środa, 18 lipca 2018 r.  Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Wiadomości z tagiem Uniwersytetu  RSS
Naukowcy przewidzą, czy niemowle będzie w przyszłości upośledzone. Pomoże w tym urządzenie wearable

Dodano: 18.07.2018 11:28 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii oraz Uniwersytetu Karola III w Madrycie pracują nad rozwiązaniem, które pomoże przewidzieć, czy u dziecka pojawią się w przyszłości deficyty neurologiczne. Wykorzystają do tego urządzenie wearable i algorytm.

Źródło: feedproxy.google.com

Polityczne podsumowanie popołudnia: dyskusja o przeszłości sędziów SN, komisja śledcza ds. Amber Gold proponuje trzy terminy przesłuchania Tuska

Dodano: 16.07.2018 16:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Polityczne podsumowanie popołudnia: dyskusja o przeszłości sędziów SN, komisja śledcza ds. Amber Gold proponuje trzy terminy przesłuchania Tuska — SPÓR WOKÓŁ PRZESZŁOŚCI SĘDZIÓW SN. Minister Zbigniew Ziobro komentował na konferencji prasowej doniesienia medialne dotyczące komunistycznej przeszłości sędziego Jerzego Iwulskiego. Pełniący obecnie obowiązki I prezesa SN miał w przeszłości orzekać w kilku procesach politycznych. „„Takich życiorysów i doświadczeń związanych ze stosowaniem prawa dla celów represji politycznych przez sędziów SN można by znaleźć więcej. Więc ten przypadek mówi sam za siebie, nie trzeba nawet dodatkowo komentować. Wystarczy go zderzyć z zapewnieniami takich ludzi jak prof. Strzembosz czy takich osób, które wypowiadały się w imieniu SN, rzecznik rządu, prezes Gersdorf, które całkowicie odcinały się od rzekomych – ich zdaniem – związków poszczególnych sędziów z okresem komunistycznym i politycznej służebności, można powiedzieć czy służalczości wobec poprzedniego reżimu komunistycznego” - mówił minister Ziobro. Jednocześnie oświadczenie o swoim pracy w poprzednim ustroju złożył sędzia Stanisław Zabłocki: „W trakcie mojej pracy w adwokaturze starałem się zachowywać tak, jak powinni zachowywać się porządni ludzie i odważni adwokaci. Prawdą jest, że broniłem w kilku procesach, które można określić mianem politycznych i w każdym z nich uczyniłem – w moim przekonaniu – wszystko, co mógł uczynić adwokat dla reprezentowanej osoby. Były to obrony głównie studentów i młodych pracowników naukowych mojej macierzystej uczelni, czyli Uniwersytetu Warszawskiego, represjonowanych za działalność opozycyjną”. — KOPCIŃSKA: DO TEJ PORY W SN ZASIADAJĄ SĘDZIOWIE, KTÓRZY SKAZYWALI OPOZYCJONISTÓW NA 3 LATA WIĘZIENIA ZA ROZNOSZENIE ULOTEK. — PO KRYTYKUJE ZWIĘKSZENIE NAKŁADÓW NA ORGANIZACJĘ SZCZYTU KLIMATYCZNEGO W KATOWICACH. „Dzisiaj wpłynął do Sejmu projekt zmiany, specustawy o organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach. Polska po raz kolejny jest organizatorem tego szczytu, ale po raz pierwszy będzie go finansowała na mocy specustawy tylko po to, żeby uniemożliwić wydatkowanie ogromnych pieniędzy bez przetargu i bez konkursu. Pieniądze pierwotnie zaplanowane na 127 milionów, co było bezprecedensowo wysoką sumą, bo nie ma żadnych zadań inwestycyjnych. Ta kwota nagle została na posiedzeniu rządu zwiększona do 221 mln złotych, bez żadnego uzasadnienia. Żadne okoliczności, które by powodowały inną wycenę tych kosztów, się nie pojawiły” - mówiła na konferencji prasowej w Sejmie Gabriela Lenartowicz z PO. — KOMISJA ŚLEDCZA DS. AMBER GOLD ZAPROPONUJE TUSKOWI TRZY TERMINY PRZESŁUCHANIA. Przewodnicząca komisji, Małgorzata Wassermann, zapowiedziała, że szef Rady Europejskiej otrzyma propozycję trzech dat: 25 września i dwóch październikowych. Na razie do propozycji mają się odnieść pozostali posłowie z zespołu.

Źródło: 300polityka.pl

Skuteczny protest TFP: Uniwersytet Georgetown likwiduje proaborcyjną witrynę

Dodano: 14.07.2018 23:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Protest stowarzyszenia TFP Students Action spowodował wycofanie się władz Uniwersytetu Georgetown z prowadzenia witryny internetowej namawiającej do wspierania sieci aborcyjnej Planned Parenthood.

Źródło: www.pch24.pl

Uratowanie chłopców z Tajlandii to cud. Prof. Góralczyk: "Jak większość ludzi Zachodu, ja bym tego nie przeżył"

Dodano: 14.07.2018 19:25 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Całe to wydarzenie jest niezwykłe, powiedziałbym: hollywoodzkie. Bo jak wytłumaczyć to, że po tym, jak wyciągnięto ostatnią osobę, padły pompy wysysające wodę i całe jaskinie zostały zalane? Cud - mówi prof. Bogdan Góralczyk, politolog, sinolog, obecnie dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: forsal.pl

Polityczny plan piątku: Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej

Dodano: 13.07.2018 7:43 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Polityczny plan piątku: Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej O 10:00 mszą świętą w warszawskiej archikatedrze rozpoczną się obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. W południe na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego swoje orędzie wygłosi prezydent Andrzej Duda. Platforma Obywatelska i Nowoczesna organizują alternatywne obchody. O 10:30 odbędzie się uroczyste posiedzenie klubów ugrupowań z udziałem byłych marszałków Sejmu i Senatu. O 8:30 odbędzie się konferencja prasowa Patryka Jakiego. O 15:45 prezydent podpisze nowelizację ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O 15:00 sejmowa komisja nadzwyczajna będzie pracowała nad nowelizacją ordynacji wyborczej.

Źródło: 300polityka.pl

Naukowcy z UW laureatami III konkursu na grant w projekcie Inkubator Innowacyjności+

Dodano: 12.07.2018 15:13 | 48 odsłon | 0 komentarzy


Wśród beneficjentów trzeciej edycji konkursu na grant na prace przedwdrożeniowe znalazło się 5 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego. Są to reprezentanci Wydziałów Biologii, Geologii, Fizyki oraz Centrum Nowych Technologii UW.

Źródło: feedproxy.google.com

Prof. Chwedoruk dla Interii: Udało się dzięki Kaczyńskiemu

Dodano: 12.07.2018 10:03 | 10 odsłon | 0 komentarzy


"Wbrew temu co się sądzi, PiS jest w wymiarze ideowym najbardziej podzielony spośród głównych polskich partii politycznych. Utrzymanie tego w jednej całości jest politycznym fenomenem" - mówi prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Ptaki zjadają mnóstwo owadów, ale wykorzystują je... mało efektywnie

Dodano: 10.07.2018 18:12 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Chrabąszcze, muchy, mrówki, mszyce, motyle, ćmy, czy pasikoniki - wszystko jedno - owadożerne ptaki nie są wybredne i rocznie zjadają na Ziemi nawet pół miliarda ton owadów. To nie tylko pomaga im samym przetrwać i się rozmnażać, ale przede wszystkim pozwala utrzymać populację roślinożernych owadów pod kontrolą. To ma istotne znaczenie także dla nas, ludzi, bo nadmiar owadów mógłby bowiem zniszczyć plony. Takie szacunki na łamach czasopisma "The Science of Nature" publikują szwajcarscy badacze z Uniwersytetu w Bazylei. Przyznają przy...

Źródło: www.rmf24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone