wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Wielu  RSS
Wiele Polek dostaje świadczenia na dzieci, więc rezygnuje z pracy

Dodano: 20.03.2018 7:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy


103 tys. kobiet było zawodowo nieaktywnych w I kw. 2017 r. z powodu 500 plus – wynika z analiz Instytutu Badań Strukturalnych

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Morawiecki pytany o praworządność: Jest światełko w tunelu. Ono wymaga zrozumienia po obu stronach

Dodano: 19.03.2018 19:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Morawiecki pytany o praworządność: Jest światełko w tunelu. Ono wymaga zrozumienia po obu stronach - Prowadzimy ożywiony dialog z naszymi partnerami z KE, spotykałem się na dwa dłuższe spotkania z przewodniczącym Junckerem, kilka razy z wiceprzewodniczącym Timmermansem i również teraz, podczas posiedzenia RE będę rozmawiał na ten temat [praworządności w Polsce]. Jesteśmy w kontekście kilku dużych tematów w pełni przekonani co do tego, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne w Polsce i że one zwiększą niezależność, niezawisłość sędziów, obiektywność, jakość systemu sądowniczego. Wiemy oczywiście o pewnych wątpliwościach, które KE postawiła w ramach rekomendacji czwartej i wielu sugestii, które są tam ujęte i oczywiście oprócz białej księgi przekażemy również w terminie, czyli do 20 [marca] naszą bardzo szczegółową odpowiedź na każde z tych wątpliwości, które KE przedstawiła - mówił premier Mateusz Morawiecki w KPRM, w trakcie konferencji w kanclerz Angelą Merkel. - Jest światełko w tunelu, że dojdziemy do porozumienia. Na pewno ono wymaga zrozumienia po obu stronach. My pokazujemy na pewnego rodzaju błędy, problemy, to delikatnie określam, w systemie sprawiedliwości, aczkolwiek rozumiemy też to, że są emocje po obu stronach i staramy się te emocje minimalizować. Weszliśmy w bardzo konstruktywny dialog. Dziękuję przewodniczącemu Junckerowi, że po stronie KE jest też zrozumienie dla naszych różnych charakterystycznych cech systemu wymiaru sprawiedliwości i na pewno najbliższe kilka tygodni, dwa miesiące najbliższe będą bardzo ważne z tego punktu widzenia, żeby dojść do jakiegoś konstruktywnego porozumienia - dodał szef polskiego rządu.

Źródło: 300polityka.pl

Lewicki: Notatka Z-99/2018, czy to „depesza emska” Kaczyńskiego?

Dodano: 19.03.2018 15:50 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Lewicki: Notatka Z-99/2018, czy to „depesza emska” Kaczyńskiego?
Wiele emocji wzbudziła informacja podana przez portal Onet.pl, w dniu 5 marca, że prezydent i wiceprezydent USA nie będą się spotykać z polskim prezydentem i premierem do czasu usunięcia przez Polskę kontrowersji w  stosunkach z...

Tagi: Wielu
Źródło: alexjones.pl

W Polsce rośnie liczba wypadków na autostradach. "Wiele osób nie wie, jak powinno się po nich poruszać. Rzadko widać tam samochody nauki jazdy"

Dodano: 19.03.2018 15:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W ubiegłym roku na autostradach doszło do 478 wypadków. W ich wyniku zginęło 70 osób. To dwa razy więcej niż sześć lat temu. Eksperci twierdzą, że wynika to z braku doświadczenia w jeździe na tego typu drogach.

Źródło: wm.pl

Zalety płynące z monitoringu flot?

Dodano: 19.03.2018 12:21 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Wielu przedsiębiorców wprowadza dziś w swoich firmach system kamer CCTV. W branży transportowej taką samą rolę odgrywają systemy telematyczne odpowiedzialne za monitoring pojazdów należących do firmowej floty. Jakie zalety niosą w sobie takie technologie?

Tagi: Wielu
Źródło: www.rmf24.pl

Kopcińska: Morawiecki jest skutecznym politykiem, z którym świat się liczy

Dodano: 19.03.2018 10:41 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Kopcińska: Morawiecki jest skutecznym politykiem, z którym świat się liczy - Liczymy na dobrą i pragmatyczną współpracę z Berlinem. To druga, po kolejnym objęciu sterów rządu przez Merkel, druga wizyta zagraniczna (...) To również świadczy o tym, jak poważnie traktuje się Polskę (...), jak ważnym partnerem jesteśmy dla Niemiec. Te wizyty pokazuje, jak dużą rolę odgrywa Polska w reformowaniu UE - stwierdziła Joanna Kopcińska w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w poranku "Siódma-Dziewiąta”, wspólnej audycji rozgłośni katolickich. - Nie będziemy uciekać od tematu Nord Stream 2. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale krajów europejskich - zaznaczyła. - Polska zbudowała silną gospodarkę, która jest wiodącą w Europie (...) Mateusz Morawiecki jest skutecznym politykiem, z którym świat się liczy - mówiła Kopcińska. - Wiele krajów może brać przykład (...) Możemy skutecznie pokazać, jak walczyć z rajami podatkowymi, podejmować trudne wyzwania zakończone sukcesem - dodała.

Źródło: 300polityka.pl

Jak być prawdziwym mężczyzną? Oto 10 podpowiedzi

Dodano: 19.03.2018 8:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Wielu mężczyzn szuka dziś wzorców męstwa i męskości. W rozszalałym od feministycznej agresji świecie coraz mniej środowisk aspiruje do roli takiego wzorca. Jednak istnieje wspólnota, która choć pogrążona jest w kryzysie, od setek lat zna przepis na "mężczyznę zdecydowanego".

Tagi: Wielu, Jednym
Źródło: www.pch24.pl

Wieje i pada w Europie. Podtopienia i tysiące osób bez prądu

Dodano: 18.03.2018 19:19 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Intensywne opady deszczu i śniegu, silny wiatr i niskie temperatury - taka jest pogodowa rzeczywistość wielu Europejczyków w ostatnich dniach. Skutki to między innymi przerwy w dostawach prądu i utrudnienia w komunikacji. Na Półwyspie Bałkańskim wylewają rzeki, odcinając od świata kolejne miejscowości.

Tagi: Wielu
Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone