poniedziałek, 19 marca 2018 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Wiadomości z tagiem Wszystkie  RSS
"Lewandowski się zbliża". W Madrycie przesądzają

Dodano: 17.03.2018 11:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy


W piątek media z Barcelony, w sobotę - z Madrytu. Wszystkie zgodne jak nigdy: Robert Lewandowski blisko Realu Madryt.

Źródło: https:

Jaki: Będzie prowadzone odrębne śledztwo, kto odpowiada za to, że niewinny człowiek 18 lat spędził w więzieniu

Dodano: 16.03.2018 7:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jaki: Będzie prowadzone odrębne śledztwo, kto odpowiada za to, że niewinny człowiek 18 lat spędził w więzieniu - Wszystkim się wydawało, że jak w kampanii wyborczej obiecywaliśmy, że będziemy walczyć o sprawiedliwość, to my żartujemy. A tu się okazało, że nie dość, że mafie trafiają do więzienia, że udaje się ściągać miliardy złotych z szarej strefy z VAT-u, wyjaśniać stare, nigdy niewyjaśnione morderstwa czy uprowadzenie jak sprawa pani Cygan czy byłego premiera PRL, to jeszcze udaje się znaleźć takie sprawy, gdzie człowiek jest ewidentnie niewinny i doprowadzić do tego, żeby wyszedł z więzienia. To właściwie uczciwa i sprawiedliwa Polska. Przykre jest to, jak patrzy się na III RP, co potrafiła robić z ludźmi, biednym panem Tomaszem i gdyby nie to, że obecny minister sprawiedliwości polecił ponownie sprawdzić tę sprawę, to pewnie by osiedział te 25 lat. To po prostu nieprawdopodobne - mówił Patryk Jaki w "Sygnałach dnia” PR1. Jak dodał, wczoraj minister sprawiedliwości wszczął postępowanie ws. fałszowania dowodów w tej sprawie i będzie prowadzone odrębne śledztwo, kto za to odpowiada, że niewinny człowiek 18 lat spędził w więzieniu. - Uważam że ktoś powinien ponieść za to konsekwencje - stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

Tagi: Wszystkie
Źródło: 300polityka.pl

Morawiecki: Martwię się, że premier musi gasić pożary

Dodano: 15.03.2018 8:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Morawiecki: Martwię się, że premier musi gasić pożary - Martwię się tym że musi [premier Morawiecki] gasić takie pewne pożary, ta sytuacja tego sporu z Europą. Ten ląd podpala Europa w dużym stopniu. Powiem inaczej: ten ląd podpalamy tym podziałem. My, Polacy sami podpalamy ten ląd. Dzielimy się i Europa też nas... Wszystkie preteksty, przecież to absurd, zła polityka. Pan redaktor, stacja, media podpalają ten ląd, bo nas różnicą. Pan stawia mnie naprzeciw syna - mówił Kornel Morawiecki w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” TVN24. Jak dodał, powinniśmy sobie powiedzieć: nie rozwalajmy Polski.

Źródło: 300polityka.pl

Ziobro: Reforma wymiaru sprawiedliwości postępuje i jestem przekonany że zmierza do właściwego celu

Dodano: 14.03.2018 10:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ziobro: Reforma wymiaru sprawiedliwości postępuje i jestem przekonany że zmierza do właściwego celu - Wczoraj wyraziłem swój pogląd w liście skierowanym do pani prezes [Gersdorf]. Nie więcej w tej sprawie nie mam do powiedzenia. Wszystkie argumenty tam wyłuszczyłem. One są bardzo jasne. Każdy z nas działa w ramach porządku prawnego. Prawo może nam się podobać bądź nie, mamy określone obowiązki i jesteśmy wszyscy zobligowani im uczynić zadość, bo to rzutuje też na sytuację osób innych, które chcą funkcjonować w wymiarze sprawiedliwości, np. asesorów, o czym wspomniałem w tym piśmie. Mam nadzieję że odpowiedzialność weźmie górę nad beztroską i roztropnością - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji w Krakowie, pytany o zwołanie posiedzenia KRS. - Zmiana, reforma wymiaru sprawiedliwości postępuje i jestem przekonany że zmierza do właściwego celu, czyli usprawnienia, profesjonalizacji, podniesienia standardów etycznych. O profesjonalizacji świadczy chociażby dzisiejsza konferencja prasowa - dodał.

Źródło: 300polityka.pl

Wracały z wieczoru panieńskiego. Wszystkie zginęły w katastrofie

Dodano: 13.03.2018 14:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Mina Basaran, córka tureckiego miliardera, wracała wraz ze swoimi przyjaciółkami z wieczoru panieńskiego, odbywającego się w Dubaju. Kobiety podróżowały prywatnym samolotem, który w niedzielę rozbił się w zachodnim Iranie. Na razie nie są znane przyczyny. Wiadomo jednak, że na miejscu katastrofy znaleziono czarne skrzynki.

Tagi: Wszystkie
Źródło: www.rmf24.pl

Czarzasty: Jeżeliby Biedroń zdecydowałby się w najbliższym czasie na startowanie na prezydenta Warszawy, SLD by go poparł

Dodano: 12.03.2018 9:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Czarzasty: Jeżeliby Biedroń zdecydowałby się w najbliższym czasie na startowanie na prezydenta Warszawy, SLD by go poparł - Powiem jasno i precyzyjnie. Jeżeliby pan Robert Biedroń zdecydowałby się w najbliższym czasie na startowanie na prezydenta Warszawy, Sojusz Lewicy Demokratycznej by go poparł - stwierdził Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. - A gdyby się nie zdecydował, to będziemy tę decyzję podejmowali do 12 maja, gdzie mamy konwencję Sojuszu Lewicy Demokratycznej i wszystkie decyzje kadrowe dotyczące "jedynek" i prezydentów miast do tego czasu zostaną podjęte. O tym będzie decydowała struktura składająca się z 1720 osób, struktura warszawska SLD. Wszystkie warianty są możliwe - mówił dalej szef SLD.

Źródło: 300polityka.pl

Zbierają podpisy. Wszystkie najbardziej zanieczyszczone polskie miasta powinny być objęte programem termomodernizacji

Dodano: 11.03.2018 18:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy


33 najbardziej zanieczyszczone miasta powinny być objęte rządowym programem termomodernizacji - uważają przedstawiciele mieszkańców Katowic i Dąbrowy Górniczej

Tagi: Wszystkie
Źródło: samorzad.pap.pl

Rzeczniczka Departamentu Stanu: współpraca z Polską w zakresie bezpieczeństwa bez zmian

Dodano: 09.03.2018 5:42 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Wszystkie doniesienia, jakoby przedstawiciele amerykańskich władz nie mieliby się spotykać albo nie prowadzić dialogu z przedstawicielami polskiego rządu, są kompletną nieprawdą - zapewniła rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert pytana o spotkanie asystenta sekretarza stanu USA do spraw Europy i Eurazji, Wessa Mitchella, z szefem gabinetu prezydenta Krzysztofem Szczerskim.

Źródło: https:

"Wszystkie organizacje powiedziały jednym głosem: proszę nie grzebać w tej ustawie"

Dodano: 08.03.2018 22:36 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Musimy tworzyć ustawy na bazie prawa, na bazie mądrych ludzi, na bazie konsultacji. Tu nie ma co grzebać. - powiedział w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, komentując projekt zmian w ustawie o zbiórkach publicznych.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone