środa, 22 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem Wbrew  RSS
USA: pro-liferzy będą walczyć o życie każdego nienarodzonego dziecka. Wbrew władzom!

Dodano: 06.08.2018 22:00 | 19 odsłon | 0 komentarzy


- Jesteśmy zawiedzeni, że troska o zdrowie kobiety oraz rodzinę stała się przedmiotem politycznych sporów - powiedziała Jenny Hunsberger, wiceszefowa Centrum Opieki nad Kobietami w amerykańskim South Bend, w stanie Indiana. To jej reakcja na walkę władz ze specjalnym centrum pomocy pro-life.

Źródło: www.pch24.pl

Funduszowi patrioci – tylko akcje polskie

Dodano: 31.07.2018 16:31 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Fundusze akcji polskich często wspomagają się walorami spółek zagranicznych. Wbrew pozorom produktów o 100-proc udziale polskich podmiotów wcale nie ma tak dużo

Źródło: https:

STAN GRY: Wielowieyska: Przez radykałów, że ludzie zastanawiają się, czy w ogóle chodzić na demonstracje, Suchocka: JP2 namawiałby nas na dialog, W Dużym Formacie kulisy kampanii Trzaskowskiego

Dodano: 30.07.2018 11:46 | 30 odsłon | 0 komentarzy


-- CZARZASTY MÓWIŁ W PROGRAMIE TŁIT WP, ŻE SCHETYNA JEST ZA MIĘKKI DO ROZLICZENIA PIS:

-- BRAK DIALOGU JEST SPRZECZNY Z NAUCZANIEM JANA PAWŁA II - PREMIER HANNA SUCHOCKA W ROZMOWIE Z KAI: “Cóż, w tej chwili dialogu po prostu nie ma. Bardzo mnie to martwi. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że w Polsce istnieją różne siły polityczne i podział społeczeństwa, który odzwierciedla ten układ. Teraz widzę, że jesteśmy dwoma obozami, zamkniętymi jakby pod jakimiś plastikowymi kloszami: widzimy się, ale między nami nie ma już łączności, z tym jednakże, że obóz większościowy narzuca rozwiązania innym nie biorąc pod uwagę ich głosów. Nie ma dialogu. A przecież to jest sprzeczne z nauczaniem Jana Pawła II”.

-- RZĄDZI JĘZYK, KTÓRY ZAMYKA ROZMOWĘ - DALEJ PREMIER HANNA SUCHOCKA: “W miejsce dialogu wchodzi agresja. Boję się, że, niestety, odczytywaliśmy papieża bardzo powierzchownie. Gdy Jan Paweł II mówił o dialogu, domagał się autentycznego, wewnętrznego “przeorania”, gotowości do odstąpienia od pewnych swoich racji i nastawienia na słuchanie drugiej strony, bez forsowania swego na siłę. Dominują oskarżycielskie argumenty i agresywne sformułowania. Posługiwanie się nieprawdą. Rządzi język, który wyklucza a nie otwiera rozmowę”.

-- PREMIER SUCHOCKA O POTRZEBNEJ INICJATYWIE KOŚCIOŁA: “Owszem, zastanawiam się jednak czy Kościół powinien wystąpić tu tylko jako mediator czy raczej jako uczestnik. Myślę, że raczej jako uczestnik ogólnospołecznej debaty o tym, co w warunkach tak mocno podzielonego i agresywnie usposobionego społeczeństwa oznacza współpraca państwa i Kościoła na rzecz dobra wspólnego. Prawdopodobnie taka inicjatywa byłaby dobrze przyjęta, bo mam wrażenie, że ludzie są już bardzo zmęczeni i zagubieni. Wydaje mi się nawet, że wielu ludzi jest wręcz zrozpaczonych, że nie dostrzega już żadnej siły, w której mogłoby szukać ratunku. Kiedyś wszyscy biegliby do Jana Pawła II”.

-- JAN PAWEŁ II NAMAWIAŁBY NAS NA DIALOG - JESZCZE PREMIER SUCHOCKA: “ Jestem przekonana, że szukałby sposobu, żebyśmy zaczęli rozmawiać. Sam zresztą robił wszystko, żeby prowadzić dialog, pomimo różnych głosów, które mu to odradzały. Tak było np. w 1983 r., kiedy pomimo stanu wojennego (wówczas zawieszonego) przyjechał do Polski, choć niektórzy mówili, że w ten sposób nastąpi legitymizowanie gen. Jaruzelskiego. Przyjechał też w 1987 r. Zdawał sobie sprawę, że jak nie będzie rozmawiał, nawet z tymi, którzy wprowadzili stan wojenny, to może powstać taka wyrwa, że nie pomogą potem już żadne mosty. W naszej dzisiejszej rzeczywistości ta wyrwa jest już naprawdę ogromna, w dodatku według mnie, z każdym miesiącem się powiększa. Myślę, że mimo wszystko Jan Paweł II namawiałby nas na dialog”.

-- KONIECZNIE! „Solidarność – fakty i mity” to nowy cykl video autorstwa Krzysztofa Mazura poświęcony historii „Solidarności” od końca stanu wojennego do Okrągłego Stołu. Cykl składa się z dziewięciu odcinków, w których prezes Klubu Jagiellońskiego rozprawia się z mitami, które narosły wokół ruchu związkowego. W pierwszym odcinku Krzysztof Mazur przekonuje, że paradoksalnie „Solidarność” w Polsce wciąż pozostaje nieopowiedzianą historią.

-- ZBYT KREWCY DEMONSTRANCI DAJĄ PIS PALIWO - Dominika Wielowieyska:“Oprócz dostarczania "Wiadomościom" TVP fajnych obrazków radykałowie sprawiają, że ludzie zastanawiają się, czy w ogóle chodzić na takie demonstracje”.

-- PAWEŁ ŚPIEWAK WE WPROST MÓWI, ŻE JEGO SYN ZMIENI POLITYKĘ - wywiad omawia Onet: “Zapewnił, że będzie głosował na Jana Śpiewaka nie dlatego, że ten jest jego synem, ale dlatego, że - jak twierdzi - Polsce potrzeba generalnej zmiany elit. - Życzę mojemu synowi, żeby przygotował się do następnego etapu politycznego, czyli powołania nowej siły politycznej. Bo to jest jedyna szansa, że coś się w Polsce zmieni - podkreślił Śpiewak. Jego zdaniem, jest to trudne, ponieważ jego współpracownicy z poprzednich wyborów "okazali się takimi samymi cwaniakami jak ci z PiS i PO". - Okazuje się, że nie trzeba należeć do partii politycznej, żeby zachowywać się jak dawni funkcjonariusze partyjni - zaznaczył”.

-- PROFESOR ŚPIEWAK MOCNO O KONTRKANDYDATACH SYNA: “Zdaniem Śpiewaka, Rafał Trzaskowski "lepiej się czuje w towarzystwie książek i dyplomatów niż zwykłych warszawiaków". - Słabo się nadaje na prezydenta Warszawy - ocenił. - Jaki robi wrażenie analfabety z wyższym wykształceniem - dodał”.

-- FRAGMENT ROZMOWY WPROST Z PROF. ŚPIEWAKIEM, O TYM, ŻE P[ARLAMENT DANO TRACIŁ NA ZNACZENIU: “Mówi się, że parlament nie odgrywa dziś żadnej roli. Gdy ja w nim zasiadałem to też miałem poczucie, że w komisjach sejmowych toczyły się jeszcze prawdziwe dyskusje. Bywały ciekawe wystąpienia na sali plenarnej, ale i tak zasada dyscypliny partyjnej była absolutnie najważniejsza. Wtedy, tak samo jak i teraz, gdyby lider się uparł, że należy przegłosować, iż ziemia jest płaska i podtrzymywany przez dwa słonie, to wynik byłby oczywisty:ziemia okazałaby się płaska”.

-- FRAGMENT KSIĄŻKI JACKA WOJCIECHOWICZA O TYM, JAK HGW TURLALA SIĘ NA PODŁODZE GABINETU: “O budowie mostu Północnego: "…kiedy minął termin składania odwołań ofert na budowę mostu, poleciałem szybko do Hanki, żeby jej to powiedzieć. I jej reakcja była niezwykła. Położyła się w swoim gabinecie na podłodze, a potem przeturlała się w jedną i w drugą stronę, po czym wstała i chyba rzuciła mi się na szyję. To turlanie miało swoje uzasadnienie, ale byłem tak zszokowany, że do dzisiaj nie pamiętam, o co chodziło". -- DZIENNIKARZE DUŻEGO FORMATU GW OPISUJĄ SPOTKANIE Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM (Ludmiła Anannikova, Rafał Wójcik): “Trzaskowski na kanapie przegląda wiadomości w telefonie. Siadamy naprzeciwko. Niklewicz – za biurkiem szefa. W rozmowie nie przeszkadza, ale się przysłuchuje. Trzaskowski lekko spięty, przybija go hejt. Bo właśnie powiedział w wywiadzie, że wszystko, co osiągnął w życiu, zawdzięcza sobie. Ciągle zastrzega, czego nie możemy cytować, mówi o programie wyborczym, niezliczonych spotkaniach, a jeszcze Niklewicz sygnalizuje koniec czasu. Tak się nie da gadać. Chcemy go namówić, by wpuścił nas do domu albo poszedł z nami na miasto. Do domu wykluczone, bo żona pilnuje prywatności. Na miasto pójdzie. I to o piątej rano”.

-- BARYCKI KAŻE ZDEJMOWAĆ ZNACZKI PLATFORMY - DALEJ W REPORTAŻU GW: “W busie rządzi 71-letni Lech Barycki, radny z Ochoty. Był szefem gabinetu Ewy Kopacz, gdy była ministrem zdrowia, ale wyrzucono go po zarzutach, że miał związki z firmą medyczną, która przejmowała państwowe przychodnie i szpitale. Wyleciał też z Ministerstwa Sportu, bo według mediów naciskał na samorządowców, by wsparli firmę, którą zarządzała jego żona. Barycki każe dzwonić do działaczy czekających na kolejnych przystankach. – Niech zdejmą znaczki Platformy, bo to spotkanie obywatelskie, a nie partyjne!”.

-- ŻEBROWSKI MÓWI, ŻE TRZASKOWSKI JEST JAK BERNIE SANDERS: “O przyjacielu mówi tak: lider, lubiany przez kolegów i nauczycieli, polski Bernie Sanders (amerykański lewicowy polityk), uczciwy i ideowy – nie walczy o osobiste profity, tylko chce zmienić polską politykę i kraj. W liceum organizował wyjazdy, umie gotować. Nad wyraz dojrzały, a z drugiej strony szalony. Był kelnerem na Starówce, a Żebrowskiemu, jak nie miał pieniędzy na wyjazd, doradzał m.in. zbieranie butelek”.

-- FRAGMENT O KARTCE OD NIKLEWICZA: “Niklewicz podaje Trzaskowskiemu kartkę z informacją, co ma mówić. – Przeczytaj, czy nic cię tu nie razi. Trzaskowski mówi, że wszystko pamięta. Wyciąga kanapkę. Sam sobie zrobił”. (...) Niklewicz mówi Trzaskowskiemu, co ma powiedzieć na następnej konferencji o bezpieczeństwie: że zreorganizuje straż miejską, da podwyżki, będą nowe przejścia dla pieszych”.

-- ANEGDOTA O TRZASKOWSKIM, KTÓREMU POZWOLONO ZWIEDZIĆ KOŚCIÓŁ W HISZPANII: “Odpowiada, że w Boga Spinozy. To znaczy, że jest panteistą, czyli Bóg jest wszędzie. Nie podoba mu się, jak Kościół traktuje związki partnerskie. Dla Trzaskowskiego to kwestia praw obywatelskich, a nie światopoglądu. Jednak na tle Hiszpanów wypadł na prawdziwego katolika. Będąc europosłem, odwiedził konserwatywne miasto Burgos, gdzie w święto Piotra i Pawła odbywała się procesja. Podczas liturgii, którą prowadził jeden z hierarchów Opus Dei, Trzaskowski jako jedyny klękał. Hiszpanie już tego nie robią. Dzięki temu stał się ulubieńcem ultrakonserwatywnego księdza, całe Burgos oglądało na telebimach, jak go przytula. Następnego dnia mógł zwiedzić kościół, do którego wstęp mają tylko duchowni. Jeden z zakonników wpuścił go ze słowami: „El Polaco, dla ciebie OK!”.

-- TRZASKOWSKI OGLĄDAŁ TRANSMISJĘ ZE SPOTKANIA JAKIEGO: “Trzaskowski wraca, przez chwilę ogląda transmisję ze spotkania Jakiego. Wyłącza, jakby nie chciał psuć sobie humoru. Jedziemy na Wolę. Dwie kobiety na schodku pod nieczynnym sklepem piją piwo. Pytają, co to za wycieczka. Odpowiadamy, że to kandydat na prezydenta.

– Jak nazwisko?

– Trzaskowski.

– Nie wiedziałam, że taki istnieje – mówi jedna”.

-- CO TRZASKOWSKI NOSI W PLECAKU: “Rafał Trzaskowski rozpoczął objazd 18 dzielnic o godz. 6 rano na Ursynowie. Wysiadamy na stacji Ursynów. Przy wyjściu czekają działacze PO i Nowoczesnej. Rozstawili stół, kawę w termosach. Miała być dla mieszkańców, ale piją działacze i dziennikarze.

– Co pan nosi w tym plecaku? – pytamy.

– Klucze, dokumenty, książkę. I leki na wrzody żołądka”.

-- MICHAŁ WRÓBLEWSKI O RESTARCIE TRZASKOWSKIEGO: “Ludzie Rafała Trzaskowskiego budzą się z zimowego snu. Co prawda dopiero w środku lata, ale na tyle wcześnie, by - cytując klasyka - zamknąć jeszcze usta niedowiarkom. A przynajmniej sami w to wierzą”. -- AGATA KONDZIŃSKA O AMBICJACH PIS NA 5 SEJMIKÓW - pisze w GW: “- Liczymy, że w jesiennych wyborach samorządowych zdobędziemy od czterech do pięciu sejmików - mówi jeden z doradców Jarosława Kaczyńskiego. Dziś PiS rządzi tylko na Podkarpaciu”.

-- KTO SIĘ CIESZY Z KANDYDATA ANDRZEJA ROZENKA - Wojciech Karpieszuk w Gazecie Stołecznej: “Po zmianie kandydata SLD na prezydenta Warszawy spokojnie spać może Patryk Jaki. Bardziej rzutki od Celińskiego Andrzej Rozenek może namieszać w kampanii Trzaskowskiego i Śpiewaka”.

-- OPERACJA SEJM I SETKI TAJNIAKÓW - Bianka Mikołajewska w GW (śledztwo OKO press): “Do rzekomo wyłącznie prewencyjnej akcji rzucono setki tajniaków, m.in. z pionu kryminalnego – na co dzień ścigających morderców, handlarzy narkotyków i złodziei. I kazano im „objąć nadzorem” uczestników manifestacji, ale także osoby nieuczestniczące w protestach. W niektórych przypadkach była to klasyczna policyjna obserwacja – jaką wolno stosować tylko wobec przestępców. Policjanci raportowali o każdym kroku „nadzorowanych” i „obserwowanych”, na siłę szukając zagrożeń, które uzasadniałyby ich zaangażowanie w tę przedziwną akcję”.

-- CO DALEJ OBYWATELU? - Jarosław Kurski na jedynce GW: “Zmiana ordynacji na korzystną dla wielkich niech dla PiS stanie się pułapką. Niech będzie ona motywacją dla obozu demokratycznego, by się zjednoczyć i skorzystać z mechanizmów, które polityczna mafia w swej niezachwianej pewności szykuje dla siebie. Jeżeli do tych wyborów obóz demokracji pójdzie podzielony, to każde następne wybory będą już bez znaczenia”.

-- RÓŻA THUN NA PYTANIE MARCINA ANTOSIEWICZA DO KOGO PORÓWNAŁABY KACZYŃSKIEGO: “To, co Kaczyński robi teraz w Polsce bardzo przypomina mi portugalską dyktaturę Antonio Salazara. Poza tym wiem, że on się bardzo interesuje Salazarem”.

-- THUN O KACZYŃSKIM I SALAZARZE:“Kiedy Jarosław Kaczyński był premierem, wtedy byłam przedstawicielem Komisji Europejskiej w Polsce i obsługiwałam wszystkie wizyty najważniejszych przedstawicieli Komisji Europejskiej. Pamiętam, jak Kaczyński spotkał się w Warszawie z szefem Komisji Europejskiej, Portugalczykiem, Jose Manuelem Barroso, który już znał wtedy Polskę i na początek ogromnie był zmieszany, bo nie wiedział, z którym Kaczyńskim się spotyka, bo Jarosław Kaczyński - premier przyjął go w Belwederze, a Barroso wiedział, że tam urzęduje polski prezydent. No ale wchodzimy do Belwederu, Jarosław Kaczyński w holu podejmuje nas lampką wina. Obok niego nieodłączna pani Fotyga i pan Starzyk, o którym potem się dowiedzieliśmy, że był tajnym współpracownikiem służb specjalnych PRL. Stoimy i nagle Kaczyński zaczyna wypytywać się Barroso o Salazara, nie kryjąc zachwytu dla dyktatora, że to była taka imponująca postać, że był taki skuteczny. I pyta się Barroso, jak Salazar to robił, że prowadził równocześnie wojnę w Afryce, a przy tym miał świetne wyniki gospodarcze w kraju. Kaczyński wymieniał przy tym konkretne dane z pamięci, a Barroso robił się coraz bardziej zakłopotany, bo on angażował się w opozycję i w końcu jako młody chłopak wylądował u maoistów. Pokazuję Barroso, żeby się uspokoił, że trudno, że trzeba wysłuchać. W końcu jednak Barroso powiedział, że "przepraszam bardzo, ale ja akurat nie byłem zwolennikiem Salazara, i to nie jest człowiek, którego osiągnięcia mi imponują".

-- FRAGMENT ROZMOWY Z THUN O JEJ NAZWISKU:“Czyli pani jest Róża Maria Fürstin von Thun und Hohenstein.

- Bez imienia, bez Róża Maria, bo księżna w tej rodzinie może być tylko jedna, więc tylko samo Fürstin von Thun und Hohenstein. Teraz jestem jedyną księżną od Thunów. (śmiech)

- A czy praktycznie to się z czymś dla pani wiąże?

- Z tym, że mnie w Polsce opluwają. (śmiech)”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O GRUPIE REKONSTRUKCYJNEJ KUCHCIŃSKIEGO: “Zastanawiająca jest słabość marszałka Marka Kuchcińskiego do strojenia się w szaty z przeszłości. Im bardziej Sejm przypomina zakład poprawczy, w którym opozycję traktuje się jak resocjalizowanych wyrostków, im bardziej łamane są zasady parlamentaryzmu (skracanie czasu wypowiedzi do 30 sekund czy umożliwienie marszałkowi finansowego karania opozycji), tym wyraźniejsza jest chęć do przemiany Sejmu w wielką grupę rekonstrukcyjną, mającą pomagać PiS w legitymizacji władzy”.

-- KRZYSZTOF ŚMISZEK O ADAMIE LIPIŃSKIM - MILCZKU OD RÓWNOŚCI - pisze w tekście dla GW: “Według niektórych zapewne to dobrze, że siedzi cicho, bo zgodnie ze standardami partyjnymi dyskusji na temat równości - wyznaczanymi przez posłów Pawłowicz, Piętę czy Tarczyńskiego - musiałby włączyć się w hejterski chór”.

-- WOJCIECH ORLIŃSKI PRZYPOMINA CO SIĘ STAŁO Z SĄDEM NAJWYŻSZYM W 1990: “Rząd Mazowieckiego  przeprowadził jednak w Sejmie ustawę, która skracała tę kadencję. W maju 1990 wyrzucono wszystkich 109 sędziów SN. Dlaczego dziś to skandal, a wtedy nie? Bo w czasach PRL sędziowie nie byli nieusuwalni. Peerelowskich sędziów wyrzucono zgodnie z peerelowskim prawem. Dopiero ich następcy mieli być nieusuwalni (jak się okazało, tylko na 28 lat). Wbrew temu, co dziś twierdzi kacza propaganda, sędziowie przeszli czystkę. Zaakceptowano tylko 22 z tych 109, przepadł sam prof. Łopatka. Jego następcą został prof. Adam Strzembosz, pierwszy I prezes SN w wolnej Polsce. Jeśli ktoś uwierzył w „Michnikowszczyznę” Ziemkiewicza, to pewnie wydaje mu się, że „Gazeta Wyborcza” broniła peerelowskich sędziów. Przypominam, że Ziemkiewicz napisał tę książkę na podstawie tego, co mu się wydawało, że zapamiętał - a nie kwerendy w archiwach. Polecam artykuł „Samo-sąd” z 30 maja 1990, w którym Wanda Falkowska opisywała tę czystkę i uzasadniała ją tym, że „niektóre uchwały SN były po prostu haniebne”, przytaczając m.in. przykład politycznego wyroku z 27 czerwca 1988. Reasumując, czy Sąd Najwyższy jest postkomunistyczny? W pewnym sensie tak. Ale w takim samym, w jakim w II RP był postzaborczy. A nawet mniejszym, bo w 1918 nie było czystki”.

-- ZŁOWIESZCZY UROK ŚWIĘTA PIŁKI - BRONISŁAW WILDSTEIN: “Trudno znaleźć wymowniejszą miarę degrengolady. Najważniejsza okazuje się bierna rozrywka: wgapianie się w ekrany i fiksacja na tym, kto komu strzeli gola. Nie chcę zajmować się przy tej okazji zjawiskiem kibicowania, chociaż związane z nim nieadekwatne emocje prowokują do postrzegania go jako działania zastępczego: życie wypierane jest przez substytut, a kwestionowane, zbiorowe tożsamości uciekają w zastępcze i trywialne formy. W tym wypadku jednak kontrast między realnym zagrożeniem, jakie niesie Rosja Putina, i groteskową w tym kontekście ekstazą „piłkarskiego święta” jest czymś szczególnym. Identyczne namiętności przeżywali kibice olimpiady w Berlinie w 1936 r. A Hitler w tamtym czasie nie miał za sobą tego, co Putin dziś. Weźmy jednak w nawias skalę zagrożenia i zastanówmy się nad fenomenem zabawy z krwawym bandytą. Sportowe igrzyska odbywają się w trakcie agresji, którą ich gospodarz prowadzi na sąsiednie państwo, a każdego dnia w trakcie piłkarskiego karnawału zabija kolejnych jego obywateli. Nasze uczestnictwo w futbolowych igrzyskach usprawiedliwia go i ułatwia mu zadanie. Ale kto by się tym przejmował. Chodzi przecież o urok kopanego sportu, a jego wartość wylicza się poprzez liczbę przeżywających te same emocje. Lubiący efekty pisarz powiedział niedawno, że piłka nożna jest ważniejsza od życia. Właśnie”.

-- PRZEPIS NA GAZPACHO ARBUZOWE JAKIEGO:

-- URODZINY: Tomasz Pańczyk, Marek Materek.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Sobieniowski: Wybory samorządowe wyrastają na najważniejsze po obaleniu komunizmu, Woś: Środowisko nie jest w stanie się samo sprawiedliwie sądzić dlatego Izba

Dodano: 27.07.2018 21:34 | 36 odsłon | 0 komentarzy


-- NA CZAS PARLAMENTARNYCH WAKACJI I TZW. SEZONU OGÓRKOWEGO, OBRAZ DNIA BĘDZIE DOSTĘPNY TYLKO W NIEKTÓRE DNI, W KTÓRYCH DZIEJE SIĘ COŚ W POLITYCE. -- LIVEBLOG 300POLITYKI: PMM: Od przyszłego roku w kieszeniach przedsiębiorców, w podatkach, niższym ZUS-ie, zostanie 5,3 mld złotych Karczewski: Myśleliśmy o pakiecie demokratycznym, ale z tą opozycją, która jest totalną opozycją, która kwestionuje wszystko, trzeba jednak odwrócić ten proces Karczewski o nowelizacji ordynacji do PE: Zamówiłem ekspertyzy. Nie zgadzam się z opinią, którą otrzymaliśmy z BL Senatu Karczewski: Właściwie wszystkie ustawy przyjęliśmy bez poprawek. To świadczy, że były dobrze przygotowane Posłanki PiS piszą do Przyłębskiej i zwracają się z apelem o jak najszybsze rozpatrzenie skargi konstytucyjnej dot. aborcji Stefaniak zapowiada postawienie w Warszawie klimatyzowanych i ogrzewanych przystanków Senat przyjął nowelizację ordynacji do PE http://300polityka.pl/live/2018/07/27/ ***** FAKTY TVN -- DŁUGOPIS ANDRZEJA DUDY DZIAŁAŁ I PREZYDENT GO UŻYŁ - zapowiedź: Krajowa Rada Sądownictwa wybrana przez polityków już niedługo do Sądu Najwyższego wybierze sędziów. W tłumie przed Pałacem Prezydenckim było sporo emocji i łez - od gazu łzawiącego. -- NA DEMONSTRACJI BYŁA ZŁOŚĆ I ROZCZAROWANIE PREZYDENTEM - Maciej Knapik. -- W STOLICY DOSZŁO DO INCYDENTU Z UŻYCIEM GAZU - Knapik: W Internecie policja przekazała, że to protestujący użyli gazu wobec policjantów, ale na portalach społecznościowych jest film, który niewyraźnie, ale jednak pokazuje moment, w którym funkcjonariusz użył gazu. Policja: użył gazu, ale w odpowiedzi na gaz użyty przed demonstrantów. -- OPOZYCJA DOMAGA SIĘ WYJAŚNIEŃ, ALE ODPOWIEDŹ MINISTERSTWA JUŻ JEST - Knapik. -- DO ZAJŚCIA DOSZŁO, GDY POLICJA INTERWENIOWAŁA WOBEC OSÓB WYPISUJĄCYCH NA CHODNIKU OBRAŹLIWE HASŁA. Doszło do przepychanek. Policja twierdzi, że nie miała wyjścia - Knapik. -- WRACAMY DO CECH SYSTEMU, JAKIE MIAŁ KOMUNIZM - MÓWIĄ PROFESOROWIE PRAWA, BO TAKIEJ KONTROLI POLITYKÓW W TYLU INSTYTUCJACH DAWNO NIE BYŁO - zapowiedź: Wyliczają jednym tchem: Trybunał Konstytucyjny, prokuratura, komisje wyborcze, sądy powszechne, Krajową Radę Sądownictwa i Sąd Najwyższy. I dodają: "Tak PiS domyka system". -- NAJPIERW PIS Z UDZIAŁEM PREZYDENTA PRZEJĘŁO TK, NA CZELE PROKURATURY STANĄŁ POLITYK. DO TEGO DOSZŁY ZMIANY W KBW I W SĄDACH POWSZECHNY - Jakub Sobieniowski: KRS wybrali politycy, a jej członków nie wiadomo kto rekomendował. -- W SĄDZIE NAJWYŻSZYM ZMIANOM NIE ZAPOBIEGŁ NAWET NAJBARDZIEJ OCZYWISTY ZAPIS O 6-LETNIEJ KADENCJI PREZESA - Sobieniowski. -- W TAKICH WARUNKACH SĄDY BĘDĄ DECYDOWAĆ O WYBORCZYCH PROTESTACH, MINIMALNYCH ZWYCIĘSTWACH LUB PORAŻKACH W WYBORACH - Sobieniowski. -- JUŻ TERAZ WIELU PRAWNIKÓW MÓWI O ZARZUTACH I KARACH ZA TO, CO TERAZ RZĄDZĄCY ROBIĄ Z WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI - Sobieniowski. -- W TEJ SYTUACJI WYBORY SAMORZĄDOWE WYRASTAJĄ NA NAJWAŻNIEJSZE PO OBALENIU KOMUNIZMU - Sobieniowski: Bo każda z pozostałych władz - wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza - jest trzymana w jednym ręku. -- PREZYDENT JUŻ NIE STAWIA WARUNKÓW PIS-OWI - Sobieniowski: -- EWOLUCJA ANDRZEJA DUDY - Sobieniowski. Wypowiedzi PAD z debaty z bPBK: “Pan podpisywał wszystko, co PO chciała, żeby pan podpisał”; “Ja jestem człowiekiem niezłomnym”; prezentacja wniosku o rozpisanie referendum. -- GDY PIS W SENACIE ODRZUCIŁO NAJWAŻNIEJSZĄ INICJATYWĘ ANDRZEJA DUDY, TO NASTĘPNEGO DNIA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ, ODWOŁUJĄCĄ SIĘ DO NIEISTNIEJĄCYCH PRZEPISÓW - Sobieniowski. -- ANDRZEJ DUDA NIE BĘDZIE ROZSZCZELNIAŁ DOMYKANEGO SYSTEMU - Sobieniowski. -- SENAT PRZYJĄŁ ZMIANY W ORDYNACJI WYBORCZEJ. W przyszłym roku 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już na nowych zasadach. Każdy okręg ma mieć konkretną liczbę wybieranych posłów. Zyska PiS i Platforma Obywatelska, małe partie w takim wyścigu mogą zniknąć - bez materiału. ***** WIADOMOŚCI TVP -- MAŁY ZUS DLA MAŁYCH FIRM: Jak mała firma to i mały ZUS - tak będzie od początku przyszłego roku dzięki przyjętym dziś przez Senat zmianom. Składki proporcjonalne do przychodu nie większego niż 5 250 zł to jedna z obietnic z tzw. piątki premiera Mateusza Morawieckiego, który spotykał się z przedsiębiorcami w Wielkopolsce. -- Nie chcemy politycznych sądów i nadzwyczajnych kast - mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i przekonuje, że bez reformy wymiaru sprawiedliwości nie można mówić o sprawnym państwie. Wbrew apelom sędziowskich korporacji - do Sądu Najwyższego zgłosiło się znacznie więcej kandydatów niż jest sędziowskich wakatów. -- SŁOWA O NADZWYCZAJNEJ KAŚCIE. -- TO POTWIERDZAŁO, ŻE SĄDOWNICTWO POTRZEBUJE REFORMY - Graczak. -- O UPOLITYCZNIONYCH SĄDACH WIEDZIELI POLITYCY PO - Graczak. -- TAKI BYŁ PROMIEŃ ODDZIAŁYWANIA PLATFOTRMY - archiwalne słowa Jana Rulewskiego. -- RZĄD I PREZYDENT SĄ ZGODNI DLATEGO PAD PODPISAŁ NOWELIZACJĘ - Graczak. -- MIMO PRESJI ŚRODOWISKA DO SN ZGŁOSIŁO SIĘ 114 KANDYDATÓW - Graczak. -- W materiale o sędzim na telefon i nieprawidłowościach w sądach. -- ŚRODOWISKO NIE JEST SAMO SIĘ W STANIE SPRAWIEDLIWIE SĄDZIĆ DLATEGO IZBA DYSCYPLINARNA JEST POTRZEBNA - Michał Woś. -- W materiale o sędziach sądu wojennego. -- ATAK NA POLICJANTÓW - belka. -- Protesty opozycji coraz mniej liczne, ale częstsze są przypadki agresji. To już nie tylko wulgarne hasła, ale również próby dewastacji samochodów policyjnych i ataki na samych policjantów. Ktoś z pikietujących przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie użył gazu wobec policjantów. Jeden z nich odpowiedział również gazem. -- ZACZĘŁO SIĘ OD WULGARNYCH HASEŁ WYPISYWANYCH I WYKRZYKIWANYCH PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM, POLICJANCI ZACZĘLI LEGITYMOWAĆ WANDALI CO NIE SPODOBAŁO SIĘ PODOBNO POKOJOWO NASTAWIONYM MANIFESTANTOM -Marcin Szypszak. -- W PEWNYM MOMENCIE KTOŚ UŻYŁ WOBEC POLICJANTÓW GAZU, W SYTUACJI ZAGROŻENIA POLICJANT RÓWNIEŻ UŻYŁ GAZU - Szypszak. -- GW SUGEROWAŁA, JAKOBY POLICJA PIERWSZA UŻYŁA GAZU - Szypszak. -- TWEET KATARYNY O LINCZU NA POLICJANTACH - Szypszak. -- POLICJANCI UŻYWAJĄ GAZU STRUMIENIOWEGO NIE MA MOŻLIWOŚCI JEGO ROZPYLENIA - rzecznik policji. -- W materiale o tweetach polityków PO. -- TYMCZASEM TO W 2008 ZA RZĄDÓW PO DOSZŁO DO BRUTALNEGO ZATRZYMANIA 800 KIBICÓW - Szypszak. -- W materiale o akcji “Widelec” o represjach wobec kibiców wykrzykujących “Donald matole”. -- POLICJA WYKAZAŁA SIĘ BARDZO DUŻĄ KOMPETENCJĄ JESTEM PEŁEN UZNANIA - archiwalna wypowiedź Tuska. -- WOBEC PROTESTUJĄCYCH PODCZAS ZJAZDU EPP UŻYTO GAZU W ŻELU , PADŁY STRZAŁY DO GÓRNIKÓW W JSW - Szypszak. -- BÓJ O WARSZAWĘ: Krzysztof Czuma, warszawski radny odchodzi z Platformy Obywatelskiej, bo ma dość patrzenia na nierzetelne gospodarowanie majątkiem i okradanie miasta. Były już radny Platformy zaapelował o to, by głosować na Patryka Jakiego. -- JAKI Z POPARCIEM RADNEGO PO,TO KOLEJNY RADNY PO, KTÓRY POPARŁ JAKIEGO- Jan Korab. -- BĘDĄ KOLEJNE PRZEJŚCIA - Jaki. -- TO ZŁA WIADOMOŚĆ DLA TRZASKOWSKIEGO, INTERNAUCI SZYBKO WYTKNĘLI MU, ŻE TAKĄ SAMĄ JAK DZIŚ OBIETNICĘ ZŁOŻYŁA W 2006 HGW - Korab. -- FALSTART KANDYDATA SLD - Korab. -- CELIŃSKI WYMIENIONY NA ROZENKA ZNANEGO Z OBROŃCY SB-CKICH EMERYTÓW I ZASTĘPCA URBANA - Korab. -- AMERYKAŃSKIE WSPARCIE DLA POLSKI - Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz zakończył dwudniową wizytę w amerykańskiej stolicy. Wczoraj rozmawiał w Białym Domu z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem. -- PREMIER WĘGIER KRYTYCZNIE O KE: Dni obecnej Komisji Europejskiej są już policzone, potrzebujemy nowej, które będzie miała nowe podejście do spraw migracji - mówi premier Węgier Victor Orban. Szef węgierskiego rządu nawet nie próbuje ukrywać swej niechęci wobec unijnych polityków i urzędników, którzy chcą ingerować w wewnętrzne sprawy jego kraju. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PRZEPYCHANKI I GAZ ŁZAWIĄCY WCZORAJ, DZIŚ WZAJEMNE OSKARŻENIA - zapowiedź. -- DO SPIĘCIA MIĘDZY POLICJĄ A PROTESTUJĄCYMI DOSZŁO JUŻ PO OFICJALNYM ZAKOŃCZENIU DEMONSTRACJI - Dariusz Ociepa. -- NA CHODNIKU PRZED PAŁACEM JEDEN Z PROTESTUJĄCYCH WYPISYWAŁ SPRAYEM HASŁA - Ociepa dalej. -- DO INTERWENIUJĄCYCH POLICJANTÓW PODBIEGLI INNI PROTESTUJĄCY, SYTUACJA ZACZĘŁA WYMYKAĆ SIĘ SPOD KONTROLI - Ociepa. -- NIEKTÓRZY ŚWIADKOWIE, W TYM OBECNI NA MIEJSCU POLITYCY PLATFORMY, MÓWIĄ O NIEADEKWATNEJ REAKCJI FUNKCJONARIUSZY - Ociepa dalej. -- PO KILKU MINUTACH KTOŚ UŻYŁ GAZU ŁZAWIĄCEGO - Ociepa. -- ZDANIEM POLICJANTÓW, GAZU NAJPIERW UŻYLI PROTESTUJĄCY - Ociepa dalej. -- UCIERPIAŁO DWÓCH POLICJANTÓW I CO NAJMNIEJ KILKU DEMONSTRUJĄCYCH - Ociepa. -- OPOZYCJA DOMAGA SIĘ WYJAŚNIEŃ OD SZEFA MSWIA - Ociepa dalej. -- KILKA GODZIN PRZED WCZORAJSZYM PROTESTEM PREZYDENT DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY O SN I KILKU INNYCH USTAW - Ociepa: Po opanowaniu sytuacji, o protestach przed Pałacem przypominały już tylko te nie zawsze nadające się do pokazania w pełni napisy. -- DZIAŁACZE KOD ZAPOWIEDZIELI, ŻE DZIŚ PROTEST ODBĘDZIE SIĘ PRZED SN - Ociepa dalej. -- NIŻSZY ZUS OD NOWEGO ROKU DLA MAŁYCH FIRM.

Źródło: 300polityka.pl

2200 pkt. pękło

Dodano: 24.07.2018 12:40 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Wbrew nastrojom na zagranicznych parkietach, podczas poniedziałkowej sesji warszawskiej giełdzie udało się kontynuować wzrosty z końca poprzedniego tygodnia. Efekt jest dość obiecujący dla byków, gdyż przełamany został opór w okolicach 2200 pkt. na WIG20

Tagi: Wbrew
Źródło: inwestycje.pl

2200 pkt. pękło

Dodano: 24.07.2018 10:22 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Wbrew nastrojom na zagranicznych parkietach, podczas poniedziałkowej sesji warszawskiej giełdzie udało się kontynuować wzrosty z końca poprzedniego tygodnia. Efekt jest dość obiecujący dla byków, gdyż przełamany został opór w okolicach 2200 pkt. na WIG20

Tagi: Wbrew
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone