wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Wszyscy  RSS
PAD pytany o słowa ojca Wiśniewskiego: Mocne, ale jestem przekonany, że należy je rozumieć jako skierowane do wszystkich

Dodano: 21.01.2019 17:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wszyscy [powinni wziąć do siebie słowa ojca Wiśniewskiego], poczynając od Prezydenta RP, mnie i wszystkich, którzy do tej pory pełnili ten urząd, jak i tych, którzy będą go pełnili, poprzez polityków, premierów, ministrów, byłych, obecnych, przyszłych, wszyscy, a na uczniach w szkole skończywszy, którzy piszą na portalach internetowych, na komunikatorach nt. swoich kolegów, osób publicznych. Wszyscy sobie powinni wziąć do serca te słowa i mam nadzieję, że taka była intencja ojca, który je wypowiedział. Mocne, ale jestem przekonany, że należy je rozumieć jako skierowane do wszystkich” - mówił w rozmowie z Marcinem Makowskim w wp.pl prezydent Andrzej Duda.

Tagi: Wszyscy
Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Wstrząsający wywiad z matką Stefana W. w GW: Proszę was o wybaczenie. Tak bardzo chciałabym cofnąć czas, Politico: Biedroń może zdobyć 5 mandatów do EP, Pekao z Domem polskim w Davos

Dodano: 21.01.2019 11:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- PEKAO ORGANIZUJE DOM POLSKI W DAVOS, OTWORZY GO PAD :

-- KOSINIAK APELUJE O PRZYWRÓCENIE W SEJMIE PRAWDZIWEJ DEBATY - 300LIVE:

-- RYAN HEATH NA POLITICO EUROPE SZACUJE, ŻE BIEDROŃ MOŻE ZDOBYĆ AŻ 5 MIEJSC W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM: “Another movement, situated on the center left and led by former Słupsk Mayor Robert Biedroń, is not yet registered as a party. Opinion polls suggest it could win five seats if it does enter the race”.

-- NA OWSIAKU CIĄŻY JESZCZE WIĘKSZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ - JACEK NIZINKIEWICZ W RZ: “Polacy co roku przedłużają Owsiakowi mandat zaufania, wkładając do puszek coraz więcej pieniędzy. Ale Jurek Owsiak nie jest świętą krową. Zdarzały mu się wypowiedzi, które nigdy nie powinny mieć miejsca, jak „żart” z posłanki Pawłowicz. Antypatie polityczne Jurka są aż nadto czytelne… Teraz na Owsiaku ciąży jeszcze większa odpowiedzialność. Powinien użyć swojego autorytetu do jednoczenia społeczeństwa, tym bardziej gdy po śmierci Adamowicza politycy nie zdają egzaminu”.

-- NIZINKIEWICZ APELUJE DO OWSIAKA O GEST: “Pięknym gestem byłoby zaproszenie przez Owsiaka na Pol’and’Rock Festival premiera i prezydenta. Pięknym gestem byłaby wspólna walka z nienawiścią. Ostrze noża, które zabiło Pawła Adamowicza, nie może zabić solidarności narodowej. I o to powinien teraz zabiegać Jurek Owsiak, szef akcji charytatywnej nakierowanej na pomoc wszystkim Polakom”.

-- GDAŃSK ODRZUCA TO CO SKRAJNE, WOJNĘ PRAWAKÓW I LEWAKÓW - RAFAŁ HIRSCH W DGP: “Gdańsk jest miastem niesamowicie przywiązanym do swojej historii, niezwykle świadomym tego, co z niej wynika. W tym kontekście siłą rzeczy jest miastem konserwatywnym. Ale z drugiej strony historia Gdańska jest długa, niezwykle pokręcona i skomplikowana. Zawsze jednak mówi ona o przywiązaniu do wolności. To historia tolerancji, otwartości, a nawet kosmopolityzmu i liberalizmu. W dzisiejszym świecie zaciekłej wojny prawaków z lewakami Gdańsk z obydwu stron bierze to, co najlepsze, i odrzuca to, co skrajne. To dlatego lubicie tam być”.

-- HIRSCH O TYM, DLACZEGO POSTĘPOWY GDAŃSK NIE WPADA W PRZESADNĄ “LEWACKOŚĆ”: “Dlatego Kaszubi to moim zdaniem przeciwieństwo wszelkiego nacjonalizmu. PRL-owska industrializacja, zasysając Kaszubów z okolicznych wsi i miasteczek, sprawiała, że Gdańsk sam w sobie stawał się coraz bardziej kaszubski. A Kaszubi to ludzie bardzo konserwatywni, religijni, można by rzec – prawicowi. Może dlatego Gdańsk, będąc miastem otwartym i tolerancyjnym, nigdy nie wpada w przesadną „lewackość”, która mogłaby niektórych do niego zniechęcać. Ale jednocześnie również dzięki nim i dzięki ich historii nigdy nie wpadnie w prawicowy nacjonalizm. Gdańsk jest idealnie centrowo umiarkowany. I jest dla wszystkich”.

-- JACEK ŻAKOWSKI O TYM, ŻEBY NIE DAWAĆ SZYBKIEGO UPUSTU EMOCJOM - pisze w GW: “Czy wreszcie musimy tak głośno krzewić wiarę, że zawsze, gdy stanie się coś złego, trzeba wskazać i ukarać winnych, choć wiemy o tragiczności losu i immanentności szaleństwa? Trzeba reagować i wyciągać wnioski. Złu trzeba przeciwdziałać. Ale trzeba to robić rozważnie. Żeby realnie pomóc. Nie tylko dać szybki upust emocjom. I by przede wszystkim nie szkodzić”.

-- JACEK KARNOWSKI PISZE O CELU OPOZYCJI - KOLOROWA REWOLUCJA, KTÓRA CAŁKOWICIE WYELIMINUJE I ZDELEGITYMIZUJE POPRZEDNIKÓW: “Po Gdańsku cele opozycji są już nieco inne: nie chodzi już o proste zwycięstwo, o odzyskanie władzy, ale o prawdziwą rewolucję, o moment rewolucyjny. Konkretnie mówiąc: celem jest rewolucja w typie „kolorowych rewolucji”, a więc taka, która nie tylko odsuwa poprzedników od władzy, ale także tworzy moralny i mentalny przełom, de facto delegitymizując poprzedników, trwale usuwając ich ze sceny. To jest dziś stawka, o którą chce grać opozycja, mająca słuszne przeczucie, że jeśli sprawa sprowadzałaby się do zwykłego wyboru, to mogłaby co najwyżej sformułować słaby rząd, niezdolny do odwrócenia licznych zmian. A strategia rewolucyjna daje szansę na zdobycie całej puli już jesienią, a przy okazji zaspokaja psychiczne potrzeby związane z dążeniem do brutalnego rewanżu”.

-- KARNOWSKI O ZŁAGODZENIU NAPIĘCIA PO STRASZNEJ TRAGEDII: “Obóz rządzący musi mieć tego świadomość, musi być przygotowany. Ale jednocześnie czyni słusznie, ponownie proponując nowe otwarcie, deklarując również gotowość do autokorekty, bo tak przecież trzeba rozumieć słowa premiera. Nie dlatego, że ostry spór polityczny przyczynił się do śmierci prezydenta Pawła Adamowicza (takiego związku dotąd nie wykazano), ale dlatego, że złagodzenia napięcia dodawałoby nieco sensu tej strasznej tragedii”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O PARTII WIELKIEJ ZEMSTY: “Partia Wielkiej Zemsty potrzebuje tego przekazu z dwóch podstawowych powodów. Żeby twierdzić iż powstaje, działa i dąży do pomszczenia za śmierć prezydenta Gdańska. W rzeczywistości zemsta ma być na dokonana na pisowcach za sam podstawowy fakt - że śmieli zdobyć w roku 2015, w demokratycznych wyborach, władzę. A także, by stworzyć nową platformę polityczną, która skasuje stare podziały, pozwoli na powrót wypchniętych i skompromitowanych działaczy, zakryje brak pozytywnego programu. Stąd największy entuzjazm dla tej idei u tych, którzy dziś są na marginesie polityki”.

-- KARNOWSKI CIEKAWIE O RADIOWEJ JEDYNCE: “Wrzutkami w „Rzeczpospolitej” próbowano wymusić dymisję prezesa Jacka Kurskiego, nadal próbuje się kreować całkowicie kłamliwe tezy o rzekomych manipulacjach. Kto naprawdę ogląda ten wie, że nic takiego nie ma miejsca. Takie ataki będą się zapewne powtarzały. Co warte odnotowania, nie dotyczą one radia publicznego. I też jest to zrozumiałe: z anteny radiowej Jedynki słuchacz w tych dniach nie dowiedział się, że mordu dokonał kryminalista, za to sporo usłyszał o nienawiści, która rzekomo go spowodowała”.

-- JAROSŁAW KURSKI NA JEDYNCE GW O TYM, ŻE PIS TOLEROWAŁO I ORGANIZOWAŁO NIENAWIŚĆ: “Państwo PiS nie tylko bowiem tolerowało nienawiść, ale także ją organizowało. Jeśli ta zła śmierć ma przynieść dobre owoce, to słowa o. Wiśniewskiego i Halla muszą sobie wziąć do serca wszyscy, nie tylko opłakujący Pawła. Przede wszystkim sprawujący władzę. Oni, gdyby chcieli, mogą uczynić najwięcej”.

-- BARTOSZ T. WIELIŃSKI DO JACKA KURSKIEGO - pisze w GW: “Co pan chce osiągnąć, prezesie Jacku Kurski? Kierowana przez pana telewizja jest jak lokomotywa, której maszynista ignoruje wskazania manometrów i nieustannie dorzuca do pieca węgiel. Pędząc w szalonym tempie, przekroczyliście wszelkie granice w służalczości wobec PiS i w szczuciu na przeciwników partii rządzącej”.

-- TOMASZ BIELECKI O TYM JAK PARADOKSALNIE POLSKA WZMACNIA INSTYTUCJE UE: “To zresztą już kolejny przykład takiego paradoksu w ostatnich kilkunastu miesiącach. Najpierw Unia za sprawą Polski po raz pierwszy zainicjowała postępowania z art. 7. A potem – to największy przełom – Komisja Europejska postanowiła bronić Sądu Najwyższego dzięki nowatorskiej interpretacji Traktatu o UE, która – skoro „sędziowie polscy są sędziami Unii” – daje euroinstytucjom prawo do kontrolowania i strzeżenia niezależności wymiaru sprawiedliwości w krajach Unii. Stąd skarga do TSUE, jego wstępna decyzja o środku zabezpieczającym, która doprowadziła do wycofania czystki emerytalnej w SN”.

-- NOWE DROGI NA WYBORY - ANDRZEJ KUBLIK W GW :“Już na początku roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiedziała, że w tym roku kierowców czeka rekordowy wysyp nowych dróg. Do użytku ma być przekazane ok. 470 km nowych tras szybkiego ruchu i prawie 20 km obwodnic miast na drogach niższych kategorii. Do eksploatacji oddana zostanie niemal cała droga ekspresowa S6 od Szczecina do Sianowa za Kołobrzegiem, reszta drogi ekspresowej S5 między Wrocławiem a Poznaniem i większości S5 od Gniezna pod Bydgoszcz. Już do wakacji droga ekspresowa S17 powinna się przedłużyć od Garwolina do Kurowa, skąd ekspresową trasą można dojechać do Lublina”.

– URODZIŁAM SYNA, KTÓRY ZABIŁ CZŁOWIEKA - WSTRZĄSAJĄCY WYWIAD KATARZYNY WŁODKOWSKIEJ Z MATKĄ STEFANA W. W DUŻYM FORMACIE GW: “To jest najtrudniejsze. Jako matka wciąż go kocham. Tylko rozpaczam, że zrobił coś strasznego. Tyle osób skrzywdził, prezydenta, jego rodzinę, nas… A ja nadal jestem matką (płacze). To najtrudniejsze uczucie, jakie można sobie wyobrazić. Urodziłam syna, który zabił człowieka, i muszę z tym żyć. Ale nigdy się go nie wyrzeknę. Będę z tym cierpieniem już do końca życia, choć syna straciłam na zawsze. Na wolności najpewniej już go nie zobaczę”.

-- TO BYŁA TRUDNA DECYZJA - DONIEŚĆ NA WŁASNE DZIECKO, ALE TO ZROBIŁAM: “Myślę też o tym, co będzie, jeśli ktoś mnie rozpozna, skojarzy z tym, co zrobił Stefan. Dowiedziałam się, że jedna z koleżanek w pracy powiedziała, że to zła renoma dla placówki. Wzięłam urlop, teraz jestem na zwolnieniu. Wszyscy się boimy, że zostaniemy ukarani za Stefana. A co mieliśmy zrobić? Wie pani, jaka to była trudna decyzja donieść na własne dziecko? Ale poszłam na policję i powiedziałam, że zrobi coś nieobliczalnego”.

-- PROSZĘ O WYBACZENIE: “Po zamachu na prezydenta w nocy wpadła policja, z bronią w ręku, zabrali synów na przesłuchanie. Niech nas ktoś zrozumie, on skrzywdził także nas. Tak bardzo bym chciała prosić żonę, dzieci, rodziców oraz brata pana prezydenta o wybaczenie, ale wiem, że proszę o dużo i być może będę musiała na to długo poczekać. Dlatego chciałam tego jedynego wywiadu – żeby dotarły do nich moje słowa: bardzo państwa przepraszam. Bardzo przepraszam za moje dziecko (szlocha). Proszę was o wybaczenie. Tak bardzo chciałabym cofnąć czas. Przepraszam wszystkich”. http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24377564,wywiad-z-matka-stefana-w-przepraszam-za-syna-i-prosze-o.html

-- ROK TEMU ODESZŁA LIDIA OSTAŁOWSKA.

-- URODZINY: Paweł Arndt, Stanisław Handzlik, Dawid Wawryka.

Źródło: 300polityka.pl

Spychalski: Zawsze najłatwiej jest krytykować drugą stronę. Jeżeli zaczniemy od wytykania i czekania, co zrobi druga strona, to chyba nie będzie dobre

Dodano: 21.01.2019 8:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy


- Myślę, że w podejściu wszystkich powinien pójść, bo to zawsze najłatwiej jest krytykować tę drugą stronę. Mam takie wrażenie, że dzisiaj wielu polityków, publicystów mówi, że to zacznijcie. Musicie zrobić krok do tyłu. Jak wy zrobicie, to ja też się zastanowię. Otóż nie. Jeżeli zaczniemy od wytykania i czekania, co zrobi druga strona, to chyba nie będzie dobre - stwierdził Błażej Spychalski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Jak dodał:
"Prezydent wykonał w ostatnim tygodniu wiele takich gestów. Np. pierwszego dnia, zaraz w poniedziałek, po tym tragicznym wydarzeniu w niedzielę, spotkał się, zaprosił do Pałacu przedstawicieli wszystkich partii politycznych po to, żeby omówić sytuację, zaproponować wspólne rozwiązania, żeby omówić to, co się stało, co można zrobić razem, żeby pokazać, że w trudnym momencie jesteśmy w stanie się wznieść poza podziały polityczne, partyjne, że jesteśmy w stanie zrobić coś razem. To bardzo ważne gesty"
- Widział pan, co było w sobotę, na samym pogrzebie. Widział pan, jak to się odbywało. Wszyscy widzieli jak było. Tylko można było się obrazić, a można było postąpić w zgodzie ze swoim sumieniem, z pewnym oczekiwaniem po prostu Polaków i prezydent to zrobił. Był na miejscu, był w majestacie RP, pierwszy obywatel RP, był oddać hołd prezydentowi Adamowiczowi. To ważne rzeczy - mówił dalej prezydencki rzecznik.

Źródło: 300polityka.pl

Zgorzelski: Dobrze, że prezydent nie podnosił tego, gdzie w kościele siedział. Wszyscy byliśmy w tym kościele, należało się godnie zachować

Dodano: 20.01.2019 11:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- Dobrze, że prezydent nie podnosił tego, gdzie w kościele siedział. Wszyscy byliśmy w tym kościele, należało się godnie zachować, prezydent złożył kondolencje i tak należało się zachować - mówił Piotr Zgorzelski w TVP Info.

Tagi: Wszyscy, Piotr
Źródło: 300polityka.pl

Tyszka: Podejrzewam, że po prostu prezes Kaczyński bał się ataku ze strony Schetyny

Dodano: 20.01.2019 10:52 | 9 odsłon | 0 komentarzy


- Platforma poprosiła, żeby mógł wystąpić na otwarciu Sejmu Grzegorz Schetyna. Ja byłem szczerze mówiąc przeciwny temu, ze względu na to, że Platforma ostatnio nie popierała, wręcz zwalczała Prezydenta Adamowicza i nie chciałem upolitycznienia tej śmierci (...) Wszyscy Marszałkowie, poza mną, uważali natomiast że to jest dobry pomysł i to PiS zdecydowało, że Grzegorz Schetyna wystąpi. Oczywiście, że i marszałkowie i prezes Kaczyński mogli być na otwarciu, ja podejrzewam, że po prostu prezes Kaczyński bał się ataku ze strony Schetyny - stwierdził Stanisław Tyszka w programie "Śniadanie w Polsat News” Dariusza Ociepy.

Źródło: 300polityka.pl

Grabiec: Wszyscy mamy świadomość, że na prezydenta Adamowicza został wydany polityczny wyrok. On miał zniknąć z życia publicznego

Dodano: 20.01.2019 10:46 | 5 odsłon | 0 komentarzy


- Wszyscy mamy świadomość, że na prezydenta Pawła Adamowicza został wydany polityczny wyrok. On miał zniknąć z życia publicznego. Instytucje podległe politykom ten wyrok realizowały. On miał nie być prezydentem, miał nie być osobą godną szacunku, miał zniknąć z życia politycznego. Poźniej pojawił się jeszcze polityczny akt zgonu, wydany przez [...]

Tagi: Wszyscy
Źródło: 300polityka.pl

May: Wszyscy posłowie mają obowiązek zrealizowania brexitu

Dodano: 18.01.2019 12:40 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w środę, że jej rząd odbędzie serię spotkań z przedstawicielami pozostałych partii politycznych w celu wypracowania porozumienia ws. warunków wyjścia z UE. Jak dodała, posłowie mają obowiązek zrealizowania brexitu.

Źródło: https:

May: Wszyscy posłowie mają obowiązek zrealizowania brexitu

Dodano: 18.01.2019 7:40 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w środę, że jej rząd odbędzie serię spotkań z przedstawicielami pozostałych partii politycznych w celu wypracowania porozumienia ws. warunków wyjścia z UE. Jak dodała, posłowie mają obowiązek zrealizowania brexitu.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone