środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Wojna  RSS
Symulatory rosomaków i wirtualna strzelnica. Poznaj Akademię Wojsk Lądowych!

Dodano: 14.10.2018 9:45 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Symulatory rosomaków, wirtualna strzelnica czy wirtualne, taktyczne symulatory – Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu to Twoje Niesamowite Miejsce w Faktach RMF FM. Uczelnia kształci podchorążych, prowadzi także studia cywilne. Nasz reporter sprawdził, jak dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, słuchacze szkolą swoje umiejętności na polu walki czy w innych, kryzysowych sytuacjach.

Źródło: www.rmf24.pl

Wysłannik USA: Wojna na Ukrainie nie skończyła się. Sankcje wobec Rosji są potrzebne

Dodano: 13.10.2018 10:20 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Wojna na Ukranie "nie skończyła się ani nie jest zamrożona" - powiedział specjalny wysłannik USA ds. tego kraju Kurt Volker po przybyciu w piątek do Rzymu. Wyraził przekonanie, że sankcje wobec Rosji są potrzebne.

Tagi: Wojna, Kurs
Źródło: forsal.pl

Historia II wojny światowej bez św. Maksymiliana, Pileckiego i Ulmów? Kuriozalny proces w Gdańsku

Dodano: 12.10.2018 11:01 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Byłe kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wytoczyło obecnej dyrekcji placówki proces. Dawne władze zarzucają nowym naruszenie praw autorskich. Powód: zmiany w ekspozycji bez zgody twórców. Żądania wysuwane w pozwie dotyczą m.in. "usunięcia z wystawy głównej ekspozycji dotyczącej rodziny Ulmów", "zlikwidowania wszystkich treści poświęconych św. o. Maksymilianowi Kolbemu" czy też "zlikwidowania dodatkowej ekspozycji Witolda Pileckiego" - informuje "Gazeta Polska Codziennie" w tekście pt. "Były doradca Tuska chce usunąć bohaterów".

Źródło: www.pch24.pl

Trzaskowski: Widać i ludzie to czują, że Jaki cynicznie wykorzystuje sprawę reprywatyzacji w kampanii wyborczej

Dodano: 11.10.2018 21:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Uchwaliliśmy małą ustawę reprywatyzacyjną, która wyeliminowała większość kwestii, które najbardziej bulwersują. Na podstawie małej ustawy nie oddaje się już szkół, budynków użyteczności publicznej, budynków zniszczonych w czasie II Wojny Światowej i nie ma możliwości oddawania na kuratorów stuletnich” - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski. „Dlaczego Patryk Jaki nie powołuje na świadków ludzi, którzy mogliby coś prawdziwego powiedzieć o kolegach pana Jakiego z PiS-u? Widać i ludzie to czują, że tutaj chodzi o cyniczne wykorzystanie sprawy reprywatyzacji w kampanii wyborczej. Jeżeli Patryk Jaki chce naprawdę pomóc lokatorom, bo rzeczywiście trzeba im pomóc i trzeba do sprawy podejść z pokorą, to niech poprze projekt ustawy, który leży w Sejmie” - dodawał.

Tagi: Wojna
Źródło: 300polityka.pl

MFW i Bank Światowy: Wojny handlowe uderzą w niewinnych obserwatorów

Dodano: 11.10.2018 13:04 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde ostrzegła w czwartek przed skutkami wojen handlowych i walutowych, mówiąc, że byłoby to szkodliwe dla światowego wzrostu gospodarczego i uderzyłoby w niewinnych obserwatorów.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone