wtorek, 16 stycznia 2018 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Tuska  RSS
Były pacyfista, znawca dyplomacji, członek zaplecza PiS. Czaputowicz nowym szefem MSZ

Dodano: 09.01.2018 12:25 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Jako publicysta podważał legalność ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Pół roku później został wiceministrem spraw zagranicznych do spraw prawnych i traktatowych. To jego publicystykę Witold Waszczykowski podawał za przykład ekspertyz prawnych mających świadczyć o nieprawidłowościach głosowania w Brukseli 9 marca ubiegłego roku. Jacek Czaputowicz został we wtorek ministrem spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Źródło: https:

STAN GRY: Ujazdowski mocny w sondażu wrocławskim, Tomaszewski: Jarek jest zgrywusem, rodeo mógł wymyślić, Dworczyk: Euro tak, kiedy będzie dla nas korzystne

Dodano: 05.01.2018 12:04 | 14 odsłon | 0 komentarzy


-- CHYBICKA 20,3, STACHOWIAK-RÓŻECKA 19,6, UJAZDOWSKI 15,2, SUTRYK 11,8 , JAROS 8,8 - SONDAŻ DLA RADIA WROCŁAW

-- PLATFORMA TRACI LUDZI - GPC O TERESPOLU: “W środę 12 działaczy Platformy Obywatelskiej, z burmistrzem Terespola Jackiem Danielukiem na czele, zdecydowało o opuszczeniu partii. – Podjęliśmy decyzję, że wspólnie odchodzimy – powiedział Danieluk. Władze regionalne PO oceniły, że burmistrzowi już od dawna bliżej do PiS-u”. 

-- WPOLITYCE O ODEJŚCIU Z PO W KRAKOWIE: “Z klubu Platformy Obywatelskiej w krakowskiej radzie miasta odejść ma Tomasz Urynowicz - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków PO w mieście i niezwykle wpływowy rajca z Nowej Huty - ustalił portal wPolityce.pl. Mówi się też, że wraz z nim partię Grzegorza Schetyny wkrótce opuszczą także inni politycy tej. Wiele wskazuje, że w najbliższych dniach Urynowicz wejdzie do struktur partii „Porozumienie” Jarosława Gowina, który miał mocno zabiegać o popularnego radnego”. 

-- FAKT O ZARZUTACH DLA SEKRETARZA PO STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO I “KANAPKACH Z PIENIĘDZMI” - jak pisze Magdalena Rubaj: “W czasie składania wyjaśnień Tomasz P. przyznał, że Krzysztof B. mówił mu o „przekazywaniu kanapek wyborczych” w okresie kampanii wyborczej w 2011 r. To kolejne takie zeznania. W czerwcu 2014 r. Tomasz P. opowiadał śledczym, że B. „pomagał Gawłowskiemu”. O jakie „kanapki” chodzi? To potoczna nazwa grubego pliku banknotów. W czasie przesłuchania Krzysztof B., rozwinął ten wątek. Opowiadał, że gdyby nie przekazał Gawłowskiemu pieniędzy na pomoc przy kampanii wyborczej, nie miałby szans w przetargach, które potem wygrywał. Krzysztof B. zeznał, że rozmowy na ten temat prowadził w cztery oczy z posłem PO, „pływając na motorówce albo skuterach”. Gotówkę na kampanię – między 170 a 190 tysięcy złotych – przekazał Gawłowskiemu w jego domu w Koszalinie. Krzysztof B. zeznał też, że polityk kazał mu pamiętać finansowo o Tomaszu P., aby „on nie miał krzywdy”. Gawłowski miał się mu chwalić, że Tomasz P. jest mu „posłuszny” w związku z realizacją inwestycji”. 

-- W NOWOCZESNEJ JUŻ WIELKANOC: “Dotąd niekwestionowanym królem wpadek, nie tylko w Nowoczesnej ale i w całym Sejmie, był bez wątpienia Ryszard Petru. Tak było do dzisiaj. W czwartek okazało się, że Petru stracił nie tylko funkcję przywódcy partii, ale i nieformalny tytuł królewski. Zdetronizował go poseł Radosław Lubczyk, który złożył bardzo nietypowe życzenia!” 

-- JACEK KURSKI O KORONIE KRÓLÓW - mówi Wirtualnym mediom: “Jestem bardzo zadowolony z oglądalności „Korony królów”, spodziewałem się wyników zbliżonych do „Klanu”, a jest prawie dwa razy więcej. Wypełniamy lukę po latach emisji tureckich i niemieckich seriali historycznych. Telenowela musi uproszczać, bo historia jest skomplikowana, a wierność szczegółom może wywoływać niezrozumienie”.

-- AKCJA ROZWIJA SIĘ OD 20 ODCINKA - MÓWI KURSKI: “Od dwudziestego odcinka telenowela robi się fascynująca: akcja się dociera, tempo będzie szybsze. Pierwsze odcinki ekspozycyjne były trudniejsze ze względu na zarysowanie akcji”. 

-- JEGO WYSOKOŚĆ KUZYN - MAZUREK DO JANA MARII TOMASZEWSKIEGO w rozmowie w DGP: “Jak pana przedstawiać?

- Doradca zarządu Telewizji Polskiej do spraw teatru, ale przede wszystkim artysta grafik po Akademii Sztuk Pięknych.

I kuzyn. Jego Wysokość Kuzyn.

- To w drugim rzędzie.

Kiedy się pan jakieś 10 lat temu pojawił w Warszawie...

- ...no tak, mniej więcej wtedy wróciłem na stałe z Wiednia.

I po mieście poszedł chyr, że baluje „kuzyn Kaczyńskiego”.

- My o sobie zawsze mówiliśmy brat, nie kuzyn. Jesteśmy braćmi ciotecznymi, nasze mamy były siostrami. Jestem rok młodszy od Jarka, wychowywaliśmy się razem, oni często bywali u nas, ja u nich, cały czas”.

-- TOMASZEWSKI O POGLĄDACH POLITYCZNYCH AKTORÓW: “Maja Ostaszewska czy Maciej Stuhr mogliby zagrać w Teatrze Telewizji?

- Jest jedna zasada: na scenie nie ma polityki. Jeśli pojawia się polityka – won! Aktor jest od tego, żeby grać, nie agitować, nie do tego służy scena. Dla aktora zabawa w politykę to samobójstwo zawodowe.

Ostaszewska i Stuhr nie agitują na scenie, tylko chodzą na demonstracje przeciwko dyktaturze Kaczyńskiego. Mogliby zagrać w Teatrze Telewizji?

- Pewnie, że tak! Ostatnio zagrał Daniel Olbrychski i to zagrał fenomenalnie, bo to jest wielki aktor, mistrz. A że ma swoje poglądy? Niech sobie ma i niech sobie je głosi, jeśli ma taką potrzebę, mnie to nie interesuje.

Z TVP wyleciała Julia Wyszyńska, bo grała w „Klątwie”.

- Ja nic o tym nie wiem, ona nie grała w Teatrze Telewizji, tylko w telenoweli. Powtórzę, że mnie prywatne poglądy Olbrychskiego czy Stuhra nie przeszkadzają.

Niewielu ludzi po prawej stronie tak myśli.

- Ja nie jestem po prawej stronie.

A po jakiej?

- Swojej".

-- JAREK JEST JAJCARZEM I ZGRYWUSEM - mówi Tomaszewski Mazurkowi: “Czego ludzie o panu nie wiedzą?

- Bardzo wielu rzeczy, choćby tego, że mam dorosłą córkę, niestety skrzywioną koniarsko... (śmiech)

Co znaczy skrzywioną?

- Przecież koniarstwo to żaden sport, żadne hobby, tylko ciężka choroba! A ona i jeździ, i leczy, bo jest weterynarzem, zresztą naprawdę świetnym. Za to znakomicie znajduje wspólny język z Jarosławem: zwierzęta, ochrona zwierząt...

Rozmawiają o rodeo?

- Nie mam pojęcia.

A może pan mógłby zdradzić, w jakiej to telewizji Jarosław Kaczyński ogląda rodeo?

- (salwa śmiechu) Wymyślił to!

Naprawdę?

- Chyba tak, Jarek jest wielkim jajcarzem i zgrywusem, mógł to sobie wymyślić, żeby kogoś wkręcić”.

-- MICHAŁ DWORCZYK O SPIĘCIACH SILNYCH OSOBOWOŚCI W MON I PAŁACU - mówi Jackowi Nizinkiewiczowi w RZ: “W polityce zdarza się czasem, że między silnymi osobowościami dochodzi do spięć. Nie jest tajemnicą, że między panem prezydentem a panem ministrem są różnice zdań w sprawie poszczególnych rozwiązań i decyzji dotyczących Wojska Polskiego. Jednak w sprawach zasadniczych, takich jak potrzeba reformy sił zbrojnych, zwiększenie finansowania i modernizacji, wzrost liczebności armii czy utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, jest całkowita zgoda”.

-- PRZYJMIEMY EURO, KIEDY TO BĘDZIE KORZYSTNE - mówi Dworczyk Nizinkiewiczowi: “Wstępując do UE, Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, ale bez określenia precyzyjnego terminu. Zrobimy to wtedy, kiedy będzie to korzystne dla Polaków. Tym bardziej że doświadczenie państw naszego regionu – np. Litwy czy Słowacji – pokazuje, że po wprowadzeniu euro ceny wielu produktów wzrosły. Dziś wiemy na pewno, że to nie jest dobry moment na wprowadzenie wspólnej waluty. Dlatego żadne prace w tej sprawie nie są przez rząd prowadzone”. 

-- TUSK, ZDANIEM PAWŁA ŚPIEWAKA NIE JEST WIZJONEREM: “Talent Donalda Tuska nie jest jakimś wielkim talentem politycznym, w sensie stratega, wizjonera, bo tego mu na pewno nie można przypisać. Natomiast on ma olbrzymi talent inteligencji emocjonalnej, umiejętności kontaktu z ludźmi, porozumiewania się, zachęcania. Ten rodzaj talentu jest czymś wyjątkowym”. 

-- MARCIN FIJOŁEK O WYKLUWANIU SIĘ ŚRODOWISK POZA MAINSTREAMEM: “Książkę Sękowskiego czytałbym raczej jako element szerszego zjawiska: wykluwania się i dojrzewania środowisk ideowych poza mainstreamem medialnym (ale i poza rightstreamem mediów prawicowych). Medialne lustra wyglądają dziś tak, że Polska przedstawiana w studiu TVN jest czymś, co styka się z Polską w wersji TVP tylko przy okazji zwycięstw polskich sportowców albo katastrof (czasem jeszcze łączniki występują przy wydarzeniach na świecie)”. 

-- STEFAN SĘKOWSKI O MABENIE: “Według prof. Zybertowicza MaBeNa miałaby neutralizować zagrożenia dla naszej reputacji i „nagłaśniać nasz pozytywny przekaz”. Świetnie – tylko co w takim przypadku znaczy „nasz”, skoro duża część Polaków tego przekazu nie podziela? Dla uczynienia przekazu „naszym” wystarczy zwykła większość w sondażu CBOS, czy jednak kwalifikowana?” 

-- MAREK BEYLIN UWAŻA, ŻE NIC JESZCZE NIE JEST ROZSTRZYGNIĘTE: “Pewność Ewy Siedleckiej, że Polacy znieruchomieli w aprobacie dla PiS, jest więc oparta na pozorze. Bo spokój społeczny i niezbyt liczne manifestacje świadczą nie tyle o przemożnym i trwałym poparciu dla władzy, ile o wstrzemięźliwości w manifestowaniu własnych postaw, choćby – jak wynika z badań – aprobaty dla demokratycznych wartości. Co może wynikać z rosnących obaw przed ujawnianiem opinii. Ale takie obawy to marna ochrona reżimu. W dodatku, jak zauważył Piotr Pacewicz („Rok 2017 w sondażach”, OKO.press, 31 grudnia), właśnie w grudniu przewaga PiS nad PO i Nowoczesną zmalała o połowę, według CBOS – do 12 pkt proc., według Kantar Millward Brown – do 10. „Tak szybkiej zmiany jeszcze nie było” – konstatuje Pacewicz, pokazując przy tym, że zmienne są koleje sondażowego sporu PiS i opozycji o poparcie. Nic tu nie jest rozstrzygnięte”. 

-- PIS SIĘ BOI SIECI - MARCIN KRÓL NA MARGINESIE ROZWAŻAŃ O KSIĄŻCE NIALA FERGUSSONA - pisze w GW: “I znów wracamy do partii politycznych, ich struktury i sposobu działania – i to nie tylko w Polsce, gdzie zjawisko osiągnęło poziom krytyczny, ale także na całym Zachodzie. Posłowie z drugiego i trzeciego rzędu nie mają nic do powiedzenia, ba, nie wolno im mieć do powiedzenia cokolwiek. Dlatego, wbrew wszelkim deklaracjom, partie polityczne, podobnie jak współczesne rządy – o ile w ich krajach tradycja federacyjna nie jest już zbyt silna – nie znoszą decentralizacji. Widzimy teraz, dlaczego PiS tak bardzo chce, żeby w wyborach samorządowych uczestniczyły jedynie partie polityczne, a nie lokalne komitety, czyli sieci. PiS się boi sieci. Bo nie da się nimi rządzić”. 

-- ILU POLAKÓW NIGDY NIE WESZŁO DO UNII - Stanisław Skarżyński w GW: “Wraz z tym dochodzi się jednak do smutnego wniosku, że po 15 latach Polski w Europie zaledwie 40 proc. obywateli i obywatelek tego kraju funkcjonuje w rzeczywistości, w której korzyści z integracji przeważają nad obawami. A aż połowa przebywa w rzeczywistości, do której Unia dotarła w stopniu zbyt małym, by stanowić przeciwwagę dla opowieści PiS.

-- ŻEBY ODA DO RADOŚCI NIE BRZMIAŁA JAK PONURY ŻART - dalej Skarżyński: “PiS zamiast tej opowieści proponuje 500 plus i godnościowo-nacjonalistyczny pijar – a my, uczciwie mówiąc również o tym, co w Unii nie działa (a także wygrywając zawsze skuteczny motyw narodowej dumy, co jako Polacy jesteśmy w stanie jej zaproponować), możemy obywateli z tamtej rzeczywistości zaprosić do europejskiej Polski. Takiej, w której godność człowieka nie zależy od hojności i dobrego nastroju władzy, poglądów politycznych ani odpowiedniej narodowości, ale opiera się na samym fakcie bycia człowiekiem – bo to dzięki temu właśnie „Oda do radości” nie brzmi jak ponury żart”. 

-- GW O RODZINIE KORNHAUSERÓW - jak pisze Michał Nogaś: “Na przełomie lat 80. i 90. mały Jakub, wraz ze starszą o 12 lat siostrą Agatą – dziś pierwszą damą RP – wielokrotnie próbował dowiedzieć się od ojca, jak naprawdę wyglądało życie dziadków Kornhauserów. Łatwo nie było. – Tata konfabulował, przeinaczał, co wynika z jego przewrotnej, subwersywnej, jak to się ładnie mówi, natury człowieka literatury. Ze swojego życia starał się zrobić kolejne opowiadanie. Za każdym razem ta historia była inna. A my z Agatą nie mogliśmy jej z niczym skonfrontować”. 

-- IZABELA DĄBROWSKA, PANI BASIA Z UCHA PREZESA W ROZMOWIE Z AGNIESZKĄ KUBLIK W GW: “Podobno przed „Uchem Prezesa” nie zdawała sobie pani sprawy z istnienia prawdziwej pani Basi?

– Tak, dopiero po emisji pierwszych odcinków dotarło do mnie, że ona naprawdę istnieje. Po prostu wyobraziłam sobie taką sekretarkę, wierną towarzyszkę Prezesa.

To nie parodia?

– Nikogo nie obrażamy, ośmieszamy tylko pewne konwencje. Władza zawsze powinna się liczyć z tym, że będzie parodiowana, bo „Ucho Prezesa” to nie jest galeria sobowtórów, to nasze wyobrażenia na temat polityków.

(...)

„Uchem Prezesa” weszła pani w politykę.

– Czasem mam propozycje, żebym to czy tamto skomentowała jako pani Basia. Odmawiam oczywiście i zapraszam do teatru”. 

-- MICHAŁ SUTOWSKI O MOTYWACH PRZYJĘCIA EURO: “Wg mnie temat euro można uratować politycznie tylko jako część szerszej wizji europejskiej, alternatywnej wobec wrogiego Unii PiS, ale i zachowawczego myślenia PO jako „soft-PiS-u”. Polacy mogą wybrać bycie w centrum Europy, ale przede wszystkim ze względów geopolitycznego bezpieczeństwa, wyznawanych wartości cywilizacyjnych, z potrzeby solidarności i z tęsknoty za wolnością osobistą i polityczną, wreszcie ze względu na swoje aspiracje rozwojowe”. 

-- WITOLD GADOMSKI O POZYTYWNEJ OCENIE EURO W EUROSTREFIE - pisze w GW: “Pozytywna ocena wspólnej waluty wśród mieszkańców Europy wynika nie tylko z przekonania, że jest ona ważnym czynnikiem integrującym gospodarkę kontynentu, ale też z efektów odczuwanych w portfelach konsumentów. Obawy przed wzrostem cen były przed wprowadzeniem euro powszechne i raczej się nie potwierdziły. W roku ubiegłym ceny w całej strefie euro wzrosły średnio o 1,5 proc., podczas gdy w Polsce o około 2 proc”. 

-- MARCIN REY- ŁOWCA ROSYJSKICH TROLLI W ROZMOWIE Z WOJCIECHEM MUCHĄ W GPC: “Sporo ludzi w Polsce uwierzyło propagandzie, jakoby obecna władza była ukrytą opcją putinowską, to czemu nie miałby w to uwierzyć Bartosz Kramek. To jeden z wielu możliwych powodów jego działania: mógł się wyrwać przed szereg, wplątał w to fundację i tym samym utrudnił dotychczasową działalność swojej żonie i jej bratu z Krymu. Nie ma dowodu, że działał na zlecenie jakichś mrocznych sił”. 

-- PRZEŁAMANIE IMPOSYBILIZMU NIE WYSTARCZY W ZDROWIU - Jakub Majmurek: “Co więcej, sytuacja w służbie zdrowia pokazuje granice PiSowskiego rozumienia polityki. Filozofię tej partii daje się bowiem streścić w następujący sposób: „wszystko dało się w Polsce już dawno rozwiązać, potrzebny był tylko do tego nowy rząd, nieskrępowany imposybylizmem i uwikłaniem w mętne interesy, jak poprzednie”. „Wystarczy nie kraść” – jak w swoim niepodrabialnie bezpretensjonalnym stylu powiedziała premier Szydło. Otóż sytuacja w służbie zdrowia pokazuje, że niestety – nie wystarczy. Rząd PiS zmaga się tu bowiem z problemami nawarstwiającymi się od dekad, których nie da się rozwiązać doraźną, polityczną akcją w stylu 500+, czy leków dla seniorów”. http://m.newsweek.pl/opinie/odwolanie-ministra-konstantego-radziwilla-czy-to-realny-scenariusz-,artykuly,421312,1.html?src=HP_Section_1 -- URODZINY: Michał Lorenc Jr, Maria Bnińska, Marcin Dobski, SOBOTA: Elżbieta RadziszewskaNIEDZIELA: Magda Środa, Janusz Cichoń.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Fakt chwali Ziobrę, Karnowski o Wiadomościach: Lepsze niż Wyborcza, Kuisz i Wigura: Większośc przekonać a nie obrażać, GPC za normalizacją relacji z UE

Dodano: 02.01.2018 13:00 | 19 odsłon | 0 komentarzy


-- FAKT NA JEDYNCE CHWALI ZIOBRĘ: SŁUSZNA AKCJA, UJAWNIŁ DANE SETEK PEDOFILÓW.

-- 300LIVE: Lubnauer chce dymisji Radziwiłła, polityk PO o V RP, Błaszczak o rekonstrukcji, Siemoniak o obronie Gawłowskiego, Sellin, że pierwsze w rekonstrukcji będą zmiany w MR i MF: 

-- DUDA TRZECI RAZ Z RZĘDU POLITYKIEM ROKU W BADANIU CBOS: Duda 13, Szydło 11, Morawiecki 8, Kaczynski 5, Tusk 3

-- JEST TYRANIA WIĘKSZOŚCI, ALE W DEMOKRACJI TRZEBA WIĘKSZOŚĆ PRZEKONAĆ, A NIE OBRAŻAĆ - Karolina Wigura i Jarosław Kuisz w Kulturze Liberalnej: “To, co dziś dzieje się w Polsce, można nazywać „tyranią większości”, nie zmienia to jednak faktu, że w demokracji, aby wygrać wybory, trzeba przekonać do siebie większość, nie zaś ją obrażać”.

-- KUISZ I WIGURA O POLOWANIU NA SYMETRYSTÓW: “Raczej należy skupić się na pytaniach: Dlaczego nas, liberałów, większość Polaków nie słucha, skoro tak poważne rzeczy dzieją się w kraju? Dlaczego nie jesteśmy przekonujący dla współobywateli? Co jest po naszej stronie nie tak? Co należy poprawić w komunikacji? Zamiast tego odbywa się u nas polowanie na rzekomych symetrystów, zgodnie z rewolucyjną logiką, że zamiast z przeciwnikiem ideologicznym, walczy się z tymi osobami z własnego obozu, które są niewystarczająco radykalne. Warto pamiętać, że radykalizm gra co najwyżej na innych radykałów, a nie na liberalną demokrację i poszanowanie procedur. Kłopot jednak w tym, że gdy dziś mówimy, jak bardzo poważna jest sytuacja z artykułem 7, wielu Polaków nie słucha, usłyszeli już bowiem tyle razy wcześniej o „końcu demokracji”, „wyjściu Polski z UE”, „nowym faszyzmie”, że zwyczajnie wzruszają ramionami”. 

-- BEZ POGARDY WŁAŚCICIELI III RP POPARCIE DLA PIS NIE BIŁOBY AŻ TAKICH REKORDÓW - JACEK KARNOWSKI: “Więcej tej pogardy, więcej tej postawy właścicieli III RP, więcej tego towarzystwa. Bo pokazanie prawdziwych twarzy i postulatów establishmentu III RP, wyjście z cienia tych szeregów dziwnych postaci, często samotnych i sfrustrowanych, to największa zasługa tego ruchu „obrony demokracji”, organizowanego przez środowisko „Wyborczej”. Bez niego poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie biłoby aż takich rekordów, bez niego i Grzegorz Schetyna, uprawiając normalną działalność opozycyjną, coś by tam zwojował”.

-- WIADOMOŚCI LEPSZE NIŻ ŁAMY NA KTÓRYCH ODBYWA SIĘ Z NICH RECHOT - pisze dalej Karnowski: “W tym samym, noworocznym, numerze dziennika Michnika dwie duże strony poświęcono wyśmiewaniu „Wiadomości” TVP - ich języka, tzw. pasków, doboru tematów, dziennikarzy. Być może, właściwie na pewno, nie jest to program idealny. Ale jednak o niebo lepszy od łamów na których ten rechot się rozlega. Bo nie ma w nim tej nieznośnej pogardy dla wyborów Polaków i tego butnego poczucia, że Polska jest wieczystą własnością środowiska Michnika. No i jednak nie mają „Wiadomości” takich siekier publicystyki jak Jarosław Kurski. Powiem szczerze - nikt inny takich nie ma. „Wyborcza” namawia czytelników by z „pasków informacyjnych” emitowanych w  telewizji publicznej układali zabawne wierszyki. Szkoda, że nie dostrzega, że jej własne teksty są już gotowymi, surrealistycznymi zestawami takiej twórczości”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI O ZMIANIE PODEJŚCIA DO ESTABLISZMENTU - mówi SE: “Zmieniło się podejście do tego, co establishmentowi wolno. Znane z czasów rządów Platformy, że są świnie równe i równiejsze, już nie obowiązuje. PiS ma swoje wady, zdarzają się i niemądrzy, i zachłanni. Ale wektor tej władzy jest taki, że kraść nie wolno i nawet swoim stawia się zarzuty. I to też chyba w praktyce Polacy widzą u władzy po raz pierwszy. I ostatni element to już właściwie skutek zmiany władzy. Zmiana pozycji Polski na scenie międzynarodowej”. 

-- KOALICJA KUKIZ-PSL - jak pisze Ryszard Kapuściński w GPC: “Oba te ugrupowania ściśle ze sobą współpracują i zawsze głosują przeciwko jakimkolwiek zmianom w Polsce proponowanym przez Zjednoczoną Prawicę. Jest tylko jedno pytanie: czy zdążą ogłosić swoją decyzję? Jak można usłyszeć w kuluarach sejmowych, przed gabinetem prezesa Jarosława Kaczyńskiego ustawiła się długa kolejka posłów z Kukiz’15 i PSL‐u, którzy chcą zmienić barwy partyjne. Wszystko zależy od jednej decyzji Kaczyńskiego”. 

-- JAK POGODZIĆ BRAK ŻYCZEŃ OD PUTINA Z TYM, ŻE PIS MA SIĘ ZNAJDOWAĆ W OBJĘCIACH KREMLA? - WOJCIECH MUCHA w GPC: “Nie wiadomo jednak, jak „totalni” pogodzą brak życzeń od Putina z tym, że rząd PiS‐u ma znajdować się w „objęciach Kremla”. To zapewne jakaś superskomplikowana gra operacyjna FSB”. 

-- GPC O NORMALIZACJI RELACJI Z UE NA KORZYSTNYCH DLA NAS WARUNKACH JAKO ZADANIU DLA PIS - jak pisze Krzysztof Karnkowski: “Utrzymanie wzrostu gospodarczego i bezpieczeństwa socjalnego, rozliczenie afer i normalizacja relacji z UE na korzystnych dla nas warunkach to zadania dla PiS‐u w roku 2018. Nie są to rzeczy niemożliwe do zrobienia, co pozwala patrzeć w nowy rok z optymizmem. Takim samym, z jakim witaliśmy rok 2017”. 

-- DOMINIKA WIELOWIEYSKA NATOMIAST UWAŻA, ŻE PIS GRA POLEXITEM - jak pisze w GW: “

-- MICHAŁ SUTOWSKI TEŻ O POLEXICIE - pisze w KP: “Od klasyków wiemy, że historia powtarza się jako farsa. Na tamto Locarno ze zgrozą patrzył czasowo emerytowany zbawca narodu. Niespecjalny demokrata, ale za to strateg wysokiej próby, widząc niemoc prawicy pozwalającej zepchnąć Polskę na równię pochyłą, zdecydował się działać. Co z tego wyszło, to już inna rzecz. Dzisiaj karykatura Naczelnika siedzi na Nowogrodzkiej, a nie w Sulejówku i zagraniczną niemoc rządu sama animuje, inspiruje i (dez)organizuje. Niewiedza i nieświadomość zagrożeń? Cyniczna gra pod własny elektorat? A może plan, na którego końcu jest Polexit?” 

-- KULCZYKOWIE PO RAZ KOLEJNY PODNOSZĄ OPŁATY ZA AUTOSTRADĘ 

-- RZĄDY PIS GŁUPIE, ALE PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE SPOSÓB WYPOWIADANIA SIĘ ICH PRZECIWNIKÓW TAK SAMO GŁUPI - TAK UWAŻA SZCZEPAN TWARDOCH - tu w rozmowie z Karoliną Wigurą w KL: “Na pewno opór liberałów, nawet tych alarmistycznych, jest w dużej mierze uzasadniony, bo umówmy się: rządy PiS-u są wyjątkowo głupie i szkodliwe. Niestety jednak, sposób wypowiadania się niektórych liberalnych oponentów Kaczyńskiego jest równie głupi. I na tym polega problem”.

-- TWARDOCH O TYCH, KTÓRYM ZALEŻY NA POCHWAŁACH W EUROPIE - mówi Wigurze: “Forma, stanowiąca immanentny wzorzec polityki międzynarodowej, to dbałość o własne dobro i interesy poszczególnych tej polityki podmiotów. W Polsce ta forma jest zatarta, bo jednej stronie wewnątrzpolskiego sporu bardziej niż na polskich interesach zależy na tym, żeby ich w Europie pochwalono jako wzorowych demokratów, drugiej zaś na tym, by bronić jakiegoś wyimaginowanego honoru Polski, bez względu na polskie interesy. Ta druga postawa aktualnie jest zresztą bardziej szkodliwa. Skoro więc forma ta jest zatarta, to polscy politycy właśnie zataczają się, pozbawieni równowagi, rojąc sobie raz o niezwykłych modernizacjach, dolinach krzemowych pod Radomiem, a zaraz znowu o husarzach i reparacjach za zniszczenia z II wojny światowej, których nigdy nie otrzymają, ale to nie pieniądze są tu celem, lecz same rojenia i licytacje. Teraźniejszość zaś przemija”. 

-- AGNIESZKA HOLLAND KRYTYKUJE SYMETRYSTÓW Z KULTURY LIBERALNEJ I MÓWI, ŻE TRZEBA KRZYCZEĆ JESZCZE GŁOŚNIEJ - w rozmowie z Łukaszem Pawłowskim: “Wy w „Kulturze Liberalnej”od początku rządów PiS-u nawołujecie do umiaru, traktujecie z pewnym pobłażliwym despektem kasandryczne analizy sytuacji i usiłujecie relatywizować zagrożenia wynikające z działań PiS-u, w zamian proponując pseudonaukowy, chłodny, niby socjologiczny ogląd tego, co się dzieje. I co? I z tego też nic nie wynika. Problemem nie jest to, iż ludzie obojętnieją, ale że od początku nie chcieli słuchać ostrzeżeń. A jeśli ludzie zatykają uszy, musisz krzyczeć coraz głośniej”.

-- TUSKA KRYTYKOWANO TAK JAK DZISIEJSZĄ OPOZYCJĘ A WYGRAŁ - MÓWI HOLLAND: “Najwyraźniej zapomniał pan, jak bardzo wówczas Tuska krytykowano – że leń, że nic nie robi, że już dwa razy przegrał. Nikt nie miał wiary, że Tusk może pokonać Kaczyńskiego w debacie telewizyjnej i w ogóle pokonać. Ówczesną opozycję parlamentarną uważano za równie nieudolną jak obecnie”.

-- MĘŻCZYŹNI POCZULI ZAGROŻENIE EMANCYPACJĄ KOBIET - uważa Holland: “Trzecie wyzwanie to emancypacja kobiet, która doszła do tego punktu, w którym środowiska konserwatywne i biali mężczyźni z klasy niższej i średniej poczuli zagrożenie. Nie tylko dlatego, że tracą pracę czy resztki władzy, lecz przede wszystkim demograficznie. Zmienia się demografia krajów rozwiniętych i będzie się zmieniać, co prowokuje dramatyczne próby zawracania Wisły kijem i ponownego zagnania kobiet do Kościoła, kuchni i pokoju dziecięcego”. 

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ PROGNOZUJE CO ZROBIŁBY OBÓZ LIBERALNY - jak mówi SE: “Wszystko zależy od tego, kiedy PiS straci władzę, w jakich okolicznościach, i kluczowe jest pytanie, kto wygra. W obecnej sytuacji ja nie widzę konkurenta dla PiS w opozycji, choć to się może zmienić. Gdyby jednak wygrał obóz liberalny - Lubnauer, Schetyna, Petru - skupią się na tym, by korzystając z mechanizmów stworzonych przez PiS, ścigać PiS-owców. Można spodziewać się, że w odpowiedzi na komisję weryfikacyjną w sprawie weryfikacji będzie komisja w sprawie SKOK-ów, że będą Trybunały Stanu dla Szydło i Kaczyńskiego. Jednak szkoły już nie zmienią, bo ludzie kolejnej reformy nie zniosą. Nie ruszą 500 plus, bo to jest rzecz nietykalna. Trybunał Konstytucyjny zostanie zapewne rozpędzony. Na poziomie politycznym będą rozliczenia. Nie będzie ich na poziomie zmian dotyczących Polaków bezpośrednio. A więc zmiany w socjalu są zmianami na wiele lat”. 

-- ANDRZEJ CELIŃSKI BARDZO MOCNO O TUSKU - mówi w rozmowie z Michałem Gostkiewiczem: “- Ja nie chodzę tam dla nich. Chodzę dla siebie. Ja uważam, że sprawa, polska sprawa, jest przegrana. Przez kogo? - Przez Donalda Tuska. Musiał wiedzieć, że taka polityka i takie działania, jakie prowadzi, sprawią, że po porażce jego formacji nie będzie alternatywy - poza Kaczyńskim. Jakie działania? - Najpierw głupawy, prymitywny neoliberalizm, potem zbliżanie się do anachronicznej, sprzedajnej, hurra katolickiej prawicy, potem rezygnacja z jakiejkolwiek wielkiej idei. Jeszcze w pierwszej kadencji Tuska, w Sejmie powiedziałem mu to wprost, z mównicy”.

-- PREMIEREM ZOSTAŁ MINISTER, KTÓRY PRZYNIÓSŁ PIS NAJWIĘCEJ PUNKTÓW W SONDAŻACH - Michał Szułdrzyński w RZ: “Koniunktura w Polsce jest oczywiście zasługą ożywienia w Europie, nie zmienia to jednak faktu, że zwykli obywatele, którzy byli straszeni przez opozycję katastrofą gospodarczą, widzą zamiast tego rozkwit. Nic więc dziwnego, że odpowiedzialny za sprawy gospodarcze Mateusz Morawiecki jest największym wygranym 2017 roku”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O SUKCESIE JAKIEGO: “wykorzystał ją jako narzędzie do przekonywania obywateli, że państwo nie jest bezbronne wobec quasimafijnych układów, które od 25 lat przejmowały warte miliardy nieruchomości. I zamiast przynieść wstyd PiS, Patryk Jaki przyczynił się do wzrostu popularności partii, która przekonuje, że potrafi przywracać poczucie sprawiedliwości zwykłym obywatelom”. 

-- KATARZYNA KOLENDA DO MORAWIECKIEGO: POPROSIMY O NAZWISKA TYCH SĘDZIÓW - jak pisze w GW: “Cóż, Morawiecki uwielbia podniosłe pustosłowie tak samo jak Błaszczak, bo gdy poleci do Brukseli, będzie mógł gadaniem o komunistycznych sędziach w Sądzie Najwyższym usprawiedliwiać likwidację trójpodziału władzy. Panie premierze, poprosimy o nazwiska tych sędziów. Gnębili i skazywali opozycjonistów? Poprosimy o konkretne sprawy, którymi się zajmowali”.

-- SERIAL REKONSTRUKCJI MA OSŁABIĆ CZUJNOŚĆ - konkluduje Kolenda: “Serial o upiorach komunizmu i rekonstrukcji rządu ma przesłonić to, co naprawdę ważne – od majstrowania przy wyborach po problemy w szpitalach, gdzie już brakuje lekarzy. Ma osłabić naszą czujność”. 

-- WAŁĘSA CHCE, ŻEBY POLITYKA WYSZŁA Z KOŚCIOŁÓW - jak mówi Jackowi Nizinkiewiczowi w RZ: “Polityka niech wyjdzie z polskich kościołów. W PRL Polacy byli kneblowani, nie mieli wolności wypowiedzi, wtedy Kościół za nich mówił. Dzisiaj nie ma takiej potrzeby”.

-- LUDZIE ZROZUMIEJĄ, JAK DOSTANĄ 500+ A 100 STRACĄ GDZIE INDZIEJ - MÓWI WAŁĘSA NIZINKIEWICZOWI: “Nie, proszę pana. Ludzie są zaganiani, nie mają czasu na poszukiwania i docieranie do prawdy. Włączają telewizję, TVP 1 lub TVP Info, które są w większości miejscowości w kraju, i kupują partyjną propagandę. Słyszą abp. Głódzia, polityków PiS albo wspierających ich dziennikarzy i w to wierzą, ale już sami faktów weryfikować i wnikać w szczegóły nie będą. Ludzie dopiero zrozumieją, jak dostaną 500+, ale gdzie indziej 1000 zł stracą. Wtedy odwrócą się od PiS”.

-- WAŁĘSA OSKARŻA KORNELA MORAWIECKIEGO O ZDRADĘ - jak mówi Nizinkiewiczowi: “A Morawiecki niech się nie miesza, bo jak bylibyśmy złośliwi, to Morawieckiego ojca postawilibyśmy pod sąd za zdradę. Jak to? Kiedy Solidarność była słaba, kiedy komuna nas rozbijała, on powołał Solidarność Walczącą. Kornel Morawiecki to rozłamowiec od samego początku i do dzisiaj nim pozostał”.

-- SAM SPRZECIW PROWADZI DO NIKĄD, POTRZEBNY JEST NOWY PROJEKT - Jacek Żakowski w GW: “Sam sprzeciw prowadzi donikąd. Nie da się skutecznie walczyć z tym, co jest, w imię tego, co było. To skazałoby nas na los rządu londyńskiego, który przetrwał od II do III RP, ale w odzyskanie wolności wniósł niewielki wkład. Po wstrząsie tak wielkim jak „dobra zmiana” potrzebny jest nowy projekt zakorzeniony w nowej rzeczywistości. To nie jest sprawiedliwe, ale nowa polska demokracja wyrośnie z rzeczywistości stworzonej przez Polskę PiS, a nie z III RP. Stworzenie takiej wizji to wielkie zadanie”.

-- PREMIERZE MORAWIECKI, JUŻ CZAS NA EURO - list otwarty redakcji i ekonomistów na jedynce RZ: “Albo będziemy w strefie euro, albo w strefie wpływów Rosji. Przygotujmy się do przyjęcia wspólnej waluty – piszą sygnatariusze listu otwartego do prezesa Rady Ministrów”.

-- SYGNATARIUSZE LISTU RZ: Redakcja „Rzeczpospolitej” oraz Marek Belka, Henryka Bochniarz, Andrzej S. Bratkowski, Jan Czekaj, Dariusz Filar, Marek Goliszewski, Stanisław Gomułka, Marian Gorynia, Marek Góra, Mirosław Gronicki, Jerzy Hausner, Janusz Jankowiak, Łukasz Kozłowski, Andrzej K. Koźmiński, Andrzej Malinowski, Adam Noga, Wiesława Przybylska Kapuścińska, Wiesław Rozłucki, Małgorzata Starczewska Krzysztoszek, Witold M. Orłowski, Jerzy Wilkin, Andrzej Wojtyna.

-- PROFESOR GOMUŁKA UWAŻA, ŻE W 2008-9 NIE DOSZŁO W POLSCE DO KRYZYSU DZIĘKI PAKIETOWI GILOWSKIEJ - jak mówi RZ: “Polsce nie doszło do kryzysu nie dlatego, że mieliśmy złotego. W Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii też nie było euro, a zanotowano recesję. Przyczyn braku kryzysu upatrywałbym gdzie indziej, np. w pakiecie minister Gilowskiej obniżającym podatki i składki emerytalno rentowe. Implementacja pakietu przypadła przypadkowo na kryzysowe lata 2008–2009, zwiększając popyt krajowy akurat w czasie silnego spadku popytu zagranicznego?” 

-- GW NA JEDYNCE O 12 MIESIĄCACH, KTÓRE MOGĄ WSTRZĄSNĄĆ PORTFELAMI: “Pod względem finansów 2017 rok był jednym z najspokojniejszych od dwóch dekad. Jednak 2018 rok może rozkołysać gospodarkę i opróżnić nasze portfele”.

-- 78. rocznica urodzin Zbigniewa Romaszewskiego.

-- URODZINY: Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.

Źródło: 300polityka.pl

Bielan: KE i PE poszerzają w ciągu ostatnich lat swoje kompetencje metodą faktów dokonanych

Dodano: 29.12.2017 7:35 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Bielan: KE i PE poszerzają w ciągu ostatnich lat swoje kompetencje metodą faktów dokonanych - W ogóle całej procedurze uruchomienia art. 7 towarzyszą od początku kontrowersje prawne. O tym w Polsce wcześniej nieco mniej się mówiło. Myśmy skupili się na aspekcie politycznym, natomiast pamiętajmy że to, co działo się na poziomie KE, było kwestionowane przez wielu prawników. Istnieją ekspertyzy zamówione zarówno przez Donalda Tuska kiedy był premierem i KPRM taką ekspertyzą dysponuje jak i przez poprzednika Tuska na stanowisku szefa RE pana van Rompuy’a. W tej chwili ta sprawa jest już w RE. Wydaje mi się że będzie trudno ją zatrzymać bo politycy europejscy stosują, w wielu kwestiach, metodę faktów dokonanych. Bardzo często wychodzą poza traktat. Akurat art. 7 jest opisany w traktatach, natomiast w wielu innych kwestiach PE, KE poszerzają w ciągu ostatnich lat swoje kompetencje metodą faktów dokonanych - mówił Adam Bielan w "Sygnałach dnia” PR1.

Źródło: 300polityka.pl

Zmiany w podatkach w 2018 roku. Wszystko, co musisz wiedzieć

Dodano: 28.12.2017 20:11 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Wyższa kwota wolna od podatku, zniesienie możliwości rozliczania przez pracodawcę oraz zmiany w tak zwanym podatku Tuska - to tylko niektóre nowości podatkowe, które wejdą w życie w 2018 roku. Jest też "prezent dla przedsiębiorców".

Źródło: tvn24bis.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Timmermansa odznaczył Lech Kaczyński, Wiadomości: Bruksela, Berlin i opozycja razem przeciw Polsce

Dodano: 20.12.2017 22:18 | 30 odsłon | 0 komentarzy


-- W RZĄDZIE MA POWSTAĆ KOMITET SPOŁECZNY - piszemy na 300POLITYCE.

-- “SENATOR NIE MUSIAŁ NIC MÓWIĆ” - ROZMOWA REPORTERA TVP Z SENATOREM JACKOWSKIM PODBIJA INTERNET.

-- TO ZŁY DZIEŃ DLA CAŁEJ POLSK I - pisze Marcin Makowski na WP.pl: “Środa 20 grudnia to bardzo zły dzień dla Polski. Nie dla rządu, nie dla PiS-u, nie dla Jarosława Kaczyńskiego. Dla Polski. I jeżeli ktoś się z uruchomiania artykułu 7 Traktatu UE cieszy, jest ślepy. Politycznie, a pośrednio być może finansowo, zapłacimy wszyscy. Dlaczego? Bo bez względu na to jak radykalny kurs w reformie wymiaru sprawiedliwości obrała Zjednoczona Prawica, żądania KE są z kategorii tych niemożliwych do spełnienia. A to oznacza eskalację konfliktu. Pytanie, dokąd nas on zaprowadzi?”.

-- WICEMINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI MICHAŁ WOŚ W PROGRAMIE ŁUKASZA MĘŻYKA NA WP.PL OPROWADZA PO MUZEUM WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH PO BYŁYM ARESZCIE ŚLEDCZYM NA RAKOWIECKIEJ - DROGA ŚMIERCI - ZAPOWIEDŹ VIDEO: -- LIVEBLOG 300POLITYKI: PAD: Mieliśmy mieć śmigłowce dla polskiej armii, nie mamy ich. Minister osobiście obiecywał że będą PAD: Podzielam część obaw szefa PKW. Chciałbym żeby Senat przywrócił możliwość głosowania korespondencyjnego PAD: Jeżeli premier będzie miał wolę żebym reprezentował Polskę na RE, będziemy rozmawiali PAD: Polska jest krajem praworządnym PAD o wejściu Szczerskiego do rządu: O ile wiem jeszcze konkretnej rozmowy nie odbywał Ziobro: Gotowość do rozmów i przedstawienia argumentów, a z drugiej strony nieuleganie presji w takiej formule PAD: Czas zakończyć komunizm w polskim sądownictwie Ziobro: Minister sprawiedliwości w Niemczech w uznaniowy sposób powołuje prezesów sądów, podobnie Słowacji PAD: Ustawy sądowe pozostają w zgodzie z Konstytucją PAD: Jest bardzo wiele hipokryzji w działaniu KE Ziobro: Będziemy domagać, by KE stawiała nam takie oczekiwania, które nie są tylko subiektywną projekcją politycznych oczekiwań Ziobro: Najważniejszy sąd UE w Luksemburgu wybierany jest przez polityków Ziobro: Tam też są politycy, koledzy Donalda Tuska i pani Bieńkowskiej i oni to robią na zamówienie polityczne Ziobro: To polityka w czystej postaci, kryją się za nią interesy kierownictwa UE, które nigdy nie kryło, że jest niezadowolone z polityki rządu, związanego choćby z uchodźcami Bielan: To decyzja polityczna podjęta przez europejskich kolegów polityków, którzy stracili władzę 2 lata temu Senator PiS zgłasza poprawki umożliwiające osobom niepełnosprawnym głosowanie korespondencyjne PAD: Nie rozumiem decyzji KE. Jest to decyzja czysto polityczna ***** FAKTY TVN -- KONTROWERSYJNE USTAWY O SN I KRS PODPISANE - bez materiału. -- FRANS TIMMERMANS KIEDYŚ BYŁ ODZNACZONY PRZEZ LECHA KACZYŃSKIEGO ZA ZASŁUGI DLA POLSKI, A OD PRAWIE DWÓCH LAT JEST EUROPEJSKIM WROGIEM PIS-U NUMER JEDEN - Jakub Sobieniowski. -- TYLKO INTERNETOWY KOMENTARZ PREMIERA MORAWIECKIEGO - Sobieniowski dalej. -- POLITYCY PIS PRZEKONUJĄ ŻE KOMISJI WCALE NIE CHODZI O SĄDY - Sobieniowski. -- DZISIAJ O DECYZJI KOMISJI MÓWIĄ EUROPEJSKIE MEDIA - Sobieniowski dalej. -- WĘGIERSKIEGO WSPARCIA POLSKI RZĄD BYŁ PEWNY RÓWNIEŻ GDY PRZEKONYWAŁ EUROPĘ ŻE DONALD TUSK NIE MOŻE STAĆ NA CZELE RE - Sobieniowski: Tamten wynik, 27:1, może być polityczną wskazówką także dzisiaj. -- MOŻLIWE SCENARIUSZE WS. POLSKI. -- JAK WPROWADZANO ZMIANY W SĄDACH: Jakiś sędzia kiedyś ukradł kiełbasę, inny PenDrive'a - takimi argumentami, za państwowe pieniądze, przez miesiące przekonywano społeczeństwo do zmian nazywanych przez rząd reformą sądów. Jednak żadna z tych ustaw - zdaniem ekspertów - nie skróci kolejek w sądach, a nowe przepisy oddadzą politykom wpływ na nominacje sędziów i i ich kariery. -- PRZEWODNICZĄCY PKW SPOTKAŁ SIĘ Z MARSZAŁKIEM SENATU. -- TO MOŻE BYĆ KOLEJNA SPRAWA KTÓRA ZAINTERESUJE KE - WOLNE WYBORY - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- PIS FORSUJE NOWĄ ORDYNACJĘ WBREW PKW - Kolenda-Zaleska dalej. -- PIS NIE SŁUCHAŁ W SEJMIE I NIE POSŁUCHA W SENACIE - Kolenda-Zaleska. -- NA RAZIE PIS PRZESTRASZYŁ SIĘ GNIEWU NIEPEŁNOSPRAWNYCH - Kolenda-Zaleska dalej. ***** WIADOMOŚCI TVP -- TO PRETEKST, ŻEBY UDERZYĆ W POLITYCZNIE NIELUBIANY RZĄD - Danuta Holecka: Unijni komisarze zwrócą się do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. Chodzi o uruchomienie słynnego już artykułu siódmego traktatu o Unii Europejskiej. Powód? Reforma polskiego sądownictwa. Ale według polityków Prawa i Sprawiedliwości to tylko pretekst, by ponownie uderzyć w nielubiany rząd. Co oznacza dla Polski decyzja Komisji Europejskiej? -- KE SIĘGNĘŁA PO NAJCIĘŻSZĄ BROŃ JAKĄ MA W SWOIM ARSENALE - Bartłomiej Graczak. -- KE PRAWIE DO KOŃCA PRÓBOWAŁA ZABLOKOWAĆ REFORMĘ, ALE TO SIĘ NIE UDAŁO - Graczak. -- SYMBOLEM PATOLOGII W SĄDOWNICTWIE STAŁ SIĘ M.IN SĘDZIA TULEJA, KTÓRZY NIE KRYJE SWOICH SYMPATII POLITYCZNYCH - Graczak. -- PODOBNĄ DO KE NARRACJĘ PRZYJĘŁA PLATFORMA OBYWATELSKA - Graczak. -- VERHOVSTADT NAKŁANIA BRYTYJSKĄ PREMIER DO ODWOŁANIA WIZYTY W POLSCE - Graczak. -- JUŻ DZIŚ WIDAĆ ŻE SZARŻA KE ZAKOŃCZY SIĘ FIASKIEM, BO SANKCJE ZABLOKUJĄ WĘGRY - Graczak. -- MAJĄC ŚWIADOMOŚĆ PORAŻKI, TIMMERMANS GRA NA CZAS - Graczak. -- TOTALNA OPOZYCJA I NIEMCY CHCĄ UKARAĆ POLSKĘ - belka. -- Ulica i zagranica - to strategia totalnej opozycji, która najpierw za pomocą ulicznych protestów, a teraz psując wizerunek Polski za granicą, próbuje zniechęcić wyborców do Prawa i Sprawiedliwości. Sondaże bezlitośnie wskazują, że to strategia nieskuteczna, ale ani Platforma Obywatelska, ani Nowoczesna, nie widzą w atakowaniu Polski niczego złego. -- POLITYCY TOTALNEJ OPOZYCJI OD MIESIĘCY KWESTIONUJĄ PRAWO POLAKÓW DO DECYDOWANIA O WŁASNYM PAŃSTWIE - Konrad Wąż. -- POLITYCY PO AKTYWNIE WSPIERALI DZIAŁANIA UNIJNYCH INSTYTUCJI WYMIERZONE W POLSKĘ - Wąż. -- PO I NOWOCZESNA LICZĄ, ŻE KARY FINANSOWE ODBIJĄ SIĘ NA KIESZENIACH POLAKÓW A TO ZNIECHĘCI DO GŁOSOWANIA NA PIS - Wąż. -- KTO NIE CHCE SILNEJ I SUWERENNEJ POLSKI? - pasek. -- Polski rząd naruszył wiele interesów gospodarczych zachodniej Europy - tak zauważają eksperci, którzy oceniają, że uruchomienie procedury praworządności może mieć związek z prowadzeniem niezależnej polityki energetycznej, fiskalnej i infrastrukturalnej. -- NAJWIĘCEJ PODATKÓW WYPŁYNĘŁO DO HOLANDII, WIĘC OJCZYZNY TIMMERMANSA, POPRZEDNIE RZĄDY NIE MIAŁY PROBLEMU Z TAKIM NEOKOLONIALNYM TRAKTOWANIEM - Damian Diaz. -- SOJUSZ OFIAR NIEMIECKICH ZBRODNI - materiał o wizycie Arkadiusza Mularczyka w Atenach ws reparacji. -- KOMPROMITACJA LIDERÓW ANTYRZĄDOWYCH PROTESTÓW - belka. -- Miał dostać ponad trzydzieści tysięcy złotych, które udało się zebrać wśród jego sympatyków. Dostanie - niewielką część tych środków. Reszta, poprzez komornika, trafi do jego dzieci z racji długów alimentacyjnych - informuje Super Express. Mowa o byłym liderze KOD, Mateuszu Kijowskim. Niedawno w internecie trwała zbiórka na tak zwane "Stypendium Wolności" dla byłego szefa KOD. -- ZŁODZIEJSKA REPRYWATYZACJA OBCIĄŻA PLATFORMĘ - belka. -- Kradzież dokumentów w Ministerstwie Sprawiedliwości mogła umożliwić przejęcie jednej z warszawskich kamienic przez rodzinę prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz - ogłosiła Komisja Weryfikacyjna i złożyła zawiadomienie do prokuratury. Znajdujące się w archiwach resortu akta dotyczące budynku przy ulicy Noakowskiego 16 są wybrakowane. Teraz śledczy muszą ustalić kto, kiedy i z jakiego powodu ukradł dokumenty dotyczące kamienicy Waltzów. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZJEDNOCZONEJ EUROPY URUCHOMIONY ZOSTAŁ ARTYKUŁ 7. -- KE JEST GOTOWA ROZWAŻYĆ ZMIANĄ DECYZJI JEŚLI POLSKI RZĄD W CIĄGU 3 MIESIĘCY ZASTOSUJE SIĘ DO REKOMENDACJI - Piotr Witkowski. -- PREMIER MORAWIECKI DECYZJĘ SKOMENTOWAŁ NA RAZIE TYLKO NA TWITTERZE - Witkowski dalej. -- PREZYDENT DUDA OGŁOSIŁ ŻE PODPISZE USTAWY SĄDOWE. -- PREZYDENT NA ŻADNE PYTANIA NIE ODPOWIEDZIAŁ - Jan Mikruta sprzed Pałacu Prezydenckiego. -- PREZYDENT WYGŁOSIŁ OŚWIADCZENIE ZGODNE Z OCZEKIWANIAMI PIS - Mikruta dalej. -- SZEFOWIE SĄDÓW ZWALNIANYCH PRZEZ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI SKARŻĄ SIĘ ŻE ZWOLNIENIA SĄ WYSYŁANE FAKSEM I BRAKUJE UZASADNIEŃ. -- PRZYSPIESZENIE W SENACIE WS. ORDYNACJI. -- WOJCIECH HERMELIŃSKI W TRYBIE PILNYM MUSIAŁ ZMIENIAĆ KALENDARZ ŻEBY PRZYJECHAĆ DO SENATU - Dariusz Ociepa z Senatu. -- WIELKIE SZANSE NA PRZEGŁOSOWANIE MA POPRAWKA KTÓRA PRZYWRÓCI GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE - Ociepa dalej. -- GŁOSOWANIE PRAWDOPODOBNIE JUTRO - Ociepa. -- STANISŁAW KOGUT ZRZEKŁ SIĘ IMMUNITETU. -- Z NASZYCH INFORMACJI WYNIKA ŻE SENAT ZAJMIE SIĘ WNIOSKIEM PROKURATURY O TYMCZASOWY ARESZT DLA SENATORA KOGUTA W POŁOWIE STYCZNIA - Agnieszka Milczarz. -- PATRYK JAKI ZAWIADOMIŁ PROKURATURĘ ŻE W MINISTERSTWIE SPRAWIEDLIWOŚCI ZA RZĄDÓW PLATFORMY MOGŁO DOJŚĆ DO ZNISZCZENIA DOKUMENTÓW DOT. REPRYWATYZACJI KAMIENICY W KTÓREJ UDZIAŁY MIAŁ MĄŻ HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ. -- JEDNAK DECYZJĘ O TEJ REPRYWATYZACJI PODJĘLI URZĘDNICY W CZASACH GDY PREZYDENTEM WARSZAWY BYŁ LECH KACZYŃSKI - Jarosław Gugała.

Źródło: 300polityka.pl

Ziobro: Tam też są politycy, koledzy Donalda Tuska i pani Bieńkowskiej i oni to robią na zamówienie polityczne

Dodano: 20.12.2017 21:01 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Ziobro: Tam też są politycy, koledzy Donalda Tuska i pani Bieńkowskiej i oni to robią na zamówienie polityczne - UE ze wszystkiego jest niezadowolona a zmiany prowadzą do tego, żeby polskie sądownictwo zaczęło przyzwoicie i sprawnie działać, aby polski rząd mógł gwarantować przedsiębiorcom, którzy do nas przyjeżdżają z całego świata, że sprawy sporne będą odpowiednio szybko załatwiane, bo wiemy jak to się dziś długo toczy i wskazywane jest jako jedna z przyczyn osłabiania dynamiki wzrostu polskiej gospodarki. Jeśli UE nie widzi tego co się dzieje w polskich sądach, to jest to nie tyle krótkowzroczność ale polityka, która przysłania oczy komisarzom. Inne motywy się za tym kryją, które widzimy w Polsce, że mamy opozycję totalną i mamy rząd a opozycji totalnej się nic nie podoba, nawet 500+ i podniesienie płacy minimalnej, wszystko jest niedobre i złe. Tam też są politycy, koledzy Donalda Tuska i pani Bieńkowskiej i oni to robią na zamówienie polityczne - mówił Zbigniew Ziobro w Gościu Wiadomości TVP.

Źródło: 300polityka.pl

Unijna RPO wzywa Tuska do informowania o spotkaniach z lobbystami

Dodano: 20.12.2017 17:42 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Unijna rzeczniczka praw obywatelskich Emily O'Reilly wezwała w poniedziałek szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska do publikowania informacji na temat jego spotkań lub spotkań członków jego gabinetu z lobbystami.

Źródło: gosc.pl

Unijna RPO wzywa Tuska do informowania o spotkaniach z lobbystami

Dodano: 20.12.2017 14:46 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Unijna rzeczniczka praw obywatelskich Emily O'Reilly wezwała w poniedziałek szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska do publikowania informacji na temat jego spotkań lub spotkań członków jego gabinetu z lobbystami.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone