wtorek, 16 stycznia 2018 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Władysław  RSS
Zmiany w Kodeksie wyborczym z podpisem prezydenta

Dodano: 16.01.2018 15:03 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Oznacza to, że zostaną zmienione m.in. zasady wskazania członków Krajowego Biura Wyborczego. Wcześniej w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z liderami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego prezes Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że nowe rozwiązania wyborcze dla jego ugrupowania są "nie do przyjęcia".

Źródło: https:

Zmiany w kodeksie wyborczym z podpisem prezydenta

Dodano: 16.01.2018 14:39 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu wyborczego. Oznacza to, że zostaną zmienione zasady wskazania członków Krajowego Biura Wyborczego. Wcześniej w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z liderami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego prezes Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że nowe rozwiązania wyborcze dla jego ugrupowania są "nie do przyjęcia".

Źródło: https:

WKK po spotkaniu z PAD: Prezydent zdecydował się podpisać ustawę dot. zmian w kodeksie wyborczym

Dodano: 16.01.2018 14:12 | 3 odsłon | 0 komentarzy


WKK po spotkaniu z PAD: Prezydent zdecydował się podpisać ustawę dot. zmian w kodeksie wyborczym - Jesteśmy bezpośrednio po spotkaniu z prezydentem, ministrem Muchą. Spotkaliśmy się w kwestiach samorządowych, ordynacji, ale nie tylko. Rozmawialiśmy szerzej o sytuacji polskiego samorządu, gospodarzach małych ojczyzn. To szczególny rok. Przedstawiliśmy nasze argumenty w których pokazywaliśmy niekonstytucyjność - według nas - niektórych rozwiązań, a na pewno wprowadzenie ogromnego zamieszania jeśli chodzi o prawo wyborcze przegłosowane przez Sejm i Senat. Widzieliśmy i też mówiliśmy o zmianach które nastąpiły na etapie prac parlamentarnych i widać że prezydent też był aktywny w momencie kiedy decydowały się losy tej ustawy. Ona w pierwszej wersji była dużo gorsza niż jest teraz, choć dla nas jest oczywiście nie do przyjęcia. Przedstawiliśmy nasze argumenty. Będziemy chcieli dalej rozmawiać z prezydentem o sam-rządzie, choć tej ustawie pewnie nie osiągnęliśmy tego, co chcieliśmy najbardziej, czyli zawetowania, ponieważ prezydent zdecydował i podpisał ustawę dot. zmian w kodeksie wyborczym - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu przed Pałacem Prezydenckim, po spotkaniu z prezydentem Dudą. Piotr Zgorzelski z kolei zapowiedział że PSL prawdopodobnie skieruje ustawę do TK.

Źródło: 300polityka.pl

Lubnauer i WKK piszą do Morawieckiego ws. ochrony zdrowia

Dodano: 16.01.2018 10:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Lubnauer i WKK piszą do Morawieckiego ws. ochrony zdrowia - Wspólnie z przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przygotowaliśmy list do premiera Morawieckiego. Apelujemy w nim o stworzenie platformy do wspólnie rozmowy nt. ochrony zdrowia. Uważamy że bardzo ważne jest żeby wyciągnąć ochronę zdrowia z partyjnego, politycznego sporu - poinformowała Katarzyna Lubnauer na briefingu w Sejmie. Jak dodał Władysław Kosiniak-Kamysz:
"Kierujemy list do premiera w którym zachęcamy go do współpracy. Jesteśmy an nią otwarci pomimo ogromnych różnic które często są widoczne w gmachu parlamentarnego. Jeżeli nie wyłączymy z bieżącej debasny politycznej często ogromnego sporu w sprawach opieki zdrowotnej, spraw naszych pacjentów, to żaden rząd nie uzyska efektów. Nie będzie więcej pielęgniarek, lekarzy, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, nie będzie lepszej dostępności do służby zdrowia, krótszych kolejek, lepszej opieki dla pacjentów. Wiele zrobiono ws. podniesienia standardów w opiece medycznej, sprzętu. Teraz trzeba postawić na człowieka, jego godne miejsce pracy i warunki pracy oraz godną dostępność do służby zdrowia, sprawną i szybką żeby zaufania do lekarza czy pielęgniarki nie zostało zaprzepaszczone"
Politycy zaapelowali o jak najszybsze spotkanie, bo - jak podkreślali - mają konkretne propozycje. https://twitter.com/jakub_stefaniak/status/953204621329264641

Źródło: 300polityka.pl

Władysław Frasyniuk nie stawił się w prokuraturze

Dodano: 15.01.2018 12:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Władysław Frasyniuk nie stawił się w piątek w warszawskiej prokuraturze okręgowej, wezwany w charakterze podejrzanego. Prokuratura - jak powiedział PAP jej rzecznik Łukasz Łapczyński - sprawdzi, czy wpłynęło usprawiedliwienie niestawiennictwa, jeśli nie - podejmie działania zgodnie z Kpk.

Źródło: gosc.pl

Władysław Frasyniuk nie stawił się w prokuraturze

Dodano: 14.01.2018 13:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Władysław Frasyniuk nie stawił się w piątek w warszawskiej prokuraturze okręgowej, wezwany w charakterze podejrzanego. Prokuratura - jak powiedział PAP jej rzecznik Łukasz Łapczyński - sprawdzi, czy wpłynęło usprawiedliwienie niestawiennictwa, jeśli nie - podejmie działania zgodnie z Kpk.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone