wtorek, 11 grudnia 2018 r.  Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Wiadomości z tagiem Związku  RSS
STAN GRY: Stankiewicz o PMM: Nikt poza bratem nie miał takiego politycznego wpływu na JK, Pawłowski: PiS ma już z kim przegrać i nie potrzebuje do tego opozycji, GW za ZPP: 52% pozytywnie o zakazie handlu, 38% o reformie sądów

Dodano: 11.12.2018 11:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- WKK O TYM, ŻE PSL NIE PRZYSTĄPI DO KO, ALE NIE WYKLUCZA WSPÓLNEGO STARTU DO PE:

-- 37 PiS, 34 KO, Biedroń 7, SLD 5, Kukiz 5, PSL 4 - W SONDAŻU RZ, WARIANT Z LISTĄ O. RYDZYKA: PiS i KO po 34, Biedroń 8, SLD 5, Kukiz 5, PSL 4, partia o. Rydzyka 2

-- PREZES CZUWAŁ PRZY NIEJ DO KOŃCA - jedynka SE: “- Była bardzo schorowana, potwornie cierpiąca i samotna. Nie miała rodziny, ale to nie znaczy, że była sama… Byłam przy niej przez ostatnie trzy miesiące, cały czas. Także w godzinie śmierci – mówi w rozmowie z SE Elżbieta Witek (61 l.), przyjaciółka zmarłej w sobotę posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej (+61 l.). - Był przy niej także prezes Jarosław Kaczyński (69 l.), który regularnie Jolę odwiedzał – wspomina była rzeczniczka rządu”.

-- ZAKAZ HANDLU SIĘ PIS OPŁACA - PIOTR MIĄCZYŃSKI W GW CYTUJE SONDAŻ ZPP: “Właśnie upubliczniono pierwsze takie głębsze badanie firmy Maison & Partners przeprowadzone na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak jest oceniane ograniczenie handlu w niedziele na tle innych działań rządu PiS? Zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków ocenia pozytywnie 65 proc. osób. Program 500 plus ma 61 proc. pozytywnych opinii. Ograniczenie handlu w niedzielę? Aż 52 proc. badanych ocenia je dobrze. Dla porównania - reformę sądownictwa tylko 38 proc. Z tej wyliczanki widać wyraźnie, że PiS zakaz zwyczajnie się opłaca”.

-- MATEUSZ MORAWIECKI, SYN PREZESA - ANDRZEJ STANKIEWICZ: “Gdy zdrowie szwankuje i słabną witalne siły, to w Mateuszu Morawieckim lider PiS pokłada swe strategiczne nadzieje. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Jarosław Kaczyński zdecydował, iż to Morawiecki zastąpi go na czele PiS. Jeśli coś pokazał ten mijający rok, to właśnie nade wszystko ogromny wpływ, jaki na Kaczyńskiego ma dziś Morawiecki. Bez cienia przesady można powiedzieć, że jeszcze nikt nigdy — poza bratem, rzecz jasna — nie miał takiego politycznego wpływu na Kaczyńskiego. Biorąc pod uwagę, że Kaczyński ufa tylko sprawdzonym, wieloletnim, najczęściej już sędziwym druhom, Morawiecki jest fenomenem. Bodaj nikt nigdy — a na pewno nikt w ostatnich latach — nie zyskał zaufania prezesa tak szybko”.

-- STANKIEWICZ O POTRZEBIE UWIARYGODNIANIA SIĘ W ELEKTORACIE PIS: “Tak, Morawiecki jest pisowskim neofitą. Ciągle uwiarygodnianie się, stałe pilnowanie twardości partyjnej linii, uniemożliwia mu marsz ku centrum. Premier będzie najtwardszym z twardych tak długo, jak będzie się czuł niepewnie w swej adoptowanej polityczne rodzinie”.

-- ROBERT BIEDROŃ O TYM, ŻE POPROWADZI LISTĘ DO PE (za Interią): “Zobaczymy. Głównym moim celem jest bycie premierem. Po to się robi ruch polityczny, żeby wziąć odpowiedzialność za kraj i żeby w końcu coś się zmieniło. Taki jest mój cel. A jeśli tak, to muszę mieć pewność, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego będę liderem drużyny i wprowadzę ludzi o podobnych wartościach. Byłoby głupotą, gdybym nie wystartował i nie poprowadził tej listy. I tak zrobię: wystartuję do europarlamentu, a później wystartuję do polskiego parlamentu i wprowadzę znów silną drużynę - tak jak zrobiłem to w Słupsku”.

-- PIS NIE DO ZAAKCEPTOWANIA DLA DEMOKRATY - DALEJ BIEDROŃ: “Byłem od początku rzecznikiem 500 plus i uważałem, że to jest dobre rozwiązanie, widziałem, jak zmieniło moje miasto. Ale z całą pewnością brakuje fundamentu dla jakiegokolwiek porozumienia. Nie będę podsycał konfliktu, nie będę nazywał ich "gorszym sortem", "współczesnymi bolszewikami", ale uważam, że w takiej w formule, w jakiej funkcjonują, nie są do zaakceptowania dla kogokolwiek, kto się nazywa demokratą”.

-- PIS W GŁĘBOKIM DOŁKU - ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ: “Jeśli przemówienie Jarosława Kaczyńskiego – wygłoszone podczas weekendowego zjazdu Zjednoczonej Prawicy w Jachrance – nie było głęboko przemyślanym blefem, mającym jedynie symulować słabość partii, to jedno wiemy na pewno: rząd jest w głębokim dołku. PiS znalazło się na zakręcie, a w takich warunkach wystąpienia prezesa powinny nie tylko wyjaśniać świat i pokazywać świetlaną przyszłość, lecz także „ładować baterię” polityczną energią. Na wszystkich tych frontach Kaczyński poległ. Publiczność czekała na krwisty stek, a prezes zaserwował rozgotowaną, ziemniaczaną pulpę. Zamiast odbiorców zelektryzować, prezes ich znudził.”

-- ŻEBY PRZEGRAĆ, KACZYŃSKI NIE POTRZEBUJE DO TEGO OPOZYCJI - KONKLUZJA PAWŁOWSKIEGO: “Ekipa Kaczyńskiego jest jak drużyna piłkarska, która po serii sukcesów zaczyna przegrywać. Nie dlatego jednak, że w lidze pojawił się godny przeciwnik, ale dlatego, że piłkarzom woda sodowa uderzyła do głowy i kolejne spotkania „kładą”, zanim w ogóle wyjdą na boisko. A mianowany przez prezesa trener wciąż nie może zbudować sobie wśród graczy autorytetu. Nie wróży to najlepiej na przyszłość, zaś wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance pokazuje, że jak na razie pomysłu na powstrzymanie rozkładu Zjednoczonej Prawicy nie ma nawet sam prezes. Tymczasem właśnie się okazało, że PiS ma już z kim przegrać. I chyba nie potrzebuje do tego opozycji”.

-- MARCIN FIJOŁEK O PISOWSKIEJ CIEPŁEJ WODZIE W KRANIE: “Piłkarskim kibicom nie trzeba przesadnie długo tłumaczyć, czym jest catenaccio. Tym jednak, którym na bakier z futbolem wyjaśnijmy w kilku słowach: to system taktyczny zakładający położenie szczególnego nacisku na grze defensywnej, skupiający się raczej na murowaniu własnej bramki i bronieniu korzystnego rezultatu - celem uniknięcia popełnienia błędów przy próbie otwarcia się. Catenaccio Prawa i Sprawiedliwości ktoś mógłby określić mianem „pisowskiej ciepłej wody w kranie” - to próba wyciszania konfliktów (zwłaszcza zejścia ze sporu ws. Sądu Najwyższego), skonsolidowanie szeregów (w tym utemperowanie politycznych harcowników), wreszcie - próba obrony wyniku, czyli niezłych sondaży, dobrych rezultatów ekonomicznych i konieczność odparcia próby utożsamienia PiS z zużytą partią władzy, w zasadzie podobną do Platformy Obywatelskiej. To ostatnie nieźle zresztą wyczuł Jarosław Kaczyński, który w swoim ostatnim przemówieniu zaznaczył, że jedną z najbardziej niebezpiecznych dla PiS narracji (prezes określił to mianem socjotechniki) jest zestawienie PiS i PO w jednym szeregu”.

-- TRZEBA UMIEĆ PRZEPROWADZAĆ ZABÓJCZE KONTRATAKI I MIEĆ DO NICH WYKONAWCÓW - DALEJ FIJOŁEK: “Zakładając jednak, że do głębokiego taktycznego resetu i przegrupowania sił nie dojdzie, trzeba pamiętać, że do pewnego czasu, przy odpowiednich wykonawcach, catenaccio może być skuteczne. Warunek jest jeden - trzeba umieć przeprowadzić zabójcze kontrataki i mieć do nich wykonawców. No i liczyć się z tym, że większość publiczności często psioczy na taką rozgrywkę. Koniec końców jednak najważniejsza jest skuteczność, a nie noty za styl. Przynajmniej w futbolu, polityka ma jednak czasem inne reguły gry”.

-- SPRAWA KWAŚNIAKA POGRZEBIE PIS - EWA SIEDLECKA: “Opinią publiczną kierują emocje. A w przypadku tego, co PiS robi z byłym wiceszefem KNF Wojciechem Kwaśniakiem, emocja jest jedna: krzywda i niesprawiedliwość. I to niezależnie od tego, czy się wierzy w opowieść PiS, że KNF za czasów Kwaśniaka był opieszały wobec SKOK Wołomin. (...) Ziobro jest panem każdego, kim zainteresuje się prokuratura. A prokuratura zainteresuje się tym, kogo wskaże Ziobro. Teraz wskazał byłych szefów i funkcjonariuszy KNF, w tym Wojciecha Kwaśniaka, który z pewnością stanie się dla „prawa i sprawiedliwości” à la PiS postacią symboliczną. Nawet jeśli – widząc, co narobił – PiS wyciszy sprawę przed wyborami, to ludzie o niej nie zapomną. Tak jak nie zapomną o innym dziele Ziobry – wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, który prowadzi do polexitu. Nawet jeśli Trybunał go nie tknie”.

-- ZAPOMINAJĄCY MINISTER - RZ O ROSTOWSKIM - jak pisze Przemysław Wojtasik: “Minister nie pamiętał, czy państwo polskie zrobiło coś, gdy inne kraje Unii Europejskiej wprowadzały przepisy zapobiegające oszustwom na telefonach komórkowych. Nie pamiętał, czy go ostrzegano przed tym, że przestępcy mogą się teraz przenieść do Polski. Nie pamiętał, po co wprowadzono przepis o rozliczeniach zagranicznych podmiotów (zdaniem pytających członków komisji pozwalający na oszustwa) i dlaczego go likwidowano”.

-- TO MIAŁO BYĆ NAJWAŻNIEJSZE PRZESŁUCHANIE, ZEZNANIA ROSTOWSKIEGO MIAŁY POGRĄŻYĆ PO, ALE TO SIĘ NIE UDAŁO - Piotr Mączyński w GW.

-- KOŚCIÓŁ PRZERYWA MILCZENIE - jedynka GW: “Archidiecezja gdańska, powołując się na tekst "Wyborczej", zapowiedziała "próbę zbadania wszystkich możliwych aspektów sprawy" prałata Jankowskiego. Eksperci mają jednak wątpliwości: dla ofiar wejście na teren kościelny może być traumą, potrzebna jest komisja niezależna od kurii”.

-- DOMINIKA WIELOWIEYSKA O SPRAWIE KS. JANKOWSKIEGO - KOMISJA ALE BEZ ABP. GŁODZIA: “Kierujący archidiecezją gdańską abp Sławoj Leszek Głódź był już w przeszłości krytykowany za pobłażliwość wobec pedofilów. Media pisały np. o księdzu Mirosławie, który został prawomocnie skazany za molestowanie nastoletniej parafianki, ale nadal pozostawał członkiem elitarnej Kapituły Kolegiaty Staroszkockiej. Dlatego arcybiskup powinien być odsunięty od jakiegokolwiek wpływu na przyszłą komisję. Byłoby nawet lepiej, aby ta komisja działała poza archidiecezją abp. Głódzia.

-- WIELOWIEYSKA O STAWIANIU POMNIKÓW PEDOFILOM: “Opinii publicznej należy się wyjaśnienie tej sprawy, bo pomnik ks. Jankowskiego w Gdańsku już stoi. Stawianie pomników pedofilom byłoby – użyję sformułowania chętnie powtarzanego w Kościele – sianiem zgorszenia. I nie jest to problem tylko jednej archidiecezji”.

-- MAGDALENA ŚRODA O POMNIKACH - pisze w GW: “A co robić, gdy po latach od wystawienia pomnika dowiadujemy się o przestępczym życiu bohatera? Jeśli go zburzymy, zniknie ślad i po człowieku, i po jego przewinieniach. Pomnik księdza Jankowskiego ma wiele znaczeń: jest wyrazem jego zasług zarówno historycznych, jak i politycznych, choć były to raczej zasługi instytucji, do której przynależał i która kierowała jego losem. Jest to więc również wyraz władzy i pychy Kościoła. Ksiądz Jankowski był człowiekiem bogatym, ale i wielkodusznym. Sławnym, lecz małym. Był ważną postacią w Gdańsku i w Polsce, a zarazem kryminalistą. Pełną prawdę o nim trzeba ujawnić i uwiecznić. „Prałat Jankowski, spowiednik 'Solidarności', społecznik, przestępca seksualny”. To, w pewnym sensie również prawda o nas. O naszej ślepocie, obojętności, przyzwoleniu na zło”.

-- ZDEZUBEKIZOWANI ZA POMOC KOŚCIOŁOWI - Leszek Kostrzewski w GW: “Rząd PiS obniżył emerytury trzem byłym agentom SB, którzy przekazywali opozycji i Kościołowi tajemnice bezpieki. Ukarani odwołali się do IPN. Ten przyznał, że ma dokumenty świadczące o współpracy funkcjonariuszy z opozycją, ale nie pomoże”.

-- DZIURAWA KONTROLA KNF - Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka na jedynce RZ: “Tylko w działaniach NBP nie stwierdzono nieprawidłowości. Najwięcej zastrzeżeń NIK miała do KNF. Główne zarzuty to brak skutecznego nadzoru w przypadku nieprawidłowo realizowanych przez banki spółdzielcze programów naprawczych i wobec banków nierzetelnie prezentujących dane w tzw. formularzach samooceny. Okazało się też, że kandydaci na kuratorów i zarządców komisarycznych z listy KNF nie mieli minimalnych kwalifikacji w zakresie doświadczenia zawodowego i wykształcenia, niezbędnych do pełnienia tej funkcji. To politolodzy, historycy, pracownicy administracji, inżynierowie organizacji przemysłu spożywczego, bez doświadczenia bankowego – wytyka NIK”.

-- NIEMCY WCIĄŻ NIE WIEDZĄ CZEGO CHCĄ, ALE SPÓJRZMY NA WŁOCHY ALBO FRANCJĘ - SŁAWOMIR SIERAKOWSKI BYŁ NA KONGRESIE CDU: “Trudno powiedzieć, czy Kongres zrealizował oczekiwania większości i przesunął CDU choć trochę w prawo. W tej sprawie chadecy do końca nie wiedzą, czego chcą. Z jednej strony zmusili Angelę Merkel do odejścia, z drugiej wciąż 57 proc. z nich chce Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec. Z jednej strony chcą zmian, ale wybrali kandydatkę kontynuacji. Bez przerwy mówili o Europie i o tym, że bez Niemiec rządzenie nią jest niemożliwe, ale z drugiej wstrzymywali się od jakichkolwiek deklaracji kierunku, w którym powinna pójść Europa. Nazwisko Macrona, który proponował Niemcom wspólną reformę Unii, prawie nie padało, jakby francuski prezydent był ich wyrzutem sumienia. (...) Niemcy z CDU nie tylko nie wiedzą dziś, czego chcą w sprawie Nord Stream II, ale także w sprawie własnej partii, własnego kraju i Europy. Ktokolwiek miałby się z tego powodu poczuć rozczarowany niech spojrzy na to, co się dzieje we Francji, Włoszech albo Wielkiej Brytanii”.

-- URODZINY: Dominika Maria Wielowieyska-Ganew, Sławomir Nowak, Paweł Olszewski, Janusz Dzięcioł, Aleksander Siemaszko, Eleonora Zielińska.

Źródło: 300polityka.pl

Prezydent Macron obiecuje Francuzom podwyżki płac. Związki odpowiadają wezwaniem do strajku

Dodano: 11.12.2018 8:40 | 10 odsłon | 0 komentarzy


W wygłoszonym orędziu prezydent Francji Emmanuel Macron komentując protesty "żółtych kamizelek" przyznał, że niezadowolenie we Francji jest głębokie i uzasadnione. Zapowiedział przy tym podwyżki płac i niższe podatki dla emerytów. Związkowcy odpowiedzieli: będzie strajk!

Źródło: www.pch24.pl

Związek Jacka Borkowskiego rozpadł się przez flirt?! Aktor wyznał prawdę

Dodano: 11.12.2018 7:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Związek aktora i pogodynki jest już przeszłością. Tabloidy spekulowały o wielu domniemanych przyczynach rozstaniach. Ile jest prawdy w tych rewelacjach? Jacek Borkowski zabrał głos w tej sprawie.

Źródło: polki.pl

Raport o świątecznych wydatkach Polaków. "Może świadczyć o dość racjonalnej postawie"

Dodano: 11.12.2018 7:04 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Ponad połowa, bo 54 procent badanych Polaków deklaruje, że nie wyda więcej niż 500 złotych na organizację tegorocznych świąt Bożego Narodzenia - wynika z raportu "Świąteczny portfel Polaków 2018", przygotowanego przez Związek Banków Polskich. Ponad 2 tysiące złotych planuje wydać na ten cel 3 procent respondentów.

Źródło: https:

Zwiększyć kary. Sopot apeluje o pilne zwiększenie kar za nielegalną wycinkę drzew

Dodano: 10.12.2018 13:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sopot apeluje do Związku Miast Polskich o zainicjowanie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, by zwiększyć kary za nielegalną wycinkę drzew.

Źródło: samorzad.pap.pl

Idzie kolejna epidemia "grypy"? Pracownicy sądów planują masowe przejścia na L4

Dodano: 10.12.2018 7:01 | 7 odsłon | 0 komentarzy


"Nikt nie wie, co się wydarzy. Słyszymy głosy, że pracownicy chcą zadbać o swoje zdrowie" - tak zapowiadane na dzisiaj masowe przejścia pracowników administracji sądowej na zwolnienia lekarskie komentuje Justyna Przybylska, przewodnicząca Krajowego Niezależnego Związku Zawodowego "Ad Rem". Z nieoficjalnych doniesień wynika, że to akcja protestacyjna, a celem ma być wywalczenie podwyżki wynagrodzeń.

Źródło: https:

Więcej za wycinkę. Władze Sopotu postulują podwyższenie opłat za wycinkę drzew

Dodano: 09.12.2018 9:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Władze Sopotu wystąpią do Związku Miast Polskich o przygotowanie projektu zmian przepisów, określających opłaty za wycinkę drzew. Chodzi o ich znaczące podwyższenie.

Źródło: samorzad.pap.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Latami PiS blokował nadzór nad SKOK-ami, Pochanke: Kwaśniak z narażeniem życia kontrolował gangsterów z Wołomina, TVP: Dawno nad nikim nie było tylu ciemnych chmur co nad Nowoczesną

Dodano: 07.12.2018 21:08 | 14 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Sasin: Nie przewidujemy żadnych zmian personalnych, które dotyczyłyby tych osób, które pełnią funkcje państwowe w rządzie czy innych instytucjach państwowych Sasin o rozmowach w Jachrance: Trudno mówić o rozliczeniach w przypadku wyborów samorządowych, kiedy no te wybory okazały się niezaprzeczalnym sukcesem PiS Sasin o wystąpieniu PJK: Nie można porównywać reakcji. Po stronie PO zawsze jest obrona swoich polityków. My reagujemy szybko, reagujemy natychmiast Protasiewicz pytany o wypożyczenie posła dla Nowoczesnej: Rozmawiamy. Szkoda by było, żeby zniknął jeden z klubów opozycyjnych PJK: PiS, nasi sojusznicy są gwarancją tego, że w Polsce praworządność będzie przestrzegana PJK: Jeśli ktoś w Polsce łamał prawo, łamał Konstytucję, to łamali je nasi polityczni przeciwnicy PJK: To być może najgroźniejszy typ dyskursu, który jest wobec nas stosowany. Walczyliśmy z aferami i będziemy walczyć z aferami Kaczyński: Jedną z wyjątkowo groźnych, intensywnie stosowanych socjotechnik jest teza, że PiS i PO to takie same partie. Otóż to musimy z całą mocą odrzucić PAD: Apeluję, żeby powstrzymać się od wsadzenia do pieca śmieci, palenia plastiku, bo do tworzenia smogu przyczynia się każdy komin Ziobro: Rada UE ds. wymiaru sprawiedliwości zgodziła się z polską poprawką dot. zachowania tożsamości kulturowej i narodowościowej dzieci przekazywanych do rodzin zastępczych ***** WYDARZENIA POLSATU -- WYJAZDOWE POSIEDZENIE KLUBU PIS W JACHRANCE. -- FRAGMENTY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. -- BANKOWCY MUREM ZA ZATRZYMANYM WCZORAJ BYŁYM SZEFEM KNF I PODLEGŁYMI MI URZĘDNIKAMI. -- WOJCIECH KWAŚNIAK I ANDRZEJ J. NIE TRAFIĄ DO ARESZTU. ***** FAKTY TVN -- NIGDY WCZEŚNIEJ BANKOWCY NIE NAPISALI TAK OSTREGO LISTU - Justyna Pochanke: Jesteśmy oburzeni metodami i jesteśmy gotowi ręczyć za zatrzymanych - pisze Związek Banków Polskich. Nigdy wcześniej bankowcy nie napisali tak ostrego listu. W Sejmie siedzą politycy, którzy bronili SKOK-ów przed jakąkolwiek kontrolą, a do aresztu trafiają urzędnicy, którzy próbowali je skontrolować. Bankructwa i upadki SKOK-ów kosztowały podatników 4 miliardy 900 milionów złotych. -- KWAŚNIAK NIE CHCE SUGESTII, ŻE COŚ W ZARZUTACH JEST NA RZECZY - Krzysztof Skórzyński. -- ZEMSTA PUBLICZNA - adwokat. -- ZA KWAŚNIAKA RĘCZY NAJWAŻNIEJSZA INSTYTUCJA ODPOWIADAJĄCA ZA BANKI W POLSCE - Skórzyński. -- TO URZĘDNICY UWAŻANI ZA TYCH, KTÓRZY BARDZO SKRUPULATNIE KONTROLOWALI INSTYTUCJE ZAŁOŻONE PRZEZ SENATORA PIS - Skórzyński. -- TO BYĆ MOŻE KLUCZOWE ZDANIE W TEJ SPRAWIE: -- BOGDAN ŚWIĘCZKOWSKI: TO JEST PRAWDZIWA AFERA KNF. -- PRZEZ LATA POLITYCY PIS BLOKOWALI PRÓBY OBJĘCIA SKOK-ÓW PRAWDZIWĄ A NIE ILUZORYCZNĄ KONTROLĄ, VETO PLK, KTÓREGO WÓWCZAS REPREZENTOWAŁ ANDRZEJ DUDA O LATA ODSUNĘŁO KONTROLĘ - Skórzyński. -- KALENDARIUM BLOKOWANIA PRZEZ PIS NADZORU FINANSOWEGO NAD SKOK-ami. -- DZIŚ KWAŚNIAK JEST ZATRZYMANY PRZEZ CBA A SENATOR BIERECKI JEST SZEFEM KOMISJI FINANSÓW PUBLICZNYCH- Izabela Leszczyna. -- Z NARAŻENIEM ŻYCIA ZABRAŁ SIĘ ZA KONTROLĘ SKOK WOŁOMIN: Wojciech Kwaśniak jest szerzej nieznany, ale dobrze znany jest gangsterom z Wołomina. Kiedy przestępcy wyprowadzali ze SKOK-u Wołomin pieniądze, ten urzędnik zabrał się za skontrolowanie Kasy. Robił to z narażeniem życia. -- KATARZYNA GÓRNIAK O ZATRZYMANIU KWAŚNIAKA: W czwartek o 6 rano panią Agatę Kwaśniak i jej męża Wojciecha obudził dzwonek do drzwi. Do domu byłego wiceszefa KNF weszli agenci CBA i przeszukali dom. Wojciech Kwaśniak został przewieziony przez agentów do szczecińskiej prokuratury. W czwartek do późnej nocy i w piątek od samego rana był przesłuchiwany. Tym, którzy byłego szefa KNF znają, brakuje słów, by wyrazić swoje oburzenie. -- WBREW SPRZECIWOM PIS OBJĄŁ NADZOREM SKOKI: W 2013, wbrew sprzeciwom środowiska Prawa i Sprawiedliwości, Kwaśniak objął nadzorem KNF-u SKOK-i. W SKOK-u Wołomin zrobił kontrolę, wykrył nieprawidłowości i zawiadomił prokuraturę. I za to, na zlecenie współzałożyciela SKOK-u Wołomin, został brutalnie pobity przed własnym domem - Górniak. -- ŻONA WOJCIECHA KWAŚNIAKA, AGATA: Ja nie wiedziałam, że można stracić tyle krwi i jeszcze żyć -- Z połamaną ręką i kilkudziesięcioma szwami, po 2 miesiącach, wiceszef KNF wrócił do pracy. On, jego żona i syn dostali policyjną ochronę. Teraz prokuratura twierdzi, że aferę SKOK Wołomin można było wykryć wcześniej i zatrzymuje siedmiu byłych urzędników KNF. -- AGATA KWAŚNIAK: Za to, że realizował sumiennie swoje zadania został pobity. Jako urzędnik państwowy. A teraz państwo uważa, że dał się pobić za późno. -- Jednocześnie w czasie, gdy Wojciech Kwaśniak był zatrzymany i przesłuchiwany w prokuraturze, jego oprawcy są na wolności. Z czterech tylko zleceniodawca siedzi w areszcie. Żona Wojciecha Kwaśniaka twierdzi, że na jej męża większy wpływ będzie miało zatrzymanie niż pobicie, bo - jak podkreśla - za pobiciem stali źli ludzie, a zatrzymało go państwo - Górniak. -- DUŻO O POPRZEDNIKACH, MAŁO O PLANACH - Pochanke: Wyjazdowe posiedzenie PiS-u i przemówienie prezesa. Jarosław Kaczyński dużo mówił o poprzednikach, mniej o planach na najbliższe wybory do europarlamentu. Za to w kuluarach głośno było o planach stworzenia nowej partii na prawicy. -- WYSTĄPIENIE O POPRZEDNIKACH - Arleta Zalewska: Temat kolejnych wyborów i możliwych koalicji miał być jednym z ważniejszych punktów wyjazdowego posiedzenia PiS. Ale o planach nowej partii na prawicy głośno było głównie w kuluarach. Prezes PiS za to dużą część swoje wystąpienia poświęcił poprzednikom i Donaldowi Tuskowi. -- NOWA PRAWICOWA PARTIA MA WYWIERAĆ PRESJĘ - Zalewska: Swój przekaz Jarosław Kaczyński podzielił na ten skierowany do wyborców i na przemówienie, które było skierowane do wnętrza partii. Powołanie nowej partii prawicy przez europosła Mirosława Piotrowskiego politycy PiS-u w nieoficjalnych rozmowach z "Faktami" nazywają "straszakiem ojca Rydzyka". Bo jeśli partia Ruch Prawdziwa Europa powstanie, to będzie mógł tam trafić każdy, dla którego miejsce na wyborczej liście PiS-u do Parlamentu Europejskiego zabraknie. Dlatego nowa prawicowa partia ma na jednych wywierać presję, a dla innych być zabezpieczeniem. -- ADAM LIPIŃSKI: Nie sądzę, żeby ktoś odpowiedzialny, komu zależy na tym, żeby prawica w Polsce rządziła, tworzył alternatywę wobec PiS-u. -- Na taki błąd, który wtedy kosztował prezesa PiS-u wyborczą porażkę, w nadchodzących wyborach Jarosław Kaczyński nie może sobie pozwolić - Zalewska. -- JACEK SASIN: Nawet jeśli taka inicjatywa by powstała, to będziemy w stanie się jakoś dogadać. -- INTERNETOWA WPADKA PREZYDENTA: Prezydent Duda gorąco polecał "bardzo dobry artykuł". Unia była w nim nazwana "Niemiecką IV Rzeszą", a efekt cieplarniany "wyssanym z palca". "Warto przeczytać" - napisał na Twitterze prezydent. Ale sam nie przeczytał do końca. Dopiero inni uświadomili mu, jaki popełnił błąd. -- PROTEST PRZED POMNIKIEM PRAŁATA JANKOWSKIEGO: Coraz większe wzburzenie w sprawie pomnika prałata Jankowskiego. Historie sprzed pół wieku są tak straszne, że zdaniem wielu - pomnik powinien zniknąć. ***** WIADOMOŚCI TVP -- OSTRE SŁOWA O POLITYCZNYCH KONKURENTACH, KONIECZNOŚĆ ROZLICZENIA AFER I ZASPOKOJENIE ROSNĄCYCH AMBICJI POLAKÓW - zapowiedź: W Jachrance trwa wyjazdowe posiedzenie parlamentarzystów PiS. -- POSIEDZENIE KLUBU ROZPOCZĘŁO SIĘ OD MOCNEGO WYSTĄPIENIA PREZESA PIS - Marcin Szypszak: Jarosław Kaczyński podsumował trzy lata rządów Zjednoczonej Prawicy. -- SZEF PIS MÓWIŁ, ŻE POLSKA MUSI IŚĆ DROGĄ POLITYCZNYCH I GOSPODARCZYCH PRZEMIAN, GWARANTUJĄC DOBROBYT OBYWATELI - Szypszak. -- KACZYŃSKI MÓWIŁ O ROZLICZENIU AFER I WALCE Z PATOLOGIAMI, JAKIE MIAŁY MIEJSCE NA PRZESTRZENI MINIONYCH 10-LECI - Szypszak. -- SZEF PIS PODKREŚLAŁ, ŻE NIE MOŻNA STAWIAĆ ZNAKU RÓWNOŚCI MIĘDZY RZĄDAMI PO-PSL A RZĄDEM ZJEDNOCZONEJ PRAWICY - Szypszak. -- KACZYŃSKI PODKREŚLAŁ ZASADNOŚĆ REFORMY TK I WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI - Szypszak. -- SĄ ZARZUTY DLA ANDRZEJA J., BYŁEGO SZEFA KNF, I DLA 6 PODLEGŁYCH MU URZĘDNIKÓW - zapowiedź: Zdaniem prokuratury mimo wiedzy o nieprawidłowościach, zwlekali z ustanowieniem zarządcy komisarycznego w SKOK Wołomin. Byli prezesi NBP uważają, że te zatrzymania to rażące naruszenie sprawiedliwości, PO twierdzi, że cała akcja ma podłoże polityczne, ale prokuratura przypomina, że zaniechania zatrzymanych doprowadziły do strat sięgających 1,5 mld złotych. -- W ROLI OFIARY POSŁOWIE PO PRÓBUJĄ TEŻ PRZEDSTAWIĆ STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO, KTÓREMU PROKURATURA CHCE POSTAWIĆ NOWE ZARZUTY KORUPCYJNE - Piotr Pawelec. -- SŁAWOMIR NEUMANN JEST PODEJRZANY O DZIAŁANIE NA SZKODĘ NFZ W CZASIE KIEDY BYŁ WICEMINISTREM ZDROWIA - Pawelec. -- O RÓŻNICY STANDARDÓW PIS A PO W PODEJŚCIU DO POLITYKÓW Z JAKIMIKOLWIEK ZARZUTAMI MÓWIŁ PREZES KACZYŃSKI - Pawelec. -- WSZYSTKIE UNIJNE PAŃSTWA POPARŁY ROZPORZĄDZENIE WS. UMIESZCZANIA DZIECI W RODZINACH ZASTĘPCZYCH - zapowiedź: Przyjęto także polską poprawkę, co w praktyce oznacza, że unijne instytucje będą musiały respektować, by dzieci zachowały ten sam język, wyznanie czy kulturę. -- PODSUMOWANIE 3 LAT DZIAŁALNOŚCI MSZ - bez materiału. -- JUŻ DAWNO W POLSKIEJ POLITYCE AŻ TYLE CIEMNYCH CHMUR NIE ZGROMADZIŁO SIĘ NAD JEDNĄ PARTIĄ I DAWNO TEŻ NIE PADAŁO TAK WIELE POLITYCZNYCH OSKARŻEŃ - zapowiedź: Nowoczesna, aby przeżyć, będzie musiało szybko rozwiązać sporo własnych problemów, ale to, co wydarzyło się w ławach opozycji, nakazuje zadać o jej jakość. -- TEMAT NOWOCZESNEJ, KTÓRA Z KLUBU STAŁA SIĘ KOŁEM, ŻYŁ DZIŚ WŁASNYM ŻYCIEM - Marcin Tulicki. -- NA RAZIE NOWOCZESNA PRÓBUJE PODNIEŚĆ SIĘ PO CIOSIE ZADANYM PRZEZ 7 POSŁÓW, KTÓRZY PRZESZLI DO PO - Tulicki. -- KORZYŚCIĄ ZA PRZEJŚCIE MA BYĆ DOBRE MIEJSCE W WYBORACH DO PE DLA KAMILI GASIUK-PIHOWICZ - Tulicki.

Źródło: 300polityka.pl

Rewolucja w ekstraklasie. Kluby będą musiały stawiać na młodych piłkarzy

Dodano: 07.12.2018 20:52 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Polski Związek Piłki Nożnej wprowadził obowiązek wystawiania w składach klubów ekstraklasy co najmniej jednego młodzieżowca oraz zniósł limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej mogących przebywać jednocześnie na boisku. Przepisy wejdą w życie od sezonu 2019/20.

Źródło: https:

Zgrupowanie zamiast konkursów. Zakopane gotowe na skoczków

Dodano: 07.12.2018 16:15 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Skoczkowie kadry A rozpoczynają w sobotę zgrupowanie w Zakopanem - poinformował na stronie internetowej Polski Związek Narciarski.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone