wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Władysław  RSS
PSL-UED o 100 dniach rządu: 100 kiepskich dni dla Polski, fatalnych, rujnujących dla polityki zagranicznej

Dodano: 20.03.2018 12:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy


PSL-UED o 100 dniach rządu: 100 kiepskich dni dla Polski, fatalnych, rujnujących dla polityki zagranicznejPodsumowujemy już dzisiaj 100 dni rządu premiera Morawieckiego. Miała być ucieczka do przodu, nowe otwarcie, a to tak naprawdę 100 kiepskich dni dla premiera Morawieckiego. Tym byśmy się bardzo nie przejmowali, ale to jest 100 kiepskich dni dla Polski. Powiem o sprawach socjalnych i o porzuceniu szczególnie polskich emerytów i rencistów, seniorów. Dla nich nic nie zaproponowane przez to 100 dni. Wszystko to są opowieści, które nigdy się nie spełniają, nie ma konkretnych działań. Nie ma poparcia dla naszego projektu „Emerytura bez podatku”, co jest wstydem dla tego rządu. Jeżeli o pani premier Szydło, o pierwszych stu dniach mogliśmy mieć wiele wątpliwości co do jej samodzielności rządzenia, ale to przynajmniej w aspekcie programów socjalnych była wykonana praca. Teraz jest odejście od polityki społecznej, socjalnej, oprócz kontynuacji 500+” - mówił na konferencji prasowej prezes PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz. „Jednym z koronnych argumentów, jakie słyszeliśmy przy wymianie premiera, był argument znajomości języków przez premiera Morawieckiego. Jest takie powiedzenie, że nie wystarczy znać wielu języków, trzeba jeszcze mieć w nich cokolwiek sensownego do powiedzenia. Widać, że premier Morawieckiego nic takiego co poprawiałoby pozycję Polski nie zostało wypowiedziane. Do bardzo złych, zrujnowanych relacji z Unią Europejską dołożyła się wojna w relacjach z Izraelem i napięcie, niespotykane dotąd w historii wolnej Polski, w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Mamy więc 100 dni fatalnych, rujnujących dla polityki zagranicznej. 100 dni, które nie rozwiązały żadnego problemu, a nagromadziły nowe i wczorajsza wizyta kanclerz Merkel jest ilustracją tego jak chłodne i jak płytkie są te relacje z najważniejszym partnerem Polski w Europie” - mówił Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.

Źródło: 300polityka.pl

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy gotowi do wyborów samorządowych

Dodano: 19.03.2018 18:00 | 15 odsłon | 0 komentarzy


PSL jest gotowe do przyszłorocznych wyborów samorządowych; ludowcy pójdą do wyborów pod własnym szyldem, pod szyldem zielonej koniczynki - zapowiedział w piątek w Łodzi szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rosjanie oskarżali go o zestrzelenie MH17. Popełnił samobójstwo

Dodano: 19.03.2018 13:37 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Na Ukrainie samobójstwo popełnił 29-letni były pilot wojskowy Władysław Wołoszyn, oskarżany w Rosji o zestrzelenie malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy w 2014 roku. Obecnie pełnił on obowiązki dyrektora lotniska w Mikołajowie na południu kraju.

Źródło: https:

Władysław Pasikowski uratował honor serii "Pitbull". Nawet Doda dała radę

Dodano: 16.03.2018 13:03 | 35 odsłon | 0 komentarzy


"Pitbull: Ostatni pies" Władysława Pasikowskiego posiada to, czego brakowało w ostatnich filmach Patryka Vegi: scenariusz, fabułę, świetnych aktorów oraz niegłupie dialogi. To kino gangsterskie, które oddaje hołd otoczonemu kultem serialowi, ale reżyser "Psów" przemyca też swój surowy i mroczny styl wprost z lat 90. Co wyszło z tego nietypowego połączenia?

Źródło: natemat.pl

Śledztwo ws. wypadku Beaty Szydło: "Nie godzimy się na umorzenie"

Dodano: 15.03.2018 17:23 | 11 odsłon | 0 komentarzy


​Nie zgodzimy się na warunkowe umorzenie śledztwa - mówi Władysław Pociej, obrońca Sebastiana K. podejrzanego o spowodowanie wypadku z udziałem limuzyny premier Beaty Szydło. Krakowska prokuratura wysłała w czwartek wniosek do sądu o warunkowe umorzenie śledztwa wobec kierowcy.

Źródło: www.rmf24.pl

Polityczna ramówka czwartkowego poranka: Dworczyk, Czaputowicz, Dera, Morawiecki, Lubnauer, Komorowski i Liroy

Dodano: 14.03.2018 21:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy


7:15 Michał Dworczyk - Sygnały dnia PR1 7:20 Dariusz Stola - Poranek TOK FM 7:30 Kornel Morawiecki - Jeden na jeden TVN24 7:33 Anna Siarkowska - 24 pytania w PR24 7:40 Michał Wójcik - Poranek TOK FM 8:02 Bronisław Komorowski - Gość Radia Zet 8:02 Katarzyna Lubnauer - Poranna rozmowa RMF FM 8:10 Mirosław Maliszewski, Wojciech Zubowski, Tomasz Grodzki - Minęła 8 TVP Info 8:10 Zbigniew Gryglas - Poranek Radia Wnet 8:13 Jacek Czaputowicz - Salon polityczny Trójki 8:15 Marcin Kierwiński - Kwadrans polityczny TVP1 8:30 Władysław Kosiniak-Kamysz - Tłit WP 8:40 Krzysztof Bosak - Poranek Radia Wnet 8:45 Andrzej Dera - Sedno Sprawy Radia Plus 8:45 Grzegorz Napieralski - Polityczne Graffiti Polsat News 9:30 Piotr Liroy-Marzec - Fakt Opinie 9:30 Andrzej Matusiewicz - Poranek Radia Wnet

Źródło: 300polityka.pl

Kosiniak-Kamysz o decyzji Karczewskiego: Widać strategię postawienia na kandydata młodego pokolenia

Dodano: 14.03.2018 11:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kosiniak-Kamysz o decyzji Karczewskiego: Widać strategię postawienia na kandydata młodego pokoleniaWidać, że frakcje walczą w PiS-ie i pozostali na placu boju dwaj ministrowie. Raczej młode pokolenie, więc widać tę strategię postawienia wobec Rafała Trzaskowskiego na kandydata młodego pokolenia. Nie nam przyjdzie decydować. Myślę, że to ciekawy spór, również wewnętrzny. To jednak Solidarna Polski i PiS, walka o wpływy na przyszłość” - komentował decyzję marszałka Senatu prezes PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: 300polityka.pl

Kosiniak-Kamysz: Nie wyobrażam sobie i nie będzie koalicji na poziomie sejmików z PiS-em

Dodano: 14.03.2018 8:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kosiniak-Kamysz: Nie wyobrażam sobie i nie będzie koalicji na poziomie sejmików z PiS-emJeżeli byśmy chcieli wchodzić w koalicję z PiS, to taka okazja się nadarzyła dwa lata temu, po wyborach parlamentarnych. Przez te ostatnie dwa lata kuszenie radnych PSL-u we wszystkich sejmikach wojewódzkich występowało każdego dnia. Nie zmienił się żaden sejmik z 15, w których do dziś rządzimy w koalicji z Platformą, bo tak zdecydowali wyborcy i nie ulegliśmy pokusie. Nie wyobrażam sobie i nie będzie takiej koalicji na poziomie sejmików z PiS-em, bo jest to formacja antysamorządowa” - mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: 300polityka.pl

Kosiniak-Kamysz: Idziemy jako PSL samodzielnie nie wbrew interesowi Polski i opozycji, tylko właśnie dla tego interesu

Dodano: 14.03.2018 8:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kosiniak-Kamysz: Idziemy jako PSL samodzielnie nie wbrew interesowi Polski i opozycji, tylko właśnie dla tego interesuIdziemy swoją drogą jako Polskie Stronnictwo Ludowe. To deklarowaliśmy od samego początku. Idziemy jako PSL samodzielnie nie wbrew interesowi Polski, tylko właśnie dla tego interesu, też nie wbrew interesowi opozycji, tylko dla tego, żeby ta opozycja była mocniejsza. Gdybyśmy poszli w jednym bloku z PO i Nowoczesną, to dużą część naszych wyborców od razu wpychamy w ramiona PiS. Myślę, że jest chęć szerszego wyboru, szczególnie w wyborach samorządowych. To nie może być wybór między dwoma plemionami, które się okładają maczugami od wielu, wielu lat po głowach, tylko żeby ten wybór był autentycznie realny” - mówił w Radiu Zet prezes PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: 300polityka.pl

Polityczna ramówka środowego poranka: Jaki, Błaszczak, Czerwińska, Trzaskowski, Waszczykowski, Sasin, Lubnauer, Kosiniak-Kamysz

Dodano: 13.03.2018 20:33 | 5 odsłon | 0 komentarzy


7:15 Mariusz Błaszczak - Sygnały dnia PR1 7:20 Rafał Trzaskowski - Poranek TOK FM 7:30 Patryk Jaki - Jeden na jeden TVN24 7:33 Jacek Sasin - 24 pytania w PR24 7:40 Adam Bodnar - Poranek TOK FM 8:02 Władysław Kosiniak-Kamysz - Gość Radia Zet 8:02 Witold Waszczykowski - Poranna rozmowa RMF FM 8:10 Piotr Misiło, Stanisław Pięta, Grzegorz Furgo, Michał Kleiber - Minęła 8 TVP Info 8:13 Leszek Miller - Salon polityczny Trójki 8:15 Katarzyna Lubnauer - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Teresa Czerwińska - Sygnały dnia PR1 8:30 Rafał Trzaskowski - Tłit WP 8:45 Piotr Apel - Sedno Sprawy Radia Plus 8:45 Paweł Rabiej - Polityczne Graffiti Polsat News 9:30 Bogdan Borusewicz - Onet Opinie

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone