niedziela, 17 lutego 2019 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem WiMP  RSS
Mazurek: Nie zaczynamy dnia od czytania „Gazety Wyborczej”. W stosownym czasie komentarz będzie

Dodano: 15.02.2019 14:03 | 6 odsłon | 0 komentarzy


„W stosownym czasie komentarz na pewno będzie. Proszę wybaczyć, ale my naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania „Gazety Wyborczej”. Cierpliwości, ten komentarz na pewno będzie” - mówiła w Sejmie, pytana przez Radomira Wita z TVN24, wicemarszałek izby, Beata Mazurek.

Tagi: WiMP, Gazeta
Źródło: 300polityka.pl

Memorandum Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. ruchu granicznego z Białorusią i Królewcem

Dodano: 13.02.2019 17:13 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Pod koniec ubiegłego roku, bardzo duży niepokój wśród przedsiębiorców prowadzących działalność na wchodzie Polski, wywołały zapowiedzi zaprzestania wydawania przez polskiego konsula wiz typu C (tj. krótkoterminowych wiz Schengen) obywatelom Białorusi. Wiza tego rodzaju wydawana jest osobom planującym pobyt (na terytorium RP bądź w państwach Schengen łącznie) trwający maksymalnie 90 dni w ciągu 180 okresu, liczonego od daty wjazdu na terytorium państw członkowskich. W praktyce, wizy te stosowane są w celach turystycznych, zawodowych, a bardzo często również czysto konsumenckich.

Tagi: Związku, WiMP
Źródło: biznes.interia.pl

STAN GRY: Zaremba mocno do TVP: jakimi jesteście ludźmi?, Haszczyński: Szczyt warszawski może okazać się sukcesem, Sondaż RZ: Morawiecki najlepszym z pretendentów na premiera, wysoko WKK i Biedroń

Dodano: 13.02.2019 11:09 | 17 odsłon | 0 komentarzy


-- BIELAN O NIESKUTECZNEJ AKCJI GW: Dwa tygodnie GW zajmuje się tą sprawą. W ciągu tych dwóch tygodni poparcie dla PiS, ZP wzrosło o 7% - 300LIVE:

-- JAKI ZAWÓD WYKONUJECIE? JAKIMI JESTEŚCIE LUDŹMI - PIOTR ZAREMBA DO DZIENNIKARZY TVP: “Naprawdę myślicie, że Olszewski by chciał takiego uczczenia jego pamięci? Zresztą ten materiał zmienił się niepostrzeżenie w płomienną obronę telewizyjnych Wiadomości. Olszewski, 4 czerwca, was tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg. Pytałem o to, jaki zawód wykonujecie, teraz spytam, jakimi jesteście ludźmi? I proszę mi nie opowiadać, że TVN to, a „Wyborcza” tamto. Na Sądzie Ostatecznym też będziecie się zasłaniać TVN-em?”

-- JERZY HASZCZYŃSKI W RZ PISZE, ŻE KONFERENCJA WARSZAWSKA MOŻE OKAZAĆ SIĘ SUKCESEM: “Konferencja może się natomiast okazać sukcesem w sprawach, których dotyczy. Nieoczekiwanie przyjedzie szef MSZ Kataru i stanie obok ważnych dyplomatów z innych państw arabskich, które od 2017 r. totalnie izolują jego kraj z powodu Iranu. Są szanse na sukces w jeszcze ważniejszej kwestii – procesie oswajania się ze sobą Izraela i Arabii Saudyjskiej (niezależnie od wszystkich związanych z nią złych skojarzeń, zwłaszcza po pocięciu na kawałki dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego) wraz z jej sojusznikami. Proces jest trudny, ale jego efekty mogą rzutować na kolejne pokolenia. Jeżeli z tym będzie się kiedyś kojarzyła Warszawa, to będziemy mogli się cieszyć. Jeżeli.

-- NAZWISKA GOŚCI Z USA ZADZIAŁAŁY NA NIEZDECYDOWANYCH JAK MAGNES - DGP w tekście o szczycie warszawskim.

-- JĘDRZEJ BIELECKI W RZ PISZE, ŻE W POLSCE BĘDĄ PRZEBYWAĆ 4 Z 5 OSÓB KTÓRE ZNAJĄ PLAN KUSHNERA: “Zięć Donalda Trumpa pracował nad planem dwa lata. 180-stronicowy dokument w niedzielę zatwierdził prezydent – ujawnił Fox News. Na razie jego treść zna pięć osób, z których cztery będą w czwartek nad Wisłą: poza Kushnerem także sekretarz stanu USA Mike Pompeo, specjalny wysłannik Stanów na Bliski Wschód Jason Greenblatt oraz amerykański ambasador w Izraelu David Friedman. Podczas specjalnej konferencji prowadzonej przez przewodniczącego Światowego Forum Ekonomicznego Borge Brande’a na warszawskim Stadionie Narodowym, Kushner ma przedstawić publicznie pierwsze elementy tego, co Trump nazywa „porozumieniem stulecia”.

-- ROŚNIE LICZBA VIP I SZANSA NA SUKCES - RZ na jedynce o szczycie warszawskim.

-- MORAWIECKI LEPSZY OD TUSKA I SCHETYNY - jedynka RZ: “Czterech polityków, według ankietowanych, nadaje się na stanowisko szefa rządu – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Nie ma wśród nich liderów PiS i PO. „Wielka czwórka” to w kolejności: Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Władysław Kosiniak- Kamysz i Robert Biedroń. Ich wyniki różnią się od siebie w małym stopniu. Cechą wspólną jest także spora liczba ocen negatywnych. Wyjątkiem jest tylko prezes ludowców, który ma tyle samo wskazań na „tak”, co na „nie”.

-- MORAWIECKI JESZCZE SIĘ NIE ZUŻYŁ - MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W KOMENTARZU RZ: “Po ciężkim roku urzędowania Morawiecki ma wciąż duży potencjał i mimo pewnego zużycia politycznego wyborcy widzą w nim cechy lidera. To zaś może oznaczać, że nie jest to wyłącznie kariera jednego sezonu, lecz polityk, który może odegrać w polskiej, a być może i europejskiej, polityce jakąś rolę”.

-- KOSINIAK I BIEDROŃ LIDERAMI PRZYSZŁOŚCI - DALEJ SZUŁDRZYŃSKI: “Czwarte miejsce i 38 proc. wskazań to również wielki sukces debiutanta w tym zestawieniu – Roberta Biedronia. W przypadku obu tych polityków znacznie więcej osób uważa, że nadają się na szefa rządu, niż jest gotowych głosować na ich partie. To sygnał, że Polacy widzą w nich postaci, które mogą się stać w przyszłości politycznymi liderami – Kosiniak-Kamysz po stronie centroprawicy, a Biedroń na lewicy”.

-- DR SŁAWOMIR SOWIŃSKI PISZE W RZ O MNIEJ WYRAZISTYM JĘZYKU OPOZYCJI NA TLE BIEDRONIA: “Wydaje się, że wejście z partią Roberta Biedronia w mocny ideologiczny spór nie jest dla PiS, przynajmniej tu i teraz, wielkim politycznym ryzykiem. Jednocześnie jest szansą na osłabienie bardziej umiarkowanej części opozycji, której mniej wyrazisty ideowo język, a zwłaszcza ideowe milczenie, nie będzie się do wyborców przebijać”.

-- MAGDALENA ŚRODA PISZE, ŻE BIEDROŃ PRZY POTĘŻNYM KOŚCIELE JEST JAK DAWID PRZY GOLIACIE -  w GW: “Kościół już dawno wygrał wszystkie walki i jest absolutnym politycznym hegemonem. Biedroń przy nim jest jak Dawid przy Goliacie. Kościół wygrał walkę ekonomiczną i jest zwolniony z jakichkolwiek należności finansowych wobec państwa, przeciwnie – dzisiejsze państwo sowicie opłaca jego interesy. Wygrał walkę o władzę, bo każdy – od premiera Mazowieckiego, przez Pawlaka i Millera, po Tuska i Schetynę – smalił i smali cholewki do hierarchów, wierząc w ich wszechmoc wyborczą”.

-- DEMOKRACI POWINNI TRZYMAĆ KCIUKI ZA BIEDRONIA - DALEJ ŚRODA: “Czy Biedroniowi ta walka o normalność się powiedzie? Czy będzie Dawidem? Wszyscy patrioci i prawdziwi demokraci powinni trzymać za to kciuki”.

-- KRYSTYNA NASZKOWSKA O WIDMIE NOWEGO LEPPERA - pisze w GW: “Kołodziejczak już zapowiada kolejne niespodzianki dla rządzących. Wszedł na ścieżkę politycznego buntu i cały czas się rozkręca. I niezależnie od tego, kto zostanie ministrem rolnictwa w rządzie, który powstanie po jesiennych wyborach, na pewno będzie musiał się zmierzyć z nowym Lepperem”.

-- KWIT NA SREBRNĄ - jedynka GW: “Pokazujemy dzisiaj pisemne pełnomocnictwo, którego spółka Srebrna udzieliła Geraldowi Birgfellnerowi do prowadzenia w jej imieniu projektu "dwóch wież". Mógł bardzo wiele, nawet zburzyć stary biurowiec, który zawadzał inwestycji”.

-- KUJDA I GLAPIŃSKI TRZYMAJĄ KACZYŃSKIEGO ZA GARDŁO - Roman Imielski w GW: “Kazimierz Kujda i Adam Glapiński mają ogromną wiedzę o finansach środowiska politycznego związanego z Jarosławem Kaczyńskim. I dlatego pierwszy z nich kilka dni opierał się przed złożeniem dymisji z prezesury Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a drugi wprost postawił się liderowi PiS”.

-- JAN FILIP LIBICKI UWAŻA, ŻE MACIEREWICZ BUDUJE KULT JANA OLSZEWSKIEGO W KONKURENCJI DO KULTU LECHA KACZYŃSKIEGO: “Podtrzymuję to, co napisałem kilka dni temu, że mówiąc o Janie Olszewskim, jako o najwybitniejszym polskim polityku po II Wojnie Światowej, Macierewicz buduje w obozie pisowskim konkurencyjny kult. Przeciwstawia Olszewskiego Lechowi Kaczyńskiemu. I w tym sensie nie zdziwiłbym się, gdyby to były jakieś przygotowania Antoniego Macierewicza do przejęcia władzy. Oczywiście, czy to jest realne, czy się uda, to jest inna sprawa, ale że Antoni Macierewicz o tym myśli, a nawet zaczął wprowadzać to w życie jest wielce prawdopodobnym”.

-- JAN LITYŃSKI O ZDZIWIENIU DLA PRZYCHYLNEJ PIS POSTAWY RYSZARDA BUGAJA - pisze w RZ: “Nie rozumiałem, gdy konsekwentnie popierał PiS, uważając, że to ta partia realizuje jego lewicowe ideały. Trudno mi wyobrazić sobie, by człowiek związany z opozycją demokratyczną nie zdawał sobie sprawy, że program, a tym bardziej praktyka PiS i organizacji popierających tę partię, jest antydemokratyczny, szowinistyczny i pełen pogardy dla ludzi myślących odmiennie.

-- JESTEM ZA BY MIEJSCE KUKIZA W SEJMIE ZAJĄŁ BIEDROŃ - DALEJ JAN LITYŃSKI W RZ: “Jednak jeżeli miejsce Kukiza ma zająć Biedroń, to jestem za. Wiem przynajmniej, że nie wprowadzi do Sejmu ludzi o mentalności faszystów”.

-- URODZINY: Agnieszka Kublik, Paweł Papke, Bogusława Matuszewska, Witold Modzelewski.

Źródło: 300polityka.pl

Zaskakujące statystyki: Francuzi piją coraz mniej wina

Dodano: 12.02.2019 19:52 | 22 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu niespełna 20 lat konsumpcja wina we Francji spadła o ponad 20 proc. Wynika to z danych Międzynarodowej Organizacji Wina (OIV).

Źródło: https:

"Wilk z Wall Street", imprezy z celebrytami i obrazy Picassa. Rusza proces byłego premiera

Dodano: 12.02.2019 18:19 | 24 odsłon | 0 komentarzy


W Malezji rozpoczyna się ostatni rozdział skandalu korupcyjnego wokół państwowego funduszu 1MDB i byłego premiera Najiba Razaka. Dochodzenia w tej sprawie prowadzone są w 12 państwach. Zdaniem amerykańskiej prokurator generalnej Loretty Lynch, jest to "największy przypadek kleptokracji na świecie".

Źródło: https:

Karczewski o Kujdzie: Być może już się podał do dymisji. Wiem więcej w tej sprawie, sprawy idą w dobrym kierunku

Dodano: 12.02.2019 8:49 | 11 odsłon | 0 komentarzy


- Nie wiem jaka jest sytuacja. Jestem przekonany i to głęboko przekonany, że ona zostanie w szybkim czasie zakończona. Być może [Kazimierz Kujda] już się podał [do dymisji], być może złożył pismo. Trochę więcej wiem, nie mogę powiedzieć, ale niech pan mi wierzy, że sprawy idą w bardzo dobrym kierunku - stwierdził Stanisław Karczewski w rozmowie [...]

Źródło: 300polityka.pl

Ziobro: O powołaniu Andruszkiewicza dowiedziałem się z mediów. Nie ma procedury żeby z prokuratorem generalnym konsultować te lub inne kandydatury na wiceministrów

Dodano: 11.02.2019 13:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- Pan Andruszkiewicz, o ile mi wiadomo, nie jest osobą podejrzaną. Podejrzaną jest ta osoba, której  są przedstawione zarzuty. Wiec tutaj takiego statusu pan Andruszkiewicz w tym postępowaniu. Natomiast odpowiadając na pani pytanie, powiem że o tym, że pan Andruszkiewicz został powołany na funkcję wiceministra dowiedziałem się, tak jak państwo, z mediów, dlatego że nie ma takiej procedury żeby z prokuratorem generalnym konsultować te lub inne kandydatury na wiceministrów. Być może takie konsultacje odbywają się z perspektywy Kancelarii Premiera, ale z szefami poszczególnych służb czy też policji. Natomiast jeżeli chodzi o prokuraturę, przynajmniej takich konsultacji nie ma i w tej sprawie nie było - stwierdził Zbigniew Ziobro na konferencji w Kielcach. Jak dodał:
„Jeśli pani pyta o samo śledztwo, jest to śledztwo, które ma swoją historię. Było ono prowadzone przez 1,5 roku zanim zostałem prokuratorem generalnym. Na podstawie analizy, jaką dokonała prokuratura krajowa, te 1,5 roku pierwsze tego postępowania to był wystarczający czas, by sprawę wszechstronnie wyjaśnić. W tej sprawie doszło z całą pewnością do poważnych uchybień związanych z przewlekłością postępowania, dlatego też po kontroli i analizie sprawy w październiku dokonanej przez prokuraturę krajową, doszło do wskazania poważnych wytycznych i w związku z brakiem ich relacji zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak wystąpił z wnioskiem o wszczęcie postępowań wyjaśniających, kwestii dyscyplinarnych wobec tych, którzy dopuścili się tych daleko idących zaniechań w tym postępowaniu”
- Ta sprawa będzie rzetelnie analizowana z punktu widzenia przyczyn tej przewlekłości. Postępowanie miało swoje już miejsce w 2014 roku. Przypomnę, że prokuratorem generalnym jestem od marca 2016 roku - podkreślił prokurator generalny.

Źródło: 300polityka.pl

Gowin: Jeżeli NBP nie ma nic do ukrycia, nie rozumiem skąd ta nerwowość prezesa Glapińskiego

Dodano: 08.02.2019 8:59 | 10 odsłon | 0 komentarzy


- Nie chcę oceniać postępowania prezesa NBP. Dla mnie ważna jest sprawa. Sprawa jest bardzo ważna, to kwestia transparentności, wykorzystywania przez takie jak instytucje jak NBP pieniędzy Polaków. NBP jest instytucją bardzo ważną, od niej zależy bezpieczeństwo milionów polskich rodzin, bezpieczeństwo finansowe. Wiem że zarobki powinny tam być wysokie, ale [...]

Tagi: WiMP
Źródło: 300polityka.pl

urlop wychowawczy

Dodano: 06.02.2019 14:20 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Witam. Mam takie pytanie skończył mi sie urlop macierzyński końcem Stycznia a umowa mi wygasła końcem Października . Wiem ze nie przysługuje mi urlop ...

Pytanie zadane przez: - 7 minut temu
Liczba odsłon: 5 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl

urlop wychowawczy

Dodano: 06.02.2019 14:17 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Witam. Mam takie pytanie skończył mi sie urlop macierzyński końcem Stycznia a umowa mi wygasła końcem Października . Wiem ze nie przysługuje mi urlop ...

Pytanie zadane przez: - 3 minuty temu
Liczba odsłon: 3 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone