poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Radio  RSS
Radni obniżyli pensję prezydentowi Elbląga. Sobie już nie

Dodano: 15.07.2018 14:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Rada Miejska obniżyła o prawie 20 procent zasadnicze wynagrodzenie prezydenta Elbląga. To skutek zmian w przepisach samorządowych, wprowadzanych przez rząd.

Tagi: Rada, Radio
Źródło: dziennikelblaski.pl

Była "Chryja pod Radiem Maryja", będzie śledztwo w sprawie zniesławienia ojca Rydzyka

Dodano: 14.07.2018 16:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Prokuratura Rejonowa Centrum-Zachód w Toruniu wszczęła śledztwo w sprawie pikiety, zorganizowanej 3 maja przez feministki przed siedzibą Radia Maryja - poinformowała w sobotę szefowa prokuratury Judyta Głowacka. Postępowanie będzie prowadzone między innymi pod kątem obrazy uczuć religijnych.

Tagi: Radio
Źródło: https:

Gawłowski: Żądam od prokuratury, by ta ujawniła wszystkie dokumenty, które mnie dotyczą

Dodano: 12.07.2018 16:46 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Gawłowski: Żądam od prokuratury, by ta ujawniła wszystkie dokumenty, które mnie dotyczą .@StGawlowski po opuszczeniu aresztu: Stałem się elementem gry politycznej. Żądam od prokuratury, by ta ujawniła wszystkie dokumenty, które mnie dotyczą - Radio ZET NEWS (@RadioZET_NEWS) July 12, 2018

Tagi: Radio
Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: GW: PO wyrzuciła radną z wszystkich komisji, mimo wątpliwości prawnych, Leszczyński: Mentalne uwikłanie w III RP nie pozwala sformułować planu, który nie byłby powrotem do tego, co było, Siedlecka: Bezmiar bezwstydu KRS

Dodano: 12.07.2018 10:18 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- ROBERT BIEDROŃ MÓWIŁ DOROCIE WARAKOMSKIEJ, ŻE PO "W TYM DZIADOSTWIE" NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ OD PIS - 300LIVE:

-- TRZECI SKŁAD SĘDZIOWSKI UZNAŁ MATERIAŁ DOWODOWY ZA MOCNY - ADAM ZADWORNY O ZNACZENIU DECYZJI SĄDU WS GAWŁOWSKIEGO - pisze w GW: “Środowe postanowienie sądu tylko trochę może ucieszyć polityka PO. Bo oznacza ono, że już trzeci skład sędziowski uznał, że materiał dowodowy jest mocny, a popełnienie przestępstw wysoce prawdopodobne”.

-- PORÓŻNIONĄ Z PARTIĄ RADNĄ, PLARTFORMA WYKLUCZYŁA ZE WSZYSTKICH KOMISJI, CHOĆ BUDZIŁO TO WĄTPLIWOŚCI PRAWNE - Gazeta Stołeczna o radnej Jolancie Kasztelan: “Jolanta Kasztelan dotąd nie zabierała głosu w sprawach reprywatyzacji. Poróżniła się z PO, już w czerwcu wystąpiła z klubu i partii. Na sesji Rady Warszawy w miniony czwartek PO karnie wykluczyła ją ze wszystkich komisji, w których zasiadała, choć były wątpliwości, czy może w ogóle to zrobić. Wykluczeniu radnej towarzyszyły żywiołowe protesty radnych PiS”.

-- ADAM, LESZCZYŃSKI Z OKO.PRESS PISZE W GAZETA.PL O MENTALNYM UWIKŁANIU OPOZYCJI, KTÓRY NIE POZWALA NA INNY PROGRAM, OPRÓCZ TEGO, KTÓRY BYŁBY POWROTEM DO TEGO, CO BYŁO:“Mentalne uwikłanie w III RP nie pozwala sformułować żadnego planu, który nie byłby powrotem do tego, co było. Opozycyjni politycy i publicyści dokonują przy tym arcyzabawnej intelektualnej operacji. Z jednej strony mówią: "były błędy" oraz "musimy zaproponować coś nowego". Kiedy jednak przejdziemy na poziom konkretu, dowiemy się, że każdy błąd był nieunikniony i naprawdę pozostawał tylko efektem ubocznym Wielkiego Historycznego Sukcesu”.

-- WYPALENIE OPOZYCJI WIDAĆ W JĘZYKU I FORMULE PROTESTÓW - DALEJ LESZCZYŃSKI W GAZETA.PL: “Wypalenie opozycji widać w języku i w formule protestów. Aktorka Dorota Stalińska porównała w czasie niedawnego protestu niepełnosprawnych w Sejmie Straż Marszałkowską do hitlerowców wpuszczających gaz do komór gazowych. Trudno posunąć się dalej: jeśli rządzący rzeczywiście zrobią coś gorszego niż robią teraz, pozostanie tylko krzyk, bo słowa się wyczerpią. Równocześnie w "Kulturze Liberalnej" wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak przekonuje, że ludzie nie oczekują od opozycji programu, tylko pokonania PiS. - Kiedy jestem na spotkaniach w terenie, słyszę, że ludzie nie oczekują już odpowiedzi na pytanie, czy utrzymamy 500 plus i inne pozytywnie oceniane rozwiązania wprowadzone przez PiS, tylko: jak można tej partii odebrać władzę - mówi Siemoniak. To brzmi jak program na udaną kampanię wyborczą!”

-- TRZASKOWSKI WALCZY NIEZBYT ŻWAWO - TO PRAWIE TAK PORYWAJĄCE JAK SIEMONIAK O MŁODYCH - DALEJ LESZCZYŃSKI: “Kłopot opozycji z przeszłością widać najlepiej na przykładzie kampanii Rafała Trzaskowskiego, walczącego niezbyt żwawo o prezydenturę Warszawy. Trzaskowski przyznaje, że afera reprywatyzacyjna w stolicy była i była skandalem. OKO.press przejrzało wypowiedzi kandydata na ten temat. Mówi, że "zło trzeba naprawić", ale równocześnie dodaje, że miasto nie miało podstaw prawnych do wypłacania odszkodowań lokatorom i o tym wypowiada się znacznie obszerniej niż o "naprawianiu". - Piłka jest po stronie większość parlamentarnej - twierdzi kandydat. W przekładzie na polski: zło się wydarzyło, nie do końca wiadomo, kto za nie odpowiada, bo nie ja, a miasto nic nie może zrobić. Czy potem jako prezydent rozłoży ręce i powie: "ja nic nie mogę, niech PiS w Sejmie to załatwi"? To prawie jak porywające, jak Siemoniak o młodych: "mają jakąś swoją rzeczywistość".

-- MACIEJ SANDECKI Z POMORSKIEJ GAZETY WYBORCZEJ O PILNICZKU DO PAZNOKCI ROZDAWANYM NA KOBIECEJ KONFERENCJI PO: “A dziś na konferencji PO dotyczącej praw kobiet i zwiększeniu udziału kobiet w polityce, rozdano dziennikarzom ... szklane pilniki do paznokci. Mistrzowie feministyczno-genderowego PR-u!”

-- KRZYSZTOF ŚMISZEK NA FB O PILNICZKU DO PAZNOKCI OD PO: “OMG... Platformo, nigdy nie wyjdziesz ze swoich przaśnych, głupkowatych butów ws. równości...”

-- WIRTUALNA POLSKA PUBLIKUJE SPOT PROMUJĄCY KSIĄŻKĘ JACKA WOJCIECHOWICZA: "Kiedy wyrzucałem doktora Chazana, usłyszałem - oni ci nigdy nie wybaczą. Mówili mi, że w Warszawie muszę słuchać się partii i wykonywać polityczne rozkazy. Powiedziałem: nie" - mówi w klipie promującym książkę "Kulisy warszawskiego ratusza" (publikujemy go wyżej) Jacek Wojciechowicz, były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, dziś kandydat na prezydenta Warszawy”.

-- BEZMIAR BEZWSTYDU KRS - Ewa Siedlecka: “W tej sytuacji jasno widać, że jedynym kryterium będzie opinia szeptana: czy to nasz, czy nie nasz? Wyłuska się „naszych”, dla porządku poprosi prezesów ich sądów o opinię (jak wiadomo, te stanowiska obsadził już minister-prokurator Zbigniew Ziobro) i z głowy. Procedura, którą we wtorkowym Poranku Radia TOK FM wiceprzewodniczący KRS Wiesław Johann wycenił na kilka miesięcy, potrwa dwa dni. Resztę chętnych, zidentyfikowanych jako „nienaszych”, załatwi się bowiem negatywnymi opiniami prezesów. Bezwstyd działania konstytucyjnego organu, którego zadaniem jest „stanie na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów”, dorównuje bezwstydowi partii, która wyłoniła dzisiejszą KRS. Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

-- KRS PRZEPYTUJE SĘDZIÓW Z POGLĄDÓW - tytuł na jedynce DGP: “Kandydaci muszą się przygotować na polityczne pytania”.

-- KRS ELIMINUJE NIEPOKORNYCH SĘDZIÓW- tytuł w DGP.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O NIEPRZEKONUJĄCEJ WALCE PIS O SĄDY: “Wszystkie wskaźniki dotyczące działalności sądów w Polsce pokazują bowiem, że sytuacja przeciętnego Kowalskiego się pogarsza, zamiast polepszać – przede wszystkim średni czas postępowania trwa coraz dłużej. Zwiększenie wpływu polityków na sądownictwo nie przełożyło się na jego skuteczność”.

-- DR MATCZAK MÓWI MARCINOWI ANTOSIEWICZOWI, ŻE MOŻE BĘDZIE KANDYDOWAŁ DO IZBY DYSCYPLINARNEJ: “Wielu prawników ma nadzieję, że on także zdecyduje się wystartować w konkursie. Według ustawy o stanowiska w SN mogą ubiegać się także naukowcy. – Rozważam kandydowanie do Izby Dyscyplinarnej – mówi nam żartem prof. Matczak, który nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Izba Dyscyplinarna to sztandarowy projekt PiS. Sędziowie mają nadzieję, że jeśli Matczak wystartuje, a zostanie odrzucony przez KRS, „to w procedurze odwoławczej uda się pokazać, że zamiast doświadczonego profesora prawa do SN trafia wystawiony przez PiS prokurator” – mówi nam jeden z sędziów”.

-- RZĄD WPROWADZA UŁATWIENIA W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW - DGP: “– Dobra sytuacja na rynku pracy umożliwia dokonanie zmian, które pozwolą na łatwiejsze zatrudnianie cudzoziemców. A jednocześnie zapewnią utrzymanie bezpieczeństwa – tłumaczy Stanisław Szwed. Chodzi też o pewność, że osoby, które zgłoszą chęć pracy w Polsce, nie zrobią tego tylko dla wizy i nie pojadą dalej’.

-- GW O TYM JAK PAŃSTWOWE SPÓŁKI WYMUSZAJĄ SPLIT PAYMENT: “Od lipca rząd PiS wprowadził nowy sposób rozliczania podatku VAT dla firm, czyli tzw. podzieloną płatność (split payment). Po tygodniu obowiązywania tego rozwiązania większość banków odnotowuje marginalną liczbę takich transakcji. Wiele wskazuje, że to się szybko zmieni, bo do akcji ostro weszły spółki skarbu państwa”.

-- PIOTR MIĄCZYŃSKI O NIEZADOWOLENIU PRZEDSIĘBIORCÓW - pisze w GW: “Dla utrzymania władzy i programów socjalnych premier Morawiecki poświęca małe firmy, które im szerzej obowiązywać będzie split payment, tym większe będą mieć problemy finansowe. To te same firmy, które Mateusz Morawiecki tak hołubi w swoich wystąpieniach. Jedną ręką obiecuje im 9-proc. stawkę CIT, z drugiej uderza żelazną pięścią państwa, uniemożliwiając finansowanie działalności z podatku VAT. Teraz będą musiały pójść do banków i zapłacić za linie kredytowe lub inne usługi finansowe, np. faktoring”.

-- PIOTR WÓJCIK W GAZETA.PL O TYM, ŻE USA SĄ SAME SOBIE WINNE: “Amerykanie powtarzają za Trumpem, że są największymi przegranymi globalizacji. I że reszta świata wciąż ich wykorzystuje. Tymczasem to nie światowe zasady handlu są dla USA niesprawiedliwe, niesprawiedliwy jest porządek gospodarczy, który USA ustanowiły u siebie”.

-- URODZINY: Michał Gostkiewicz, Aleksandra Pawlicka, Łukasz Głombicki, Rafał Rudnicki.

Źródło: 300polityka.pl

Biedroń: Najbardziej racjonalny wariant to nie kandydować w wyborach samorządowych w ogóle

Dodano: 12.07.2018 8:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Biedroń: Najbardziej racjonalny wariant to nie kandydować w wyborach samorządowych w ogóleSytuacja jest bardzo dynamiczna. Staję przed dylematem. Kandydować i dokończyć swoją kadencję, kandydować i w pewnym momencie zrezygnować z bycia prezydentem i realizować się na szczeblu ogólnopolskim albo w ogóle nie kandydować. Przyznaję, że najbardziej racjonalny wariant jest trzeci, czyli w ogóle nie kandydować. Jeżeli będę kandydował na prezydenta Słupska, może się okazać, że będziemy mieli komisarza wyborczego z PiS i przez pół roku Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło w Słupsku” - mówił w Poranku Radia TOK FM Robert Biedroń.

Źródło: 300polityka.pl

Warakomska do Biedronia: Będzie pan się angażował w wyborach samorządowych, czy też zbawi pan Polskę? Po prostu społeczeństwo pyta

Dodano: 12.07.2018 8:16 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Warakomska do Biedronia: Będzie pan się angażował w wyborach samorządowych, czy też zbawi pan Polskę? Po prostu społeczeństwo pytaByć może Polska będzie potrzebowała pana prezydenta w innej roli [niż prezydenta Słupska]. Zresztą, sam pan mówił, że niedługo zapadnie decyzja, czy powstanie ruch ogólnopolski. I w związku z tym pytanie. Staje pan na czele ruchu ogólnopolskiego? Niekoniecznie musi być to ruch lewicowy, czyli nie musi etykietki lewicowej? I w związku z tym, czy będzie pan się angażował w wyborach samorządowych, czy też zbawi pan Polskę? Po prostu społeczeństwo pyta. Ja muszę zadawać to pytanie również” - pytała Roberta Biedronia w Poranku Radia TOK FM Dorota Warakomska.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Wiadomości o apelu radnej PO, by popierać Jakiego, Gawryluk: Trump chętnie rozmawiał z PAD, Fakty: KRS fortelem chce poradzić sobie z zalewem kandydatur

Dodano: 11.07.2018 21:49 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Wie pani że dokładnie taki sam projekt ustawy był w 2006 r. Za taką ustawą głosował Donald Tusk i czy pytała go pani wtedy czy miał głowę?

Jaki: Nie mam nic przeciwko, żeby pani prezes Gersdorf jak już wróci z urlopu siadła i porozmawiała z nami o przyszłości sądownictwa w Polsce

Jaki: Przeciwko ustawie o IPN nie głosował też Rafał Trzaskowski, który jest taki światły. To jak jest taki światły, skoro tego nie zdiagnozował? Olejnik: A no właśnie, to jest pech jego

Karczewski: Gdybyśmy wiedzieli, że będą takie skutki nowelizacji ustawy o IPN, na pewno byśmy postępowali trochę inaczej

Karczewski o ZN: To nie jest namiot. To zadaszenie

Karczewski: W przyszłym roku organizuję 30. rocznicę reaktywowania Senatu

Karczewski o udziale opozycji w ZN: Myślę, że jeszcze się zreflektują, przemyślą i jednak będą

Stefaniak inauguruje cykl dyskusji z warszawskimi seniorami

Mazurek: Na listach kandydatów na radnych wszystkich szczebli nie zostaną umieszczone osoby, które są zatrudnione na wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych i doradczych w SSP i samorządu terytorialnego

Schetyna: Pokazaliśmy, że działacze PiS-u zarabiają miliony na drugich etatach i efekt jest, bo Jarosław Kaczyński zabrania im kandydowania do samorządu

Lubnauer: Bardzo mi się podoba inicjatywa pytania mieszkańców o ich potrzeby na ławeczce pana Trzaskowskiego

Giertych: Gawłowski wychodzi

​ ​ ***** FAKTY TVN -- SZCZYT NATO I SZCZYT EMOCJI, SŁOWNE STARCIA ANGELI MERKEL I DONALDA TRUMPA. -- O WSPÓŁPRACY WOJSKOWEJ W KULUARACH SZCZYTU PREZYDENT DUDA KRÓTKO ROZMAWIAŁ Z DONALDEM TRUMPEM - Katarzyna Sławińska. -- 75. ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ. -- WYBRANA PRZEZ POLITYKÓW KRS ZAMYKA SIĘ NA 3-DNIOWYM POSIEDZENIU - zapowiedź. -- OD DZIŚ, OD TEGO WYSTĄPIENIA [KRYSTYNY PAWŁOWICZ] SĘDZIOWIE W POLSCE JUŻ WIEDZĄ, ŻE JEŚLI BYLI KIEDYŚ W TYM TŁUMIE [NA PROTEŚCIE] I JEŻELI ICH ZDJĘCIA ZNAJDZIE KRYSTYNA PAWŁOWICZ, ICH KARIERA ZAWODOWA MOŻE SIĘ ZAŁAMAĆ - Krzysztof Skórzyński. -- TAKI ARGUMENT, ŻE SĘDZIA Z DOROBKIEM NIE MOŻE OBJĄĆ STANOWISKA W SĄDZIE, BO UCZESTNICZYŁA W PROTESTACH PRZED SĄDAMI LUB BYŁA NA WYSŁUCHANIACH W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W SPRAWIE POLSKICH USTAW O SĄDACH, ZOSTAŁ TU JESZCZE ROZWINIĘTY - Skórzyński dalej. -- LISTA SĘDZIÓW, KTÓRZY BYLI W BRUKSELI - JAK WIDAĆ - ZOSTAŁA PRZEZ PAWŁOWICZ ROZDANA NA POSIEDZENIU KRS, CZYLI RADY, KTÓRA MIAŁA STAĆ NA STRAŻY NIEZALEŻNOŚCI SĘDZIÓW - Skórzyński: Pilnować, by politycy nie mieszali się do sądów. -- TO, CO MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ W INTERNETOWEJ TRANSMISJI Z POSIEDZENIA RADY - INNEJ NIE MA, BO DRZWI SĄ BARIERĄ DLA DZIENNIKARZY, WEDŁUG OPOZYCJI TO ODKRYCIE KART - Skórzyński dalej: Dowód na to, po co PiS-owi był przewrót w sądach, po co było wprowadzenie swoich nominatów do rady decydującej o karierach i stanowiskach w sądach. -- TA SAMA KRS ZA CHWILĘ RUSZY Z ROZPATRYWANIEM KANDYDATUR DO SN - Skórzyński: PiS-owi zależy tu na czasie, bo z nowych sędziów chce wyłonić nowego prezesa. Mimo że obecni sędziowie nie mają wątpliwości, że kadencja Małgorzaty Gersdorf trwa jeszcze prawie dwa lata. -- CZŁONKOWIE KRS DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE SĘDZIOWIE PLANUJE ZALAĆ RADĘ KANDYDATURAMI I TYM SAMYM SPOWOLNIĆ, A NAWET SPARALIŻOWAĆ PRÓBĘ USUNIĘCIA I PREZES - Skórzyński. -- TEN FORTEL MA RADZIE POZWOLIĆ SZYBKO, NIEMAL HURTOWO ODRZUCAĆ KANDYDATURY - Skórzyński dalej: Jak widać, to dzisiejszy komunikat KRS. Kandydat do SN od dziś musi wysłać jedynie zgłoszenie i zaświadczenie o stanie zdrowia. Nie musi nawet wyłączać wykazu spraw, w których orzekał czy zaświadczenia z IPN. Do wczoraj musiał. Dzięki temu zabiegowi rada przyspieszyła procedurę weryfikacji kandydatów, bez konieczności weryfikacji wielu dokumentów. Np. tych potwierdzających kompetencje kandydata. -- STRAJK PIELĘGNIAREK. -- STANISŁAW GAWŁOWSKI MOŻE OPUŚCIĆ ARESZT PO WPŁACENIU 0,5 MLN ZŁ KAUCJI. -- FUNDACJA REDAKTORA NACZELNEGO GAZETY POLSKIEJ URUCHAMIA PORTAL PUSZCZA TV, MIAŁA DOSTAĆ UNIJNE PIENIĄDZE, ALE PO EUROPEJSKIEJ KONTROLI WYPŁATĘ WSTRZYMANO. -- TRZY INTERNETOWE KAMERY, TROCHĘ FILMIKÓW, GARŚĆ INFORMACJI - Maciej Knapik: Obowiązkowo także o żołnierzach wyklętych i tyle. Wystarczy, by otrzymać dotację, ponad siedem milionów złotych. -- GAZETA POLSKA WSPIERA PIS, O CZYM OTWARCIE MÓWI SAM PREZES [PIS] - Knapik dalej. -- ŻADNEGO KOMENTARZA W TEJ SPRAWIE NAM NIE UDZIELONO - Knapik. ***** WIADOMOŚCI TVP -- "Niemcy są zakładnikiem Rosji. Polska nie chce nim być" - to mocne słowa prezydenta Donalda Trumpa, które padły podczas rozmowy z sekretarzem generalnym NATO. W Brukseli rozpoczął się szczyt NATO, podczas którego doszło do spotkania prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. -- Mija dokładnie 75 lat od Krwawej Niedzieli. Ten dzień był kulminacją Rzezi Wołyńskiej. Jednego dnia ukraińscy nacjonaliści zamordowali nawet 10 tysięcy Polaków. -- GENERAŁ Z PRL I WARSZAWSKIE KAMIENICE - belka. -- PRL-owski generał, handel roszczeniami na słupy i przejęcie wartej wiele milionów kamienicy. Kulisy zwrotu nieruchomości przy Mokotowskiej 40 odsłaniają mechanizmy stosowane przez handlarzy roszczeń. -- GENERAŁ BRAŁ UDZIAŁ W PRZEJĘCIU KILKU KAMIENIC W WARSZAWIE - Bartłomiej Graczak. -- ROZŁAM W SZEREGACH PO - belka. -- Rozłam w szeregach warszawskiej Platformy Obywatelskiej. Radna Jolanta Kasztelan opuściła klub PO i przeszła do Prawa i Sprawiedliwości. Poparła jednocześnie Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta miasta. -- TRZASKOWSKI NIE CHCE ROZLICZENIA SIĘ RATUSZA Z AFERY REPRYWATYZACYJNE - Jolanta Kasztelan - radna PO. -- PATRYK JAKI: Radna z PO miała odwagę powiedzieć: chcę uczciwej Warszawej. -- MÓWI SIĘ, ŻE W ŚLAD ZA NIĄ PÓJDĄ KOLEJNI RADNI - Szypszak. -- Zwolennicy Trzaskowskiego coraz ostrzej zakłócają spotkania jakiego - Szypszak. ***** WYDARZENIA POLSATU -- DONALD TRUMP PODCZAS SZCZYTU NATO W BRUKSELI OSKARŻYŁ NIEMCY O TO, ŻE SĄ ZAKŁADNIKAMI ROSJI. -- POCHWALIŁ PRZY TYM POLSKĘ I CHĘTNIE ROZMAWIAŁ Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM DUDĄ, CHOĆ NIE BYŁA TO PLANOWANA ROZMOWA - Dorota Gawryluk -- TO SPOTKANIE BYŁO KRÓTKIE, ALE RZECZOWE - Dorota Gawołek: Dotyczyło współpracy wojskowej Polski i USA, w tym również ewentualnych zakupów przez Polskę amerykańskiego sprzętu wojskowego. Nic więc dziwnego, że rozmowa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, czego nie można powiedzieć o głównym szczycie NATO. -- STANISŁAW GAWŁOWSKI MOŻE OPUŚCIĆ ARESZT PO WPŁACENIU 0,5 MLN ZŁ KAUCJI. -- 75. ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ.

Źródło: 300polityka.pl

Kulisy zaskakującej propozycji Trumpa. "Ten pomysł wywołał konsternację"

Dodano: 11.07.2018 20:54 | 17 odsłon | 0 komentarzy


​Propozycja prezydenta USA Donalda Trumpa wobec krajów NATO na szczycie w Brukseli, aby zwiększyły wydatki na obronę do 4 proc. PKB, wywołała konsternację - powiedział w Brukseli prezydent Bułgarii Rumen Radew w wypowiedzi dla bułgarskiego radia.

Źródło: www.rmf24.pl

Nie dwa procent PKB, a cztery. Trump o jeszcze większych wydatkach na wojsko

Dodano: 11.07.2018 18:56 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Bułgarii Rumen Radew powiedział dziennikarzom, że prezydent Donald Trump stwierdził, iż państwa członkowskie NATO powinny zwiększyć swoje wydatki na obronność do 4 procent PKB. Informację tę agencja Reutera potwierdziła w Białym Domu.

Źródło: https:

Była radna PO popiera Patryka Jakiego

Dodano: 11.07.2018 18:32 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Radna Warszawy Jolanta Kasztelan poinformowała w środę o opuszczeniu Platformy Obywatelskiej i udzieleniu poparcia Patrykowi Jakiemu - kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. - To jedyna szansa na uczciwą Warszawę - stwierdziła.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone