niedziela, 19 listopada 2017 r.  Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Wiadomości z tagiem Ustawa  RSS
Wygaszeni celnicy, czyli ofiary reformy KAS. Ustawa założyła pętlę na szyję celnikom i ich szefom

Dodano: 19.11.2017 16:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Celnicy, którzy w wyniku reformy Krajowej Administracji Skarbowej stracili mundur, idą do sądu. Zapadły już pierwsze korzystne dla nich wyroki. A za chwilę na wokandę trafią kolejne skargi i odwołania.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Gliński: Przygotowujemy ustawę dekoncentracyjną. To końcowy etap

Dodano: 17.11.2017 10:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Gliński: Przygotowujemy ustawę dekoncentracyjną. To końcowy etap - Ustawa dot. poprawienia ściągalności znajduje się w Sejmie i czekamy na ew. jej rozpatrzenie i drugą ustawę przygotowaliśmy dot. finansowania mediów publicznych z CIT i PIT. Natomiast w tej kwestii czekamy na rozstrzygnięcie i decyzję polityczną. Póki co, aby media publiczne mogły funkcjonować, przygotowaliśmy z kolei kolejne rozwiązanie. mianowicie rekompensatę z tytułu niewpłaconego abonamentu od tych grup społecznych, które były słusznie zwolnione z abonamentu - stwierdził Piotr Gliński na konferencji z okazji dwulecia rządu. - I wreszcie przygotowujemy w tej chwili w ministerstwie ustawę dekoncentracyjną - to też jest końcowy etap. Czekamy na rozstrzygnięcie jeżeli chodzi o decyzję polityczną dot. tych działań - dodał wicepremier.

Źródło: 300polityka.pl

Wygaszeni celnicy, czyli ofiary reformy KAS. Ustawa założyła pętlę na szyję celnikom i ich szefom

Dodano: 17.11.2017 7:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Celnicy, którzy w wyniku reformy Krajowej Administracji Skarbowej stracili mundur, idą do sądu. Zapadły już pierwsze korzystne dla nich wyroki. A za chwilę na wokandę trafią kolejne skargi i odwołania.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Historyczna reforma w USA coraz bliżej? To jedna z najważniejszych obietnic Trumpa

Dodano: 16.11.2017 22:12 | 10 odsłon | 0 komentarzy


​Izba Reprezentantów przyjęła w czwartek ustawę o reformie systemu podatkowego. Ustawa o Redukcji Podatków i Miejscach Pracy (Tax Cuts and Jobs Act) przewiduje redukcję podatków dochodowych korporacji i osób indywidualnych o 1,5 biliona dolarów w ciągu 10 lat. Ustawa została zaaprobowana w Izbie Reprezentantów w głosowaniu przebiegającym zgodnie z podziałami partyjnymi, stosunkiem głosów 227 do 205. Dwóch Demokratów nie oddało głosu.

Tagi: Prawo, Izba, Ustawa
Źródło: www.rmf24.pl

Spada liczba wniosków o emerytury składanych w ZUS

Dodano: 16.11.2017 12:45 | 20 odsłon | 0 komentarzy
Spada liczba wniosków o emerytury z tytułu obniżonego wieku emerytalnego. Ustawa wejdzie w życie 1 października ale wnioski można było składać od 1 września. Fala trwała tydzień - mówi IAR Wiesława Taranowska z Rady Nadzorczej ZUS

Źródło: inwestycje.pl

Ustawa o KRS - MS szykuje zmiany dotyczące biznesu

Dodano: 16.11.2017 12:10 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej będzie można liczyć na dodatkowe ułatwienia, a sądy rejestrowe mają działać szybciej i sprawniej - przekonuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort zaproponował zmiany w ustawie o Krajowym Rejestrze Sądowym. Projekt został już przyjęty przez rząd.

Źródło: www.podatki.biz

Mucha: Ustawy dot. reformy sądownictwa powinny być uchwalone jeszcze w tym roku

Dodano: 16.11.2017 10:22 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Jesteśmy zdeterminowani, by ustawy ws. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego były uchwalone jeszcze w tym roku - powiedział we wtorek wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha. Jak zaznaczył, takie jest też oczekiwanie prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone