZNOWU UTONIE W PEŁNI ZASŁUŻENIE - konkluzja Rozwadowskiej: “To teraz, nie później, opozycja ma szansę pokazać, że wyciągnęła wnioski z przeszłości. Wyjść i powiedzieć: liberalizm zakłada równość szans – trzeba inwestować w usługi publiczne. Sprawne państwo nie może być z tektury – jest niemożliwe bez profesjonalnych funkcjonariuszy godnie wynagradzanych, odważnych strażaków, wypoczętych pielęgniarek. Jeśli opozycja nie podchwyci tej ostatniej okazji do bardziej prospołecznego kursu – utonie. Znowu w pełni zasłużenie”. 

-- BUDŻETÓWKA STAJE DĘBA, POLSKA MOŻE STANĄĆ - jedynka GW: “Strażacy, nauczyciele, policjanci, pracownicy sanepidu a nawet straż graniczna - jeśli w czwartek rząd nie przychyli się do wzrostu płac w budżetówce o 12 proc. i innych postulatów związkowców, Polska może stanąć”.

-- PONIŻANIE WYBORCÓW PIS JEST SPRZECZNE Z DEMOKRACJĄ - Tomasz Markiewka w Gazeta.pl: “Co gorsza, Saramonowicz w swojej wypowiedzi wprowadza bardzo niebezpieczny podział. Na głupi motłoch, który nigdy niczego nie osiągnął i czapkuje fałszywym autorytetom, oraz duchowe elity odnajdujące godność w samych sobie. Po pierwsze, ten podział jest nieprawdziwy już choćby z tego względu, że Saramonowicz zdaje się odnajdywać godność nie w sobie, lecz w relacji do własnych wyobrażeń o tępym motłochu. Tylko na jego tle znajduje spełnienie. Po drugie, takie podziały tylko ucieszą Kaczyńskiego i PiS”.

-- MARCIN FIJOŁEK NA WPOLITYCE O STATUSIE GERSDORF: “Ale wracając do statusu prof. Małgorzaty Gersdorf. Jak wynika z ustaleń wPolityce.pl, w samym Sądzie Najwyższym trwają intensywne, by nie rzec: gorączkowe rozmowy i debaty poświęcone temu, jak traktować panią profesor. Chodzi o banalną rzecz: wypłaty. Jak bowiem potraktować panią profesor od 4 lipca? Z której szufladki przelać pieniądze na jej konto i jak duże powinny być to sumy? To tylko pozornie błahy problem. Proszę zwrócić uwagę, że możliwa jest wypłata pieniędzy albo z „kupki” pt. „I prezes SN”, albo z „szufladki” uposażeń dla sędziów SN w stanie spoczynku. Oba scenariusze różni suma przelana na konto prof. Gersdorf, ale i jej status”.

-- TRWOGA W PARTII WŁADZY - Agata Kondzińska w GW: “W Trójmieście z list PiS nie będzie mogła startowa większość obecnych radnych, bo dorabiała na intratnych posadach, głównie w Lotosie i Enerdze. – To jest katastrofa, kompletne zaskoczenie i wywrócenie dotychczasowego porządku. I nikt nie wie, dlaczego to się stało – komentuje jeden z działaczy partii Kaczyńskiego”.

-- ZAKAZ BĘDZIE DOTYCZYŁ OSÓB NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W SSP - dalej GW: “Zarządzenie o spółkach to decyzja prezesa – mówi polityk PiS. Ale przyznaje, że będzie doprecyzowane. – Zakaz będzie dotyczył członków zarządów spółek skarbu państwa i osób na stanowiskach kierowniczych – zdradza. I dodaje: – Wiadomo, że nie dotyczy to akwizytora zatrudnionego w spółce. To ma być przekaz, że z polityki do gospodarki droga wiedzie w jedną tylko stronę”.

-- AUSTRIA NIE CHCE ANTAGONIZOWAĆ BO SAMA MA DOŚWIADCZENIA Z ART. 7 - DGP: “Ale Austria raczej nie pójdzie na całość. Procedura przewiduje na koniec głosowanie, w którym kraje członkowskie mogą stwierdzić poważne ryzyko naruszenia praworządności w Polsce. – Wiele państw jest sceptycznych co do głosowania, ponieważ woli uniknąć tak silnego antagonizowania krajów. My tym bardziej, bo sami mamy jak najgorsze doświadczenia. W 2000 r. czuliśmy się ofiarami 14 krajów członkowskich – powiedział austriacki dyplomata”.

-- FRAGMENT ROZMOWY WOJCIECHA MUCHY I JACKA LIZINIEWICZA Z MINISTREM ROLNICTWA O ZAKAZIE HODOWLI ZWIERZĄT FUTERKOWYCH: “Mam zdanie jednoznaczne – nie wszyscy w PiS-ie je podzielają. Czy zwierzęta są tak wartościowe, że niektórzy uważają, iż trzeba im zapewnić ochronę lepszą niż ludziom?

- Co Pan przez to rozumie?

- Widzę dylemat moralny ludzi, którzy się troszczą o zwierzęta futerkowe, o psa na łańcuchu, a nie mają problemów z zaakceptowaniem aborcji.

- Pan Minister wybaczy, ale to populizm. Można być jednocześnie przeciwko aborcji i bezsensownemu zabijaniu zwierząt.

- Obrońcy zwierząt uważają, że niemoralne jest hodowanie zwierząt na inny cel niż żywność. Tymczasem od początku świata wykorzystujemy różne części ciała zwierząt. Jaka jest różnica między wykorzystaniem futra a skóry czy racic na żelatynę?

- Produkcja żywności zapewnia nam bezpieczeństwo żywieniowe, a futra nie.

- Futra są poszukiwane. Proszę popatrzeć na domy mody haute couture.

- Tylko z ostatniego roku mogę wymienić wielkie domy mody – na przykład Gucci – które z futer zrezygnowały, bo uważają je za niepotrzebne barbarzyństwo.

- Nie zajmuję się modą. Na futra jest i będzie zapotrzebowanie. Mówi się, że moż- na zastąpić je produktem syntetycznym. Tylko że futro jak się zestarzeje, to po kilkudziesięciu latach ulegnie biodegradacji. Plastik będzie leżał 1000 lat. Futra są bardziej przyjazne środowisku…”

-- DZIENNIKARZE GAZETY POLSKIEJ POZOSTANĄ PRZY SWOIM ZDANIU NA TEMAT ZABIJANIA NA FUTRA, MINISTER ARDANOWSKI PRZY SWOIM: “To ciekawe. Dane Ministerstwa Finansów mówią, że z podatku od hodowli wpłynęło 11 mln złotych, a w tym samym czasie zwrot VAT-u do hodowców wyniósł 41 mln.

- Powtarzam – należy zaostrzyć warunki, nie likwidować ferm. Co mają hodować rolnicy w zamian?

- Mogą hodować króliki, co udowodnił jeden z hodowców, budując fermę królików, a następnie wpuszczając tam przy sprzeciwie okolicznych mieszkańców kilkadziesiąt tysięcy norek.

- Pan mówi o patologii.

- Nie, mówię o innym głównym hodowcy w Polsce. Jeżeli za patologię uważa Pan potentata w branży, to chyba jest problem.

- Nie znam tej sprawy – musiałbym być na tej fermie. Widzę, że w tej sprawie pozostaniemy przy różnych zdaniach.

- Najwidoczniej”.

-- ARDANOWSKI LEKCEWAŻĄCO O MIESZKAŃCACH PROTESTUJĄCYCH PRZECIW FETOROWI Z HODOWLI NOREK: “Protesty widzę w wielu sprawach, na przykład pod Sądem Najwyższym…”

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ O SPRAWOZDANIACH FINANSOWYCH BIUR POSELSKICH - FRAGMENT O KILOMETRÓWKACH MINISTRÓW: “Wśród biorców "kilometrówek" przoduje trzech ministrów. Minister energii Krzysztof Tchórzewski zainkasował ponad 12 tys. zł. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk dostał niemal 13 tys. zł (wydał też ponad 15 tys. zł na sprzęt elektroniczny). "Kilometrówki" biorą także wiceministrowie, którzy są posłami. Dla przykładu Patryk Jaki z Ministerstwa Sprawiedliwości dostał 17,5 tys. zł, zaś Jarosław Sellin z resortu kultury — 11,7 tys., a dodatkowo wydał 1600 zł za taksówki. Jednak rekordzistą jest minister środowiska Henryk Kowalczyk — pobrał z Sejmu niemal 25 tys. "kilometrówki" i to mimo że jego okręg wyborczy jest w Pułtusku, a zatem niedaleko od Warszawy”.

-- PREZES WOLI ZOSTAWIĆ ABORCJĘ W TK - Michał Szułdrzyński w RZ: “A te w sytuacji uchylenia ustawy przez TK będą mniejsze, niż gdyby taki zakaz przeprowadził Sejm głosami parlamentarzystów PiS. Z jednej strony Kaczyńskiemu trudno będzie stawiać zarzut hipokryzji, a z drugiej wywołującą wielkie społeczne emocje zmianę przeprowadzi cudzymi rękoma. Bez względu na to, czy stanie się to w tej, czy kolejnej kadencji Sejmu”.

-- DGP O FIASKU POMYSŁU ŁĄCZENIA NBP Z KNF - CHYBA, ŻE POJAWI SIĘ WIZJA UTRATY WŁADZY - piszą Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki: “Ale jest jeszcze jeden możliwy skutek braku zmian. PiS ryzykuje, że straci kontrolę nad KNF, jeśli w 2019 r. przegra wybory. Co prawda przewodniczący jest powoływany na pięć lat (obecny szef nadzoru Marek Chrzanowski zaczął pracę w KNF jesienią 2016 r.), ale rządząca partia szeroko otworzyła drzwi dla procederu skracania kadencji w przypadku różnych funkcji nowymi przepisami.  – Dziś nie ma ciśnienia na włączenie KNF do NBP, bo wszystkim się wydaje, że ścisła współpraca szefa NBP i przewodniczącego komisji wystarczy. Ale nie zawsze musi tak przecież być – mówi nasz rozmówca z kręgów rządowych. Obecnie notowania PiS są stabilne, partia prowadzi w sondażach. Nie można jednak wykluczyć, że jeśli bliżej wyborów okaże się, że utrata władzy jest realna, to pomysł na fuzję nadzoru i banku centralnego wróci”.

-- NA JEDYNCE RZ, ŻE POLSKA TYLKO POZORNIE JEST POTĘGĄ POANCERNĄ - pisze Zbigniew Lentowicz: “Polska ma ich około tysiąca, co powinno czynić nas pancerną potęgą w NATO. To jednak pozory”.

-- JEDYNKA SE: KURSKI SIĘ ŻENI:

-- URODZINY: Monika Olejnik, Piotr Kraśko, Andrzej Brzeziecki, Krzysztof Wąsowski, Agnieszka Owczarczak, Beata Chyczewska.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Protesty przeciw Acta2, Wiadomości: Wyniesione z biznesu doświadczenie negocjacyjne Morawieckiego, Wydarzenia: Zadecydował upór Polski i Węgier, Fakty o arbitralnej władzy

Dodano: 29.06.2018 21:38 | 24 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: W całej Polsce protesty przeciwko ACTA 2 Siemoniak: Do wyborów europejskich absolutnie naturalne będzie pójście razem, w gronie PO, Nowoczesna i PSL Siemoniak: Wybory są bardzo blisko siebie. To tak naprawdę będzie jedna kampania, choć każda będzie miała swoją specyfikę Siemoniak: Czeka nas znowu gorący lipiec. Złamanie SN to wpływanie już na wyniki wyborów. Stawka jest ogromna Siemoniak: Szymański nikogo nie przekonał. UE straciła cierpliwość wobec rządów PiS Łapiński: Na stronie SN jest zakładka “status prawny” i jest tam obowiązująca ustawa. Domniemam, że skoro jest zapisana na stronie SN, to obowiązuje Szydło: Dziś UE przyznaje nam rację. Lepiej późno niż wcale PAD mianował gen. Andrzejczaka na Szefa Sztabu Generalnego WP Tusk: Zrobiliśmy bardzo poważny krok, żeby przynajmniej ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów Tusk: Wszystkie strony tego konfliktu, ale zacząłbym jednak od polskiego rządu, powinny zastanowić się, w jaki sposób przywrócić poczucie ładu i praworządności w odniesieniu do Polski W przyszłym tygodniu do Sejmu wróci temat powołania komisji śledczej ds. VAT PMM: Pokazaliśmy kompromisową postawę, gotowość do działania, ale nie możemy się poddać dyktatowi ze strony KE PMM o migracji: Odnieśliśmy wielki sukces. Stanowisko Polski jest od dzisiaj w nocy stanowiskiem UE http://300polityka.pl/live/2018/06/29/ ***** FAKTY TVN -- SĄDNY DZIEŃ W SN: Czwarty lipca w Sądzie Najwyższym może być sądnym dniem. I Prezes Małgorzata Gersdorf zamierza przyjść do pracy, ale PiS już dziś pyta: "niby na jakiej podstawie będzie tam przebywać?". Spór w Polsce to nie wszystko. Komisja Europejska szykuje się do złożenia pozwu przeciw Polsce w Trybunale Sprawiedliwości UE. -- Po takich słowach premiera i po takim stanowisku sędziów, którzy ustawy nie uznają, rysuje się groźny obraz tego, co może się stać czwartego lipca, gdy po północy wejdą w życie nowe przepisy, wygaszające sześcioletnią kadencję Małgorzaty Gersdorf - Arleta Zalewska. -- RYSZARD TERLECKI: Już nie będzie prezesem sądu i nie wiem jaki będzie miała tytuł, żeby tam przebywać. -- Konsekwencje tego konstytucyjnego sporu w praktyce? W środę pierwsza prezes, Małgorzata Gersdorf przyjdzie do pracy. Jej kadencja wciąż trwa - tak, opierając się wprost na przepisach konstytucji, uznali sędziowie. Równocześnie, zgodnie z ustawą PiS-u, prezydent, spośród wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, powinien wyznaczyć sędziego pełniącego obowiązki I Prezesa, który - jeśli taką funkcje przyjmie - będzie musiał stanąć przeciwko większości sędziów - Zalewska. -- POROZUMIENIE WS IMIGRANTÓW: Porozumienie na szczycie. Jest plan w sprawie imigrantów. Po nocnych negocjacjach oczy Angeli Merkel były podobno czerwone, a "atmosfera była toksyczna", ale w sprawie relokacji przymusu nie będzie. Państwa Unii dobrowolnie będą przyjmować imigrantów, a specjalne centra kontroli będą nad tym czuwać. -- NIE BĘDZIE PRZYMUSOWEJ RELOKACJI. -- PMM O TYM, ŻE TO SUKCES POLSKI. -- KIEDY JEST DECYZJA PREZESA, SEJM JEST JAK MASZYNA: Kiedy jest decyzja prezesa PiS, Sejm i Senat są jak maszyna. Tak było z sądami, Trybunałem i ustawą o IPN. - System autorytarny działa według arbitralnej woli, a nie według praw i konstytucji - mówi profesor Norman Davis, i to głos, w który warto się wsłuchać. -- CI SAMI POSŁOWIE KLASKALI GDY PRZYJMOWANO OSTRE PRAWO I GO BRONILI PRZEZ PÓŁ ROKU, TERAZ CI SAMI POSŁOWIE KLASKALI GDY JE UCHYLANO NA WYRAŹNE POLECENIE PREZESA PIS - Krzysztof Skórzyński. -- UPADEK WŁADZY USTAWODAWCZEJ, NIE SPEŁNIA FUNKCJI DO KTÓREJ ZOSTAŁA POWOŁANA, KUCHCIŃSKI ROBI CO CHCE, TRAKTUJE SEJM JAK FOLWARK - Aleksander Smolar. -- NA NIKIM NIE ROBI JUŻ WRAŻENIA GDY SŁYSZĄ SŁOWA “PREZES PIS WYRAZIŁ ZGODĘ NA” - Skórzyński. --SYSTEM AUTORYTARNY DZIAŁA WEDŁUG ARBITRALNEJ WOLI, NIE PRAWA I KONSTYTUCJI - Norman Davies. -- GŁOS O ZREDUKOWANIU PARLAMENTU DO MASZYNKI DO GŁOSOWANIA, PAŃSTWOWYCH INSTYTUCJE DO WYKONAWCY ZALECEŃ I POLECEŃ SZEFA PARTII - Skórzyński. -- HISTORYCZNA BĘDZIE DEPESZA REUTERSA - KLUCZOWY CYTAT: JK ZAAKCEPTOWAŁ FUZJĘ ALIORA I PEKAO - Skórzyński. -- TO SYNONIM TEGO ŻE DECYZJA JEST OSTATECZNA BEZ ZACHOWANIA POZORU, ŻE SĄ INNE DECYZYJNE I KONTROLNE INSTYTUCJE - Skórzyński. -- KOLEJNI SPRAWIEDLIWI WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA: Kolejni "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata". W Bieczu i Krakowie dla Polaków, którzy ratowali Żydów, były tytuły i medale. Była też szansa zapytać ambasador Izraela w Polsce o zmianę w ustawie o IPN. -- PROTEST W SZPITALACH: W niektórych szpitalach lekarze założyli dziś czarne stroje, bo chcieli być bardziej widoczni. W innych niewidoczne są pielęgniarki i to też jest problem. W Lublinie i Koninie ponad dwieście pielęgniarek nagle nie przyszło do pracy. Sprawą zajmuje się nawet prokuratura. ***** WIADOMOŚCI TVP -- NIE BĘDZIE PRZYMUSU PRZYJMOWANIA MIGRANTÓW W KRAJACH UE - TAK ZDECYDOWALI UNIJNI PRZYWÓDCY PODCZAS SZCZYTU W BRUKSELI - zapowiedź: Zarówno polski, jak i węgierski premier mówią wprost - to sukces dotychczasowej polityki krajów V4. -- NOCNA DOSTAWA PIZZY DO BUDYNKU RADY EUROPEJSKIEJ - TO NAJLEPSZY DOWÓD NA TO, JAK TRUDNE I DŁUGIE BYŁY NEGOCJACJE - Marcin Szypszak. -- UPADŁ POMYSŁ PRZYMUSOWEGO PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW, ZAREJESTROWANYCH W INNYCH UNIJNYCH KRAJACH - Szypszak. -- SYTUACJA WYGLĄDA INACZEJ NIŻ 3 LATA TEMU, KIEDY RZĄD EWY KOPACZ ZŁAMAŁ SOLIDARNOŚĆ V4 I, WBREW WCZEŚNIEJSZYM USTALENIOM, POPARŁ UNIJNY PROGRAM RELOKACJI - Szypszak. -- ÓWCZESNY RZĄD PO-PSL DEKLAROWAŁ POPARCIE DLA POLITYKI OTWARTYCH DRZWI, KTÓRĄ FORSOWAŁA NIEMIECKA KANCLERZ - Szypszak: Dziś PO twierdzi, że było inaczej. -- POLSKI PREMIER MIAŁ DUŻY WKŁAD W WYPRACOWANIE KOMPROMISU - Szypszak: I wyniesione z biznesu doświadczenie negocjacyjne. -- POLSKIE ARGUMENTY ZNALAZŁY UZNANIE W BRUKSELI, CHOĆ JESZCZE NIEDAWNO POLITYKA WARSZAWY BUDZIŁA SILNY SPRZECIW BERLINA I PARYŻA - Szypszak. -- RUSZY NABÓR NA SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO - zapowiedź: Ławników do SN właśnie wybrał Senat. 3 lipca zaczyna się kolejny etap reformy Sądu Najwyższego, z którym nie zgadza się część sędziów, jak i sama I Prezes. -- PO ZBOJKOTOWAŁA GŁOSOWANIE W SENACIE I OPUŚCIŁA SALĘ POSIEDZEŃ - Jakub Wojtanowski. -- W SUKURS SĘDZIOM SN RUSZYŁ FRANS TIMMERMANS. Według nieoficjalnych informacji KE może pozwać Polskę do TSUE, ale w tej sprawie w Brukseli nie ma jednomyślności - Wojtanowski. -- POMIĘDZY SZEFEM KE I JEGO ZASTĘPCĄ WIDAĆ CORAZ WIĘKSZĄ RÓŻNICĘ ZDAŃ WS. POLSKI - Wojtanowski. -- W BRUKSELI BYLI WCZORAJ PRZEDSTAWICIELE PO I NOWOCZESNEJ - Wojtanowski. -- WARSZAWA JEST ZASKOCZONA POSTAWĄ FRANSA TIMMERMANSA - Wojtanowski. -- CBA ZATRZYMAŁO 3 OSOBY ZWIĄZANE ZE ZŁODZIEJSKĄ REPRYWATYZACJĄ W WARSZAWIE - zapowiedź: Coraz głośniej także wokół odszkodowań dla lokatorów poszkodowanych przez czyścicieli kamienic. KW je przyznała, ale wypłatę blokuje stołeczny ratusz. -- PREZYDENT WARSZAWY CHCE OBCIĄŻYĆ POKRZYWDZONYCH W AFERZE LOKATORÓW KOSZTAMI WYNAJMOWANIA PRAWNIKÓW, REPREZENTUJĄCYCH RATUSZ W SĄDZIE ADMINISTRACYJNYM, KTÓRY MA ZDECYDOWAĆ, CZY ODSZKODOWANIA PRZYZNAĆ, CZY NIE - Jakub Krzyżak. -- TRZASKOWSKI W 2008 PROWADZIŁ KAMPANIĘ HGW, PRZEZ WIELE LAT Z NIĄ WSPÓŁPRACOWAŁ, A TERAZ, GDY SAM KANDYDUJE NA URZĄD PREZYDENTA WARSZAWY, SPRAW REPRYWATYZACJI NIE KOMENTUJE - Krzyżak. -- NIE WIADOMO WIĘC, CZY I JAK TRZASKOWSKI ROZWIĄZAŁBY TEN PROBLEM PO EWENTUALNYM WYBORCZYM SUKCESIE - Krzyżak. -- PREZES PIS PODKREŚLA, ŻE WSPÓLNA DEKLARACJA PREMIERÓW POLSKI I IZRAELA MA OGROMNĄ SIŁĘ W SPORZE O IIWŚ - zapowiedź. -- POLSKA I IZRAEL PODPISAŁY POROZUMIENIE, KTÓRE ZADOWALA OBIE STRONY - Bartłomiej Graczak. ***** WYDARZENIA POLSATU -- KONIEC DYSKUSJI O PRZYMUSOWYM PRZYJMOWANIU UCHODŹCÓW, RELOKACJA MA BYĆ DOBROWOLNA - zapowiedź. -- [ZDECYDOWAŁA] PRZEDE WSZYSTKIM UPÓR I KONSEKWENCJA ZE STRONY GRUPY WYSZEHRADZKIEJ, A ZWŁASZCZA POLSKI I WĘGIER, KTÓRE OD SAMEGO POCZĄTKU DO SAMEGO KOŃCA BYŁY PRZECIWNE TEJ PROPOZYCJI - Dorota Bawołek z Brukseli. -- NIEPRZYCHYLNY WOBEC TAKIEGO ROZWIĄZANIA BYŁ TAKŻE DONALD TUSK, WSKAZUJĄC NA TO, ŻE JEST ONO WODĄ NA MŁYN DLA POPULISTÓW W EUROPIE I ZA BARDZO DZIELI UNIĘ - Bawołek dalej. -- SENAT Z TRUDEM WYBRAŁ ZALEDWIE CZĘŚĆ ŁAWNIKÓW DO SĄDU NAJWYŻSZEGO - zapowiedź. -- MAŁYMI, A NAWET BARDZO MAŁYMI KROKAMI NOWA USTAWA O SN ZACZYNA DZIAŁAĆ - Dariusz Ociepa: Senat wybrał dziś 13 ławników. -- 13 ŁAWNIKÓW TO ZA MAŁO, ZGODNIE Z USTAWĄ POWINNO BYĆ 36, ALE TYLU KANDYDATÓW NAWET SIĘ NIE ZGŁOSIŁO - Ociepa dalej: Druga uwaga do tyczy kwalifikacji ławników. -- DZIŚ UKAZAŁO SIĘ OBWIESZCZENIE PREZYDENTA O WOLNYCH MIEJSCACH - Ociepa: Procedura potrwa kilka tygodni, a sprawa jest pilna. -- ZA KILKA DNI W TYM NAJWAŻNIEJSZYM SĄDZIE BĘDZIE BRAKOWAŁO KILKUDZIESIĘCIU SĘDZIÓW - Ociepa dalej. -- ZWROT W SPRAWIE MOŻE NASTĄPIĆ WRAZ ZE ZŁOŻENIEM PRZEZ KE SKARGI DO TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI W LUKSEMBURGU - Ociepa: Skarga jest bardzo prawdopodobna, ale formalnej decyzji jeszcze nie ma. -- W USTAWIE O SN NAJWIĘKSZE ZASTRZEŻENIA BUDZI SKRÓCENIE KADENCJI I PREZES SN - Ociepa dalej: Niewykluczone, że 4 lipca Małgorzata Gersdorf przyjdzie tak, jak co dzień, do swojego gabinetu. Sędziowie SN wskazują, że kadencja pani prezes - zgodnie z Konstytucją - trwa 6 lat. -- EWENTUALNA SKARGA DO TRYBUNAŁU W LUKSEMBURGU NA PEWNO NIE WSTRZYMA DZIAŁANIA USTAWY PRZED 3 LIPCA - Ociepa: To kwestia co najmniej kilku tygodni. -- CZARNY PIĄTEK W SZPITALACH

Źródło: 300polityka.pl

Procedura odwoławcza w przetargach do zmiany

Dodano: 18.06.2018 8:15 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Umowy nie powinny być zawierane zaraz po wydaniu wyroku przez Krajową Izbę Odwoławczą. To sprawia, że II instancja staje się iluzoryczna – postulują eksperci

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Procedura przygotowanej likwidacji przedsiębiorstwa (pre-pack)

Dodano: 11.06.2018 9:24 | 65 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z rozwiązań prawnych pozwalających na uratowanie zadłużonego przedsiębiorstwa jest m.in. zbycie go na rzecz z góry wskazanego we wniosku nabywcy w procedurze tzw. przygotowanej likwidacji (pre-pack), bez konieczności przeprowadzania kosztownego i długiego postępowania upadłościowego. Jak przebiega procedura pre-pack?

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Neumann: zapłacimy z Halickim mandaty za odpalenie rac

Dodano: 23.05.2018 14:44 | 58 odsłon | 0 komentarzy


- Chętnie zapłacę ten mandat. Procedura jest taka, że musimy wyrazić zgodę, więc w imieniu swoim i Andrzeja Halickiego deklaruję, że zapłacimy te 100 złotych mandatu - oświadczył w środę szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Policja poinformowała, że złoży w Sejmie wniosek o uchylenie immunitetu posłów PO, którzy odpalili race na Marszu Wolności.

Źródło: https:

W arbitrażu jeszcze szybciej. Procedura przyspieszona w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie

Dodano: 22.05.2018 9:15 | 47 odsłon | 0 komentarzy
Od 1 czerwca br. Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie wprowadza postępowania przyspieszone. Automatycznie będą do nich kierowane sprawy, których wartość przedmiotu sporu (WPS) nie przekroczy 80 tys. zł.

Źródło: inwestycje.pl

W arbitrażu jeszcze szybciej. Procedura przyspieszona w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie

Dodano: 22.05.2018 8:23 | 15 odsłon | 0 komentarzy
Od 1 czerwca br. Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie wprowadza postępowania przyspieszone. Automatycznie będą do nich kierowane sprawy, których wartość przedmiotu sporu (WPS) nie przekroczy 80 tys. zł.

Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone