poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Władysław  RSS
"Należałoby zorganizować stypę narodową, a nie Zgromadzenie Narodowe"

Dodano: 13.07.2018 15:10 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Nie ma powodów do świętowania, a parlamentaryzm jest w głębokim kryzysie - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Tak tłumaczył, dlaczego klub Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów opuścił posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Podobnie zachowała się Nowoczesna. Szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz tłumaczyła, że nie chcieli "słuchać kłamstw polityków PiS".

Źródło: https:

WKK: Dziś jest atrapa Sejmu, a Kuchciński to atrapa marszałka

Dodano: 13.07.2018 12:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


WKK: Dziś jest atrapa Sejmu, a Kuchciński to atrapa marszałka - Dzisiaj nie ma Sejmu. Dziś jest atrapa Sejmu, a marszałek Kuchciński to atrapa marszałka. Nie mamy co do tego niestety żadnych wątpliwości - Stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu.

Źródło: 300polityka.pl

WKK: Klub PSL-UED zachował się przyzwoicie

Dodano: 13.07.2018 12:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy


WKK: Klub PSL-UED zachował się przyzwoicie - Klub PSL-UED zachował się przyzwoicie. Przyszliśmy na rozpoczęcie Zgromadzenia Narodowego po to, żeby pokazać, że jesteśmy tak samo wybranymi parlamentarzystami, jak większość rządzących. Przyszliśmy po to, żeby głosy oddane na nasze stronnictwo, ale również na inne stronnictwa, jak Nowoczesna, PO, wszystkie stronnictwa opozycyjne, muszą być brane przez rządzących pod uwagę. Przyszliśmy tylko na odśpiewanie hymnu. Ponieważ w ten sposób chcemy państwu przekazać nasz stosunek i nasze zdanie o parlamentaryzmie w jego 550. rocznicę. Nie możemy zgodzić się na wspólne świętowanie, bo dzisiaj nie ma czego świętować, bo parlamentarnym jest w głębokim kryzysie. Sejm nie wypełnia swojej roli, nie tylko kontrolnej nad Radą Ministrów, ale jest de facto miejscem potwierdzania decyzji prezesa PiS. Do niczego innego Sejm nie służy. Nie jest miejscem debaty, rozstrzygania spraw - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu. - Dopóki nie będzie zmiany postępowania obecnej władzy, dopóki nie będzie budowania wspólnoty, przestrzegania reguł prawa i sprawiedliwości, dopóki nie będzie pełnej partycypacji społecznej i szanowania milionów głosów, oddanych również na nasze stronnictwo, nie ma możliwości mówienia o prawdziwym rozwoju Polski, wspólnocie, bezpieczeństwie - dodał prezes PSL.

Źródło: 300polityka.pl

Polityczne podsumowanie popołudnia: PAD rozmawiał w Brukseli z Trumpem, PMM oddał hołd ofiarom rzezi wołyńskiej, PSL oczekuje debaty o stanie państwa

Dodano: 11.07.2018 16:03 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Polityczne podsumowanie popołudnia: PAD rozmawiał w Brukseli z Trumpem, PMM oddał hołd ofiarom rzezi wołyńskiej, PSL oczekuje debaty o stanie państwa — W BRUKSELI TRWA SZCZYT NATO. POLSKĘ REPREZENTUJE PAD I MINISTER MARIUSZ BŁASZCZAK. „Wierzę w to, że pokażemy jedność w przestrzeni euroatlantyckiej, to niezwykle ważne. Wszyscy ci, którzy mieliby jakiekolwiek zakusy na zakłócenie światowego bezpieczeństwa, muszą widzieć, że NATO jest jednością, że jesteśmy razem, że nie ma żadnych rozdźwięków w przestrzeni euroatlantyckiej. To pierwsza sprawa, a druga, że będziemy sprawnie realizowali ten proces adaptacji NATO do zmieniających się warunków, po prostu że będziemy pokazywali, że NATO żyje” - mówił prezydent. Andrzej Duda zapowiedział też, że w ciągu najbliższego miesiąca poznamy plan nowych zakupów dla wojska.  — W BRUKSELI PAD ROZMAWIAŁ Z PREZYDENTEM TRUMPEM. — PMM ODDAŁ HOŁD OFIAROM RZEZI WOŁYŃSKIEJ. „To zbrodnia o gigantycznym zasięgu na ówczesnych terenach, okupowanej przez Niemców, a potem przez sowietów II RP. To zbrodnia, o której nie tylko musimy pamiętać, czcić pamięć o tych straszliwie pomordowanych naszych rodakach. To jest zbrodnia wyjątkowa – ludobójstwa, okrutnego ludobójstwa, które nie miało precedensu na taką skalę w historii Polski na pewno, w historii świata przy takim barbarzyństwie, bestialskim, sadystycznym mordowaniu też niemal nie miało precedensu”  - mówił premier Mateusz Morawiecki. — PSL OCZEKUJE DEBATY O STANIE PAŃSTWA W 550-LECIE PARLAMENTARYZMU. „My nie chcemy debaty nad orędziem prezydenta. Chcemy dyskusji nt. stanu państwa polskiego w 550. rocznicę parlamentaryzmu. Taki wniosek zgłosiliśmy. Na mocy Konstytucji to Zgromadzenie Narodowe przyjmuje swój regulamin i w regulaminie można zawrzeć oświadczenia poselskie, senatorskie. To rzecz możliwa do zrealizowania, marszałek Sejmu mógłby podjąć taką decyzję” - mówił lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. Od realizacji tego postulatu, PSL uzależnia swój udział w piątkowym Zgromadzeniu Narodowym. — SCHETYNA: POKAZALIŚMY, ŻE DZIAŁACZE PIS-U ZARABIAJĄ MILIONY NA DRUGICH ETATACH I EFEKT JEST, BO PJK ZABRANIA IM KANDYDOWANIA DO SAMORZĄDU.

Źródło: 300polityka.pl

WKK: Nie chcemy debaty nad orędziem prezydenta. Chcemy dyskusji nt. stanu państwa polskiego w 550 rocznicę parlamentaryzmu

Dodano: 11.07.2018 12:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy


WKK: Nie chcemy debaty nad orędziem prezydenta. Chcemy dyskusji nt. stanu państwa polskiego w 550 rocznicę parlamentaryzmu - Oczywiście na mocy Konstytucji nad orędziem prezydneta nie odbywa się debata. My nie chcemy debaty nad orędziem prezydenta. Chcemy dyskusji nt. stanu państwa polskiego w 550 rocznicę parlamentaryzmu. Taki wniosek zgłosiliśmy. Na mocy Konstytucji to Zgromadzenie Narodowe przyjmuje swój regulamin i w regulaminie można zawrzeć oświadczenia poselskie, senatorskie. To rzecz możliwa do zrealizowania, marszałek Sejmu mógłby podjąć taką decyzjęmówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie.

Źródło: 300polityka.pl

WKK: PSL będzie kultywować pamięć o wszystkich ofiarach rzezi wołyńskiej, ale też będzie współpracować na rzecz dobrych relacji z Ukrainą

Dodano: 11.07.2018 12:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy


WKK: PSL będzie kultywować pamięć o wszystkich ofiarach rzezi wołyńskiej, ale też będzie współpracować na rzecz dobrych relacji z Ukrainą - Dzisiaj ważny dzień dla nas wszystkich, dla całej Polski. Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu, w Małopolsce wschodniej. To dzień, w którym wielu miejscach naszego kraju i poza granicami czcimy pamięć o bestialsko zamordowanych rodakach. Ponad 150 tys. Polaków, szczególnie mieszkańców wsi zostało 11 lipca 1943 roku zabitych, zastrzelonych, zatłuczonych, przedciętych piłą, nabitych na sztachety. Mówimy o tych wszystkich tak bardzo precyzyjnie, oddajemy sposoby, w jakich bandyci - bo to żadne wojsko - mordowali naszych rodaków, ponieważ ta pamięć musi być w naszych sercach, gestach, ale też naszych czynach. To nie jest działanie przeciwko komuś. PSL jako pierwsza formacja polityczna rozpoczęła edukację nt. Wołynia, zbrodni wołyńskiej, ofiary krwi i życia naszych rodaków. Jako pierwsi - i to miało miejsce za czasów prezesury Jarosława Kalinowskiego, czyli pod koniec lat 90 - nawiązaliśmy współpracę ze środowiskami kresowymi, podjęliśmy działania mające na celu upamiętnienie tu, w Polsce tego wydarzenia, żeby pamięć o tych, którzy ponieśli ofiarę, nie zginęła, bo zapomnienie, brak jakiejkolwiek refleksji o tym, co było jest zbrodnią i byłoby zbrodnią z naszej strony. Brak uczczenia dzisiaj przez środowiska polityczne, społeczne byłby zbrodnią popełnioną kolejny raz na na naszych rodakach. My się na to nie godzimy, od samego początku dążyliśmy, żeby 11 lipca był dniem pamięci o ofiarach ludobójstwa. Składaliśmy już wiele uchwał, propozycji, które trafiły do marszałka, w tych i poprzednich kadencjach. Część z nich została zaakceptowana, część wciąż czeka na akceptacjęmówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie. - PSL będzie kultywować pamięć o wszystkich ofiarach rzezi wołyńskiej, ale też będzie współpracować na rzecz dobrych relacji i przyszłości z Ukrainą, na temat pobytu Ukraińców w Polsce, rozwoju gospodarczego, rolnictwa, różnych sektorów, branż, ale będziemy też zabiegać o jak najlepsze relacje polsko-ukraińskie, o obecność Ukrainy w Europie. To nasze zadanie na teraz i przyszłość, na bazie prawdy historycznej. Jedno nie stoi w sprzeczności z drugim - dodał prezes PSL.

Źródło: 300polityka.pl

Polityczny plan środy: szczyt NATO w Brukseli, posiedzenie KRS, obchody rocznicy rzezi wołyńskiej

Dodano: 11.07.2018 7:09 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Polityczny plan środy: szczyt NATO w Brukseli, posiedzenie KRS, obchody rocznicy rzezi wołyńskiej Środa jest pierwszym dniem szczytu NATO w Brukseli. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda. Oficjalne powitanie przywódców odbędzie się o 13:15. Pierwszą sesję prezydentów i premierów państw Paktu Północnoatlantyckiego zaplanowano o 14:30. Wieczorem prezydent weźmie udział w kolacji przywódców krajów NATO. Premier Mateusz Morawiecki w Warszawie weźmie udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Centralne uroczystości rozpoczną się w południe na stołecznym placu Piłsudskiego. O 14:00 Mateusz Morawiecki będzie na Skwerze Wołyńskim, a o 15:30 złoży wieniec przy Pomniku Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty. Niewykluczone, że dzisiaj Krajowa Rada Sądownictwa rozpocznie też opiniowanie oświadczeń sędziów Sądu Najwyższego, którzy zadeklarowali chęć dalszego orzekania w SN. Środa to także drugi dzień posiedzenia Senatu - wznowienie obrad nastąpi o 10:00. Wbrew pierwotnym planom, nie będzie to ostatni dzień posiedzenia. Izba wyższa zbierze się także w piątek i ew. sobotę. Posiedzenie rządu rozpocznie się o 10:00. Także o 10:00 odbędzie się konferencja Patryka Jakiego. Z kolei o 11:15 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa lidera PSL-u. Władysław Kosiniak-Kamysz od rana będzie też oddawać cześć ofiarom rzezi wołyńskiej. O 17:30 kandydat ludowców na prezydenta Warszawy spotka się z mieszkańcami Bródna. Dyskusja ma dotyczyć projektu "Emerytura bez podatku”.

Źródło: 300polityka.pl

Polityczna ramówka środowego poranka: Karczewski, Kowalczyk, Stachowiak-Różecka, Mitera, Kosiniak-Kamysz, Rzepecki, Matczak i Piechociński

Dodano: 10.07.2018 21:07 | 8 odsłon | 0 komentarzy


7:10 Mieczysław Augustyn - PR24 7:15 Stanisław Karczewski - Sygnały dnia PR1 7:20 Marcin Matczak - Poranek TOK FM 7:37 Maciej Mitera - 24 pytania w PR24 7:40 Stanisław Tyszka - Poranek TOK FM 8:00 Paweł Rabiej, Robert Winnicki - Onet Rano 8:10 Małgorzata Gosiewska, Joanna Augustynowska, Michał Wypij, Maciej Mitera - Minęła 8 TVP Info 8:13 Kamila Gasiuk-Pihowicz - Salon polityczny Trójki 8:15 Henryk Kowalczyk - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Władysław Kosiniak-Kamysz - Sygnały dnia PR1 8:15 Łukasz Rzepecki - Poranek Siódma9 8:45 Mirosława Stachowiak-Różecka - Polityczne Graffiti Polsat News 9:05 Witold Orłowski - EKG TOK FM 9:15 Janusz Piechociński - Onet Rano

Źródło: 300polityka.pl

Polityczne podsumowanie popołudnia: Jaki i Trzaskowski o zakłócaniu spotkań, Karczewski potwierdza: na kolejnym posiedzeniu decyzja ws. referendum

Dodano: 10.07.2018 16:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Polityczne podsumowanie popołudnia: Jaki i Trzaskowski o zakłócaniu spotkań, Karczewski potwierdza: na kolejnym posiedzeniu decyzja ws. referendum — SENAT OD RANA PRACUJE NAD KONSTYTUCJĄ DLA NAUKI. — JAKI: SZTAB TRZASKOWSKIEGO ZAKŁÓCA MOJE SPOTKANIA. TRZASKOWSKI: NIGDZIE NIKOGO NIE WYSYŁAŁEM. Kandydaci ZP i KO przerzucają się odpowiedzialnością za zakłócanie ich spotkań z mieszkańcami. Wczoraj do takiej sytuacji doszło podczas rozmów Patryk Jakiego w Ursusie. Dziś wiceminister sprawiedliwości domagał się od kontrkandydata przeprosin: „Uważam, że Rafał Trzaskowski dzisiaj powinien się do tego odnieść i przeprosić za ludzi, z którymi na co dzień współpracuje i odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy ci ludzie, którzy prowokują na moich spotkaniach innych nic nie winnych warszawiaków, czy ci ludzie będą jego zapleczem w ratuszu, jeśli wygra wybory. Czy to są ludzie, którzy będą np. odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ratuszu, albo za inne obszary. Niech powie, po co są, dlaczego się tak zachowuje, czy tak ma wyglądać Warszawa”. Rafał Trzaskowski na swojej konferencji prasowej odpierał zarzuty i przekonywał, że jego spotkania też są zakłócane, tyle że przez zwolenników Jakiego: „Po pierwsze ja nikogo nigdzie nie wysyłałem. Po drugie, apeluję o to, żeby obniżać emocje. Rzeczywiście, na moich spotkaniach pojawiają się zwolennicy Patryka Jakiego, którzy też pokazują te złe emocje. Apeluję, obniżmy te złe emocje”. — KARCZEWSKI POTWIERDZA: NA KOLEJNYM POSIEDZENIU ROZSTRZYGNIĘCIE WNIOSKU O ROZPISANIE REFERENDUM. „Oczywiście, gdyby ten termin [referendum] był inny, to byłoby nam łatwiej podjąć decyzję. Pewno łatwiej na tak, gdyby termin był wskazany nieco inny. O tym od początku mówiliśmy, że mamy tutaj inne zdanie w zakresie właśnie terminu” - mówił marszałek Senatu. Stanisław Karczewski powtórzył jednak, że w PiS decyzja ws. prezydenckiego pomysłu jeszcze nie zapadła. — MINISTERSTWO ZDROWIA I NFZ PODPISAŁY POROZUMIENIE Z PIELĘGNIARKAMI. — PSL ŻĄDA UMOŻLIWIENIA KLUBOM PREZENTOWANIA STANOWISK PODCZAS ZGROMADZENIA NARODOWEGO. „Żeby godnie uczcić rocznicę parlamentaryzmu, a trudno mówić o zachowaniu godności z takim zachowaniem, z jakim dzisiaj mamy do czynienia, jakie obserwujemy szczególnie ze strony marszałka, ale i większości parlamentarnej, żeby właśnie brak debaty, debaty o stanie państwa, brak rozmowy w polskim domu nt. spraw polskich, rozstrzygania tych spraw w polskim domu, jest zatrważający. Dlatego żądamy i domagamy się od marszałka umożliwienia prezentowania swoich stanowisk podczas Zgromadzenia Narodowego. Marszałek niech zorganizuje tę debatę. Ten dzień poświęcony na ZN w ten sposób, żeby wszystkie kluby parlamentarne mogły się wypowiedzieć” - mówił prezes PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy zgłosili wcześniej wniosek o przeprowadzenie debaty o stanie państwa, ale do dziś marszałek Kuchciński do niego się nie odniósł.

Źródło: 300polityka.pl

WKK: Żądamy i domagamy się od marszałka Sejmu umożliwienia prezentowania swoich stanowisk podczas Zgromadzenia Narodowego

Dodano: 10.07.2018 12:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy


WKK: Żądamy i domagamy się od marszałka Sejmu umożliwienia prezentowania swoich stanowisk podczas Zgromadzenia Narodowego - Na najbliższy piątek planowane jest Zgromadzenie Narodowe z okazji 550 rocznicy parlamentaryzmu. Istotą parlamentaryzmu jest debata, przedstawianie swoich racji, spór, ale też dochodzenie do wspólnego stanowiska. Istotą parlamentaryzmu jest wymiana poglądów. Dzisiaj w polskim parlamencie chcemy rozmawiać na wiele tematów, dlatego zgłosiliśmy już kilka tygodni temu wniosek do marszałka Sejmu o przeprowadzenie debaty nt. stanu państwa polskiego. Chcemy rozmawiać w polskim domu, a domem polskiego parlamentaryzmu jest Sejm, polski Sejm, dlatego wnosiliśmy o przeprowadzenie takiej debaty. Dzisiaj nie ma odpowiedzi marszałka Kuchcińskiego. Zdaje sobie sprawę, że on nie lubi prezentować swojego stanowiska, ale czasem na jakiś jeden, drugi wniosek posłów całych klubów parlamentarnych mógłby odpowiedzieć. Korona z głowy by na pewno nie spadła - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie. Jak dodał:
"Ale jesteśmy niestrudzeni w tym pytaniu pana marszałka i dalej będziemy sprawiać, żeby nie zapomniano o tym, że Sejm to nie jest tylko i wyłącznie jedna partia, PiS, partia rządząca, ale to głosy Polaków oddane na inne ugrupowania. Ich też było bardzo dużo, to było wiele milinów głosów oddanych na stronnictwa opozycyjne, w tym na PSL. Dlatego żeby godnie uczcić rocznicę parlamentaryzmu, a trudno mówić o zachowaniu godności z takim zachowaniem, z jakim dzisiaj mamy do czynienia, jakie obserwujemy szczególnie ze strony marszałka, ale i większości parlamentarnej, żeby właśnie brak debaty, debaty o stanie państwa, brak rozmowy w polskim domu nt. spraw polskich, rozstrzygania tych spraw w polskim domu, jest zatrważający. Dlatego żądamy i domagamy się od marszałka umożliwienia prezentowania swoich stanowisk podczas Zgromadzenia Narodowego. Marszałek niech zorganizuje tę debatę. Ten dzień poświęcony na ZN w ten sposób, żeby wszystkie kluby parlamentarne mogły się wypowiedzieć"
Prezes PSL wyraził nadzieję, że będzie możliwość współudziału w 550 rocznicy parlamentaryzmu w Polsce, bo inaczej - jak stwierdził - udział po prostu nie ma sensu.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone