wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Trybunał Sprawiedliwości  RSS
Należyta staranność w VAT przy transakcjach importowych

Dodano: 18.01.2019 8:20 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Podatnicy dokonujący transakcji wewnątrzwspólnotowych obowiązani są wykazyważ, że dochowali należytej staranności w VAT przy weryfikacji kontrahenta. Brak dokonania takiej weryfikacji może skutkować utratą prawa do odliczenia VAT. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdził, że obowiązek ten dotyczy także transakcji importowych.

Źródło: https:

Polska przekazała Komisji Europejskiej odpowiedź w sprawie Sądu Najwyższego

Dodano: 17.01.2019 15:54 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Polska przekazała w czwartek Komisji Europejskiej odpowiedź w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym - poinformowało źródło unijne. Do przesłania odpowiedzi Polskę zobowiązał Trybunał Sprawiedliwości UE w decyzji z 17 grudnia 2018 roku, dając na to miesiąc. - Wszystkie uwagi, które miała Komisja, (...) zostały uwzględnione w tej ustawie - podkreślił w rozmowie z TVN24 wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Źródło: https:

TSUE odwołał rozprawę w sprawie pytań Sądu Najwyższego

Dodano: 15.01.2019 15:18 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odwołał zaplanowaną na 12 lutego rozprawę w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego w sprawie nowelizacji ustawy o SN - poinformowały służby prasowe TSUE, nie informując o powodach tej decyzji.

Źródło: https:

STAN GRY: Tauron jako pierwszy posłuchał wezwania PMM i tnie wydatki marketingowe, Szułdrzyński pesymistycznie o sytuacji PiS, Lipiński o problemie PO, Beylin o dziadziejącej rewolucji z Andruszkiewiczem

Dodano: 11.01.2019 12:01 | 49 odsłon | 0 komentarzy


-- BOGDAN BORUSEWICZ KOŃCZY 70 LAT!

-- EMILEWICZ MOCNO O GLAPIŃSKIM - 300LIVE:

-- ZATRZYMANIA ABW, PRZESZUKANIA W HUAWEI: “ABW zatrzymała dwie osoby podejrzewane o współpracę z chińskim wywiadem. Pierwsza to Weijing W., jeden z dyrektorów polskiego oddziału Huawei, chińskiego potentata telekomunikacyjnego. Druga to Piotr D., były wysoki rangą oficer ABW. (...) Zatrzymani to Piotra D., były oficer ABW, oraz Weijing W., jednego z dyrektorów Huawei w Polsce. Obaj zostali aresztowani już we wtorek. Według TVP Info oficerowie kontrwywiadu zabezpieczyli też dokumenty i dane elektroniczne w siedzibach firmy Huawei, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz firmie Orange, dla których pracował ostatnio Piotr D.”

-- TAURON JAKO PIERWSZY REALIZUJE WEZWANIE PREMIERA DO OGRANICZENIA WYDATKÓW MARKETINGOWYCH: “Tauron jako pierwsza z dużych spółek energteycznych zapowiedział oszczędności w wydatkach promocyjnych. Zarząd zwrócił się do Rady Nadzorczej z wnioskiem o obcięcie budżetu marketingowego o połowę, zmaleją też budżety na sponsoring i promocję. Tego samego rynek spodziewa się po Enei, Enerdze i PGE. To efekt racjonalizacji kosztów, która pozwoli powstrzymać wzrost cen energii”.

-- TAURON NIE PODEJMIE WSPÓŁPRACY Z POLSKĄ LIGĄ SIATKÓWKI: “Jeszcze niedawno mówiło się, że Tauron przygotowuje się do współpracy z Polską Ligą Siatkówki. Ta perspektywa zaczęła się, jednak oddalać po skandalu korupcyjnym, który wybuchł w siatkarskim środowisku w połowie listopada, gdy CBA zatrzymało działaczy PZPS. Dziś, w obliczu oszczędności szukanych przez spółki energetyczne, wydaje się jeszcze mniej prawdopodobna”.

-- POLSKA BAZĄ USA NA WSCHODNIEJ FLANCE - JĘDRZEJ BIELECKI W RZ: “Plan odnośnie do naszego kraju Pentagon ma ogłosić na początku marca. Jednak po rozmowach w połowie grudnia, m.in. w Białym Domu i Departamencie Stanu, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski jest optymistą. – Sprawa wydaje się przesądzona. Konkretem będzie zwiększenie amerykańskiej obecności i zaangażowania militarnego w Polsce. Tym samym nasz kraj stanie się centrum amerykańskiej aktywności wojskowej w regionie, swego rodzaju regionalną bazą operacyjną dla sił zbrojnych USA – ujawnia „Rzeczpospolitej”.

-- ŁUKASZ LPIŃSKI O OBAWIE MNIEJSZYCH PRZED POŻARCIEM PRZEZ PLATFORMĘ: “Koalicja Obywatelska w dotychczasowej formie przestała jednak istnieć, gdy Grzegorz Schetyna postanowił skorzystać z buntu Kamili Gasiuk-Pihowicz i spróbować wrogiego przejęcia Nowoczesnej. Ruch Schetyny nie tylko zburzył zaufanie między liderami koalicji, ale też przestraszył innych potencjalnych koalicjantów, czyli przede wszystkim liderów SLD i PSL. Partie Włodzimierza Czarzastego i Władysława Kosiniaka-Kamysza nie chcą odegrać roli przystawek, które po pewnym czasie zostaną pożarte przez Platformę”.

-- SCHETYNA NIEZDOLNY DO RUCHU TAKIEGO JAK KACZYŃSKI - DALEJ LIPIŃSKI: “Jarosław Kaczyński, żeby wygrać wybory i zdobyć władzę, potrafił się cofnąć o krok i namaścić na premiera Beatę Szydło. Schetyna, mimo że ma świadomość dużego elektoratu negatywnego, wydaje się niezdolny do takiego ruchu. Z drugiej strony szef PO wie, że jego partia w wyborach musi się otoczyć sojusznikami, bo część elektoratu opozycji nigdy nie zagłosuje na samą Platformę”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI PESYMISTYCZNIE O SYTUACJI PIS - pisze w RZ: “Partia Jarosława Kaczyńskiego nie powinna się spodziewać, że kolejne miesiące przyniosą jej wzrost poparcia. Wśród większości komentatorów dominuje przekonanie, że szczytowe poparcie PiS ma już za sobą, a przyszłość może przynieść jedynie kłopoty. Dziś protestują nauczyciele, dopiero co protestowali policjanci, a kolejne grupy zawodowe, słysząc, że w budżecie są nadwyżki, z pewnością ustawią się w kolejce po podwyżki. Jeśli zaś chodzi o edukację, kłopotem są nie tylko protesty nauczycieli. Jesienią dyrektorzy liceów staną przed kumulacją roczników wynikającą z likwidacji gimnazjów. Problemy zaczną się jeszcze przed wakacjami. W dodatku za kilka miesięcy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok w sprawie zmian w sądownictwie”.

-- DZIADZIEJĄCA REWOLUCJA - MAREK BEYLIN w GW: “PiS wziął do rządu Adama Andruszkiewicza, byłego szefa wszechpolaków, nie tylko po to, by osłabiać narodowców. Rządząca partia chce też ożywić dziadziejącą antydemokratyczną rewolucję. Choćby za pomocą nacjonalizmu i antysemityzmu. (...) W dodatku dziś Polacy pragną spokoju, ładu i coraz lepszego życia. Polityka nagonek i społecznych wojen z obcymi oraz sojusz z nacjonalistami nie powściągnie tych aspiracji. Raczej dodatkowo zrazi wyborców. Toteż narodowa rewolucja PiS nawet z antysemityzmem bez antysemitów właśnie ponosi krach. Nominacja Andruszkiewicza dobrze to uwidacznia”.

-- NACJONALIŚCI IDĄ NA EUROPĘ - TOMASZ BIELECKI w GW: “Wicepremier Włoch Matteo Salvini nie mógł ogłosić aliansu między Ligą Północną a PiS po swym środowym spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, choć chyba na to liczył, wybierając się do Warszawy. Nie oznacza to jednak, że obie partie nie pójdą na współpracę w nowym europarlamencie. Możliwe, że szykuje się tam frakcja twardszych i łagodniejszych „nacjonalistów”, którzy rządzą lub współrządzą swymi państwami, więc nie stać ich na prawdziwą „antysystemowość” i muszą się jednak jakoś z Brukselą układać. To głównie PiS, Liga, a także Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA) – największa i w zasadzie centroprawicowa partia Belgii, która ostatnio znów zaczęła mocno uderzać w tony antyimigracyjne”.

-- MONIKA OLEJNIK PYTA CZY WYGRA GLAPIŃSKI CZY KACZYŃSKI: “Ciekawe, kto wygra tę bitwę - prezes PiS Jarosław Kaczyński czy prezes NBP Adam Glapiński. Drugi prezes do tej pory gra na nosie pierwszemu prezesowi, który ponoć rządzi całą sceną polityczną do tego stopnia, że włoski wicepremier odwiedza go na Nowogrodzkiej”.

-- RAFAŁ TRZASKOWSKI W ROZMOWIE Z MARCINEM FIJOŁKIEM DOPUSZCZA NAZWANIE JEDNEJ Z ULIC NAZWISKIEM LECHA KACZYŃSKIEGO:“Uważam, że Lech Kaczyński zasłużył na ulicę w Warszawie i trzeba o tym porozmawiać. Większość warszawiaków zgodziłaby się, by jedna z ulic przy Muzeum Powstania Warszawskiego nosiła imię pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To byłby temat, który nie wzbudziłby kontrowersji. Chodziło o to, że te zmiany zostały wprowadzone bez rozmów z samorządem”.

-- URODZINY:Bogdan Borusewicz, Jacek Kurczewski, Piotr Borys, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Piotr Grzymowicz, Paulina Boveington-Fauran, Lidia Gądek, Dobrawa Morzyńska.

Źródło: 300polityka.pl

Opinie ws. pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego druzgocące dla polskiego rządu

Dodano: 04.01.2019 13:00 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Znamy już opinie, jakie otrzymał Europejski Trybunał Sprawiedliwości w sprawie pytań prejudycjalnych polskiego Sądu Najwyższego. Na pięć pytań dotyczących niezależności sądów TSUE ma odpowiedzieć po rozprawie zapowiedzianej na 12 lutego.

Źródło: https:

Macierewicz: Sojusz z Niemcami nie da antyrosyjskiego efektu. Musi doprowadzić do wepchnięcia Polski do rosyjskiej strefy wpływów, a w najlepszym razie – do uczynienia z Polski swoistego kondominium rosyjsko-niemieckiego [5 CYTATÓW]

Dodano: 01.01.2019 19:37 | 57 odsłon | 0 komentarzy


- Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel mówi nam otwarcie, że mamy zrezygnować z naszej niepodległości i suwerenności narodowej, prezydent Francji Emmanuel Macron ogłasza, że europejska armia, która miałaby powstać, może być użyta do walki z USA. Trybunał Sprawiedliwości staje się gwarantem postkomunistycznego dyktatu w polskim sądownictwie, a Parlament Europejski potępia polski patriotyzm i chce na nas wymusić porzucenie wartości chrześcijańskich - napisał Antoni Macierewicz w eseju “Cena patriotyzmu” opublikowanym w ostatnim numerze miesięcznika “Wpis”, Poniżej kilka wybranych cytatów. . ***** -- O TSUE, KTÓRY STAJE SIĘ GWARANTEM POSTKOMUNISTYCZNEGO DYKTATU W POLSKIM SĄDOWNICTWIE: “Tego świata już nie ma. Oczywiście jest Unia Europejska i jest Polska, która ma tam swoje miejsce określane przez Konstytucję RP. Bo Unia, jaką Polska zaakceptowała i za którą Polacy głosowali w referendum w 2004 roku, to był związek suwerennych narodów i niepodległych państw. Ta kwestia została rozstrzygnięta przez polski Trybunał Konstytucyjny w 2010 roku w odpowiedzi na wniosek grupy posłów, których miałem zaszczyt reprezentować. Polska jest wobec takiej Unii lojalna i oczekuje wzajemności. Ale ta Unia właśnie odchodzi w przyszłość. Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel mówi nam otwarcie, że mamy zrezygnować z naszej niepodległości i suwerenności narodowej, prezydent Francji Emmanuel Macron ogłasza, że europejska armia, która miałaby powstać, może być użyta do walki z USA. Trybunał Sprawiedliwości staje się gwarantem postkomunistycznego dyktatu w polskim sądownictwie, a Parlament Europejski potępia polski patriotyzm i chce na nas wymusić porzucenie wartości chrześcijańskich. Demokrację i wolę narodu wyrażaną w wolnych wyborach chce się zastąpić sondażami, propagandą, dezinformacją i przekupstwem. Przed takimi właśnie kierunkiem zmian przestrzegał wielki polski święty Jan Paweł II, przypominając, że demokracja bez wartości może obrócić się w system totalitarny. Dziś stajemy się właśnie wobec takiego zagrożenia”. -- O USA, TUSKU I KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ: “W rzeczywistości Ameryka potrzebuje Polski, a Polska skazana jest na Amerykę. Taka konfiguracja to niesłychanie rzadka sytuacja w dziejach światowej geopolityki i faktycznie, politycy reprezentujący obie strony szukają innego rozwiązania, nie chcąc być uzależnionym od partnera. Dla USA oznaczałoby to sojusz z Rosją albo w wersji putinowskiej, albo taki, jaki starał się wykreować George Soros. Bez względu na rozważania gabinetowych strategów - jak na razie - nic nie wskazuje na to, by Partia Republikańska i jej elektorat zaakceptowali taką możliwość. W Polsce sytuacja jest także skomplikowana. Po obu stronach obecnego sporu ideowo-politycznego, tzn. zarówno w obozie totalnej opozycji, jak i szeroko rozumianej prawicy, są środowiska gotowe zaakceptować sojusz rosyjsko-polski. Oczywiście, koncepcje te mają różny kształt i ich znaczenie dla obu formacji jest odmienne. Totalna opozycja wyrosła z obozu forsującego (w ślad za Niemcami) akceptację dla porozumienia z Rosją. Owocem tej właśnie polityki Donalda Tuska był dramat smoleński i to bez względu na to, w jakim stopniu Tusk i związani z nim politycy mieli świadomość reperkusji swojej postawy i tego, w jakiej grze uczestniczą. Jedno jest pewne: śmierć polskiej elity z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele była prostą konsekwencją otwarcia Polski przez rząd Tuska na wpływy rosyjskie”. -- O AGENTURALNO-ROSYJSKIM UZALEŻNIENIU POLITYKI DONALDA TUSKA: “O tym agenturalno-rosyjskim uzależnieniu polityki Donalda Tuska musimy dziś jasno mówić, bo brutalnie kłamliwa propaganda totalnej opozycji i bezradność publicznych środków informacji robią wrażenie na młodym pokoleniu nie pamiętającym tamtych wydarzeń. Większość mediów ignoruje “niewygodne” fakty i ustalenia Komisji Smoleńskiej (...) Rozpoczęta wówczas kampania nienawiści przeciwko prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i de facto polskiej tradycji niepodległościowej na zawsze już pozostanie symbolem Platformy Obywatelskiej i obozu totalnej opozycji. Ten obraz oczywiście można by rozszerzyć, przypominając diagnozy strategów prezydenta Bronisława Komorowskiego, a Rosja może stać się częścią NATO. Taka właśnie była geneza planu stopniowej likwidacji armii, walki z patriotyzmem, podporządkowywania polityki polskiej Niemcom i Rosji. Takie też były źródła tragedii smoleńskiej!”. -- O SOJUSZU Z NIEMCAMI I SWOISTYM KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIM: “Przywołanie tych faktów było niezbędne dla zrozumienia, przed jakim dylematem staje dziś polityka polska, próbująca powrócić do idei sojuszu niemieckiego (a w konsekwencji -rosyjskiego!). Oczywiście, zwolennicy tej koncepcji po stronie prawicy wychodzą z zupełnie innych założeń i argumentują swoje propozycje inaczej niż Donald Tusk i totalna opozycja. Nie sugeruję, że są ich ukrytymi zwolennikami, ale rzecz w tym, że mimo pięknie umotywowanych intencji konsekwencje ich działań rysują się podobnie. Widzą oni sojusz z niemiecką Unią Europejską albo jako część wielkiej cywilizacyjnej operacji antyanglosaskiej, albo jako możliwość wpłynięcia na trwałe uformowanie UE przeciw Rosji. Jednak tylko pierwsza z tych możliwości jest realistyczna. Sojusz z Niemcami nie da antyrosyjskiego efektu, przeciwnie, musi doprowadzić do wepchnięcia Polski do rosyjskiej strefy wpływów, a w najlepszym razie - do uczynienia z Polski swoistego kondominium rosyjsko-niemieckiego. Nie zdają sobie z tego sprawy ci polscy patrioci, którzy uwiedzeni konserwatywnymi wypowiedziami Putina i motywowani antyamerykanizmem propagują wielką unię europejsko-rosyjską, od Lizbony po Władywostok. Sojusz rosyjsko-niemiecki dotychczas zawsze prowadził do zniszczenia Polski. Wystarczy zajrzeć do prac Aleksandra Dugina, głównego ideologa Putina i twórcy putinowskiej strategii geopolitycznej, by zobaczyć, co naprawdę niesie Polsce imperium niemiecko-rosyjskie”. -- O PIS I POTRZEBIE MASOWEJ ZDOLNOŚCI DZIAŁANIA: “W blisko stuletniej historii walki Polaków o utrzymanie niepodległego państwa odzyskanego po 123 latach rozbiorów nigdy zapewne nie mieliśmy tak znakomitej koniunktury gospodarczej i tak wielkiej gotowości narodu do podjęcia tego wyzwania. To prawda, że ten wysiłek napotyka zmasowany opór elit postkomunistycznych w kraju wspierany przez zagranicę, zwłaszcza w Niemczech, które szykują się do skonsumowania upragnionego sojuszu z Rosją. To prawda, że aby tę walkę wygrać, konieczne jest wsparcie powszechnego ruchu narodowego tak silnie dającego wyraz swoich dążeń w ostatnich latach. Chodzi nie tylko o poparcie sondażowe dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Potrzebna jest masowa zdolność działania jak ta wyrażana w wielkich demonstracjach takich jak Marsz Niepodległości, wsparcie dla tradycji Żołnierzy Niezłomnych, budowy wojsk obrony terytorialnej, gotowość przeznaczania pieniędzy budżetowych na zbrojenia, a wreszcie powszechna aprobata dla reform gospodarczych budujących silną i sprawiedliwą Polskę”. Fot. Facebook Antoniego Macierewicza

Źródło: 300polityka.pl

Zapytał o praworządność w Polsce. Teraz musi się tłumaczyć

Dodano: 31.12.2018 13:51 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego zapytał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej o praworządność w Polsce. I teraz musi się tłumaczyć. Właśnie dostał pismo od zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, który wezwał go do złożenia pisemnych wyjaśnień.

Źródło: https:

Biura podróży poległy w boju o VAT

Dodano: 25.12.2018 9:22 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Podatek trzeba płacić już w chwili otrzymania zaliczki na wyjazd – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości UE. Skutki takiego wyroku mogą być fatalne dla touroperatorów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Biura podróży poległy w boju o VAT

Dodano: 24.12.2018 8:51 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Podatek trzeba płacić już w chwili otrzymania zaliczki na wyjazd – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości UE. Skutki takiego wyroku mogą być fatalne dla touroperatorów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone