środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Tuska  RSS
"Ekowycieczka" Tuska po Paryżu. Jeździł na hulajnodze

Dodano: 15.10.2018 6:54 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Donald Tusk zwiedzał stolicę Francji w ekologiczny sposób - jeździł na elektrycznej hulajnodze. Szef Rady Europejskiej umieścił na Instagramie wideo, na którym widać jak uśmiechnięty jedzie po paryskiej ulicy, mijając nagrywającą osobę. "Moja niedzielna ekowycieczka po Paryżu" - podpisał nagranie.

Źródło: https:

W 2012 roku przedsiębiorcy alarmowali rząd Tuska ws. rynku paliw

Dodano: 12.10.2018 20:20 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Portal wPolityce.pl ujawnił pismo, które w 2012 roku wpłynęło od Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) do ówczesnego premiera Donalda Tuska. Już wtedy przedsiębiorcy naftowi alarmowali rząd Tuska, że mafia przejmuje rynek paliw - przekonuje portal.

Źródło: www.rmf24.pl

Historia II wojny światowej bez św. Maksymiliana, Pileckiego i Ulmów? Kuriozalny proces w Gdańsku

Dodano: 12.10.2018 11:01 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Byłe kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wytoczyło obecnej dyrekcji placówki proces. Dawne władze zarzucają nowym naruszenie praw autorskich. Powód: zmiany w ekspozycji bez zgody twórców. Żądania wysuwane w pozwie dotyczą m.in. "usunięcia z wystawy głównej ekspozycji dotyczącej rodziny Ulmów", "zlikwidowania wszystkich treści poświęconych św. o. Maksymilianowi Kolbemu" czy też "zlikwidowania dodatkowej ekspozycji Witolda Pileckiego" - informuje "Gazeta Polska Codziennie" w tekście pt. "Były doradca Tuska chce usunąć bohaterów".

Źródło: www.pch24.pl

Kopacz: Będę namawiać Tuska do startu w wyborach prezydenckich, bo trzeba przywrócić godność urzędu prezydenta

Dodano: 10.10.2018 19:47 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Gdyby pani mnie zapytała, czy będą tą osobą, która będzie namawiać Donalda Tuska do powrotu do polityki, to odpowiem „tak”. Kiedy Donald Tusk był szefem partii i premierem przez 7 lat, to tego rodzaj rzeczy, co w tej chwili wyprowadzają ludzi na ulice, się nie działy. Ludzie wychodzili na ulice, były protesty. Tego nie można bagatelizować, tylko kwestia jak się rozwiązuje te protesty” - mówiła w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i opinie” w Polsat News była premier, Ewa Kopacz. „Decyzję ostateczną musi podjąć sam, ale będę namawiać Donalda Tuska do tego, żeby wystartował w wyborach prezydenckich. Wtedy kończy się jego kadencja i będzie mógł spokojnie [startować]. Dzisiaj alternatywą dla prezydenta jakim jest Andrzej Dudy byłby niewątpliwie Donald Tusk, bo trzeba przywrócić godność urzędu prezydenta” - dodawała.

Źródło: 300polityka.pl

"To zajęcie dla dżentelmenów". Tusk odpowiedział Morawieckiemu

Dodano: 08.10.2018 5:12 | 29 odsłon | 0 komentarzy


My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy - mówił w niedzielę w Dębicy premier Mateusz Morawiecki, odwołując się do charakterystycznego określenia, z którego korzystał przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, kiedy sam był premierem. "Harataniem w gałę" nazywał granie w piłkę nożną. Na reakcję Tuska długo nie trzeba było czekać.

Źródło: https:

Ścigaj: Słowa Tuska są dla mnie absolutnie niewiarygodne, bo Tusk i Kaczyński od wielu, wielu lat, wkładając prywatne animozje, podzielili, pokłócili Polskę

Dodano: 07.10.2018 10:32 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Słowa Donalda Tuska są dla mnie absolutnie niewiarygodne, bo Donald Tusk i Jarosław Kaczyński od wielu, wielu lat, wkładając prywatne animozje, podzielili Polskę, pokłócili Polskę, dobierając sobie solidnie żołnierzy, których opłacają z pieniędzy podatników, którzy mają emocjonalnie dzielić Polaków, żeby uczestniczyli w ich wojnie” - mówiła w Polsat News Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15.

Źródło: 300polityka.pl

Neumann o apelu Tuska o pojednanie: Fajnie by było pójść razem, ale nie wyobrażam sobie pójść razem z ludźmi, którzy niosą ksenofobiczne hasła, w faszystowskim pozdrowieniu machają łapą w Warszawie

Dodano: 07.10.2018 10:27 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Z całym szacunkiem dla Donalda Tuska, ale ja sobie nie wyobrażam, że ludzie, którzy dzisiaj chronią narodowców, którzy nie rozliczyli marszu 11 listopada zeszłego roku, gdzie kobiety bite na marszu przez prokuraturę, która podlega politykowi PiS-u, Zbigniewowi Ziobrze, umarza tę sprawę. Fajnie by było pójść razem, ale nie wyobrażam sobie pójść razem z ludźmi, którzy niosą ksenofobiczne hasła, w faszystowskim pozdrowieniu machają łapą w Warszawie. PiS chroni te środowiska i z nimi chce manifestować. Myślę, że Donald Tusk też sobie tego nie wyobraża” - mówił w Polsat News szef klubu Platformy, Sławomir Neumann.

Źródło: 300polityka.pl

Mazurek o słowach Tuska o konieczności pojednania: Liczymy na to, że chociaż na chwilę totalna opozycja się opamięta i że będzie skłonna do tego, żeby wspólnie świętować stulecie niepodległości

Dodano: 06.10.2018 15:45 | 15 odsłon | 0 komentarzy


„Bardzo się cieszymy z tych słów [Tuska o konieczności pojednania]. O to pojednanie i o ten apel, abyśmy byli jednością podczas święta niepodległości, apelował premier Morawiecki już 1 września. Liczymy na to, że chociaż na chwilę totalna opozycja się opamięta i że będzie skłonna do tego, żeby wspólnie świętować stulecie [...]

Tagi: Tuska
Źródło: 300polityka.pl

Polityczny plan soboty: PMM w Lublinie, Kaczyński w Krośnie, KO w Bydgoszczy, konwencje PSL, Kukiz’15 i SLD w Łodzi, konwencja Wojciechowicza

Dodano: 06.10.2018 8:35 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Prawo i Sprawiedliwość W południe premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w spotkaniu wyborczym w Lublinie. Następnie w PiSbusie odwiedzi Radzyń Podlaski (o 15:30) i Ryki (o 17:30). Spotkanie wyborcze prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zaplanowano w Krośnie o 18:00. Z kolei o 10:00 premier Morawiecki weźmie udział w uroczystości otwarcia drogi powiatowej nr 1615L Zaliszcze-Podedwórze, a o 11:40 odbędzie się konferencja Patryka Jakiego. Koalicja Obywatelska O 11:00 w Bydgoszczy odbędzie się Konwencja Krajowa Koalicji Obywatelskiej z udziałem Grzegorza Schetyny, Barbary Nowackiej i Katarzyny Lubnauer. PSL O 10:00 w Warszawie konferencję prasową organizuje Polskie Stronnictwo Ludowe. Piotr Zgorzelski i Jakub Stefaniak zaprezentują na niej nowy spot wyborczy ludowców.  Z kolei prezes Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedzi Ziemię Łódzką: Wolbórz, Leopoldów i Małecz. O 10:00 weźmie udział w regionalnej konwencji ludowców na łódzkim Zarzewie. Konferencję prasową zaplanowano o 9:45. Wojciechowicz, Kukiz’15 i SLD Także w Łodzi konwencję regionalną organizuje koalicja SLD Lewica Razem (o 11:00) oraz Kukiz’15 (o 11:30). W Warszawie o 11:30 odbędzie się konwencja wyborcza KWW Akcja Warszawa z udziałem Jacka Wojciechowicza. "Dołącz do Tuska w Krakowie” "Wybierz się na spacer w niezwykłym towarzystwie! Przyjdź w samo południe pod Ratusz na Rynku Głównym i #DołączDoTuska” - zapowiadają  "Dołącz do Tuska” za pośrednictwem Facebooka. Jak słyszymy, przewodniczący Rady Europejskiej faktycznie pojawi się w Krakowie, ale będzie brał udział w konferencji.

Źródło: 300polityka.pl

„Dołącz do Tuska w Krakowie”. W sobotę event organizowany za pośrednictwem FB

Dodano: 04.10.2018 12:01 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Wybierz się na spacer w niezwykłym towarzystwie! Przyjdź w samo południe pod Ratusz na Rynku Głównym i #DołączDoTuska - zapowiadają "Dołącz do Tuska” za pośrednictwem Facebooka. Jak słyszymy, przewodniczący Rady Europejskiej faktycznie będzie w Krakowie, ale będzie brał udział w konferencji.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone