niedziela, 18 lutego 2018 r.  Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Wiadomości z tagiem Wbrew  RSS
Pułapka na prowadzących księgę przychodów i rozchodów: Za bałagan legislacyjny nie odpowie ustawodawca, tylko podatnik

Dodano: 12.02.2018 20:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Lepiej nie słuchać miło brzmiących obietnic decydentów, tylko złożyć zawiadomienia o założeniu księgi i podpisaniu umowy z biurem rachunkowym. Wbrew nowelizacji ustawy o PIT taki obowiązek nadal wynika z rozporządzenia ministra finansów oraz z kodeksu karnego skarbowego.

Tagi: Wbrew
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

STAN GRY: Skwieciński: Zastopowanie rewolucji przez przywódcę, Szułdrzyński: PiS pichcił obecną katastrofę, Jaki: Nikt nie będzie karał za słowa o Jedwabnym, Sutowski o potencjale Nowackiej, GPC o kolejnych zarzutach dla polityków PO

Dodano: 30.01.2018 10:26 | 17 odsłon | 0 komentarzy


-- MICHAŁ DWORCZYK DZIWI SIĘ EMOCJONALNEJ REAKCJI, JAKI OTWIERA FURTKĘ DO ZMIAN W SENACIE

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O ZASTOPOWANIU REWOLUCJI PRZEZ JEJ PRZYWÓDCĘ: “Tego, co stało się bowiem ostatnio w Polsce, nie sposób określić inaczej niż jako zastopowanie rewolucji przez jej przywódcę. Przez przywódcę, który zdecydował, że zatrzymujemy się na etapie głębokiej reformy. I nie idziemy dalej. Czy jest to decyzja permanentna, czy czasowa, a jeśli to drugie, to kiedy nastąpi jej zmiana – to rzecz inna. Ale nie sposób udawać, jakoby teraz jej nie było. I jakoby nie zmieniła rzeczywistości”.

-- SKWIECIŃSKI O ZASTOPOWANIU PISOWSKICH BULDOŻERÓW: “Jeśli dobrze się przyjrzeć Kaczyńskiemu, to trzeba dojść do wniosku, że są w nim jedynie dwa czynniki trwałe – wiara w silne państwo narodowe i dążenie do stworzenia takiego państwa oraz konserwatyzm obyczajowy i przekonanie, iż jest to postawa nie tylko najlepsza w sensie wyboru między dobrem a złem, lecz również najkorzystniejsza dla będącej nosicielem tej postawy wspólnoty. I – jak widać – uznał, że teraz temu celowi lepiej będzie służyć zastopowanie pisowskich buldożerów, do wczoraj rozpędzonych na niemal wszystkich kierunkach. To jest kolejny dowód na to, że jest decyzja o generalnej zmianie linii, a taką mógł podjąć wyłącznie Kaczyński. Nie na skutek rzekomego „szantażu Dudy”, o jakim można przeczytać w prawicowym internecie. Taki szantaż, gdyby przez moment uznać adekwatność tego słowa, mógłby bowiem dotyczyć jedynie jednej sprawy – Macierewicza”.

-- PERMANENTNY KONFLIKT Z NIEMAL CAŁOŚCIĄ ELIT NIEBEZPIECZNY - DALEJ SKWIECIŃSKI O SPOSOBIE MYŚLENIA KACZYŃSKIEGO: “Przy całej swojej niechęci wobec establishmentu III RP Kaczyński zdaje sobie sprawę z tego, że permanentny konflikt z niemal całością elit jest, niezależnie od odniesionych w wojnie z nimi sukcesów, czymś bardzo niebezpiecznym”. 

-- GPC PISZE, ŻE LISTA POLITYKÓW PO Z ZARZUTAMI MOŻE SIĘ WKRÓTCE PRZEDŁUŻYĆ: “Z kolei Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze od 17 kilku miesięcy sprawdza, czy w Warszawie doszło do przekrętów przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki. Jest również wątek z korupcją. Już wcześniej tym tematem zajmowały się warszawskie prokuratury, ale śledztwa umorzono. – To nadal postępowanie w sprawie, czyli nikomu nie postawiono zarzutów – mówi „GPC” Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgo- 20 wej w Jeleniej Górze, która połączyła dwa postępowania w jedno. Przyznaje, że do analizy jest duży materiał i zakończenia nie należy się spodziewać w najbliższych miesiącach. W aktach pojawia się nazwisko byłego wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna”.  -- NIE NALEŻY PAŃSTWU ANI NARODOWI POLSKIEMU PRZYPISYWAĆ ZBRODNI NIEMIECKICH - pisze Adam Michnik: “Ze wszech miar słuszny jest pogląd, że zbrodni popełnionych przez hitlerowską III Rzeszę nie należy przypisywać Państwu Polskiemu ani Narodowi Polskiemu. Wszelkie generalizacje są bez sensu. Za udział w zbrodni odpowiada jednostka, a nie cały naród. Tego typu uogólnienia są bezsensowną demagogią. Czy jednak dla tej oczywistości potrzebny jest artykuł, który grozi karą więzienia? Czy też może chodzi tu o to, że nigdy w historii żaden Polak nie zrobił nic złego, a oskarżanie pana Iks o to, że był szmalcownikiem, szantażystą, jest obrazą narodu polskiego?”

-- MICHNIK O INSTRUMENTALIZACJI DRAMATÓW HISTORYCZNYCH: “Polityczna instrumentalizacja dramatów historycznych jest szkodnictwem i niegodziwością. Postępując w ten sposób, nacjonalista polski czy żydowski przeobraża się w matołka, bezbronnego wobec złożoności świata. Strzeżmy się przeto przed inwazją tych matołków”. 

-- O UDERZENIU PRZEZ TVN NIE W NAZISTÓW, TYLKO WIZERUNEK POLSKI - pisze Krzysztof Karnkowski w GPC: “Gdy TVN rozkręcił ogólnopolską aferę wokół nagrania z leśnego pikniku kilku neonazistów, od razu pojawił się pogląd, że głównym celem materiału jest uderzenie nie tyle w wyznawców tej ideologii, ile w wizerunek Polski”.

-- KARNKOWSKI W GPC O FALI ZASŁUŻONEJ KRYTYKI POLSKIEJ FUNDACJI NARODOWEJ: “Jednocześnie, co bezlitośnie zostało wytknięte przez prawicowych internautów, nie było natychmiastowych działań Polskiej Fundacji Narodowej. Jest to o tyle zaskakujące, że dla każdego znającego wcześniejszą aktywność Macieja Świrskiego był on idealną osobą do takich zadań. Tymczasem szef PFN-u napisał jedynie tekst dla portalu wPolityce, w którym analizuje atak na Polskę i konieczne w tej sytuacji działania, utrzymany w duchu znanego określenia „weźmy się i zróbcie”. Jakby zapominając, że powinien być pierwszym adresatem artykułu i wykonawcą zawartych w nim koncepcji. Pamiętając Świrskiego jako osobę potrfiącą zająć się sprawami, którymi nikt inny zajmować się nie chciał, piszę to z nadzieją, że fala zasłużonej krytyki zmobilizuje go do powrotu do dawnej formy i odzyskania energii. Kubeł zimnej wody jest potrzebny w chwili, gdy w świat idzie zmanipulowany przekaz”. 

-- PROFESOR ŚPIEWAK UWAŻA, ŻE USTAWA TO KATASTROFA - jak mówi w rozmowie z Kulturą Liberalną: “Wszelkie działanie edukacyjne, informacyjne czy badania podejmowane przez ludzi bez tytułów naukowych będą mogły być karane. Innymi słowy, całe programy edukacyjno-wychowawcze – które są elementem niezwykle ważnym w Żydowskim Instytucie Historycznym, a także w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, czy po prostu w szkołach – stają pod poważnym znakiem zapytania. Trudno przecież powiedzieć na przykład o Jedwabnem, że zrobiła to grupa „nieznanych sprawców” – z całą pewnością mordu dokonali Polacy. Wedle tej ustawy niebezpieczne staje się samo dyskutowanie o tego typu wydarzeniach. Z punktu widzenia nauki i poszerzania wiedzy o Zagładzie ta ustawa to prawdziwa katastrofa”.

-- ZDANIEM ŚPIEWAKA REAKCJA IZRAELA JEST UZASADNIONA: “Reakcja jest zrozumiała dla wszystkich, których rodziny przeżyły jakiś kawałek okupacji w Polsce i zetknęły się z bardzo różnymi zachowaniami ze strony Polaków, Żydów i Niemców. Ta ustawa naprawdę stanowi jakąś próbę sięgania po władzę prawną – a więc i policyjną – która wykracza już poza zdrowy rozsądek”. 

-- POLACY ODPOWIADALI ZA POGROM, NIE NARÓD - mówi Patryk Jaki w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Można powiedzieć, że Polacy odpowiadali za pogrom. Nie można, że naród odpowiada za pogrom. Przecież to proste”.

-- NIKT NIE BĘDZIE KARAŁ ZA JEDWABNE - mówi Jaki: “Nikt nie będzie karał za Jedwabne. W ustawie jest kontratyp, który wyłącza spod odpowiedzialności badania naukowe czy prace artystyczne. Dodatkowo jest też zapis: kto pomawia naród „wbrew faktom” i jeszcze umyślnie. Czyli jeśli ktoś się powoła na fakty, nic mu nie grozi. To kopia konstrukcji przepisu o „kłamstwie oświęcimskim”, który obowiązuje również w Polsce. Dodatkowo procedurę prowadzi prokurator, o ewentualnym skazaniu zdecyduje sąd w całym postępowaniu instancyjnym. Dlatego te obawy są niezasadne”.

-- JAKI O TYM, ŻE MOŻE CHODZIĆ O USTAWĘ REPRYWATYZACYJNĄ: “Różni publicyści zwracają uwagę na to, że tu wcale nie chodzi o ustawę o IPN, która była znana od 1,5 roku i nie ma ani jednego pisma z protestem z Izraela, ale o dużą ustawę reprywatyzacyjną. Czyli nie chodzi o etykę, ale o pieniądze. Ja jednak mam nadzieję, że to nie są prawdziwe tezy”. 

-- APEL NA JEDYNCE RZ: NAPRAWCIE TO W SENACIE: “Można jeszcze poprawić ustawę o IPN. Prawnicy mają konkretne rozwiązania”. 

-- RZĄD POTYKA SIĘ O HOLOCAUST - Paweł Wroński w GW: “Choć część polityków PiS podkreśla, że rządzący obóz nie zmieni w ustawie ani litery, premier Mateusz Morawiecki w niedzielę dwukrotnie rozmawiał z szefem izraelskiego rządu Beniaminem Netanjahu”. 

-- CO ZROBILIŚCIE, ŻEBY BRONIĆ IMIENIA POLSKI? - FAKT WYMIENIA: PFN, MSZ I IPN - jak pisze Mikołaj Wójcik: “Minął rok od akcji internautów pod nazwą German Death Camps. Była to reakcja na ukrycie przez niemiecką telewizję publiczną ZDF zasądzonych przeprosin dla byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery. Za co? Za użycie nazwy „polskie obozy śmierci”. Akcja zaczęła się w internecie, a skończyła przewiezieniem na lawecie wielkiego napisu przypominającego, że to były niemieckie obozy. Co ważne: w akcji nie wykorzystano ani jednej złotówki z publicznych pieniędzy” 

-- MINISTRZE JAKI, IZRAEL MA INNĄ USTAWĘ - Fakt.

-- PIS PICHCIŁ OBECNĄ DYPLOMATYCZNĄ KATASTROFĘ - pisze Michał Szułdrzyński w RZ: “PiS oburza się dziś, że ma złą prasę na świecie, a nowelizacja ustawy o IPN stała się kolejnym pretekstem do tego, by uderzyć w Polskę. Ale trzeba też przyznać, że przez kilka ostatnich lat robił wiele, by swą reputację popsuć. Zbytnia pobłażliwość organów ścigania wobec radykalnych ruchów nacjonalistycznych, niejasny stosunek do ONR, początkowe bagatelizowanie rasistowskich wybryków na ostatnim Marszu Niepodległości, porównanie przeciwnika politycznego do szmalcownika przez prominentnego polityka PiS czy też wywiad szefowej MEN, która nie chciała odpowiedzieć, kto dokonał mordu w Jedwabnem czy pogromu kieleckiego, wszystko to składniki, z których PiS pichcił obecną dyplomatyczną katastrofę”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O ZŁEJ JAKOŚCI SŁUŻB DYPLOMATYCZNYCH: “Strona polska wyglądała na zupełnie zaskoczoną ostrą reakcją Izraela na decyzję Sejmu, co może świadczyć o słabości naszych służb dyplomatycznych, które nie uprzedziły rządu o zbliżającym się potężnym kryzysie w relacjach między Polską a Izraelem”. 

-- JESTEŚMY O KROK OD TEGO, BY POJAWIŁY SIĘ STWIERDZENIA, ŻE TO POLSKA WYWOŁAŁA II WŚ - mówi wiceprezes IPN w rozmowie z Naszym Dziennikiem: “Nie chciałbym wchodzić głębiej w politykę i mówić o intencjach strony izraelskiej, ale wypowiedź Jaira Lapida, jednego z liderów opozycyjnej partii politycznej, o tym, że istniały „polskie obozy śmierci”, jest niedopuszczalna. Nawet Instytut Yad Vashem, krytyczny wobec nowej ustawy, wydał oświadczenie, w którym wyraźnie wskazuje, że nie było polskich obozów koncentracyjnych. Jednak fakt, że Instytut Yad Vashem musi zabierać głos w tak oczywistej kwestii, pokazuje, jak daleko zaszły sprawy. Jesteśmy o krok od tego, by pojawiły się stwierdzenia, że to Polska wywołała II wojnę światową”. 

-- W SZEROKICH KRĘGACH ŻYDOWSKICH DOMINUJE PRZEKONANIE O POLSKIEJ WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI ZA HOLOCAUST - pisze prof. Mieczysław Ryba w Naszym Dzienniku: “Skala protestów płynących z Izraela wskazuje, że w szerokich kręgach żydowskich dominuje przekonanie o polskiej współodpowiedzialności za holokaust. Ustawa bowiem w żaden sposób nie ogranicza badań naukowych, wszak zawiera konkretny zapis dający pełną swobodę w tym zakresie. Penalizowane będą tylko ordynarne kłamstwa propagandowe”.

-- PROF. RYBA UWAŻA, ŻE USTAWA UJAWNIŁA PODZIAŁ, CO CZYNI SCENĘ POLITYCZNĄ BARDZIEJ PRZEJRZYSTĄ: “Wbrew wszystkiemu uważam, że cała batalia, która się dokonuje na naszych oczach wokół zmiany ustawy o IPN, może mieć też pozytywny skutek. Dzięki antypolskiej akcji możemy realnie zobaczyć, na jakim świecie żyjemy. Stosunek różnych sił politycznych i ośrodków medialnych do nagonki na Polskę uwypukla bardzo ważny podział w naszej przestrzeni publicznej. Polska polityka coraz bardziej dzieli się na obóz patriotyczny i obóz kosmopolityczny. Ujawnienie tego podziału czyni naszą scenę polityczną bardziej przejrzystą, co ma potężne znaczenie dla naprawy życia politycznego”. 

-- ODWILŻ W ARMII - Fakt: “– Szef MON nie przyjeżdża już w trzy limuzyny, z dziesięcioosobową obstawą, jak to było za czasów Macierewicza – dodaje. Błaszczak i jego zastępcy przyjechali do prezydenta dwoma samochodami. Spotkanie miało co prawda charakter roboczy, to jednak dyskutowano o kwestiach, które czekać nie mogą”. 

-- MICHAŁ SUTOWSKI PISZE O POTENCJALE BARBARY NOWACKIEJ: “I jeszcze, po piąte, uwaga na temat samej Barbary Nowackiej, inicjatorki i prowadzącej spotkanie. Nawet jeśli to była doraźna reakcja („przykryć ferie”), to niezwykle udana, świadcząca o sprawności medialnej, której lewicy w Polsce z bardzo nielicznymi wyjątkami brakuje. Liderka Inicjatywy Polskiej jest wiarygodna dla ogromnej części ruchu kobiecego, także środowiska od spraw pokrewnych deklarowały „oddanie się do dyspozycji”. Potrafi stanąć w świetle reflektorów i przekonująco dla zgromadzonych powiedzieć „my”, co świadczy o subtelnej charyzmie przywódczej, właściwej w środowisku nieraz zbyt alergicznie reagującym na liderstwo. Wygląda na to, że miejsce wśród oficerów progresywnego okrętu Nowacka ma zapewnione. O szczegółowej hierarchii na mostku zdecyduje najbliższy rok i wynik wyborów”. 

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ PYTA LASKA O NIEPEWNOŚĆ KOMISJI MILLERA W SPRAWIE WŁASNYCH USTALEŃ: “- Czyli to miał być trening? To nagranie wygląda, jakbyście po 1,5 roku nie byli pewni absolutnie podstawowych kwestii. - To nieprawda. Dyskutowaliśmy o kilku elementach, co jest naturalne, biorąc pod uwagę okoliczności tej katastrofy. Ale nikt nie zakwestionował fundamentalnych przyczyn wypadku. Proszę pamiętać, że pod raportem podpisali się wszyscy członkowie komisji. Nie było ani jednego głosu sprzeciwu”. 

-- JĘDRZEJ BIELECKI W RZ O EUROPARLAMENCIE POLITYKÓW DRUGIEJ LINII: “Europarlament pozostał więc zgromadzeniem polityków z drugiej linii, żyjących we własnym, często oderwanym od realiów poszczególnych krajów Unii, świecie. Poniedziałkowa rezolucja jest tego jeszcze jednym dowodem”. 

-- KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA O SPRAWIE KOGUTA I IMMUNITECIE JAKO TARCZY - pisze w GW: “Likwidacja immunitetu to chwytliwa sprawa, zwłaszcza w kampanii. Zawsze można się przypodobywać, grzmiąc o ograniczeniu przywilejów parlamentarnej kasty. Tyle że ostatnie dwa lata pokazały, jak kruche są bezpieczniki demokratycznego państwa prawa – z czego przecież zdają sobie sprawę także ci, którzy je demontowali. Więc może lepiej dla dobra wszystkich nie wmawiać ludziom, że immunitet to niepotrzebny przywilej. Bo kiedyś może się okazać, że to naprawdę ostatnia tarcza”. 

-- ADAM GLAPIŃSKI W ZASADZIE WYKLUCZA ZMIANĘ STÓP DO POŁOWY PRZYSZŁEGO ROKU - jak mówi w rozmowie z DGP: “W mojej ocenie dzisiejszy stan naszej wiedzy wskazuje, że do końca tego roku stopy procentowe nie powinny się zmienić. Jednak jest to opinia na podstawie tego, co wiem teraz, a nasza projekcja z każdym kwartałem się zmienia. Jeśli chodzi o przyszły rok, to nie będę wypowiadać się w sposób zdecydowany. Nie zdziwiłbym się jednak, jakby nawet do połowy 2019 r. stopy procentowe pozostały na obecnym poziomie, podobnie jak nie zdziwiłoby mnie, gdyby konieczne było ich podwyższenie. Zdziwiłaby mnie bardzo konieczność obniżenia stóp procentowych. To wydaje się mało prawdopodobne, choć nie w rozmowach kuluarowych na spotkaniu bankierów centralnych w Bazylei, gdzie takie poglądy się pojawiają. Tam wciąż widać wielkie obawy przed deflacją i stagnacją gospodarczą. Chciałbym oczywiście, abyśmy w przyszłym roku w ogóle nie musieli podnosić stóp procentowych, a jeśli będzie taka potrzeba, to wynikająca z czynników wewnętrznych, a nie np. powodowana gwałtownym wzrostem cen ropy. Gdyby inflacja bazowa, czyli ta po wyłączeniu cen żywności i energii, zaczęła znacznie szybciej rosnąć, niż przewidują nasze prognozy, wówczas lampka ostrzegawcza oczywiście mi się zapali. Powtórzę, że nie mam ideologicznych oporów przed podnoszeniem czy cięciem kosztu pieniądza. Stabilność jest wartością, ale nie zawaham się przed zmianami stóp, jeśli będzie to konieczne”. 

-- NA JEDYNCE GW O KŁOPOTACH AMAZONA: “"Praca w Amazonie nie jest dostosowana do możliwości fizycznych i psychicznych człowieka i pracownika" - pisze biegły w opinii dla sądu. I wymienia: jedno krzesło na odpoczynek dla niemal 500 pracowników, brak toalet, przeciążenie pracą. Amazon zapewnia: - Zawsze działamy zgodnie z prawem pracy”. 

-- URODZINY: Maciej Samcik.

Źródło: 300polityka.pl

Pułapka na prowadzących księgę przychodów i rozchodów: Za bałagan legislacyjny nie odpowie ustawodawca, tylko podatnik

Dodano: 30.01.2018 7:41 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Lepiej nie słuchać miło brzmiących obietnic decydentów, tylko złożyć zawiadomienia o założeniu księgi i podpisaniu umowy z biurem rachunkowym. Wbrew nowelizacji ustawy o PIT taki obowiązek nadal wynika z rozporządzenia ministra finansów oraz z kodeksu karnego skarbowego.

Tagi: Wbrew
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

RODO: większość polskich firm nieprzygotowana do nowych unijnych regulacji

Dodano: 29.01.2018 9:17 | 4 odsłon | 0 komentarzy
Już za kilka miesięcy wejdą w życie nowe unijne regulacje dotyczące ochrony danych osobowych. Niestety, większość polskich firm jest do nich nieprzygotowana. Wbrew pozorom, problemy z dostosowaniem się do nowego prawa nie są jednak domeną...

Tagi: Wbrew
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone