sobota, 21 października 2017 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Tusk  RSS
Tusk: Budzę się i zasypiam z jedną myślą. Co zrobić, żeby Polska nie była izolowana?

Dodano: 20.10.2017 16:24 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Tusk: Budzę się i zasypiam z jedną myślą. Co zrobić, żeby Polska nie była izolowana? - Uważam, że warto wykorzystać ten czas, żeby wspólnie pracować na rzecz interesu i europejskiego i polskiego. Problem polega na tym, że uważam, że interes Polski i Europy jest tożsamy i tak naprawdę to jest dzisiaj dla mnie najważniejsze. To nie jest tylko moja wyobraźnia, to moja stuprocentowa pewność, że dobra przyszłość dla Polski będzie wynikała bezpośrednio z pozycji w Europie, a nie poza Europę. Ja się z tym budzę i zasypiam, z tą jedną myślą. Co zrobić, żeby Polska nie była izolowana w Europie - mówił Donald Tusk w rozmowie z reporterem TVN24BiŚ.

Źródło: 300polityka.pl

"Budzę się i zasypiam z jedną myślą. Co zrobić, żeby Polska nie była izolowana?"

Dodano: 20.10.2017 15:55 | 14 odsłon | 0 komentarzy


- Dzisiaj, podobnie jak pół roku temu czy rok temu, nie widzę realnej możliwości znalezienia kompromisu pomiędzy państwami członkowskimi w sprawie tak zwanej przymusowej relokacji. Wydaje się to tak samo odległe jak na początku tej dyskusji - mówił w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w rozmowie z reporterem TVN24 BiS.

Źródło: https:

Tusk o Katalonii: nie ma tu miejsca na interwencję Unii Europejskiej

Dodano: 19.10.2017 22:50 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Sytuacja w Katalonii jest niepokojąca - powiedział w czwartek Donald Tusk po zakończeniu pierwszego dnia szczytu UE w Brukseli. Zdaniem przewodniczącego Rady Europejskiej nie ma jednak obecnie przestrzeni na mediację, międzynarodową inicjatywę czy działanie.

Źródło: https:

Donald Tusk nie widzi przyszłości dla projektu przymusowej relokacji imigrantów

Dodano: 19.10.2017 21:00 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział podczas briefingu z dziennikarzami, że nie widzi przyszłości dla projektu przymusowej relokacji imigrantów, którzy w ostatnich latach przybyli do Europy z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dodał, że zależy mu wypracowaniu rozwiązań, które nie będą separowały od Europy państw Grupy Wyszehradzkiej.

Źródło: www.pch24.pl

Waszczykowski: bardzo mnie cieszy, że wreszcie pan Tusk dojrzał

Dodano: 19.10.2017 18:42 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Mam nadzieję, że Donald Tusk odszedł od takiego myślenia, że każdy z polityków, który staje się urzędnikiem międzynarodowym, staje się kosmopolitą i nie dba o interesy własnego państwa - powiedział w czwartek w Tbilisi szef MSZ Witold Waszczykowski.

Źródło: https:

Waszczykowski: Unii nie pomagają wydumane doktryny o dalszej integracji politycznej

Dodano: 19.10.2017 18:14 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Mam nadzieję, że Donald Tusk odszedł od takiego myślenia, że każdy z polityków, który staje się urzędnikiem międzynarodowym, staje się kosmopolitą i nie dba o interesy własnego państwa - powiedział w czwartek w Tbilisi szef MSZ Witold Waszczykowski.

Źródło: https:

Premier w Brukseli: oczekuję, że Donald Tusk zapewni taki sam udział wszystkich państw

Dodano: 19.10.2017 17:02 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Warunkiem powodzenia reform jest rozwiązanie palących problemów wspólnoty. Kryzys migracyjny czy kwestia Nord Stream 2 to są te warunki, które będę w imieniu polskiego rządu stawiać - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło dziennikarzom przed szczytem w Brukseli.

Źródło: https:

Szydło: Oczekuję od Tuska, że wszystkie państwa UE będą miały taki sam udział w dyskusji

Dodano: 19.10.2017 16:12 | 12 odsłon | 0 komentarzy


​Oczekuję, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapewni, iż wszystkie państwa UE będą miały taki sam udział w dyskusji na temat zmian i reform Unii - powiedziała premier Beata Szydło dziennikarzom przed szczytem w Brukseli.

Źródło: www.rmf24.pl

Szydło: Oczekuję równego udziału krajów UE w debacie o reformach

Dodano: 19.10.2017 16:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Szydło: Oczekuję równego udziału krajów UE w debacie o reformach - Rozpoczynamy szczyt, dwa dni intensywnej pracy. Polska była pierwszym państwem unijnym, które podniosło konieczność reform i zmian w UE. Bardzo dobrze, że w tej chwili kolejne państwa do tego dołączają. To już przesądzone, że wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że te reformy są potrzebne - premier Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami przed szczytem UE. Jak dodała, dyskusja na temat tych zmian i reform powinna toczyć się na szczycie europejskim, a nie w mniejszych grupach i klubach. - Oczekuję, że przewodniczący Donald Tusk zapewni, że wszystkie państwa będą miały taki sam udział w tym procesie - powiedziała szefowa rządu.

Źródło: 300polityka.pl

Tusk radzi Macronowi, by budował porozumienie ws. pracowników delegowanych

Dodano: 19.10.2017 7:50 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poradził w środę prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi, aby ws. dyrektywy o pracownikach delegowanych zbudował porozumienie z państwami Europy Środkowo-Wschodniej, by uniknąć konfliktu.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone