poniedziałek, 19 marca 2018 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Wiadomości z tagiem Wielkiej Brytanii  RSS
Brytyjska premier rozważa podjęcie kolejnych kroków wobec Rosji

Dodano: 19.03.2018 19:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała w sobotę, że wraz z sojusznikami rozważy w najbliższych dniach podjęcie kolejnych kroków, po tym gdy rosyjskie MSZ zapowiedziało wcześniej w tym samym dniu, że wydali z kraju 23 brytyjskich dyplomatów.

Źródło: gosc.pl

Czołowe kraje NATO jednym głosem przeciw Rosji: kryzys pęcznieje

Dodano: 19.03.2018 15:42 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Czołowe kraje NATO jednym głosem przeciw Rosji: kryzys pęcznieje
Stany Zjednoczone, Francja i Niemcy dołączyły dziś do Wielkiej Brytanii w specjalnym, wspólnym komunikacie potępiającym Rosję, która według brytyjskich oskarżeń podjęła próbę „ataku” na kraj Sojuszu Północnoatlantyckiego poprzez próbę otrucia emerytowanego szpiega Siergieja Skripala. Wszystkie...

Źródło: alexjones.pl

Polska jest gotowa poprzeć nowe sankcje wobec Rosji

Dodano: 19.03.2018 15:40 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polska jest gotowa poprzeć nowe sankcje wobec Rosji
Polska jest gotowa poprzeć sankcje wobec Rosji w związku z otruciem w Wielkiej Brytanii byłego oficera GRU Siergieja Skripala – oświadczył szef MSZ Polski Jacek Czaputowicz w piątek w Londynie na wspólnej konferencji prasowej z Borisem Johnsonem. „Jeśli chodzi o sankcje, Polska poparłaby...

Źródło: alexjones.pl

Brytyjska premier rozważa podjęcie kolejnych kroków wobec Rosji

Dodano: 19.03.2018 14:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała w sobotę, że wraz z sojusznikami rozważy w najbliższych dniach podjęcie kolejnych kroków, po tym gdy rosyjskie MSZ zapowiedziało wcześniej w tym samym dniu, że wydali z kraju 23 brytyjskich dyplomatów.

Źródło: gosc.pl

Ważne informacje dla Polaków na Wyspach. "Porozumienie w sprawie brexitu bliżej niż kiedykolwiek"

Dodano: 19.03.2018 14:37 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Jest porozumienie w sprawie okresu przejściowego, praw obywateli i rozliczeń finansowych - poinformował unijny negocjator do spraw brexitu Michel Barnier po zakończeniu kolejnej rundy rozmów w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Politycy muszą jeszcze dojść do porozumienia w kwestii granicy irlandzkiej, ale i tak już mówią o znacznym postępie w negocjacjach.

Źródło: tvn24bis.pl

Brytyjska premier rozważa podjęcie kolejnych kroków wobec Rosji

Dodano: 19.03.2018 13:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała w sobotę, że wraz z sojusznikami rozważy w najbliższych dniach podjęcie kolejnych kroków, po tym gdy rosyjskie MSZ zapowiedziało wcześniej w tym samym dniu, że wydali z kraju 23 brytyjskich dyplomatów.

Źródło: gosc.pl

STAN GRY: Osiecki: Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów, Sienkiewicz: Nadchodzą złe czasy, GW: PO manipuluje okręgami w Warszawie, Mastalerek: LOT powinien być biało-czerwony

Dodano: 19.03.2018 9:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- DWORCZYK BRONI SOLVERE, MAGIEROWSKI O STANOWCZYCH WĄTPLIWOŚCIACH USA WS USTAWY O IPN - 300LIVE:

-- AKTYWIŚCI OSKARŻAJĄ WARSZAWSKĄ PLATFORMĘ O WYBORCZĄ ŻONGLERKĘ OKRĘGAMI DLA WSPARCIA WŁASNYCH INTERESÓW - Michał Wojtczuk w GW: “Kto obsadzi stanowiska dzielnicowych radnych - wielkie partie czy lokalne komitety? To zależy po części od kształtu okręgów wyborczych. Rada Warszawy właśnie je zmienia. Miejscy aktywiści oskarżają warszawską Platformę Obywatelską o wyborczą żonglerkę dla wsparcia własnych interesów i próbę wycięcia małych komitetów. (...) Więcej zmian jest w wyborach do rad dzielnic. „Tam, gdzie lokalny koalicjant rządzi z PO lub potencjalny jej sprzyja – bez radykalnych zmian. Ale tam, gdzie szanse ma Miasto Jest Nasze, realny ruch miejski niezależny od PO, granice się zmieniają” – uważa jeden z dzielnicowych wiceburmistrzów, dystansujący się i od PO, i od MJN”. 

-- KOALICJA KLĘSKI - GW CYTUJE SZEFA OBYWATELI RP: “Iwona Szpala w GW: “Paweł Kasprzak, lider Obywateli, podczas debaty nazwał porozumienie obu partii „koalicją klęski” („sejmiki to nie jest zjednoczona opozycja, to są dwie partie, które dostały łomot w wyborach”). Przestrzegał, że przepadną w sejmikach, mogą stracić Wrocław”. 

-- ANTONI DUDEK: PO TRZYLETNIEJ PRZERWIE LUDZIE ZAGŁOSUJĄ ZA PIS LUB PRZECIW PIS - mówi w rozmowie z Pawłem Wrońskim w GW: “Wybory samorządowe. To, jaki wynik osiągnie w tych wyborach PiS, może mieć ogromny wpływ na przyszłość sceny politycznej. To będą wybory, w których społeczeństwo – po trzyletniej przerwie – będzie głosowało „za PiS” lub „przeciw PiS”. Oczywiście wybory w gminach, szczególnie mniejszych, nie będą miały takiego znaczenia politycznego, ale w przypadku sejmików wojewódzkich i wielkich miast już tak. No i najważniejszy bój o Warszawę”.

-- JEŻELI WYNIK PIS BĘDZIE SŁABY, TO MORAWIECKI MOŻE ZOSTAĆ ZMIENIONY - UWAŻA DUDEK: “Jeśli kandydaci PiS zwyciężą w Warszawie i Krakowie, to bardzo prawdopodobna stanie się powtórka tego sukcesu w trzech kolejnych kampaniach wyborczych, które nastąpią na przestrzeni zaledwie kilkunastu miesięcy. Wtedy Morawiecki może uznać się za pewnego kandydata na szefa rządu przez kolejną kadencję. Jeśli jednak wynik PiS-u będzie słaby, wówczas zostanie – być może jeszcze przed wyborami parlamentarnymi – zmieniony przez prezesa, a jego miejsce zajmie kolejny polityczny zderzak”. 

-- W OBOZIE WŁADZY POTRZEBA POCIĄGNIĘCIA ZA CUGLE - Stanisław Janecki w Sieciach: “Ale jednocześnie rządzący nie mogą dostarczać amunicji do ostrzału własnych pozycji i trwać w błogim przekonaniu, że nic im nie zaszkodzi. Ktoś musi pociągnąć za cugle w obozie zjednoczonej prawicy, jeśli zły scenariusz ma się nie zrealizować. Za dużo jest tych podawanych na tacy argumentów, iż nowa władza niczym się nie różni od poprzedniej. Chyba że chodzi o jakiś makiaweliczny scenariusz kooptacji, która ma obezwładnić rywali i zapewnić długie trwanie u władzy. Tyle że taki scenariusz może jeszcze szybciej doprowadzić do porażki, niż bierność”. 

-- I MY MOŻEMY WYDALIĆ ROSYJSKICH DYPLOMATÓW - Grzegorz Osiecki w DGP: “Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów. W grę wchodzą także inne rodzaje sankcji wobec Rosji. Decyzje mogą zapaść nawet dziś – dowiedział się DGP ze źródeł rządowych. Rząd rozważa takie kroki jako wyraz solidarności z działaniami Brytyjczyków po zamachu na Siergieja Skripala, mieszkającego w Wielkiej Brytanii byłego oficera rosyjskiego wywiadu”., 

-- JĘDRZEJ BIELECKI W RZ PISZE, ŻE MERKEL CHCE USTALIĆ CZY POLSKA JEST GOTOWA POWRÓCIĆ DO GŁÓWNEGO NURTU INTEGRACJI: “Merkel chce też ustalić z Morawieckim, czy jest gotowy powrócić do głównego nurtu integracji, realnie wejść do grona „pięciu wielkich krajów”, które po Brexicie będą decydować o przyszłości Unii. Jednym z rozstrzygających punktów jest reforma wymiaru sprawiedliwości. W piątek w Warszawie nowy szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas podkreślił, że Niemcy wolałyby uniknąć głosowania w Radzie UE nad tym, czy uznać Polskę za kraj trwale łamiący zasady państwa prawa w ramach art. 7 traktatu o UE. Do tego Warszawa musi jednak zmienić przynajmniej niektóre zapisy reformy wymiaru sprawiedliwości, np. w sprawie rewizji nadzwyczajnej wyroków z przeszłości. Po piątkowym spotkaniu szefów obu dyplomacji można odnieść wrażenie, że Polska jest na to otwarta”. 

-- MERKEL CHCE PRZEKONAĆ DO KROKU WSTECZ - Bartosz T. Wieliński w GW: “Nikt nie chce konfliktu z Warszawą, taki scenariusz nie leży w niczyim interesie. Podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą kanclerz Angela Merkel chce ich przekonać, by zrobili krok wstecz w kwestii praworządności”. 

-- CZAS SKOŃCZYĆ Z AMATORSZCZYZNĄ - Michał Szułdrzyński w RZ: “Nasza polityka zagraniczna musi zostać wreszcie wyrwana ze szkodliwej dychotomii, w jaką wprowadziły ją rządy PiS: albo dobre relacje z Europą i współdecydowanie o przyszłości Wspólnoty, albo wstawanie z kolan i uprawianie polityki suwerennościowej. Tym bardziej że jak na razie efekty tego wstawania z kolan są opłakane. W dodatku ostatnie miesiące – przy okazji awantury po uchwaleniu ustawy o IPN – pokazały, jak niewyobrażalną amatorszczyzną jest dziś polska dyplomacja. Dlatego też jeśli premier Mateusz Morawiecki nie chce zapisać się jako grabarz europejskich aspiracji Polski i Polaków, powinien szybko wyciągnąć wnioski z ostatnich porażek. Prowadzenie europejskiej gry, współdecydowanie o przyszłości Unii, ale też realizowanie własnych interesów wymaga biegłości w posługiwaniu się skomplikowanymi narzędziami, a przede wszystkim profesjonalizmu”. 

-- MAREK CICHOCKI O TYM, ŻE WEIMAR NIE MOŻE BYĆ PROJEKTEM PR-OWSKIM: “Trójkąt Weimarski nie może stać się tym, czym był wcześniej: politycznym projektem piarowskim, a polskie ambicje nie mogą kończyć się na tym, by środkowoeuropejskim partnerom pokazać, jacy znów jesteśmy ważni, bo rozmawiamy z Berlinem i Paryżem jak równy z równym”. 

-- PUTIN WYCHODZI ZWYCIĘSKO JEŚLI NIE BĘDZIE BOJKOTU MISTRZOSTW - MÓWI BARTŁOMIEJ SIENKIEWICZ w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Putin wychodzi z niego zwycięsko. Mówi światu: nie tylko Rosja zabiła swojego zdrajcę, ale też dokonała najbardziej spektakularnego ataku chemicznego na Zachodzie. I co? I Anglicy przyjeżdżają do nas i grają grzecznie na naszych mistrzostwach świata. I inne drużyny z państw NATO. Widzicie, jacy oni słabi?

-- NADCHODZĄ ZŁE CZASY, POLSKA NIE MOŻE UNOSIĆ SIĘ DUMĄ - MÓWI SIENKIEWICZ: “Zbyt niebezpieczne rzeczy dzieją się na linii Rosja–Zachód, żeby teraz Polska mogła unosić się dumą i niszczyć relacje z sojusznikami, od których zależą nasze elementarne zdolności obronne. Obym się mylił, ale mam po zamachu w Londynie poczucie, że nadchodzą złe czasy. 

-- PAWEŁ SOLOCH O BOJKOCIE MISTRZOSTW - mówi wPolityce: “Taką możliwość można rozpatrzyć. Z pewnością Rosji zależy na tym przedsięwzięciu. Wszyscy spodziewali się, że w związku z dzisiejszymi wyborami prezydenckimi w Rosji, a w dalszej kolejności z mundialem, Rosja nie będzie zachowywać się w sposób agresywny, a okazało się zupełnie inaczej”. 

-- NOWY SZEF NIEMIECKIEGO MSW BRONI WARSZAWY - GW: “Seehofer, od zeszłej środy szef niemieckiego MSW, jest pierwszym ważnym zachodnioeuropejskim politykiem, który wyraził zrozumienie dla Polaków i Węgrów. Jego zdaniem Bruksela używała w sprawie uchodźców „moralizatorskiego tonu wobec krajów Europy Wschodniej”. – To bezproduktywne podejście, gdyż każdy kraj ma swoją dumę – oceniał nowy minister. (...) – Komisja Europejska często zachowuje się w protekcjonalny sposób. Trzeba włożyć więcej wysiłku w dialog – mówił minister. Przekonywał, że jeśli nowe kraje Unii nie chcą przyjmować uchodźców, to mogą w zamian wysyłać więcej funkcjonariuszy do patrolowania granic”. http://wyborcza.pl/7,75399,23157156,nowy-szef-niemieckiego-msw-broni-warszawy-w-sporze-z-bruksela.html -- LOT POWINIEN BYĆ BIAŁO-CZERWONY, NIE MOŻNA SŁUCHAĆ, ŻE SIĘ NIE DA, TO MENTALNOŚĆ KSIĘGOWYCH - pisze Marcin Mastalerek w najnowszym numerze Sieci: “To jedna z wciąż niezrealizowany obietnic. W tej materii nie „wstaliśmy z kolan”. Czasem mam wrażenie, że menedżerowie spółek skarbu państwa nie mają śmiałości, wyobraźni i determinacji. Boją się. Właśnie ten imposybilizm menedżerów i mentalność „księgowych” jest największym obciążeniem. Wciąż słyszymy „nie da się” wpisywane w różne tabelki. Nie widzę dziś ciekawego przedsięwzięcia z zakresu promocji Polski realizowanego przez spółkę skarbu państwa czy jakąkolwiek znaczącą spółkę. Bo mentalność „księgowych” nie wykracza poza horyzont najbliższego sprawozdania finansowego. W kampanii chodziło nam o pomysły, które wpisują się w poczucie dumy z przynależności do polskiej wspólnoty. Najlepiej to czego nam brakuje opisać na konkretnym przykładzie, a w tym wypadku na konkretnej firmie. Polskie Linie Lotnicze LOT. Nasza narodowa linia lotnicza. Jeszcze kilka lat temu przeżywająca głęboki kryzys, mająca coraz gorsze wyniki gospodarcze, po macoszemu traktowana przez poprzednie rządy, bo jak inaczej nazwać zachowanie byłego premiera Tuska, który zakładał, że LOT może przestać istnieć”.

-- NIE MIELIBYŚMY SZANS ZMIAN, GDYBYŚMY SŁUCHALI LUDZI, KTÓRZY MÓWILI, ŻE SIĘ NIE DA- PISZE MASTALEREK: “Tymczasem usłyszałem już nawet, że się nie da, że to będzie kosztować, że przecież nie da się uziemić wszystkich samolotów, że to musi potrwać bo samolotu nie maluje się w godzinę. Łatwiej jest oczywiście okleić go reklamą słodyczy, zasłaniając przy tym żurawia, którego tradycja sięga dwudziestolecia międzywojennego. Bo właśnie taką kampanię na swoich samolotach prowadzi LOT. Dlatego można to robić stopniowo acz konsekwentnie, wykorzystywać czas kiedy samoloty są serwisowane, wreszcie nowe samoloty zamawiać już w polskich barwach. Śp. Grażyna Gęsicka mówiła mi: „Nie rozmawiaj z ludźmi, którzy mówią że się nie da”. Skoro mogli Amerykanie, to mogą i Polacy. Możemy przeprowadzić wielką kampanię – w Polsce i za granicą. Możemy zrobić projekt na lata do przodu. Nie mielibyśmy na to szansy, gdybyśmy w 2015 słuchali ludzi, którzy mówili że się nie da”. 

-- RZĄD DALEJ BĘDZIE ZDZIERAĆ WYSOKI VAT - Fakt.

-- ROZDAŁA 1,6 MLN NAGRÓD W TRYBUNALE - jedynka Faktu o Przyłębskiej.

-- ZIOBRO KRĘCI BAT NA ZŁODZIEI W TOGACH - GPC.

-- ZIOBRO CHCE WYRZUCAĆ SĘDZIÓW ZA KRADZIEŻE - tytuł w Fakcie.

-- SĄD NAJWYŻSZY POMAGA ZIOBRZE - Tomasz Pietryga w RZ: “Teraz sytuację próbuje wykorzystać z pobudek populistycznych Zbigniew Ziobro. Jak z rękawa dzień po wyroku ogłosił pomysł na nową reformę. Z mocy prawa urząd i stanowisko stracić ma sędzia, któremu zostanie udowodniona kradzież. Postępowanie dyscyplinarne nie będzie już potrzebne. Po ostatnim orzeczeniu SN pomysł ministra na pewno zdobędzie społeczny poklask. Tym razem jednak nie da się zaprzeczyć, że Sąd Najwyższy przyłożył do tego rękę”. 

-- KOBIETY PRZECIW BISKUPOM - jedynka GW: “Protesty zaplanowano pod diecezjami i archidiecezjami w 17 miastach. Zorganizował je Ogólnopolski Strajk Kobiet wraz ze środowiskami kobiecymi”. 

-- EPISKOPAT MÓWI POSŁOM CO MAJĄ UCHWALAĆ - Jacek Żakowski w GW: “Episkopat umie trzymać język za zębami, kiedy państwo się kruszy. Chyba że Ordo Iuris poskarży się na PiS, że schował do zamrażarki ustawę totalnie zakazującą aborcji, bojąc się, że nie chce jej 90 proc. obywateli, w tym cztery piąte wyborców „dobrej zmiany”. Kiedy władza nie spełnia aspiracji ultrakatolickiej mniejszości, biskupi milczeć nie potrafią. Odzyskują polityczny głos i tubalnym chórem mówią władzy, co ma robić”.

-- DALEJ ŻAKOWSKI: "Polska ma z Kościołem różne doświadczenia. Za aresztowanym Wyszyńskim ujęli się „Niemiec i pies Baca”. Reszta biskupów przysięgła wierność PRL. Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, zesłany za sympatyzowanie z powstaniem styczniowym, nie miał towarzystwa w fioletach. Wokół ks. Popiełuszki tłumów w sutannach nie było. To się niestety powtarza. Taka jest polska norma w obliczu historycznych kryzysów. A politycznej cichości biskupów w trudnych dla Polski chwilach towarzyszy zawsze dewocyjne wzmożenie napędzane przez fundamentalistów. Do tego wracamy. 

-- STO DNI KATARZYNY LUBNAUER - GPC: “Minęło sto dni, odkąd Katarzyna Lubnauer została przewodniczącą Nowoczesnej. Partia boryka się jednak nie tylko ze spadającym poparciem w sondażach, ale również z podziałami wewnątrz ugrupowania”. 

-- ZMIANA W ROSJI MOŻE PRZYJŚĆ WYŁĄCZNIE PRZEZ ELITĘ - ALBO JAKO PRZEWRÓT PAŁACOWY ALBO POKOLENIOWA REWOLUCJA - Piotr Skwieciński: “Bowiem zmiana w Rosji może przyjść przez elitę. Albo wyłącznie przez nią - jako rodzaj czy to pałacowego przewrotu, czy to pokoleniowej rewolucji, albo przynajmniej częściowo – bo tylko akceptacja co najmniej części putinowskiej elity, jej wpisanie się w tę zmianę może ją legitymizować i uczynić trwałą, tak jak Borys Jelcyn i stawiający na niego przywódcy partyjni legitymizowali i utrwalili upadek ZSRR i jego przepoczwarzenie się w Rosję. Elity putinowskie to bowiem naturalne elity obecnej Rosji, innych tam – na liczącą się skalę - nie ma. I ci, którzy na Zachodzie zastanawiają się nad długofalową polityką wobec Rosji, powinni wyciągnąć z tego wnioski”. 

-- GPC O SPONSOROWANYM PRZEZ LOTTO FESTIWALU BEETHOVENOWSKIM - DLACZEGO BERNSTEIN, NIE PADEREWSKI? - jak pisze Stanisław Dybowski: “Tradycyjnie pianista nie bisował. Szkoda, że nie zagrał jakiegoś utworu Chopina, godnie wpisującego się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, o co wielki Fryderyk walczył swoimi mazurkami i polonezami… (...) Wpatrując się w napis „22. Wielkanocny Festiwal Ludwika van Beethovena”, warto zadać pytanie, czy Niemcy urządzają podobny festiwal Chopinowi, Moniuszce, Szymanowskiemu czy Pendereckiemu? Albo czy robią to Anglicy, Hiszpanie, Francuzi lub Helweci? I wreszcie: dlaczego lejtmotywem festiwalu jest twórczość Bernsteina, a nie Paderewskiego, który tyle dla nas zrobił?” 

-- URODZINY: Mirosław Handke, Dobrochna Kędzierska, Arlena Sokalska.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone