sobota, 24 czerwca 2017 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Wypłaty  RSS
Wypłata z polisy bez podatku, ale cesja wierzytelności już tak

Dodano: 22.06.2017 18:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kto sprzeda swoje roszczenie względem ubezpieczyciela, ten nie skorzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wypłata z OFE opodatkowana. W III filarze nie będzie pełnej swobody

Dodano: 10.06.2017 16:35 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Gdy fundusze zostaną przekształcone w trzeciofilarowe IKZE, łatwiej będzie w nich dysponować pieniędzmi niż w pracowniczych planach kapitałowych.

Tagi: Wypłaty
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

STAN GRY: Warzecha: PiS-owi wolno mniej, GW: Wieś zadowolona z PiS, Osiecki: PiS da 500 zł emerytom

Dodano: 08.06.2017 10:25 | 16 odsłon | 0 komentarzy


-- 14 LAT TEMU zakończyło się dwudniowe referendum europejskie. Frekwencja wyniosła 58,85%, a 77,45% głosujących opowiedziało się za wejściem Polski do Unii Europejskiej.

-- 21 LAT TEMU powstała Akcja Wyborcza Solidarność.

-- MARIA PEREIRA MA BYĆ RZECZNICZKĄ TK. Dwa miesiące temu odeszła z pracy w KPRM:

-- 300LIVE: O 12.15 ważne oświadczenie prezydenta, Macierewicz o odwołanej komisji, Kaczyński do opozycji o Smoleńsku i dymisjach, Kukiz o rządzeniu bez niego w następnej kadencji, Łapiński o dymisji Sadurskiej:

-- OSTATNIE SONDAŻE Z PRZEWAGĄ TORYSÓW- blog 300 o kampanii w UK ze wsparciem Providenta: http://300polityka.pl/wyboryuk/

-- SADURSKA TO MISIEWICZ W SPÓDNICY - FAKT: “nigdy nie zarządzała żadną firmą i – co wytyka jej opozycja – jej związki z ubezpieczeniami polegają chyba jedynie na posiadaniu samochodowej polisy OC. Jak widać sprawa Misiewicza niczego polityków PiS nie nauczyła”. 

-- NACZELNY FAKTU O SPRAWIE SADURSKIEJ I ZWOLNIENIACH NAUCZYCIELI - jak pisze Robert Feluś: “W tej sprawie „błysnął” też rzecznik rządu Rafał Bochenek, który w Polsat News rzucił jakże cenne zdanie: „Każdy ma prawo kierować swoim życiem zawodowym, jak to uważa za słuszne.” Myślę, że to doskonała podpowiedź np. dla nauczycieli, którzy stracą pracę w wyniku reformy oświaty. Zapewne w zdecydowanej większości to ludzie uczciwi i pracowici. I myślę, że chętnie by tak pokierowali swoim życiem zawodowym, by znaleźć robotę za ciężkie pieniądze, np. w zarządzie PZU. Tylko, że to nie na nich czekają takie fuchy…”

-- PIS-OWI WOLNO MNIEJ - Łukasz Warzecha w SE: “I tu tkwi zasadniczy błąd: drodzy politycy PiS, wam nie tylko nie wolno więcej, ale przeciwnie - wolno wam mniej, bo swoją pozycję i ofertę polityczną w 2015 roku zbudowaliście na zapewnieniach, że skończycie z traktowaniem państwa jako łupu. Chyba że pani Sadurska przyzna, że w 2013 roku cynicznie robiła słuchaczy w bambuko. Taką szczerość trzeba by docenić”.

-- JOANNA LICHOCKA BRONI KOMPETENCJI SADURSKIEJ - jak pisze w GPC: “Jeśli ktoś taki nie ma kompetencji, to kto ma? Ludzie POstkomuny, którzy gdy zarządzali spółkami, zmieniali je – jak cały kraj – w wielkie żerowisko?”

-- RAZ W ROKU 500+ DLA SENIORÓW - Grzegorz Osiecki i Marek Chądzynski w DGP: “Każdemu emerytowi po 500 zł. To jeden z najnowszych pomysłów polityków rządzącej partii. 500 zł to na razie hasło, ale nawiązanie do najbardziej rozpoznawalnego programu rządu jest oczywiste. Wypłata dodatku nie byłaby jednak comiesięczna, ale coroczna. – Najlepiej przed świętami Bożego Narodzenia – mówi nam jeden z ważnych polityków PiS. Jak zapewnia, o pomyśle wie już prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na Nowogrodzkiej myślą, kiedy wdrożyć go w życie. Tymczasem nie zajmuje się nim nikt w Ministerstwie Pracy. A ostatecznie to ten resort, razem z Ministerstwem Finansów, powinien mu zapalić zielone światło i przybić pieczęć „do realizacji”.

-- 23,5% rolników głosowałoby na PiS, 15% na Kukiza i 11 na PSL oraz 6,7% na PO - wynika z badania dla GW: “Mimo że rząd Beaty Szydło sparaliżował obrót ziemią, PiS nadal cieszy się największym poparciem rolników. Aż 51 proc. rolników pozytywnie ocenia swoją sytuację materialną”.

-- 1,2 TYS. WARSZAWSKICH NAUCZYCIELI BEZ PRACY - jedynka Gazety Stołecznej.

-- KLUZA FAWORYTEM DO GPW - jak pisze Maciej Rudke w RZ: “Stanisław Kluza nie jest już prezesem BOŚ. Z naszych informacji wynika, że jest faworytem do przejęcia sterów GPW, ale może także wrócić do bankowości”.

-- SZYDŁO MUSI TOCZYĆ WALKĘ O WPŁYWY, SAMA OBIECAŁA SADURSKIEJ STANOWISKO - Michał Szułdrzyński w RZ: “Skąd zatem ta nerwowość? Wiele wskazuje na to, że prócz walki o zachowanie stanowiska będzie musiała stoczyć bój o swoje wpływy w obozie władzy. Pierwszy test już niedługo, bo szefowa rządu będzie chciała doprowadzić do końca zatrudnienie Małgorzaty Sadurskiej w zarządzie PZU, co – według moich informacji – miała obiecać obecnej szefowej Kancelarii Prezydenta. Fatalne rozegranie sprawy może kandydaturę Sadurskiej storpedować”.

-- POLITYKA JAK NAJDALEJ OD SALI SĄDOWEJ - sędzia Wiesław Johann w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Kontrola sądów przez polityków miałaby różny wymiar, w zależności od tego, jaka partia wygrywałaby wybory. Nie wyobrażam sobie, żeby wymiar sprawiedliwości był kontrolowany przez PO, ani nie wyobrażam sobie, że takie mechanizmy stworzyłoby PiS czy inne ugrupowanie. Nie! To kłóci się z moim poczuciem sprawiedliwości. Polityka ma być jak najdalej od sali sądowej”.

-- TO NARUSZENIE ZASADY KONSTYTUCYJNEJ - SĘDZIA JOHANN O KADENCJI KRS: “Moim zdaniem jest to naruszenie zasady konstytucyjnej. Ustawodawca może proponować, ale najzręczniej byłoby doczekać do końca kadencji sędziów KRS. Wywołuje się niepotrzebny konflikt między środowiskiem sędziowskim a PiS”. 

-- PAWEŁ BORYS O SEKTORZE BANKOWYM - mówi w rozmowie z GPC: “Dzięki przejęciu pakietu kontrolnego w Pekao SA przekroczyliśmy symboliczną granicę 50 proc. udziału polskiego kapitału w aktywach sektora bankowego. To jest już dużo lepsza struktura. Miałem okazję realizować także przejęcie Nordea Banku przez PKO BP. Efektem tych dwóch transakcji jest wzrost udziału rodzimego kapitału w polskim sektorze bankowym o ponad 12 pkt. proc. Obecnie Polski Fundusz Rozwoju nie jest zaangażowany w żaden projekt dotyczący repolonizacji banków. Natomiast prawdopodobnie polski rynek bankowy będzie podlegał dalszej konsolidacji. Warto zadbać, by pozostał on konkurencyjny, czyli żeby nie doszło do zdominowania rynku przez 3–4 banki, jak to miało miejsce w Czechach. To mogłoby doprowadzić do wzrostu cen usług bankowych, co nie jest korzystne. Moim zdaniem na polskim rynku powinno działać przynajmniej 7–8 dużych, silnych banków. Dzięki temu będzie zachowana konkurencja i polscy klienci będą mieli wybór”.

-- NIE CHCEMY PŁACIĆ NA TVPIS - jedynka GW o abonamencie.

-- WINIĄ I OJCA I SYNA, BYLE DORWAĆ TUSKA - GW: “Prokuratura chce przesłuchać Michała Tuska w związku z aferą Amber Gold. Wcześniej - jak dowiedziała się "Wyborcza" - śledczy próbowali wrócić do prawomocnie umorzonego śledztwa dotyczącego jego współpracy z liniami OLT Express”.

-- PIS W SĄDACH NIE BIERZE JEŃCÓW - Tomasz Pietryga w RZ: “Niektóre z nich będą pewnie miały pozytywny wpływ na sądy. Pytanie jednak o ich rzeczywisty koszt. Co się stanie, gdy partia kiedyś przegra wybory? Czy za taktykę niebrania jeńców nie przyjdzie zapłacić nie tylko politykom PiS, ale i obywatelom, kiedy ignorowana dziś opozycja wraz ze sfrustrowanymi środowiskami prawniczymi rzuci się do odkręcania wprowadzanych dziś reform?”

-- DLA OSÓB O MOCNYCH NERWACH -- SĄ WORKI NA ŚMIECI I WORKI NA ZWŁOKI - JOANNA SENYSZYN w SE: “Są worki na śmieci i są worki specjalnie przygotowane dla zwłok. Widocznie nie było akurat stu takich worków, ale przecież to nie ma znaczenia. My mówimy "worek na śmieci". Ale przecież jeżeli zostanie on przeznaczony do czegoś innego, to przestanie być workiem na śmieci, a stanie się workiem na zwłoki. Myślę, że przywiązujemy do tego za dużą wagę i zostało to zupełnie pomieszane - bezczeszczenie zwłok z pomyłką. Uważam, że PiS gra tym politycznie. Teraz słyszę, że być może w trumnie na Wawelu są szczątki trzech osób. Rozumiem, że Jarosławowi Kaczyńskiemu jest przykro, że na Wawelu leży nie tylko jego brat i bratowa, ale jeszcze kilka osób. Ale musi się z tym pogodzić. Ciekawe, czy PiS będzie robił te wykopki do samych wyborów”. 

-- AUTORKA PSALMU O POWROCIE DO DOMU W SESJI DLA SUPER EXPRESSU:

-- URODZINY: Arkadiusz Franas, Tomasz Czudowski, Piotr Kołodziejczyk, Sandra Lewandowska.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone