wtorek, 17 lipca 2018 r.  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Wiadomości z tagiem Takim  RSS
Kurier w akcji. Jechał pod prąd, zaparkował na jezdni

Dodano: 17.07.2018 9:08 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Bezceremonialnie jedzie pod prąd, ze spokojem zostawia auto na środku jezdni. Takie drogowe wyczyny kuriera zaobserwował dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Tagi: Takim
Źródło: https:

Laskowski o nowelizacji przepisów o SN i KRS: To instrumentalne wykorzystywanie prawa. Na dzisiaj lepiej się nie zgłaszać do SN

Dodano: 17.07.2018 7:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Laskowski o nowelizacji przepisów o SN i KRS: To instrumentalne wykorzystywanie prawa. Na dzisiaj lepiej się nie zgłaszać do SN „Wydaje się, że po tych ostatnich zmianach, które w tej chwili są w parlamencie, to chyba stanowisko Iustiti jest sensowne. To jest przykład instrumentalnego wykorzystywania prawa. Takie mechanizmy, które uniemożliwią

Tagi: Takim
Źródło: 300polityka.pl

Iwulski: W każdej ze spraw próbowałem coś zrobić według wówczas obowiązującego prawa

Dodano: 16.07.2018 18:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Iwulski: W każdej ze spraw próbowałem coś zrobić według wówczas obowiązującego prawaW każdej ze spraw, było 7, w których orzekałem, próbowałem coś zrobić wg wówczas obowiązującego prawa. Przecież bez przerwy teraz słyszymy, że sędzia ma obowiązek przestrzegać prawo. Takie było wtedy prawo. W jednej sprawie udało mi się napisać zdanie odrębne. To była najpoważniejsza sprawa, tam było 5 oskarżonych o kolportowanie nielegalnych wydawnictw. Tam napisałem zdanie odrębne. W jednej sprawie udało się uniewinnić z braku dowodów. W 3 czy 4 sprawach udało się tak, żeby wyrok był w zawieszeniu, ale była taka sprawa, w której nic nie może było zrobić. Jedyne, co można było zrobić, to najniższy wymiar kary. W ogóle atmosfera w tym sądzie garnizonowym, to można sobie wyobrazić.. Jak się dzisiaj mówi o mrożącym efekcie, to tam dopiero był efekt mrożący” - mówił w „Tak jest” w TVN24 sędzia Jerzy Iwulski.

Tagi: Takim, Jerzy
Źródło: 300polityka.pl

PO i N mają w Warszawie 42%, tyle co w wyborach parlamentarnych. PiS stracił i ma 20%, Partia Razem trzecią siłą. 300POLITYKA widziała sondaż Kantar dla Platformy

Dodano: 16.07.2018 16:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej zdecydowanie wygrywa wybory samorządowe w Warszawie, ale utrzymuje poparcie, które jest sumą głosów PO i N z wyborów w 2015 roku. PiS uzyskuje zaskakująco przeciętny wynik, niższy o 9 pkt niż w wyborach parlamentarnych. Trzecią siłą jest Partia Razem. Takie wyniki przedstawia sondaż Kantar Public, który widziała 300POLITYKA, przeprowadzony na zlecenie PO pod koniec czerwca. Na PO i Nowoczesną w wyborach 2015 w Warszawie padło w sumie 41% głosów. I dokładnie prawie tyle, bo 42% otrzymuje wspólny komitet w badaniu Kantar Public w stolicy. Na PiS głosowało w wyborach parlamentarnych 2015 29%, ale partia otrzymuje w symulacji samorządowej Kantaru sporo mniej, bo 20%. Wyraźnie trzecie miejsce z 9% ma notowana w badaniu jako Partia Razem (ale w wyborach razem z Zielonymi, Inicjatywą Polską i WMW Jana Śpiewaka). SLD i Kukiz mają po 5%, Warszawska Wspólnota Samorządowa 3%, Wolność 2%, PSL ma 0 a 13% mówi "trudno powiedzieć". 300POLITYKA widziała też slajdy z badania Kantar pokazujące II turę. Rafał Trzaskowski otrzymuje w niej 62%, Patryk Jaki 27, 8% nie wie, 3 twierdzi, że nie weźmie udziału w takiej drugiej turze. W kwietniowym badaniu Kantar Millward Brown dla 300POLITYKI wynik drugiej tury wyglądał podobnie: 60:34. W wyborach samorządowych 2014 na Hannę Gronkiewicz-Waltz głosowało 58,64, na Jacka Sasina 41,36%. * CATI, 22-26.06.2018, 1000 dorosłych mieszkańców, próba reprezentatywna. 300POLITYKA nie widziała tabel aneksowych badania, tylko wyniki przedstawione na prezentacji.

Źródło: 300polityka.pl

Sąd obniżył wyrok gwałcicielowi 10-latki. Ziobro zapowiada kasację

Dodano: 16.07.2018 14:35 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył o połowę karę mężczyźnie, który przez rok wykorzystywał seksualnie 10-latkę. Minister sprawiedliwości zapowiada wystąpienie o kasację wyroku. - Takie obniżenie kary, taka wspaniałomyślność i łaskawość jest rzeczą bulwersującą - powiedział Zbigniew Ziobro.

Źródło: https:

STAN GRY: Natemat do Trzaskowskiego: Wyłącz internet, bo nie ogarniasz, Zaremba: Ludzie, którzy w dowolnym konflikcie polskiego interesu z obcymi staną po stronie obcych, Radziejowski: Establishment przyczynił się do obecnej sytuacji

Dodano: 14.07.2018 15:51 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- PROFESOR GEREMEK NIEZASTĄPIONY Stołeczna o skromnych uroczystościach upamiętniających Geremka zorganizowanych przez UED Protasiewicza, Niesiołowskiego i Kamińskiego. “– Tak bardzo go brakuje. Swoim głosem, radą, spojrzeniem na Polskę, historię i politykę bardzo by nam pomógł – mówiła w piątek przy jego grobie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Elżbieta Bińczycka, przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów”.

-- FRAGMENT REPORTAŻU ALEKSANDRY KLICH W GW O TYM JAK POLSKA RODZINA URATOWAŁA GEREMKA Z HOLOCAUSTU: “Genowefa Konieczna: - Mnie, młodej, głupiej, nie chcieli narażać, więc nie wtajemniczali. Bardzo jestem im za to wdzięczna. Gdybym wiedziała, kto to był, a Niemcy by mnie złapali i dali w tyłek, to jeszcze bym coś powiedziała. Pan Geremek straszliwie ryzykował, przechowując panią Alicję i Bronka. Musiał być bardzo odważny, skoro jeszcze pomagał partyzantom, przechowując amunicję i rannych. A jakaż odważna musiała być pani Alicja?! Sama narażona w każdej chwili na śmierć pomagała partyzantom”.

-- FRAGMENT O ROZMOWIE MAŁEGO GEREMKA Z KORCZAKIEM: “Sześciolatek ściska kartki ze swoimi literackimi próbami. Rozmawiają na korytarzu, potem Korczak zaprasza chłopca do swojego gabinetu. To niezwykłe wyróżnienie dla brzdąca. - Korczak rozmawiał ze mną jak z dorosłym, traktował całkowicie serio. Pytał, czy dobrze przemyślałem swój wybór. Tłumaczył, że pisarz musi być bardzo mądrym człowiekiem i samemu bardzo dużo czytać po to, by dobrze pisać. I jeszcze, że musi rozumieć świat, nawet jeśli byłby to świat zbrodniczy, zły czy niesprawiedliwy. „Czy będziesz umiał zrozumieć świat?” - pytał mnie - wspominał Geremek. - Gadał o tym Korczaku jak nakręcony. Jeszcze długo po wojnie - mówi Żukowska. Beniamin nie zostanie pisarzem. Bo nie zrozumie śmierci, głodu i ludzkiej rozpaczy. Nie zrozumie koszmaru, który go otoczył w warszawskim getcie”.

-- TYTUŁ NA DZIENNIK.PL: “Dron, straż pożarna i detektyw Rutkowski szukają pytona. Gdzie ukrywa się groźny wąż?”. DOPISEK OD STANU GRY: Dron czy Dorn?

-- PIOTR ZAREMBA PISZE W PLUSIE MINUSIE, ŻE POLSKA JEST DLA MORAWIECKIEGO WSZYSTKIM: “Kornel Morawiecki, oświadczając się matce dzisiejszego premiera, uprzedził, że kiedy trzeba będzie pójść do powstania, zostawi rodzinę. Sam szef rządu od lat nie pił alkoholu między sierpniem i październikiem, żeby uczcić Powstanie Warszawskie. Polska jest dla niego wszystkim, piszę to całkiem serio. Takie dawne zdarzenia, jak konsultowanie po godzinach, jeszcze w roli prezesa banku, ekonomicznego programu PiS, bo „potrzebna jest zmiana”, czy finansowanie przez tenże bank patriotycznych książek i imprez, każe w nim widzieć idealistę”.

-- PIOTR ZAREMBA W PTT PISZE, ŻE TRUDNO PODZIELAĆ ZŁOŚLIWĄ RADOŚĆ CZĘŚCI PRAWICY Z KŁOPOTÓW UNII: “Na drugą nogę, trudno mi też podzielać złośliwą radość części prawicy z powodu kłopotów Unii. Czy wiarę, że to bezpieczne w każdej sprawie zależeć od Orbanowskich Węgier, które nie tylko nie myślą w kategoriach antyrosyjskiego kordonu sanitarnego, ale taką politykę podważają. Dlatego ubolewam nad zaostrzeniem starcia Polski z unijnym mainstreamem na tle polityki praworządności. Prawda, powinniśmy bronić swego prawa do budowania i reformowania własnych instytucji. Ale wyrzucanie sędziów Sądu Najwyższego, pomijając już szkodliwość tego aktu dla wymiaru sprawiedliwości w Polsce, jest grą niewartą świeczki. Twardość w sprawie uchodźców - tu interes Polski jest jasny. Walka na wielu frontach jednocześnie - tu korzyści nie widzę”.

-- SĄ U NAS LUDZIE, KTÓRZY W DOWOLNYM KONFLIKCIE POLSKIEGO INTERSU Z OBCYMI, STANĄ ZAWSZE PO STRONIE OBCYCH - DALEJ ZAREMBA: “Staram się, jak mogę, nie używać mocnych argumentów i dostrzegać w różnych debatach dobrą wolę i racje różnych stron. Ale tym razem napiszę: są u nas ludzie, którzy w dowolnym konflikcie polskiego interesu z obcymi, zawsze staną po stronie obcych. Ba, jeśli obcy zechcą dać Polsce jakieś fory, będą tych obcych pouczać i krytykować. Trudno w takiej atmosferze o racjonalne ruchy naszej dyplomacji. A że bywa ona źle poinformowana, chaotyczna i nade wszystko podporządkowana plemiennej polityce wewnętrznej, to jeszcze inna sprawa.

-- ELITY PRAWNICZE TO NAJWIERNIEJSI SOJUSZNICY KACZYŃSKIEGO - BARTŁOMIEJ RADZIEJOWSKI W NOWEJ KONFEDERACJI: "Prezes Kaczyński może liczyć na elity prawnicze. To jedni z jego najwierniejszych, funkcjonalnych sojuszników. Gotowi regularnie wspierać najważniejsze elementy jego narracji, czy o pychę elit, czy o „komunę” w sądach chodzi. Przychodzący z pomocą w trudnych chwilach. Publiczne demonstracje zbratania z opozycją polityczną, otwarte wypowiedzi o „nadzwyczajnej kastowości” czy o standardach płacowych w Polsce odegrały już ważną rolę we wzmacnianiu władzy PiS, opartej na narastającej od lat niechęci do starego establishmentu. Teraz poobijany kompromitacją w sprawie ustawy o IPN Kaczyński dostał od prawników kolejny prezent: sędziowski „rokosz”. Wszystkich przebiła jednak sędzia Gersdorf, najpierw przechadzając się z politykami opozycji, a następnie – jadąc w decydującym momencie na wakacje, jakże stosownie do powagi chwili. Czy można się dziwić, że protesty pod Sądem Najwyższym okazały się niemrawe i naznaczone nieobecnością młodych ludzi?"

-- ESTABLISHMENT SĘDZIOWSKI PRZYCZYNIŁ SIĘ DO OBECNEJ SYTUACJI - DALEJ RADZIEJOWSKI: "Establishment sędziowski zdaje się nie doceniać tego, jak bardzo przyczynił się do obecnej sytuacji. Oskarżenia o „pisizm” nie mogą powstrzymać przed mówieniem prawdy na ten temat. Od wielu lat raporty m.in. Banku Światowego, instytucji unijnych, Rady Europy czy choćby Freedom House (na przykład edycja dotycząca roku 2014, końcówki rządów PO), wskazywały, że wydając na sądy o połowę więcej niż wynosi średnia unijna, otrzymujemy w zamian system mało wydajny, pełen przewlekłości, niekompetencji i arogancji wobec obywatela. Jednocześnie sędziowie uzyskali w Polsce bardzo silną pozycję ustrojową: sami się wybierali, sami wyznaczali sobie standardy, kontrolując inne władze sami nie podlegali ich kontroli (wbrew klasycznym ideom podziału i równoważenia się władz).

-- DR RAFAŁ CHWEDORUK O TYM, JAK DOBRY WYNIK W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH WZMOCNI MORAWIECKIEGO - mówi Interii: “Wybory samorządowe będą ważne. Jeśli PiS wypadnie w nich dobrze, jeśli poszerzy elektorat i będzie miał więcej zwycięstw na koncie niż poprzednio, to wtedy autorytet Morawieckiego niepomiernie wzrośnie i rzeczywiście będzie można dopisać go do grona potencjalnych następców Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast jeśli progres będzie mniejszy od oczekiwanego, to Mateusz Morawiecki w kolejnych wyborach - zakładając, że PiS utrzyma się u władzy, mógłby mieć duże problemy z utrzymaniem prezesury Rady Ministrów. Nieosiągnięcie zakładanego wyniku znaczyłoby, że eksperyment pod tytułem "poszerzamy elektorat za pomocą zupełnie innego premiera" nie udał się.

-- DR CHWEDORUK O TYM, ŻE ZADOWOLONYCH Z TEGO JAK BYŁO JEST MNIEJSZOŚĆ: “Kto w Polsce będzie umierał za sądy? Ci, którzy chodzą na manifestacje, to w większości zdeklarowani zwolennicy opozycji, którzy są przy okazji beneficjentami transformacji ustrojowej. Protesty w sprawach instytucji przypisywanych demokracji liberalnej siłą rzeczy przekonują już przekonanych. Polski paradoks polega na tym, że elity społeczne chcą, by lud stanął w ich obronie, nie zdając sobie sprawy z tego, że ich legitymacja jest ograniczona tylko do części obywateli, głównie tych, którzy ekonomicznie oraz w wymiarze prestiżu społecznego, są zadowoleni z tego, co było w ostatnich latach. To bardzo liczna, ale jednak mniejszość w skali całego społeczeństwa. Oczekują też, że młodzież stanie w obronie elit. A tak się nie stanie, nawet jeśli w wielu sprawach, młodemu pokoleniu może być bliżej do liberalnej PO niż do konserwatywnego PiS-u”.

-- ZDANIEM CHWEDORUKA PIS JEST ELEMENTEM SZERSZEGO TRENDU: “Choć gdyby PiS był słabszy komunikacyjnie, przewaga nad pozostałymi partiami byłaby mniejsza, a cała Zjednoczona Prawica byłaby mniej zwarta. Warto zwrócić uwagę na słabo w Polsce znany casus Słowacji, gdzie Robert Fico wygrał cztery wybory z rzędu, trzy razy sprawował władzę, a teraz jego partia dalej rządzi. Tam narracja jest dokładnie taka sama: "nie wierzcie elitom, one kłamią. My też nie jesteśmy aniołami, ale przynajmniej coś dla was robimy", np. ponad połowa Słowaków może jeździć kolejami za darmo. To zjawisko globalne, a PiS jest jego fragmentem”.

-- RAFAŁ TRZASKOWSKI MÓWI, ŻE DZIWI GO PORÓWNYWANIE DO KOMOROWSKIEGO I ŻE PRACUJE 18 GODZIN NA DOBĘ:

“Często porównują Pana do prezydenta Komorowskiego. Ale w czym ja niby jestem do niego podobny?

- To porównanie nie nobilituje tylko raczej denerwuje? Ani mnie to nie denerwuje ani nie nobilituje. Mnie ono dziwi. Z jednej strony mamy bowiem statecznego, konserwatywnego polityka, który stroni od mediów społecznościowych, który nie był praktycznie aktywny przez pierwsze miesiące swojej kampanii. Z drugiej jestem ja: młodszy, liberalny i pracujący po 18 godzin dziennie”.

-- PLATFORMA WPATRZONA WE WŁASNĄ ZAJEBISTOŚĆ - SZ DZIENNIK KPI Z RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO: KANDYDAT TAKI JAK TY [WIDEO]: “Tu miał być ostry żart o klasistowskim - niby wspominającym Bronisława Geremka - wpisie kandydata, który doskonale opisał fenomen antypatii, jaką cieszy się jego wpatrzona we własną zajebistość partia, ale może po prostu ustąpmy lepszym. Oto najnowszy wpis Rafała Trzaskowskiego. Kandydata takiego jak wy”.

-- YOUTUBE Z ASZ DZIENNIKIEM:

-- NATEMAT DO TRZASKOWSKIEGO: WŁAŚNIE POKAZAŁEŚ DLACZEGO NIE OGARNIASZ, WYŁĄCZ INTERNET: “Na początku nie wierzyłem w to, co zobaczyłem. Potem przeczytałem to raz jeszcze i nadal nie uwierzyłem. Rafał Trzaskowski przekonał się dzisiaj, czym jest piątek 13-ego, bo zniechęcił do siebie jakieś sto tysięcy warszawiaków. I pokazał przy okazji, jak bardzo nie rozumie, co się dzieje. Jego pretensjonalny wpis stał się smutnym hitem”.

-- JESZCZE RAZ ASZDZIENNIK O TRZASKOWSKIM - 5 TEKSTÓW, DZIĘKI KTÓRYM BŁYŚNIESZ W TOWARZYSTWIE JAK TRZASKOWSKI: “Maria Curie-Skłodowska uczyła mnie chemii radiacyjnej na Uniwersytecie w Paryżu, po francusku. Była poważna, zadumana i sroga. Dostałem najwyższą notę na roku, bo moje ówczesne laboratorium nie pozwoliło na bioorganiczne popisy i zmusiło do precyzyjnego rozszczepienia atomu. Profesor lubiła izotopy promieniotwórcze. Pamiętam, że referowałem credo Antoine'a Laurenta Lavoisiera z "Traité élementaire de chimie". Czułem się jak nadworny alchemik Zygmunta III. Procesy spalania i łączenia się tlenu z pierwiastkami zrozumiałem 10 lat później. A kiedy w 2015 roku wręczałem Paulowi Modrichowi nagrodę Nobla za badania mechanistyczne nad naprawą DNA, miałem nieodparte wrażenie, że z obrazów zawieszonych w Norweskim Komitecie Noblowskim spogląda na mnie lekko rozbawiona profesor. A jednak warto było czytać Lavoisiera”.

-- MIASTO JEST NASZE O TRZASKOWSKIM: Zakonnica weszła na pasy.

-- JAKUB MAJMUREK O TRZASKOWSKIM NA FB: “Problem Trzaskowskiego polega na tym, że w to "za bardzo" często, wbrew swoim intencjom wpada. Jakby faktycznie był głuchy na nastroje i ślepy na swój przywilej. Toutes proportions gardées, kojarzy mi się to z jakąś przedstawicielką klanu Bushów, która tłumaczyła kiedyś, że Bushowie wcale nie byli bogaci na tle jej koleżanek, zatrudniali wszystkiego może 3 osoby służby i zawsze mieli bardzo mało renomowanego kucharza w domu”.

-- ORĘDZIE, KTÓREGO MOGŁOBY NIE BYĆ. ZMARNOWANA OKAZJA CORAZ BARDZIEJ ZAPLĄTANEJ PREZYDENTURY - ANALIZA 300POLITYKI:“Wystąpienie prezydenta nie wyglądało na takie, o którym było wiadomo od miesięcy że nastąpi. Wątpliwym pocieszeniem jest to, że to szczyt sezonu wakacyjnego i to, że obrazki konkurencyjnego wydarzenia opozycji wzbogacił Bronisław Komorowski, wyraźnie w nastroju letniej, popołudniowej drzemki. Prezydenta, który wielokrotnie pokazywał wyjątkowy instynkt polityczny, tym razem społeczny słuch zwiódł na manowce pogadanki”.

-- CZY KTOŚ NA ZAMKU I NA FOKSAL ZASTANAWIA SIĘ NAD KONSEKWENCJAMI? - MARCIN FIJOŁEK: “Skoro nasze elity nie potrafią rozmawiać wspólnie nawet przy takich okazjach jak 550-lecie polskiego parlamentaryzmu, skoro podać sobie rękę potrafią tylko przy pogrzebach, to jest z naszym państwem naprawdę kiepsko. I nawet jeśli te podziały, alternatywne Sejmy i cyrkowe bojkoty to tylko teatr polityczny na potrzeby wyborcze, to wszystko to przynosi namacalnie złe owoce i emocje. Tylko czy ktoś - i na Zamku, i na Foksal - zastanawia się jeszcze nad tymi efektami?”

-- RAFAŁ KALUKIN O PARLAMENCIE JAKO NIEPOTRZEBNEJ DEKORACJI: “Groteskowy namiot za milion złotych na placu Zamkowym, w którym zebrało się Zgromadzenie Narodowe na rocznicowe pogaduchy, doskonale sprawdził się w roli symbolu obecnego Sejmu jako nikomu niepotrzebnej, za to kosztownej dekoracji”.

-- LUDWIK DORN O TYM, ŻE OPOZYCJA POWINNA SIĘGNĄĆ PO BEZWZGLĘDNE METODY KACZYŃSKIEGO: “Potrzebna jest moim zdaniem wspólna solenna deklaracja opozycji parlamentarnej i najważniejszej partii pozaparlamentarnej, czyli SLD, że po wyborach w 2019 roku, jeżeli będą miały większość, uchwalą ustawę, która z mocy prawa usunie bez prawa do emerytury sędziowskiej wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, którzy wezmą udział w antykonstytucyjnym, nielegalnym Zgromadzeniu Ogólnym, które będzie wybierać niekonstytucyjnych kandydatów na następców urzędującej I prezes Gersdorf”.

-- ZDANIEM MICHAŁA KARNOWSKIEGO, TUSK SCHŁADZA NADZIEJE OPOZYCJI:“I znowu: to jest mimo wszystko zbijanie temperatury. To, co dla PO, Nowoczesnej, Ubywateli i Czerskiej jest śmiertelnie poważną walką o wszystko, Tusk redukuje do jakiejś osobistej gierki z premierem Jarosławem Kaczyńskim, co najwyżej prostej prowokacji, obliczonej na wywołanie jakiegoś zamieszania. Tam, gdzie oni widzą być albo nie być, on proponuje szaradę i rebus. Tam, gdzie oni rozdygotani rzucają słowa najmocniejsze z mocnych, on proponuje „badawcze pytanie o nastrój pana prezesa”.

-- BEATA MAZUREK O REJTERADZIE TUSKA: Wyzwanie J.Kaczyńskiego przez D.Tuska to rejterada przed Prezydentem A. Dudą. To sygnał, że, Tusk nie będzie startował w wyborach bo wie, że J. Kaczyński nie wybiera się kandydować. D.Tusk nie chce przegrać z A.Dudą, który wg.J. Kaczyńskiego będzie kandydatem na prezydenta w 2020 r.

-- ŚPIOCHY OPOZYCJI- tytuł w GPC o równoległych obchodach.

-- DUDA MÓWIŁ DO PIS O SPORZE - tytuł w GW.

-- KAROL KARSKI KRYTYKUJE REFORMĘ GOWINA - w rozmowie z Piotrem Witwickim w RZ:“Mówi tak od roku. Rozmowy ministra Gowina nie doprowadziły niestety do konsensusu. Uważam, że należałoby jeszcze popracować nad niektórymi rozwiązaniami. Platforma uwsteczniła system edukacji. Ponadto system boloński zakłada, że doktorat nie jest czymś nadzwyczajnym, dowodem biegłości w danym zakresie, lecz po prostu finałem trzeciego etapu edukacji akademickiej. Powoduje to obniżenie poziomu wykształcenia Europejczyków. Jak w latach 90. broniłem swój doktorat, to istniał ustawowy wymóg, by wnosił on coś do rozwoju danej dyscypliny naukowej, w tym przypadku nauki prawa”.

-- W DGP PIOTR ZAREMBA PISZE O TYM JAK FDR PODPORZĄDKOWYWAŁ SOBIE SĄD NAJWYŻSZY W USA: “Prezydent USA Franklin Delano Roosevelt próbował podporządkować sobie Sąd Najwyższy. Z innym skutkiem niż finał wojny rządu z sądami w Polsce.  - Przyjąłem tę propozycję jak odpowiedź na modlitwę dziewicy – powiedział prezydent USA Franklin Delano Roosevelt. W taki sposób zareagował na plan obezwładnienia Sądu Najwyższego, który na początku 1937 r. podsunął mu jego prokurator generalny Homer Cummings”.

-- PYTANIA O GRANICE WŁADZY NIE SĄ SPECYFIKĄ ORBANA I KACZYŃSKIEGO - KONKLUZJA ZAREMBY: “Zarazem można też przypominać, że przy okazji starcia z 1937 r. cofnęły się obie strony. Sędziowie wybrali ustępliwość ponad rozbicie systemu. "Switch in time saved nine – wolta w porę uratowała dziewiątkę" – drwiła sobie amerykańska prasa. Warto też zwrócić uwagę na to, że pytania o granice sądowej władzy i niezawisłości, stawiane co prawda w innych kontekstach, i z innymi receptami, nie są specyfiką europejskich "populistów" takich jak Viktor Orbán czy Jarosław Kaczyński. Roosevelt zapytał o nie z całą ostrością. Ale z opisanym skutkiem”.

-- URODZINY: Michał Andrzej Olszewski, Krystyna Kłosin, Magdalena Słomska, NIEDZIELA: Michał Brański.

-- 12 LAT TEMU zaprzysiężono rząd Jarosława Kaczyńskiego.

-- TEGO DNIA W 1987 – Sejm PRL przyjął ustawę o Rzeczniku Praw Obywatelskich.

-- STAN GRY I DOBERMANKA TOLA PRZEPRASZAJĄ ZA WYJĄTKOWO PÓŹNĄ EDYCJĘ, SPOWODOWANĄ NOCNĄ NIEDYSPOZYCJĄ PSA. -- ZDROWA TOLA WYGLĄDA TAK:

-- A CHORA TAK:

Źródło: 300polityka.pl

Jutro finał mundialu. Moskal: Na kogo stawiam? Chyba jednak na Francję

Dodano: 14.07.2018 13:26 | 11 odsłon | 0 komentarzy


​Były piłkarz, a obecnie trener Kazimierz Moskal po niedzielnym finale mistrzostw świata nie spodziewa się wielkiego widowiska. "Takie mecze rządzą się swoimi prawami. Nie zawsze bywają piękne, bo liczy się cel. To mogą być szachy i czekanie na jeden błąd rywala" - powiedział.

Tagi: Jutro, Chyba, Takim
Źródło: www.rmf24.pl

Kiedy prezes zarabia trzy tysiące razy więcej niż szeregowy pracownik

Dodano: 14.07.2018 10:25 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Płace 1 proc. najlepiej zarabiających wzrastają w 35 krajach OECD o wiele szybciej niż zarobki średnio i najniżej opłacanych pracowników. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), do której należy także Polska.

Źródło: forsal.pl

Kiedy prezes zarabia trzy tysiące razy więcej niż szeregowy pracownik

Dodano: 14.07.2018 8:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Płace 1 proc. najlepiej zarabiających wzrastają w 35 krajach OECD o wiele szybciej niż zarobki średnio i najniżej opłacanych pracowników. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), do której należy także Polska.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone