wtorek, 23 października 2018 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Polityczny plan tygodnia: dalszy ciąg kampanii w niektórych miastach, PAD w Niemczech, wybór RPD, przesłuchanie Czumy, sejmowe komisje o budżecie

Dodano: 21.10.2018 23:26 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Dalszy ciąg kampanii samorządowej. W niektórych miastach - jak w Krakowie czy Gdańsku - kandydaci będą kontynuować kampanię samorządową. Inne partie będą zapewne podsumowywać i analizować wyniki niedzielnych wyborów. PAD w Niemczech. W poniedziałek i wtorek prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złoży wizytę w Niemczech. W planie jest m.in. spotkania z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem oraz kanclerz Angelą Merkel czy udział w XIX Forum Polsko-Niemieckim “Europa 1918 - 2018: historia z przyszłością“. Posiedzenie Sejmu. We wtorek o 10:00 rozpocznie się dwudniowe, drugie w tym miesiącu posiedzenie Sejmu. Zgodnie z wstępnym harmonogram, który widziała 300POLITYKA, posłowie we wtorek o 12:30 zajmą się, w ramach II czytania, rządowym projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Możliwe więc, że Sejm przyjmie projekt na na posiedzeniu. W harmonogramie jest także II czytanie dot. Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Wybór RPD. Wiele wskazuje na to, że na wspomnianym posiedzeniu Sejmu nastąpi wybór nowego Rzecznika Praw Dziecka. Jedynym kandydatem - ponownie zgłoszonym na to stanowisko przez PiS - jest Agnieszka Dudzińska. We wtorek o 16:00 dwie sejmowe komisje zaopiniują stosowny wniosek, a do głosowania może dojść albo tego samego dnia wieczorem, albo w środę rano. Przesłuchanie Czumy. W środę o 13:00 komisja śledcza ds. VAT przesłucha byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę. To dalszy ciąg przesłuchań byłych ministrów sprawiedliwości - w ubiegłym tygodniu przed komisją stanął Zbigniew Ćwiąkalski. Posiedzenie Senatu. W środę rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Senatu. Izba wyższa zajmie się m.in. ustawą o pracowniczych planach kapitałowych czy ustawą o kołach gospodyń wiejskich. Senat wysłucha też sprawozdania z działalności Rady Dialogu Społecznego za 2017 rok. Komisje o budżecie na 2019 rok. W nadchodzącym tygodniu, począwszy od poniedziałku, sejmowe komisje będą pracować nad poszczególnymi częściami projektu ustawy budżetowej na kolejny rok, którą Sejm zajmował się w ramach I czytania na pierwszym październikowym posiedzeniu. Kiedy sejmowe komisje zakończą prace, odbędzie się II czytanie, a następnie głosowanie. Cały proces legislacyjny powinien zakończyć się na przełomie roku. Fot. Sejm

Źródło: 300polityka.pl

Słynna blogerka sprzedaje wodę. Jej ceną zajęli się politycy

Dodano: 12.10.2018 7:47 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Senat i rządu Włoch zajmą się sprawą wprowadzenia do sprzedaży wody pitnej firmowanej przez najbardziej wpływową na świecie blogerkę modową Chiarę Ferragni. Butelka wody z jej podpisem i logo firmy kosztuje 8 euro. Tak wysoka cena wywołała dyskusję.

Tagi: Senat, Włoch
Źródło: https:

Senat za nowelizacją ustawy o związkach zawodowych

Dodano: 12.10.2018 7:07 | 74 odsłon | 0 komentarzy


Senat uchwalił w piątek wraz z poprawkami nowelizację ustawy, który zakłada, że zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych będą mieli możliwość tworzenia i wstępowania do związków zawodowych.

Tagi: Senat
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Blogerka sprzedaje 1l wody za 34 zł. Sprawą zajmie się Senat

Dodano: 12.10.2018 6:22 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Senat i rządu Włoch zajmą się sprawą wprowadzenia do sprzedaży wody pitnej firmowanej przez najbardziej wpływową na świecie blogerkę modową Chiarę Ferragni. Butelka wody z jej podpisem i logo firmy kosztuje 8 euro (przeciętnie 1 euro). Cena wywołała dyskusję.

Tagi: Cele, Senat, Włoch
Źródło: www.rmf24.pl

Brett Kavanaugh nowym sędzią Sądu Najwyższego USA. Donald Trump: to dla nas zaszczyt

Dodano: 07.10.2018 15:00 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Po bardzo burzliwej denacie nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego USA ​Brett Kavanaugh ostatecznie objął urząd. Jego kandydatura została w sobotę zatwierdzona przez Senat USA. Tego dnia również Kavanaugh został zaprzysiężony na nowe stanowisko.

Źródło: www.pch24.pl

Trump gratuluje Kavanaugh. "Mało jest ludzi z tak krystaliczną przeszłością"

Dodano: 07.10.2018 7:18 | 40 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Donald Trump pogratulował sędziemu Brettowi Kavanaugh zatwierdzenia przez Senat w sobotę jego "wielkiej nominacji" na sędziego Sądu Najwyższego. Osobne gratulacje złożyła też Pierwsza Dama Melania Trump, która w sobotę zakończyła swą wizytę w Afryce.

Źródło: https:

Kavanaugh zatwierdzony na sędziego SN. Trump: To wielka nominacja

Dodano: 07.10.2018 6:15 | 42 odsłon | 0 komentarzy


​Prezydent Donald Trump pogratulował sędziemu Brettowi Kavanaughowi zatwierdzenia przez Senat w sobotę jego "wielkiej nominacji" na sędziego Sądu Najwyższego. Osobno gratulacje złożyła też Pierwsza Dama Melania Trump, która w sobotę kończy swą wizytę w Afryce. Nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego Brett Kavanaugh został zaprzysiężony w sobotę na to stanowisko.

Źródło: www.rmf24.pl

Kavanaugh zatwierdzony na sędziego SN. Jest oskarżany o molestowanie seksualne

Dodano: 06.10.2018 22:48 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Amerykański Senat zatwierdził nominację Bretta Kavanaugh na sędziego Sądu Najwyższego. Po sędzim Neilu Gorsuchu, który został zaprzysiężony na sędziego Sądu Najwyższego w kwietniu 2017 r, Brett Kavanaugh jest drugim sędzią Sądu Najwyższego nominowanym przez prezydenta Donalda Trumpa. Jego kandydatura wywołała kontrowersje i protesty ze względu na oskarżenia o molestowanie seksualne.

Źródło: www.rmf24.pl

Senat USA zatwierdził Bretta Kavanaugh na sędziego Sądu Najwyższego

Dodano: 06.10.2018 22:38 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Po burzliwej debacie, mocno podzielony Senat USA zatwierdził w sobotę Bretta Kavanaugh na sędziego Sądu Najwyższego. Republikanie odrzucili oskarżenia o napaść na tle seksualnym wobec konserwatywnego kandydata. To wielkie zwycięstwo dla prezydenta Donalda Trumpa - ocenia Reuters.

Źródło: https:

Ukraińscy dyplomaci: Senat USA uznał Wielki Głód za ludobójstwo

Dodano: 05.10.2018 12:55 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Senat USA uznał Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-1933 za ludobójstwo - poinformowała ambasada Ukrainy w Waszyngtonie. Rezolucja w tej sprawie jest pierwszym w historii aktem prawnym Kongresu USA poświęconym tej tragedii - twierdzą ukraińscy dyplomaci.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone