piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Tyle  RSS
Podatki i opłaty lokalne. W 2019 roku zapłacimy więcej

Dodano: 19.07.2018 7:22 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Tyle wyniosła inflacja w I półroczu tego roku, a od niej uzależnione są stawki podatków i opłat lokalnych. W dużych miastach podwyżki są pewne.

Tagi: Podatek, Tyle
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Tylu ludzi przesłuchano i nikt nic nie wie". Proces w sprawie śmierci Ewy Tylman dobiega końca

Dodano: 13.07.2018 15:20 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Zdaniem pełnomocników rodziny Ewy Tylman, jeszcze w tym roku sąd powinien ogłosić wyrok w sprawie śmierci dziewczyny. Proces trwa ponad półtora roku. Adam Z. jest oskarżony o to, że zepchnął kobietę ze skarpy i nieprzytomną wrzucił do rzeki. - Tylu ludzi przesłuchano i nikt nic nie wie - martwi się ojciec zmarłej.

Tagi: Zdaniem, Tyle
Źródło: https:

STAN GRY: Rogojsz o tym, dlaczego SN nie interesuje celebrytów, Siedlecka o roli NSA w sprawie SN, Solska o gorącej jesieni protestów, Suski o czytaniu wierszy

Dodano: 13.07.2018 11:28 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- 10 LAT TEMU w wypadku samochodowym w Lubieniu w Wielkopolsce zginął prof. Bronisław Geremek.

-- DZIŚ JUŻ NIKT NIE PISZE TAKICH TEKSTÓW -- FRAGMENT TEKSTU EWY MILEWICZ O BRONISŁAWIE GEREMKU Z 2008: “Kiedy trwały negocjacje wokół rządu premier Suchockiej, spytałam Geremka o ich stan. Profesor milczał, z wielkim zainteresowaniem czyszcząc fajkę. Po chwili powiedział: proszę o następne pytanie. I tak w milczeniu czyścił fajkę przez kolejnych kilka pytań. Na koniec powiedział: pani redaktor, najbardziej lubię odpowiadać na pytania, które sam sobie zadaję”.

-- INNY FRAGMENT TEKSTU EWY MILEWICZ: “Geremek to nie tylko sprawy publiczne. Widać było, nawet aż na ekranach telewizorów - że miał wielką słabość do niektórych kobiet. Rozmawiał kiedyś z pewną dziennikarką, piękną kobietą, o Europie. To znaczy formalnie ta rozmowa była na ten temat. Faktycznie jednak było widać nie Europę, ale fascynację Geremka dziennikarką. Po tym programie ktoś powiedział Geremkowi, że na ekranie powinno być ostrzeżenie: "Program o uwodzeniu. Dozwolone od lat 18". Śmiał się, ale nie zaprzeczył”.

-- PROFESOR SAMSONOWICZ WSPOMINAŁ GEREMKA W 2008 - FRAGMENT ROZMOWY RAFAŁA KALUKINA: “Jak najbardziej. Jego mieszkanko na Piwnej przez 20 lat było miejscem stałych spotkań dużego grona. Spotkań czysto towarzyskich, aczkolwiek tematy, które tam poruszaliśmy, znalazły się w latach 70. w dossier bezpieki. Mieszkanie było bowiem na podsłuchu. Bronek był również zapalonym kinomanem. Chyba co tydzień chodziliśmy na film albo spektakl. Wyprawialiśmy się też nad Narew. Tak mu się tam spodobało, że kupił nieopodal działkę. Obawiam się, że pan pamięta Geremka z ostatniego dwudziestolecia. A to był już inny Bronek. On radykalnie zmienił się w stanie wojennym, po wyjściu z internowania. Zaczął być postrzegany jako intelektualny głos opozycji. To był ciężar, który go strasznie męczył”.

-- WSPOMNIENIA O PROFESORZE PUBLIKUJĄ RZ I GW.

-- RAFAŁ TRZASKOWSKI NA FB O GEREMKU, CZY O SOBIE?“Bronisław Geremek uczył mnie Cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie, po francusku. Był poważny, zadumany i srogi. Dostałem najwyższą notę na roku, bo mój ówczesny francuski nie pozwolił na oratorskie popisy i zmusił do wypowiedzi chłodnej, precyzyjnej i oszczędnej. Profesor lubił konkret. Pamiętam, że referowałem credo Edgara Morina z „Penser l’Europe”. Czułem się, jakbym zdawał egzamin życia u biblijnego patriarchy z obrazów Rembrandta. Książkę zrozumiałem 10 lat później. A kiedy w 2015 roku wręczałem Edgarowi Morinowi nagrodę na szczycie ministrów europejskich Trójkąta Weimarskiego w Paryżu, miałem nieodparte wrażenie, że z obrazów zawieszonych na ścianie pałacu przy Quai d’Orsay spogląda na mnie lekko rozbawiony profesor. A jednak warto było czytać Morina”.

-- ZACIŚNIĘTA PIĘŚĆ TO SYMBOL 3 LAT PIS - SPOT PLATFORMY NA 550-LECIE PARLAMENTARYZMU: 300POLITYKA jako pierwsza publikuje film jaki Platforma Obywatelska przedstawi na organizowanych przez siebie, alternatywnych obchodach 550-lecia parlamentaryzmu.

-- NA LIVEBLOGU 300: Suski o bojkocie ZN: Nie wiem, być może chcą ogłosić, że tworzą rząd na uchodźstwie w Berlinie, z Tuskiem jako premierem

-- DLACZEGO W TYM ROKU MŁODZI NIE STANĘLI MUREM ZA SĄDEM NAJWYŻSZYM - Łukasz Rogojsz w Gazeta.pl: “Młodzi są problematyczni. Działają niesztampowo, trudno przewidzieć, co zrobią, a jeszcze trudniej włożyć ich do jednej „szufladki”, zamknąć ją i mieć spokój. Przede wszystkim jednak są niesterowalni – robią to, co uważają za słuszne i nie przejmują się tym, że ktoś czegoś od nich oczekuje. Wszystko to znalazło potwierdzenie na początku lipca, gdy decydowały się losy Sądu Najwyższego. (...) Tyle że nic nie dzieje się bez przyczyny i zamiast odsądzać młode pokolenie od czci i wiary, jak to miało miejsce choćby wtedy, gdy nie włączyli się masowo w obronę Trybunału Konstytucyjnego, warto zagłębić się w problem”.

-- ROGOJSZ O BRAKU CELEBRYTÓW: “Dlaczego zeszłoroczne protesty okazały się takim sukcesem i przyciągnęły tysiące młodych ludzi, którzy wcześniej nie angażowali się obywatelsko? Bo protestowanie było cool, stało się modą. W gronie znajomych fajnie było pochwalić się, że co wieczór chodzi się walczyć o trójpodział władzy, że bierze się udział w tym dziejowym wydarzeniu. Na protestach można było spotkać influencerów i ikony popkultury. Pogadać z nimi, zrobić sobie zdjęcie. Można się śmiać, że dla dzisiejszych nastolatków i ich nieco starszych kolegów punktem odniesienia jest Kuba Wojewódzki, Anja Rubik, czy Maffashion, ale tak po prostu jest i nie ma co obrażać się na rzeczywistość. Dwanaście miesięcy temu to zrobiło różnicę. Celebryci ochoczo transmitowali i relacjonowali protesty – od Twittera, przez Facebooka i Instagrama po Snapchata. Teraz tego zabrakło. Zabrakło więc i młodych”.

-- OBY SIĘ NIE OKAZAŁO, ŻE PIS POSTAWIŁ NA ZŁEGO KONIA - Adam Leszczyński w Oku o reakcji PiS na Trumpa: “Politycy PiS jednoznacznie popierają w sprawie NATO Trumpa w opozycji wobec demokratycznych krajów zachodnioeuropejskich. Z Francją i Niemcami są skłóceni, pozostaje im więc tylko liczyć na to, że to USA zapewnią Polsce bezpieczeństwo. Oby się nie okazało, że postawili na złego konia”.

-- MARCIN ANTOSIEWICZ O TYM, JAK TRUMP ROZGRYWA EUROPĘ I POLSKĘ: “Niewykluczone więc, że Trump będzie dążył do dalszego zacieśnienia dwustronnych relacji z Warszawą, nawet wysyłając do Polski dywizję wojsk amerykańskich, co spotka się z krytyką ze strony Rosji, ale również i Niemiec. – To wzbudzi zastrzeżenia Niemiec, które mogą powiedzieć: jeżeli to są sprawy nieskoordynowane z nami, jeżeli stawiacie na bilateralizm z Amerykanami, który komplikuje nam dialog z Rosją, to my będziemy robić z Rosją, co chcemy, nie konsultując się z wami – przestrzega Kai-Olaf Lang, który dodaje, że w obecnej sytuacji najmniej zależy od Polski, która staje się przedmiotem rozgrywki Trumpa z Europą”.

-- ZMIENIAJĄ PRAWO, BY MIEĆ SĄD- Łukasz Woźnicki i Ewa Ivanowa w GW.

-- PRZYKLEPALI CZYSTKĘ W SĄDZIE NAJWYŻSZYM - GW o KRS.

-- PIS UŁATWIA SOBIE PRZEJĘCIE WŁADZY PO PREZES GERSDORF - tytuł w RZ.

-- EWA SIEDLECKA O ROLI NSA W NOWELIZACJI PIS: “W takim przypadku Naczelny Sąd Administracyjny ma jedno zgodne z prawem wyjście: gdy trafi do niego odwołanie od pozostawienia wniosku bez rozpoznania od negatywnego zaopiniowania kandydata albo od jakiejkolwiek innej czynności KRS w tak ukształtowanym postępowaniu konkursowym, powinien ów konkurs unieważnić jako naruszający postanowienia konstytucji. Taki obowiązek NSA wynika nie tylko z konstytucji, ale z wieloletniego orzecznictwa NSA, gdzie uznano, że jeśli sprzeczność z konstytucją jest oczywista, NSA rozstrzyga, stosując bezpośrednio konstytucję. Ciekawe, czy sędziowie NSA będą mieli wystarczające poczucie godności i odpowiedzialności za państwo i sprawowany urząd, by w państwie PiS utrzymać tę linię orzeczniczą”.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA O BUFORACH PIS - PAWŁOWICZ I PIOTROWICZU - w RZ: “Wygląda na to, że nic już PiS na tej drodze nie zatrzyma, posłowie i senatorowie pędzić będą w tempie narzucanym przez dyktujących prędkość w tym wyścigu – poseł Pawłowicz i posła Piotrowicza. Aż dobiegną do mety”.

-- MARCIN PIASECKI W RZ O SPRZĄTANIU PO MACIEREWICZU: “Bardzo ciężko będzie odbudować jeszcze niedawną, całkiem przyzwoitą pozycję Polski w natowskiej układance. Jest to tym trudniejsze, że oficjele sojuszu po prostu widzą kadrowy i kompetencyjny kołowrót w naszym wojsku. Natomiast podobnie jak polskiej opinii publicznej trudno im pewnie dostrzec mechanizm, który pozwoliłby na wyprowadzenie naszych Sił Zbrojnych z chaosu”.

-- WSZYSTKO JUŻ ZOSTAŁO ROZDANE - Paweł Rożyński o protestach budżetówki - pisze w RZ: “Rząd się boi, że jak ustąpi choćby o metr, to wkrótce przyjdą kolejne grupy społeczne. Smutna konstatacja jest taka, że przedstawiciele sfery budżetowej spóźnili się z zapowiedziami protestów. Wszystko, co w obecnej sytuacji finansowej można było rozdać, zostało już rozdane”.

-- GW NA JEDYNCE O PROTESTACH- DZIŚ NA ULICE WYCHODZĄ ROLNICY.

-- JESIENNA FALA PROTESTÓW - jeden z tytułów na jedynce RZ.

-- JOANNA SOLSKA O GORĄCEJ JESIENI PROTESTÓW:“Za prezenty, którymi PiS hojnie obdarowuje wybrane grupy, tak naprawdę płacą ci, którzy pracują. A ich praca ani szanowana, ani godnie wynagradzana nie jest. Doczekamy się więc strajków i protestów”.

-- SOLSKA O KŁOPOCIE SOLIDARNOŚCI:“Solidarność ma kłopot. Jeśli jej liderzy uznali, że ludzie zadowolą się przywróceniem wcześniejszego wieku emerytalnego i programem 500+, to się przeliczyli. Ci, którzy jeszcze pracują, mają prawo oczekiwać, że przede wszystkim zostanie doceniona praca. Zwłaszcza w sytuacji, gdy rąk do niej brakować będzie z każdym rokiem coraz bardziej. Bo te wszystkie prezenty, hojnie do tej pory ofiarowywane wybranym grupom przez PiS, tak naprawdę sfinansować muszą ci, którzy pracują. To im należy się w pierwszej kolejności. Solidarność tego nie rozumie, OPZZ już to wie. Pora na rząd”.

-- ŁUKASZ PAWŁOWSKI Z KULTURY LIBERALNEJ O HIPOKRYZJI RZĄDZĄCYCH WS IMIGRANTÓW - w Gazeta.pl: “Po pierwsze to dowód hipokryzji rządzących. Przecież jeszcze niedawno słyszeliśmy, że przybyszów z Bliskiego Wschodu nie możemy przyjmować właśnie dlatego, że to nie uchodźcy, a migranci ekonomiczni. Dziś okazuje się, że takich migrantów potrzebujemy. Po drugie, okazuje się, że rzekomo bezkompromisowy i twardy rząd - który miał bronić Polaków przed strasznymi imigrantami - musi ulec w obliczu banalnych wymogów rynku pracy. Buńczuczne obietnice zatrzymywania migracji można włożyć między bajki. Podobnie jak obietnice dokładnego kontrolowania każdego przyjeżdżającego do i wyjeżdżającego z Polski imigranta. Przy tej skali zjawiska jest to mało prawdopodobne. Wreszcie, po trzecie, łącząc antyimigracyjną retorykę z otwieraniem granic, rząd szykuje grunt pod społeczne konflikty porównywalne do tych, z jakimi borykają się niekiedy państwa zachodnie. To kolejna obietnica, której nasi mocni w słowach radykałowie u władzy nie spełnią. Błędów Zachodu mieliśmy wszak uniknąć”.

-- MAREK SUSKI OPOWIADA ROBERTOWI MAZURKOWI JAK CZYTA POEZJĘ- fragment rozmowy z DGP: “Przy łóżku ma pan wiersze. Czyta pan poezje?

- Oczywiście. Po całym dniu czytania ustaw, rozporządzeń, gdzie same artykuły i paragrafy wieczorem włączam muzykę i czytam.

- Co?

- Oj, to różnie, od wieszczów przez Szekspira i nie mówię tu tylko o dramatach, ale o sonetach, wierszach po poezję współczesną. Ale fraszki też.

- Nie wierzę panu. Skonany po całym dniu facet pije piwo i ogląda kryminał.

- Ale właśnie nie! Chociaż piwo też lubię, ale dla mnie poezja to ucieczka od tego strasznego, technokratycznego, prawniczego języka. Zamiast ciągu paragrafów mam zestawienia słów, które wywołują w człowieku wzruszenie, zadumę, emocje. I to się po prostu nazywa poezja. To lek na ustawowy bełkot, muszę przeczytać coś pięknego, bo bym zwariował!

- Naprawdę jest pan w stanie po całym dniu czytać wiersze?

- Po całym dniu w Sejmie, w pracy, nie jestem w stanie namalować niczego. Siadam i ni cholery. Wtedy tylko mogę robić karykatury. Żeby malować coś innego, muszę pochodzić po podwórku, tu zerwać pokrzywę, tam coś popielić, przyciąć suchą gałąź, posadzić kwiatki i tak odstresowany następnego dnia mogę zacząć myśleć o malowaniu”. http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/577785,marek-suski-wywiad-robert-mazurek-wiersze-filmy-obrazy-wzruszenie.html

-- JAK WYGRA WARSZAWA, TO ZGOLĘ SIĘ NA ŚPIEWAKA - EVENT NA FACEBOOKU:

-- URODZINY: Jarosław Marek Rymkiewicz, Sylwester Latkowski, Tomasz Marciniuk.

Źródło: 300polityka.pl

Ulubione miejsce Picassa i Hemingwaya. Jeden z symboli Paryża ponownie otwarty

Dodano: 13.07.2018 6:31 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 200 milionów euro, czyli równowartość ponad 800 milionów złotych. Tyle kosztował remont Hotelu Lutetia. Wybudowany w 1910 roku hotel był ulubionym paryskim miejscem Pabla Picassa czy Ernesta Hemingwaya. Za najtańszy nocleg na miejscu zapłacimy 3,5 tysiąca złotych. W zamian - poza oczywiście luksusowym pokojem - do naszej dyspozycji będzie strefa fitness z basenem doświetlanym słońcem i restauracja pod okiem szefa kuchni, który ma na koncie trzy gwiazdki od Michelin. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Tagi: Jedna, Tyle
Źródło: https:

Pan i władca rekordów. Tych liczb nikt mu nie zabierze

Dodano: 11.07.2018 16:21 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Nie sposób znaleźć jedno nietuzinkowe słowo, które podsumuje piękną, dziewięcioletnią przygodę Cristiano Ronaldo w Realu. Portugalczyk zostawił po sobie w Madrycie wiele niesamowitych rekordów, które trudno będzie pobić. Sport.tvn24.pl zebrał dokonania CR7 w klubie z Santiago Bernabeu w liczbach.

Tagi: Tyle
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone