środa, 18 lipca 2018 r.  Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Wiadomości z tagiem Radzie  RSS
Zmiany w obsadzaniu stanowisk w Sądzie Najwyższym. Nowe pomysły PiS w Sejmie

Dodano: 18.07.2018 11:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Sejm zajmie się projektem Prawa i Sprawiedliwości zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem zmian w Prawie o prokuraturze, ustawie o Sądzie Najwyższym oraz ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz rządowym projektem ustawy o Polskim Instytucie Ekonomicznym - zadecydowali w środę posłowie. Sejm nie rozpatrzy zmian w Regulaminie izby.

Źródło: https:

Zmiany w obsadzaniu stanowisk w Sądzie Najwyższym. Nowe pomysły PiS w Sejmie

Dodano: 18.07.2018 5:43 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Sejm, który w środę rozpoczyna trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącym zmian w Kodeksie wyborczym w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego, projektem noweli ustawy o Służbie Ochrony Państwa, a także projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o Sądzie Najwyższym oraz w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Źródło: https:

STAN GRY: Sierakowski i Orliński o Trzaskowskim, KKZ o zobojętnieniu społeczeństwa, Applebaum: Polski rząd może ulec pochlebstwom Trumpa, PO przeciw Majchrowskiemu

Dodano: 17.07.2018 11:27 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- NAJCIEKAWSZA REKLAMA W SOCIAL MEDIACH: “Marcin Kuciński będzie relacjonował swoje podróże dla Banku Pekao SA. W połowie lipca Marcin Kuciński rozpocznie podróże, które będzie relacjonował na profilach Banku Pekao SA w mediach społecznościowych. To wynik konkursu "Praca marzeń", organizowanego przez bank, w którym szukano #travelgramera. Kanał Marcin Kuciński na YouTube ma blisko 500 subskrypcji. Drugi z jego kanałów (Vlog 646) ma ponad 200 tys. subskrybentów. W zwycięskim filmie dla banku Kuciński zrobił relację ze swoich podróży. Teraz jako #travelgramer uda się w podróże do Turcji, Grecji, Maroka, Francji, Włoch i na Bałkany (do Serbii, Albanii, Czarnogóry i Macedonii)”.

-- GERSDORF WRACA 23 LIPCA.

-- LUBNAUER OCZEKUJE OD TUSKA, ŻE STANIE DO WALKI - 300LIVE:

-- KLICH CZY GIBAŁA? PO WYSTAWI KONKURENTA DLA MAJCHROWSKIEGO- Dziennik Polski na jedynce: “Platforma Obywatelska i Nowoczesna ostatecznie zdecydowały, że do wyborów w Krakowie idą bez Jacka Majchrowskiego. Swojego kandydata zaprezentują w poniedziałek. I żadne słowa prezydenta mają już tego nie zmienić. W sobotę na krakowskiej scenie politycznej wybuchła burza. Prezydent Jacek Majchrowski zerwał rozmowy z Platformą Obywatelską i Nowoczesną na temat wspólnych list wyborczych do Rady Miasta. Teraz prezydent tonuje nastroje i mówi, że decyzja nie jest ostateczna, a rozmowy trwają”.

-- KRAKOWSKA GW O ROZMOWACH PO Z GIBAŁĄ: “– Przyjmę poparcie PO, jeśli uszanuje moją niezależność. Nie różnimy się w poglądach politycznych, ale dla mnie ważna jest też walka ze smogiem i z betonowaniem Krakowa – mówi „Wyborczej” Łukasz Gibała, lider Logicznej Alternatywy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w poniedziałek PO po raz pierwszy skontaktowała się z nim, by porozmawiać o współpracy i ewentualnym poparciu. Dotychczas takie rozmowy prowadzili z Gibałą tylko politycy Nowoczesnej. Nie jest wykluczone, że do poważniejszych ustaleń dojdzie już w najbliższych dniach”.

-- SŁAWOMIR SIERAKOWSKI POSZE, ŻE TRZASKOWSKI ZNÓW SIĘ SAM ZAŁATWIŁ: “Problem nie polega na tym, że Trzaskowski należy do elity. To nie jest grzech. Problem zaczyna się wtedy, gdy kandydat zaczyna się tym chwalić świadomie lub nie. Trzaskowski robi to nieświadomie i może dlatego, mimo ostrzegawczych krytyk, popełnia swoje błędy dalej. Znowu się sam załatwił, tym razem wpisem na Facebooku. Trudno uwierzyć, że nie zorientował się, jak to zostanie odebrane”.

-- TRZASKOWSKI MÓGŁBY SIĘ NAUCZYĆ OD GEREMKA SKROMNOŚCI - DALEJ SIERAKOWSKI:“Gdyby Rafał Trzaskowski był tak pilnym uczniem Bronisława Geremka, to nauczyłby się od mistrza SKROMNOŚCI. Geremek w życiu by czegoś takiego nie powiedział. Mówił odwrotnie proporcjonalnie do tego, ile miał do powiedzenia. Nazwiskami ani tytułami książek nie rzucał wcale, o sobie nie mówił dosłownie NIC. Dobrze go opisuje, także w tym wymiarze, reportaż Aleksandry Klich-Siewiorek w Magazynie Świątecznym "Gazety Wyborczej".

-- NIEINTENCJONALNY KOMIZM, Z KTÓREGO CHICHRA SIĘ MÓJ BĄBELEK NA FEJSIE - WOJCIECH ORLIŃSKI NA BLOGU: “Niczym komiksowy Richard, Rafał Trzaskowski konsekwentnie twierdzi, że wszystko zawdzięcza własnej pracy, równocześnie jednak mimochodem dodając wstawki o uprzywilejowanych przodkach i kosztownym wykształceniu. Wychodzi z tego nieintencjonalny komizm, z którego chichra się mój bąbelek na fejsie. (...) To jeden z moich największych lęków, gdy mnie zapraszają na Elegancką Kolację. Że mnie posadzą obok kogoś, kto by cały wieczór ględził o swojej elitarnej elitarności. Brrr!”

-- MAREK BELKA O PRZYKRĘCANIU ŚRUBY - mówi GW: “Jest gorzej także dlatego, że większość znamionuje przykręcanie śruby. Jeszcze nie ma odczuwalnego wzrostu podatków, jak przewidywałem po wprowadzeniu 500 plus, ale już widać symptomy: opłata emisyjna na paliwa; podatek bankowy, który podnosi koszty obsługi kont; podatki od wielkopowierzchniowych sklepów, co nieuchronnie wpłynie na ceny; zapowiedź podatku solidarnościowego, czyli daniny od bogaczy, żeby sfinansować zasiłki dla dzieci niepełnosprawnych itd.".

-- KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA O ZOBOJĘTNIENIU SPOŁECZEŃSTWA - pisze w GW: ”Dlaczego rok temu Polacy dzień po dniu domagali się od prezydenta trzech wet i tłumnie wychodzili na ulice, a dziś, gdy pada ostatnia reduta niezależności – Sąd Najwyższy – zainteresowanie jest żadne. Dlaczego w Wielkiej Brytanii jest tak silne poczucie odpowiedzialności za państwo i cały świat, by nie zszedł z drogi praworządności, a w Polsce, kraju tak dotkniętym przez historię i tak przeoranym przez totalitarne rządy, to poczucie jest tak niskie? Skąd ta obojętność na poczynania władzy, która nie ma żadnych hamulców i tylko siłą swojej kruchej większości w parlamencie dewastuje rządy prawa? Czego zabrakło w naszym wykształceniu? Czego brakuje w naszej wrażliwości?”

-- CZY ANGLICY LEPIEJ ROZUMIEJĄ ZAGROŻENIA? - DALEJ KKZ:“Czy to efekt spustoszenia, którego PiS dokonał w umysłach Polaków, że są głusi nie tylko na to, co dzieje się w ich własnym kraju, ale też kompletnie obojętni na to, co dzieje się ze światem, wrodzy wobec inności, niewrażliwi na gehennę uchodźców? Czy Anglicy ze swoją wielowiekową tradycją lepiej rozumieją zagrożenia, a my – z naszą przeszłością sięgającą warcholstwa liberum veto, rozbiorów, okupacji niemieckiej i sowieckiej – jesteśmy niezdolni do obrony wartości?”

-- GW O SYTUACJI NSA: “Czystka kadrowa PiS dotknie również Naczelny Sąd Administracyjny: ok. 40 proc. sędziów NSA może odejść w stan spoczynku. Sądy administracyjne mają kluczowe znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego”.

-- PRZESZŁOŚĆ IWULSKIEGO PRZYPOMINA MECHANIZMY PAŃSTWA PIS - EWA SIEDLECKA: “O sędzim Iwulskim można powiedzieć: sądził w stanie wojennym, wydawał wyroki z dekretu o stanie wojennym, który po 30 latach Trybunał Konstytucyjny uznał za nielegalny. Zgadza się. Ale dzisiaj ten sam dylemat – czy uznać bezprawne prawo – mają sędziowie Sądu Najwyższego, Naczelnego Sadu Administracyjnego i sądów powszechnych. PiS nie wprowadził wprawdzie stanu wojennego, ale z pewnością wprowadził stan prawnej anomii, gdzie jedyną legitymacją prawa jest to, że jest to prawo silniejszego. Co jeśli za kilka miesięcy czy lat dzisiejsze prawo o Krajowej Radzie Sądownictwa, Sądzie Najwyższym, o ustroju sądów powszechnych zostanie uznane za bezprawne? Będziemy rozliczać prawnie, moralnie tych, którzy mu się poddali?”

-- KRZYSZTOF SZCZERSKI O TYM, ŻE TRUMP BYŁ OSTATNIM PRZYWÓDCĄ, KTÓRY NIE ROZMAWIAŁ Z PUTINEM - mówi DGP: “Zwróciłbym uwagę na to, że nic nie zmieniło się w jedności Zachodu wobec reżimu sankcyjnego. To potwierdzenie, że mamy do czynienia z utrzymaniem stanowiska potępiającego naruszanie ładu międzynarodowego przez Rosję, ale unikałbym narracji potępiającej Trumpa tylko za to, że usiadł do rozmów z Władimirem Putinem. Prezydent USA nie przełamuje przecież żadnej izolacji Moskwy, ba, jest jednym z ostatnich ważniejszych przywódców światowych, który odbywa z nim rozmowy bilateralne. Niektórzy oczekują jednak od niego konfrontacji, podczas gdy sami nie mają problemów, żeby się dogadywać”.

-- CO BY BYŁO GDYBY ZAPROPONOWANO NATO PIERWSZEJ PRĘDKOŚCI - DALEJ SZCZERSKI:”Co by było, gdyby kraje wydające przepisowe środki na armię, w tym Polska, zaproponowały koncepcję „NATO pierwszej prędkości”? Z własnym budżetem, spotkaniami liderów poprzedzającymi spotkania całego NATO i zakupami wojskowymi tylko w ramach tej grupy państw? A przecież takie działania w ramach Unii Europejskiej proponują właśnie państwa jadące w NATO na gapę. W Unii się to przecież ocenia pozytywnie i nazywa „awangardą”, „pierwszą prędkością”. Mało tego, chce się pozbawić innych, w tym Polskę, środków z budżetu wspólnotowego na nasz rozwój, bo awangarda ma swoje potrzeby. Nie chcemy proponować „NATO pierwszej prędkości”, bo jesteśmy solidarni, odpowiedzialni i zachowujemy się inaczej niż nasi niektórzy partnerzy w Unii. Ale bogate kraje europejskie, zamiast rozbijać Unię od wewnątrz i tworzyć coraz to nowe separacyjne inicjatywy, także w sferze obronności, powinny lojalnie płacić do budżetu NATO tyle, ile same się zobowiązały”.

-- SZCZERSKI O WIZYCIE DUDY W BIAŁYM DOMU: “Gospodarzem takiej wizyty będzie strona amerykańska i tylko do niej należy prawo jej oficjalnego ogłoszenia i potwierdzenia. Trudno, żeby gość mówił o tym pierwszy. Mogę z mojej strony zapewnić, że nie było w ostatnim czasie żadnej przerwy czy zawahania w ustalaniu kalendarza polsko-amerykańskich spotkań na najwyższym szczeblu. Wszystko przebiega zgodnie z naszym planem, a wielokrotne rozmowy podczas szczytu NATO przede wszystkim samych prezydentów, ale także naszych delegacji, potwierdzają, że atmosfera relacji jest bardzo dobra. Wiem, że niektóre media oraz politycy opozycji próbowali wytworzyć w tym względzie hybrydową rzeczywistość, ale ja obracam się w sferze realiów i z polecenia pana prezydenta spokojnie realizuję wytyczne co do jego kalendarza spotkań ze światowymi przywódcami”.

-- PUTIN JAKO ADWOKAT TRUMPA - RZ.

-- O NAS, CHOĆ BEZ NAS. TRUMPA PODEJRZANY HANDEL Z PUTINEM - Michał Sutowski: ”I mnie też się marzy, tylko trudno mi się pozbyć wrażenia, że postawione przed podobnym wyzwaniem polskie elity trzymać się będą fantazji o Polsce jako amerykańskim lotniskowcu w Europie – nie pamiętając, że Amerykanom nieraz przychodziło się ewakuować z sojuszniczych krajów uznanych za niewarte, nomen omen, zachodu”.

-- NIE WPADAJMY W HISTERIĘ - Piotr Skwieciński: “Nie należy popadać w histerię, ale dla naszego regionu to, co stało się w Helsinkach to sygnał niedobry, choć oczywiście dla będącej członkiem NATO i goszczącej wojska amerykańskie Polski znacznie mniej, niż dla krajów poradzieckich. Nie należy jednak tracić z pola widzenia ważnych elementów sytuacji, które można uznać za tonujące ten niedobry sygnał. Po pierwsze, jak napisałem wyżej – amerykański establishment jest, jeśli chodzi o Rosję, niemal w całości innego zdania niż Trump. Podział ten jest bardzo emocjonalny. I prezydentowi niełatwo byłoby przezwyciężyć opór wobec pomysłów nowego resetu”.

-- POLSKI RZĄD NIE MOŻE ULEC POCHLEBSTWOM TRUMPA - Anne Applebaum w rozmowie z Łukaszem Pawłowskim w KL: ”Chcę to wyraźnie podkreślić, bo obawiam się, że ten polski rząd może ulec pochlebstwom, czy zostać zwabiony jakąś obietnicą – na przykład przeniesienia amerykańskich wojsk z Niemiec do Polski. Nie wolno pozwolić, by tak się stało. To byłby gigantyczny błąd”.

-- POLSKA MUSI BYĆ CZĘŚCIĄ EUROPEJSKIEJ ARCHITEKTURY - DALE APPLEBAUM W KL: ”Niezależnie od tego, jak będzie wyglądała nowa architektura bezpieczeństwa w Europie, Polska musi być jej częścią! Nie możecie polegać wyłącznie na NATO. Nie chcę przez to powiedzieć, że NATO nie może się odrodzić, ale jeśli tylko powstanie jakiś nowy układ bezpieczeństwa w Europie, Polska musi do niego dołączyć. Po prostu musi”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O BRZYDKICH POMNIKACH PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO: ”Nie ma nic niestosownego w stawianiu upamiętnień Kaczyńskiego, który dla dużej części polskiej prawicy jest postacią, nomen omen, pomnikową (choć jego rzeczywista myśl polityczna jest, niestety, coraz częściej zapominana). Pytanie tylko, czym tragicznie zmarły prezydent zasłużył sobie na tę krzywdę, którą pamięci o nim wyrządzają dziś jego nadgorliwi upamiętniacze”.

-- CEZARY GRABARCZYK NIE ODRZUCA CENTRALNEGO PORTU KOMUNIKACYJNEGO - jak mówi Dziennikowi Łódzkiemu: “Dalsze inwestycje w porty regionalne. Ale nie zamierzam przesądzać, czy CPK ma powstać, czy nie. Natomiast gdyby port centralny miał powstać, to budowy nie należy zaczynać od samego lotniska.

- A od czego?

- Najpierw krok po kroku powinno się realizować plany związane z infrastrukturą towarzyszącą lotnisku. Proszę pamiętać, że mówimy o porcie, który ma obsługiwać rocznie więcej pasażerów niż teraz obsługują wszystkie lotniska w Polsce”.

-- CZARNA ROZPACZ RZĄDU PIS Z ROSYJSKIM WĘGLEM - Paweł Różyński w RZ: “Rząd PiS ma potężny problem. Dla tych, dla których węgiel był naszym „skarbem”, „czarnym złotem”, „produktem narodowym”, myśl, iż nasze kopalnie nie będą w stanie zaspokoić krajowego popytu, co zmusi Polskę do ratowania się importem, musi być nie do zniesienia. Gdyby jeszcze był to przyjazny węgiel amerykański, to pół biedy. Ale z Rosji? To już czarna rozpacz”.

-- SE O PRZYWÓDCY ROLNICZYCH PROTESTÓW JAKO O NOWYM LEPPERZE: “Michał Kołodziejczak, młody radny miasteczka Błaszki (woj. łódzkie) to ostatnio jedno z najgorętszych nazwisk. 30-letni samorządowiec jest rolnikiem i wysławił się mocno podczas protestu producentów warzyw i ziemniaków. Przez jego nieustępliwość zaczęto go nawet zwać nowym Andrzejem Lepperem. A my sprawdziliśmy majątek Kołodziejczaka!”

-- PREZYDENT JUŻ W JURACIE - SE: “Rozłąka nie trwała jednak długo, bo od piątku znów są razem! Prezydent przybył do ośrodka wypoczynkowego w Juracie, gdzie czekała już na niego żona. – Para prezydencka spędzi tu trochę czasu. Jednak w międzyczasie prezydent uda się 24 lipca na Święto Policji i na zaczynające się pod koniec lipca obchody rocznicy Powstania Warszawskiego – dodaje nasz rozmówca z Pałacu”.

-- URODZINY: Stanisław Tym (81), Anna Kubica.

-- ZDOBĄDŹ KLIENTÓW, ZOSTAŃ EKSPORTEREM - INFORMACJA PARP: Masz firmę, świetny produkt i szukasz dla niego nowych klientów? Wypłyń na szerokie wody i zacznij sprzedawać go zagranicą! Przygotuj strategię wyjścia na nowe rynki zagraniczne i zgłoś się po dotację z PARP. Na jej realizację możesz otrzymać nawet 800 tys. zł. 30 lipca rozpocznie się nabór wniosków w II rundzie konkursu Internacjonalizacja MŚP w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Beneficjenci otrzymają wsparcie na wprowadzenie swoich produktów lub usług na nowe rynki. Pula środków w konkursie wynosi 100 mln zł.

Źródło: 300polityka.pl

Nowa Rada Dialogu Społecznego: Rząd i posłowie wsparli umowy śmieciowe

Dodano: 14.07.2018 1:08 | 32 odsłon | 0 komentarzy


W Radzie Dialogu Społecznego znajdą się organizacje, które nie oferują etatów, lecz umowy cywilnoprawne. Przedstawiciele przedsiębiorców są zbulwersowani

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jeśli nie możemy zatrzymać wojen, to chrońmy przynajmniej dzieci

Dodano: 13.07.2018 8:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Stolica Apostolska przypomina o tragicznym losie dzieci, które znalazły się w zasięgu konfliktów zbrojnych, i apeluje o zapewnienie im należytej ochrony. Przedstawiciel Watykanu zabrał głos podczas debaty, która odbyła się na ten temat w Radzie Bezpieczeństwa.

Tagi: Radzie
Źródło: https:

Nowa Rada Dialogu Społecznego: Rząd i posłowie wsparli umowy śmieciowe

Dodano: 12.07.2018 17:42 | 37 odsłon | 0 komentarzy


W Radzie Dialogu Społecznego znajdą się organizacje, które nie oferują etatów, lecz umowy cywilnoprawne. Przedstawiciele przedsiębiorców są zbulwersowani

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jeśli nie możemy zatrzymać wojen, to chrońmy przynajmniej dzieci

Dodano: 12.07.2018 16:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Stolica Apostolska przypomina o tragicznym losie dzieci, które znalazły się w zasięgu konfliktów zbrojnych, i apeluje o zapewnienie im należytej ochrony. Przedstawiciel Watykanu zabrał głos podczas debaty, która odbyła się na ten temat w Radzie Bezpieczeństwa.

Tagi: Radzie
Źródło: https:

Jeśli nie możemy zatrzymać wojen, to chrońmy przynajmniej dzieci

Dodano: 12.07.2018 15:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Stolica Apostolska przypomina o tragicznym losie dzieci, które znalazły się w zasięgu konfliktów zbrojnych, i apeluje o zapewnienie im należytej ochrony. Przedstawiciel Watykanu zabrał głos podczas debaty, która odbyła się na ten temat w Radzie Bezpieczeństwa.

Tagi: Radzie
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone