piątek, 17 listopada 2017 r.  Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Wiadomości z tagiem Rozwiązania  RSS
Prąd z szyby made in Poland

Dodano: 16.11.2017 10:55 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rozwiązania fotowoltaiczne dla budynków to przyszłość. Dlatego przede wszystkim na rozwoju takich produktów będzie skupiała się nasza firma – zapowiada Dawid Cycoń, prezes ML System

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

MSZ: Rezolucję PE należy traktować jako polityczny instrument nacisku na Polskę

Dodano: 15.11.2017 15:55 | 8 odsłon | 0 komentarzy


MSZ: Rezolucję PE należy traktować jako polityczny instrument nacisku na Polskę - Ministerstwo Spraw Zagranicznych odnotowuje przyjęcie przez Parlament Europejski w dn. 15 listopada 2017 r. rezolucji o praworządności i demokracji w Polsce. Niestety Parlament Europejski przyjął rezolucję w bardzo niefortunnym momencie, gdy parlamentarny etap procesu legislacyjnego w Polsce dopiero się zaczyna - napisano w komunikacie resortu.
"Z ubolewaniem stwierdzamy, że negatywną ocenę projektów Prezydenta RP dot. ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym sygnatariusze rezolucji opierają na ogólnej, ustnej opinii Komisji Europejskiej wyrażonej zaledwie kilka dni temu. Ze swojej strony, rząd Polski udziela wyczerpujących, pisemnych odpowiedzi na zalecenia Komisji Europejskiej. Nie uchylamy się od dialogu, podkreślając, że musi on być oparty na faktach i otwartości na polskie argumenty. Jednocześnie należy zauważyć, że rezolucja Parlamentu Europejskiego nie odnosi się do meritum kwestii spornych między Komisją a Polską – należy raczej traktować ją jako polityczny instrument nacisku na Polskę. Tekst rezolucji wykracza poza ramy dotychczasowego dialogu, zawiera wiele elementów ocennych, opiera się na szeregu uproszczeń, jak choćby sytuacja potencjalnych azylantów na granicy z Białorusią. W ocenie rządu, środki stosowane na granicy zewnętrznej, w tym przede wszystkim na przejściu granicznym w Terespolu są adekwatne do aktualnej sytuacji migracyjnej. Ponadto, rezolucja nie oddaje rzeczywistego stanu rzeczy, gdy mowa o Puszczy Białowieskiej - rezolucja nie wspomina bowiem, że wciąż nie zapadło ostateczne postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu w sprawie środków tymczasowych, a polski rząd respektuje i wykonuje postanowienie Wiceprezesa Trybunału z dnia 27 lipca 2017 r., które wprost upoważnia Polskę do podejmowania działań ochronnych uzasadnionych względami bezpieczeństwa publicznego. W kwestii ustawy o zgromadzeniach, rezolucja pomija także istotne fakty, np. wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją RP ustawy o zgromadzeniach. Rozwiązania prawne nie dają bowiem podstaw do formułowania wniosków o ograniczeniu wolności zgromadzeń publicznych w Polsce. Za nieuprawnione uważamy także opinie Parlamentu Europejskiego w kwestiach światopoglądowych nieznajdujące związku z toczącym się między Komisją Europejską a Polską dialogiem w sprawie praworządności. Szanujemy prawo Parlamentu Europejskiego jako organu przedstawicielskiego w UE do wyrażania własnych opinii. Jednakże przyjęta przez PE rezolucja jest dokumentem jednostronnym, zbyt często bazującym na ocenie politycznej, a nie solidnej analizie stanu prawnego. Takie podejście przynosi szkodę procesowi integracji europejskiej, ponieważ prowadzi jedynie do stygmatyzacji państwa członkowskiego"

Źródło: 300polityka.pl

Rozwiązanie umowy z urzędnikiem. Wystarczą dwie negatywne oceny

Dodano: 15.11.2017 8:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Pracownik samorządowy uważa, że przyznana mu przez przełożonego zbyt niska ocena okresowa jest dla niego krzywdząca. Czy może się od niej odwołać do wójta?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Środowisko pracodawców popiera rozwiązania zawarte w Konstytucji Biznesu

Dodano: 13.11.2017 10:37 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Rozwiązania zawarte w Konstytucji Biznesu mają poparcie środowisk pracodawców - wynika ze stanowiska Rady Pracodawców RP. Pracodawcy popierają między innymi takie propozycje zmian prawnych, jak wprowadzenie zasady domniemania uczciwości przedsiębiorcy oraz zasady przyjaznej interpretacji przepisów.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym od 2018 r.

Dodano: 10.11.2017 14:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Rozwiązania wprowadzające uproszenia w zakresie rozliczania straty podatkowej, nieopłaconych wierzytelności, zaliczek na podatek dochodowy

Źródło: mojafirma.infor.pl

Wolne niedziele poczekają? MSZ uważa, że projekt wymaga notyfikacji KE

Dodano: 07.11.2017 13:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Rozwiązania prawne dotyczące wprowadzenia niedziel wolnych od handlu mogą zostać opóźnione. Z opinii prawnych przygotowanych dla MSZ wynika, że tego rodzaju rozwiązania - przed przyjęciem - musi notyfikować Komisja Europejska.

Źródło: www.pch24.pl

TAURON z 30 rozwiązaniami od startupów

Dodano: 03.11.2017 10:45 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Rozwiązania dla TAURONA w obszarze usprawnienia funkcjonowania istniejącej infrastruktury oraz budowy nowych biznesów w Grupie przygotowuje aktualnie 30 startupów. Dwanaście z nich już prowadzi testy na infrastrukturze TAURONA.

Źródło: feedproxy.google.com

Szambo betonowe – powody, dla których jest lepsze niż plastik

Dodano: 01.11.2017 12:12 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Sytuacja w której nie mamy możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci kanalizacyjnej sprawia, że musimy odprowadzać ścieki używając do tego zbiorników bezodpływowych, które znane są także pod pojęciem szamb. Choć w przeszłości to szamba plastikowe cieszyły się dużą popularnością, to dziś są one wypierane przez zbiorniki wykonane z betonu. I nic dziwnego! Rozwiązanie to posiada wiele [...]

Źródło: www.finanseosobiste.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone