czwartek, 19 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Wiadomości z tagiem Radzie  RSS
Schetyna: Ujazdowski to osobowość na miarę Wrocławia. Nie biorę pod uwagę zmiany kandydata

Dodano: 16.04.2018 21:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna: Ujazdowski to osobowość na miarę Wrocławia. Nie biorę pod uwagę zmiany kandydata - Najlepszym kandydatem i najlepszym prezydentem Wrocławia będzie Kazimierz Michał Ujazdowski. Gdybyśmy w to nie wierzyli, to nie poparlibyśmy jego kandydatury w wyborach na prezydenta Wrocławia. Jestem przekonany, że kandydat Platformy ma najlepsze kwalifikacje merytoryczne, jak i polityczne, by prowadzić rozwój Wrocławia, ale też zatrzymać PiS w naszym mieście - stwierdził Grzegorz Schetyna w rozmowie z Malwiną Gadawą z "Gazety Wrocławskiej". Jak dodał:
"Nie biorę [pod uwagę jeszcze kolejną zmianę kandydata Platformy na prezydenta Wrocławia]. Budujemy poparcie wokół Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Wierzymy w sens tego projektu i w to, że jesienią odniesiemy zwycięstwo. Wrocławiem powinna kierować osoba z dużym doświadczeniem ogólnopolskim i europejskim, ale także mająca dobry kontakt z mieszkańcami miasta. Kazimierz Michał Ujazdowski jest taką postacią i wierzę w to, że podoła wyzwaniu"
- Platforma Obywatelska jest partią demokratyczną i zawsze jest w niej miejsce na dyskusje i wyrażanie swoich poglądów. Odbyliśmy wewnętrzną rozmowę na Radzie Powiatu Platformy Obywatelskiej i decyzja o poparciu kandydata jest podjęta. Teraz czas na rozmowę z Wrocławianami i ciężką pracę, a nie dywagacje. Dotyczy to każdego z nas. Bez wyjątku. Dlatego wspólnie wierzymy w ten projekt, bo on da nam zwycięstwo i szansę na zmiany na plus. Kazimierz Michał Ujazdowski to osobowość na miarę Wrocławia - stwierdził przewodniczący PO.

Źródło: 300polityka.pl

Zbombardowali cele, mają projekt rezolucji w sprawie Syrii

Dodano: 15.04.2018 7:18 | 11 odsłon | 0 komentarzy


USA, Francja i Wielka Brytania przedłożyły w sobotę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie Syrii potępiający użycie broni chemicznej w tym kraju oraz postulujący utworzenie niezależnego mechanizmu badania takich incydentów.

Źródło: https:

Reuters: Rosja zgłosi rezolucję. Chce potępienia ataku

Dodano: 14.04.2018 17:05 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Na posiedzeniu Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych Rosja zaproponuje projekt rezolucji, który - potępia "agresję wobec Syryjskiej Republiki Arabskiej ze strony Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników" - wynika z dokumentu, który widział dziennikarz Reutera.

Źródło: https:

Zachód vs. Rosja. Kolejne zderzenie stanowisk na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii.

Dodano: 14.04.2018 8:20 | 14 odsłon | 0 komentarzy


W Radzie Bezpieczeństwa doszło w piątek ponownie do zderzenia stanowisk krajów zachodnich i Rosji ws. Syrii. Ambasador USA wzywała do potępienia Moskwy. Sekretarz generalny ONZ wskazywał zaś na powrót atmosfery zimnej wojny i apelował o rozwiązania polityczne.

Tagi: Rada, Radzie
Źródło: forsal.pl

Senat nie przyjmie dziś ustaw sądowych. Przerwa w obradach do poniedziałku

Dodano: 13.04.2018 19:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Senat nie przyjmie dziś ustaw sądowych. Przerwa w obradach do poniedziałku Wieczorem zakończył się drugi dzień obrad Senatu. Tego dnia senatorowie rozpoczęli debatę nad nowelizacją przepisów wprowadzających ustawę o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz ustawę o statusie sędziów TK. Izba wznowi obrady w poniedziałek o 10:00 od dokończenia tej debaty. Senat zajmie się także nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelą prawa o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy o Sądzie Najwyższym. Pod koniec posiedzenia odbędą się głosowania.

Źródło: 300polityka.pl

Waszczykowski o Czaputowiczu: Dostał nowe argumenty, dostał nowelizacje. Myśmy przez 2 lata nie mieli możliwości nowelizować

Dodano: 13.04.2018 18:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Waszczykowski o Czaputowiczu: Dostał nowe argumenty, dostał nowelizacje. Myśmy przez 2 lata nie mieli możliwości nowelizowaćPo obu stronach nie było mandatu do kompromisu. Myśmy przez dwa lata mieli mandat na rzeczowe rozmowy z Komisją, dialog był prowadzony. Timmermans był zapraszany do Polski i odwiedził Polskę dwukrotnie. Odpowiadaliśmy na wszystkie listy, całą korespondencję, jak również przedstawiciele MSZ-u uczestniczyli w dyskusjach na Radzie ds. Ogólnych” - mówił w rozmowie z Marcinem Zaborskim w RMF FM Witold Waszczykowski. [Czaputowicz] dostał nowe argumenty, dostał nowelizacje, którą wczoraj uchwaliliśmy. Myśmy przez dwa lata nie mieli możliwości znowelizować tych ustaw zgodnie z tym jak domagała się Unia Europejska” - dodawał.

Tagi: Radzie
Źródło: 300polityka.pl

USA wnioskują o głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ws. Syrii

Dodano: 12.04.2018 21:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


USA złożyły wniosek o głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad rezolucją w sprawie nowego śledztwa dotyczącego ataku chemicznego, który miało przeprowadzić syryjskie wojsko - przekazał Reuters. Głosowanie ma się odbyć we wtorek o godz. 21 czasu polskiego.

Tagi: Radzie
Źródło: gosc.pl

USA wnioskują o głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ws. Syrii

Dodano: 12.04.2018 13:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


USA złożyły wniosek o głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad rezolucją w sprawie nowego śledztwa dotyczącego ataku chemicznego, który miało przeprowadzić syryjskie wojsko - przekazał Reuters. Głosowanie ma się odbyć we wtorek o godz. 21 czasu polskiego.

Tagi: Radzie
Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone