poniedziałek, 23 października 2017 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Uniwersytetu  RSS
Rozszerza się protest rezydentów. Dołączyli do niego medycy w dwóch kolejnych miastach

Dodano: 21.10.2017 18:17 | 7 odsłon | 0 komentarzy


​Pięć osób - lekarzy rezydentów, rozpoczęło w sobotę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu protest głodowy. Z kolei w Gdańsku, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, protest taki rozpoczęły cztery lekarki rezydentki. W najbliższym czasie mają do nich dołączyć kolejne. "Protestujący prowadzą głodówkę w holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej" - powiedział PAP student wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego Krzysztof Kowalski. Dodał, że głodują przede wszystkim lekarze rezydenci, ale mają do nich dołączyć również...

Źródło: www.rmf24.pl

Polscy studenci rozprawią się z fake newsami. Stworzą specjalną wtyczkę do przeglądarki

Dodano: 20.10.2017 12:12 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Nie tylko Google i Facebook biorą się za nieprawdziwe informacje, ale także studenci z Uniwersytetu Warszawskiego. Ruszyli z pracami nad wtyczką do przeglądarek Przypis Powszechny, dzięki której dowiemy się czy czytany news jest prawdziwy.

Źródło: feedproxy.google.com

Inwazja biedronek "ninja". Ich ukąszenia mogą wywołać reakcję alergiczną

Dodano: 20.10.2017 10:36 | 9 odsłon | 0 komentarzy


"Obecna słoneczna, ciepła i bezwietrzna pogoda sprzyja inwazji biedronek azjatycki. To najprawdopodobniej już jej ostatni moment w tym roku ze względu na zbliżające się ochłodzenie" - mówi dr Piotr Ceryngier z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który tworzył mapę występowania biedronki ninja w Polsce. Od ponad 10 lat w Polsce trwa inwazja azjatyckich biedronek.

Źródło: www.rmf24.pl

Tak, psy robią do nas miny...

Dodano: 19.10.2017 19:33 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli nie możesz się oderwać od psich wizerunków w internecie, jeśli wielkie oczy twojego czworonoga sprawiają, że możesz zrobić dla niego wszystko wiedz, że psy... doskonale zdają sobie z tego sprawę. I owszem, robią do nas miny. Przekonali się o tym naukowcy z Dog Cognition Centre Uniwersytetu w Portsmouth. O tym, że psy komunikują się z nami wyrazem... pyska piszą na łamach czasopisma "Scientific Reports".

Źródło: www.rmf24.pl

Minister J. Szyszko na Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym

Dodano: 19.10.2017 15:42 | 5 odsłon | 0 komentarzy
W Siedlcach odbywa się trzeci Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy. Obraduje on dziś i jutro (19-20 października) na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Wśród tematów znalazły się energetyka, infrastruktura i transport...

Źródło: inwestycje.pl

Łódzka szkoła rachunkowości obchodzi swój jubileusz

Dodano: 19.10.2017 7:57 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W dniu 12 października 2017 roku w Pałacu A. Biedermanna w Łodzi odbyła się inauguracja obchodów 70-lecia działalności naukowo-dydaktycznej Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (WZ UŁ). Wydarzenie to stało się okazją do przypomnienia początków i kolejnych etapów rozwoju jednego z najważniejszych ośrodków myśli intelektualnej, badań i rozwoju oraz kształcenia w zakresie rachunkowości, jak również praktycznej jej implementacji w Polsce i na świecie.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone