środa, 20 czerwca 2018 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Wszyscy  RSS
Pierwszy mecz i "Polacy, nic się nie stało!"

Dodano: 19.06.2018 20:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Polska przegrała z Senegalem 1:2 w swoim pierwszym meczu mundialu w Rosji. Kibice z Wojnowic nie tracą jednak nadziei. - Wszyscy tu jesteśmy optymistami. Kibicujemy naszej kadrze - podkreślają.

Źródło: https:

Trener Senegalu wskazał największy mankament Polaków

Dodano: 18.06.2018 16:43 | 14 odsłon | 0 komentarzy


- Wiele rozmawiamy o poszczególnych graczach z Polski. Wszyscy znają Roberta Lewandowskiego. To piłkarz klasy światowej, ale świetna drużyna to taka, która gra zespołowo - przyznał dzień przed meczem z Biało-Czerwonymi selekcjoner Senegalu Aliou Cisse, który wskazał pewne brak w naszym zespole.

Źródło: https:

Trzaskowski: Na szczęście dzięki naszym staraniom pieniądze nie przepadają, tylko będą mrożone. Jak wygramy kolejne wybory, to będą odmrożone i Warszawa skorzysta z olbrzymich pieniędzy na inwestycje

Dodano: 18.06.2018 8:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Trzaskowski: Na szczęście dzięki naszym staraniom pieniądze nie przepadają, tylko będą mrożone. Jak wygramy kolejne wybory, to będą odmrożone i Warszawa skorzysta z olbrzymich pieniędzy na inwestycje - Warszawa niestety przegrywa [wojnę z Brukselą]. Problem polega na tym, że mamy rozporządzenie, które wiąże przestrzeganie praworządności z pieniędzmi. Jak tak dalej pójdzie, to Warszawa straci miliardy, jak PiS będzie tak rządził. Nie będzie metra, wymiany taboru, wszystkich projektów dot. przedszkoli czy szkół, które były do tej finansowane. Wszyscy wiedzą, że to przez upór, brak profesjonalizmu, łamanie Konstytucji może być tak, że znikną olbrzymie pieniądze na inwestycje, które są w Warszawie potrzebne. Cięcia są olbrzymie, a jeszcze do tego pieniądze, które Polska mogłaby dostać, będą prawdopodobnie mrożone przez to, że w Polsce jest łamana Konstytucja i zapłaci pan i ja, podatnicy, warszawiacy - mówił Rafał Trzaskowski w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet. Jak dodał
"Mówię jasno: panowie, wycofajcie się z najbardziej rażących przykładów łamania praworządności, to te pieniądze nie będą mrożone. Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko będą mrożone. W związku z tym jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone i Warszawa skorzysta wtedy z olbrzymich pieniędzy na inwestycje. Natomiast jak dalej będzie rządził PIS, przez kolejne lata, i dalej będzie łamał Konstytucję, to wszyscy w Polsce muszą sobie zdawać sprawę z konsekwencji takich, że nie będzie pieniędzy na inwestycje przez tych awanturników"

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Walczak: Najwięksi obrońcy demokracji największymi jej przeciwnikami, Śpiewak: Dla wielu komentatorów demokracja jest tylko wtedy, kiedy rządzi Platforma, Szułdrzyński: Sytuacja obecnego premiera nie jest aż tak różowa

Dodano: 15.06.2018 11:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy


-- DOPIERO 3 LIPCA REFORMA GOWINA - CO NA KOLEJNYM POSIEDZENIU SEJMU:

-- 300LIVE: LIBERALNO SPOŁECZNI PETRU W SEJMIE:

-- ROK KOMISJI REPRYWATYZACYJNEJ - BILANS DODATNI - tytuł w DGP.

-- TIMMERMANS MUSI OCHŁONĄĆ, PIS USTĄPIĆ - Tomasz Pietryga na jedynce RZ: “Baczny obserwator, tak jak wielu polityków PiS, świetnie wie, że poza warstwą ideologiczną nie ma poważnego uzasadnienia resetu kadrowego w Sądzie Najwyższym. W ostatnich latach nie zdarzyło się w nim nic, co by mogło podważyć zaufanie i uzasadniać jego dewastację. Slogany o oczyszczaniu Temidy ze złogów PRL nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością. Celem reformy Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) miała być demokratyzacja wyborów w ramach niezawisłej społeczności sędziowskiej, a skończyło się na ostrym konflikcie, kiedy górę wzięły ambicje polityczne”.

-- SĄDY ZAWISŁE OD GANGSTERÓW I LOBBYSTÓW - Tomasz Sakiewicz w GPC: “Problem właśnie w tym, że sądy są zawisłe: od gangsterów, przestępców i wszelkiej maści lobbystów, także polityków. Reforma sądownictwa powinna skończyć z tym uzależnieniem i wprowadzić rzeczywistą niezawisłość. Sędzia może być zależny tylko od prawa i własnego sumienia. Jeśli wprowadzenie rządów prawa i nakazanie, by ktoś kierował się dobrem innych ludzi, uważa się za uzależnienie sądów, to chyba rzeczywiście Unia Europejska nie rozumie, czym jest wymiar sprawiedliwości”.

-- NAJWIĘKSI OBROŃCY DEMOKRACJI JEJ NAJWIĘKSZYMI PRZECIWNIKAMI - Tomasz Walczak w SE: “Ludzka natura jest przewrotna. Najbardziej konserwatywni politycy okazują się największymi lubieżnikami, a najwięksi obrońcy demokracji największymi jej przeciwnikami. Jak nie poseł Pięta, to środowisko liberałów dostarcza nam na to aż nadto dowodów”.

-- ZARZUCANIE LEWICY, ŻE CHCE MÓWIĆ WŁASNYM GŁOSEM JEST NIEZROZUMIENIEM REGUŁ DEMOKRACJI - DALEJ WALCZAK: “Zarzucanie lewicy, że chce mówić własnym głosem i nie kupuje manichejskiego podziału świata na siły dobra i zła promowanego przez POPiS, jest nie tylko niezrozumieniem reguł demokracji, ale także zwykłą polityczną głupotą. PiS od władzy nie odsunie ani pospolite ruszenie pożal się Boże demokratów, ani żadne koalicje obywatelskie. Te poza hasłem przepędzenia Kaczyńskiego nie mają żadnych atrakcyjnych dla społeczeństwa postulatów, a polaryzacja sceny politycznej na dwa plemiona sprawia, że zdecydowana większość wyborców woli zdezerterować niż opowiadać się po którejś ze stron. Problemem PiS może być za to większa frekwencja, którą zapewni wyłącznie pluralizm. Dziwne, że „demokratom” z anty-PiS trzeba to tłumaczyć”.

-- NA MIESZKANIE NIE MOŻE IŚĆ POŁOWA PENSJI - JAN ŚPIEWAK w rozmowie z Wojciechem Jakóbikiem w Biznesalert: “Mieszkania są za drogie. Miasta powinny oferować długoterminowy wynajem mieszkań z regulowanymi niskimi czynszami. Na mieszkanie nie może iść połowa pensji. To ucywilizuje też rynek prywatnego najmu. Nie może być tak, że z dnia na dzień możesz stracić miejsce zamieszkania, bo właściciel posłał córkę na studia”.

-- HGW WYCIĘŁA ĆWIERĆ MILIONA DRZEW - ŚPIEWAK:”Trzeba powiedzieć stop dzikiej urbanizacji. Wszystkie tereny zielone powinny być chronione. Trzeba też dozielenić Warszawę. Ćwierć miliona drzew zostało wyciętych za czasów obecnej prezydent miasta. Chcemy przywrócenia szpalerów drzew i krzewów. Każda duża ulica powinna być zazieleniona dorosłymi drzewami, a nie patykami, które nie dają cienia. Powinien powstać społeczny komitet angażująca biznes w fundowanie takich drzew, które są oczywiście drogie. Biznes zaczyna rozumieć, że korzysta na tym, że miasto żyje”.

– DEMOKRACJA JEST TYLKO WTEDY KIEDY RZĄDZI PLATFORMA? - Jan Śpiewak w SE: “Mam wrażenie, że dla wielu komentatorów demokracja jest tylko wtedy, kiedy rządzi Platforma, a najlepiej, gdyby to była jedyna partia biorąca udział w wyborach. Jest coś tragicznego w tym, że wciąż jesteśmy rozdarci, jak to się mówiło – między sektę i mafię. I ta sekta coraz częściej zachowuje się jak mafia, a mafia coraz częściej jak sekta. Weźmy choćby homofobiczny atak Platformy na mnie…– Portale związane z PO wypuściły mema, na którym biorę ślub z Patrykiem Jakim, przerobiony na transwestytę (śmiech). To jest tak głupie… Ludzie wspierający PO rozpowszechniali też fake newsy na mój temat.

-- ZWOLNIONA SZEFOWA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH W LOT O PATOLOGIACH U NARODOWEGO PRZEWOŹNIKA: “Patologię w naszej firmie najlepiej obrazuje fakt, że jesteśmy spółką skarbu państwa, LOT ma być naszą narodową chlubą, a nie mamy nawet regulaminu wynagradzania. Wypycha się nas na samozatrudnienie, a system wynagradzania jest skrajnie akordowy. Połowa składników naszych wynagrodzeń jest zmienna, a jednoosobowa firma, która nie pracuje, nie zarabia. To stawia nas przed wyborem, czy w razie choroby przyjść do pracy i zarabiać, zagrażając bezpieczeństwu lotu, czy nie przychodzić i nie zarabiać, popadając w problemy finansowe”.

-- PREZES OSTATNIĄ NADZIEJĄ GOWINA - Iwona Szpala, Justyna Suchecka w GW: “Zakon PC” i jego sojusznicy skrzętnie notują zachowania wicepremiera. Choćby to, że był w szpitalu u Kaczyńskiego i na pewno rozmawiał o ustawie. No i że niezręcznie zachował się na rządzie. – Proszę sobie wyobrazić, że zaczął powoływać się na poparcie prezesa. Wszyscy patrzyli z oburzeniem – relacjonuje nasz rozmówca z PiS. – Nawiązał nawet do świętej pamięci matki prezesa [należała do kadry naukowej PAN]. Nie miał do tego prawa, ministrowie poczuli się zgorszeni”.

-- REFORMATOR GOWIN I JEGO TANIA MONTOWNIA WIEDZY - Maciej Gdula w rozmowie z Michałem Sutowskim: “Bo wyżej punktowane są czasopisma zagraniczne, co naturalnie wzmacnia uznane za uniwersalne, międzynarodowe perspektywy badawcze kreowane w krajach centrum – zamiast tych lokalnych, innowacyjnych. Reforma czyni z nas zatem podwykonawcę nauki światowej, traktując uniwersytety jak wielkie montownie, zamiast widzieć w nich fabryki z własnym działem badań i rozwoju. Widzę to zresztą w strategiach kolegów i koleżanek publikujących za granicą: dostosowują badania do zewnętrznych oczekiwań i tylko żal im, że wiedza jaka powstaje nie do końca odzwierciedla polski kontekst. Przy jednym z przewodów habilitacyjnych badaczka przyznała mi wprost, że zmuszona była stosować definicje prekarności w ogóle nieprzystające do naszego kraju – bo inaczej nie dałoby się ich porównywać. Ona chciała pokazać polską specyfikę problemu, ale w międzynarodowych czasopismach nikogo to nie interesuje”.

-- MORAWIECKI CHCE DOROSNĄĆ DO WIZERUNKU - Michał Szułdrzyński w RZ: “Ale sytuacja obecnego premiera nie jest aż tak różowa. Jego gawędziarstwo co jakiś czas sprowadza na niego czarne chmury. Wypowiedzią o zorganizowanej grupie przestępczej w krakowskim sądzie w wywiadzie – słabym zresztą – dla „Gazety Polskiej” premier wywołał wściekłość środowisk sędziowskich. A i tak już obóz władzy z sądownictwem ma poważne problemy. Nie udało się wszak zamknąć sporu z Brukselą w sprawie procedury praworządności. W rządzie zaś wciąż tli się nierozstrzygnięty konflikt między Morawieckim a Zbigniewem Ziobrą, który jest wyzwaniem dla całego obozu władzy”.

-- JACEK GĄDEK O PLANIE UTRĄCENIA REFERENDUM W SENACIE - pisze na gazeta.pl: “W omawianym scenariuszu klub PiS w Senacie w trakcie głosowania ws. referendum miałby się podzielić: część się wstrzyma, a część je poprze, ale głosów do większości bezwzględnej jednak trochę zabraknie. W efekcie inicjatywa Dudy trafi do kosza, a PiS będzie mogło argumentować, że wobec braku dyscypliny w tym głosowaniu senatorowie zagłosowali zgodnie z własnymi przekonaniami. Ot wyreżyserowana sytuacja, która sprawia wrażenie improwizacji i swobody. A że w efekcie do większości bezwzględnej zabrakło nieco głosów? Jak to można wytłumaczyć? Narracja sama się nasuwa: cóż, demokracja, wolne głosowanie, więc niech się prezydent nie obraża”.

-- WARZECHA KRYTYCZNIE O REFERENDUM:“Wiadomo, że polityczne prognozy bywają ryzykowne, ale mimo to ryzyko podejmę: Andrzej Duda już spalił się w blokach. I to z własnej winy. Najgorsze zaś, że musi mimo to do biegu wystartować, bo zbyt wiele już w niego zaangażował. Szkoda, bo w ten sposób poważna debata o zmianie modelu ustrojowego zostanie pogrzebana na lata”.

-- MONIKA OLEJNIK - REFERENDUM BYŁOBY KOMPROMITACJĄ - pisze w GW: “Prezes Kaczyński mógłby się łatwo zemścić na prezydencie za jego niesubordynację z lata ubiegłego roku i zgodzić na referendum, a wtedy byłaby wielka kompromitacja Andrzeja Dudy i ponad sto milionów wydane na darmo”.

-- WOJCIECH MUCHA O UDANEJ MOBILIZACJI POLONII - pisze w GPC: “Dla jednych to tylko kompromis, dla innych zwycięstwo. Niezależnie od tego, jak spojrzy się na zakończoną właśnie sprawę pomnika Katyńskiego nad rzeką Hudson, pewne jest, że pokazała ona siłę i zdolności dyplomatyczne amerykańskiej Polonii. I umiejętność współdziałania z dyplomatami”.

-- ZAKUPOWY CHAOS W ARMII - Marek Kozubal w RZ: “Dla MON istotniejsze są ławeczki niepodległości niż nowe śmigłowce”.

-- SE O OWOCACH MORZA W SEJMIE: “Marszałek Kuchciński zamówił 15 kilogramów kalmarów, po 25 kg muli i małży świętego Jakuba, 220 kg krewetek, a także 50 kg mieszanki owoców morza, w której zapewne znajdą się też sławetne ośmiorniczki. Wisienką na torcie będzie zaś kawior, którego zamówiono aż 5 kilogramów!”

Źródło: 300polityka.pl

Rzepecki do PiS: Nie życzymy sobie, abyście atakowali młodych parlamentarzystów

Dodano: 15.06.2018 11:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rzepecki do PiS: Nie życzymy sobie, abyście atakowali młodych parlamentarzystów - W naszej ocenie ta ustawa [dot. zachowania parlamentarzystów] jest ustawą abstrakcyjną, nie wnoszącą nic do debaty na polu parlamentarnym. Wszyscy widzieliśmy dzisiaj zachowania posłów PiS, którzy walili w blaty Sejmu, kiedy posłowie z Platformy i Nowoczesnej wypowiadali się, ale też w sposób haniebny, bo atakowali prezydenta Andrzeja Dudę, który jest głową państwa i powinien być dla niego wyrażony szacunek. Ale przy okazji tej ustawy mam pytanie do marszałka, czy posłowie PiS będą karani poprzez przepisy tej ustawy, za to, że atakują ludzi młodych? W tym Sejmie atakujecie mnie osobiście, młodych posłów, za to, że jesteśmy młodzi, pierwszą kadencję. Każdy z państwa był kiedyś młodą osobą, pierwszą kadencję w Sejmie. My jako Kukiz '15 jesteśmy reprezentantami ludzi młodych i my walczymy o ich sprawy w tym Sejmie. Dlatego nie życzymy sobie, abyście atakowali młodych parlamentarzystów w tym Sejmie, bo poprzez to atakujecie ludzi młodych w naszym kraju - mówił Łukasz Rzepecki w Sejmie.

Źródło: 300polityka.pl

W busie były dwa miejsca. Jechało 31 osób

Dodano: 14.06.2018 15:41 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Ukraiński kierowca przewoził 30 pasażerów "na pace" dwuosobowego samochodu dostawczego. Wszyscy jechali na stojąco. Co więcej, pojazd nie miał ani przeglądu, ani ubezpieczenia.

Tagi: Wszyscy
Źródło: https:

"Wszyscy wskoczyli, jeden nie wypłynął". Tragedia nad zalewem

Dodano: 13.06.2018 10:43 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Trzej mężczyźni pili alkohol nad krakowskim zalewem Bagry. W pewnym momencie poszli popływać. Jeden z nich nie powrócił na powierzchnię.

Tagi: Jedna, Wszyscy
Źródło: https:

OBRAZ DNIA: Skórzyński: PiS robił wszystko, by zniechęcić PAD do referendum, Ociepa: PiS nie daje jednoznacznej odpowiedzi ws. referendum, Wiadomości bez wzmianki o PAD

Dodano: 12.06.2018 22:32 | 14 odsłon | 0 komentarzy


-- PREZYDENT DUDA CHCE MOCNIEJSZEGO ZAGWARANTOWANIA CZŁONKOSTWA POLSKI W UE I OCHRONY PRACY - piszemy na 300POLITYCE.

-- WIĘCEJ DYMU NIŻ OGNIA, SZCZYPTA SPRYTU I SPORO CHAOSU - o prezydenckiej idei referendum pisze Marcin Fijołek na wPolityce.pl. ​

-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Łapiński: Można było zobaczyć, że Andrzej Duda jest prezydentem, ale jest też człowiekiem, który idzie do normalnej restauracji, nie jest oderwany od rzeczywistości Łapiński: Dlaczego KE nie uruchomi procedury z art. 7 dotyczącej głosowania? Dlatego, że prawdopodobnie to głosowanie by zostało przegrane. Lepiej jest ciągle utrzymywać straszak Olejnik: Prezydent łamie konstytucję. Została przerwana kadencja prezes Sądu Najwyższego. Proponuję 16 pytanie w referendum: łamać konstytucję czy nie Łapiński: PiS do tej pory było trochę sceptyczne wobec idei referendum. Teraz pojawiły sie pytania, będą przeanalizowane i zobaczymy Trzaskowski: To jest kompletna manipulacja. Mnie Berlin kompletnie nie interesuje. Będę walczył do upadłego o Okęcie Trzaskowski o porównaniach do PBK: Mówi się, że była pewność zwycięstwa i olbrzymia przewaga. U nas tego nie ma. Wszyscy wiedzą, że trzeba superciężko pracować Trzaskowski: Nie ja rządzę w Warszawie, tylko Gronkiewicz-Waltz, która ma zupełnie inne poglądy od moich. Brak ustawy o związkach partnerskich to zaniechanie PO http://300polityka.pl/live/2018/06/12/ ***** FAKTY TVN -- 15 PYTAŃ PREZYDENTA DUDY - zapowiedź. -- PREZYDENT JEST ZDETERMINOWANY I TWARDO CHCE REFERENDUM, ALE CZASU NIEWIELE, PYTAŃ MNÓSTWO, A KOMENTARZE CORAZ MNIEJ PRZYCHYLNE - Justyna Pochanke. -- TYLKO ODCZYTANIE PYTAŃ Z KRÓTKIM UZASADNIENIEM ZAJĘŁO TU AŻ 10 MINUT, CO SPORO MÓWI O PRZEJRZYSTOŚCI PROJEKTU, KTÓRY FORSUJE PREZYDENT, A TO NIE KONIEC - Krzysztof Skórzyński. -- WSZYSTKO, CO DZIŚ ZOSTAŁO TU PRZEDSTAWIONE, MOŻE SIĘ JESZCZE ZMIENIĆ - Skórzyński dalej. -- NA DZIŚ TA LITANIA Z 15 PYTANIAMI WYGLĄDA TAK - Skórzyński: W materiale lista pytań. -- FRAGMENTY WYSTĄPIENIA PAD. -- CO NAJMNIEJ EKSPERYMENTEM BYŁOBY ZAPISANIE W KONSTYTUCJI, ŻE POLSKA JEST CZŁONKIEM NATO I UE, A O TAKI ZAPIS TAKŻE CHCE PYTAĆ ANDRZEJ DUDA  - Skórzyński. -- NO I SPRAWA OSTATNIA Z TYCH WAŻNIEJSZYCH - PREZYDENT CHCE PYTAĆ, CZY POWINIEN BYĆ NAJWAŻNIEJSZYM POLITYKIEM W POLSCE NA ODCINKACH DYPLOMACJA I OBRONNOŚĆ - Skórzyński dalej: Dziś dzieli się kompetencjami z rządem. -- ADAM LIPIŃSKI: My się musimy porozumieć z prezydentem. No trudno [że jakoś nie idzie]. -- TE SŁOWA WICEPREZESA PIS-U ODDAJĄ WIERNIE STOSUNEK PIS NAWET NIE DO PYTAŃ PREZYDENTA, SZERZEJ - DO SENSU ORGANIZOWANIA PRZEZ PREZYDENTA REFERENDUM -  Skórzyński. -- LIPIŃSKI: Wie pan, jestem w sytuacji mało komfortowej, bo nie chcę krytykować inicjatyw ludzi tak prominentnych jak prezydent naszego kraju. Nie sprowokuje mnie pan do tego. -- WEDŁUG NASZYCH NIEOFICJALNYCH INFORMACJI, LUDZIE PREZESA NIEMAL DO OSTATNIEJ CHWILI ROBILI WSZYSTKO, BY ZNIECHĘCIĆ ANDRZEJA DUDĘ DO REFERENDUM - Skórzyński: Nie udało się. Plan B to odcinanie się od referendum. W ten sposób. -- MARCIN HORAŁA: Referenda w Polsce mają tradycję raczej niskiej frekwencji, więc faktycznie jest takie niebezpieczeństwo, ale to inicjatywa prezydenta. -- PIS OBAWIA SIĘ, ŻE REFERENDUM, KTÓRE PREZYDENT CHCE ZORGANIZOWAĆ JESZCZE W TYM ROKU, POWTÓRZY NIECHLUBNĄ HISTORIĘ REFERENDUM, KTÓRE ZORGANIZOWAŁ 3 LATA TEMU BRONISŁAW KOMOROWSKI - Skórzyński: Odbyło się, kosztowało 72 mln zł, a frekwencja nie przekroczyła 8%. -- MIMO KRYTYKI ZE STRONY BYŁYCH PREZYDENTÓW, ODCINANIA SIĘ OD POMYSŁU PRZEZ PIS, PREZYDENT PRAWDOPODOBNIE W LIPCU ZŁOŻY WNIOSEK O ZORGANIZOWANIE REFERENDUM - Skórzyński dalej. -- EUROPO, NIE ODPUSZCZAJ - POD TYM HASŁEM PROTESTOWANO POD POLSKIMI SĄDAMI - zapowiedź. -- LUDZI NIEWIELE, ALE TO NIE SĄ - JAK MÓWI WŁADZA - DONOSICIELE, KASTA I PSEUDOELITA, TACY LUDZIE JAK AKTORKA MAJA KOMOROWSKA TO PRAWDZIWA ELITA - Pochanke. -- UZNALI, ŻE TO OSTATNIA SZANSA, BY ZABLOKOWAĆ ZMIANY W SN - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- W CAŁYM KRAJU ODBYŁY SIĘ MANIFESTACJE PRZED SĄDAMI - Kolenda-Zaleska dalej. -- NA PIERWSZY RZUT OKA WIDAĆ, ŻE SKALA DZISIEJSZYCH PROTESTÓW JEST ZDECYDOWANIE MNIEJSZA OD TYCH SPRZED ROKU, GDY DOMAGANO SIĘ PREZYDENCKICH WET, ALE TEŻ JEST INNA SYTUACJA, INNE EMOCJE I MNIEJSZE NADZIEJE NA TO, ŻE WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI POZOSTANIE NIEZALEŻNY OD WŁADZY - Kolenda-Zaleska. -- 3 LIPCA WCHODZI W ŻYCIE PRZEPIS USTAWY O SN, ZGODNIE Z KTÓRYM SĘDZIOWIE, KTÓRZY UKOŃCZYLI 65 LAT, MUSZĄ ODEJŚĆ - Kolenda-Zaleska dalej: W tym i I prezes SN. Chyba, że poproszą, a prezydent wyrazi zgodę, by zostali. -- DO KE PŁYNĄ APELE, BY TA ZASKARŻYŁA USTAWĘ DO EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI - Kolenda-Zaleska. -- GDYBY SPRAWA TRAFIŁA DO TRYBUNAŁU JESZCZE PRZED 3 LIPCA, MÓGŁBY ON NAKAZAĆ WSTRZYMANIE ODCHODZENIA SĘDZIÓW DO CZASU ROZSTRZYGNIĘCIA - Kolenda-Zaleska dalej: Ale na razie nie wiadomo, co zrobi komisja. -- PIS OSKARŻA PROTESTUJĄCYCH I APELUJĄCYCH O DONOSZENIE NA POLSKĘ - Kolenda-Zaleska. -- TE OSKARŻENIA NIE ROBIĄ JUŻ NA PROTESTUJĄCYCH ŻADNEGO WRAŻENIA - Kolenda-Zaleska dalej. -- NIEOFICJALNIE LIDERZY PROTESTÓW MÓWIĄ, ŻE APELE ZROBIŁY WRAŻENIE NA KE I FRANS TIMMERMANS PRAWDOPODOBNIE W PONIEDZIAŁEK PRZYLECI DO WARSZAWY - Kolenda-Zaleska. -- JEST NOWY ODLOTOWY POMYSŁ - BY ROZBUDOWAĆ LOTNISKO NA OKĘCIU - zapowiedź. -- I BYŁBY ŚWIETNY, GDYBY NIE PLAN BUDOWY CENTRALNEGO PORTU W BARANOWIE - Pochanke. -- PREZES POLSKICH PORTÓW LOTNICZYCH W CHWILI SZCZEROŚCI POSTAWIŁ KROPKĘ NAD I: CPK W BARANOWIE TO KONIEC OKĘCIA - Maciej Knapik. -- TE SŁOWA ZASKAKUJĄ, TYM BARDZIEJ, ŻE NA KONFERENCJI MÓWIONO O ROZBUDOWIE OKĘCIA - Knapik dalej. -- SYTUACJA JEST NIEKOMFORTOWA, BO MIESZKAŃCY BARANOWA NIE CHCĄ TAM LOTNISKA - Knapik: Niekomfortowy jest też pomruk niezadowolenia warszawiaków, gdy słyszą o zamknięciu Okęcia. Niekomfortowo musi czuć się Patryk Jaki. Kandydat więc kluczy. -- JAKIEMU W SUKURS IDZIE PREMIER - Knapik dalej. -- TO BRZMI JAK GRA NA ZWŁOKĘ - RZĄD POWINIEN JUŻ MIEĆ EKSPERTYZY - Knapik. ***** WIADOMOŚCI TVP -- RZĄD DOFINANSUJE WYPRAWKI - belka. -- Ruszyła akcja informacyjna w sprawie programu "Dobry start". Już od pierwszego lipca można składać wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości trzystu złotych netto, dla każdego uczącego się dziecka. To realizacja obiecanego przez rząd wsparcia dla uczniów i kolejny program, który wspiera rodziny. -- TO JAK 500+ KONKRETNA POMOC DLA RODZIN - Waldemar Stankiewicz. -- Ruszyła akcja informacyjna w sprawie programu "Dobry start". Już od pierwszego lipca można składać wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości trzystu złotych netto, dla każdego uczącego się dziecka. To realizacja obiecanego przez rząd wsparcia dla uczniów i kolejny program, który wspiera rodziny. -- WCZEŚNIEJ TAKICH PROGRAMÓW NIE BYŁO, WIĘC PRÓBUJĄ Z NICH DRWIĆ POLITYCY OPOZYCJI, JAK POSEŁ PO, KTÓRY PORÓWNAŁ WYNIKI WYBORÓW Z NAJMNIEJSZYM ODSETKIEM TOALET W GMINACH I ZAPROPONOWAŁ PROGRAM SPŁUCZKA PLUS - Stankiewicz. -- SUKCES POLSKICH UCZELNI - belka. -- Czternaście polskich uczelni znalazło się w prestiżowym zestawieniu World University Ranking. To o pięć uczelni więcej niż rok temu. Ranking zdominowały uczelnie amerykańskie i brytyjskie. Resort nauki przekonuje, że "Konstytucja dla nauki" zmniejszy dystans polskich uczelni, do światowej czołówki. -- ORLEN ZAINWESTUJE 8 MILIARDÓW ZŁ - belka. -- To będą największe inwestycje w polskim przemyśle. Orlen na rozwój produkcji petrochemicznej w zakładach w Płocku i Włocławku wyda ponad osiem miliardów złotych. -- ORLEN LICZY ŻE ROCZNIE BĘDZIE ZARABIAŁ 1,5 MLD ZŁ WIĘCEJ A INWESTYCJE ZWRóCĄ SIĘ 2 5 LAT - Damian Diaz.  -- LEPSZA KONTROLA NAD PRZESTĘPCAMI - belka. -- Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadza nowy System Dozoru Elektronicznego więźniów, wyposażony w urządzenia, dzięki którym będzie on jednym z najnowocześniejszych systemów na świecie. Odbywanie kary w takim systemie jest dziesięciokrotnie tańsze od tradycyjnego. Dostawcą sprzętu jest krajowe konsorcjum. -- MAMY 96% SKUTECZNOŚĆ DOZORU ELEKTRONICZNEGO - Patryk Jaki. -- KTO CHCE REZYGNACJI PATRYKA JAKIEGO? - belka. -- Patryk Jaki nie spełni oczekiwań opozycji i nie zrezygnuje z prac w komisji do spraw reprywatyzacji. W Warszawie nieoficjalna kampania nabiera tempa, do gry weszła właśnie lewica, a to może oznaczać problemy dla Rafała Trzaskowskiego, który ostatnio kokietuje wyborców o lewicowym światopoglądzie. -- NA POCZĄTKU MATERIAŁU O POROZUMIENIU ŚPIEWAKA, RAZEM, IP I ZIELONYCH. -- W STRONĘ LEWICOWYCH WYBORCÓW SZEROKO UŚMIECHA SIĘ SZEROKO TRZASKOWSKI, KTÓRY ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE CHCE BYĆ 1 PREZYDENTEM WARSZAWY, KTÓRY UDZIELI ŚLUBU PARZE HOMOSEKSUALNEJ - Wojtanowski. -- WARSZAWA IDEOLOGICZNA PO ALBO PRAGMATYCZNA - Patryk Jaki. -- ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE NIE PRZEZNACZY ANI ZŁOTÓWKI NA JAKĄKOLWIEK IDEOLOGIĘ A ZAOSZCZĘDZONE ŚRODKI PÓJDĄ NA ŻŁOBKI I NOWE MOSTY - Wojtanowski. -- W NIEOFICJALNYCH CZĘŚĆ POLITYKÓW KOALICJI OBYWATELSKIEJ PRZYZNAJE, ŻE DZIAŁANIA JAKIEGO SĄ DUŻO LEPIEJ ZAPLANOWANE, A TRZASKOWSKI ZACHOWUJE SIĘ JAKBY NIE CHCIAŁ WYGRAĆ - Wojtanowski. -- POJAWIAJĄ SIĘ POLITYKI CO DO PLATFORMY, ALE JA CZUJE PEŁNE POPARCIE SWOJEJ PARTII - Rafał Trzaskowski. -- OSTATNIO MASOWO BLOKOWAŁ DOSTĘP DO SWOJEGO PROFILU SPOŁECZNOŚCIOWEGO INTERNAUTOM - Wojtanowski. -- SPOSOBEM NA ODWRÓCENIE UWAGI OD PROBLEMÓW KAMPANII TRZASKOWSKIEGO JEST ŻĄDANIE ŻEBY JAKI ODSZEDŁ Z KW - Wojtanowski. -- MAFIA REPRYWATYZACJYJNA ZNALAZŁA OBROŃCÓW W PO - Jaki. -- W LEGIONOWIE MARIUSZ BŁASZCZAK ZAPREZENTOWAŁ KANDYDATA ZP - Wojtanowski. ***** WYDARZENIA POLSATU -- TO KOLEJNY PROGRAM PRORODZINNY, KTÓRY WPŁYNIE NA POZIOM ŻYCIA RODZIN - TAK “DOBRY START” ZAPOWIEDZIAŁ DZIŚ PREMIER - zapowiedź. -- WYPRAWKA JEST DLA WSZYSTKICH, BEZ WZGLĘDU NA DOCHÓD RODZICÓW - Mira Skórka. -- RZĄD PRZYJĄŁ PROJEKT USTAWY O DOPŁATACH DO CZYNSZU - zapowiedź: Program ruszy 1 stycznia i - jak szacuje ministerstwo inwestycji - może objąć nawet 30 tysięcy rodzin - bez materiału. -- PREZYDENT PRZEDSTAWIŁ PROPOZYCJE 15 PYTAŃ, KTÓRE CHCIAŁBY ZADAĆ W REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM - zapowiedź: Niektóre pytania zaskakują, jak to dotyczące gwarancji 500+ czy wieku emerytalnego w konstytucji. -- DO TEJ PORY PREZYDENT MÓWIŁ TYLKO O ZAGADNIENIACH KONSTYTUCYJNYCH I PRZEPROWADZAŁ KONSULTACJE - Dariusz Ociepa. -- DZIŚ ANDRZEJ DUDA ODKRYŁ WSZYSTKIE KARTY - Ociepa: Pozostawił jednak otwartą furtkę w postaci możliwości modyfikacji pytań. -- ZWIĘKSZENIE LICZBY PYTAŃ DO 15 MOŻNA UZNAĆ ZA NIESPODZIANKĘ - Ociepa. -- WĄTPLIWOŚCI MAJĄ NIEKTÓRZY KONSTYTUCJONALIŚCI - CZY USTAWA ZASADNICZA JEST DOBRYM MIEJSCEM NA TAK SZCZEGÓŁOWE ZAPISY, JAK TE DOTYCZĄCE 500 I WIEKU EMERYTALNEGO - Ociepa. -- POLITYCY PIS WCIĄŻ NIE DAJĄ JEDNOZNACZNEJ ODPOWIEDZI, CZY WNIOSEK O REFERENDUM POPRĄ - Ociepa. -- ZŁOŚLIWI MÓWIĄ, ŻE NAJLEPSZYM PREZENTEM, JAKI PIS MOGŁOBY ZROBIĆ PREZYDENTOWI, TO POWIEDZIEĆ MU “NIE” - Ociepa. -- PODOBNY WYNIK DO REFERENDUM Z 2015 BYŁBY DLA PREZYDENTA WIZERUNKOWĄ PORAŻKĄ. PIS DOSTAŁOBY RYKOSZETEM - Ociepa. -- REFERENDUM JEST JEDYNIE, ALBO AŻ, ZAPYTANIEM POLAKÓW O ZDANIE - Ociepa.

Źródło: 300polityka.pl

Trzaskowski o porównaniach do PBK: Mówi się, że była pewność zwycięstwa i olbrzymia przewaga. U nas tego nie ma. Wszyscy wiedzą, że trzeba superciężko pracować

Dodano: 12.06.2018 20:19 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Trzaskowski o porównaniach do PBK: Mówi się, że była pewność zwycięstwa i olbrzymia przewaga. U nas tego nie ma. Wszyscy wiedzą, że trzeba superciężko pracowaćTo porównanie jest o tyle nieuprawnione, że przede wszystkim się mówi o tym, że u Bronisława Komorowskiego głównym problemem była pewność zwycięstwa i olbrzymia przewaga. U nas tego nie ma. Nikt nie mówi, że jest olbrzymia przewaga i wszyscy wiedzą, że trzeba superciężko pracować. A do tego Bronisław Komorowski na końcu, trzeba powiedzieć, wygrał w Warszawie. Ja jestem dobrej myśli. Rozumiem, że dziennikarze narzekają. Takie ich prawo. Niektórzy uważają, że w ten sposób mobilizują elektorat. Jeszcze się nawet kampania wyborcza nie rozpoczęła. Spokojnie, zobaczymy, czy ta praca, którą wykonałem, będzie procentować. Moim zdaniem tak” - mówił w Polsat News Rafał Trzaskowski. 

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poszukiwanie przez opozycję straconego czasu, bo kampania PiS-u jest już rozpędzona, Pochanke o 300+: Szkoda, że rodziny niepełnosprawnych nie były godne takiego rządowego zaufania, TVP: Warszawa nie chce reparacji

Dodano: 11.06.2018 21:15 | 16 odsłon | 0 komentarzy


-- SEBASTIAN KALETA NA TWITTERZE: TO MY, BOTY: -- LIVEBLOG 300POLITYKI: Błaszczak: Pozycja Polski jest coraz silniejsza. To spotyka się z różnymi głosami w Unii Europejskiej, ale dlatego, że nasza polityka jest ambitna Szydło: Polski rząd zrobił bardzo dużo ustępstw na rzecz Komisji Europejskiej. Nie może już ustępować, bo ustąpił z tego, co było możliwe Szydło, pytana czy wystartuje do PE: Rozmawiałam na ten temat z prezesem Kaczyńskim. Są różne warianty i możliwości. W polityce nie wyklucza się żadnych rozwiązań Szydło: Nie widzę żadnych oznak ani symptomów, żeby zmiany w rządzie miały nastąpić. Przynajmniej ja nic na ten temat nie wiem Szydło: Nie ma żadnego konfliktu. Rząd pracuje i ma się bardzo dobrze Szydło: Cieszę się, że protest został zakończony i że udało się przyjąć te dwie ustawy Szydło: Jeżeli premier spotkał się i złożył konkretne deklaracje niepełnosprawnym, to pozostali członkowie rządu mają dokładnie przygotować to, co premier zadeklarował PAD spotkał się z członkami KRS Propozycja dot. płacy minimalnej na 2019 rok wypadła z porządku obrad jutrzejszej Rady Ministrów Trzaskowski zapowiada na jutro kolejne spotkanie na ławce Dera o pytaniach referendalnych: One zostaną upublicznione, rozpocznie się też dyskusja. Są możliwe korekty, poprawki Dera: Gdzieś pod koniec lipca PAD będzie składał do Senatu pytania referendalne Dera o obniżce pensji parlamentarzystów: Trudno mieć jakieś przeciwwskazania w sytuacji, kiedy przedstawiciele władzy występują o wstrzemięźliwość Koalicja Obywatelska po prezentacji kandydata na prezydenta Opola. Schetyna: Na początku mało kto wierzył, że KO to będzie początek czegoś dużego Kazimierz Ożóg kandydatem Koalicji Obywatelskiej w Opolu http://300polityka.pl/live/2018/06/11/ ***** FAKTY TVN -- 300 NA DOBRY START - TAKI FINANSOWY ZASTRZYK DOSTANIE RAZ W ROKU KAŻDY UCZEŃ I BĘDZIE DOSTAWAŁ DO 20. ROKU ŻYCIA - zapowiedź. -- JAK MÓWI MINISTER RAFALSKA, RODZINA NAJLEPIEJ WIE, NA CO TO WYDAĆ. -- SZKODA, ŻE RODZINY NIEPEŁNOSPRAWNYCH NIE BYŁY GODNE TAKIEGO RZĄDOWEGO ZAUFANIA - Justyna Pochanke. -- FRAGMENT KONFERENCJI ELŻBIETY RAFALSKIEJ. -- SAMORZĄDOWCY BĘDĄ KORZYSTAĆ Z DOŚWIADCZENIA URZĘDNIKÓW OBSŁUGUJĄCYCH 500+ - Renata Kijowska. -- RZĄD WYDA NA PROGRAM PRAWIE 1,5 MLD ZŁ - Kijowska dalej. -- TAKIM ZAUFANIEM NIE DARZONO PROTESTUJĄCYCH NIEDAWNO W SEJMIE MATEK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - Kijowska. -- PLATFORMA RUSZA Z KONWOJEM WSTYDU, NA BILLBOARDACH SAMORZĄDOWCY PIS-U DORABIAJĄCY W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA - zapowiedź. -- PLATFORMA ZADBAŁA, BY TE PLAKATY RZUCAŁY SIĘ W OCZY - Krzysztof Skórzyński: Trudno na nich nie zauważyć hasła i kwot, jakie działacze PiS-u zarobili w państwowych spółkach. -- KWOTY Z BILLBOARDÓW ROBIĄ WRAŻENIE, BO PÓŁ MILIONA, CZASAMI NAWET GRUBO PONAD PÓŁTORA MILIONA NIE ZOSTAŁO ZAROBIONE W PRYWATNEJ FIRMIE, GDZIE NAJWAŻNIEJSZYM PUNKTEM W CV SĄ KOMPETENCJE - Skórzyński dalej: To bardzo duże pieniądze zarobione w państwowych spółkach, gdzie kluczowym kryterium doboru najważniejszych kadr jest przynależność partyjna. Wszyscy na tych plakatach to samorządowcy PiS-u. -- POLITYCY PIS-U BĘDĄ SIĘ DWOIĆ I TROIĆ, BY UDOWODNIĆ, ŻE ZA PLATFORMY BYŁO TAK SAMO - Skórzyński: I opozycja nie ma tu czystych rąk. Dziennik “Puls Biznesu” 6 lat temu opublikował tzw. listę wstydu, czyli nazwiska partyjnych działaczy lub rodzin działaczy z posadami w państwowych spółkach. Ale to ten sam “Puls Biznesu” z listą przygotowaną już za obecnych rządów z taką okładką i puentą, która mówi wszystko o skali działań PiS w tym obszarze [że tempo PiS i intensywność zmian personalnych jest rekordowe]. -- W SKALI OGÓLNOPOLSKIEJ MOŻNA TO UZNAĆ ZA NIEOFICJALNY START KAMPANII SAMORZĄDOWEJ - Skórzyński dalej: I poszukiwanie przez opozycję straconego czasu, bo kampania PiS-u jest już rozpędzona. -- PIS PRZEDSTAWIŁO JUŻ WSZYSTKICH KANDYDATÓW NA PREZYDENTÓW NAJWAŻNIEJSZYCH MIAST, OPOZYCJA I TU SPIESZY SIĘ POWOLI - Skórzyński. -- PREZYDENTA W RESTAURACJI MŁODA DZIEWCZYNA PYTAŁA, CZEMU ŁAMIE KONSTYTUCJĘ - zapowiedź. -- ANDRZEJ DUDA SAM OBIECYWAŁ, ŻE BĘDZIE PREZYDENTEM DLA WSZYSTKICH, WIĘC WSZYSCY MAJĄ PRAWO PYTAĆ - Pochanke. -- W JEDNEJ Z RESTAURACJI PREZYDENCKA PARA SPOTKAŁA MŁODĄ KOBIETĘ - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- ZAREAGOWAŁA TEŻ ZNANA Z MILCZENIA PIERWSZA DAMA - Kolenda-Zaleska dalej. -- W SPRAWIE SEJMU PREZYDENT MA RACJĘ, W SPRAWIE ŁAMANIA KONSTYTUCJI, WEDŁUG WIĘKSZOŚCI PRAWNIKÓW I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH - NIE - Kolenda-Zaleska. -- TO JEDNAK NIE KONIEC ROZMOWY W RESTAURACJI - Kolenda-Zaleska dalej: I ta wypowiedź najbardziej zaskakuje [o niepogodzeniu się z tym, kto wygrał wybory]. -- PREZYDENT WYGLĄDAŁ NA ZDENERWOWANEGO, CHOĆ - WEDŁUG KANCELARII - NIE Z POWODU PYTANIA - Kolenda-Zaleska. -- PRZEZ CAŁĄ KAMPANIĘ PREZYDENT OBIECYWAŁ, ŻE ZMIENI SPOSÓB UPRAWIANIA POLITYKI, ŻE BĘDZIE WSŁUCHIWAŁ SIĘ W LUDZI I ROZMAWIAŁ, TAKŻE Z PRZECIWNIKAMI POLITYCZNYMI - Kolenda-Zaleska dalej: Przypomnienie słów PAD z kampanii prezydenckiej 2015 roku. -- WTEDY SZTAB KANDYDATA DUDY DO OPORU WYKORZYSTYWAŁ PECHOWĄ WYPOWIEDŹ KONKURENTA [Bronisława Komorowskiego o kredycie i pracy] - Kolenda-Zaleska: I zapowiedział, że prezydent Duda będzie reprezentował zupełnie inny styl. -- DZIŚ OPOZYCJA NIE MA WĄTPLIWOŚCI: ROZMOWA W RESTAURACJI TO PRZYKŁAD NIESAMOWITEJ AROGANCJI WŁADZY - Kolenda-Zaleska dalej. -- W MATERIALE SŁOWA PAD O DOJNEJ ZMIANIE. -- PIS WRACA DO SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW: ATAKOWANIA ZA 8 LAT RZĄDÓW PLATFORMY - Kolenda-Zaleska: I zamyka debatę publiczną stwierdzeniami, że jak coś się nie podoba, to oznacza, że nie można się pogodzić z przegraną. -- PROTESTY PRZECIWKO USTAWIE GOWINA - zapowiedź. -- IM BLIŻEJ PRZYJĘCIA NOWEJ KONSTYTUCJI DLA NAUKI PRZEZ SEJM, TYM TRUDNIEJ BĘDZIE MINISTROWI TYCH PROTESTÓW NIE ZAUWAŻAĆ - Arleta Zalewska. -- DO PROTESTUJĄCEJ GRUPY STUDENTÓW W WARSZAWIE DOŁĄCZYŁ KRAKÓW, ŁÓDŹ I WROCŁAW - Zalewska dalej. -- W TYM TYGODNIU USTAWĘ 2.0 MA PRZYJĄĆ SEJM - Zalewska. -- TO JAROSŁAWOWI GOWINOWI JUŻ SIĘ UDAŁO: USTAWA, KTÓRA - JEŚLI WEJDZIE W ŻYCIE - MA BYĆ DLA POLSKICH UCZELNI REWOLUCJĄ, PODZIELIŁA WŁADZE UCZELNI I STUDENTÓW - Zalewska dalej. -- W MATERIALE O KOLEJNYCH POPRAWKACH DO USTAWY. -- RAMIĘ W RAMIĘ Z PROTESTUJĄCYMI PRZECIWKO USTAWIE GOWINA STAJE KRYSTYNA PAWŁOWICZ - Zalewska. -- STUDENCI NIE KOŃCZĄ PROTESTU - BĘDĄ TU PRZYNAJMNIEJ DO CZASU UCHWALENIA USTAWY PRZEZ SENAT - Zalewska dalej. ***** WIADOMOŚCI TVP -- RZĄD REMONTUJE DROGI LOKALNE - belka. -- Będzie więcej pieniędzy na małe i często zapomniane drogi lokalne. Dzięki przyjętemu dziś przez rząd programowi inwestycyjnemu, uda się zmodernizować, a miejscami wybudować ponad dwieście kilometrów dróg powiatowych i trzysta pięćdziesiąt kilometrów gminnych. -- W NIEKŁONICACH POD KOSZALINEM LUDZIE NIE PAMIĘTAJĄ KIEDY NAPRAWIANO DROGI ALE W CIĄGU DOCZEKALI SIĘ REMONTU, TAKICH INWESTYCJI BĘDZIE 430 - Damian Diaz. -- 6-7 RAZY WIĘCEJ NIŻ ZA NASZYCH POPRZEDNIKÓW - PMM. -- WIDAĆ TEŻ RÓŻNICĘ W PODZIALE ŚRODKÓW, BO OTRZYMAŁA JE NP. NAJBIEDNIEJSZA GMINA W POLSCE - Diaz. -- POLSKA ARMIA CORAZ SILNIEJSZA - belka. -- Nowe Miasto nad Pilicą stanie się centrum szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przyszłych pilotów wojskowych. W nowoczesnym ośrodku, wiedzę zdobywać mają żołnierze, których zadaniem w przypadku zagrożenia, będzie wsparcie Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych. -- WŁOCHY MÓWIĄ STOP NIELEGALNYM IMIGRANTOM - belka. -- "Zamykamy porty" - zawiadamia włoski minister spraw wewnętrznych, a wicepremier nowego rządu, dodaje Włochy przestały schylać głowę i być posłuszne. Mimo apeli Komisji Europejskiej, Rzym podjął decyzję o nie przyjęciu statku, którym podróżowało ponad sześćset imigrantów z Afryki północnej. -- W materiale też o decyzji kanclerza Austrii o meczetach i zwycięstwie antyimigracyjnej partii na Słowenii. -- NIEMCY MUSZĄ ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ZBRODNIE - belka. -- Włoski Sąd Najwyższy uznał prawo greckiego wymiaru sprawiedliwości do zajęcia niemieckiej nieruchomości, znajdującej się na terytorium Włoch. To już kolejna sprawa, którą wygrywają dawne niemieckie ofiary z czasów II wojny światowej. I kolejna wiadomość dla Polski, że kwestia odszkodowań i reparacji nie przedawnia się. -- To jest bardzo ważny sygnał dla Polski - Arkadiusz Mularczyk. -- POLSKIE SĄDY NIE CHCĄ ORZEKAĆ W SPRAWACH OBCEGO PAŃSTWA SZANUJĄC IMMUNITET, ALE WŁOSKI TK UCHYLIŁ TĘ ZASADĘ - Korab. -- NIE WIADOMO CZY O ODSZKODOWANIA BĘDĄ SIĘ UBIEGAĆ WŁADZE STOLICY, HGW NIE CHCE PROMOWAĆ RAPORTU O SZKODACH A KANDYDAT PO WYŚMIEWA DOCHODZENIE ROSZCZEŃ - Korab. ***** WYDARZENIA POLSATU -- ZAMIAST UGODY JEST ESKALACJA, KE NIE ODPUSZCZA WS. REFORMY POLSKIEGO SĄDOWNICTWA - zapowiedź. -- JESZCZE KILKA MIESIĘCY TEMU Z SĘDZIAMI KRAKOWSKIEGO SĄDU MOŻNA BYŁO ROZMAWIAĆ NA SĄDOWYM KORYTARZU - Dariusz Ociepa: Dziś, nie mając specjalnej zgody, porozmawiać można chodniku przed sądem. -- NOWE PORZĄDKI W KRAKOWSKIM SĄDZIE WPROWADZIŁA PREZES DAGMARA PAWEŁCZYK-WOICKA - Ociepa dalej: Zdaniem dużej części sędziów, pani prezes nie ma wystarczających kwalifikacji, a w wydziałach przeprowadza nieuzasadnioną merytorycznie czystkę. -- W SPECJALNEJ UCHWALE SĘDZIOWIE WYRAZILI WOBEC PANI PREZES WOTUM NIEUFNOŚCI - Ociepa. -- JAN KANTHAK: Sędziowie sobie uczynili poligon doświadczalny właśnie w walce z reformą wymiaru sprawiedliwości. Minister sprawiedliwości ma pełne zaufanie do nowej pani prezes. -- DZIŚ PRZED SĄDAMI W 68 MIASTACH KOD ORGANIZUJE MANIFESTACJE - Ociepa. -- WIELE ORGANIZACJI I STOWARZYSZEŃ SĘDZIOWSKICH APELUJE DO KE O ZASKARŻENIE USTAWY O SN DO TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI W LUKSEMBURGU - Ociepa dalej. -- JEŚLI NIE, Z SN ODEJDZIE 3 LIPCA KILKUNASTU, MOŻE NAWET KILKUDZIESIĘCIU DOŚWIADCZONYCH SĘDZIÓW, WŚRÓD NICH MAŁGORZATA GERSDORF - Ociepa. -- KOLEJNE PIENIĄDZE NA BUDOWĘ DRÓG LOKALNYCH PRZEKAZAŁ DZIŚ RZĄD - TO DRUGA TRANSZA NA TEN CEL W TYM ROKU

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone