niedziela, 18 listopada 2018 r.  Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Wiadomości z tagiem Wszyscy  RSS
Masakra w Jonestown. 40 lat temu 900 osób popełniło zbiorowe samobójstwo

Dodano: 18.11.2018 11:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy


40 lat temu w Gujanie 900 członków sekty Świątynia Ludu z polecenia swojego przywódcy Jima Jonesa wypiło truciznę. Wydarzenie to nazywane masakrą w Jonestown przeszło do historii jako największe zbiorowe samobójstwo. Co trzecia ofiara była dzieckiem. Przeżyli nieliczni. Jedną z tych osób jest Laura Johnston Kohl. "Wszyscy ludzie, którzy byli częścią mojego życia, zniknęli" - mówi dziś emerytowana nauczycielka z San Diego.

Tagi: Wszyscy
Źródło: https:

PMM: Napawa mnie dumą kiedy siedzę na meblach Nowy Styl w stolicach zachodniej Europy, kiedy widzę jak jeżdżą tam autobusy i pociągi polskiej produkcji. Polska gospodarka podnosi głowę

Dodano: 16.11.2018 13:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy


„Napawa mnie dumą kiedy siedzę na meblach Nowy Styl w stolicach zachodniej Europy, kiedy widzę jak jeżdżą autobusy polskiej produkcji, pociągi polskiej produkcji po tamtych, bardzo konkurencyjnych rynkach. Wszyscy możemy być z tego dumni. Polska gospodarka podnosi głowę, polska gospodarka jest coraz bardziej widoczna” - mówił podczas Kongresu 590 w [...]

Źródło: 300polityka.pl

Wszyscy jesteśmy project managerami. Czy tytuły i nazwy stanowisk pracy mają jeszcze sens?

Dodano: 16.11.2018 11:15 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Zachwiana pozycja Elona Muska w Tesli stawia ważne pytanie o nazwy stanowisk. Roger Martin, ekspert ds. zarządzania, twierdzi, że należy zlikwidować „miejsca pracy”. Na ich miejsce proponuje „portfolio projektów”.

Tagi: Wszyscy
Źródło: https:

PMM: Nie widzę strategicznych kwestii, które dzieliłyby Polskę i Czechy

Dodano: 15.11.2018 11:47 | 12 odsłon | 0 komentarzy


- Nie widzę strategicznych kwestii, które dzieliłyby Polskę i Czechy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z czeską gazetą "Hospodarske Noviny". - Gdy obaj z premierem Babišem byliśmy ministrami finansów, walczyliśmy razem na forum europejskim w o wdrażania innowacyjnych rozwiązań w systemie podatkowym - mówił dalej.
"Wszyscy czterej premierzy krajów wyszehradzkich pochodzą z partii należących do różnych grup politycznych w Parlamencie Europejskim. Premier Babiš jest w ALDE, premier Słowacji Pellegrini w grupie socjalistycznej, premier Orban u chadeków, a ja wśród konserwatystów. Ale między naszymi krajami są wspólne interesy, a nawet coś więcej niż tylko interesy - jest wzajemne zrozumienie, wynikające z naszej historii, wspólnych relacji i doświadczeń"
PMM mówił też o Trójmorzu:
"Trójmorze to nie jest alternatywa dla UE. To jej komponent, który bardzo dobrze uzupełnia europejską wspólnotę. Już na pierwszy rzut oka widać, że brakuje nam połączeń w kierunku północ-południe, od Skandynawii do Grecji, szczególnie na wschód od Łaby. Kiedy będziemy nad tym pracować w regionie, zyska cała Europa. Trzeba spojrzeć na taki właśnie, strategiczny wymiar współpracy. Nie przeciwko komukolwiek, ale dla wspólnej Europy. Tak jak powiedział papież Jan Paweł II, jako jej drugie, wschodnie płuco - by Europa oddychała i zachodnim, a zwłaszcza południowo-zachodnim, które znajduje się w pewnej stagnacji"

Źródło: 300polityka.pl

Wszyscy chcą się bawić z fintechami w piaskownicy

Dodano: 13.11.2018 21:40 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Dotychczas instytucje finansowe testowały nowe rozwiązania na własną rękę . Teraz będą mieć wsparcie od nadzoru.

Tagi: Wszyscy
Źródło: https:

Wszyscy chcą się bawić z fintechami w piaskownicy

Dodano: 13.11.2018 16:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Dotychczas instytucje finansowe testowały nowe rozwiązania na własną rękę . Teraz będą mieć wsparcie od nadzoru.

Tagi: Wszyscy
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone