czwartek, 17 sierpnia 2017 r.  Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Wiadomości z tagiem Ryszard  RSS
RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Błaszczak, Gowin, Jurgiel, Biedroń, Kamiński, Szłapka, Horała i Borowski

Dodano: 16.08.2017 15:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Michał Kamiński, Ryszard Kalisz, Adam Szłapka, Tomasz Rzymkowski - TVN24 Tak jest 19:15 Jarosław Gowin - POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Marek Borowski, Adam Daniel Rotfeld - TVN24 FpF 19:55 Ludwik Dorn - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 19:57 Krzysztof Jurgiel - TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Mariusz Błaszczak - POLSAT NEWS To był dzień 20:12 Marcin Horała, Jan Filip Libicki, Tomasz Rzymkowski - TVP INFO Minęła 20 21:30 Paulina Hennig-Kloska, Robert Biedroń - POLSAT NEWS Tak czy nie

Źródło: 300polityka.pl

Czarnecki: kiwanie głową Macierewicza oznacza, że popiera tezy prezydenta

Dodano: 16.08.2017 14:03 | 7 odsłon | 0 komentarzy


- Nie ma absolutnie żadnej różnicy zdań pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej, Antonim Macierewiczem - mówił europoseł PiS, Ryszard Czarnecki. - Wyraźnie mamy do czynienia z konfliktem - podkreślają z kolei posłowie opozycji. Politycy skomentowali słowa prezydenta, które padły podczas wczorajszych obchodów święta wojska Polskiego.

Źródło: www.tvn24.pl

Polityczna ramówka środowego poranka: Błaszczak, Sellin, Szłapka, Czarnecki, Kamiński, Pudłowski i Jakubiak

Dodano: 15.08.2017 20:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


6:45 Piotr Zgorzelski - TVP Info 7:15 Jarosław Sellin - Sygnały Dnia PR1 7:20 Krzysztof Przepiórka - Poranek TOK FM 7:33 Ryszard Czarnecki - 24 pytania w PR24 7:40 Michał Kamiński - Poranek TOK FM 7:45 Mariusz Błaszczak - Gość Poranka TVP Info 8:15 Paweł Pudłowski - Sygnały Dnia PR1 8:45 Marek Jakubiak - TVP Info 8:50 Adam Szłapka - Polityczne Graffiti Polsat News

Źródło: 300polityka.pl

Petru i Schetyna muszą odejść. Sondaż niekorzystny dla liderów

Dodano: 14.08.2017 17:25 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Grzegorz Schetyna na straconej pozycji, Ryszard Petru przegrywa z Katarzyną Lubnauer i Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Najnowszy sondaż IPSOS dla OKO.press pokazuje, że elektorat Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej widzi na pozycjach liderów kogoś innego niż obecni przywódcy obu partii.

Źródło: www.tvn24.pl

RAMÓWKA CZWARTKOWEGO WIECZORU: Nowaczyk, Komorowski, Rosati, Bugaj, Walentynowicz i Piechna-Więckiewicz

Dodano: 10.08.2017 16:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Dawid Lewicki, Adam Szejnfeld - TVN24 Tak jest 19:15 Bronisław Komorowski - POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Janusz Bronowicz, Dariusz Rosati, Ryszard Bugaj - TVN24 FpF 19:55 Mieczysław Bieniek - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 19:57 Kazimierz Nowaczyk - TVP INFO Gość Wiadomości 20:12 Wojciech Cejrowski, Piotr Walentynowicz - TVP INFO Minęła 20 21:30 Paulina Piechna-Więckiewicz, Marek Jakubiak - POLSAT NEWS Tak czy nie 22:00 Jakub Kulesza - POLSAT NEWS Wydarzenia

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Polityk PO i 9 mieszkań, Kublik: Gdzie jest Szydło? Sakiewicz: Duda złamał Konstytucję, Wildstein o krytykach PAD: rozsadzacie

Dodano: 10.08.2017 11:17 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- MASPEX PRZEKAZUJE PÓŁ MILIONA NA ZWIĄZEK AK, ALE W SAMYM LIPCU NA REKLAMĘ WYDAŁ 17 MILIONÓW: “Jak poinformował Portal Spożywczy, w lipcu Grupa Maspex Wadowice na reklamę wydała 17,62 mln zł, co oznacza wzrost o 34,8 proc. Dzięki tej kwocie cały czas znajduje się wśród największych reklamodawców w kraju”. http://www.portalspozywczy.pl/raporty/unilever-maspex-kompania-piwowarska-wsrod-liderow-wydatkow-na-reklame-w-tv,131691_0.html -- 300LIVE: Błaszczak: Gdyby Petru był inwigilowany, to nie byłby wymieniany po nazwisku Błaszczak: Obywatele RP to bojówka totalnej opozycji. Oni chcą odebrać nam prawo HGW: Czuję się poszkodowana, a nie winna

-- POSEŁ KROPIWNICKI MA 9 MIESZKAŃ - pisze DGP o oświadczeniach majątkowych członków komisji weryfikacyjnej: “Poseł Robert Kropiwnicki (wybrany z rekomendacji PO) ma w sumie dziewięć mieszkań, w tym na wynajem, od 100 do 34 m kw. Za ub.r. zadeklarował w sumie 270 tys. zł dochodów brutto (wynajem mieszkań, diety i uposażenie poselskie, umowa o pracę). Wykazał też 1,9 ha gruntu oraz garaż. Ma 28 tys. zł oszczędności oraz 24 udziały w Legnickim Centrum Biznesu Sp.z oo. Wziął cztery kredyty na zakup mieszkań - w kwotach od 91 tys. zł do 152 tys. franków szwajcarskich”.

-- GDZIE JEST BEATA SZYDŁO? BRAK PREMIER RZUCA SIĘ W OCZY - Agnieszka Kublik na wyborcza.pl: “Wojna na górze 2017. 15 sierpnia nie będzie nominacji generalskich. Między prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem trwa nie zimna, ale lodowata wojna. Premier Beata Szydło, była szefowa sztabu wyborczego Dudy i obecna przełożona Macierewicza, teoretycznie ma w ręku wszystkie instrumenty, by konflikt rozbroić. (...) Czy to już widoczny znak zmiany w biało-czerwonej drużynie?”.

-- PO PIS ZOSTANĄ DŁUGI - Piotr Miączynski na wyborcza.pl: “Otwarte pytanie brzmi: co zostanie po PiS? Ja nie mam wątpliwości - długi. Jeszcze większe niż te, które zostały po rządach PO. Za 500 plus. Za obniżenie wieku emerytalnego. Do tego może przydałaby się komisja śledcza. Ale - jak znam życie - nikt jej nie powoła”.

-- USZCZELNIANIE ZACZĘŁA PO - dalej Miączyński: “PiS rzeczywiście przeprowadził jedną z największych operacji uszczelniania systemu podatkowego po 1989 r. Ale zaczęła ją Platforma, walcząc z przestępcami w branży stalowej czy elektronicznej. Rząd PO firmował tzw. jednolity plik kontrolny, który później uchwalił PiS. Minister finansów Mateusz Szczurek zostawił następcy z PiS Pawłowi Szałamasze pakiet ośmiu metod eliminowania wyłudzeń VAT. Nie opracowała ich jednak PO, ale na prośbę Szczurka Rada Konsultacyjna Prawa Podatkowego złożona z 23 profesorów i doktorów prawa”. 

-- PREZES PRZEJĄŁ STER - jedynka SE:

-- GMINA ŻYDOWSKA PISZE DO KACZYŃSKIEGO: “Mieliśmy nadzieję, że wesprze Pan naszą społeczność, że możemy liczyć z Pana strony na zrozumienie zarówno naszej historii, jaki i obecnej sytuacji. Dlatego mocny i zdecydowany głos potępienia antysemityzmu i wsparcia z Pana strony byłby dla nas szczególnie ważny”.

-- PRYWATNE FIRMY, BACZNOŚĆ! MACIEREWICZ WZYWA PRYWATNE FIRMY DO RAPORTU - jedynka DGP (Sylwia Czubkowska): “Szef MON chce, by telekomy, wydawcy, firmy farmaceutyczne, a nawet producenci aut przedstawiali mu sprawozdania finansowe. Przedsiębiorca nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra”.

-- KOMPANIA… STÓJ, PREZYDENT WSTRZYMUJE REFORMĘ POLSKIEJ ARMII - tytuł w GPC:

-- SAKIEWICZ: PREZYDENT ZŁAMAŁ KONSTYTUCJĘ - tytuł rozmowy SE z Tomaszem Sakiewiczem: “Nie sądzę, żeby prezes PiS w tej sprawie interweniował. Najgorsze w tym konflikcie jest uzasadnienie prezydenta nt. wstrzymania nominacji generalskich i admiralskich. Jest ono całkowicie sprzeczne z konstytucją. Nominacje generalskie nie mogą służyć do wymuszania innych decyzji. Na przykład większego udziału głowy państwa w decyzjach o zmianach w armii. Nie po to ta prerogatywa została prezydentowi nadana”.

-- SAKIEWICZ O POWAŻNYCH WĄTPLIWOŚCIACH KONSTYTUCYJNYCH: “o ostatnie słowo może dotyczyć konkretnego generała. Jeśli ktoś nie podobałby się prezydentowi, to może odmówić takiej nominacji. Ale nie może odmówić ich z innego powodu niż zastrzeżenia personalne. A tu prerogatywy są wykorzystywane przez prezydenta do poszerzania swojej władzy w armii. To budzi ogromne wątpliwości konstytucyjne. Prawdę mówiąc, to zapis konstytucji został tu naruszony przez prezydenta”. 

-- PREZYDENT POKAZAŁ, ŻE JEST PODATNY NA NIETRAFNE I FATALNE SUGESTIE OTOCZENIA - pisze Dorota Kania w GPC: “Według nieoficjalnych informacji za odmową nominacji stoją Paweł Soloch i jego doradcy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, za niektórymi z nich ciągnie się przeszłość w Wojskowych Służbach Informacyjnych. Choć to inni suflowali takie rozwiązanie, to cała odpowiedzialność spada na prezydenta i to Andrzej Duda zapisze się w pamięci jako prezydent, który zablokował tak bardzo potrzebne nominacje, zwłaszcza teraz, gdy Rosja pokazuje swoją siłę. Prezydent także pokazał, że jest bardzo podatny na nietrafne i fatalne sugestie otoczenia”.

-- NIE SEJMIKOWAĆ W WOJSKU - T. Sakiewicz w GPC: “Zarówno metoda, jak i zakres przypisanych prezydentowi kompetencji są w tym wypadku niezgodne z konstytucją”.

-- MACIEREWICZ NIE POWINIEN TRAKTOWAĆ PREZYDENTA JAK NOTARIUSZA - Bronisław Wildstein na wpolityce: “To prawda, że PiS wykreowało Andrzeja Dudę na prezydenta, tak jak prawdą jest, że jego sukces wydatnie pomógł parlamentarnemu zwycięstwu tej partii. Pomiędzy ośrodkiem prezydenckim, a rządzącą partią powinny funkcjonować relacje partnerskie. Czy nie zabrakło ich? Przecież problem komunikacji między MON, a kancelarią prezydencką istniał już wcześniej i to departament Antoniego Macierewicza powinien uzgadniać nominacje generalskie z Andrzejem Dudą, a nie traktować go jako notariusza”.

-- WILDSTEIN O KOMENTUJĄCYCH SŁOWA PREZYDENTA: “Przyglądam się analizom jego wywiadu dla portalu „300polityka”, których autorzy rozważają: czy chęci przezwyciężenia głębokiego podziału politycznego, które wyraża prezydent, nie są oznaką kapitulacji, odstąpienia od dobrej zmiany? Patrzę i zastanawiam się: czy powodowani najlepszymi intencjami autorzy tych tekstów nie nakręcają zjawiska, przed którym ostrzegają? Czy nie wzmacniają napięć, od których nie może być wolna żadna polityka i wbrew własnej woli nie uczestniczą w rozsadzaniu obozu dobrej zmiany?”

-- NAPRAWDĘ CHCECIE PREZYDENTA SPROWADZIĆ DO ROLI PAPROTKI I ATRAPY - Piotr Zaremba na wpolityce: “Naprawdę, wy chcecie go sprowadzić do roli paprotki, atrapy. A potem się oburzacie, że jakiś kabaret wprawił prezydenta w irytację przedstawiając go jako marionetkę. Przecież to jest wasz postulat, wasz model. Sprzeczny i z zapowiedziami Andrzeja Dudy (który obiecywał w kampanii, że w przeciwieństwie do Bronisława Komorowskiego nie będzie notariuszem swego obozu rządowego), i z logiką polskiego ustroju, i wreszcie z myślą ustrojową PiS”.

-- NAPRAWDĘ W TO WIERZYCIE? - DALEJ ZAREMBA: “To jest kompletny nonsens. Tak się nie pisze prawa w cywilizowanych państwach. A ja powtórzę raz jeszcze: nie poszło o to, że PiS chciał dobrać lepszych sędziów w miejsce złych. Poszło o to, że napisano ustawę, która pośrednio uzależniała te zmiany od jednego środowiska politycznego. I to ma być ten kamień filozoficzny? Ten lek na wszystko? Od tego sądy mają się stać wolne od korupcji i ruszyć jak z kopyta z szybszym rozpoznawaniem spraw? Naprawdę w to wierzycie?” 

-- KACZYŃSKI NIE MOŻE DUDZIE NIC ZROBIĆ - dr Jarosław Flis dla Kultury Liberalnej: “Andrzej Duda jest jedyną osobą, której Jarosław Kaczyński nie jest w stanie zrobić dosłownie nic. Może go co najwyżej postponować, ale jak widzimy, to nie jest optymalna strategia i ma swoje granice”.

-- DUDA PRZESZEDŁ RUBIKON - Andrzej Stankiewicz w SE: “- Wcale nie musi być w tej wojnie zwycięzcy. Stanie się tak, kiedy wymknie się ona spod kontroli i Duda, i Macierewicz zaczną na tym tracić. Prezydent jest w o tyle lepszej sytuacji, że jest w natarciu. Psychicznie i politycznie przeszedł przez Rubikon, za którym może sobie pozwolić na odcinanie się od działań PiS”.

-- DUDA PRZEKAZAŁ SZYDŁO SWOJE UWAGI - Agata Kondzińska w GW: “Według naszych rozmówców Pałac przekazał niedawno wiadomość premier Beacie Szydło, że oczekuje rozstrzygnięcia sprawy generała w ciągu miesiąca. – Jeśli MON ma coś na generała, niech to przedstawi, jeśli nie, niech go oczyści. A nie blokuje mu dostęp do informacji, a nas od nich odcina – mówi osoba z otoczenia prezydenta”.

-- SIEMONIAK TWIERDZI, ŻE WOJSKO JEST PO STRONIE PREZYDENTA: “Zdaniem Siemoniaka w tej rozgrywce wojsko jest po stronie prezydenta. – Macierewicz jest skompromitowanym ministrem. Ale teraz wybuchło coś, co nie ma precedensu, bo prezydent świadomie zadziałał bardzo ostro. Pokazał, że kończy się czas, w którym firmował to, co robi Macierewicz. Że nie będzie mu ustępował – mówi były minister obrony. Politycznie zdaniem posła PO to działania trafione. – Będą musiały zapaść jakieś decyzje. Wojsko nie znosi dwóch panów, a wyborcy PiS nie są moim zdaniem admiratorami Macierewicza. Dla obozu rządzącego może to być trudne. Duda uderza w ich najsłabsze ogniwo”.

-- PIS ZLEKCEWAŻYŁO ULTIMATUM PREZYDENTA - pisze w Fakcie Mikołaj Wójcik: “Prezydent osobiście informował premier Beatę Szydło (54 l.), że rozważa rezygnację z wręczania nominacji generalskich 15 sierpnia – ustalił Fakt. Postawił jasne warunki, które jednak zostały zlekceważone. Wojna między resortem obrony a Pałacem Prezydenckim jest już naprawdę poważna”.

-- JESIENIĄ CZEKA NAS APOKALIPSA - dyrektor szpitala w rozmowie z Faktem: “Robienie na kolanie bardzo poważnej i skomplikowanej reformy służby zdrowia, która jest ważną dziedziną życia, jest błędem. To jest nieprzemyślane, nie sprawdzone, nie przetestowane, bez żadnego pilotażu. Nie pomyślano też o wyeliminowaniu zawczasu potencjalnych pułapek. Dziś dyrektorzy szpitali mówią jak jeden mąż – prawdopodobnie budżety szpitali od jesieni będą zdecydowanie niższe. – Ministerstwo przyspiesza apokalipsę? - Przyspiesza. Jesteśmy bardzo poważnie zaniepokojeni. Nie wiem jak rządzący wyobrażają sobie funkcjonowanie systemu od 1 października”.

-- KTO URATUJE SYMETRYSTÓW - GDY TRWOGA TO DO PLATFORMY - Dariusz Rosati w GW: “Głęboko mylą się ci, którzy oskarżają PO, że jest jedynie anty-PiS-em. Walka z partią Kaczyńskiego jest po prostu obecnie najwyższym priorytetem, tak jak gaszenie pożaru w domu jest zawsze ważniejsze od dyskusji o nowym systemie czujników przeciwpożarowych. Jeśli liberalni publicyści rzeczywiście nie chcą żyć pod władzą PiS-u, niech nie atakują tych, którzy – jako jedyni – mają realne szanse, aby tę władzę wyrzucić na śmietnik”.

-- NIE SPRZEDAMY ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ - ELŻBIETA RAFALSKA W SE: “- "Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę za podwójne stawki za pracę w niedzielę. Chcemy, by Polacy godnie zarabiali i mieli czas dla rodziny" - napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej. To cios dla związkowców z OPZZ. - Wypowiedź pani minister jest oburzająca i arogancka. Ona po prostu powiedziała, że nie zgadza się na wyższe płace dla ludzi z różnych branż, którzy ciężko pracują w niedziele. Czyli nie docenia się tych, którzy pracują w służbie zdrowia czy gastronomii. A Polacy chcą więcej zarabiać! Tymczasem PiS podchodzi do sprawy dogmatycznie, jak Kościół. Nawiasem mówiąc, przecież księża też pracują w niedziele. Projekt Solidarności nie jest dobry, co chyba nawet PiS widzi, bo jest dyskutowany już tyle miesięcy - mówi nam Piotr Szumlewicz (41 l.) z OPZZ”. 

-- PIS CZYŚCI PRZEDPOLE MIESIĘCZNICOM - Tomasz Żółciak w DGP: “Co jeszcze planuje PiS w sprawie miesięcznic smoleńskich? Kolejnym krokiem może być nowelizacja przepisów, o których mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak już dzień po ostatniej, lipcowej miesięcznicy. W gronie prezydium klubu PiS rozmawialiśmy o tym, żeby zmienić ustawę o zgromadzeniach, obciążając kosztami tych, którzy deklarują zablokowanie, bo to oni przyczyniają się do wzrostu tych kosztów - stwierdził na antenie radiowej Trójki. Jak ustaliliśmy, obecnie w MSWiA nie toczą się żadne prace legislacyjne w tym kierunku”. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555938,pis-miesiecznice-warszawa.html

-- POSŁOWIE DOSTANĄ 83 MLN WIĘCEJ - jedynka Faktu: “Marszałek nie żałował na poselskich współpracowników: na nagrody roczne dla pracowników biur poselskich (760 osób) wydamy grubo ponad 2 mln zł! Kuchciński nie zamierza też oszczędzać m.in. na krajowych podróżach poselskich (wzrost o pół mln zł), umowach śmieciowych (wzrost o blisko 2,5 mln zł) czy meblach (wzrost o ok. 1,5 mln zł!). Zrzucimy się także na sześć limuzyn, remont restauracji dla posłów czy nowiutkie tablety. W sumie wydamy na nich grubo ponad 564,8 mln zł! Szkoda, że władza nie jest tak hojna dla zwykłych Polaków!”.

-- WASZCZYKOWSKIEMU JUŻ NIE ZALEŻY NA UE - Jerzy Haszczyński w RZ: “Obawiam się jednak, że minister Waszczykowski szuka uzasadnienia dla innych wykluczeń. Dla ograniczenia kontroli nad działaniami rządu, ograniczenia praworządności czy swobody wypowiedzi. Taki jest efekt postrzegania demokracji jako całkowitej władzy tych, którzy zdobędą większość w parlamencie. Demokracja nie wymaga przymiotników. Ale co do wartości, które mogą się kojarzyć z liberalizmem, to ich przestrzegania wymaga od nas przynależność do instytucji zachodnich. Nie tylko do Unii Europejskiej, na której szefowi dyplomacji chyba już nie zależy. Także NATO. Warto przypomnieć, że to sojusz krajów chroniących cywilizację opartą „na zasadach demokracji, wolności jednostki i praworządności”. 

-- POLSKA POZBAWIONA JEST SKRYSTALIZOWANEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ - mówi Ryszard Ryszard Bugaj w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Już od pewnego czasu mam wrażenie, że Polska jest pozbawiona skrystalizowanej polityki zagranicznej. Nie widzę rozstrzygnięć, dialogu, strategii. To dzisiaj suma gaf i inicjatyw, które są pochodną różnych krajowych problemów. To niedobrze. Gdyby na poważnym dyplomatycznym poziomie, z umiarem, postawiono kwestię reparacji, to miałoby to znaczenie”.

-- POLAKOM NIE PODOBA SIĘ TAKIE TRAKTOWANIE PREZYDENTA PRZEZ PIS, BO UTOŻSAMIAJĄ Z NIM PRESTIŻ PAŃSTWA - mówi Bugaj: “PiS traktuje prezydenta jak chłopca na posyłki. I to prezydenta z własnego obozu politycznego. Opinia publiczna łączy z posadą prezydenta prestiż Rzeczypospolitej. Jeśli traktuje się go jak popychle, to opinii publicznej przestaje się to podobać. Prezydent musi się buntować. Nie ma wyjścia. Społeczeństwo nie zrozumie upokorzeń i podporządkowania głowy państwa Ziobrze, Macierewiczowi i Kaczyńskiemu. W profesjonalnej polityce aż tak daleko posunięte emocje są niedopuszczalne”.

-- JEŚLI KACZYŃSKI NIE POTRAFI SOBIE PORADZIĆ Z TRAUMĄ, TO POWINIEN SIĘ WYCOFAĆ Z POLITYKI - mówi Bugaj: “Jeśli prezes nie potrafi poradzić sobie z traumą, żałobą i prywatnymi emocjami, to niech wycofa się z polityki i życia publicznego. Jeśli tokarzowi maszyna urwie rękę, to powinniśmy mu współczuć i pomóc, ale on tokarzem dalej nie może być. Jeśli trauma prezesa po stracie brata rzutuje na politykę i sytuację w kraju, to powinien się wycofać z życia publicznego”.

-- AMBASADOR ROSJI O ZNIEWAŻANIU PAMIĘCI PRZODKÓW - mówi Jędrzejowi Bieleckiemu w rozmowie dla RZ: “Powiedzmy dla jasności, że w polskich mediach o Rosji pisze się i mówi się dużo więcej i gorzej, niż w rosyjskich mediach o Polsce. Kwestia pomników zaś, oczywiście, będzie ciężką próbą dla relacji między naszymi narodami. Jeżeli setki pomników w ciągu roku będą zniesione – przy przychylnym lub obojętnym stosunku władz lokalnych i ludności – będzie to odebrane przez rosyjskie społeczeństwo zupełnie nie jak „walka z komunistyczną propagandą”, lecz jak okrutne znieważenie pamięci naszych przodków, przejaw rzeczywistego stosunku, jaki jest w Polsce do Rosji i narodu rosyjskiego. I to prawdopodobnie będzie mieć o wiele głębsze skutki, niż takie lub inne środki praktyczne, które mogą być zastosowane w odpowiedzi na polską ustawę”.

-- AMBASADOR ROSJI NA PYTANIE BIELECKIEGO O KATASTROFĘ SMOLEŃSKĄ: “O sprawie smoleńskiej już powiedziałem wszystko, co miałem do powiedzenia – te materiały można odnaleźć w specjalnym rozdziale na stronie ambasady. I nie powiem nic więcej, dopóki nie pojawi się coś nowego. Kropka”.

-- AMBASADOR ROSJI NA PYTANIE O ZAMACH: “No i co w tym nowego? Pan Macierewicz naciska na to od wielu lat. Dowodów na te twierdzenia jak nie było, tak i nie ma. Nie ma o czym mówić”.

-- O WSPIERANIU PRZEZ RZĄD INSTYTUCJI O. RYDZYKA - pisze Wiktor Ferfecki w RZ: “Z jakiego tytułu „dzieła” o. Rydzyka zyskały najwięcej? Na szczycie listy jest dotacja 26,5 mln zł dla Lux Veritatis z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To odszkodowanie za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej za czasów rządów PO. Kolejne pozycje to 3 mln zł z Ministerstwa Sprawiedliwości za „opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratur”, 1,75 mln zł z resortu nauki na program praktyk zawodowych na toruńskiej uczelni oraz 1,74 mln zł bonifikaty na użytkowanie wieczyste, udzielonej przez wojewodę kujawsko-pomorskiego. – Może dochodzić do kupowania za publiczne pieniądze przychylności osoby bardzo istotnej dla tego kręgu władzy – mówi Joanna Mucha, bo na liście nie brakuje pozycji zaskakujących. Przykładowo MSZ przekazało Lux Veritatis ponad 400 tys. zł na wsparcie projektów w dziedzinie dyplomacji publicznej, a spółka Bonum dostała 93 tys. zł z Ministerstwa Rodziny na zakup czasu antenowego w celu promocji programu 500+”.

-- MARCIN MELLER NA FB: ZIEMIEC POWINIEN NOSIĆ BRODĘ ZE WSTYDU I UDAWAĆ KOGOŚ INNEGO: “Powinni ponieść odpowiedzialność za to co zrobili. Tak jak Krzysztof Ziemiec, twarz tej obleśnej propagandy do śmierci powinien chodzić pokutnie z brodą udając kogoś innego. Ale tak się składa, że stoi za nimi pół elektoratu. Pół naszego narodu. I co z tym? Jak mamy razem żyć? Pewnie wielu uważa, że skoro oni zachowują się jak bandyci, to nasze święte prawo zemsty by czynić to samo. Ale to ślepa uliczka. Więc co z tym? Jak mamy żyć po pisowskiej apokalipsie?”

-- ZIELIŃSKI NIE CHCE BUDOWAĆ JURGIELOWI PŁOTU PRZECIWKO DZIKOM - jedynka Gazety Współczesnej:

-- URODZINY: Władysław Kosiniak-Kamysz kończy 37 lat, Jan Cieński 52.

Źródło: 300polityka.pl

Błaszczak: Gdyby Petru był inwigilowany, to nie byłby wymieniany po nazwisku

Dodano: 10.08.2017 7:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Błaszczak: Gdyby Petru był inwigilowany, to nie byłby wymieniany po nazwisku - Gdyby [Ryszard Petru] był inwigilowany, to nie byłby wymieniany po nazwisku. Na tym polega funkcja działań operacyjnych, że stosuje się kryptonimy, a nie nazwiska. To wszystko śmiechu warte - mówił Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia” PR1. Jak dodał, policja podejmowała

Źródło: 300polityka.pl

RAMÓWKA WTORKOWEGO WIECZORU: Kwiatkowski, Schetyna, Szyszko, Liroy-Marzec, Arłukowicz, Grabiec i Kalisz

Dodano: 08.08.2017 17:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Piotr Liroy-Marzec, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Jan Grabiec - TVN24 Tak jest 19:15 Adam Kwiatkowski - POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Bartosz Arłukowicz, Tomasz Rzymkowski, Roman Polko, Janusz Zemke - TVN24 FpF 19:55 Ryszard Kalisz, Zbigniew Hołdys - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 19:57 Witold Bańka - TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Grzegorz Schetyna - POLSAT NEWS To był dzień 20:12 Piotr Misiło, Arkadiusz Mularczyk, Jan Szyszko - TVP INFO Minęła 20 21:30 Krzysztof Brejza, Karol Karski - POLSAT NEWS Tak czy nie

Źródło: 300polityka.pl

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Szczerski, Kuźmiuk, Śpiewak, Protasiewicz, Jakubiak, Balicki i Borowski

Dodano: 06.08.2017 21:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy


6:45 Jan Śpiewak - TVP Info 7:15 Marek Jakubiak - Sygnały Dnia PR1 7:20 Ryszard Balicki - Poranek TOK FM 7:33 Michał Szczerba - 24 pytania w PR24 7:40 Marek Borowski - Poranek TOK FM 7:45 Zbigniew Kuźmiuk - Gość Poranka TVP Info 8:15 Krzysztof Szczerski - Sygnały Dnia PR1 8:45 Mirosław Maliszewski - TVP Info 8:50 Jacek Protasiewicz - Polityczne Graffiti Polsat News

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Zandberg: Wspólna lista i Giertych to prezent dla PiS, Niesiołowski: Nie przeszkadza mi Miller na liście, Bielecki: Timmermans otwiera rany

Dodano: 05.08.2017 12:25 | 10 odsłon | 0 komentarzy


-- W NIEDZIELĘ MINĄ DWA LATA OD ZAPRZYSIĘŻENIA ANDRZEJA DUDY NA URZĄD PREZYDENTA.

-- NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA PREZYDENTURY:

-- DO ŚCIĄGNIĘCIA ALBUM ZDJĘĆ Z 2 LAT ANDRZEJA I AGATY DUDY W PAŁACU:

-- KATARYNA O KIEPSKICH PROPAGANDYSTACH TVP: “Czasami jeszcze się trochę dziwię, że młodzi w większości dziennikarze dali się obsadzić w rolach kiepskich propagandystów, których telewizyjne kariery potrwają tyle, ile potrwa obecna władza. Ale może według jakichś nieogarnialnych dla mnie kryteriów było warto”.

-- DUTKIEWICZ JEDNAK WYSTARTUJE? - jak pisze Magdalena Kozioł w lokalnej GW: “Tymczasem coraz głośniej w mieście słychać, że Dutkiewicz powinien zmienić zdanie i ponownie kandydować. Paweł Wróblewski, przewodniczący sejmiku związany z DRS: – Jeżeli PiS zmieni ordynację i będziemy mieli jednostopniowe wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów, to sam będę namawiał Rafała Dutkiewicza, żeby startował. To będzie jedyna szansa, aby obronić Wrocław przed partiami politycznymi. Marszałek Przybylski w środę przyznał, że zrobiłby to samo, bo Dutkiewicz ma – jego zdaniem – dużą szansę na reelekcję”. 

-- BERLIN MUSI ZAPŁACIĆ - Ryszard Czarnecki w GPC: “Już w przyszłym tygodniu ma być gotowa analiza prawna dotycząca reparacji od RFN-u. Berlin podkreśla, że wszystko już wypłacił, powołując się m.in. na umowy podpisane przez rząd w Bonn i władze PRL-u. Ciekawe, że ci sami Niemcy nie chcą uznać wielu decyzji władz komunistycznej NRD, ale powołują się na decyzje komunistycznych władz w Polsce! Pieniądze z tytułu reparacji Polsce się należą – i będziemy się ich zdecydowanie domagali”.

-- MUST READ! MACRON TO LAICKOŚĆ OTWARTA - ks. Andrzej Draguła o wystąpieniu Macrona po mszy w rocznicę męczeńskiej śmierci księdza zamordowanego przez dżihadystów: “Wygłoszone po Mszy świętej przemówienie było dla Macrona okazją do wyrażenia swojego stanowiska wobec kwestii relacji między Republiką a religią, w tym relacji państwa z Kościołem katolickim. Można powiedzieć, że był to przykład tzw. laïcité ouverte – laickości otwartej, która przyznaje religii ważne miejsce w strukturze państwa. Republika – jak mówił Macron – nie chce ani walczyć z religią, ani nie pragnie jej zastąpić, a prawo do wiary jest takim samym prawem jak prawo do niewiary. W swoim przemówieniu prezydent przyznaje też, że religia niesie wartości ważne dla całego społeczeństwa, jakimi są choćby zdolność do przebaczenia i wyrzeczenie się pragnienia zemsty. Proponuje nawet, by słowa wypowiadane przez Kościół uznać za swoje. Poza tym jest wiele wartości, które mogą podzielać razem ludzie religijni i niereligijni. Interesujące jest także to, że prezydent nie boi się użyć określeń typowo religijnych jak ołtarz, wiara, wiatyk, męczennik, modlitwa itd. Nie próbuje ukryć religijnych źródeł postawy księdza, nie pomija jego kapłaństwa”.

-- TE SZPETNE POMNIKI KACZYŃSKIEGO WYWIEZIE SIĘ DO KOZŁÓWKI - Stefan Niesiołowski w rozmowie ze Stanisławem Skarżyńskim w GW: “Mam nadzieję, że żadna z tych młodych osób nie pójdzie w ślady moich pomysłów wysadzania, bo to by była straszna głupota. Ja uderzałem w symbole - zrzuciłem tablicę Lenina na Rysach, ale aresztowali mnie, zanim wysadziłem muzeum Lenina - bo wtedy to się wydawało jedyną możliwością. Wtedy, w 1970, gdybym usłyszał: poczekaj, najpierw obalimy komunizm, a potem zlikwidujemy jego pomniki, tobym się w głowę pukał. 20 lat później to się stało i lekcja z tego płynie taka, że prawidłowa kolejność to najpierw obalić dyktaturę, a potem likwidować jej symbole. Nie ma potrzeby atakowania symboli PiS, to im by tylko dodało siły. Te szpetne pomniki Lecha Kaczyńskiego wywiezie się do Kozłówki już po pokonaniu PiS. Przemoc to nie jest opcja. Ja wiem, że aż kusi, żeby wejść do gmachu przy Nowogrodzkiej i zobaczyć, jak skaczą z okien ci tchórze, ale to byłby wielki błąd i nie wolno tego zrobić Żadnej okupacji Sejmu, przeganiania Dudy z Pałacu, bo nie tylko nie wiadomo, do czego to mogłoby doprowadzić, ale byłby to polityczny błąd. Dyktatury upadają bez użycia siły”.

-- W NAJMNIEJSZYM STOPNIU NIE PRZESZKADZA MI MILLER NA WSPÓLNEJ LIŚCIE - mówi Niesiołowski Skarżyńskiemu: “- W najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza. Ja nie mogę być na liście z Beatą Szydło, która ubliża Polsce i ją niszczy, ale lewica zapisała wspaniałą kartę w historii polskiej demokracji. Dwa razy przejęła władzę, dwa razy ją oddała i nie naruszyła demokracji ani w 1993, ani w 2001 roku. Robili błędy, każdy robi, ale lewica zmazała hańbę czasów PRL. Ma pełne prawo z podniesionym czołem stanąć do wyborów”.

-- GASIUK PIHOWICZ WSZYSCY WEZMĄ W CIEMNO, A SCHETYNĘ NIE - dalej Niesiołowski: “- Tak. Nie ma w parlamencie partii ani lidera, który mógłby stanąć na czele takiego ruchu. Na pewno nie jest to Grzegorz Schetyna. Zgrzytając zębami, Nowoczesna i Platforma będą musiały na jedną listę wejść, i to bez zużytych ludzi. Bo Kamilę Gasiuk-Pihowicz wszyscy wezmą w ciemno, ale Schetynie będzie trudno. Tak samo Frasyniukowi... A był moment, że cała Polska czekała na Frasyniuka. Chyba przegapił”.

-- NIE PISZĘ SIĘ NA POLSKĘ GIERTYCHA I SCHETYNY - ADRIAN ZANDBERG w rozmowie ze Stanisławem Skarżyńskim, której nie ma w GW ale jest na wyborcza.pl: “Nie kupuję Polski Kaczyńskiego, ale nie piszę się też na Polskę z marzeń Grzegorza Schetyny i Romana Giertycha. Taką, w której wszystko zostaje po staremu, a zmienia się tylko to, że to nie Kaczor siedzi na górze”.

-- ZJEDNOCZONA OPOZYCJA - O TYM MARZY PIS - mówi Zandberg Skarżyńskiemu: “Przecież w ten sposób zrobilibyśmy największy prezent Jarosławowi Kaczyńskiemu. Kiedy przyjdzie ten 2019 r., do urn wyborczych pójdą ludzie, którzy z różnych przyczyn nie zagłosują na sejmową opozycję. Choćby ze względu na te wszystkie polityczne dinozaury, które zafundowały społeczeństwu politykę niesprawiedliwą społecznie i bardzo okrutną wobec słabszych. Co z tą wiedzą robi zjednoczona opozycja? Czyni Leszka Balcerowicza twarzą demonstracji w obronie praworządności! Przecież to było jak prezent gwiazdkowy dla Prawa i Sprawiedliwości. Nie przypadkiem TVP Info konsekwentnie potem tłukło te obrazki. Ich przekaz był prosty: „Albo my, albo Balcerowicz”. „Albo my, albo skompromitowani platformersi”. Gdyby nie organizacje pozarządowe, które zaproponowały sensowną formę protestu, to Sąd Najwyższy byłby dziś pozamiatany. Zjednoczona opozycja to jest to, o czym marzy PiS, bo to scenariusz z Węgier. Tam ten okrzyk został wysłuchany, nieskompromitowani skleili się ze skompromitowanymi, a Fidesz wyszedł z tego z większością konstytucyjną. Więc my tej uprzejmości Kaczyńskiemu nie zrobimy”.

-- SKLEJENIE TO POWIEDZENIE LUDZIOM: WASZE SPRAWY SĄ NIEWAŻNE - jeszcze Zandberg: “Sklejenie wszystkich partii w jedną masę byłoby powiedzeniem ludziom: wasze życiowe sprawy są nieważne, program jest nieważny, dla nas liczy się tylko to, żeby odsunąć Kaczora od władzy”.

-- ZANDBERG KRYTYKUJE LISA: “Myślę, że mało kto zrobił tak złą robotę dla demokracji, jak pismo Tomasza Lisa rozpisujące się o tym, jak to się chamstwo rozbestwiło się na 500 plus i teraz przyjeżdża nad morze, psując wielmożnym państwu urlop i sikając na wydmach. Jak się tak pisze - i co gorsza, tak myśli - to się nikogo do niczego nie przekona”.

-- ZANDBERG O BRAKU LEWICY, KURONIU I “TAMTEJ ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI: “No i skończyliśmy z niskim zaufaniem do polityków, brakiem lewicy i demokracją, która się chwieje. Gdyby Jacek Kuroń posłuchał wtedy Jana Józefa Lipskiego i - zamiast tkwić w tamtej "zjednoczonej opozycji" - wziął się za odbudowę Polskiej Partii Socjalistycznej, polska demokracja byłaby dziś bezpieczniejsza”.

-- RAZEM Z NAJBARDZIEJ RADYKALNYMI CZŁONKA I RZĄDU PIS PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ODTWORZENIA HISTORYCZNYCH RAN - Jędrzej Bielecki w RZ o Timmermansie: “Dlatego dziś wydaje się przesądzone, że Komisja Europejska będzie wnioskować o pozbawienie Polski prawa do głosowania w Radzie UE. I choć jest równie prawdopodobne, że kraje Unii, na czele z Niemcami, nie dopuszczą do tak drastycznej decyzji, a nawet do głosowania nad nią, efekt psychologiczny będzie ogromny. W ten sposób Timmermans, ten zdeklarowany Europejczyk, przejdzie do historii jako człowiek, który razem z najbardziej radykalnymi członkami rządu PiS wydatnie przyczynił się do ponownego otworzenia historycznych ran, które pozostały po konfliktach między „starą” i „nową” Europą”. 

-- ZAPROSIĆ TIMMERMANSA DO KRYNICY - INSTYTUT JAGIELLOŃSKI - jak pisze Marcin Kędzierski: “Każdy rząd powinien prowadzić niezależną politykę, idącą naprzeciw oczekiwaniom wyborców oraz interesowi narodowemu. Chodzi o to, aby tę politykę skutecznie komunikować europejskim partnerom i przekonywać ich do swoich racji. W ostatnich dniach ze strony Brukseli i Warszawy padło wiele niepotrzebnych słów. Na szczęście mamy trochę czasu, by ostudzić politycznie rozgrzane głowy. Weźmy konkretny przykład z Viktora Orbana, który pomimo wprowadzania na Węgrzech o wiele bardziej kontrowersyjnych zmian niż te w Polsce utrzymuje bliską relację z przewodniczącym Komisji Jean-Claudem Junckerem. Jak to zrobić? Warto choćby uczynić z tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy miejsce dialogu i zaprosić na nie m.in. Fransa Timmermansa”.

-- NAJPOWAŻNIEJSZY DOTĄD KONFLIKT PREZYDENT - MON - jak pisze Paweł Wroński w GW: “To kolejny – i chyba najpoważniejszy w ostatnim czasie – kryzys w relacji ministra obrony z prezydentem, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Nawet za czasów trudnej koegzystencji między prezydentem Lechem Kaczyńskim a ministrem Bogdanem Klichem z PO nie dochodziło do takich sytuacji. Prezydent utrącał niektóre kandydatury generalskie, ale nie pozostawiał ich bez rozpatrzenia”.

-- KACZYŃSKI PROSIŁ ŁAPIŃSKIEGO O RAPORTY I ANALIZY - fragment tekstu Agaty Kondzińskiej o Krzysztofie Łapińskim jaki publikuje GW: “Politolog, autor partyjnych analiz, badacz trendów. – Jest w stanie przerobić niezliczoną ilość tekstów, wyciągnąć wnioski, przewidzieć, jak uderzy przeciwnik, a nawet zgadnąć, jakie pytania padną w debacie politycznej – opowiada pracownik z Nowogrodzkiej. W siedzibie PiS Krzysztof Łapiński dzielił pokój z Anną Krupką, ulubienicą prezesa odpowiedzialną kiedyś za makijaż Kaczyńskiego, dziś awansowaną do Sejmu. – Siedzieli biurko w biurko, ale chemii nie było. On żartował, ona nie rozumiała – wspomina poseł PiS. Do prezesa miał stały dostęp, w jego gabinecie bywał praktycznie codziennie. Dobrze go zna. Podobnie jak Brudzińskiego. Wołali go za każdym razem, gdy potrzebowali danych i raportów”.

-- DUDA ROZEGRAŁ MODELOWO - Kondzińska: “Kryzys wokół sądownictwa Duda rozegrał modelowo. Decyzję podejmował w Juracie, z dala od Nowogrodzkiej. – Telefonu można nie odebrać, a jak ktoś stoi u drzwi, trudniej go nie wpuścić – słyszymy od współpracownika Dudy. Gdy już ogłosił weta, ponownie wyjechał na Hel, zostawiając w Warszawie rzecznika”.

-- O POWROCIE DO POŁOŻENIA MIĘDZY NIEMCAMI I ROSJĄ - Agnieszka Magdziak- Miszewska we WIĘZI: “I wreszcie, po raz kolejny, tym razem przy okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego, pojawiło się żądanie odszkodowań za straty materialne powstałe w wyniku niemieckiej agresji na Polskę. Konsekwentnie (mimo chwil „ocieplenia”) antyniemiecka retoryka i realna polityka rządu PiS (choćby odmowa udziału niemieckiej straży pożarnej i służb medycznych w zabezpieczeniu Przystanku Woodstock) musi niepokoić. Świadome tym razem prowokowanie rządu w Berlinie jest niesłychanie groźne nie tylko dla relacji dwustronnych czy pozycji w Brukseli. Przede wszystkim może to prowadzić do  geopolitycznej zmiany sytuacji Polski: powrotu do położenia „pomiędzy Rosją a Niemcami”.  Do geograficznej pułapki, z której – dzięki zmianom geopolityki – udało nam się z sukcesem uciec”.

-- OLGIERD DZIEKOŃSKI O KAMPANII KOMOROWSKIEGO - mówi Elizie Olczyk w RZ: “W pewnym momencie zacząłem się oczywiście orientować, że coś z tą kampanią jest nie tak. Wówczas trzeba było albo zdecydować się na jakąś aktywność, albo robić swoje. (...) Czasem żałuję, że tylko robiłem swoje. Nie wiem, co mógłbym doradzić prezydentowi czy sztabowi, ale mam poczucie, że w tej sprawie popełniłem grzech zaniechania. Może mogłem lepiej tłumaczyć idee Bronisława Komorowskiego? Bo to wszystko polega na tłumaczeniu. Od początku mojej pracy w Kancelarii Prezydenta starałem się otwierać ten urząd na różne środowiska. Organizowaliśmy debaty, które były nagrywane, umieszczane w internecie. Ale to wszystko się nie przebijało do opinii publicznej. Nie wiem, może było to robione za mało ciekawie, być może dobór tematyki debat był zły? Trudno powiedzieć”.

-- MAX ŁUBIEŃSKI, TWÓRCA POŻARU W BURDELU O RZECZYWISTOŚCI POLITYCZNEJ - mówi w rozmowie z GW: “Komedia się skończyła. Trzy, cztery lata temu nasi bohaterowie mieli problem z kredytem, etatem i rowerami Veturilo. Dziś zajmują się trójpodziałem władzy…”

-- AGNIESZKA POMASKA ZREALIZOWAŁA AUKCJĘ WOŚP I PRZEPROWADZIŁA WYLICYTOWANĄ LEKCJĘ WINDSURFINGU

-- 6 LAT TEMU Andrzej Lepper został znaleziony martwy. 

-- URODZINY: Marek Zagórski kończy w niedzielę 50 lat, Krzysztof Burnetko, Genowefa Tokarska, Wojciech Brochwicz.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone