czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Sprawiedliwość  RSS
Prezydent w rocznicę stanu wojennego: tamto zło zostanie usunięte i zadeptane

Dodano: 13.12.2018 15:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W 37. rocznicę stanu wojennego prezydent Andrzej Duda mówił, że "tamto zło zostanie usunięte i zadeptane". - Ja to państwu obiecuję - dodał prezydent, zwracając się do zgromadzonych w Pałacu Prezydenckim działaczy opozycji antykomunistycznej. Kwiaty przy grobach między innymi księdza Jerzego Popiełuszki i Ryszarda Kuklińskiego ma w czwartek złożyć także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Źródło: https:

Najpierw "nie", później "pewnie byłem". Bierecki o przesłuchaniu w sprawie SKOK Wołomin

Dodano: 13.12.2018 13:45 | 13 odsłon | 0 komentarzy


W środę senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki mówił, że nie był przesłuchiwany w sprawie SKOK Wołomin. Co innego mówił szef prokuratury krajowej Bogdan Święczkowski, który stwierdził, że senator PiS został przesłuchany "chyba w lipcu tego roku". Dzień później, w czwartek, Bierecki powiedział, że "pewnie był przesłuchiwany". Dopytywany o datę tego przesłuchania odparł, że "w 2016 roku chyba".

Źródło: https:

PiS chce zmian w ustawie o samorządzie wojewódzkim. "To jakiś obłęd"

Dodano: 13.12.2018 13:04 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Klub Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciele MSWiA opowiedzieli się w środę za projektem nowelizacji ustawy o samorządzie wojewódzkim, który ma uniemożliwić paraliż prac sejmiku. Posłowie klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska chcą natomiast odrzucenia projektu, a klub Kukiz'15 zaapelował o jego wycofanie. - Dzisiejszy projekt ustawy możemy nazwać ustawą dedykowaną do konkretnego sejmiku - ocenił w środę Andrzej Maciejewski z Kukiz'15.

Źródło: https:

Przynieśli wodę do szpitala, bo "było skażenie". Śledztwo po akcji działaczy PiS

Dodano: 13.12.2018 12:25 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przed wyborami samorządowymi działacze Prawa i Sprawiedliwości z Radomska (woj. łódzkie) weszli na OIOM w powiatowym szpitalu. Z baniakami wody, bez ubrań ochronnych i bez zgody szpitala. Śledztwo w tej sprawie wszczęła właśnie prokuratura.

Źródło: https:

"Rzecznik dyscyplinarny próbuje ingerować w orzecznictwo niezawisłego sędziego"

Dodano: 13.12.2018 12:14 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Sędziowie Ewa Maciejewska i Igor Tuleya zostali wezwani przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych w związku z pytaniami prejudycjalnymi skierowanymi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przez sądy, w których orzekają. Jak mówiła w czwartek Maciejewska, "w jej ocenie jest to zupełnie niedopuszczalne w państwie prawa". Michał Wawrykiewicz ze Stowarzyszenia Wolne Sądy ocenił z kolei, że "to jest wręcz skandaliczna sytuacja".

Źródło: https:

Prezes Julia Przyłębska odpowiada sędziom: Nic nie muszę

Dodano: 13.12.2018 10:33 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Państwa żądanie nie może być uwzględnione - tak prezes Trybunału Konstytucyjnego odpowiada na list siedmiorga sędziów, który ujawniliśmy w środę. Sędziowie prosili o opublikowanie na stronie internetowej Trybunału ich uwag o nieprawidłowościach w jego pracy i przekazanie ich m.in. Trybunałowi Sprawiedliwości UE.

Źródło: https:

"To my jesteśmy filarem sądów". Pracownicy administracyjni chcą wyższych płac

Dodano: 13.12.2018 9:39 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Sędziowie bez naszej pomocy nie są w stanie orzekać w sądach, załatwiać swoich spraw. Bez urzędników sądowych sobie nie poradzą - podkreśliła w TVN24 Iwona Nałęcz-Idzikowska, przewodnicząca Krajowej Rady Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP. Odniosła się do trwającego protestu pracowników administracyjnych sądów, którzy domagają się podwyżki płac.

Źródło: https:

"Puls Biznesu": Były rzecznik PiS Marcin Mastalerek ma odpowiadać za wizerunek Ekstraklasy

Dodano: 13.12.2018 8:57 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Były poseł i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek został wiceprezesem Ekstraklasy - ustalił "Puls Biznesu". Gazeta podaje, że ma odpowiadać za wizerunek, komunikację, marketing i sponsoring.

Źródło: https:

"Skandaliczne, podłe, oburzające słowa polityków PiS"

Dodano: 12.12.2018 21:17 | 15 odsłon | 0 komentarzy


- Wypowiedzi niegodne są niegodne i po prostu pan senator powinien z tym żyć - ocenił w "Kropce nad i" poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi słowa senatora Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Biereckiego na temat pobicia byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Z kolei Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej mówiąc o wypowiedziach Biereckiego i Zbigniewa Ziobry na temat pobicia Kwaśniaka, oświadczył, że to "skandaliczne, podłe, oburzające słowa".

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone