niedziela, 22 października 2017 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Wartościowych  RSS
STAN GRY: Wroński: Kamiński z PAD przeciw MON, Prezydent Rzeszowa: Mam się obrażać jak dają pieniądze? Zaremba pyta Glińskiego o jątrzącą propagandę TVP

Dodano: 21.10.2017 12:50 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- PREZYDENT I PREMIER NA MSZY Z NAŁOŻENIEM PALIUSZA ARCYBISKUPOWI JĘDRASZEWSKIEMU: “W niedzielę 22 października odbędzie się w katedrze na Wawelu Msza św. z uroczystym nałożeniem paliusza abp. Markowi Jędraszewskiemu. Udział w uroczystościach zapowiedzieli, m.in. prezydent RP Andrzej Duda z małżonką oraz premier Beata Szydło”. https://ekai.pl/krakow-prezydent-i-premier-na-mszy-sw-z-nalozeniem-paliusza-abp-markowi-jedraszewskiemu/ -- 10 lat temu Platforma Obywatelska wygrała przedterminowe wybory parlamentarne.

-- PIS PUBLIKUJE SPOT W KTÓRYM SKLEJA TRZASKOWSKIEGO Z HGW: http://300polityka.pl/news/2017/10/21/pis-publikuje-spot-czy-pozwolimy-im-na-wiecej-w-ktorym-skleja-trzaskowskiego-z-hgw/

-- PLATFORMA NA KONWENCJI Z VIDEO Z SENTYMENTALNĄ PIOSENKĄ MARKA GRECHUTY:

-- 300LIVE: Schetyna: Przed wyborami stworzymy wielką koalicję z wszystkimi prosamorządowymi partiami i organizacjami lokalnymi Schetyna: Platforma chce by to Polacy decydowali o sobie i o kraju. To sedno naszego programu Schetyna: Potrzeba zjednoczonej opozycji, która wygra wybory Schetyna: Ten wyborczy maraton nie jest podobny do żadnego po 1989 roku Petru proponuje opozycji porozumienie na wybory samorządowe i wspólne listy PiS publikuje spot o HGW i aferze reprywatyzacyjnej Brudziński o ordynacji: Jest czymś patologicznym, ża organizację i liczenie głosów odpowiada ten sam podmiot W dniu konwencji Platformy, PiS w mediach społecznościowych przypomina #aferyPO http://300polityka.pl/live/2017/10/21/

-- CHCĄ MIEĆ WODZIREJA CZY ULGI - PIOTR GLIŃSKI DO PIOTRA ZAREMBY - w DGP: “ Sprzątamy właśnie po PO: nie wprowadzali nawet dyrektyw europejskich. Chcą mnie widzieć jako wodzireja, czy może wolą mieć 50-procentowe ulgi podatkowe? Chcą, żebym bywał na salonach, czy żebym przygotował system nowych "zachęt" dla producentów filmowych?”.

-- TYSIĄCE SPEKTAKLI A WTRĄCIŁEM SIĘ W TRZY - mówi Gliński Zarembie: “W Polsce jest sto kilkadziesiąt teatrów. Ja się do nich kompletnie nie wtrącam, chociaż często daję na nie pieniądze. Są tysiące spektakli, a były trzy incydenty, kiedy powiedziałem: "nie pozwalam". Dlaczego? Bo wbrew temu, co twierdzi pan Mieszkowski, nie ma pełnej wolności w sztuce, choć jej granice powinny być jak najszersze. A jeśli teatr zapowiedział żywą, twardą pornografię na scenie, musiałem interweniować. To był mój obowiązek, bo uważam, że takie rzeczy to – co najwyżej – w prywatnym lupanarze, a nie w publicznym teatrze za państwowe pieniądze… A ocena spektaklu, wbrew kłamstwom pana Petru, nic do tego nie miała. No i wypełniając swój obowiązek, zostałem "cenzorem"…”

-- FRAGMENT ROZMOWY ZAREMBY Z GLIŃSKIM O TVP: “Nie widzi pan jątrzącej propagandy obecnej TVP, choćby w sprawie lekarzy rezydentów?

Może te media są czasami zbyt „paździerzowe”, nie neguję warsztatowych niedostatków. Ale protest lekarzy rezydentów jest – niezależnie od intencji wielu jego uczestników – polityczny. Kto rozsądny żąda natychmiast zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 7 proc. PKB?

Czy to usprawiedliwia styl, w jakim PiS na to odpowiada?

Ale co jest gorsze: telewizja czasami „paździerzowa” czy obłudna, teflonowa, wprowadzająca świat kompletnej fikcji?

Ja wolę jakąś trzecią.

Najlepiej być zdrowym, młodym i bogatym. Powiem panu jedno: w Polsce do 2015 r. demokracja była zdecydowanie bardziej fasadowa, bo wszystkie decydujące instytucje – państwowe, medialne i samorządowe – pozostawały w rękach jednej opcji. Byliśmy traktowani jak trędowaci, wycinani do spodu. Mimo to wygraliśmy wybory”. 

-- ZDANIEM JACKA KARNOWSKIEGO TON WYPOWIEDZI ROMASZEWSKIEJ ZOSTAŁ W PAŁACU UZNANY ZA PRZESADĘ: “O ile Zofia Romaszewska dobrze oddała wektor postawy prezydenta wobec propozycji PiS (czyli krytycyzm), o tyle ton tej wypowiedzi nie był, jak wynika z moich informacji, autoryzowany i został uznany, przynajmniej post factum, za znaczną przesadę. Do tego przesadę dość niebezpieczną, bo grożącą załamaniem się rozmów. Jarosław Kaczyński - twórca politycznego zwycięstwa prawicy, człowiek, bez którego nie byłoby prezydenta Dudy - znosi w ostatnim czasie i tak bardzo wiele. Na pewno nie zawsze jest traktowany stosownie do swojej rangi historycznej, której nie powinna przesłaniać całkowicie hierarchia państwowa”. 

-- MARIUSZ KAMIŃSKI PO STRONIE PREZYDENTA - Paweł Wroński w GW: “Sprzyjające Antoniemu Macierewiczowi media szukają byłych współpracowników służb PRL w otoczeniu Andrzeja Dudy. Po stronie prezydenta stanął teraz Mariusz Kamiński. (...) Jednak według nieoficjalnych informacji służby cywilne kierowane przez Kamińskiego wsparły ostatnio prezydenta w starciu z MON. Kamiński zawdzięcza Dudzie ułaskawienie w sprawie nadużyć władzy, kiedy był szefem CBA”.

-- PIS SIĘ BOI DRUGA ANTONIEGO, MACIEREWICZ POPADA W NIEŁASKĘ - Paweł Wroński w GW: “Odwołanie prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych może być pierwszym ciosem w drużynę Antoniego Macierewicza. Czy Andrzej Duda dostanie jego głowę?”. 

-- 500 PLUS ZMIENIA POLSKĘ NA PLUS - DOMINIKA WIELOWIEYSKA W GW: “Można dyskutować o poprawkach, ale z punktu widzenia interesu publicznego zachowanie 500+ w obecnym albo zbliżonym kształcie jest najlepszą opcją. Dlatego ten program mimo swoich wad powinien być przykładem ponadpartyjnego porozumienia”.

-- BIJĄ SIĘ O KAMILĘ - FAKT o zabiegach Petru i schetyny by kandydatem w Warszawie była KGP.

-- MARCIN MELLER CHCIAŁBY DOŻYĆ TEGO, ŻEBY PIS SZLAG TRAFIŁ - jak mówi w rozmowie z wp.pl: “Ja mam takie marzenie - jako prawie 50-letni mężczyzna - chcę po prostu dożyć tego, żeby szlag ich trafił. I nie wątpię, że doczekam (śmiech). Bo skoro doczekałem upadku komuny, w co zupełnie nie wierzyłem, doczekam i tego, że PiS pójdzie się turlać. Ale chyba jeszcze sobie trochę poczekam”.

-- MELLER O BIEDRONIU: “Doceniając jego wszystkie zalety - sukces w Słupsku, medialność, otwartość, sympatię - nie wierzę, by gej mógł zostać przywódcą na skalę ogólnokrajową w Polsce. Nie chodzi mi o partię z poparciem 10-procentowym, tylko walkę o zwycięstwo. Ale mogę się mylić. Nie wierzyłem, że wygra w Słupsku. Bardzo chciałbym być w błędzie”. 

-- MAM SIĘ OBRAŻAĆ JAK ONI DAJĄ PIENIĄDZE? - LEWICOWY PREZYDENT RZESZOWA TADEUSZ FERENC W GW: “ Akurat te sprawy, które ja załatwiam z ministrem Ziobrą, to mi się dobrze układają. Chcemy przejąć od ministerstwa XVI-wieczny zamek i przekazać go na działalność kulturalną. W zamian oddam mu działkę pod budowę nowoczesnego sądu okręgowego. A minister Gliński dał mi 2 mln 800 tys. zł na imprezę Wschód Kultury, na której bawiło się ok. 50 tys. ludzi. Jestem od tego, żeby dbać o ludzi w mieście, i muszę odpowiednio się zachowywać, żeby zdobywać pieniądze. Mam się obrażać, kiedy on mi daje pieniądze?” 

-- BOGDAN BORUSEWICZ O MOŻLIWOŚCI WYSTAWIENIA KARCZEWSKIEGO PRZECIW DUDZIE: “Myślę, że możliwością rozwiązania problemu z prezydentem Dudą byłoby wskazanie marszałka Senatu jako kandydata na prezydenta Warszawy. Potem Stanisław Karczewski mógłby być alternatywą dla Andrzeja Dudy przy najbliższych wyborach prezydenckich”.

-- WSPÓLNE LISTY TO ZA MAŁO, POWINNA POWSTAĆ NOWA PARTIA - MÓWI BORUSEWICZ: “Jeżeli Platforma połączy się z Nowoczesną i stworzą nie jedną listę wyborczą, ale jedno, nowe ugrupowanie, to tak, będzie taka przewaga. Jeżeli uda się do tego doprowadzić, to da to nowe witalne siły. Wspólne listy w wyborach to za mało. Powinno nastąpić połączenie dwóch ugrupowań i otwarcie na inne środowiska. Powinna powstać nowa partia”.

-- BORUSEWICZ CHCE KIDAWY W WARSZAWIE: “- Najczęściej pojawiają się nazwiska dwóch panów, ale to może być też kobieta. Uważam, że dobrym kandydatem byłaby na przykład Małgorzata Kidawa-Błońska”.

-- HGW - ZDANIEM BORUSEWICZA NIE UŁATWIA SYTUACJI: Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dzisiaj obciążeniem dla Platformy?

- Nie ułatwia sytuacji, to jest oczywiste.

Powinna stanąć przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji?

- Namawiałem ją do tego. Myślałem że skutecznie, ale okazało się, że nie”.

-- NEUMANN O TYM, ŻE HGW POWINNA ZEZNAWAĆ: “Jeżeli pójdzie na komisję i będzie się biła o prawdę, Platforma Obywatelska będzie się biła razem z nią. Cały czas wierzę, że zmieni zdanie. Trudno jest dyskutować o tym, czy komisja jest powołana zgodnie z prawem, kiedy ludzie mogą obserwować jej prace i to bez udziału Ratusza. Wierzę, że zmieni zdanie.

Jeżeli nie pójdzie, może zostać zawieszona w prawach członka PO?

Wierzę, że pójdzie na posiedzenie komisji”.

-- NEUMANN WYŚMIEWA ZMIANĘ POKOLENIOWĄ: “Takie proste ruchy PR-owe nie działają. Nie wystarczy postawić kogoś młodego, albo łysego, albo blondynkę, żeby wygrać wybory. To jest naiwne myślenie o polityce, ale także niebezpieczne. Trzeba postawić po prostu na tych, którzy mogą wygrać wybory. Raz będzie to ktoś młody, a innym razem ktoś po 40-tce. Rożnie bywa”.

-- PITERA MÓWI, ŻE HGW SŁUSZNIE NIE CHCE SIĘ STAWIĆ PRZED KOMISJĄ JAKIEGO: “Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz słusznie robi nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji - uważa europosłanka Julia Pitera (PO). Jednocześnie dodała, że nie zrozumiałaby decyzji Platformy gdyby ta podjęła decyzję o usunięciu prezydent stolicy z władz partii”. 

-- PETRU O MOTYWUJĄCEJ KRYTYCE - mówi Kulturze Liberalnej: “Oczywiście. To nawet jest motywujące. Podobnie jak w biznesie. Wszystkie odważne, czy też innowacyjne decyzje są zwykle krytykowane, bo są nowe. Ale jeśli są one przemyślane i w nie wierzymy – to trzeba je konsekwentnie realizować. Najgorsze, co może być, to pycha i brak konsekwencji”.

-- PETRU O SCENARIUSZACH UPADKÓW PARTII WŁADZY - w KL: “Wszystkie upadki partii władzy w Polsce następowały albo z powodu złej koniunktury gospodarczej, jak w przypadku AWS-u, albo nadużyć, jak w przypadku korupcji ujawnionej w czasie rządów Millera. Moim zdaniem PiS idzie w podobny wariant jak SLD za czasów Millera. W pewnym momencie przeleje się czara goryczy. My musimy to punktować, proponując ofertę programową dla Polski”. 

-- EWA SIEDLECKA O WYWIADZIE-RZECE Z ADAMEM STRZEMBOSZEM: “Drugi walor – to sam Stanisław Zakroczymski. A właściwie zderzenie tych dwóch postaci: starego prawnika, który ma doświadczenia z trwaniem i oporem wobec totalnej władzy, i prawnika młodego, wychowanego w państwie szanującym trójpodział władzy i wartości demokracji, który staje wobec władzy obalającej ten porządek. Trochę jak Adam Strzembosz: urodzony w II RP, wchodzący w dorosłość w PRL. Strzembosz: konserwatysta i katolik, Zakroczymski – lewicujący liberał”. 

-- RAFAŁ ZIEMKIEWICZ O ENDECJI - mówi w RZ: “Zanim zbudujemy most, od razu robimy awanturę, czy ma on być imienia Lecha Kaczyńskiego czy Władysława Bartoszewskiego. A z punktu widzenia endeka most ten może nie mieć żadnego imienia, ważne, by stanął”.

-- ZIEMKIEWICZ O KORUPCJI SANACJI I PIS: “A im mocniej walczył, tym bardziej narastała. Wbrew temu, co twierdził Piłsudski, przed 1926 r. żadnego strasznego zepsucia nie było, ot, pewne nadużycia tu czy tam. Prawdziwe afery zaczęły się dopiero za sanacji i stali za nimi sami sanatorzy. Zresztą rzecz nie w walce z korupcją, ale w niedojrzałości, nieświadomości mechanizmów i idei. Sanację tworzyli prości ludzie, którzy wykształcenie pobrali w okopach, i obok kilku intelektualistów byli to działacze bardziej patriotyczni niż mądrzy. PiS także nie jest wielką siłą intelektualną, nie miało przemyślanego planu działania, raczej miało pewien odruch: elita postkolonialna jest zła, a my jesteśmy dobrzy, bo jesteśmy patriotami. I jak widzimy od dwóch lat, tam, gdzie istnieje potrzeba reformy, tam reforma polega na tym, by „wyczyścić" np. starych sędziów, którzy są z układu, i dać nowych. Bo ci nowi na pewno będą lepsi, a w każdym razie to my, PiS, będziemy ich pilnować, by nie okazali się anty-Polakami. To droga donikąd. Dlatego współzałożyłem Endecję, by ktoś na poważnie spróbował powalczyć o to państwo. A przynajmniej bym mógł moim córkom powiedzieć: zobaczcie, wyszło czy nie wyszło, ale tata naprawdę próbował coś zrobić, by zbudować państwo nowoczesne, a nie tylko „nasze".

-- TOMASZ KRZYŻAK UJMUJE SIĘ ZA PRYMASEM - jak pisze w RZ: “W końcu Siewca mówił, by pomagać, przyjmować i otaczać opieką. Nie oglądać się przy tym na kolor skóry i wyznanie. Czyż wystąpienie przeciwko temu publicznie nie jest wystąpieniem przeciwko Siewcy, a jednocześnie złożeniem jednoznacznej deklaracji politycznej? Ja tak to widzę, więc doskonale rozumiem spojrzenie owego pasterza”.

-- WANDA NOWICKA Z PERSPEKTYWY DOBRZE WSPOMINA WSPÓŁPRACĘ Z PALIKOTEM - jak mówi Elizie Olczyk w RZ: “To mogło być ryzykowne, ale z perspektywy czasu oceniam pozytywnie moje doświadczenia z Januszem Palikotem. Dzięki niemu weszłam do Sejmu i miałam okazję - jak nigdy przedtem ani prawdopodobnie nigdy w przyszłości - do głoszenia moich poglądów, organizowania różnych inicjatyw i wpływania na rzeczywistość polityczną. Mogę mieć do Janusza Palikota żal tylko o to, że zmarnował ogromną szansę, jaką był Ruch Palikota, i zaprzepaścił okazję do zbudowania dobrego, lewicowego ugrupowania, które niosło ze sobą ogromny potencjał emancypacyjny, idee otwartości, pluralizmu i praw człowieka. Myślę o prawach gejów, lesbijek, o nierównościach. Tego w Sejmie wcześniej nie było i teraz też nie ma. Idee, które udało nam się wprowadzić do debaty publicznej, kompletnie zanikły. I stało się to trochę na własne życzenie. Tak na marginesie, ten brak wizji i nowych pomysłów w obecnym Sejmie widać choćby na przykładzie Nowoczesnej, która podobnie jak Ruch Palikota wprowadziła nowych i fajnych ludzi do parlamentu. Ale ja do tej pory nie wiem, w jakim celu oni weszli do Sejmu, o co im chodzi, jaką mają wizję Polski, co chcieliby zmienić, poprawić. Niestety, są bardzo reaktywni, a gdy coś zaproponują, to jest to jakaś drobnica, przyczynkarstwo”.

-- URODZINY: Jacek Nizinkiewicz, NIEDZIELA: Marek Krząkala, Anna Plakwicz, Jarosław Skorupa, Marek Rząsowski, Janusz Rolicki.

Źródło: 300polityka.pl

Nieoficjalnie: Jakub Skiba będzie nowym szefem PWPW

Dodano: 20.10.2017 11:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Jakub Skiba, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, zostanie nowym prezesem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Poprzedni prezes, Piotr Woyciechowski, został odwołany po tym jak ujawniliśmy w poniedziałek informacje o podsłuchiwaniu związkowców Wytwórni. ​Były prezes i zaufany człowiek Antoniego Macierewicza miał też blokować zmiany w statucie podporządkowujące spółkę MSWiA.

Źródło: www.rmf24.pl

Ekspansja chińskich podmiotów gospodarczych szansą dla Polski.

Dodano: 19.10.2017 7:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W czerwcu 2016 r. pomiędzy Giełdą Papierów Wartościowych a Haitong Bank zostało podpisane porozumienie o współpracy dotyczącej m.in. wzajemnej wymianie informacji o rynkach kapitałowych, a podczas rozmów obradowano o możliwości wprowadzenia na polskim rynku kapitałowym produktów finansowych denominowanych w chińskiej walucie (RMB). To jeden z licznych przykładów coraz bardziej znaczącej chińskiej aktywności w Polsce.

Źródło: forsal.pl

STAN GRY: Gadomski o lenistwie PO i o PiS, który czasem robi coś sensownego, Duda wg Faktu o sądach: Są sprawy którymi się nie handluje

Dodano: 18.10.2017 9:49 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Rabiej: Jestem w stanie się założyć o skrzynkę ośmiornic, że Platforma nie wygra wyborów samorządowych w Warszawie Łapiński o poprawkach PiS: Ocenę prezydent przekaże osobiście prezesowi PiS w piątek Karczewski: Nie wykluczam kandydowania na prezydenta Warszawy. Nie mówię tak ani nie

-- PRYMAS POLSKI: KSIĘŻA MANIFESTUJĄCY PRZECIW UCHODŹCOM BĘDĄ SUSPENDOWANI - mówi prymas Polski i ordynariusz archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Wojciech Polak: “Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji”. 

-- PRYMAS JAKO O NIEDORZECZNEJ WYPOWIEDZI KSIĘDZA, KTÓRY ZAMACH NAZWAŁ KARĄ ZA ROZWIĄZLOŚĆ: “Prowadzący rozmowę Błażej Strzelczyk pytał również o wypowiedź ks. Henryka Zielińskiego z tygodnika „Idziemy”, który po zamachu w Barcelonie powiedział, że to kara za rozwiązłość. Prymas nazwał ją „niedorzeczną”. – Tego typu myśleniu można przeciwstawić prostą rzeczywistość, mianowicie zapytać, czy uderzenie pioruna jest karą za rozwiązłość w katedrze? Arcybiskup był też pytany, czy katolik może nazywać drugiego człowieka „gorszym sortem” albo „zdradziecką mordą”. – Czy katolik, czy nie, żaden człowiek nie ma prawa poniżać drugiego człowieka – powiedział. 

-- DUDA WYGRAŁBY I Z TUSKIEM I Z BIEDRONIEM - SONDAŻ SE: “Jak wynika z badania, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda miał się zmierzyć z Robertem Biedroniem, uzyskałby 51,4 proc. głosów, a prezydent Słupska tylko 35,1 proc. - To rewelacyjny wynik, ale ja na razie skupiam się na Słupsku, który jest dla mnie dziś najważniejszy - ocenia Biedroń. - Ale jak będzie trzeba, stanę w szranki z Andrzejem Dudą i zrobię, co trzeba! - zapowiada. Gdyby w drugiej turze Duda starł się z Donaldem Tuskiem, to także by wygrał: 49,4 do 37,8 proc”.

-- UBÓSTWO SAMOTNYCH RODZICÓW WZROSŁO - Adriana Rozwadowska w GW: “500+ znacznie poprawiło sytuację rodzin wielodzietnych, ale program jest dziurawy. 22 proc. rodziców samodzielnie wychowujących dzieci ma problem ze spłaceniem długów czy ogrzaniem mieszkania”. 

-- RZĄD PIS OD CZASU DO CZASU ROBI COŚ SENSOWNEGO - Witold Gadomski w GW: “Rząd PiS prowadzi złą politykę gospodarczą, nacjonalizując banki i centralizując decyzje o inwestycjach. Łamie konstytucję i upartyjnia w skali znacznie większej, niż to robiły poprzednie ekipy, przedsiębiorstwa, media, instytucje publiczne, zagraża niezawisłości sądów. Ale od czasu do czasu robi coś sensownego, coś, co powinny były zrobić rządy PO-PSL, które miały na to dwie kadencje. Mieszkańcy warszawskiego Ursynowa to typowy elektorat PO. W 2007 roku w ursynowskich komisjach wyborczych tworzyły się długie kolejki, a Platforma uzyskała rekordowe poparcie. Ale na Ursynowie tysiące osób mieszka w domach spółdzielczych, które nie mają uregulowanych praw do gruntów i prawa te obiecuje uregulować bardzo nielubiany przez elektorat PO Patryk Jaki”.

-- LENISTWO W PLATFORMIE TO CNOTA - dalej Gadomski: “Dlaczego zatem PO przegapiła okazję na zrobienie czegoś pożytecznego, a przy okazji powiększenia swego elektoratu? Sądzę, że prawdziwym powodem było lenistwo – intelektualne i organizacyjne, coraz bardziej widoczne, zwłaszcza w końcowym okresie rządów PO-PSL. Lider Platformy Donald Tusk z lenistwa próbował uczynić cnotę, mówiąc, że jego celem jest sprawne administrowanie, a nie ambitne cele, ciepła woda w kranie, a nie wizje, którymi powinni zajmować się psychiatrzy. Wyborcy wystawili Platformie rachunek za ciepłą wodę, oddając głosy na inne partie”. 

-- RMF O KONFLIKCIE BŁASZCZAKA Z MACIEREWICZEM: “​Nowy konflikt w rządzie. To Mariusz Błaszczak odwołał prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - zaufanego człowieka Antoniego Macierewicza. Głównym powodem dymisji Piotra Woyciechowskiego było sabotowanie prób uporządkowania sytuacji w zakładzie i podporządkowania PWPW Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji”. 

-- KONRAD SZYMAŃSKI O BEZMYŚLNYM ESKALOWANIU SPORU Z POLSKĄ - mówi Jędrzejowi Bieleckiemu w RZ: “Z pewnością prezydent Andrzej Duda doprowadził do nowego otwarcia w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości i jeszcze bardziej utrudnił stawianie nieodpowiedzialnych tez o braku instytucjonalnych gwarancji praworządności w Polsce. Ale powodów takiego zawahania jest pewnie więcej. Od początku tego sporu dla części polityków europejskich bezmyślne eskalowanie sporu z Polską było przejawem braku politycznej wyobraźni. Dziś widać to gołym okiem. Ten spór prowadzi do politycznego klinczu, który jest obciążeniem także dla Unii Europejskiej. Wizyta minister Loiseau w Warszawie była okazją do naszej kilkugodzinnej, dobrej rozmowy. Mamy podobną świadomość, jak wiele spraw w UE czeka na rozwiązanie. Takie rozwiązanie nie jest możliwe bez uznania interesów także Warszawy”. 

-- PREZYDENT NIE CHCE MSZ I NIE ZAMIERZA ODPUSZCZAĆ SĄDÓW - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Są sprawy, którymi się nie handluje – tak prezydent Andrzej Duda (45 l.) miał w gronie współpracowników skomentować ostatnie medialne doniesienia. Czego one dotyczyły? Że w zamian za ustępstwa w kwestii wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, Pałac Prezydencki miałby dostać możliwość obsadzenia stanowiska szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych i wpływ na politykę zagraniczną”. 

-- KUKIZ O RYSIE HAZARDZISTY U KACZYŃSKIEGO: “Ten punkt jest akurat do przedyskutowania. Nie upierałbym się przy tym szczególnie. Ale jakakolwiek dyskusja jest możliwa dopiero wówczas gdy PiS wycofa się całkowicie z pomysłu likwidacji JOW. Inaczej nie ma żadnej dyskusji. Mam nadzieję, że właśnie o to chodzi. Obserwuję pana prezesa Kaczyńskiego od dwóch lat z bliska, mamy osobisty kontakt i widzę, że pan prezes lubi „pohandlować”, licytować wysoko. Nie jest to żaden zarzut z mojej strony, mówię to z uśmiechem. Ma taki sznyt, taki rys. Może nawet trochę rys hazardzisty. I być może podbija cenę, a potem przez obniżenie oczekiwań, przekona drugą stronę, że ona coś ugrała, a i tak to on osiągnie swój cel. Mam nadzieję, że to jest tego rodzaju podejście i wycofają się z pomysłu likwidacji JOW, że przez myśl im nie przejdzie, że tylko komitety partyjne mogą startować”.

-- KUKIZ O WYJŚCIU NA ULICE WS ORDYNACJI: “Proszę nie traktować tego jako groźby czy jakiejś próby potupywania, ale obawiam się, że gdyby doszło do radykalnych zmian w ordynacji wyborczej, w tym likwidacji JOW, to wiele środowisk wyszłoby na ulice. Chodzi tu o samorządowców, o bezpartyjnych, o ruchu Kukiz’15, a do tego przyłączyłyby się te grupy, które zawsze są na ulicy, bo chcą odsunąć PiS od władzy. Nie będę miał wyboru. Nawet gdybym miał sam stanąć na ulicy, to stanę. Trudno ode mnie wymagać żebym nie bronił naszej sztandarowej idei. Zostałbym zmuszony do radykalnych zachowań”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI O DOMACH MEDIOWYCH BOJOWO WALCZĄCYCH O INTERESY PO I NOWOCZESNEJ: “Koncesje to tylko jedna strona medalu. Po drugiej jest rynek reklamy. Kiedy z rozbawieniem czytamy o tym jak bardzo bojowo walczą o interesy PO i Nowoczesnej niektórzy szefowie i właściciele tzw. domów mediowych, jak pędzą by im doradzać, musimy pamiętać, że ci ludzie dzielą pieniądze wszystkich niemal reklamodawców prywatnych pomiędzy poszczególne media. Większość firm im powierza swoje budżety. Płacą za to wszyscy konsumenci. Jakich podziałów ci szefowie dokonują, możemy, w kontekście ich politycznego rozgrzania, sobie wyobrazić. Przy rwących i szerokich strumieniach finansowych jakie tam przepływają, wszystkie zastrzyki otrzymywane przez TVP, to zaledwie kałuże”.

-- TVN BIJE SIĘ O SWOICH, DLACZEGO TVP NIE MOŻE? - dalej Karnowski: “Bo jeśli uznajemy, że TVP ma być całkowicie przezroczysta i obojętna na wszelkie namiętności, to tym samym przyjmujemy za normę, że wszyscy sympatycy i wyborcy obozu zjednoczonej prawicy (czyli od 30 do 50 procent Polaków) są pozbawieni dużego, silnego, sprawnego i docierającego wszędzie kanału bijącego się o ich interesy. Bijącego się tak samo, jak biją się o „swoich” TVN i inni nadawcy”.

-- KARNOWSKI CIEKAWIE O ODPOWIEDZIALNOŚCI SAKIEWICZA ZA INFO: “Jak państwo wiecie, niewiele mamy wspólnego z obecnymi mediami publicznymi. Jedynie „Salon Dziennikarski”, program od sześciu lat współtworzony z (Radiem Warszawa 106,2 na Mazowszu) tygodnikiem „Idziemy”, emitowany jest ze studia TVP Info w soboty o 9.15, teraz już nawet bez późniejszych powtórek. Uważam, że pozwala to na spokojne i zewnętrzne spojrzenie na ataki na obecne kierownictwo TVP Info oraz środowisko pana redaktora Tomasza Sakiewicza, tworzące ten kanał”. 

-- MARCIN FIJOŁEK O LUDZIACH DOBREJ ZMIANY POWIELAJĄCYCH ZBYT WIELE PATOLOGII POPRZEDNIEJ WŁADZY: “Tymczasem dziś naprawdę wielu, zbyt wielu ludzi „dobrej zmiany” zaskakująco szybko powiela zbyt wiele patologii i zachowań ludzi III RP. A to przecież koleiny prowadzące do klęski, o czym przekonała się boleśnie Platforma. Można ustawić lekarzy rezydentów w roli działaczy partii Razem, można sprowadzić ich postulaty do kawioru na kanapkach i miliardów na pensje, a hasła ukazać jako żądania rozwydrzonych gówniarzy, którym poprzewracało się tu i ówdzie. Ale to kompletnie przeciwskuteczne. I nawet jeśli po kilku dniach w bólach urodzą się zdawkowe przeprosiny, to przecież problem pozostaje”.

-- FIJOŁEK O PRZEKONANIU O WŁASNEJ WSZECHMOCY: “Przekonanie o własnej wszechmocy staje się niemal powszechne, na co wskazują próby sondowania opinii publicznej w zakresie zmian w ordynacji wyborczej. PiS jeszcze nie dogadało się z prezydentem w sprawie reform w sądownictwie, jeszcze przed nimi wielka batalia o odbicie kilku sejmików wojewódzkich z rąk PO, a już rysowane są szkice przejęcia 2/3 albo 3/5 mandatów w parlamencie za pomocą dłubania w ordynacji. Optymistycznie”. 

-- PREZES ODGRADZA SIĘ OD LUDZI - Fakt o bramie.

-- KUŹMIUK KRYTYKUJE TVP INFO: “Publikowanie ich zdjęć z wakacji czy pokazywanie jakichś kanapek to rzeczywiście. To nie jest debata merytoryczna, to była przesada”.

-- MISIŁO NIE UWAŻA, ŻE PETRU JEST SZCZEGÓLNIE ZŁYM LIDEREM… - fragment rozmowy z Interią: “- Nie uważam, że Ryszard Petru jest jakoś szczególnie złym liderem.

To dlaczego zdecydował się pan ubiegać o stanowisko przewodniczącego Nowoczesnej?

- Mówię tylko, albo aż, że ja widzę inaczej kierowanie partią. Poza tym uważam, że w takim ugrupowaniu jak nasze - liberalnym, demokratycznym - taka dyskusja powinna być czymś normalnym, wręcz pożądanym. Potrzebny jest pozytywny ferment, który sprawi, że zechcemy spojrzeć jako członkowie Nowoczesnej na problemy, które mamy dziś w partii z różnych perspektyw”.

-- JADWIGA STANISZKIS ŻAŁUJE WSPIERANIA DUDY, BO KOMOROWSKI BYŁ LEPSZY - MÓWI WP: “Nie wiem, w co gra prezydent Duda. Najgorsze jest to, że ja go wspierałam. Teraz już nawet nie pamiętam, dlaczego. Bo Komorowski - dzisiaj to widzę - byłby jednak zdecydowanie lepszy. Ma jakąś osobowość, przeszłość itd., podczas kiedy Duda jest z niebytu. Ale gra, żeby mieć odrobinę więcej władzy. Nie wydaje mi się, żeby grał o zachowanie jakiejś godności, bo widać, ile razy był źle traktowany i zawsze to przełykał”.

-- STANISZKIS SPODZIEWA SIĘ TERAZ POZYTYWNYCH DZIAŁAŃ PIS - MÓWI WP: “PiS już dostrzega, że dość jest tej destrukcji, że należy przedstawić coś pozytywnego. Przykładem jest projekt ministra Jakiego w sprawie reprywatyzacji. Myślę, że teraz będziemy mieli do czynienia z ciągiem pozytywnych posunięć ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Z próbami rozwiązywania problemów, a nie tylko przejmowania władzy. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy”. 

-- NIEKORZYSTNE TRENDY W UE MOGĄ SIĘ ODWRÓCIĆ - Michał Broniatowski: “Wygląda na to, że niekorzystne dla Polski trendy w Unii mogą się wkrótce odwrócić. Przynajmniej w dwóch ważnych sprawach, w których trzeba było sprzeciwić się europejskim liderom, czyli Niemcom i Francji. Chodzi o budowę rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 oraz o płace pracowników delegowanych”. 

-- PREMIER POZOSTAJE W CIENIU, BY W RAZIE CZEGO OBWINIĆ RADZIWIŁŁA - Agata Kondzińska w GW: “W obozie władzy nie ma paniki z powodu protestu młodych lekarzy. Ale w cieniu pozostaje premier Szydło, by w razie czego obwinić za wszystko ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. (...) Dlaczego to nie Beata Szydło, tylko minister jest na pierwszej linii rozmów z głodującymi lekarzami? – Premier może do nich wyjść, ale z konkretną propozycją, na którą przystaną. Ona nie może być twarzą nieudanych negocjacji – mówi osoba z otoczenia szefowej rządu”.

-- OPOZYCJA TOPI PROTEST - Krzysztof Karnkowski w GPC: “Opozycja, niczym ostatniej deski ratunku, chwyta się kolejnego protestu. I topi go, zwalniając rząd od dyskusji nad kondycją i problemami służby zdrowia”.

-- GDZIE TE MILIARDY NA ZDROWIE? - Judyta Watoła w GW: “Miesiąc temu jego resort pochwalił się, że budżet państwa dorzuci w tym roku na zdrowie prawie 3 mld. Jednak ustawa, którą rząd przyjął kilka dni później, mówi już tylko o niecałych 300 mln. Radziwiłł tymczasem jak gdyby nigdy nic zapewniał, że Narodowy Fundusz Zdrowia dostanie z budżetu miliard, może nawet półtora. Na razie jednak fundusz nie dostał nic i dzieli tylko miliony z własnej rezerwy. Z rozmów z urzędnikami NFZ wynika, że nikt tam na żaden miliard z budżetu nie liczy”.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA O GORSZEJ ATMOSFERZE W POLSCE, KTÓRA SKŁANIA DO EMIGRACJI - pisze w RZ: “Do tego dochodzi polityczna atmosfera w Polsce. Doszło do tego, że żadna grupa zawodowa czy społeczna upominająca się o własne postulaty nie robi tego na własny rachunek. Przykleja się do niej zaraz opozycja (choćby sama – jak w przypadku rezydentów – miała wiele na sumieniu) albo obrzuca ją błotem władza. I jak tu żyć w Polsce, pani premier?” 

-- SAMORZĄDOWCY Z PO NA CELOWNIKU SŁUŻB - GW: “Wobec prezydenta Sopotu wznowiono śledztwa sprzed lat, przeciw prezydent Łodzi wpłynął akt oskarżenia, prezydentowi Lublina wojewoda uchylił mandat, a komisje śledcze wzywają gospodarzy Warszawy i Gdańska”.

-- O USYPIAJĄCYCH WYNIKACH PKB I SŁABYCH INWESTYCJACH PRWYATNYCH - Patrycja Maciejewicz w GW: “Wzrost PKB przyspieszył, bezrobocie jest rekordowo niskie, zatrudnienie rośnie, płace też zaczęły przyspieszać. Sukces. Eldorado. Ale trzeba patrzeć trochę głębiej niż na wierzchnią warstwę politury. Nasi rządzący zdają się o tym zapominać. To jak serwowanie sobie kolejnego słodkiego drinka bez refleksji, że za kilka godzin po ekscytacji może nie być już śladu, będzie za to uporczywy ból głowy. Trudno sytuacji ekonomicznej zarzucić dziś, że jest zła. To jednak ani stan idealny, ani dany na lata. PKB rośnie szybko, ale ciągle trudno doszukać się w nim śladu inwestycji prywatnych”. 

-- URODZINY: Andżelika Borys, Zdzisław Podkański.

Źródło: 300polityka.pl

Konflikt na linii szef MSWiA - szef MON. Znamy powody odwołania prezesa PWPW

Dodano: 18.10.2017 7:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy


​Nowy konflikt w rządzie. To Mariusz Błaszczak odwołał prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - zaufanego człowieka Antoniego Macierewicza. Głównym powodem dymisji Piotra Woyciechowskiego było sabotowanie prób uporządkowania sytuacji w zakładzie i podporządkowania PWPW Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji - dowiedział się dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek. Do dymisji doszło w poniedziałek, po ujawnieniu przez RMF FM informacji o aferze podsłuchowej w Wytwórni.

Źródło: www.rmf24.pl

MSWiA: Prezes PWPW odwołany przez konflikt z pracownikami

Dodano: 17.10.2017 16:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski został odwołany przez radę nadzorczą spółki ze względu na nasilający się konflikt z pracownikami i związkami zawodowymi - poinformowało PAP we wtorek MSWiA.

Źródło: forsal.pl

MSWiA: Prezes PWPW odwołany przez konflikt z pracownikami.

Dodano: 17.10.2017 14:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski został odwołany przez radę nadzorczą spółki ze względu na nasilający się konflikt z pracownikami i związkami zawodowymi - poinformowało PAP we wtorek MSWiA.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone