niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Wystawienie  RSS
STAN GRY: Majmurek: Jeśli projekt Razem ma teraz wypalić, to właśnie w Warszawie, Leszczyński o proteksjonalnym traktowaniu lewicy przez ciotki i wujów demokracji, Osiecki: PAD rozmawiał z JK

Dodano: 13.06.2018 10:09 | 77 odsłon | 0 komentarzy


-- WYSTĄPIENIE PREMIERA MORAWIECKIEGO OTWORZY IMPACT, PREMIER ODWIEDZI STREFĘ START-UPÓW I WEŹMIE UDZIAŁ W PODPISANIU UMOWY TEURONA Z PFR WS UTWORZENIA FUNDUSZU CVC. -- CZARZASTY: PYTANIA PREZYDENTA OCENIAM TAK SAMO JAK WIADOMOŚCI, KTÓRE SŁOWEM O NICH NIE WSPOMNIAŁY:

-- SE O WIELOGODZINNYM SPOTKANIU MORAWIECKIEGO Z KACZYŃSKIM: “W poniedziałek po południu premier Mateusz Morawiecki odwiedził w żoliborskiej willi Jarosława Kaczyńskiego, który przechodzi rekonwalescencję po zabiegu kolana. Spotkanie trwało kilka godzin i przeciągnęło się do późnej nocy”.

-- MILIARDY ORLENU - na jedynce RZ:“Według Obajtka premier Mateusz Morawiecki inwestycje Orlenu w petrochemię przyjął z wielkim zadowoleniem. Przypomina, że to kolejny po zakupie udziałów w czeskim Unipetrolu i decyzji o przejęciu Lotosu kierunek rozwoju, analizowany w tym roku. – Przemysł petrochemiczny jest mocno powiązany z rafineryjnym. Z tego m.in. powodu potrzebne są nam aktywa rafineryjne Lotosu – mówi Obajtek”.

-- RAFAŁ CHWEDORUK UWAŻA, ŻE PIS NADAL NIE ZOSTAŁ PRZELICYTOWANY PRZEZ OPOZYCJĘ - jak mówi SE:“Wobec zbliżających się wyborach samorządowych tak naprawdę walka będzie toczyła się o sejmiki wojewódzkie. Tu frekwencja nie powala, więc kluczowa staje się mobilizacja wsi i małych miasteczek. To elektorat w kwestiach społecznych najbardziej lewicujący i oczekujący największej solidarności społecznej. Widać wyraźnie, że te propozycje się do tego elektoratu właśnie adresowane. Czy zadziałają? Opozycja musiałaby PiS w kwestiach społecznych przelicytować. A na razie się na to nie zapowiada”.

-- PREZES CZEKAŁ NA ZABIEG TYLE ILE KAŻDY INNY PACJENT W STANIE OSTRYM - MINISTER ZDROWIA ŁUKASZ SZUMOWSKI DLA FAKTU- fragment rozmowy:

“ - Ale nie jako lekarz, jako kolega.

- Utrzymuję regularny kontakt z panem prezesem.

- A jako lekarz?

- Właśnie jako lekarz niczego nie mogę powiedzieć.

- Na zabieg kolana, taki jaki miał lub mógł mieć prezes Kaczyński, czeka się latami. Kiedy będziemy leczeni szybciej – jak politycy?

- Wiem, że pan prezes na przyjęcie do szpitala czekał tyle, ile czekałby każdy pacjent z takim samym schorzeniem i w takim samym stanie, tj. stanie ostrym. I jeśli sam będzie kiedyś chciał o tym opowiedzieć, będziecie państwo mogli zweryfikować moje słowa. Na szczęście stan zdrowia pozwolił już na wyjście ze szpitala”.

-- BARTŁOMIEJ SIENKIEWICZ MÓWI KRZYSZTOFOWI MAZUROWI, ŻE HISTORIA SKAZAŁA POLSKĘ NA PERYFERYJNOŚĆ: “Najważniejsze pytanie, jakie można zadać w polityce, a tym bardziej w gospodarce brzmi: „jaka jest alternatywa?”. Moim zdaniem jesteśmy krajem peryferyjnym. Na taką rolę skazała nas historia, czy raczej nasi przodkowie, którzy nie byli w stanie wytworzyć w czasie I Rzeczpospolitej rzeczywistej wagi i siły politycznej trwałości. Jesteśmy zależni od innych centrów i musimy brać to pod uwagę przy kształtowaniu swojej agendy w stronę stopniowego bogacenia oraz rozwoju stosunków społecznych. Jest to proces powolny, nudny i nieefektowny. Oczywiście możemy uznać, że taka droga nas nie interesuje”.

-- SIENKIEWICZ O KONSEKWENCJACH NADRZĘDNOŚCI POLITYCZNEJ NAD NORMAMI: “Dokonała się wobec tego pewna refleksja, podobna skądinąd do tej po okresie wojen religijnych w XVII wieku, dotycząca tego, czym może się skończyć nadrzędność woli politycznej nad normami prawa. Dylematy, o których Pan mówi, zostały zatem rozstrzygnięte na Zachodzie po II wojnie światowej. Dziś dotyczą jedynie Polski i Węgier. Nie widać ich w centrach cywilizacyjnych będących motorem zmian. Nie ma tego w Niemczech, mimo ostatniego wyniku AFD, ani we Francji, pomimo sukcesu Marine Le Pen. Co więcej, ta niechęć do demokracji skutej instytucjami i prawem nie wyraża się w partycypacji politycznej społeczeństw, ponieważ w naszej części Europy, na czele z Polską, możemy jedynie marzyć o takich wynikach frekwencyjnych, jakie osiągane są na Zachodzie. Próbujmy więc albo zdiagnozować problemy demokracji zachodniej, albo Polski i Węgier”.

-- SIENKIEWICZ O TYM, ŻE IDEE I PIENIĄDZE PŁYNĄ Z CENTRÓW NA PERYFERIE: “Jestem wellerstainowcem, zarówno z przekonania, jak i z doświadczenia. Rozumiem, że lewicowe koncepcje globalnego systemu zależności i przekonanie, że istnieją centra cywilizacyjne, nie są w środowisku Klubu Jagiellońskiego popularne. Niestety jednak relacja wygląda w ten sposób, że idee, pieniądze i technologie płyną z centrów na peryferie, a nie odwrotnie”.

-- ŁUKASZ ROGOJSZ W GAZETA.PL O KSIĄŻCE WOJCIECHOWICZA, KTÓRA MOŻE PLATFORMIE NAROBIĆ SPORO PROBLEMÓW W WARSZAWIE: “Dla Platformy ta publikacja to fatalna wiadomość. Z kilku powodów. Po pierwsze, wyciągnie na pierwszy plan postać prezydent Gronkiewicz-Waltz, od której partia od wielu miesięcy stara się dystansować. Po drugie, upubliczni szczegóły politycznej kuchni w platformerskim wydaniu, co w kontekście toczącej się walki o prezydenturę w stolicy może odbić się partii Grzegorza Schetyny poważną czkawką. Wreszcie po trzecie, zepchnie Rafała Trzaskowskiego do defensywy i zmusi do tłumaczenia się z działań partyjnych kolegów”.

-- KANDYDATURA ŚPIEWAKA OBNAŻYŁA PROTEKCJONALNY STOSUNEK LIBERAŁÓW DO LEWICY - JEST DOBRA TYLKO KIEDY JEST MŁODSZYM PARTNEREM - ADAM LESZCZYŃSKI: “Poparcie kandydatury Jana Śpiewaka na prezydenta Warszawy obnażyło protekcjonalny stosunek liberałów do lewicy: jest dobra tylko wówczas, kiedy walczy z PiS jako młodszy partner Platformy. Jeśli ma własne ambicje, tylko szkodzi i powinna siedzieć cicho”.

-- SUKCES ŚPIEWAKA MOŻE UŚWIADOMIĆ PO I JEJ MEDIALNYM SOJUSZNIKOM, ŻE NIE SĄ JEDYNĄ NADZIEJĄ DEMOKRACJI - DALEJ LESZCZYŃSKI:“Sukces Śpiewaka może również - chociaż w to wątpię - uświadomić Platformie i jej medialnym sojusznikom, że nie są jedyną nadzieją polskiej demokracji. Że nie tylko oni są alternatywą dla rządów PiS w Polsce. Patos i samozadowolenie, z którymi liberalne centrum opowiada, że jest „ostatnią zaporą przeciwko dyktaturze”, jest nieznośny i fałszywy. Zawiera też moralny szantaż: albo jesteś z nami - a więc na przykład głosujesz na Trzaskowskiego w Warszawie - albo popierasz PiS”.

-- LESZCZYŃSKI: CHCIAŁBYM, ŻEBY PO WYSZŁA UPOKORZONA I OSŁABIONA I ZROZUMIAŁA, ŻE NIE DA SťE TAK TRAKTOWAĆ LEWICY A Z WUJKÓW I CIOTEK DEMOKRACJI ZESZŁOBY TROCHĘ POWIETRZA - KONKLUZJA LESZCZYŃSKIEGO: “I właśnie z tego - ale tylko z tego - powodu zagłosuję pewnie w końcu w drugiej turze na kandydata PO. Chciałbym jednak, aby była to wygrana o włos; aby PO dostała w tym starciu solidne lanie, wyszła z niego upokorzona i osłabiona, tak bardzo, aby zrozumiała, że nie traktując lewicy na partnerskich zasadach nie jest w stanie odsunąć PiS od władzy w najbliższych wyborach parlamentarnych. Może to zmobilizowałoby główną siłę opozycji do odrobiny wysiłku. A przy okazji z wujów i ciotek demokracji zeszłoby trochę powietrza”.

-- JAKUB MAJMUREK O SZANSIE DLA LEWICY W WARSZAWIE: “Jeśli projekt Razem ma teraz gdziekolwiek wypalić, to właśnie w takim miejscu, jak stolica. Choć partia Zandberga bardzo chciałaby reprezentować klasę ludową, to jej elektorat jest wielkomiejski, inteligencki i – jak na wykształconych mieszkańców dużych miast – nieszczególnie zamożny. W Warszawie jest wystarczająco dużo słabszej ekonomicznie, często wepchniętej w prekarne warunki pracy klasy średniej, żywotnie zainteresowanej poprawą jakości życia w mieście, by Razem mogło liczyć na przyzwoity – jak na możliwości tej partii – punkt startu. To samo dotyczy trochę bardziej centrowego i pewnie trochę zamożniejszego elektoratu Nowackiej”.

-- ŚPIEWAK POTRAFI WEJŚĆ W ROLĘ CHARYZMATYCZNEGO LIDERA - dalej Majmurek: “Śpiewak ze swoim trochę populistycznym stylem może do tego dodać elektorat, do którego Zandberg i Nowacka mają słaby dostęp: gorzej wykształcony, wkurzony, mgliście „antysystemowy”, głosujący w poprzednich wyborach na Kukiza albo nie głosujący wcale. W przeciwieństwie do kierownictwa Razem, Śpiewak wydaje się też rozumieć to, że współczesna polityka wymaga postaci charyzmatycznego lidera i potrafi wejść w tę rolę”. 

-- POSEŁ Z KRAKOWA GUMKUJE ZWIĄZKI Z KRAKOWEM - tytuł w lokalnej GW: “Urodzony w Warszawie Rafał Trzaskowski, gdy kandydował do Sejmu jako "jedynka" z Krakowa, podkreślał swoje związki ze stolicą Małopolski. Teraz, gdy ubiega się o fotel prezydenta stolicy, z jego strony zniknęły wątki krakowskie, a pojawiły się warszawskie”.

-- KANDYDAT PO W KRAKOWIE ZA DWA TYGODNIE - BYĆ MOŻE POPRĄ GIBAŁĘ - LOVEKRAKOW: “Wystawienie Łukasza Gibały to kolejny scenariusz. Ciężar rozmów z byłym posłem PO wzięli na siebie członkowie Nowoczesnej. – My wiemy, że Gibała chciałby wystartować z naszym oraz Nowoczesnej poparciem – zdradza stan sprawy członek zarządu Platformy”.

-- UPARTY PREZYDENT - tytuł w GPC.

-- PIS GRA NA ZWŁOKĘ - pisze Jacek Liziniewicz w GPC: “W sprawie referendum PiS gra na zwłokę. „Stanowisko PiS ws. referendum dotyczącego konstytucji poznamy wówczas, gdy Prezydent wystąpi z wnioskiem o jego przeprowadzenie do Marszałka Senatu”.

-- KONSTYTUCYJNY PLEBISCYT SOCJALNY - tytuł w DGP.

-- PROPOZYCJE PYTAŃ MAJĄ OŻYWIĆ POMYSŁ I WYDOBYĆ GO Z POLITYCZNEJ IZOLACJI - Grzegorz Osiecki w DGP: “Propozycje pytań mają ożywić pomysł referendum i wydobyć go z politycznej izolacji. (...) Nieoficjalnie można też było usłyszeć, że będą one miały charakter „seminaryjny”. Tymczasem pojawiało się 15 bardzo nośnych politycznie i kontrowersyjnych pytań”.

-- DUDA ROZMAWIAŁ Z KACZYŃSKIM - Osiecki: “Ten zestaw pytań może ustawić wynik całego referendum po myśli obozu rządzącego. Niewykluczone, że część pytań była konsultowana z liderem PiS. Jak wynika z naszych informacji, Andrzej Duda rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim o referendum kilka dni temu”.

-- KALENDARZ WYDARZEŃ GRA PRZECIW PREZYDENTOWI -- Tomasz Pietryga w RZ: “Upublicznienie pytań jest więc próbą wprowadzenia kwestii referendum do szerokiej debaty publicznej i wzbudzenia jakże potrzebnych emocji. Tyle tylko, że kalendarz wydarzeń gra przeciwko prezydentowi. Mistrzostwa świata w Rosji, wakacje i kampania samorządowa sprawiają, że trudno będzie to zmienić”.

-- GDYBY Z PROPOZYCJĄ REFERENDUM WYSTĄPIŁ TUSK, PROPORCJE BYŁYBY PODOBNE - Przemysław Harczuk w SE: “Oczywistą oczywistością jest, że gdyby z inicjatywą referendum wyszedł nie Andrzej Duda a Donald Tusk, proporcje byłyby podobne. Ale referendum popieraliby obecni jego przeciwnicy, a przeciwko byliby zwolennicy. Z tym, że to nie jest optymistyczna informacja. Bo wychodzi na to, że tak, jak w 1989 roku wybory były w jednej trzeciej wolne, tak wychodzi na to, że i demokratyczni i obywatelscy jesteśmy w jednej trzeciej. Niczym społeczność alkoholików, której leczenie udaje się w 33 procentach”.

-- EUROPO, BROŃ PRAWORZĄDNOŚCI W POLSCE - w GW list podpisali: Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski, Cimoszewicz, Miller, Belka, Marcinkiewicz, Olechowski, Rosati, Rotfeld, Sikorski, Frasyniuk, Bogdan Lis, Bujak.

-- PONIŻEJ w GW - REKLAMA DODATKU: JAK DBAĆ O SKÓRĘ WRAŻLIWĄ NA WSZYSTKO.

-- ZJAZD KLUBÓW GP BEZ DUDY- Agnieszka Kublik i Iwona Szpala w GW.

-- GOWIN ZAPOWIADA USTĘPSTWA - tytuł w GW.

-- SPÓR RAFALSKIEJ Z MORAWIECKIM O PŁACĘ MINIMALNĄ - GW.

-- KACZYŃSKI CZYTA CENCKIEWICZA BIOGRAFIĘ POLITYCZNĄ LECHA KACZYŃSKIEGO - Fakt: “Jeden z kierowców pojawił się przed domem posła z opasłym tomiszczem, którego lektura spokojnie mogłaby wciągnąć na długie godziny, a może nawet dni. Cóż to za pozycja trafiła do Kaczyńskiego? Po bliższym przyjrzeniu się zdjęciom można dostrzec, że to praca zbiorowa „Lech Kaczyński. Biografia Polityczna 1949-2005”, pod którą podpisali się Sławomir Cenckiewicz, Adam Chmielecki, Janusz Kowalski i Anna K. Piekarska”.

-- URODZINY:Janusz Lewandowski, Aleksandra Zieleniewska, Aleksander Broda, Krzysztof Bosak, Andrzej Morozowski.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Zaremba o młodych kandydatach: Wyjdzie Polska bardziej pisowska, ale pisowska inaczej, Wielowieyska: Jaki może być dla Trzaskowskiego bardzo groźnym konkurentem

Dodano: 07.05.2018 11:47 | 120 odsłon | 0 komentarzy


-- JAKI POKAZUJE RÓŻNICĘ Z TRZASKOWSKIM: NOWE MOSTY CZY PRZEPRAWY PIESZO-ROWEROWE, SZEFERNAKER O BRONISŁAWACH KOMOROWSKICH W SAMORZĄDACH, TRZASKOWSKI O HGW I WPADCE Z REPRYWATYZACJĄ- 300LIVE:

-- PIOTR ZAREMBA O KONCEPCJI KAMPANII PIS - PRZECIWSTAWIENIA MŁODYCH SPOZA UKŁADÓW STARYM WŁADZOM:“Ale jest przecież inny wymiar tej historii. Kaczyński postawił na Jakiego, „szeryfa”, bo taka jest koncepcja kampanii. Przeciwstawienia młodych przeważnie kandydatów „spoza układów” starym władzom miast. Mającym często zasługi w zarządzaniu, ale poobrastanym tłuszczykiem lokalnych klik i powiązań. Naturalnie nie wszędzie tak to skonstruowano, by przypomnieć Poznań, gdzie popularnemu prezydentowi z PO przeciwstawiono, na wyjątkowo trudnym terenie, lokalnego celebrytę wydawcę Tadeusza Zyska, którego trudno nazwać młodym. Ta konstrukcja nie wszędzie też gwarantuje sukces. Młody Kacper Płażyński reprezentuje w Gdańsku z pewnością większą wiarygodność wobec wieloletniego prezydenta Pawła Adamowicza siedzącego na wielkim majątku, ale zdaje się, że gdańszczanie nie mają zamiaru zmieniać preferencji”.

-- ZAREMBA PISZE, ŻE WARTO ZAUWAŻYĆ WYSIŁKI JAKIEGO PODKREŚLENIA ODRĘBNOŚĆ PROGRAMOWĄ OD PIS: “Przedstawi stolicę jako raj deweloperów i spekulantów, do odzyskania przez zwykłych warszawiaków, co ułatwi mu instynktowna arogancja kandydata PO. Ale też walcząc o przekabacenie lemingów, już dziś Jaki demonstruje swoją odrębność programową od PiS w różnych sprawach, choćby in vitro. Jest to robione sztucznie, na siłę, zwłaszcza że Solidarna Polska jawiła się jako jeszcze bardziej konserwatywna od partii Kaczyńskiego. Ale warto te wysiłki zauważyć”.

-- POLSKA BARDZIEJ PISOWSKA ALE PISOWSKA INACZEJ - KONKLUDUJE ZAREMBA:“Oczywiście możliwe, że po kampanii z tych gestów nic nie zostanie, a ją samą zdominują miny i pozy. Ale może polska polityka stanie się po tych wyborach odrobinę inna. Powtórzmy: wyjdzie w nich Polska bardziej pisowska, ale pisowska inaczej”. 

-- MARCIN FIJOŁEK JAK KAMPANIA ZBUDUJE JAKIEGO: “Pójdę dalej i dodam, że sama kampania wyraźnie przyczyni się do pewnej dynamiki, nad którą nie ma pełnej kontroli, jak nad codzienną, żmudną polityką. Patryk Jaki, chcąc nie chcąc, stanie się postacią numer 1 na politycznej mapie prawicy. Trochę jak Andrzej Duda na czas wiosny roku 2015 (przy wszystkich proporcjach). Ze wszystkimi tego plusami i minusami”.

-- FIJOŁEK O TEKŚCIE ZAREMBY - POTENCJALNE KOREKTY A MOŻE I DROBNE RESETY: “I rzeczywiście, zanosi się na przynajmniej potencjalne korekty kursu, a może nawet małe resety w obozie „dobrej zmiany”. Jesienią PiS będzie mogło obsadzić kilka stanowisk marszałków województw, a to naprawdę istotne funkcje w świecie realnej, samorządowej polityki. Nie przez przypadek to wokół takich osób tworzą się małe układy powiązań i zależności, często idące w poprzek nastawieniu „centrali”. Wie o tym każdy, kto choćby otarł się o specyfikę funkcjonowania samorządów w naszym kraju. A i środki finansowe do rozdysponowania będą niemałe”. 

-- DOMINIKA WIELOWIEYSKA PISZE, ŻE ZA KANDYDATURĘ CELIŃSKIEGO, JAKI BĘDZIE CAŁOWAŁ CZARZASTEGO PO RĘKACH: “Patryk Jaki ma spore szanse, aby zaczarować postkomunistów swoim jakobińskim, objawionym w komisji śledczej ds. reprywatyzacji sznytem. Zablokować Jakiego może tylko SLD, ale Włodzimierz Czarzasty musiałby postawić na osobę idealnie wpisującą się w oczekiwania twardego elektoratu SLD. Taką osobą nie jest Andrzej Celiński. Elektorat się z nim nie identyfikuje, bo to dawny działacz opozycji solidarnościowej, kojarzący się z Unią Demokratyczną. Wystawienie Celińskiego sprawi wielką radość PiS i uczyni łowy tej partii w ogródku SLD bardziej skutecznymi. Celiński będzie też odbierał głosy Trzaskowskiemu, a za to Jaki będzie Czarzastego całował po rękach.

-- WIELOWIEYSKA PISZE O SZANSACH JARUZELSKIEJ:“Taką osobą mogłaby być Monika Jaruzelska, która ma umiarkowane  poglądy i historyczne nazwisko. Środowiska feministyczne też by nie narzekały - w końcu kandydatką lewicy zostaje kobieta. W przypadku startu Celińskiego oraz przy mało efektywnej kampanii Razem i ruchów miejskich szanse Jakiego znacząco rosną”.

-- ZDANIEM WIELOWIEYSKIEJ, JAKI MOŻE BYĆ BARDZO GROŹNYM KONKURENTEM: “Dziś sondaże niewiele mówią, bo warszawiacy nie wiedzą jeszcze, kogo będą mieć do wyboru. Warszawa jest białą kartą, którą kandydaci zapiszą w czasie kampanii – ale jeśli Jaki utrzyma swoje tempo i nie popełni rażących błędów, może być dla Trzaskowskiego bardzo groźnym konkurentem”. 

-- PARKINGI NAJMOCNIEJSZYM UDERZENIEM JAKIEGO - Jarosław Ossowski w Gazecie Stołecznej: “Najbardziej celnym uderzeniem Patryka Jakiego w platformerskie władze stolicy była dotąd jego sobotnia konferencja na pl. Teatralnym. Wytykał im niespełnione obietnice parkingowe. W kilku miejscach Warszawy miały powstać garaże podziemne, ale ratusz od wielu lat zwodzi w tej sprawie mieszkańców rozmowami z prywatnymi inwestorami. Patryk Jaki złożył podpis pod zobowiązaniem „Nowe parkingi dla Warszawy”, cokolwiek miałoby to znaczyć. Platforma długo zamiatała problemy parkingowe miasta pod dywan, polewając je ciepłą wodą ze swojego kranu”.

-- OSSOWSKI O TYM, ŻE SPRAWA WYGASZENIA OKĘCIA UDERZA W JAKIEGO: “Za to w sprawie lotnisk PiS chlusta wrzątkiem, co grozi oparzeniami trzeciego stopnia nie tylko Warszawie, ale całemu krajowi. Dlatego rad bym widzieć Patryka Jakiego także na Okęciu i usłyszeć, jak mówi tym razem: „Szanowni państwo, chciałbym teraz uroczyście podpisać moje twarde zobowiązanie, że jeśli zostanę prezydentem Warszawy, nie pozwolę zamknąć Lotniska Chopina”. 

-- PIOTR ZAREMBA UWAŻA, ŻE ODRZUCENIE REFERENDUM TO MIT - pisze w DGP: “Od razu rozwiejmy największy mit: że inicjatywa prezydenta będzie odrzucona. – Jarosław Kaczyński jest sceptyczny, liczył, że przez rok prezydent się wycofa z pomysłu. Ale jeśli go zgłosi, cóż... O ile uzgodni z nami pytania, to z ciężkim sercem dopuścimy do tego głosowania – mówi wpływowy parlamentarzysta rządowej większości. Dlaczego? Liberalna opozycja atakuje prezydenta jako kogoś, kto łamał konstytucję, nie ma więc moralnego prawa, by o nią pytać. Głosowanie razem z opozycją przeciw wnioskowi byłoby pośrednim przyznaniem jej racji. A przecież jeśli przyjąć, że wymiana trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego czy reforma sądów naprawdę naruszała ustawę zasadniczą, PiS jest współautorem wszystkiego, co się stało. Na dokładkę zimno-poprawne relacje większości parlamentarnej z prezydentem są dogmatem od zeszłej zimy”.

-- ZAREMBA ZASTANAWIA SIĘ CZY PREZYDENT ZGODZIŁBY SIĘ Z REFERENDUM UCZYNIĆ POLITYCZNĄ CHOINKĘ: “Owszem, kiedy prezydent rzucił swój pomysł, w otoczeniu prezesa PiS błąkały się sugestie, aby ideę ratować. Na przykład przez wprowadzenie do pytań popularnych punktów pisowskiego programu. To wtedy marszałek Senatu Stanisław Karczewski, dziś demonstrujący sceptycyzm wobec referendum, wspomniał o wpisaniu do konstytucji 500 plus. Czy wyborcy nie pospieszyliby do urn, aby go utrwalić? Albo żeby bronić zasady niewpuszczania imigrantów. Tak korzysta ze swojej konstytucji Viktor Orbán. To mógłby być plebiscyt z szansami na wygraną. Okazja do nowego politycznego otwarcia. Ale czy sam prezydent zgodziłby się uczynić z konstytucji polityczną choinkę? No i nawet w takim wypadku nie byłoby stuprocentowej gwarancji zadowalającej frekwencji. A przypadkowa przegrana w sprawie 500 plus czy imigrantów byłaby kataklizmem”.

-- MOŻE LEPIEJ BYŁOBY GDYBY SENAT ODRZUCIŁ PROPOZYCJĘ PAD GŁOSAMI WSZYSTKICH - ZAREMBA: “Dla PiS wymarzonym scenariuszem byłoby cofnięcie się prezydenta powiedzmy do pomysłu niewiążących konsultacji bez wysyłania Polaków do urn – to także stosuje Orbán. Prezydent wierzy w sens lekcji obywatelskiego wychowania. Może lepiej byłoby dla niego, gdyby Senat odrzucił jego pomysł głosami wszystkich. Mógłby mówić: partie mi nie dały rozmawiać z Polakami. Ale to kolejny powód dla PiS, aby do referendum dopuścić. Możliwe, że pójdziemy do urn 10 i 11 listopada. Poza tymi, którzy nie pójdą”. 

-- KONSTYTUCJA NIE JEST BIBLIĄ - Joanna Lichocka w GPC:“ Prezydentowi także chodzi zapewne o skupienie władzy wykonawczej wjednym ośrodku, tyle że przez wzmocnienie uprawnień prezydenta, być może nawet, choć głośno tego nie mówi, na wzór amerykański. Stąd pomysł referendum – wybrany w powszechnych wyborach prezydent kokietuje Polaków: zdecydujcie, czy mam mieć więcej władzy. Dyskusja zatem się rozpoczyna i pozytywne jest na pewno to, że wbrew pokrzykiwaniom postkomuny Polacy wiedzą, iż obecna konstytucja nie jest Biblią i można oraz należy ją wymienić na nową”. 

-- FALENTA STARAŁ SIĘ O UŁASKAWIENIE - pisze Wojciech Czuchnowski w GW: “Biznesmen nie odpowiedział nam na pytanie, czy stawi się w więzieniu. W wypowiedzi dla „Wyborczej” stwierdził: – Jestem niewinną ofiarą rządów PO oraz sędziów, którzy osądzili mnie bezrefleksyjnie i z naruszeniem prawa. Moim celem było wyłącznie dążenie do prawdy i teraz płacę za mój bezinteresowny patriotyzm i poświęcenie dla kraju. Historia oceni mnie sprawiedliwie. Jego obrońca Marek Małecki jest bardziej wstrzemięźliwy: – Wciąż walczymy o uniewinnienie. Piszemy kasację, która zawiera również wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku do czasu posiedzenia Sądu Najwyższego”. 

-- POLSKA O KULACH JAK KACZYŃSKI - Jacek Żakowski w GW: “Po trzech latach rządów „dobrej zmiany” stopniowo weryfikują się marzenia i mrzonki Prezesa oraz jego podręcznych. Na pierwszym planie widać skutki. Są wśród nich sukcesy (np. 500+) i katastrofy (np. IPN). Jeśli Polska ma znów biec do przodu, opozycja musi wziąć sobie do serca te pierwsze, a władza te drugie. Bez tego najlepsze kule nie pomogą. Razem z nimi ugrzęźniemy w furtce do dobrej przyszłości”. 

-- FAKT KOLEJNY DZIEŃ NA JEDYNCE O KACZYŃSKIM W SZPITALU.

-- WIELKI BÓL PREZESA - Kaczyński o kulach także na okładce SE. 

-- 40% SPODZIEWA SIĘ DALSZYCH RZĄDÓW PIS - Krzysztof Pacewicz analizuje sondaż IPSOS dla Oka: “Aż 39 proc. Polaków spodziewa się, że PiS będzie dalej rządziło samodzielnie, 27 proc. widzi Kaczyńskiego w koalicji, a tylko 26 proc. ma nadzieję, że PiS całkiem straci władzę. Polacy są przy tym niepoprawnymi optymistami: większość spodziewa się, że wynik wyborów 2019 będzie korzystny dla ich ulubieńców. Ktoś będzie musiał obejść się smakiem”. 

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O GRUNCIE DLA ZAPATERYZMU: “Wyłania się z tego interesujący obraz polskiego antyklerykalizmu, zasadniczo zgodny z intuicjami, które wielu miało jeszcze w latach 90. Obraz polskiego antyklerykalizmu wprawdzie potężniejącego (i to jest novum), ale zarazem zdominowanego wcale nie przez wadzących się z Bogiem intelektualistów z uniwersytetów ani nawet nie przez aspirujących do laickich elit lemingów, tylko, mówiąc najkrócej, przez najciemniejsze warstwy społeczeństwa. Czy dokładniej – przez tę część jego najciemniejszych warstw, która zamieszkuje w metropoliach – a więc ośrodkach, w których wpływ tradycyjnych autorytetów i sprawowana przez nie kontrola społeczna de facto nie istnieją. A tradycyjne wzorce życia są relatywnie najsłabsze”. 

-- RATUJĄCYM ŻYDÓW PAŃSTWO DAJE TYLKO SŁOWA - Michał Potocki na jedynce DGP: “– Pisaliśmy prośby do różnych ministerstw. Otrzymywaliśmy odpowiedzi, że jesteśmy chlubą Polski, ale wsparcie naszej działalności nie jest możliwe – mówi Anna Stupnicka-Bando, prezes PTS. – Wiosną 2017 r. w akcie desperacji zwróciliśmy się do MSWiA o dofinansowanie działalności statutowej. Przez pięć miesięcy nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – dodaje”. 

-- JEDYNKA GW O ZWROCIE PAŁACU CZARTORYSKIM - Krystyna Naszkowska: “Resort rolnictwa uznał, że pałac rodziny Czartoryskich w Sieniawie został przez skarb państwa przejęty niezgodnie z prawem. Zostanie zwrócony? A co ze 130 mln zł, które państwo wydało na jego remont?” 

-- URODZINY:Monika Antkiewicz.

Źródło: 300polityka.pl

Wystawienie faktury z odwrotnym obciążeniem przez ryczałtowca

Dodano: 26.02.2018 10:39 | 124 odsłon | 0 komentarzy


Witam,mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się ryczałtem. Pracuje za granicą. Firma zażądała wystawienia za jego usługi faktury z odwró...

Pytanie zadane przez: - 3 dni temu, 13:50
Liczba odsłon: 114 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl

Wystawienie faktury z odwrotnym obciążeniem przez ryczałtowca

Dodano: 26.02.2018 10:09 | 120 odsłon | 0 komentarzy


Witam,mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się ryczałtem. Pracuje za granicą. Firma zażądała wystawienia za jego usługi faktury z odwró...

Pytanie zadane przez: - 3 dni temu, 13:50
Liczba odsłon: 112 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl

Wystawienie faktury z odwrotnym obciążeniem przez ryczałtowca

Dodano: 26.02.2018 9:41 | 120 odsłon | 0 komentarzy


Witam,mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się ryczałtem. Pracuje za granicą. Firma zażądała wystawienia za jego usługi faktury z odwró...

Pytanie zadane przez: - 3 dni temu, 13:50
Liczba odsłon: 111 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl

Wystawienie faktury z odwrotnym obciążeniem przez ryczałtowca

Dodano: 26.02.2018 9:16 | 124 odsłon | 0 komentarzy


Witam,mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się ryczałtem. Pracuje za granicą. Firma zażądała wystawienia za jego usługi faktury z odwró...

Pytanie zadane przez: - 3 dni temu, 13:50
Liczba odsłon: 110 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl

Wystawienie faktury z odwrotnym obciążeniem przez ryczałtowca

Dodano: 26.02.2018 8:51 | 45 odsłon | 0 komentarzy


Witam,mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się ryczałtem. Pracuje za granicą. Firma zażądała wystawienia za jego usługi faktury z odwró...

Pytanie zadane przez: - 3 dni temu, 13:50
Liczba odsłon: 110 | Liczba odpowiedzi: 0


Źródło: www.porady.egospodarka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone