wtorek, 24 października 2017 r.  Imieniny: Arety, Marty, Marcina
Wiadomości z tagiem Zjednoczone  RSS
Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną, w której jest także prezydent

Dodano: 23.10.2017 14:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podczas sobotniej konferencji prezes PiS stwierdził także, że nie wszystko, co czyni obóz rządzący jest "doskonałe" i zapowiedział "korekty".

Źródło: gosc.pl

STAN GRY: Romaszewska: Prezydent Polski nie PiS-u, Budka: Swobodna aborcja kłóci się z moim przekonaniem, RZ: Odwilż w relacjach Polska – UE

Dodano: 23.10.2017 8:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- 12 LAT TEMU W II turze wyborów prezydenckich Lech Kaczyński pokonał Donalda Tuska, uzyskując 54,04% głosów.

-- PEŁNA TREŚĆ HOMILII ABP. JĘDRASZEWSKIEGO Z OKAZJI PRZYJĘCIA PALIUSZA W OBECNOŚCI PREZYDENTA I PREMIER

-- PREZYDENT JEST PREZYDENTEM POLSKI A NIE PIS-U - ZOFIA ROMASZEWSKA W SE: “Prezydent Andrzej Duda, o czym wielu jego krytyków zapomina, jest prezydentem Polski, a nie PiS-u. Niektórzy straszą, że może przegrać wybory. No to przegra! Będzie wtedy byłym prezydentem, ale zachowa się jak powinien. Nie ma mowy o kompromisie, gdy jest mowa o demokracji! Nie ma mowy o kompromisie, kiedy mam określić, czy jestem człowiekiem porządnym, czy nie. Nie da się być trochę porządnym człowiekiem, tak jak nie może być trochę demokracji. Są pryncypia, które są niepodzielne. Demokracja to także odpowiedzialność”.

-- CHCĄ GO ZASTRASZYĆ - dalej Romaszewska: “- Bo oni chcą wziąć go "na huk", zastraszyć, zakrzyczeć. Co i rusz słyszę deklarację: "Nie będę na Andrzeja Dudę głosować". Mówię: No to nie głosuj! Ty nie będziesz miał swojego prezydenta, a prezydent Duda będzie żył dalej”. 

-- WETO DUDY RATUJE PRACOWNIKÓW DELEGOWANYCH, ODWILŻ Z UE - Jędrzej Bielecki w RZ: “UE Rada Unii Europejskiej powinna w poniedziałek uzgodnić reformę dyrektywy z 1996 r. To po części efekt odwilży z Brukselą zapoczątkowanej podwójnym wetem prezydenta do ustaw sądowniczych. (...) – Sytuacja w Polsce jest dużo lepsza niż kilka miesięcy temu. Prezydent Duda zaangażował się w kluczowym momencie debaty o ochronie państwa prawa – mówią nam wysoko postawione źródła w Brukseli. Rozważany kompromis jest bliski temu, do którego już kilka dni temu doszła komisja ds. socjalnych Parlamentu Europejskiego. Dziś pracowników delegowanych obowiązuje tylko minimalna pensja obowiązująca w danym kraju. W przyszłości do jego dochodów byłyby też doliczone inne świadczenia, jak: kwatera, wyżywienie, transport – i to według ustalonych wskaźników”. 

-- NIE DA SIĘ NA DŁUŻSZĄ METĘ IZOLOWAĆ TAKIEGO KRAJU JAK POLSKA - Anna Słojewska w RZ: “To jedna dobra wiadomość dla polskiego rządu. Ale jest i druga: wyraźne zawieszenie broni między Brukselą i Warszawą w sporze o praworządność. Ostatnia kolacja przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej przebiegała w dobrej atmosferze i poruszono wiele tematów, ale praktycznie nie rozmawiano o praworządności. KE jeszcze kilka miesięcy temu, gdy widziała tysiące ludzi na demonstracjach przeciwko reformie Sądu Najwyższego, myślała, że w Polsce szykuje się zmiana. Teraz jednak, widząc sondaże opinii publicznej, zrozumiała, że PiS porządzi długo i trzeba z nim rozmawiać. Nie da się na dłuższą metę izolować tak dużego kraju jak Polska”. 

-- JACEK JAŚKOWIAK DETONUJE SPRAWĘ ROZSTANIA Z ŻONĄ I SYNA Z POZAMAŁŻEŃSKIEGO ZWIĄZKU - Fakt opisuje fragmenty jego książki: “W 2010 r., gdy „Dżej Dżej” startował pierwszy raz na prezydenta Poznania, jego żona nieświadoma romansu męża, wysłała jego kochance zaproszenie na Face- booku. Wkrótce Jaśkowiak spotkał się z Karoliną. Zapytała, czy chciałby przeprowadzić testy na ojcostwo. Bardzo chciał. Potwierdziły, że to Jaśkowiak jest ojcem Stasia. Najpierw on poznał syna, później jego żona Joanna. – Żonie powiedziałem w Szklarskiej Porębie. Gdy przyjechaliśmy na Sylwestra. Chciała rżnąć to wszystko i wyjechać. (...) Po trzech dniach ochłonęła – mówi Jaśkowiak. Z mamą 14-letniego dziś Stasia prezydent Poznania pozostaje w przyjaźni. Ale ich dawne uczucie wygasło. Związku z żoną uratować się nie dało. Joanna złożyła w tym roku wniosek o rozwód. Są w separacji. Ona została w rodzinnej willi, on kupił w Poznaniu dwupokojowe mieszkanie. Zaczyna życie od nowa”.

-- SAMORZĄDOWCY SFINANSUJĄ KAMPANIĘ REKLAMOWĄ PRZECIW PIS - Tomasz Żółciak w DGP: “Lokalni włodarze szykują się do kampanii medialnej przeciwko rządzącej partii. Po raz pierwszy w historii miasta chcą przeprowadzić ogólnopolską akcję informacyjną zachwalającą polski samorząd. Równocześnie nie ukrywają, że przy okazji zaprotestują przeciw temu, co określają mianem centralistycznych zapędów PiS. Posłowie partii rządzącej sugerują, że wydatkom na kampanię powinny przyjrzeć się instytucje kontrolne”. 

-- NARAZIŁABY SIĘ NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNĄ - PATRYK JAKI  w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Odpowiedź jest prosta. Hanna Gronkiewicz-Waltz w mediach może mówić co chce, a przed komisją musiałaby odpowiadać pod rygorem odpowiedzialności karnej. Ona wie, że prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie reprywatyzacji, zbiera materiał dowodowy i wszystko, co powie, byłoby skonfrontowane z materiałem śledczych i oceniane pod kątem odpowiedzialności karnej. Gronkiewicz-Waltz, kłamiąc, naraziłaby się nawet na karę więzienia, dlatego nie chce stanąć przed komisją. Są pytania, na które wiem, że by nie odpowiedziała”.

-- KOMISJA JUŻ WYGRAŁA, NAJWYŻEJ BĘDZIEMY POPRAWIAĆ DECYZJE - mówi Jaki: “Komisja już wygrała. Odsłoniła kulisy reprywatyzacji, zdobyła dla państwa potężny materiał dowodowy. Nic już nikomu nie musimy udowadniać. Wygraliśmy już w NSA, WSA. Możemy też przegrywać. Pamiętajmy, że mafia reprywatyzacyjna składa się z elit prawniczych, więc nie mogę wykluczyć, że poszczególne decyzje w sądach możemy przegrywać. Jednak najważniejszy bój o nasze istnienie przed NSA wygraliśmy. Więc nawet jak trzy sprawy wygramy, dwie przegramy – to najwyżej poprawimy decyzje, ale nie zmienimy kierunku. Kierunku na odkrywanie patologii reprywatyzacyjnych”.

-- PLATFORMA WRESZCIE PRZESTAŁA SIĘ BAĆ , DOBRE WYSTĄPIENIE SCHETYNY - Witold Gadomski na wyborcza.pl: “Platforma obiecuje nie tylko zachować program 500+, ale też go rozszerzyć na pierwsze dziecko. Ale pod warunkiem, że gospodarka będzie się rozwijała, a dochody budżetowe wystarczą na pokrycie większych wydatków. Utrzymanie równowagi budżetowej, obniżanie deficytu i długu mają być priorytetem. Platforma wreszcie przestała się bać używania słów "rynek", "przedsiębiorczość", "konkurencja". To nie tylko kwestia semantyki, ale też zupełnie innej, nowej, atrakcyjnej dla dużej części elektoratu filozofii rządzenia”. 

-- KONTROWERSJA WEEKENDU - TEKST ALEKSANDRY PAWLICKIEJ: SCHETYNA JEST NAGI, CIĄGNIE PLATFORMĘ NA DNO: “Wszyscy w PO zdają sobie sprawę, że bez zmiany przywództwa Platformę czeka los SLD, ale nikt nie odważy się powiedzieć, że „król jest nagi”. Trwając w zaślepieniu mitem największej partii opozycyjnej i potęgi struktur terenowych, Platforma „klaskaniem mając obrzękłe prawice” uczci swego wodza i będzie kontynuować efektowny zjazd po równi pochyłej. A wtedy w 2020 roku może już nie być czego ratować”. 

-- OBRONA BARONÓW - ANDRZEJ STANKIEWICZ O ZMIENIONYM STATUCIE PO: 

-- PROPOZYCJE PO ZAPRZECZENIEM TEGO, CO NIEDAWNO GŁOSIŁA - MAGDALENA RUBAJ W FAKCIE: “Czy lider PO porwie swoim programem Polaków? Zadanie łatwe nie będzie – sondaże odnotowują ogromną przewagę PiS nad PO i innymi partiami opozycyjnymi. A propozycje, które teraz składa Platforma, są zaprzeczeniem tego, co jeszcze niedawno sama głosiła!” 

-- PLATFORMA OBIECUJE WSZYSTKO WSZYSTKIM - tytuł w GPC.

-- NAJGORSZY PROGRAM W HISTORII - PIOTR WÓJCIK W GPC: “Pogłębienie różnic między regionami, podatkowy wyścig do dna samorządów oraz prywatyzacja tylnymi drzwiami to główne pomysły Platformy Obywatelskiej dla Polski. Pocieszający jest jedynie fakt, że według sondaży bardzo mało prawdopodobne jest, iż PO będzie miało okazję te pla- ny wdrożyć”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI PISZE, ŻE PO JEST GOTOWA OBIECAĆ WSZYSTKO: “O to, i tylko o to, chodzi dziś Platformie. Gotowa jest więc wszystko obiecać tym, którzy mają zasoby finansowe, medialne, społeczne i którzy w zamian za poparcie domagają się prawa nieograniczonego żerowania na Polakach. Silne, odbudowywane od dwóch lat, państwo polskie im w tym przeszkadza. Dlatego chcą je zlikwidować. W ogóle. Jedyną siłą zdolną do prowadzenia jakiejkolwiek polityki mają być te grupy interesów. To propozycja naturalna w republikach bananowych, w państwach upadłych. Ale dla Polaków upokarzająca” 

-- MICHAŁ KARNOWSKI: POLACY ZASŁUGUJĄ NA WYJAŚNIENIE DLACZEGO NIE REAGOWANO NA MILIARDOWE STRATY VAT: “Polacy zasługują na uczciwe wyjaśnienie: dlaczego nie reagowano na miliardowe straty VAT. Nie można wzruszyć ramionami i powiedzieć: nie chciało nam się”. 

-- PAWEŁ LISICKI O KONWENCJI PO: CZYLI JESZCZE MNIEJ PAŃSTWA? “Nie chcę użyć mocnego słowa, ale przecież to jest wyjątkowo nieroztropny wniosek. Przecież wniosek powinniśmy wyciągnąć z tego co się działo, to to, że państwo nie działało, że państwo było – jak to powiedział jeden z ministrów PO – strukturą może tylko teoretyczną, ale strukturą okradaną, pozwalającą na gigantyczną skalę wielkich nadużyć, nie działającą w sposób normalny, właściwy. Więc, jak odpowiedzialny przywódca lub ktoś kto chce potem rządzić, może wyciągnąć wniosek z tego co się działo, że jeszcze mniej tego państwa, że jeszcze słabsze to państwo, szukajmy jeszcze więcej poza jego domeną?” 

-- ZJEDNOCZONA? NIEKONIECZNIE - Michał Wilgocki w GW.

-- PIS MOŻE ODSUNĄĆ TYLKO SZEROKI FRONT OBYWATELSKI - JACEK ŻAKOWSKI - pisze w GW: “Tylko szeroki sojusz obywatelski połączony projektem obywatelskiego państwa mógłby trwale odsunąć okopującą się na wszystkich pozycjach koalicję agentów i aparatczyków. PO musi zrobić większy krok w tę stronę, jeśli chce – jak zapewnia Schetyna – by po maratonie wyborczym Polska była nie tylko lepsza niż teraz, ale też lepsza niż przed PiS”.

-- MAJMUREK: CZY WARTO IŚĆ JEDNYM BLOKIEM PRZECIW PIS - jak pisze Jakub Majmurek na wyborcza.pl: “W tej sytuacji pojawia się pytanie, czy faktycznie warto iść przeciw PiS jednym blokiem wyborczym. O ile wiadomo, że Razem czy ruchy miejskie na wspólną listę z Petru i Schetyną nigdy się nie zgodzą, a ci nie zaproszą na nią ludzi Zandberga czy Śpiewaka, o tyle w przypadku Biedronia czy Nowackiej sprawa nie jest taka oczywista. Odradzałbym takie rozwiązanie – obu stronom. Program zarysowany przez Schetynę i Petru jest na tyle konserwatywny i liberalno-populistyczny w wielu miejscach, że nie przyciągnie wyborców lewicy czy ruchów miejskich. Te powinny za rok organizować osobny blok – jest na niego miejsce. Nowoczesna i PO potrzebują z kolei rezerw koalicyjnych. I w samorządach, i w przyszłym Sejmie. Tych może dostarczyć tylko lewica. „Zjednoczona opozycja” wygrywa dziś bowiem sondaż z PiS, ale efektem ciągle jest Sejm, gdzie najpewniejszym scenariuszem jest rząd PiS z Kukizem pod patronatem Dudy. A to też fatalne rozwiązanie”. 

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI: KACZYŃSKI DAŁ SYGNAŁ, ŻEBY NIE ATAKOWAĆ PREZYDENTA- pisze w RZ: “Bez względu na to, czy i jak szybko dojdzie do porozumienia w sprawie reformy sądownictwa, Duda wykonał wobec Kaczyńskiego kilka gestów – na przykład dał się sfotografować, jak wita prezesa PiS w drzwiach Belwederu. Część radykalniej nastawionych wyborców prawicy uznała bowiem, że swym dotychczasowym postępowaniem obraził byłego pryncypała. Ale tu nie chodzi tylko o maniery. Duda, jak widać, chce porozumienia w sprawie sądów, bo zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli do reformy sądownictwa nie dojdzie, to on stanie się chłopcem do bicia. Kaczyński dał więc sygnał co bardziej radykalnym członkom własnego obozu, że obrażając dalej głowę państwa, nie da się wiele uzyskać i że lepiej postawić na jedność”. 

-- MARCIN FIJOŁEK O POSTULACIE JAWNOŚCI POPRAWEK DO PREZYDENCKICH USTAW I ATMOSFERZE PÓŁCIENI: “Dodam tylko od siebie, że sytuacja w której losy (i szczegóły) najważniejszej reformy tej kadencji toczą się w atmosferze półcieni, nie jest, delikatnie mówiąc, propaństwowa. Co prawda to i tak krok do przodu od czasów tworzenia ustaw na stacjach benzynowych, cmentarzach i dogadywania nocnych „dealów” pod śmietnikami, ale „dobra zmiana” ma tutaj jeszcze spore pole do popisu. Byłoby rewelacyjnie, gdyby za ustawą, którą przygotowują Kamiński i Wąsik poszły również zmiany obyczajów. Bo nawet najlepszy i najbardziej precyzyjny zapis w ustawie nie zmieni wiele bez realnej zmiany pewnej kultury politycznej”. 

-- ZEMSTA WŁADZY NA SZARYM OBYWATELU - jedynka GW: “Według danych Obywateli RP w całym kraju toczy się ponad 800 spraw z kodeksu wykroczeń przeciwko uczestnikom różnego typu protestów. Przed sądem: zwykli ludzie. Ich wina? Demonstrowali przeciwko działaniom władzy i marszowi ONR”. 

-- HARWESTER PIS-U DO WYCINKI PAŃSTWA PRAWA NIECO SZWANKUJE - EWA SIEDLECKA: “System sądownictwa zostanie popsuty, ale od biedy jakoś będzie mógł działać. Tyle, że nic nie wskazuje na to, że na tym konflikt prezesa z prezydentem się skończy. PiS ma jeszcze szerokie plany rozmontowywania III RP, a prezydent zobaczył, że można się targować. Harwerster PiS-u do wycinki demokratycznego państwa prawa co-nieco szwankuje”. 

-- SZYKUJĄ GRUNT POD USUNIĘCIE GERSDORF - Łukasz Woźnicki w GW: “Wtorek będzie szczególnym dniem w Trybunale Konstytucyjnym. Najpierw dublerzy wybrani przez PiS wydadzą wyrok we własnej sprawie. Później TK orzeknie, czy Małgorzata Gersdorf została prawidłowo wybrana na pierwszą prezes Sądu Najwyższego. PiS chce, by unieważniono wszystkie jej decyzje”.

-- JAKUB MAJMUREK: TVP WCIĄGNĘŁO TROLLING NA SALONY: “TVP wciągnęło ten trolling na salony. Metody działania dziennikarzy stacji przypominają te, jakimi posługują się "obywatelscy dziennikarze" non-budgetowych "telewizji internetowych". Najbardziej charakterystyczny jest pod tym względem program "Minęła dwudziesta". Monologi prowadzącego Michała Rachonia produkowane są z myślą nie tyle o telewizyjnej, co sieciowej widowni – mają od razu przyjąć formę wirala (co najlepiej udało się w akcji z wylewaniem napoju Tiger). U Rachonia gości przez Skype’a Wojciech Cejrowski, w ostatnich latach gwiazda youtubowego dziennikarstwa tożsamościowego, mówiącego Polakom "jak jest". 

-- DALEKO OD JUDYMA - JOANNA LICHOCKA W GPC: “Idę o zakład, że protest będzie obejmował wyłącznie placówki publiczne – w prywatnych zapewne absencji nie będzie. Prowa- dzenie protestu kosztem najsłabszych: dzieci oraz tych, których nie stać na prywatną służbę zdrowia, nie może się podobać”.

-- ODDAM MIEJSCE KOBIECIE - Borys Budka w rozmowie z Bartłomiejem Barczykiem w Dużym Formacie GW: “Tak, dla mnie wspólne listy to rzecz najważniejsza, jeżeli więc problemem miałaby być jedynka w moim okręgu, bez trudu oddam ją na przykład koleżance z Nowoczesnej. A wracając do Kongresu Kobiet, to była tam też dyskutowana kwestia edukacji seksualnej. Bo przecież jak ktoś spojrzy na te postulaty, które padają ze strony doktrynerów PiS, to woła o pomstę do nieba”.

-- NAS WYKOŃCZYŁ TALERZ OŚMIORNICZEK, IM NIE SZKODZĄ SETKI TON - dalej Budka: “Paradoksem jest to, że nas wykończył talerz ośmiorniczek, a im nie szkodzą ich setki ton, bo tyle można by ich kupić za ponad 70 milionów złotych, które poszły z budżetu państwa dla podmiotów związanych z Rydzykiem. Czy 19 milionów złotych, które przy pomocą swoich kumpli wydali na kampanię oszczerstw wobec sądów”.

-- BUDKA O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH BEZ ADOPCJI: “Najwyższy czas, by je zalegalizować. Ale też nie stawiam tu znaku równości z małżeństwem, dlatego że na przykład kwestia adopcji jest dziś nieakceptowana społecznie. To musi być ewolucja”.

-- BUDKA PRZECIW LIBERALIZACJI USTAWY ANTYABORCYJNEJ: “Osobiście jestem zwolennikiem obecnych rozwiązań. Swobodne prawo do aborcji kłóci się z moim przekonaniem, że mamy do czynienia z poczętym życiem. (...) Nie akceptuję aborcji na życzenie. Choć przyjmuję, że karanie za nią wzbudza sprzeciw wielu. Tu nie ma dobrego i jednoznacznego wyboru. (...) – Na pewno nie zagłosowałbym za zaostrzeniem tej ustawy. Natomiast przy liberalizacji miałbym chyba jeden z największych dylematów moralnych”. 

-- RZ O NOWEJ SIEDZIBIE SENATU - jak pisze Wiktor Ferfecki: “Wśród senatorów niemal powszechna jest opinia, że Senat zasługuje na bardziej okazałą siedzibę. Nie ma jednak zgody co do pomysłu ewentualnej przeprowadzki w miejsce położone z dala od Sejmu. Bogdan Borusewicz uważa że byłoby to „zdrowe”, bo obie izby są odrębne. – Stałoby się to uderzeniem w interes Senatu – obawia się jednak jeden z senatorów PO. – Dziennikarze o wiele mocniej interesują się pracami Sejmu. Gdyby Senat nie leżał już po sąsiedzku, mogliby całkowicie przestać go odwiedzać – prognozuje”. 

-- POLSKĘ CZEKA KRYZYS W ROKU WYBORCZYM? - RZ: “Można oczekiwać, że (rozpoczynający się) boom w inwestycjach infrastrukturalnych zakończy się na przełomie lat 2018–2019” – napisali. To mogłoby oznaczać, że w 2019 r., gdy w Polsce przypadają wybory prezydenckie i parlamentarne, gospodarka straci impet”.

-- URODZINY: Joanna Starega-Piasek, Magda Jethon, Marcin Meller, Mikolaj Dowgielewicz, Tomasz Tywonek.

Źródło: 300polityka.pl

Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną, w której jest także prezydent

Dodano: 23.10.2017 6:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podczas sobotniej konferencji prezes PiS stwierdził także, że nie wszystko, co czyni obóz rządzący jest "doskonałe" i zapowiedział "korekty".

Źródło: gosc.pl

Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną, w której jest także prezydent

Dodano: 22.10.2017 14:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podczas sobotniej konferencji prezes PiS stwierdził także, że nie wszystko, co czyni obóz rządzący jest "doskonałe" i zapowiedział "korekty".

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone