czwartek, 21 czerwca 2018 r.  Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Wiadomości z tagiem Wojciech  RSS
Spokój Szczęsnego. "Ta reprezentacja zawsze odpowiadała. Teraz też odpowie"

Dodano: 21.06.2018 14:09 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W polskiej bazie trwa odliczanie do niedzieli, do meczu z Kolumbią, dla obydwu ekip o wszystko. My na otwarcie grupowych zmagań rosyjskiego mundialu przegraliśmy z Senegalem, oni z Japonią. - Kiedy nasza reprezentacja była kwestionowana, za każdym razem odpowiadała. Teraz też jesteśmy kwestionowani. I słusznie. Odpowiemy tak samo. Jestem o to spokojny - zapewnia w materiale opublikowanym przez kanał "Łączy nas piłka" pierwszy bramkarz Biało-Czerwonych Wojciech Szczęsny.

Tagi: Wojciech
Źródło: https:

Skład Polski na mecz z Senegalem

Dodano: 21.06.2018 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Bramkarz Wojciech Szczęsny oraz m.in. Thiago Cionek i Arkadiusz Milik znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Senegalem piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Tagi: Wojciech
Źródło: https:

STAN GRY: Beylin: Konflikt z Unią staje się dla władzy niszczycielski, Prasa coraz więcej o strefie Euro, GW: PiS uderza w windykatorów, Krupinski o sukcesie zrepolonizowanego Pekao

Dodano: 21.06.2018 10:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- PLAC JACKA KURONIA WE LWOWIE:

-- ANDRZEJ CELIŃSKI KANDYDATEM SLD W WARSZAWIE - 300LIVE:

-- BŁASZCZAK ZWALNIA GENERAŁÓW - Paweł Wroński i Paweł Wojciechowski w GW: “Mimo że z MON odszedł Antoni Macierewicz, nie skończyły się zwolnienia. W ostatnich dniach stanowiska stracili m.in. zastępca szefa Sztabu Generalnego generał Jan Dziedzic i dowódca Marynarki Wojennej kontradmirał Mirosław Mordel. (...) – Różnica polega na tym, że on bi to po cichu, w białych rękawiczkach i jest bardziej biegły w gabinetowych intrygach – powiedział nam wysoki oficer ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”.

-- GW O LEPSZEJ WSPÓŁPRACY DUDY Z BŁASZCZAKIEM: “W czasie dwuletniej kadencji Macierewicza z armii odeszli wszyscy wyżsi dowódcy, ogółem zostało zwolnionych blisko 40 generałów, w tym szanowanych w NATO uczestników operacji w Iraku i Afganistanie. Nasz rozmówca twierdzi, że sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, że po odwołaniu Macierewicza siłami zbrojnymi w mniejszym zakresie interesuje się zwierzchnik sił zbrojnych prezydent Andrzej Duda, który „od nowego ministra dostaje to, co chce”.

-- PIS UDERZYŁ W WINDYKATORÓW - GW: “Wszystkie firmy windykacyjne w Polsce mają poważny problem. Nie mówię o upadającej wrocławskiej spółce GetBack, ale o całej branży. Zmiany w prawie, które zostały wprowadzone przez rząd PiS, są jednoznacznie antywindykacyjne. PiS znowelizował kodeks cywilny - skrócił okres przedawnienia roszczeń, zmienił ustawę o komornikach sądowych i napisał nową ustawę tylko o kosztach komorniczych. Nowe przepisy już obowiązują”.

-- FAKT O EXODUSIE POLITYKÓW PIS DO BRUKSELI - jak pisze Magdalena Rubaj:“Beata Szydło, Beata Kempa, Beata Mazurek, Marek Kuchciński, Ryszard Terlecki, Zbigniew Ziobro, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Jan Dziedziczak, Krzysztof Jurgiel – to m.in. osoby, które chcą wystartować – i to z powodzeniem – do Parlamentu Europejskiego. Skąd chęć na taki zaciąg? – Wielu jest skończonych, jak Szydło, a wielu się nie chce – już jak Kuchciński czy Terlecki – mówią w PiS. Ale są i inne powody walki o Parlament Europejski”.

-- ANNA SŁOJEWSKA W RZ PISZE O TYM, ŻE POLSKA NIE CHCE PRZEDŁUŻANIA WYSŁUCHANIA: “Rząd nie chce też wysłuchania w odcinkach. Nie chce także, żeby wnioski z wysłuchania miały charakter merytoryczny, czyli żeby oceniały stan praworządności. Mają mieć charakter proceduralny, czyli zdefiniować zaawansowanie procedury i określić następne kroki. Mogą to być na przykład rekomendacje dla Polski”.

-- BUDŻET STREFY EURO BEZ REALNYCH PIENIĘDZY - Jędrzej Bielecki w RZ: “Francuzi liczyli na setki miliardów euro rocznie, zaś Berlin zgadza się na kilkadziesiąt miliardów euro na siedem lat. To około 6–7 mld euro rocznie (konkretnych liczb brak), nawet nie 0,05 proc. PKB strefy euro”.

-- MERKEL ODCZEPIA POLSKI WAGON - Tomasz Bielecki w GW: “Odrębny budżet euro, który we wtorek stał się jednym z głównych punktów francusko-niemieckiego planu dla eurolandu, będzie początkowo zapewne dość niewielki. Ale oznacza dużą zmianę ustrojową w Unii. Kraje "pierwszej prędkości" będą się jeszcze bardziej oddzielać od reszty - w tym od Polski”.

-- O POLSCE SIĘ NIC NIE MÓWI - dalej Bielecki:“Z czysto gospodarczego punktu widzenia przyjęcie euro przez Polskę byłoby korzystne dla reszty eurolandu i całego wspólnego rynku. Do euro właśnie prze Bułgaria – a unijny Zachód ją hamuje. Oficjalnie Sofia przygotowała swój sektor finansowy, ale w zakulisowych rozmowach słychać, że stanowczo nie należy się spieszyć z wpuszczaniem do eurolandu kraju o „słabych instytucjach demokratycznych” i „zbyt płytko zakorzenionej praworządności”. O Polsce nic się nie mówi, bo nie szykuje się na wejście do eurolandu. Ale gdyby zaczęła, Europejczycy mają gotowe argumenty”.

-- POCIĄG EUROZONA EXPRESS NAM ODJEŻDŻA - Michał Sutowski w KP: “Walka o przyszły kształt „tej prawdziwej” (czyli dzielącej prawdziwą kasę i robiącej prawdziwą politykę na zewnątrz) UE będzie rozgrywać się przede wszystkim w strefie euro. Zapewne potrwa długo, bo sprzecznych interesów i silnych aktorów jest w niej dużo, nie mówiąc o czynniku zewnętrznym, czyli walącym się liberalnym ładzie międzynarodowym. Tak czy inaczej, będziemy raczej – sorry na nadmiar eklektycznej metaforyki – widzem w tym teatrze niż aktorem tego dramatu. Spieszmy się zatem zmieniać władzę w najbliższych wyborach – to może w połowie pierwszego aktu nas jeszcze wpuszczą na scenę”.

-- DARIUSZ ROSATI O POZOSTANIU POLSKI NA PERYFERIACH - w SE: “Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego. Polska zostanie osamotniona w tej niechęci do dołączenia do strefy euro. Ze względu na nasze położenie powinniśmy aspirować do tego, aby nie być na peryferiach Europy.  (...) Jedynym zagrożeniem tego planu jest to, że Polska zostaje na peryferiach. Państwa strefy euro będą zajmowały się sobą, spychając na margines te kraje, które dysponują inną walutą”.

-- MAREK BEYLIN O KŁOPOCIE PIS Z UNIĄ: “PiS z dwóch filarów swej władzy – kontroli nad sądownictwem i strumienia unijnych pieniędzy – może zachować tylko jeden. Co oznacza duże prawdopodobieństwo, że ta władza się przewróci. A opozycja powinna głośno i uporczywie powtarzać: Unia wraz z funduszami jest otwarta na demokratyczną Polskę. W dodatku władza respektująca demokrację mogłaby najpewniej wynegocjować lepszy budżet niż ten szykowany dla nas teraz. Tych prawd PiS też się boi. Konflikt z Unią staje się dla władzy niszczycielski”.

-- KRASNODĘBSKI O PRZYJĘCIU EURO - na pytanie Jacka Nizinkiewicza w RZ: “Moglibyśmy przyjąć unijną walutę, gdyby problemy unii monetarnej zostały rozwiązane. Nic nie wskazuje na to, że tak się stanie w dającej się przewidzieć przyszłości. Nie chciałbym, żeby Polska znalazła się kiedyś w sytuacji Grecji czy Włoch”.

-- KRASNODĘBSKI RACZEJ WYKLUCZA WEJŚCIE PIS DO EPP: “PiS mogłoby wejść to EPL tylko wtedy, gdyby wróciła ona do swych chrześcijańsko- -demokratycznych korzeni. Nic jednak nie wskazuje na to, by tak się miało stać. EPL słabnie – trwają w niej spory wewnętrzne i wszystko wskazuje na to, że frakcja EPL w PE po następnych wyborach będzie mniejsza niż teraz”.

-- ZDANIEM KRASNODĘBSKIEGO, FRAKCJA W KTÓREJ ZASIADA PIS, MOGŁABY ZASTĄPIĆ SOCJALISTÓW W KOALICJI Z EPP: “EPL straci w PE koalicjanta – bo grupa socjaldemokratyczna skurczy się jeszcze bardziej. Zreformowana, wzmocniona i powiększona grupa EKR mogłaby się stać konserwatywnym sojusznikiem EPL, co pomogłoby jej wzmocnić swą chadecką tożsamość”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI UWAŻA, ŻE NARRACJA O MROŻENIU ŚRODKÓW UNIJNYCH JEDNAK POMOŻE PO - jak pisze w RZ: “PO wreszcie wyciąga asa z rękawa – coś znacznie bardziej namacalnego niż „obrona konstytucji” czy „obrona demokracji”, by powiedzieć: tak, my osiągaliśmy sukcesy dla Polski. Oni mówili, że dadzą wam godność i jeszcze więcej pieniędzy. Ale Polska została zmarginalizowana w Unii. W efekcie nie będzie ani godności, ani pieniędzy.

-- SE O REKORDZIE LENISTWA SENATORÓW I 60-DNIOWYCH WAKACJACH:

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O CIEKAWYM SYGNALE ZE STRONY ROSJI:“Tymczasem przeprosiny pisane są ewidentnie w sposób, dający wyraz autentycznemu wzburzeniu piszącego (albo: mający stworzyć takie wrażenie). A natychmiastowe wyrzucenie kursantów z pokładu, w okolicznościach nasuwających skojarzenia z niegdysiejszym obyczajem pozostawiania winnych zbrodni marynarzy na bezludnej wyspie, w połączeniu z decyzją o ich usunięciu z akademii, robi wręcz wrażenie reakcji surowej aż demonstracyjnie. Zbiór przypadków? Oczywiście możliwe. Efekt nadwrażliwości rosyjskich władz na wszelkie zagrożenia skandalem w przeddzień Mundialu? Prawdopodobne. Ale nie da się też do końca wykluczyć możliwości, że to jakiś sygnał. Poczekajmy i zobaczmy, czy będą następne”.

-- JACEK KARNOWSKI O NIE TYLKO SPORTOWEJ TRAUMIE: “Radosnym wyjątkiem było tak piękne dla nas Euro 2016, ale jeżeli z Rosją pożegnamy się w starym stylu, to schemat wielkich nadziei i spektakularnej klęski nie tylko wróci, ale wręcz się utrwali. I przestanie być tylko bolesnym wspomnieniem kibiców. Tego typu sportowe traumy, zwłaszcza jeżeli mają cechy powtarzalności, wpisują się w szerszą pamięć społeczną, stają się częścią emocjonalnego doświadczenia całej wspólnoty. Rzutują na samoocenę całej społeczności, i tym samym wpływają, choćby pośrednio, pozornie niedostrzegalnie, na inne sfery narodowego życia, na inne przedsięwzięcia, z dziedzin teoretycznie ze sportem nie mających nic wspólnego. W niedzielę piłkarze zagrają więc nie tylko o wysoką sportową stawkę, nie tylko o dobre imię polskiej piłki, ale także o uniknięcie czegoś, co może stać się czymś więcej niż traumą wyłącznie sportową”.

-- ZASTĘPCZYNI BODNARA O DYSKRYMINACJI SENIORÓW PRZEZ PAŃSTWO - mówi w rozmowie ze Stanisławem Skarżyńskim w GW: “Dane europejskie pokazują, że różnica między wysokością emerytury kobiety i mężczyzny – tzw. gender pension gap – wynosi prawie 40 proc. To dwa razy więcej niż 18 proc. różnicy w wynagrodzeniu mężczyzn i kobiet na tym samym stanowisku”.

-- PREZES PEKAO MICHAŁ KRUPIŃSKI O ZMIANACH W BANKU - mówi Łukaszowi Wilkowiczowi w DGP: “O tym, jak znacząca zmiana zaszła w banku, świadczy choćby to, że wcześniej sprzedawał w skali roku ok. 50 tys. kont. Teraz jest to już blisko 150 tys. Liczba użytkowników aplikacji mobilnej PeoPay przekroczyła milion. Jesteśmy też wśród pierwszych w kraju banków, które wprowadziły Apple Pay, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. W ciągu kilkunastu godzin blisko 10 tys. klientów skorzystało z tej możliwości”.

-- KRUPIŃSKI O DUŻEJ DYNAMICE WZROSTU PEKAO: “O tym, co zrobiliśmy, najlepiej świadczą wyniki. Dynamika jest bardzo dobra. Z kwartału na kwartał poprawiamy zyski. IV kwartał 2017 r. był pod tym względem najlepszy w 90-letniej historii banku. We wszystkich kluczowych dla nas obszarach obserwujemy bardzo zadowalające dynamiki, poprawiamy jakość obsługi klienta, wprowadzamy nowe produkty oraz usprawniamy procesy. Zależy nam, żeby klient docenił różnicę – dlatego też temu hasłu dedykowaliśmy kampanię reklamową”.

-- KRUPIŃSKI O KARCIE WIELOWALUTOWEJ I INNYCH NOWYCH PRODUKTACH PEKAO:“Mamy bardzo atrakcyjną aplikację mobilną, wyjątkową kartę wielowalutową, która sama rozpoznaje walutę transakcji i automatycznie przełącza się pomiędzy rachunkami walutowymi klienta. Mocno przyspieszyliśmy proces otwierania konta. Mamy zdalny proces sprzedaży kredytów hipotecznych przez call center. Wzrasta NPS (net promotor score; wskaźnik zadowolenia klientów – red.). Nasze „zacofanie” to raczej kwestia percepcji, i to dotyczącej tego, co miało miejsce w przeszłości”.

-- MORAWIECKI SPRZĄTA W ORLENIE - GW: “Do zarządu PKN Orlen rada nadzorcza koncernu powołała Patrycję Klarecką, byłą podwładną premiera Mateusza Morawieckiego, a ostatnio prezes rządowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości”.

-- MORAWIECKI UMACNIA WPŁYWY W GPW - GW: “Przewodniczący Rady Giełdy Wojciech Nagel we wtorek niespodziewanie złożył rezygnację. Do Rady Giełdy powołano zaś Janusza Krawczyka, byłego współpracownika Mateusza Morawieckiego w BZ WBK”.

-- URODZINY: Alojzy Orszulik, Renate Marsch-Potocka, Rafał Zakrzewski, Adam Zagajewski, Krzysztof Pusz, Andrzej Owczarek, Damian Kwiek, Krzysztof Iszkowski, Wojciech Filemonowicz.

Źródło: 300polityka.pl

Skład Polski na mecz z Senegalem

Dodano: 21.06.2018 10:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Bramkarz Wojciech Szczęsny oraz m.in. Thiago Cionek i Arkadiusz Milik znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Senegalem piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Tagi: Wojciech
Źródło: https:

Mundial 2018. Wojciech Szczęsny nie ma do siebie większych pretensji

Dodano: 21.06.2018 9:53 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Styl porażki reprezentacji Polski z Senegalem 1:2 na inaugurację MŚ nadal boli polskich kibiców. chodzi przede wszystkim o brak zaangażowania i kuriozalnie stracone bramki. Za to naszym Orłom oberwało się między innymi od byłego bramkarza Macieja Szczęsnego. Teraz na krytykę, pośrednio także swojemu ojcu, odpowiedział jego syn Wojciech Szczęsny, który strzegł bramki biało-czerwonych.

Tagi: Wojciech
Źródło: www.rmf24.pl

Skład Polski na mecz z Senegalem

Dodano: 21.06.2018 8:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Bramkarz Wojciech Szczęsny oraz m.in. Thiago Cionek i Arkadiusz Milik znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Senegalem piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Tagi: Wojciech
Źródło: https:

Skład Polski na mecz z Senegalem

Dodano: 21.06.2018 7:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Bramkarz Wojciech Szczęsny oraz m.in. Thiago Cionek i Arkadiusz Milik znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Senegalem piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Tagi: Wojciech
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone