piątek, 23 marca 2018 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Wszyscy  RSS
Niepewna przyszłość domu dziecka. "Nie rujnujmy dzieciom świata"

Dodano: 23.03.2018 11:41 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Dom dziecka przy Korotyńskiego w Warszawie musi przystać istnieć w obecnej postaci. Zaniepokoiło to część radnych dzielnicy i dawnych wychowanków. Wszyscy przyszli na specjalną komisję, żeby podzielić się swoimi obawami, ale na spotkaniu zabrakło przedstawicieli placówki. Ich zwierzchnicy z ratusza tłumaczyli zaś, że decyzje są podyktowane zmianą prawa - tego typu instytucje muszą być mniejsze.

Tagi: Wszyscy
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

Dodano: 23.03.2018 11:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55!

-- WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: 

-- PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ - podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosi ważne uzgodnienia z europejskimi partnerami ws. polityki klimatycznej. Wszystko wskazuje na to, że wymagania w zakresie polityki klimatycznej nie będą podwyższone”. 

-- TOMASZ SAKIEWICZ: NIE ODBIORĄ NAM 10 KWIETNIA - pisze w GPC: “Nie wolno temu ulec – ważne jest, żeby nie dać się na to nabrać, żeby ufać tym, którzy przez te osiem lat w tej sprawie potrafili być konsekwentni i mówili prawdę bez względu na koszt. Na pewno do tego grona należą prezes Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, a także „Gazeta Polska” i media Strefy Wolnego Słowa. Wszystko pozostałe, co Państwo mogą zobaczyć, usłyszeć, to są sztuczki ludzi, którzy albo chcą ukryć swoją odpowiedzialność za to, co wyrabiali po 10 kwietnia 2010 r., albo zostali uruchomieni w ostatniej chwili przez obce mocarstwa, żeby na tyle, na ile jeszcze się da, przeszkodzić w tym, co i tak jest nieuniknione”. -- SAKIEWICZ O UDAJĄCYCH UMIARKOWANĄ PRAWICĘ: “To, że dzisiaj pojawiają się próby podważenia tego wszystkiego, atakowania, czy to ze strony radykalnej opozycji, czy też ze strony tych, którzy po kwietniu 2010 r. udawali umiarkowaną, cywilizowaną prawicę, to niestety naturalna kolej rzeczy”. 

-- GPC POZYTYWNIE O POMYŚLE MASTALERKA - jak pisze Ryszard Kapuściński: “Fala hejtu zalała internet po słowach Marcina Mastalerka, byłego rzecznika PiS-u, który stwierdził, że w 100-lecie niepodległości samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT powinny być biało-czerwone. Śmichy-chichy zalały portale wyznawców totalnej opozycji, a wulgarne propozycje, co jeszcze można wymalować w barwy narodowe, nie nadają się do zacytowania, ale pokazują, na jakim poziomie trwa tam dyskusja. Wprawdzie Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u, zaprzeczył, by zaczęto realizować ten pomysł, ale poinformował, że zamównione nowe boeingi, które przylecą do Polski latem, będą miały specjalne malowanie nawiązujące do polskich barw narodowych”. 

-- WŁADZA ROBI MAŁY KROK W TYŁ - jedynka RZ.

-- TAKTYCZNY ODWRÓT WŁADZY - Łukasz Woźnicki w GW.

-- TOMASZ PIETRYGA W RZ O PAPIEROWYCH USTĘPSTWACH PIS: “W efekcie PiS zjadło ciastko i chce je mieć nadal. Spełniając część postulatów KE, rządzący zrobili krok w tył i wykazali swoją zdolność do kompromisu i dialogu w sprawie praworządności. Politycy PiS sugerują też kolejne ustępstwa m.in. w sprawie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. A sam fakt, że ustępstwa niczego realnie nie zmieniają w reformie Temidy, to już problem Brukseli. Piłka jest teraz po jej stronie”. 

-- USTĘPSTWA NIE NARUSZAJĄ ISTOTY REFORMY - pisze Jacek Karnowski: “Ustępstwa mają bowiem charakter w zasadzie kosmetyczny i symboliczny. Co najważniejsze: nie naruszają istoty reformy wymiaru sprawiedliwości: sądownictwo przestanie być sferą kontrolowaną wyłącznie przez środowisko sędziowskie. Jednocześnie kompromis z Unią będzie oznaczał istotne wzmocnienie legitymizacji zmian, a także instytucji (w tym TK) tak silnie atakowanych przez opozycję w czasie ostatnich dwóch lat”.

-- JEŚLI TO JEST CENA, TO NAPRAWDĘ NIE JEST ONA WYSOKA - pisze Karnowski: “Konfliktem zmęczone są obie strony, obu stronom wyraźnie on szkodzi. Polsce sprzyjają także takie okoliczności jak relatywne osłabienie pozycji kanclerz Merkel, wynik wyborów we Włoszech czy agresywne działania Rosji, skłaniające zachód na łagodzenia napięć wewnętrznych. Ale sami także sobie pomogliśmy, zbierając sporą grupę państw (7 lub 8), która zdołałaby zablokować unijną procedurę już na pierwszym etapie. Podsumowując: jeśli to jest cena, to naprawdę nie jest ona wysoka”. 

-- PIOTR SKWIECIŃSKI PISZE, ŻE BERLIN NIE PRZECIWDZIAŁA STARANIOM O ZABLOKOWANIE PROCEDURY KE: “Bo jest oczywiste, iż jeśli Warszawie udaje się ta operacja, to znaczy to iż Berlin jej nie przeciwdziała. Siła oddziaływania RFN jest bowiem w Europie środkowowschodniej tak duża, że gdyby Niemcy chciały doprowadzić do rozpoczęcia procedury czynienia rządzonej przez PiS Polski pariasem kontynentu, to skutecznie by to zrealizowały. Takie np. państwa bałtyckie, zagrożone ochłodzeniem relacji z Berlinem, z całą pewnością wybrałyby nie Warszawę, tylko Niemcy, od których po prostu zależy znacznie więcej rzeczy, dla Bałtów ważnych”.

-- TO NIE KONIEC NACISKU NA POLSKĘ ALE WIDAĆ ŚWIATEŁKO W TUNELU - konkluduje Skwieciński: “Nie oznacza to, iż w relacjach między pisowską Warszawą a Berlinem zaczyna się jakiś miodowy miesiąc. Ale dowodzi to, iż z wielu powodów stosunki z Polską są dla niemieckich elit ważniejsze, niż nawoływania zorientowanej przecież na Niemcy polskiej liberalnej opozycji. A skoro nadzieje na rychłe przegonienie przez nią obecnych polskich władz okazały się złudne, no to bliższa koszula ciału… Skądinąd już od 2015 roku oficjalny Berlin wolał nie być na pierwszej linii wojny europejskiego establishmentu z PiS-em, ale teraz bardzo wyraźnie pogłębia ten kurs. To nie jest koniec nacisku Zachodu na Polskę, ale po raz pierwszy od zawsze widać światełko w tunelu”. 

-- SEJM NA WOLNYCH OBROTACH - Wiktor Ferfecki w RZ o rozrzedzeniu obrad Sejmu: “Miały być cztery dni, są trzy. Posłowie obradują wyjątkowo rzadko, a marszałek skraca posiedzenia”. 

-- JAKUB MAJMUREK O KLĘSCE PREMIERA POD BUTEM PARTII - pisze na wyborcza.pl: “Po Beacie Szydło – trochę przaśnej, przekonującej głównie konserwatywną klasę ludową, na czele rządu stanął technokratyczny, znający języki Mateusz Morawiecki. Miał uwieść polską klasę średnią, przedsiębiorców, międzynarodowych partnerów Polski z Komisją Europejską na czele. Miało być europejsko, nowocześnie, centrowo. Nie wyszło. Wszyscy są zgodni – 100 dni rządu Morawieckiego trudno uznać za sukces. Pierwsze miesiące 2018 roku to bezprecedensowy kryzys wizerunkowy Polski, zupełnie nieporównywalny nawet z tym, co działo się wcześniej pod rządami PiS”. 

-- ROBERT BIEDROŃ O TWARZACH MORAWIECKIEGO - pisze w tekście, jaki drukuje GW: “Po stu dniach Morawieckiego z szat demiurga, który z Polski miał uczynić drugą Szwajcarię, wyłoniła się smutna postać demagoga owładniętego nacjonalistycznymi demonami. Dekomunizacja zamiast innowacyjności, arogancja zamiast pokory, polityka historyczna zamiast dialogu społecznego – oto twarze Mateusza Morawieckiego”. 

-- ABORCJA CIĄŻY PIS - FAKT: “A problem dla PiS rośnie. Politycy tej partii w rozmowach z Faktem przekonują jednak, że tym razem mają go pod kontrolą. Gotowy do uchwalenia obywatelski projekt ma czekać w Sejmie na werdykt Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał ma orzec, czy zgodny z konstytucją jest trzeci wyjątek w ustawie o planowaniu rodziny, który pozwala na usunięcie ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo wady genetycznej dziecka”. 

-- MONIKA OLEJNIK O STOSUNKU JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO DO PRAWA ABORCYJNEGO - pisze w GW: “Czy naprawdę dla prezesa Kaczyńskiego nie jest ważne, co mówił jego brat? Po co stawiać mu pomnik na pl. Piłsudskiego, skoro burzy się wszystko, co było ważne dla Lecha Kaczyńskiego?” 

-- FAKT NA JEDYNCE O MAGDALENIE OGÓREK: JAK MOŻNA TAK KŁAMAĆ? 

-- URODZINY: Józef Zych, Piotr Zaremba, Ferdynand Rymarz, Hanna Zdanowska.

Źródło: 300polityka.pl

Miał być wyrok w sprawie Adriana M., ale proces musi zacząć się od nowa

Dodano: 22.03.2018 14:57 | 10 odsłon | 0 komentarzy


- Dla nas to dramat. Wszyscy świadkowie zostali przesłuchani, czekaliśmy już tylko na ogłoszenie wyroku - mówi Paweł Sosnowski, ojciec 16-latki, która przed ponad dwoma laty zginęła w wypadku drogowym na Bródnie. O jego spowodowanie oskarżony jest Adrian M.

Tagi: Wszyscy
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Ziemia Święta potrzebuje pomocy, pamiętajmy o tym w Wielki Piątek

Dodano: 21.03.2018 9:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Oni są zdani na naszą pomoc. Nie zostawiajmy ich samych. Przekażmy na ich cel choćby jedno euro – apeluje prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Tagi: Wszyscy
Źródło: gosc.pl

Kim jest szef polskiej dyplomacji? Prezes PiS nazwał Jacka Czaputowicza "pewnym eksperymentem"

Dodano: 21.03.2018 8:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy


"Jacek Czaputowicz to jedna z ostatnich osób w PiS, która mogłaby kreować politykę zagraniczną i podejmować samodzielne decyzje" - mówią nieoficjalnie politycy partii rządzącej. "Musi tańczyć do rytmu wystukanego na Nowogrodzkiej" - dodaje jeden z posłów PiS. Wszyscy rozmówcy zaznaczają, że nie mają zastrzeżeń wobec kompetencji ministra, chodzi raczej o brak zaplecza politycznego szefa polskiej dyplomacji. Jego wycofanie, najwyraźniej było widać, gdy wybuchło napięcie w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem po nowelizacji ustawy o...

Źródło: www.rmf24.pl

Ziemia Święta potrzebuje pomocy, pamiętajmy o tym w Wielki Piątek

Dodano: 21.03.2018 7:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Oni są zdani na naszą pomoc. Nie zostawiajmy ich samych. Przekażmy na ich cel choćby jedno euro – apeluje prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Tagi: Wszyscy
Źródło: gosc.pl

Ziemia Święta potrzebuje pomocy, pamiętajmy o tym w Wielki Piątek

Dodano: 20.03.2018 16:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Oni są zdani na naszą pomoc. Nie zostawiajmy ich samych. Przekażmy na ich cel choćby jedno euro – apeluje prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Tagi: Wszyscy
Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone