wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Sprawiedliwość  RSS
Dłużnicy nierówno traktowani [FELIETON]

Dodano: 16.10.2018 20:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Z Ministerstwa Sprawiedliwości płyną sygnały, że nadawane są ostatnie szlify nowelizacji przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej. Przy okazji szykowanych zmian warto zwrócić uwagę na pewne niekorzystne zjawiska wynikające z obecnych uregulowań.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

ZUS wycofał zażalenie na kanwie, którego SN wystosował pytania prejudycjalne. SN: To powoduje umorzenie postępowania

Dodano: 16.10.2018 7:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Cofnięcie zażalenia powoduje obligatoryjne umorzenie postępowania - przekazał PAP Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego, odnosząc się do wycofania przez ZUS skargi, na kanwie której SN wystosował pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Zdanowska gromi w Łodzi. Sondaż dla "Faktów" i TVN24

Dodano: 16.10.2018 6:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Hanna Zdanowska z 62-procentowym poparciem wygrałaby w Łodzi w pierwszej turze wyborów samorządowych. Na drugim miejscu znalazłby się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda, na którego swój głos oddałoby 14 procent badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Źródło: https:

Truskolaski i Żalek. Jak chcą zmienić Białystok?

Dodano: 16.10.2018 5:37 | 7 odsłon | 0 komentarzy


​W Bitwie o Miasta czas na Białystok. W stolicy województwa podlaskiego o fotel prezydenta powalczy Tadeusz Truskolaski, który już 12 lat jest na tym stanowisku. Obecny prezydent wspierany jest przez Koalicję Obywatelską. Jego największym rywalem będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Żalek. Kandydaci zmierzą się z pięcioma problemami Białegostoku.

Źródło: www.rmf24.pl

Kaczyński: Europejskość to nie hasło, które jest przeciwstawiane polskości

Dodano: 15.10.2018 19:36 | 6 odsłon | 0 komentarzy


"Dla nas europejskość to nie jest hasło, które jest przeciwstawiane polskości. To jest tylko dążenie do tego, żeby ta historyczna luka, która właściwie trwała przez całe nasze dzieje - była czasem większa, czasem mniejsza, ale była zawsze - została zlikwidowana. Mamy, szanowni państwo, dzisiaj taką szansę" - mówił w Otwocku Wielkim prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak tłumaczył, celem jego partii jest "dogonienie Zachodu, państw na zachód od naszych granic, jeżeli chodzi o poziom PKB na głowę, jeżeli chodzi o standard...

Źródło: www.rmf24.pl

Kaczyński: Dla nas europejskość to nie jest hasło, które jest przeciwstawiane polskości. To jest tylko dążenie do tego, żeby historyczna luka, która trwa przez całe nasze dzieje, została zlikwidowana

Dodano: 15.10.2018 19:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Chodzi nam o dogonienie Zachodu. Jeżeli chodzi o poziom PKB na głowę, standard życia, funkcjonowanie instytucji społecznych. Dla nas europejskość to nie jest hasło, które jest przeciwstawiane polskości. To jest tylko dążenie do tego, żeby historyczna luka, która trwa przez całe nasze dzieje, została zlikwidowana. Mamy dzisiaj taką szansę” - mówił w Otwocku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Źródło: 300polityka.pl

MF: Opłaty reprograficzne nie podlegają opodatkowaniu VAT

Dodano: 15.10.2018 19:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Od daniny pobieranej przez organizacje zbiorowego zarządzania (OZZ) od importerów i producentów urządzeń kopiujących nie należy pobierać podatku od towarów i usług. Nie można jej bowiem traktować jako wynagrodzenia za usługę. Wyjaśnił to minister finansów w interpretacji ogólnej, w której odwołał się do stanowiska zaprezentowanego w wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 18 stycznia 2017 r., sygn. akt C-37/16.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Partyjne przepychanki o VAT. PiS składa zawiadomienie, Platforma chce wyjaśnień

Dodano: 15.10.2018 16:12 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Parafianowicza - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, nazywając byłego wiceministra finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej "główną twarzą nieudolności i nieefektywności w walce z mafiami VAT-owskimi". PO odpowiada wnioskiem do komisji finansów publicznych, by w "nadzwyczajnym trybie" zajęła się rzekomymi za zaniedbaniami rządu w sprawie ściągalności podatków.

Źródło: https:

Wyrzucony z PiS za obraźliwe komentarze, na plakacie wyborczym nadal z logiem partii

Dodano: 15.10.2018 11:58 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Wiesław Bruzgo, kandydat na burmistrza Suchowoli (woj. podlaskie) został na początku października wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości za wulgarne i obraźliwe wpisy w mediach społecznościowych. To nie powstrzymało go od reklamowania się logiem PiS na plakatach wyborczych. - Nie powinien używać znaku Prawa i Sprawiedliwości, bo nie jest członkiem partii - stwierdził Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone