piątek, 15 grudnia 2017 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Wystawienie  RSS
STAN GRY: Sakiewicz: Podskórna wojna części prawicowego zaplecza z Kaczyńskim, Karnowski: Rekonstrukcja niepotrzebnie zużywa kapitał polityczny Szydło, Lubnauer w Łodzi tylko 9%, Grochal: Petru dobrze zrobił

Dodano: 24.11.2017 10:54 | 28 odsłon | 0 komentarzy


-- PODCZAS GŁOSOWAŃ W SEJMIE PREZES PRZEGLĄDA ATLAS KOTÓW:

-- I JESZCZE TU:

-- 300LIVE: Kempa: Uhonorujemy Izabelę Jarugę-Nowacką w Kancelarii Premiera. Wczoraj przyjęłam projekt w tej sprawie Karczewski: Po cichu trzymam kciuki za Lubnauer Rabiej o wyborach w Nowoczesnej: Ja swój głos oddam na Petru Kempa: Macron wycofał się ze swojego stanowiska na temat Polski, które wcześniej prezentował Kempa: Było mi dane pracować pod kierunkiem Kaczyńskiego. Był to wielki zaszczyt i honor Kempa: Ziobro nie chce być wicepremierem Lubnauer: Oddaliśmy najważniejsze miasto w Polsce i nie widzę specjalnych korzyści Na jedynce Wyborczej sondaż: Trzaskowski 34, Jaki 18, Kalisz 9. W Łodzi Lubnauer tylko 9%

-- TRZASKOWSKI 34, JAKI 18, KALISZ 9, ŚPIEWAK 6, TYSZKA 5, ZANDBERG 3

-- GW O TYM, ŻE W 2 TURZE PIS MUSIAŁBY POPRZEĆ GROBELNEGO: “Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (PO) ma w naszym sondażu 37 proc., a w drugiej turze mógłby liczyć na zebranie głosów Tomasza Lewandowskiego z Inicjatywy Polska (7 proc.) oraz na elektoraty Nowoczesnej, SLD i ruchów miejskich (razem mają 8 proc.). By realnie zagrozić Jaśkowiakowi, PiS musiałby poprzeć byłego prezydenta Ryszarda Grobelnego (22 proc. w naszym sondażu). Czy to realne? Na pewno wymagałoby politycznej wolty, bo Prawo i Sprawiedliwość przez lata należało do najostrzejszych jego krytyków”. 

-- KRAKÓW: MAJCHROWSKI 40, WASSERMANN 20, GIBAŁA 9, SONIK 7 -- ZDANOWSKA 56, LUBNAUER TYLKO 9

-- TOMASZ SAKIEWICZ O PODSKÓRNEJ WALCE PRAWICOWEGO ZAPLECZA Z KACZYŃSKIM - pisze w GPC: “Ekipa, która rządziła Polską, doszła do szczytu budowli i teraz czeka ją praca jeszcze cięższa. Dlatego potrzebne są zmiany. Za cały projekt odpowiada Jarosław Kaczyński i to jego głos musi być decydujący w nowym rozdaniu. Podskórna wojna toczona z nim również przez część prawicowego zaplecza nie jest wojną frakcyjną, ale osłabianiem całej formacji”.

-- SAKIEWICZ O KRYZYSIE WIECHY: “W psychologii znane jest zjawisko kryzysu wiechy, zwane też kryzysem szczytu. Gdy surowa konstrukcja domu jest skończona, budowniczowie na znak tego na jego szczycie zawieszają wiechę. Ale to dopiero połowa roboty. Druga część jest dużo bardziej żmudna i wymaga większych umiejętności. Dlatego też ci, którzy budowali dom, raczej go nie wykańczają, a czyni to inna ekipa. Jedni i drudzy inaczej się organizują i motywują. Inwestor, który czuwa nad całością projektu, musi wychwycić objawy kryzysu, by przy skończonym etapie umieć zmienić drużynę, nadać nowe cele”. 

-- POPARCIE TRZASKOWSKIEGO PRZEZ PETRU TO SYGNAŁ OSTRZEGAWCZY DLA PIS, SERIAL REKONSTRUKCYJNY TO NIEDOBRE ZJAWISKO - pisze Michał Karnowski: “Dla obozu Zjednoczonej Prawicy wydarzenie to powinno być sygnałem, że może jednak mieć z kim przegrać. Oczywiście, daleko do tego i przewaga prawicy na wszystkich właściwie polach pozostaje niezagrożona. Jednak przeciągający się serial rekonstrukcyjny to niedobre zjawisko. W ten rozplotkowany chaos wchodzi ze swoim przekazem - co naturalne - opozycja. Wciąż słaba, wciąż skłócona, ale głodna sukcesu. Na tym tle sytuacja w obozie rządzącym sprawia wrażenie zajmowania się samymi sobą, niepotrzebnie zużywa kapitał polityczny premier Beaty Szydło, która - jeśli już ma odejść - powinna zostać wykorzystana w innym miejscu. A tak - nie ma ani nowej energii, którą wniesie ewentualny premier Jarosław Kaczyński, ani promocji dorobku dwóch lat rządów, których symbolem jest premier Szydło. Tym bardziej, że kandydat w stolicy wciąż nie został wyłoniony, a tu akurat kampanię ten obóz powinien zacząć jak najszybciej”. 

-- POSZŁO O BĄCZKA - tytuł na jedynce Faktu: “Duda delikatnie, acz stanowczo odmawia Macierewiczowi. Ten niedługo potem spotyka się ze współpracownikami. – Z Dudy nic nie będzie – mówi. Jest przekonany, że nowego prezydenta otoczy „grupa związana z WSI i starym układem”. Bączek też jest pamiętliwy. Gdy Macierewicz zostaje szefem MON, a on szefem SKW, bierze pod lupę otoczenie prezydenta. – To zemsta za tamtego „kosza” – uważa polityk bliski prezydentowi”. 

-- MACIEREWICZ WALCZY Z SZEFEM SZTABU GENERALNEGO - Andrzej Stankiewicz: “Kolejny konflikt ministra obrony z kluczowym generałem. Antoni Macierewicz zwalcza szefa sztabu generalnego gen. Leszka Surawskiego. Według informacji Onetu, generał rozważa odejście z armii. Spór o generała to kolejny element wojny między Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą. To sam Macierewicz wylansował gen. Leszka Surawskiego na stanowisko szefa sztabu. Liczył, że oficer będzie w pełni dyspozycyjny. Tyle że Surawski próbuje się wybić na niezależność. Od kilku miesięcy Macierewicz pomija generała w awansach i jasno daje do zrozumienia, że chciałby się go pozbyć. W obronie Surawskiego stanął prezydent — spór o generała stał się kolejnym elementem wojny między Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą”. 

-- GAZETA POLSKA ZBIERA PODPISY POD PETYCJĄ WSPIERAJĄCĄ MACIEREWICZA: 

-- TADEUSZ PŁUŻAŃSKI UWAŻA, ŻE DYMISJA MACIEREWICZA TO BYŁBY KONIEC KOALICJI: “W dodatku Antoni Macierewicz jest bardzo ważnym politykiem obozu rządzącego. Ma grono zwolenników, mocną pozycję. Jego dymisja w przypadku na przykład rekonstrukcji rządu oznaczałaby koniec koalicji, rozłam w obozie dobrej zmiany i tak naprawdę upadek rządu. Poza tym, że nie widzę sensu tej dymisji z przyczyn politycznych, nie widzę też powodów merytorycznych, dla których szef MON miałby odchodzić. Jest nie tylko jednym z najbardziej wyrazistych, ale też najbardziej skutecznych ministrów rządu PiS. Jego dymisja byłaby strzałem w kolano”. 

-- GROCHAL: PETRU DOBRZE ZROBIŁ POPIERAJĄC TRZASKOWSKIEGO: “Wystawienie wspólnego kandydata to wzmocnienie szans opozycji. Trzaskowski jest realnym zagrożeniem dla PiS w stolicy. Według sondaży wygrywa zarówno z Patrykiem Jakim, jak i ze Stanisławem Karczewskim. Należy pochwalić Ryszarda Petru za to, że potrafił powściągnąć własne ambicje i poprzeć kandydata Platformy Obywatelskiej. Nawet jeśli tej decyzji towarzyszyła osobista kalkulacja, że pomoże mu to uratować stanowisko lidera Nowoczesnej na sobotnim zjeździe”.  -- REKONSTRUKCJA, KTÓRA STAJE SIĘ KRYZYSEM - jedynka Dziennika Bałtyckiego.

-- ANONIMOWY POSEŁ PO MÓWI MARCINOWI FIJOŁKOWI, ŻE PO BOI SIĘ SKLEJENIA Z VERHOVSTADTEM: “To nie jest poważne w dłuższej perspektywie. Politycy Nowoczesnej to elektorat skrajnie liberalny, w dodatku blisko współpracujący z liberałami w Parlamencie Europejskim, z Guyem Verhofstadtem. Jak mamy wytłumaczyć naszym wyborcom, że jesteśmy w koalicji z ludźmi, którzy trzymają sztamę z kimś taki jak Verhofstadt?!” 

-- NIE DYKTATURA TYLKO NIEKOMPETENCJA - Paweł Wroński w GW: “Porzućmy wielkie słowa. To nie dyktatura, ale niekompetencja. Nie Mefistofeles, ale mały zmoknięty diabeł mieszkający w wierzbie. Miejmy w opiece Rzeczpospolitą, bo długo przyjdzie ją sprzątać, a reputację odzyskiwać latami. I raczej nie pomoże nam kobieta, która biega po Sejmie między posłami PiS i uważa się za Matkę Boską”. 

-- PIS POŻARŁ PARLAMENT, GDY ZABRAKNIE KACZYŃSKIEGO CZEKA NAS CHAOS - pisze Jakub Majmurek w GW: “Wszystko to tworzy sytuację, gdy państwowe instytucje, zamiast realizować wolę powołanych do tego organów, zaczynają zauważać, że orientować się należy raczej w stronę partii, nie państwa. Taki system generuje nieustanne kryzysy kompetencyjne, które rozwiązuje dopiero interwencja Kaczyńskiego. Sytuacja, gdy go zabraknie (co w końcu się kiedyś stanie), jest receptą na przyszły chaos”.

-- KACZYŃSKI ZDANIEM MAJMURKA JAK PIŁSUDSKI SZEFEM PAŃSTWA BĘDZIE PRZEZ CHILĘ - jak dalej pisze w GW: “Wątpliwe jest przy tym, by naturę tego układu zmieniło ewentualne objęcie przez Kaczyńskiego teki premiera. Podobnie jak Piłsudski, Kaczyński piastowałby pewnie tę funkcję przez chwilę, po czym przekazałby ją komuś innemu, wracając do sterowania z tylnego siedzenia. Odwrotu od postkonstytucyjnego dryfu państwa nie będzie, póki obecny stan nie będzie przeszkadzał PiS-owi w wygrywaniu kolejnych wyborów”. 

-- JACEK ŻAKOWSKI PISZE, ŻE ZOFIA ROMASZEWSKA “WYRZUCIŁA NA ŚMIETNIK” SWÓJ OPOZYCYJNY DOROBEK: “Politycznie było to wyjątkowo okrutne widowisko. Szczególnie okrutne zapewne dla Zofii Romaszewskiej, która domagając się praworządności oraz demokracji, razem z mężem dużym osobistym kosztem zapisała w PRL ładną opozycyjną kartę. Teraz cały swój biograficzny patriotyczny dorobek Romaszewska wyrzuciła na śmietnik, pozwalając mianować się twarzą prezydenckich projektów znoszących rządy prawa, a faktycznie także demokrację”.

-- ŻAKOWSKI PISZE, ŻE PIS MOŻE USTĄPIĆ POD NACISKIEM PROTESTÓW: “Prezes jest jaki jest, ale jednak bacznie obserwuje społeczne reakcje i je odreagowuje. Wbrew pozorom nic nie jest jeszcze stracone ostatecznie. Jeżeli w piątek o 19.00 pod sądami zbiorą się tłumy Polaków, nie jest wykluczone, że PiS się jeszcze cofnie. Ale jeśli tym razem będzie nas tylko garstka, zostanie nam tylko ponura refleksja o kolejnej porażce polskiej demokracji, podtrzymywanie demokratycznych iskierek, bezsilne protestowanie, czekanie na kolejny cud wielkiego przebudzenia, które Polakom zdarza się od czasu do czasu”. 

-- NIE DA SIĘ WYMAZAĆ SŁÓW LECHA KACZYŃSKIEGO - Monika Olejnik w GW: “Zapewne PiS-owi marzy się też, żeby Polki i Polacy zapomnieli o słowach prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Niezależność sądów w naszym kraju jest zagwarantowana bardzo solennie, bardziej niż w niejednej konstytucji państw europejskich, także tych, które są członkami Unii Europejskiej. To rozwiązanie (...) modelowe. Jego kształt wynikał z przemyśleń związanych z sytuacją w poprzedniej rzeczywistości ustrojowej naszego kraju”. Niestety, pewnych rzeczy nie da się wymazać”. 

-- ZUZANNA DĄBROWSKA UWAŻA, ŻE PIS ZAPŁACI RACHUNEK ZA SAMORZĄDY - pisze w RZ: “Ze skutkami ograniczania podmiotowości władz lokalnych PiS będzie się musiał zmierzyć jako pierwszy. Bo podobnie jak poprzednie ekipy spycha na samorządy coraz więcej zadań wykonywanych za coraz mniejsze pieniądze, tak jak stało się to z edukacją. A jeśli upartyjnione rady sobie nie poradzą – odium spadnie na partię rządzącą. I to tuż przed kolejnymi wyborami – tym razem parlamentarnymi”. 

-- URODZINY: Mikołaj Chrzan. 

Źródło: 300polityka.pl

Wystawienie alkoholi w oknie sklepu grozi utratą zezwolenia

Dodano: 06.11.2017 12:05 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Prowadzę sklep spożywczo-monopolowy. Urząd miasta przeprowadził u mnie kontrolę. Urzędnicy zarzucili mi zakazaną reklamę napojów alkoholowych. Za taką uznali ustawienie alkoholi wysokoprocentowych w przeszklonej witrynie sklepu, widocznej przez okno. Kontrolerom nie podobało się, żewidoczne są również z zewnątrz znaki towarowe. W efekcie prezydent miasta cofnął mi zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Czy miał do tego podstawę?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wystawienie alkoholi w oknie sklepu grozi utratą zezwolenia

Dodano: 06.11.2017 8:00 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Prowadzę sklep spożywczo-monopolowy. Urząd miasta przeprowadził u mnie kontrolę. Urzędnicy zarzucili mi zakazaną reklamę napojów alkoholowych. Za taką uznali ustawienie alkoholi wysokoprocentowych w przeszklonej witrynie sklepu, widocznej przez okno. Kontrolerom nie podobało się, żewidoczne są również z zewnątrz znaki towarowe. W efekcie prezydent miasta cofnął mi zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Czy miał do tego podstawę?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone