wtorek, 19 lutego 2019 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Związku  RSS
Ordo Iuris i norweska Polonia w obronie polskich rodzin oraz konsula

Dodano: 18.02.2019 20:00 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Decyzja norweskich władz o wydaleniu z kraju konsula Sławomira Kowalskiego wywołała wiele głosów krytyki. Spotkała się ona przede wszystkim z brakiem akceptacji ze strony tamtejszej Polonii. Jej przedstawiciele zorganizowali manifestację przed Ambasadą Królestwa Norwegii w obronie polskiego konsula. Zostało także złożone pismo, w którym Instytut Ordo Iuris i Związek Zawodowy "Solidarność" w Norwegii domagają się wprowadzenia zmian proceduralnych korzystnych dla polskich rodzin w tym kraju.

Źródło: www.pch24.pl

"Nie było polskiego rządu kolaborującego z nazistami". Środowiska żydowskie o słowach Kaca

Dodano: 18.02.2019 16:57 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa też polskich Żydów - oświadczył w poniedziałek Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. To reakcja na niedzielne słowa pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela Kaca o polskim antysemityzmie "wyssanym z mlekiem matki". Do słów izraelskiego polityka odniósł się także dyrektor Komitetu Żydów Amerykańskich. Zwrócił między innymi uwagę, że "polski ruch oporu był najbardziej rozwiniętą organizacją podziemną w Europie" i "nie było polskiego rządu kolaborującego z nazistami".

Źródło: https:

Kilka nieścisłości. Kształtowanie wynagrodzeń nauczycieli okiem ZMP

Dodano: 18.02.2019 16:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy


To nie samorządy decydują o płacach nauczycieli – podkreśla Związek Miast Polskich i wylicza pięć nieścisłości w wypowiedziach przedstawicieli ministerstwa edukacji

Źródło: samorzad.pap.pl

Naczelny Rabin Polski i szefowa Związku Gmin Żydowskich: Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa także nas jako polskich Żydów

Dodano: 18.02.2019 15:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Naczelny Rabin Polski i szefowa Związku Gmin Żydowskich w Polsce wydali oświadczenie.

Źródło: 300polityka.pl

Polscy Żydzi: Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa też nas

Dodano: 18.02.2019 14:27 | 12 odsłon | 0 komentarzy


„Te słowa są jeszcze bardziej przykre dziś, w 30 lat później, gdy po obu stronach uczyniono już tak wiele dla wzajemnego zrozumienia naszych bardzo trudnych, lecz wspólnych dziejów.” – pisze w oświadczeniu Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. To reakcja na słowa ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza, który powiedział, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Źródło: https:

Branża transportowa obawia się zmian w unijnym prawie

Dodano: 18.02.2019 14:14 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Przygotowane przez Unię Europejską regulacje dotyczące zabezpieczenia społecznego, tzw. pakietu mobilności oraz dostępu do zawodu i rynku będą bardzo niekorzystne dla polskich przedsiębiorstw transportowych - twierdzi Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska". Organizacja szacuje, że na zmianach straci ok. kilkadziesiąt tysięcy firm, co przełoży się też na likwidację wielu miejsc pracy.

Źródło: www.podatki.biz

Tomaszewski znów chce zostać prezydentem Litwy

Dodano: 18.02.2019 12:08 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Szef Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR), europoseł Waldemar Tomaszewski zgłosił chęć startu w wyborach prezydenckich, które na Litwie odbędą się 12 maja.

Źródło: https:

PZPN zajął się sprawą Furmana i Romanczuka. "Zachowanie o charakterze ksenofobicznym"

Dodano: 18.02.2019 10:44 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej wszczął postępowanie w sprawie Dominika Furmana. Pomocnik Wisły Płock po sobotnim meczu ekstraklasy z Jagiellonią miał nazwać "banderowcem" Tarasa Romanczuka.

Źródło: https:

PMM: Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana

Dodano: 17.02.2019 11:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


- Do tej sprawy podchodzimy bardzo konsekwentnie i jednoznacznie, uwzględniając cały kontekst historyczny. Tłumaczymy, że oczekiwania, aby Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu. Polska była ofiarą i Niemiec, i Związku Radzieckiego. Niemcy zniszczyli nasz kraj, chcieli wymordować niemal cały polski naród, a pozostałą część zamienić w niewolników. To my mamy prawo do tego aby żądać odszkodowań - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z PAP. Jak dodal:
"Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest zresztą całkowicie uregulowana - od lat mamy podpisaną w tej sprawie z Amerykanami umowę indemnizacyjną, która zwalnia nasz kraj z tej odpowiedzialności. Chcę to jasno podkreślić: nie ma obecnie tego tematu. Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna"
- Polska była ofiarą, a nie katem. I przede wszystkim to Niemcy nigdy nie zrekompensowały Polsce strat, które spowodowała zbrodnicza polityka III Rzeszy - mówił dalej PMM.

Źródło: 300polityka.pl

Będą pomniki Olszewskiego, Baczyńskiego i Ścibora-Rylskiego

Dodano: 14.02.2019 13:04 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Rada Warszawa chce, by w Warszawie stanęły pomniki zmarłego niedawno Jana Olszewskiego byłego premiera, a także Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, który zginął w Powstaniu Warszawskim oraz Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, zmarłego latem współzałożyciela i prezesa Związku Powstańców Warszawskich.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone