środa, 20 czerwca 2018 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Tomasz  RSS
"Leciał w powietrzu, wyskoczył, wystrzelił!". Zimoch komentuje na gorąco

Dodano: 19.06.2018 19:22 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polska przegrała z Senegalem 1:2 na stadionie Spartaka w Moskwie. Tak najbardziej emocjonujące momenty pierwszej mundialowej rozgrywki Biało-Czerwonych relacjonował w TVN24 komentator Tomasz Zimoch.

Tagi: Tomasz
Źródło: https:

"Niestety, jest gol". Bramka dla Senegalu ustami Zimocha

Dodano: 19.06.2018 18:25 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W 37. minucie padła pierwsza bramka w spotkaniu Polska-Senegal na stadionie Spartaka w Moskwie. Tak ten emocjonujący moment relacjonował w TVN24 komentator sportowy Tomasz Zimoch.

Tagi: Tomasz
Źródło: https:

Nałęcz o dymisji Jurgiela: To sygnał o postępującym upadku pani Szydło. Rzeczywiście wicepremier idzie właśnie pod wodę

Dodano: 18.06.2018 20:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nałęcz o dymisji Jurgiela: To sygnał o postępującym upadku pani Szydło. Rzeczywiście wicepremier idzie właśnie pod wodęTo jest też sygnał o postępującym upadku pani Szydło. Pan Jurgiel, poza tym, że był człowiekiem Kaczyńskiego, uchodził też za człowieka Szydło. Kolejne osoby z ekipy Morawieckiego, które są ludźmi Szydło, odchodzą. Więc, moim zdaniem, rzeczywiście wicepremier Szydło idzie pod wodę właśnie” - mówił w „Kropce nad i” w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz.

Tagi: Tomasz
Źródło: 300polityka.pl

"Jakie bajki lubisz najbardziej?" Kadrowicze Nawałki odpowiadają na pytania 6-letniej Laury

Dodano: 18.06.2018 15:42 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Tuż przed meczem z Senegalem kilku reprezentantów Polski udzieliło wyjątkowych wywiadów. Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Łukasz Fabiański, Sławomir Peszko, Thiago Cionek i dyrektor sportowy Tomasz Iwan odpowiadali na pytania... 6-letniej Laury. Zobaczcie, jak sobie poradzili!

Tagi: Tomasz
Źródło: www.rmf24.pl

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Szymański, Kopcińska, Czarzasty, Kaleta, Szczerba, Komorowski i Libicki

Dodano: 18.06.2018 15:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy


17:00 Leszek Miller - TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Dorota Niedziela - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Włodzimierz Czarzasty, Konrad Szymański - POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Sebastian Kaleta, Michał Szczerba - TVN24 FpF 20:00 Ludwik Dorn, Tomasz Nałęcz - TVN24 Kropka nad i 19:45 Jan Filip Libicki, Jan Mosiński, Ireneusz Zyska, Piotr Zgorzelski, Joanna Kopcińska - TVP INFO Minęła 20 20:20 Bronisław Komorowski - TVN24BiŚ Fakty o świecie

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Mucha o manipulowaniu dyskusji o ochronie zwierząt przez futrzarskie trolle, Schetyna: Odmrozimy unijne środki dla Polski po 2019, Jaki odbuduje Skrę, w grudniu partia Petru

Dodano: 18.06.2018 10:31 | 8 odsłon | 0 komentarzy


-- JAROSŁAW KACZYŃSKI KOŃCZY 69 LAT.

-- KUKIZ O TYM, ŻE NIE BĘDZIE MÓGŁ WSPIERAĆ ŚPIEWAKA, ŻEBY NIE OBRAZIŁA SIĘ NA NIEGO PANI NOWACKA, JAKI ODBUDUJE STADION SKRY:

-- DZIŚ PREMIERA KSIĄŻKI HANNY SUCHOCKIEJ.

-- PRZED WYBORAMI PIS MIAŁ WYWOŁAĆ WOJNĘ Z ROSJĄ, TERAZ TUSK TWIERDZI, ŻE JEST PROROSYJSKI, CO POWIE JUTRO? - JACEK KARNOWSKI: “Trzeba naprawdę karkołomnej gimnastyki myślowej, by rząd Tuska przedstawiać jako asertywny wobec wschodniego sąsiada. I niczego tu nie zmienia przywoływanie unijnej solidarności jako rzekomo najskuteczniejszego leku na imperialne zakusy Kremla (co jest zresztą zwykłą bajką); wystarczy pamiętać, że rząd obecnego szefa Rady Europejskiej oficjalnie nie wykluczał wpuszczenia rosyjskiego kapitału do polskiego sektora naftowego, de facto zrezygnował również z walki o powstrzymanie Nord Streamu. W tej ostatniej sprawie działał głównie w interesie Niemiec, ale na tym to polegało: spełniając życzenia Niemiec, spełniano życzenia Rosji”.

-- SZALONA POLITYKA IMIGRACYJNA ZAGRAŻA JEDNOŚCI UNII - dalek Karnowski: “Ciekawe na przykład, czy zdaniem Donalda Tuska polski i węgierski sprzeciw wobec masowej imigracji - dziś doceniany coraz śmielej także na unijnych salonach - był „osłabianiem Unii” lub „liczeniem na jej rozpad”? W rzeczywistości było i jest przecież odwrotnie: to szalona polityka imigracyjna zagraża unijnej jedności, a w dalszej perspektywie samemu trwaniu Unii, co widzimy doskonale na przykładzie Włoch”.

-- ZACZNĄ SIĘ PORZĄDKI, WRACA PREZES PIS! - Fakt o tym, że PJK będzie urzędował na Nowogrodzkiej.

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ O TYM, ŻE PMM CHCE BY EKIPA RZĄDOWA BYŁA BARDZIEJ JEGO - mówi w SE:“Sądzę, że premier chciałby wymienić ekipę rządową na taką, która będzie bardziej jego. Są jednak pewne ograniczenia w związku, z którymi nie da się tego tak łatwo zrobić”.

-- TOMASZ BIELECKI O TYM, ŻE TRAKTATY NIE POZWALAJĄ WYJŚĆ POZA ART. 7 - pisze w GW: “Szanse na uratowanie SN przed emerytalną czystką (od 3 lipca) za pomocą skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE są już nikłe. Zdaniem części ekspertów trzeba Sądu Najwyższego bronić tak jak Puszczy Białowieskiej przed wycinką, czyli prosić Trybunał w Luksemburgu, by nakazał zawieszenie ustawy aż do ostatecznego orzeczenia co do jej zgodności z prawem Unii. Ale wielu prawników Komisji obawia się, że Trybunał uzna, iż traktaty unijne nie pozwalają w kwestii SN wyjść poza postępowanie z art. 7”.

-- POWRÓT ZIMNEJ WOJNY - Tomasz Pietryga w RZ: “Zadziwiające słowa premiera Mateusza Morawieckiego o „gangu w krakowskich sądach” pokazują, że obóz rządzący nie zrezygnował z twardego kursu wobec Temidy. I raczej wątpliwe jest, żeby zmiana nastąpiła pod wpływem Fransa Timmermansa. Szkoda tylko, że tak prowadzona doraźna polityka w ostatecznym rozrachunku może być dla nas bardzo kosztowna, biorąc pod uwagę naszą pozycję w UE i wpływ na zapadające tam decyzje, np. te dotyczące unijnego budżetu”.

-- MARCIN ANTOSIEWICZ pisze, że Timmermans może być kandydatem socjalistów na szefa KE: “Nasi rozmówcy z Brukseli twierdzą, że socjalista Timmermans dogadał się z liberałem Markiem Rutte, który jest w stanie zaproponować jego kandydaturę w imieniu Holandii na forum Rady Europejskiej, jeśli tylko Timmermans otrzyma nominację PES. – Z tego co wiem, to on (Timmermans – red.) rozmawia o tym z premierem Holandii – powiedział „Newsweekowi” niemiecki europoseł Jens Geier, który we frakcji europejskich socjalistów w PE jest szefem najliczniejszej narodowej delegacji”.

-- GRZEGORZ SCHETYNA MÓWI, ŻE TRZEBA TWARDO EGZEKWOWAĆ NIEZAWISŁOŚĆ SĄDÓW A ZGODA NA UPADEK PRAWORZĄDNOŚCI TO POCZĄTEK KOŃCA UE - mówi Jackowi Nizinkiewiczowi w RZ: “Trzeba twardo egzekwować zasady praworządności i niezawisłości sądów, inaczej jeden z najważniejszych krajów UE stanie się państwem niedemokratycznym. Zgoda na upadek praworządności w Polsce może być początkiem końca Unii Europejskiej”.

-- SCHETYNA MÓWI O ODMROŻENIU ŚRODKÓW DLA POLSKI PO 2019: “Po 2019 roku, i po wyborach parlamentarnych, wrócimy do tego i odmrozimy unijne środki dla Polski. Pod warunkiem, że PO wygra wybory. Temat unijnych pieniędzy będzie jednym z najważniejszych tematów kampanii 2019 roku. Jeśli PiS ponownie wygrałby wybory, w co nie wierzę, to Polska będzie na całkowitym marginesie UE. Polska pod rządami PiS skończy w oślej ławce Unii Europejskiej".

-- NA POCZĄTKU GRUDNIA KONGRES ZAŁOŻYCIELSKI PARTII PETRU - jak podaje onet: “Jeden z uczestników spotkania powiedział, że kongres założycielski nowej partii odbędzie się na początku grudnia. - Ryszard Petru mówił dziś o budowaniu partii politycznej, która będzie miała 20 proc. poparcia, a nie jak dotychczas – 7 proc. – wskazywał. Dodał też, że nowe ugrupowanie mają zasilić politycy z innych partii politycznych, także z Nowoczesnej”.

-- TOMASZ SAKIEWICZ O STRAŻNIKACH DOBREJ ZMIANY: “Po raz kolejny daliśmy dowód, że dobra zmiana ma swoich strażników, a Polska wierne córki i synów. XIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” pozwolił podsumować i zewrzeć sze- regi przed nadchodzącymi bitwami”.

-- W SPRAWIE ZWALCZANIA NEONAZISTÓW WARSZAWA DAJE PRZYKŁAD NIEMCOM - pisze w RZ rzecznik koordynatora Stanisław Żaryn: “Warszawa daje przykład Niemcom, jak zwalczać ugrupowania propagujące zbrodniczą ideologię. (..) W ostatnich miesiącach Polacy mogli usłyszeć i przeczytać, że za obecnych rządów istnieje ciche przyzwolenie dla radykalnych grup odwołujących się do treści neonazistowskich, a nawet sojusz między nimi a środowiskami rządzącymi. Fakty jednak wskazują dobitnie, że to właśnie w Polsce środowiska neonazistowskie są obecnie traktowane bez pobłażania. Problemy z nimi narastają w zupełnie innym państwie”.

-- ŻARYN O ROSYJSKIEJ PROPAGANDZIE: “Oskarżanie Warszawy o tolerowanie, czy wręcz akceptowanie tego typu radykałów, jest typową manipulacją wykorzystywaną do politycznej walki z rządem PiS. Znamienne jest, że podobną taktykę walki z przeciwnikami politycznymi można zaobserwować w działaniach propagandy rosyjskiej, która chętnie sięga po zarzut związany z faszyzmem w międzynarodowej walce politycznej. Podobny mechanizm widać wśród tych, którzy walkę z polskimi władzami przedkładają ponad fakty i ich racjonalną ocenę”.

-- JAKUB MAJMUREK O TYM, ŻE DYSKUSJA O KONSTYTUCJI JEST POTRZEBNA - pisze w GW: “Mimo wszystkich tych uwag demokraci nie mogą ignorować pytania, czy po dwóch dekadach konstytucja nie wymaga poprawek. Powinniśmy je sobie zadać w Polsce po PiS nie tylko w reakcji na to, że konstytucja niezupełnie sprawdziła się w okresie rządów wrogiego jej ugrupowania, ale też przede wszystkim dlatego, że jeśli ustawa zasadnicza ma służyć ludziom, to powinna ewoluować wraz ze społecznymi zmianami. Dyskusja nad tym, co w obecnej konstytucji się broni, a co wymaga zmiany, będzie prędzej czy później konieczna”.

-- III RP GŁODZIŁA UNIWERSYTETY, REFORMA GOWINA MA JE DORŻNĄĆ - JACEK ŻAKOWSKI: “Reforma Gowina ma go dorżnąć. Może to zrobić, bo porzucając swoją publiczną rolę, uniwersytet stał się samotny i bezbronny. Jeżeli chcemy kiedyś mieć demokrację, musimy go bronić nie jako fabryki patentów i absolwentów, ale jako wymagającego rekonstrukcji tygla demokratycznej wspólnoty, której wciąż nie potrafimy zbudować”.

-- WOJCIECH MUCHA OPISUJE ATAK FUTRZARSKICH TROLLI - w tygodniku Gazeta Polska: By poznać prawdę, sprawdzono rosyjskojęzyczny internet. Wyniki są zaskakujące. Dla przykładu: użytkownik Kinga Pietrzak (@Pietrz- 85Kinga) używa zdjęcia z rosyjskiej strony z reklamami prostytutek. Wyników z Rosji jest więcej. Ktoś może się zżymać i twierdzić, że to teoria spiskowa. Jednak analizując aktywność 19 podejrzanych kont i 456 wrzuconych przez nie tweetów wspierających futrzarzy i atakujących przeciwników zabijania zwierząt, okazało się, że 344 powielane treści się powtórzyły (75,4 proc.). Wśród treści powtarzających się w aktyw- ności wszystkich kont, 244 razy były one powielane dokładnie w tej samej kolejności przez wszystkie konta. Prawdopodo- bieństwo zaistnienia takiego zdarzenia wynosi tyle, ile... wygranie 31 razy pod rząd w totolotka przez tę samą osobę”.

-- CHODZI O DESTABILIZACJĘ PROCESU LEGISLACYJNEGO OCHRONY ZWIERZĄT PRZEZ SZTUCZNIE KREOWANĄ OPINIĘ PUBLICZNĄ - konkluzja Muchy: “O co chodzi? O zdestabilizowanie procesu legislacyjnego poprzez sztucznie kreowaną „opinię publiczną”, która manipuluje politykami, mediami i ich odbiorcami. Słowem – korzysta z „fabryki trolli”. Jeśli można tak działać w przypadku hodowli zwierząt futerkowych, można zapewne i przy kwe- stiach bezpieczeństwa państwa”.

-- JACEK LIZINIEWICZ W GAZECIE POLSKIEJ O TYM, ŻE BUDŻET MA UJEMNE SALDO Z PODATKÓW BRANŻY FUTRZARSKIEJ A BIZNES UDERZA W ZWYKŁYCH LUDZI: “Najprostszy z możliwych rachunek mówi jasno, że na tej „podbijającej świat” branży mamy jako społeczeństwo w plecy 30 mln zł. Oczywiście, ktoś powie, że to trafia do rodzimych przedsiębiorców, którzy zatrudniają i wydają pieniądze w Polsce. To prawda. Nawet wiem, gdzie to robią. Głównie w mediach i agencjach public relations. Za robienie ludziom wody z mózgu też ich zresztą niezbyt lubię. Nie widzę więc osobiście powodów do radości z faktu, że ustawa o ochronie zwierząt trafiła do zamrażarki. Śmierdzący i uderzający w zwykłych ludzi biznes nadal będzie się kręcił. Bez żadnej kontroli i standardów, za to pod osłoną propagandy i politycznego wrzasku. Sprawiedliwe Bóg zapłać dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili”.

– NITRAS W TEKŚCIE PAWLICKIEJ W NEWSWEEKU O TYM, ŻE PIS CHCE RZECZYWISTOŚCI JAK W TVP INFO: “Podwójne standardy? To bezsporne. Ale nie to jest najważniejsze, kluczowy jest cel. Oni chcą nas za wszelką cenę uciszyć. Chcą, żeby Sejm wyglądał jak rzeczywistość w TVP Info – odpowiada Nitras”.

-- REFORMA GOWINA ODŁOŻONA, PREZYDENT ZAŻĄDAŁ ZMIAN - Fakt.

-- NIK MIAŻDŻY WYDATKI BEATY SZYDŁO- Fakt o nieuzasadnionych wydatkach na wizaż i transport.

-- DOMINIKA WIELOWIEYSKA O WIZAŻY JAK GARNITURACH DLA TUSKA: “Wizaż kosztował ok. 170 tys. zł za niecały rok. Nie chcę wdawać się w dyskusję czy jakieś konkretne wydatki albo ich ceny były uzasadnione. To zadanie NIK. Przypomnę tylko, że w ciągu dwóch lat Platforma Obywatelska z subwencji budżetowej wydała ćwierć miliona złotych na garnitury i buty dla Donalda Tuska oraz finansowała sukienki Małgorzaty Tusk. Bardzo słusznie, bo najważniejsze osoby w państwie powinny nas dobrze reprezentować, a wygląd też się liczy”.

-- WIZAŻ TO POWÓDŹ GŁUPSTW W KTÓREJ TONĄ RZECZY WAŻNE - DALEJ WIELOWIEYSKA: “Wizaż Beaty Szydło czy tańce prezydenta Dudy to sprawy bez większego znaczenia. W powodzi półprawd czy głupstw toną rzeczy naprawdę kluczowe: łamanie konstytucji przez prezydenta i premier Szydło, pacyfikacja Trybunału Konstytucyjnego i przyszłość Sądu Najwyższego”.

-- WIELOWIEYSKA NEGATYWNIE O SŁOWACH VERHOFSTADTA: “Problemem jest dla mnie także ostatnia wypowiedź Guya Verhofstadta: „Europa ma piątą kolumnę w swoich szeregach: cheerleaderki Putina, które chcą zniszczyć Europę i liberalną demokrację od wewnątrz: Le Pen, Wilders, Farage, Orbán, Kaczyński, Salvini używają pieniędzy i wywiadu Kremla”. To, że ci politycy chcą niszczyć demokrację liberalną od wewnątrz, to prawda. To, że jest to interesie Kremla – także. Ale nie ma żadnych dowodów, że akurat PiS korzystał z pieniędzy Kremla”.

-- WITOLD MROZEK O SZANSIE NA URATOWANIE TEATRU STAREGO W KRAKOWIE - pisze w Oku: “Zgodnie z umową pomiędzy artystami i dyrektorem artystycznym kierunek słynnej sceny ma zacząć wyznaczać złożona z aktorów Rada Artystyczna, a do teatru wrócić mają najważniejsi twórcy pracujący w nim za dyrekcji Mikołaja Grabowskiego i Jana Klaty: Monika Strzępka, Paweł Miśkiewicz czy Michał Borczuch. Dyrektor Mikos ma nie ingerować w program, złożył też wniosek o odwołanie swojego dotychczasowego zastępcy ds. artystycznych – Jana Polewki. To jego formalnie zastąpi kolegialne ciało. Jednak zgodnie ze statutem Starego Teatru, to minister kultury musi zgodzić się na odwołanie Polewki. A jego odejście jest warunkiem stawianym przez Radę i reżyserów. Kompromis ma uratować Stary Teatr, który od roku – odkąd byłego dyrektora Jana Klatę zastąpił 1 września 2017 roku Marek Mikos powołany przez ministra Glińskiego – jest pogrążony w kryzysie”.

-- PIOTR ZAREMBA OBRONI INSCENIZACJI ŚLUBU GOMBROWICZA W NARODOWYM: “Ten „Ślub” przejdzie, będę się upierał, do historii polskiego teatru jako dzieło znaczące, chociaż też trochę jako sygnał pewnego zmęczenia Gombrowiczem jako wieszczem. Kiedy mamy wrażenie, że wiele słów tam padających brzmi znajomo, uciekamy w zabawę formą. Wypada jednak odnotować, że nie poszedł reżyser na prymitywne odniesienia do dzisiejszej rzeczywistości, na trywialne polityczne aluzje. Jan Englert powiedział po premierze, że Nekrosius „nie właził w rzeczywistość, a ją stwarzał”. Przy wszystkich zastrzeżeniach i wątpliwościach jednak się z tym zgodzę”.

-- PSYCHOTERAPIA PROFESORA WARLIKOWSKIEGO - POZYTYWNA RECENZJA WYJEŻDŻAMY W RZ - jak pisze Jacek Cieślik: “Cieszcie się każdą chwilą – radzi reżyser „Wyjeżdżamy” w Nowym, groteskowego fresku o krainie depresji”.

-- KORNEL MORAWIECKI ZACHĘCA, ŻEBY NIE DAWAĆ WYPRAWKI BOGATYM - jak mówi SE: “Ta wyprawka 300 plus nie powinna być dla wszystkich. Ci, którzy zarabiają bardzo dobrze, to dla nich nie powinno być tego dodatku. Po co im to? Rząd PiS powinien miarkować ten program. Jak ktoś zarabia duże pieniądze, to im to jest niepotrzebne. To jest potrzebne dla biednych ludzi, nie dla wszystkich. W takim kształcie jak jest teraz to 300 plus, to jest to niesprawiedliwe i nie ma uzasadnienia”.

-- URODZINY:Jarosław Kaczyński, Jan Rokita, Katarzyna Jachowicz, Piotr Niemczyk, Sylwia Pusz.

Źródło: 300polityka.pl

Komisja Europejska szykuje bat na podatkowych oszustów. "Inwencja jest ogromna"

Dodano: 17.06.2018 13:27 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Proponowane przez Komisję Europejską zmiany w VAT pozwolą na zasadnicze ograniczenie oszustw, choć przestępcy zawsze znajdą jakiś sposób na wyłudzenie podatku - ocenił Jerzy Martini z kancelarii Martini i Wspólnicy. - Diabeł tkwi w szczegółach, zobaczymy jak ostatecznie zostaną zapisane te propozycje na poziomie dyrektywy i rozporządzenia wykonawczego - dodał Tomasz Michalik, partner w firmie MDDP.

Źródło: https:

Jak sobie radzą i w co inwestują Polacy w Niemczech? Wywiad z prezesem PAIiH

Dodano: 16.06.2018 19:55 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Na rynek niemiecki trafia 30 proc. polskiego eksportu, ale nasze firmy zakładają też w Niemczech przedsiębiorstwa produkcyjne, bo towary pod niemiecką banderą mają dobrą opinię na rynkach światowych - powiedział PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

Źródło: forsal.pl

Tajemnice piłkarskiej szatni. Wywiad z byłym reprezentantem Polski

Dodano: 16.06.2018 19:45 | 11 odsłon | 0 komentarzy


- Obecny trener jest spokojny, przemawia. Ale kiedyś zawsze czekaliśmy na moment, w którym huknie Artur Boruc, był w tym świetny. Albo Tomasz Hajto. O, wtedy się działo - mówi w wywiadzie dla DGP były reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Mila.

Źródło: forsal.pl

Szef PAIiH: Niemcy traktują nas jako dobre centrum wytwórcze, które jest zapleczem ich własnej gospodarki [WYWIAD]

Dodano: 16.06.2018 19:27 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Niemieccy przedsiębiorcy wysoko cenią sobie w Polsce motywację polskich pracowników do pracy oraz ich rosnące kwalifikacje. Traktują nas, jako godne zaufania centrum wytwórcze, które jest zapleczem ich własnej gospodarki - powiedział PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone