wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Ustawa  RSS
Konsolidacja rynku nieunikniona?

Dodano: 20.03.2018 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, zgodnie z którą nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 października 2018 r. Ustawa ma na celu dostosować polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim zadbać..

Źródło: inwestycje.pl

Roczna korekta VAT a wartość początkowa środka trwałego

Dodano: 19.03.2018 12:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 7 (978) z dnia 01.03.2018 r.
Ustawa o rachunkowości nie odnosi się wprost do momentu, w którym roczna korekta VAT naliczonego powinna być uwzględniona odpowiednio w pozostałych przychodach lub kosztach operacyjnych. Kierując się zasadą memoriału, uznaje się, że roczna korekta VAT naliczonego, co do zasady, powinna zostać ujęta w księgach rachunkowych tego roku, którego korekta dotyczy. Zatem roczna korekta VAT naliczonego za 2017 r. powinna zostać ujęta w księgach rachunkowych 2017 r.
(czytaj wiecej - )

Źródło: https:

Budka: O ile dzisiaj wygrywamy malutki fragment batalii o wymiar sprawiedliwości, to wiemy że jeszcze wiele przed nami

Dodano: 19.03.2018 12:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Budka: O ile dzisiaj wygrywamy malutki fragment batalii o wymiar sprawiedliwości, to wiemy że jeszcze wiele przed nami - Ustawa o KRS to kolejna kompromitacja tej ekipy. Jak widać, w samym PiS-ie trwa tak zażarta wewnętrzna wojna, że sami posłowie PiS nie potrafią powiedzieć, czym tej parlament ma się zajmować. W sposób zupełnie nagły wrzuca się absurdalną ustawę, która ma pomóc w forsowaniu siłowych zmian w KRS, po czym jak w piaskownicy część posłów PiS zabiera zabawki i chce się iść bawić w inne miejsce. Całe szczęście żę tak naprawdę PiS wycofuje się z małej ustawy, ale najważniejsze jest, żeby wycofał się z tej źle przyjętej, zinterpretowanej, upolityczniającej KRS. Nieważne jest bowiem kto zwoła KRS, bo obojętnie od trybu jej zwołania będzie to organ, który w większej części został powołany niezgodnie z Konstytucją. Należy trzymać bardzo mocno kciuki i wspierać prof. Gersdorf w tym, by wytrwała w pilnowaniu polskiej Konstytucji, by podnosiła na duchu wszystkich sędziów w Polsce, którzy nie bacząc na możliwe reperkusje ze strony ministra sprawiedliwości stoją na straży polskiej Konstytucji. Głęboko wierzymy w to, że polscy sędziowie będą nadal dawali przykład tego, że zdecydowana większość z nich nie godzi się na łamanie Konstytucji. Będziemy również i wierzę, że dzięki mediom pokazywać każdy przypadek, w którym minister sprawiedliwości, prokurator generalny będzie chciał używać prokuratury do walki z sędziami, którzy wydają w sposób niezależny wyroki, które nie podobają się politykom PiS. O ile dzisiaj wygrywamy malutki fragment tej batalii o wymiar sprawiedliwości, to wiemy że jeszcze wiele przed nami. Ale zdajemy sobie sprawę, że największy ciężar spoczywa na polskich sędziach, którzy będą poddani wielkiej probie - mówił Borys Budka na briefingu w Sejmie.

Tagi: Ustawa
Źródło: 300polityka.pl

Ustawa związana z rozwojem płatności bezgotówkowych

Dodano: 19.03.2018 8:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy
Nowoczesne technologie cyfrowe to innowacyjność i konkurencyjność gospodarki. Jej dynamiczny rozwój wymaga zwiększania roli elektronicznych instrumentów płatniczych - nie tylko kart płatniczych i przelewów, ale wszelkich innowacji finansowych

Tagi: Ustawa
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone